Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 87 292
Wyborców 72 557
Obwodów 83
  • Wybory do Rady Powiatu Zgorzeleckiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina miejska zawidozwGmina Miejska Zawidów 2 15 15 46 46
gmina miejska zgorzelecGmina Miejska Zgorzelec 19 4 21 12 83
miasto i gmina bogatyniaMiasto I Gmina Bogatynia 24 3 21 17 144
miasto i gmina pienzskMiasto I Gmina Pieńsk 10 15 15 34 34
gmina sulikozwGmina Sulików 5 15 15 31 31
gmina i miasto wezgliniecGmina I Miasto Węgliniec 8 15 15 39 39
gmina zgorzelecGmina Zgorzelec 15 15 15 35 35

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Ośrodek Kultury w Zawidowie, ul. Zgorzelecka 39 Zawidów stały Tak Dworcowa, Kolejowa, Moniuszki, Ogińskiego, Szybów, Osiedle Ostróżno, Pułaskiego, Budowlanych, Kościuszki, Ogrodowa, Słoneczna, Warszawska, Cicha, Lubelska, Spokojna, Wesoła, 1 Maja, Kopernika, Partyzantów, Norwida, Parkowa, Wilcza, Zgorzelecka 27 - 33 nieparzyste, od 34 do końca
2 Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie, ul. Szkolna 4 Zawidów stały Tak Grunwaldzka, Szeroka, Wierzbowa, Jana Pawła II, Młynarska, Niepodległości, Plac Zwycięstwa, Strzelecka, Tęczowa, Żeromskiego, Cmentarna, Niecała, Skłodowskiej-Curie, Broniewskiego, Lubańska, Bukowa, Dębowa, Konopnickiej, Szkolna, Nadleśna, Bolesława Prusa, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza, Mickiewicza, Okrzei, Zbigniewa Herberta, Zgorzelecka 1 - 26, 28 - 32A parzyste, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Graniczna
1 Centrum Sportowo Rekreacyjne Sp. z o. o., ul. Maratońska 2 Zgorzelec stały Tak Konarskiego, Krupińskiego, Maratońska, Powstańców Śląskich, Sportowa, Warszawska od nr 18 do końca
2 Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich, ul. Partyzantów 4 Zgorzelec stały Nie Bohaterów Getta, Czachowskiego, Dąbrowskiego, Domańskiego, Okrzei, Parkowa, Partyzantów, Piłsudskiego, Pułaskiego, Sienkiewicza, Staszica, Warszawska od nr 1 do nr 17, Wolności
3 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka, ul. Armii Krajowej 10a Zgorzelec stały Nie Armii Krajowej od nr 1 do nr 31 i od nr 70 do końca, Bema, Boh. II AWP od nr 1 do nr 17, Bolesława Chrobrego, Langiewicza, Plater, Stefana Batorego
4 Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Kościuszki 1 Zgorzelec stały Nie Brzozowa, Cienista od nr 1 do nr 2A, Daszyńskiego od nr 39 do nr 102, Górna, Kilińskiego, Kościuszki od nr 1 do nr 29, Krasińskiego, Modrzewiowa, Piękna, Wąska
5 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie (budynek byłego Gimnazjum Nr 1), ul. Kościuszki 68 Zgorzelec stały Nie Banachiewicza, Bolesławiecka, Fabryczna, Groszowa, Henrykowska, Karola Darwina, Kopernika, Księdza Jana Kozaka, Lubańska od nr 1 do nr 4 i od nr 13 do końca, Miła, Muzyczna, Olszewskiego, Plac Św. Konstantyna i Heleny, Poluszyńskiego, Romera, Śniadeckiego, Waszczuka, Wróblewskiego
6 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie (budynek byłego Gimnazjum Nr 1), ul. Kościuszki 68 Zgorzelec stały Nie Kościuszki od nr 30 do końca, Lubańska od nr 5 do nr 10, Migdałowa, Norwida, Wyspiańskiego nr 1A, 1B, 1C, nieparzyste od nr 1 do nr 9A, parzyste od nr 2 do nr 20
7 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie, ul. Prusa 17 Zgorzelec stały Nie Bartolomeo Scultetusa, Daszyńskiego od nr 1 do nr 38 oraz nr 106, Kamieniarska, Łanowa, Nadbrzeżna, Nowomiejska, Ogrodowa, Plac Pocztowy, Prusa, Przechodnia, Struga, Szkolna, Wrocławska, Wyspiańskiego nieparzyste od nr 11 do nr 45, Żeromskiego
8 Przedszkole Publiczne Nr 12, ul. Wyspiańskiego 9a Zgorzelec stały Tak Iwaszkiewicza, Wyspiańskiego 45A, 45B, 45C, nieparzyste od nr 47 do nr 75 oraz numery 77A, 77B, 77C, 77D
9 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Traugutta 77b Zgorzelec stały Tak Chopina, Henryka Wieniawskiego, Moniuszki, Poniatowskiego od nr 3 do nr 8, Szymanowskiego, Traugutta, Tuwima parzyste od nr 14 do nr 28, nieparzyste od nr 33 do nr 63
