Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 22 673
Wyborców 18 648
Obwodów 24
  • Wybory do Rady Miejskiej w Bogatyni
  • Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Świetlica wiejska, ul. Główna 20 Kopaczów stały Nie Sołectwo Białopole, Sołectwo Kopaczów
2 Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23 Sieniawka stały Nie Sołectwo Sieniawka
3 Świetlica wiejska, ul. Poniatowskiego 8 Porajów stały Tak Sołectwo Porajów
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7 Opolno Zdrój stały Nie Sołectwo Jasna Góra, Sołectwo Opolno Zdrój
5 Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, 33 Działoszyn stały Nie Sołectwo Działoszyn, Sołectwo Posada, Sołectwo Wyszków-Wolanów.
6 Świetlica wiejska, 18 Krzewina stały Nie Sołectwo Bratków, Sołectwo Krzewina, Sołectwo Lutogniewice
7 Dom Kultury, ul. Ogrodowa 1 Zatonie stały Tak Bogatynia ulice: Adama Mickiewicza, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Francuska, Konrada[1 - 8], Kręta, Młodych Energetyków [1] nieparzyste, Ogrodowa, Parkowa, Spacerowa, Środkowa, Wesoła, Wiejska.
8 Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Górnicza, Jasna, Konrada [9 - 18], Lipowa, Łąkowa, Łużycka, Młodych Energetyków [4 - 46], Nowa, Okólna, Osadnicza, Rolnicza, Słoneczna, Wolności, Zielona.
9 Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Dworska, Generała Józefa Hallera, Ignacego Daszyńskiego [16 - 30] parzyste, [37 - 55] nieparzyste, Jagiellońska, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Kurzańska, Nadbrzeżna, Najświętszej Maryi Panny, Piastowska, Polna, Spółdzielcza, Strumykowa, Śmiała, Turowska, Zgorzelecka
10 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Aleja Żytawska, Armii Krajowej, Biskupia, Bolesława Chrobrego, Danuty Siedzikówny-Inki, Dzika, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Andersa, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Daszyńskiego [1 - 33] nieparzyste, [2 - 14] parzyste, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, Kąpielowa, Ludowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Stefana Batorego, Wspólna, Zamknięta, Zwycięstwa, Zygmunta Starego
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: 1 Maja, Białogórska, Krzywa, Marii Skłodowskiej Curie [13 - 15] nieparzyste, [31 - 50] nieparzyste, [32 - 50] parzyste, Plac Bohaterów Warszawy, Tadeusza Kościuszki [1 - 5B] nieparzyste, [2 - 18] parzyste, Włókiennicza
12 Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Aleksandra Puszkina, Dobra, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Stefana Roweckiego – Grota, Krakowska, Krótka, Listopadowa, Marii Skłodowskiej Curie [1 - 11] nieparzyste, [2 - 30] parzyste, Opolowska, Piaskowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skalna, Spokojna, Sybiraków, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Kościuszki [20 - 24] parzyste, [35 - 41] nieparzyste, [72 - 100A] parzyste
13 Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Generała Henryka Dąbrowskiego, Główna, Górna, Górska, Izerska, Jesienna, Karkonoska, Karpacka, Kolejowa, Leśna, Letnia, Mikołaja Kopernika, Nadrzeczna, Tadeusza Kościuszki [47 - 69] nieparzyste, [104 - 136] parzyste, Sudecka, Szczęśliwa, Wąska, Wiosenna
14 Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Bolesława Prusa, Dworcowa, Fabryczna, Jana Matejki [1 - 12], Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Olgi Boznańskiej, Partyzantów, Pastwiskowa, Robotnicza, Tadeusza Kościuszki [7 - 33] nieparzyste, [28 - 68] parzyste, Zygmuntowska, Żołnierzy II AWP.