10 Przedszkole Niepubliczne Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Broniewskiego 27a Zgorzelec stały Nie Broniewskiego, Lubańska od nr 12A do nr 12G, Poniatowskiego od nr 9 do nr 24, Sybiraków
11 Przedszkole Niepubliczne Nr 3 „Pajacyk”, ul. Tuwima 2a Zgorzelec stały Nie 3 Maja, Ciołkowskiego, Karłowicza, Lubańska od nr 11A do nr 11I, Tuwima od nr 1 do nr 13 oraz nieparzyste od nr 15 do nr 31
12 DPFA Europrymus Sp. z o. o, ul. Bohaterów II Armii WP 16 Zgorzelec stały Nie Aleje Lipowe, Armii Krajowej od nr 32 do nr 69A, Boh. II AWP od nr 18 do końca, Drzymały, Dzika, Energetyków, Graniczna, Idzikowskiego, Kołłątaja, Krańcowa, Krótka, Łódzka, Perłowa, Plac Jana Pawła II, Psie Pole, Reja, Rubinowa, Słowiańska, Szafirowa, Szajnowicza, Szmaragdowa, Władysława Jagiełły, Zamiejsko – Lubańska, Żwirki i Wigury
13 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, ul. Francuska 6 Zgorzelec stały Tak Baczyńskiego, Cienista od nr 3 do nr 10, Francuska, Grunwaldzka, Konopnickiej, Mickiewicza, Rolna, Rzeczki Dolne, Słowackiego, Szarych Szeregów, Świętego Jana
14 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza (budynek byłego Gimnazjum Nr 2), ul. Orzeszkowej 60 Zgorzelec stały Tak Aleja Ujazdowska, Braci Gierymskich, Brandta, Chełmońskiego, Konicza, Kossaka, Kotsisa, Malczewskiego, Matejki, Okólna, Orzeszkowej, Plac Dębowy, Plac Kasztanowy, Plac Klonowy, Polana Brzozowa, Spokojna, Zacisze
15 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza, ul. Reymonta 16 Zgorzelec stały Tak Barbary, Chmielna, Cmentarna, Cynamonowa, Duszy, Górnicza, Górnowiejska, Gwarków, Kochanowskiego, Leśna, Łużycka od nr 46 do końca, Oliwkowa, Plac Najświętszej Maryi Panny, Reymonta od nr 41 do końca, Rzeczki Górne, Strumykowa, Sulikowska, Sztygarska, Turowska, Ułańska, Widok, Wrzosowa, Zielna, Żytnia
16 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza, ul. Reymonta 16 Zgorzelec stały Tak Andersa, Boczna, Czerwona, Fiołkowa, Gen. Tadeusza Bora – Komorowskiego, Grota Roweckiego, Gwiaździsta, Jaśminowa, Jesienna, Konwaliowa, Letnia, Łużycka od nr 1 do nr 45, Makowa, Morcinka, Nad Kolejką Górską, Okulickiego, Podwale, Pogodna, Promienna, Radosna, Reymonta od nr 1 do nr 40, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spacerowa, Srebrzysta, Świetlista, Tęczowa, Tulipanowa, Wesoła, Wiosenna, Wysockiego, Zapiecek, Zimowa, Złocista
17 Dom Pomocy Społecznej "Jutrzenka" w Zgorzelcu, ul. Przechodnia 8 Zgorzelec dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej "Jutrzenka" w Zgorzelcu
18 Dom Pomocy Społecznej "Ostoja" w Zgorzelcu, ul. Pułaskiego 11 Zgorzelec dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej "Ostoja" w Zgorzelcu
19 Wielospecjalistyczny Szpital-Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Lubańska 11 - 12 Zgorzelec szpital Nie Wielospecjalistyczny Szpital-Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
1 Świetlica wiejska, ul. Główna 20 Kopaczów stały Nie Sołectwo Białopole, Sołectwo Kopaczów
2 Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23 Sieniawka stały Nie Sołectwo Sieniawka
3 Świetlica wiejska, ul. Poniatowskiego 8 Porajów stały Tak Sołectwo Porajów
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7 Opolno Zdrój stały Nie Sołectwo Jasna Góra, Sołectwo Opolno Zdrój
5 Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, 33 Działoszyn stały Nie Sołectwo Działoszyn, Sołectwo Posada, Sołectwo Wyszków-Wolanów.
6 Świetlica wiejska, 18 Krzewina stały Nie Sołectwo Bratków, Sołectwo Krzewina, Sołectwo Lutogniewice
7 Dom Kultury, ul. Ogrodowa 1 Zatonie stały Tak Bogatynia ulice: Adama Mickiewicza, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Francuska, Konrada[1 - 8], Kręta, Młodych Energetyków [1] nieparzyste, Ogrodowa, Parkowa, Spacerowa, Środkowa, Wesoła, Wiejska.
8 Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Górnicza, Jasna, Konrada [9 - 18], Lipowa, Łąkowa, Łużycka, Młodych Energetyków [4 - 46], Nowa, Okólna, Osadnicza, Rolnicza, Słoneczna, Wolności, Zielona.