15 Hala Sportowa, ul. Sportowa 8 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [14 - 24], Janusza Kusocińskiego, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Romualda Traugutta, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Św. Jana Pawła II, Władysława Stanisława Reymonta, Żołnierzy Niezłomnych
16 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Energetyków, Fryderyka Chopina [30 - 58] parzyste, Pocztowa, Szpitalna, Sztygarska.
17 Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [1 - 13], Osiedle Orła Białego.
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15 Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: 3 Maja, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki [13 - 60], Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, Leona Wyczółkowskiego [2 - 12] parzyste, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Karłowicza.
19 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15 Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [1 - 59] nieparzyste, [14 - 20] parzyste, [32 - 50D] parzyste, Zesłańców Sybirul.
20 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a Bogatynia stały Nie Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [22 - 26] parzyste, Wojciecha Kossaka [2 - 42] parzyste, [7 - 51] nieparzyste.
21 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Jana Styki, Jana Zamoyskiego [1 - 27] nieparzyste, [2 - 26] parzyste, Słowiańska, Warszawska, Wojciecha Kossaka [44 - 54] parzyste.
22 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały Tak Bogatynia ulice: Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Jana Zamoyskiego [26B - 30D] parzyste, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata.
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16 Bogatynia szpital Nie Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25 Sieniawka szpital Nie Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwa: Białopole, Bratków, Działoszyn, Jasna Góra, Kopaczów, Krzewina, Lutogniewice, Opolno Zdrój, Porajów, Posada, Sieniawka, Wyszków-Wolanów. 5 4 502 5 33
0.0000020000Nr 2 Bogatynia ulice: 1 Maja, Adama Mickiewicza, Aleja Żytawska, Aleksandra Puszkina, Armii Krajowej, Białogórska, Biskupia, Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Danuty Siedzikówny-Inki, Dębowa, Dobra, Dworcowa, Dworska, Dzika, Fabryczna, Francuska, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Henryka Dąbrowskiego, Generała Józefa Bema, Generała Józefa Hallera, Generała Stefana Roweckiego – Grota, Generała Władysława Andersa, Główna, Górna, Górnicza, Górska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Daszyńskiego, Izerska, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki [1 - 12], Jasna, Jesienna, Juliusza Słowackiego, Karkonoska, Karpacka, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Kąpielowa, Kolejowa, Konrada, Krakowska, Kręta, Krótka, Krzywa, Kurzańska, Leśna, Letnia, Lipowa, Listopadowa, Ludowa, Łąkowa, Łużycka, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Mikołaja