9 Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Dworska, Generała Józefa Hallera, Ignacego Daszyńskiego [16 - 30] parzyste, [37 - 55] nieparzyste, Jagiellońska, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Kurzańska, Nadbrzeżna, Najświętszej Maryi Panny, Piastowska, Polna, Spółdzielcza, Strumykowa, Śmiała, Turowska, Zgorzelecka
10 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Aleja Żytawska, Armii Krajowej, Biskupia, Bolesława Chrobrego, Danuty Siedzikówny-Inki, Dzika, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Andersa, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Daszyńskiego [1 - 33] nieparzyste, [2 - 14] parzyste, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, Kąpielowa, Ludowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Stefana Batorego, Wspólna, Zamknięta, Zwycięstwa, Zygmunta Starego
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: 1 Maja, Białogórska, Krzywa, Marii Skłodowskiej Curie [13 - 15] nieparzyste, [31 - 50] nieparzyste, [32 - 50] parzyste, Plac Bohaterów Warszawy, Tadeusza Kościuszki [1 - 5B] nieparzyste, [2 - 18] parzyste, Włókiennicza
12 Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Aleksandra Puszkina, Dobra, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Stefana Roweckiego – Grota, Krakowska, Krótka, Listopadowa, Marii Skłodowskiej Curie [1 - 11] nieparzyste, [2 - 30] parzyste, Opolowska, Piaskowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skalna, Spokojna, Sybiraków, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Kościuszki [20 - 24] parzyste, [35 - 41] nieparzyste, [72 - 100A] parzyste
13 Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Generała Henryka Dąbrowskiego, Główna, Górna, Górska, Izerska, Jesienna, Karkonoska, Karpacka, Kolejowa, Leśna, Letnia, Mikołaja Kopernika, Nadrzeczna, Tadeusza Kościuszki [47 - 69] nieparzyste, [104 - 136] parzyste, Sudecka, Szczęśliwa, Wąska, Wiosenna
14 Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Bolesława Prusa, Dworcowa, Fabryczna, Jana Matejki [1 - 12], Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Olgi Boznańskiej, Partyzantów, Pastwiskowa, Robotnicza, Tadeusza Kościuszki [7 - 33] nieparzyste, [28 - 68] parzyste, Zygmuntowska, Żołnierzy II AWP.
15 Hala Sportowa, ul. Sportowa 8 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [14 - 24], Janusza Kusocińskiego, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Romualda Traugutta, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Św. Jana Pawła II, Władysława Stanisława Reymonta, Żołnierzy Niezłomnych
16 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Energetyków, Fryderyka Chopina [30 - 58] parzyste, Pocztowa, Szpitalna, Sztygarska.
17 Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [1 - 13], Osiedle Orła Białego.
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: 3 Maja, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki [13 - 60], Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, Leona Wyczółkowskiego [2 - 12] parzyste, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Karłowicza.
19 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [1 - 59] nieparzyste, [14 - 20] parzyste, [32 - 50D] parzyste, Zesłańców Sybirul.
20 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [22 - 26] parzyste, Wojciecha Kossaka [2 - 42] parzyste, [7 - 51] nieparzyste.
21 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Jana Styki, Jana Zamoyskiego [1 - 27] nieparzyste, [2 - 26] parzyste, Słowiańska, Warszawska, Wojciecha Kossaka [44 - 54] parzyste.
22 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Jana Zamoyskiego [26B - 30D] parzyste, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata.