Kopernika, Młodych Energetyków, Nadbrzeżna, Nadrzeczna, Najświętszej Maryi Panny, Nowa, Ogrodowa, Okólna, Olgi Boznańskiej, Opolowska, Osadnicza, Parkowa, Partyzantów, Pastwiskowa, Piaskowa, Piastowska, Plac Bohaterów Warszawy, Polna, Robotnicza, Rolnicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skalna, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Strumykowa, Sudecka, Sybiraków, Szczęśliwa, Śmiała, Środkowa, Tadeusza Kościuszki, Turowska, Wąska, Wesoła, Wiejska, Wiosenna, Włókiennicza, Wolności, Wspólna, Zamknięta, Zgorzelecka, Zielona, Zwycięstwa, Zygmunta Starego, Zygmuntowska, Żołnierzy II AWP. 8 6 881 6 55
0.0000030000Nr 3 Bogatynia ulice: 3 Maja, Artura Grottgera, Energetyków, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki [13 - 60], Jana Styki, Jana Zamoyskiego, Janusza Kusocińskiego, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, Leona Wyczółkowskiego, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Karłowicza, Osiedle Orła Białego, Pocztowa, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Romualda Traugutta, Słowiańska, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Szpitalna, Sztygarska, Św. Jana Pawła II, Warszawska, Władysława Stanisława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zesłańców Sybiru, Żołnierzy Niezłomnych. 8 7 265 6 56
Podsumowanie 21 18 648 17 144

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 9 10 26
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 10 10 27
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA KWW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA 7 10 10 27
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGATYNIA ODNOWA KWW BOGATYNIA ODNOWA 7 10 10 27
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY KWW WOLNE WYBORY 5 8 8 21
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA BŁASIAKA KWW WOJCIECHA BŁASIAKA 8 8 16

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 BŁASIAK Wojciech Marcin 51 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA BŁASIAKA Bogatynia
6 STACHYRA Jerzy Grzegorz 46 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGATYNIA ODNOWA Bogatynia
5 OTROCIUK Barbara 50 wyższe KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe Bogatynia
4 GRZMIELEWICZ Andrzej 53 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA Prawo i Sprawiedliwość Bogatynia
3 BOJAKOWSKA Dorota 51 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Bogatynia
1 ADASZEWSKI Piotr 50 średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY Bogatynia

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 4 406 2 596 2 596 58.92% 0.05892
2 466 94.99% 0.09499
Tak
2 6 900 4 231 4 231 61.32% 0.06132
4 021 95.04% 0.09504
Tak
3 7 265 4 498 4 498 61.91% 0.06191
4 302 95.64% 0.09564
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 317 26 12.21% 0.01221
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 141 27 19.84% 0.01984
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA 4 314 27 39.99% 0.03999