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16 Bogatynia szpital Nie Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25 Sieniawka szpital Nie Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 1 Pieńsk stały Nie Pieńsk ulice: Boczna, Chopina, Długa, Hutnicza od nr 41 do nr 41e i od nr 47 do końca, Jaśminowa, Karola Miarki, Krańcowa, Krótka, Leśna, Łąkowa, Łużycka, Młyńska, Ogrodowa, Partyzantów od nr 1 do nr 3b nieparzyste, Piastowska, Ruczajowa, Rzeczna, Słoneczna, Spacerowa, Sudecka, Szkolna nr 1a, 1b i od nr 4 do końca, Środkowa, Targowa, Urocza, Wróbla, Wspólna, Wycieczkowa, Zaciszna, Zamiejska, Zgorzelecka od nr 39 do końca, Żagańska
2 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 1 Pieńsk stały Nie Pieńsk ulice: 8 Dywizji Wojska Polskiego nr 12, 14 i 18 oraz od nr 27 do nr 35, Hutnicza nr 38 i 40 oraz od nr 42 do nr 46, Mickiewicza, Partyzantów 2 i od nr 4 do końca, Plac Wolności, Szkolna od nr 2a do nr 2d, Traugutta od nr 14 do nr 19II
3 Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji, ul. Hutnicza 23 Pieńsk stały Tak Pieńsk ulice: Akacjowa, 8 Dywizji Wojska Polskiego od nr 1 do nr 11 oraz nr 15 i 17, Dąbrowskiego nr 3 i nr 5, Hutnicza od nr 11 do nr 37, Kasztanowa, Kościuszki od nr 2 do nr 13, Lipowa, Ojca Michała Tomaszka od nr 1 do nr 9a, Staszica, Traugutta od nr 1 do nr 12, Zgorzelecka od nr 1 do nr 38
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Zgorzelecka 29 Pieńsk stały Tak Pieńsk ulice: Bolesławiecka od nr 5 do nr 37, Dąbrowskiego od nr 11 do nr 47, Dworcowa, Fabryczna, Hutnicza od nr 1 do nr 10, Kolejowa, Ojca Michała Tomaszka od nr 10 do nr 21, Robotnicza, Strumykowa
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Zgorzelecka 29 Pieńsk stały Tak Pieńsk ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesławiecka od nr 38 do końca, Czarnieckiego, Dąbrowskiego od nr 48 do końca, Elizy Orzeszkowej, Gospodarcza, Jana III Sobieskiego, Konopnickiej, Kościuszki od nr 14 do końca, Mieszka I, Ojca Michała Tomaszka od nr 22 do końca, Pogodna, Polna, Przejazdowa, Prosta, Spokojna, Stefana Batorego, Wysoka, Zawiszy Czarnego, Zielone Wzgórze, Żółkiewskiego
6 Świetlica Wiejska, 18 Stojanów stały Nie Sołectwa: Bielawa Dolna, Stojanów
7 Szkoła Podstawowa w Dłużynie Dolnej, 66A Dłużyna Dolna stały Tak Sołectwo: Bielawa Górna-Strzelno, Dłużyna Górna
8 Szkoła Podstawowa w Dłużynie Dolnej, 66A Dłużyna Dolna stały Tak Sołectwo: Dłużyna Dolna
9 Świetlica Wiejska, 13 Lasów stały Nie Sołectwa: Lasów, Żarka Nad Nysą
10 Świetlica Wiejska, 107b Żarki Średnie stały Nie Sołectwo Żarki Średnie
1 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie, ul. Zgorzelecka 28 Sulików stały Tak Sulików: Ks. Kazimierza Soleckiego, Pocztowa, Sportowa, Wojska Polskiego, Zgorzelecka; Podgórze, Mała Wieś Dolna, Mała Wieś Górna, Mikułowa
2 Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, Pl. Wolności 9 Sulików stały Nie Sulików: Dworcowa, Górska, Krótka, Lubańska, Nowa, Nowe Miasto, 8 Maja, Al. Róż, Brzozowa, Dębowa, Górna, Jasna, Kwiatowa, Młyńska, Pl. Wolności, Szafirowa, Zawidowska, Garbarska, Kościelna, Szkolna, Św. Teresy, Wiejska
3 Szkoła Podstawowa w Biernej, 57 Bierna stały Nie Bierna, Nowoszyce, Miedziana, Jabłoniec, Łowin, Radzimów Dolny, Radzimów Górny
4 Świetlica Wiejska we Wrociszowie Górnym, 8 Wrociszów Górny stały Tak Stary Zawidów, Wielichów, Skrzydlice, Wrociszów Górny, Ksawerów, Wilka, Wilka-Bory, Wrociszów Dolny, Wrociszów Dolny Kolonia
5 Świetlica Wiejska w Studniskach Dolnych, 66A Studniska Dolne stały Tak Studniska Dolne, Studniska Górne
1 Węglinieckie Centrum Kultury, Plac Wolności 1 Węgliniec stały Nie Węgliniec ulice: Piłsudskiego, Mickiewicza, Zła Droga, Karola Wojtyły (wszystkie nieparzyste do nr 21), Sikorskiego (od nr 24), Partyzantów (nr 1, 2, 3, 4 i 6), Kolejowa (do nr 18)
2 Węglinieckie Centrum Kultury, Plac Wolności 1 Węgliniec stały Tak Węgliniec ulice: Kochanowskiego, Kolejowa (od nr 20), Sikorskiego (do nr 22), Wojska Polskiego, Karola Wojtyły (wszystkie parzyste do nr 20 włącznie i od nr 22 do końca), Daszyńskiego, Kręta, Ogrodowa, plac Wolności, Skrajna, Wolna, Partyzantów (z wyjątkiem nr 1, 2, 3, 4 i 6), T. Kościuszki, Krótka, Leśna, Parkowa, Sportowa, Wschodnia
3 Świetlica Wiejska, 7 Zielonka stały Nie Zielonka
4 Dom Kultury, ul. Konopnickiej 3 Stary Węgliniec stały Tak Stary Węgliniec
5 Dom Kultury, 30 Jagodzin stały Tak Piaseczna, Jagodzin
6 Dom Kultury, ul. Strzelecka 3 Ruszów stały Nie Ruszów ulice: Stefana Batorego, Poprzeczna, Biczana, Brzozowa, Harcerska, Krótka, Nadrzeczna, Pożarna, Ratuszowa, Sienkiewicza, Żagańska, Bolesławiecka, Boczna, Chopina, Ułańska, Koszarowa, Kościelna, Modrzewiowa, Plac Partyzantów, Wójtowska, Zgorzelecka od nr 7, Akacjowa, Dębowa
7 Dom Kultury, ul. Strzelecka 3 Ruszów stały Tak Ruszów ulice: Borowska, Dworcowa, Jana III Sobieskiego, Kantowicza, Leśna, Lipowa, Łużycka, Emilii Plater, Polna, Strzelecka, Szklana, Śródmiejska, Zgorzelecka do nr 6, Polana, Kościelna Wieś, Okrąglica
8 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 22 Czerwona Woda stały Tak Czerwona Woda
1 Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, ul. Szkolna 2 Łagów stały Nie Łagów ulice: Dworska, Jaśminowa, Klonowa, Kwiatowa, Leśna, Miła, Młyńska, Piękna, Stawowa, Strumykowa, Szkolna, Jeleniogórska-nr parzyste
2 Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, ul. Szkolna 2 Łagów stały Nie Łagów ulice: Brzozowa, Dolna, Górna, Lawendowa, Polna, Spacerowa, Sportowa, Dębowa, Gwiaździsta, Jeleniogórska-nr nieparzyste
3 Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy, 77 Trójca stały Tak Trójca 1 - 3A nieparzyste, 4 - 17, 20 - 54, 62 - 117A, 117B, 138, od 145 do końca
4 Świetlica Wiejska w Białogórzu, 16 Białogórze stały Nie Białogórze, Gozdanin, Trójca nr 2 - 2G parzyste, 19, 19A, 57 - 60A, 118 - 137, 140 - 143
5 Remiza w Sławnikowicach, 59 Sławnikowice stały Nie Gronów, Sławnikowice
6 Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarskiej Wsi, 32 Żarska Wieś stały Nie Pokrzywnik, Przesieczany, Żarska Wieś nr 3 - 52, 78, 83 - 116
7 Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarskiej Wsi, 32 Żarska Wieś stały Nie Żarska Wieś nr 53 - 76, 80 - 81, 119 - do końca
8 Świetlica Środowiskowa w Tylicach, 29A Tylice stały Tak Tylice
9 Świetlica Wiejska w Koźminie, 22 Koźmin stały Tak Koźmin, Kunów
10 Szkoła Podstawowa w Osieku Łużyckim, 56 Osiek Łużycki stały Tak Koźlice, Osiek Łużycki
11 Świetlica Wiejska w Radomierzycach, 14A Radomierzyce stały Tak Łomnica, Niedów, Radomierzyce
12 Świetlica Wiejska w Ręczynie, 29A Ręczyn stały Tak Kostrzyna, Ręczyn, Spytków
13 Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach, 43 Jerzmanki stały Tak Jerzmanki od nr 1 do 41
14 Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach, 43 Jerzmanki stały Tak Jerzmanki od nr 43A do końca
15 Publiczne Przedszkole Krasnoludki w Jędrzychowicach, 74 Jędrzychowice stały Tak Jędrzychowice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Zgorzelec 7 25 003 6 54
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Bogatynia 5 18 648 7 43
0.0000030000Nr 3 Miasto i Gmina Pieńsk; Gmina i Miasto Węgliniec 4 13 962 6 33
0.0000040000Nr 4 Gmina Zgorzelec; Miasto Zawidów; Gmina Sulików 5 14 944 6 40
Podsumowanie 21 72 557 25 170

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 9 7 5 7 28
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 7 6 7 29
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 9 5 6 5 25
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 7 6 7 29
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU KWW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU 9 7 6 7 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI KWW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI 9 7 4 7 27