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGATYNIA ODNOWA 1 433 27 13.28% 0.01328
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY 760 21 7.04% 0.00704
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA BŁASIAKA 824 16 7.64% 0.00764

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 317 26 3 12.21% 0.01221
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 141 27 4 19.84% 0.01984
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA 4 314 27 10 39.99% 0.03999
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGATYNIA ODNOWA 1 433 27 2 13.28% 0.01328
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY 760 21 0 7.04% 0.00704
Nie
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA BŁASIAKA 824 16 2 7.64% 0.00764
Tak

Rada Miejska w Bogatyni - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 MORAWSKI Ryszard 116 4.70% 0.0047
Tak
1 2 2 ARSAN Barbara Anna 53 2.15% 0.00215
Nie
1 2 3 KAMIŃSKI Tadeusz Stanisław 9 0.36% 0.00036
Nie
1 2 4 SOBCZAK Dariusz 43 1.74% 0.00174
Nie
1 2 5 OTROCIUK Małgorzata Aneta 19 0.77% 0.00077
Nie
1 2 6 ANTONIAK Stanisława 4 0.16% 0.00016
Nie
1 2 7 CZERNIAKOWSKI Grzegorz 114 4.62% 0.00462
Nie
1 10 1 SMOSARSKI Mateusz Grzegorz 123 4.99% 0.00499
Nie
1 10 2 BURY Halina 103 4.18% 0.00418
Nie
1 10 3 BAJSAROWICZ Krystian Tadeusz 148 6.00% 0.006
Tak
1 10 4 JADWISIŃCZAK Dagmara 32 1.30% 0.0013
Nie
1 10 5 KOWALSKA Karolina 38 1.54% 0.00154
Nie
1 10 6 DŻULIS Andrzej Ireneusz 60 2.43% 0.00243
Nie
1 10 7 GIZA Bartosz 33 1.34% 0.00134
Nie
1 16 1 PEREMICKI Krzysztof 197 7.99% 0.00799
Tak
1 16 2 STANASZEK Olimpia Konstantyna 138 5.60% 0.0056
Nie
1 16 3 KORNIAK Tomasz 142 5.76% 0.00576
Nie
1 16 4 BOKSZYŃSKA Maria Teresa 32 1.30% 0.0013
Nie
1 16 5 SIWAK Artur Paweł 183 7.42% 0.00742
Tak
1 16 6 LEGEŻYŃSKA Justyna Marta 42 1.70% 0.0017
Nie
1 16 7 MUSIELAK Krzysztof 344 13.95% 0.01395
Tak
1 17 1 NOSAL Piotr Remigiusz 82 3.33% 0.00333
Nie
1 17 2 OKORSKI Tadeusz Antoni 24 0.97% 0.00097
Nie
1 17 3 STAWICKA-CZERSKA Wenata 41 1.66% 0.00166
Nie
1 17 4 ŻYTKO Anna 30 1.22% 0.00122
Nie
1 17 5 STOJAK Adam 21 0.85% 0.00085
Nie
1 17 6 SZCZEPANKIEWICZ Daniel 16 0.65% 0.00065
Nie
1 17 7 WOJCIECHOWSKA Marlena 27 1.09% 0.00109
Nie
1 18 1 BABIARZ Beata 91 3.69% 0.00369
Nie
1 18 2 GÓRECKI Marian 25 1.01% 0.00101
Nie
1 18 3 HAJN Justyna 8 0.32% 0.00032
Nie
1 18 4 KLINKOSCH Dawid 17 0.69% 0.00069
Nie
1 18 5 KUCZYC Rudolf 111 4.50% 0.0045
Nie
2 2 1 OTROCIUK Barbara 137 3.41% 0.00341
Tak
2 2 2 ZAKRZEWSKA Jolanta Marta 55 1.37% 0.00137
Nie
2 2 3 TYMOCHOWICZ Jerzy 24 0.60% 0.0006
Nie
2 2 4 PRĘDOTA Artur Henryk 56 1.39% 0.00139
Nie
2 2 5 FLAK Robert 65 1.62% 0.00162
Nie
2 2 6 CYTOWICZ Monika Estera 32 0.80% 0.0008
Nie
2 2 7 ARSAN Stanisław 7 0.17% 0.00017
Nie
2 2 8 WENC Beata Teresa 11 0.27% 0.00027
Nie
2 2 9 KIDA Aleksandra 5 0.12% 0.00012
Nie
2 10 1 KAWECKI Piotr 213 5.30% 0.0053
Tak
2 10 2 ZWOLIŃSKA Bożena Beata 72 1.79% 0.00179
Nie
2 10 3 TOKARSKI Bogdan 52 1.29% 0.00129
Nie