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY KWW WOLNE WYBORY 3 3

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 25 001 13 128 13 117 52.47% 0.05247
12 666 96.56% 0.09656
Tak
2 18 684 11 351 11 323 60.60% 0.0606
10 607 93.68% 0.09368
Tak
3 14 003 6 987 6 955 49.67% 0.04967
6 447 92.70% 0.0927
Tak
4 14 958 8 362 8 349 55.82% 0.05582
7 709 92.33% 0.09233
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 4 714 28 12.59% 0.01259
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 371 29 27.71% 0.02771
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 2 184 25 5.84% 0.00584
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 785 29 23.47% 0.02347
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU 6 153 29 16.44% 0.01644
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI 4 872 27 13.02% 0.01302
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY 350 3 0.94% 0.00094

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 4 714 28 2 12.59% 0.01259
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 371 29 7 27.71% 0.02771
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 2 184 25 0 5.84% 0.00584
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 785 29 6 23.47% 0.02347
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU 6 153 29 4 16.44% 0.01644
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI 4 872 27 2 13.02% 0.01302
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY 350 3 0 0.94% 0.00094
Nie

Rada Powiatu Zgorzeleckiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 1 1 WEYCHAN Andrzej Marek 763 6.02% 0.00602
Tak
1 1 2 RUDZIŃSKI Tomasz Jerzy 260 2.05% 0.00205
Nie
1 1 3 BABICZ Paweł Jakub 123 0.97% 0.00097
Nie
1 1 4 RADZISZEWSKA Edyta Anna 73 0.58% 0.00058
Nie
1 1 5 PONIEDZIAŁEK Anna 81 0.64% 0.00064
Nie
1 1 6 KACPERSKA Marta 31 0.24% 0.00024
Nie
1 1 7 NOWAK Jacek Konrad 47 0.37% 0.00037
Nie
1 1 8 GILOWSKA Estera 30 0.24% 0.00024
Nie
1 1 9 KONIECZNY Bartosz Dominik 171 1.35% 0.00135
Nie
1 4 1 BIELIŃSKI Artur Stanisław 1 190 9.40% 0.0094
Tak
1 4 2 KOZIEŁ Eleonora Grażyna 614 4.85% 0.00485
Nie
1 4 3 KURZYŃSKI Marek Janusz 711 5.61% 0.00561
Tak
1 4 4 BARANOWSKI Radosław Stanisław 413 3.26% 0.00326
Nie
1 4 5 JAROSZEWSKA Małgorzata 187 1.48% 0.00148
Nie
1 4 6 BELKA-PAŁKA Małgorzata 132 1.04% 0.00104
Nie
1 4 7 SERAFIŃSKA Danuta 145 1.14% 0.00114
Nie
1 4 8 SZYMKÓW Wojciech Krzysztof 162 1.28% 0.00128
Nie
1 4 9 KOZŁOWSKI Zbigniew 385 3.04% 0.00304
Nie
1 8 1 TYMIŃSKI Wiesław Piotr 220 1.74% 0.00174
Nie
1 8 2 PAKUŁA Waldemar 155 1.22% 0.00122
Nie
1 8 3 PIASECKA Dorota 215 1.70% 0.0017
Nie
1 8 4 KONIECZNY Zdzisław 91 0.72% 0.00072
Nie
1 8 5 NIEDZIELA Grażyna Maria 49 0.39% 0.00039
Nie
1 8 6 WŁOS Mateusz 36 0.28% 0.00028
Nie
1 8 7 OSÓBKA Katarzyna 34 0.27% 0.00027
Nie
1 8 8 ZATYLNY Kewin 156 1.23% 0.00123
Nie
1 8 9 PATELSKA-WALCZAK Honorata 35 0.28% 0.00028
Nie
1 10 1 BUCIUTO Jadwiga Barbara 1 239 9.78% 0.00978
Tak
1 10 2 TOKARCZYK Artur 690 5.45% 0.00545
Tak
1 10 3 POPĘDA Wioleta 299 2.36% 0.00236
Nie
1 10 4 SZELACHOWSKI Grzegorz Bronisław 137 1.08% 0.00108
Nie
1 10 5 DUDZIK Eugeniusz Władysław 155 1.22% 0.00122
Nie
1 10 6 KĄCKI Dariusz 92 0.73% 0.00073
Nie
1 10 7 PIOTROWSKA Aleksandra 204 1.61% 0.00161
Nie
1 10 8 KASPRZYK Tomasz 145 1.14% 0.00114
Nie
1 10 9 POLONIS Renata 126 0.99% 0.00099
Nie
1 13 1 SOŚNIAK Alicja 473 3.73% 0.00373
Nie
1 13 2 OWSIK Ireneusz 96 0.76% 0.00076
Nie
1 13 3 DROSZCZ Ryszard Wiktor 611 4.82% 0.00482
Tak
1 13 4 MANDAU Jolanta 100 0.79% 0.00079
Nie
1 13 5 KABAŁA Jerzy Ryszard 69 0.54% 0.00054
Nie
1 13 6 ŚWIĄTECKA-GRYSZCZUK Agnieszka Joanna 47 0.37% 0.00037
Nie
1 13 7 CHRUŚCIŃSKA Lidia Urszula 32 0.25% 0.00025
Nie
1 13 8 MIKOŁAJCZYK Tomasz Jakub 14 0.11% 0.00011
Nie
1 13 9 GÓRSKI Janusz Lech 30 0.24% 0.00024
Nie
1 14 1 FIEDOROWICZ Mirosław 537 4.24% 0.00424
Tak
1 14 2 TOMCZYK Anna Józefa 226 1.78% 0.00178
Nie
1 14 3 ZDANOWICZ Zbigniew 143 1.13% 0.00113
Nie
1 14 4 ZYCH Katarzyna Edyta 161 1.27% 0.00127
Nie
1 14 5 MISZCZANOWICZ Andrzej 15 0.12% 0.00012
Nie
1 14 6 DZIEMIESZ Wiesława Janina 44 0.35% 0.00035
Nie
1 14 7 TOKARCZUK Joanna 115 0.91% 0.00091
Nie
1 14 8 ROJEK Andrzej 144 1.14% 0.00114
Nie
1 14 9 WOLANIN Marek Zenon 213 1.68% 0.00168
Nie
2 1 1 BALCER Adam Zenon 669 6.31% 0.00631
Tak
2 1 2 NOWAK Mirosław Dariusz 337 3.18% 0.00318
Nie
2 1 3 BARTKOWIAK Katarzyna Lucyna 217 2.05% 0.00205
Nie
2 1 4 GOWIN Marcin Marian 427 4.03% 0.00403
Nie
2 1 5 DEJNIAK Artur 185 1.74% 0.00174
Nie
2 1 6 BROŻEK Elżbieta Eleonora 203 1.91% 0.00191
Nie
2 1 7 GNACY Krystyna Franciszka 176 1.66% 0.00166
Nie
2 4 1 PANACHEDA Leszek Józef 405 3.82% 0.00382
Nie
2 4 2 HŁADUŃ Natasza Anna 701 6.61% 0.00661
Tak
2 4 3 KOMARNICKA Irena Teresa 194 1.83% 0.00183
Nie
2 4 4 IŻYCKA-KUŚ Joanna 235 2.22% 0.00222
Nie
2 4 5 PIERZCHALSKI Henryk Piotr 198 1.87% 0.00187
Nie
2 4 6 KINA Grzegorz Tomasz 238 2.24% 0.00224
Nie
2 4 7 FRYC Daniel Ernest 175 1.65% 0.00165
Nie
2 8 1 LIRO Roland 40 0.38% 0.00038
Nie
2 8 2 ZATYLNY Robert Krzysztof 35 0.33% 0.00033
Nie
2 8 3 KOBES Katarzyna Justyna 28 0.26% 0.00026
Nie
2 8 4 DROBNIAK Krystyna 28 0.26% 0.00026
Nie
2 8 5 CZERWIŃSKI Jerzy 31 0.29% 0.00029
Nie
2 10 1 RATAJ Wiktoria 596 5.62% 0.00562
Tak
2 10 2 KISIEL-SMÓŁKA Wiesława Anna 238 2.24% 0.00224
Nie
2 10 3 STEFANIAK Patryk Sebastian 290 2.73% 0.00273
Nie
2 10 4 OSTRÓWKA Krzysztof 334 3.15% 0.00315
Nie
2 10 5 PŁASZCZYŃSKA Małgorzata Anna 122 1.15% 0.00115
Nie
2 10 6 RUDZIEWICZ Krzysztof Grzegorz 79 0.74% 0.00074
Nie
2 10 7 WOŹNICKA Iwona Dominika 305 2.88% 0.00288
Nie
2 13 1 WYSOCKI Konrad Marek 522 4.92% 0.00492
Nie
2 13 2 NIETRZEBA-MARCINONIS Jolanta Karolina 447 4.21% 0.00421
Nie
2 13 3 BOHDANOWICZ Artur 617 5.82% 0.00582
Tak
2 13 4 WIŚNIEWSKA Małgorzata 216 2.04% 0.00204
Nie
2 13 5 SUSZCZYŃSKI Krzysztof Zbigniew 224 2.11% 0.00211
Nie
2 13 6 WIETRZYKOWSKA Joanna Barbara 81 0.76% 0.00076
Nie
2 13 7 SIENKIEWICZ Artur 832 7.84% 0.00784
Tak
2 14 1 TYSZKIEWICZ Bogumił Jan 173 1.63% 0.00163
Nie
2 14 2 RIZKI Abdellah 275 2.59% 0.00259
Nie
2 14 3 SROCZYŃSKI Bogusław 58 0.55% 0.00055
Nie
2 14 4 RABA Sylwia Katarzyna 55 0.52% 0.00052
Nie
2 14 5 CZAJKOWSKA Ala Marta 117 1.10% 0.0011
Nie
2 14 6 CHUDY Anna 71 0.67% 0.00067
Nie
2 14 7 WOELTZ Piotr Kazimierz 83 0.78% 0.00078
Nie
2 15 1 ADASZEWSKA Joanna Małgorzata 208 1.96% 0.00196
Nie
2 15 2 DANIELECKI Piotr Marek 45 0.42% 0.00042
Nie
2 15 3 STĘPIEŃ Waldemar 97 0.91% 0.00091
Nie
3 1 1 KOPROWSKA Karolina Anna 137 2.13% 0.00213
Nie
3 1 2 GARBOWSKA Anna Regina 33 0.51% 0.00051
Nie
3 1 3 KARCZMARCZYK Joanna Julia 37 0.57% 0.00057
Nie
3 1 4 SZYBKO Łukasz 27 0.42% 0.00042
Nie
3 1 5 CHORĄŻYCZEWSKI Adam 8 0.12% 0.00012
Nie
3 4 1 FRELICH Wiesław Edward 484 7.51% 0.00751
Nie
3 4 2 SOKOŁOWSKA Małgorzata Ewa 702 10.89% 0.01089
Tak
3 4 3 CURYŁO-DZIUBA Ilona Jadwiga 692 10.73% 0.01073
Tak
3 4 4 POPKO Marek Leszek 266 4.13% 0.00413
Nie
3 4 5 GŁUSZAK Teresa Jadwiga 75 1.16% 0.00116
Nie
3 4 6 KRAMARZEWSKI Henryk 208 3.23% 0.00323
Nie
3 8 1 HYRLIK Bolesław Piotr 33 0.51% 0.00051
Nie
3 8 2 SIERŻANT Grzegorz Piotr 146 2.26% 0.00226
Nie
3 8 3 JAWORSKA Anna Maria 44 0.68% 0.00068
Nie
3 8 4 BOŁOZ Franciszek 86 1.33% 0.00133
Nie
3 8 5 PASIECZNY Agnieszka Joanna 13 0.20% 0.0002
Nie
3 8 6 KOCHMAN Angelika 59 0.92% 0.00092
Nie
3 10 1 MAZUREK Krzysztof Franciszek 909 14.10% 0.0141
Tak
3 10 2 KOZA Mirosław Stanisław 302 4.68% 0.00468
Nie
3 10 3 UŚPIEŃSKA-DOMAGAŁA Izabela Kinga 101 1.57% 0.00157
Nie
3 10 4 GRELA Beata Iwona 195 3.02% 0.00302
Nie
3 10 5 ŚWIERCZ-LATAŁA Grażyna 57 0.88% 0.00088
Nie
3 10 6 AFTYKA Karol Adam 191 2.96% 0.00296
Nie
3 13 1 MIKOŁAJCZYK Szymon 397 6.16% 0.00616
Tak
3 13 2 CZAPLIŃSKI Paweł 234 3.63% 0.00363
Nie
3 13 3 SROKA Grażyna Halina 48 0.74% 0.00074
Nie
3 13 4 PASZKIEWICZ Beata Anna 33 0.51% 0.00051
Nie
3 13 5 BRECZKO Henryka Franciszka 45 0.70% 0.0007
Nie
3 13 6 SOCHOŃ Mirosław 175 2.71% 0.00271
Nie
3 14 1 DERUCKA Iwona Anna 377 5.85% 0.00585
Nie
3 14 2 OKOŃ Włodzimierz Jacek 99 1.54% 0.00154
Nie
3 14 3 KLESZCZYŃSKA Anna 108 1.68% 0.00168
Nie
3 14 4 STRZELCZYK Antoni 126 1.95% 0.00195
Nie
4 1 1 WIECZOREK Cezary Waldemar 173 2.24% 0.00224
Nie
4 1 2 JACKIEWICZ Mirosław Mariusz 38 0.49% 0.00049
Nie
4 1 3 DRÓŻDŻ Mariusz Jacek 66 0.86% 0.00086
Nie
4 1 4 KIELAR Anna 152 1.97% 0.00197
Nie
4 1 5 DĄBROWSKA Patrycja 50 0.65% 0.00065
Nie
4 1 6 MAJOCHA Magdalena 149 1.93% 0.00193
Nie
4 1 7 KOŁOSIONEK Krzysztof Henryk 51 0.66% 0.00066
Nie
4 4 1 RADZIĘTA Krystyna 501 6.50% 0.0065
Tak
4 4 2 KOLBUCH Jan 338 4.38% 0.00438
Nie
4 4 3 ŻURAWIŃSKA Mariola Zofia 133 1.73% 0.00173
Nie
4 4 4 HORODECKA Agnieszka 119 1.54% 0.00154
Nie
4 4 5 WĄSOWSKA-BODO Elżbieta Alina 102 1.32% 0.00132
Nie
4 4 6 OKOŃ Mieczysław 312 4.05% 0.00405
Nie
4 4 7 CELUCH Mirosław 354 4.59% 0.00459
Tak
4 8 1 KAWALEC Anna Grażyna 225 2.92% 0.00292
Nie
4 8 2 DŻOGA Michał 185 2.40% 0.0024
Nie
4 8 3 MULARCZYK-RABIKO Bożena Danuta 143 1.85% 0.00185
Nie
4 8 4 MAJ Rafał 29 0.38% 0.00038
Nie
4 8 5 WADZICKI Bartłomiej 68 0.88% 0.00088
Nie
4 10 1 WIERZBICKA-ZAWADA Anna Czesława 478 6.20% 0.0062
Tak
4 10 2 SZCZECH Katarzyna 319 4.14% 0.00414
Nie
4 10 3 SZATKOWSKA Iwona Urszula 454 5.89% 0.00589
Tak
4 10 4 BĄK Józef 126 1.63% 0.00163
Nie
4 10 5 SZCZYGIELSKA Bożena 202 2.62% 0.00262
Nie
4 10 6 BOGDANOWICZ Sławomir 138 1.79% 0.00179
Nie
4 10 7 MUNIAK Andrzej Józef 262 3.40% 0.0034
Nie
4 13 1 TKACZYK Konrad Andrzej 520 6.75% 0.00675
Nie
4 13 2 PIĄTEK Ireneusz Andrzej 37 0.48% 0.00048
Nie
4 13 3 PAL Joanna Izabela 89 1.15% 0.00115
Nie
4 13 4 KAZIMIERSKI Rafał Dariusz 9 0.12% 0.00012
Nie
4 13 5 DELIJEWSKA Bogusława Maria 75 0.97% 0.00097
Nie
4 13 6 MALIWIECKI Adam Paweł 65 0.84% 0.00084
Nie
4 13 7 GRZEŚKOWIAK Agnieszka 15 0.19% 0.00019
Nie
4 14 1 JANIK Kazimierz 504 6.54% 0.00654
Nie
4 14 2 MATYJASIK Marian 506 6.56% 0.00656
Tak
4 14 3 MALKIEWICZ Anna Beata 99 1.28% 0.00128
Nie
4 14 4 MĘDREK-RUTOWICZ Barbara Alicja 219 2.84% 0.00284
Nie
4 14 5 KORELIN Małgorzata 114 1.48% 0.00148
Nie
4 14 6 KRYŃSKI Dariusz Tadeusz 70 0.91% 0.00091
Nie
4 14 7 ZATYLNY Jan 220 2.85% 0.00285
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Zgorzelecki - ogółem 8 138 86 87 292 72 557 83 2 5
Gminy ogółem 7 117 82 87 292 72 557 83 2 5
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 7 51 932 43 651 43 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 35 360 28 906 40 2 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 25 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 29 2
Ogółem 54 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 170 79 46% 91 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 227 99 44% 128 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 185 70 38% 115 62%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 4 1 25% 3 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 16 4 25% 12 75%
Ogółem 582 248 43% 334 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 49 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 46 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 51 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 56 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 46 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 46 14 30% 32 70%
30-39 123 52 42% 71 58%
40-59 279 128 46% 151 54%
60+ 134 54 40% 80 60%
Ogółem 582 248 43% 334 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 1 33% 2 67%
40-59 16 4 25% 12 75%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 20 5 25% 15 75%