2 10 4 KARWECKI Tomasz Paweł 13 0.32% 0.00032
Nie
2 10 5 SZOSTAK Andrzej Jerzy 17 0.42% 0.00042
Nie
2 10 6 SZAKIEL-SOSNOWSKA Anita 68 1.69% 0.00169
Nie
2 10 7 KRAWCZYK Grzegorz 209 5.20% 0.0052
Nie
2 10 8 SALATA-NIEMIEC Agnieszka 28 0.70% 0.0007
Nie
2 10 9 FULARZ Bożena 13 0.32% 0.00032
Nie
2 10 10 WOŹNIAK Robert Mieczysław 38 0.95% 0.00095
Nie
2 16 1 BARBACHOWSKI Filip 416 10.35% 0.01035
Tak
2 16 2 MARCZAK Marek Krzysztof 165 4.10% 0.0041
Tak
2 16 3 TRACZ Tomasz 542 13.48% 0.01348
Tak
2 16 4 PALIKOWSKA Anna 11 0.27% 0.00027
Nie
2 16 5 GOSZCZYCKI Stanisław Mariusz 78 1.94% 0.00194
Nie
2 16 6 DANILEWICZ Agnieszka Ewa 27 0.67% 0.00067
Nie
2 16 7 NIEMENTOWSKI Radosław Marek 152 3.78% 0.00378
Nie
2 16 8 TOBIASZ Kamila 37 0.92% 0.00092
Nie
2 16 9 OLEKSAK Monika 89 2.21% 0.00221
Nie
2 16 10 WIŚNIEWSKI Jerzy 229 5.70% 0.0057
Tak
2 17 1 SZATKOWSKI Zbigniew 138 3.43% 0.00343
Tak
2 17 2 WALKOWIAK Waldemar 85 2.11% 0.00211
Nie
2 17 3 MROCZKA Danuta 39 0.97% 0.00097
Nie
2 17 4 NURSKI Maciej Arkadiusz 9 0.22% 0.00022
Nie
2 17 5 TYSZKIEWICZ Grzegorz Feliks 51 1.27% 0.00127
Nie
2 17 6 KLOCZKOWSKA Ewa 36 0.90% 0.0009
Nie
2 17 7 WOŹNIAK Ewelina Barbara 12 0.30% 0.0003
Nie
2 17 8 MARCINIAK Cezary Szymon 15 0.37% 0.00037
Nie
2 17 9 BUJAK Bogumiła Anna 44 1.09% 0.00109
Nie
2 17 10 KONCEWICZ Tomasz Daniel 88 2.19% 0.00219
Nie
2 18 1 ADASZEWSKI Piotr 109 2.71% 0.00271
Nie
2 18 2 DANIELECKA Natalia 17 0.42% 0.00042
Nie
2 18 3 GASZEWSKI Jan Stanisław 18 0.45% 0.00045
Nie
2 18 4 HUTT Piotr 23 0.57% 0.00057
Nie
2 18 5 KALWASIŃSKA Elżbieta Zuzanna 49 1.22% 0.00122
Nie
2 18 6 KARPIŃSKA Anna Katarzyna 1 0.02% 2.0E-5
Nie
2 18 7 KUBSKA Aneta Kamila 15 0.37% 0.00037
Nie
2 18 8 MŁYŃCZYK Adrian 11 0.27% 0.00027
Nie
2 19 1 BŁASIAK Wojciech Marcin 260 6.47% 0.00647
Tak
2 19 2 TUSIEŃ Rafał Eugeniusz 28 0.70% 0.0007
Nie
2 19 3 WOJEWÓDKA Dorota Jadwiga 26 0.65% 0.00065
Nie
2 19 4 BINIASZ Jakub Ireneusz 42 1.04% 0.00104
Nie
2 19 5 REGNER Renata Agnieszka 11 0.27% 0.00027
Nie
2 19 6 MERTA Mieczysław Lech 5 0.12% 0.00012
Nie
2 19 7 LÜCKMANN Małgorzata 25 0.62% 0.00062
Nie
2 19 8 WOJDA Piotr Stanisław 3 0.07% 7.0E-5
Nie
3 2 1 KUBICA Eugeniusz 157 3.65% 0.00365
Tak
3 2 2 KOSTECKI Zygmunt 79 1.84% 0.00184
Nie
3 2 3 RAJEWICZ Jerzy Grzegorz 118 2.74% 0.00274
Nie
3 2 4 PATRYARCHA Alfred Bronisław 59 1.37% 0.00137
Nie
3 2 5 CHEĆKO Zofia 27 0.63% 0.00063
Nie
3 2 6 WARAKOMSKI Jan 5 0.12% 0.00012
Nie
3 2 7 BIELIŃSKA Monika Ryszarda 10 0.23% 0.00023
Nie
3 2 8 KURIATA Joanna Julita 24 0.56% 0.00056
Nie
3 2 9 KRÓL Monika 16 0.37% 0.00037
Nie
3 2 10 WALCZAK Andrzej 72 1.67% 0.00167
Nie
3 10 1 BOJAKOWSKA Dorota 242 5.63% 0.00563
Tak
3 10 2 SZCZOTKA Paweł 114 2.65% 0.00265
Nie
3 10 3 SZCZEPANIK Dawid Mariusz 213 4.95% 0.00495
Tak
3 10 4 WIERZBICKI Wojciech 91 2.12% 0.00212
Nie
3 10 5 GŁOWACKA Halina Maria 31 0.72% 0.00072
Nie
3 10 6 KAWECKA-MOLKA Aleksandra Joanna 41 0.95% 0.00095
Nie
3 10 7 CHYŁA Kamil 41 0.95% 0.00095
Nie
3 10 8 PARA Dagmara Zofia 43 1.00% 0.001
Nie
3 10 9 SEŃCZUK Henryk Mateusz 34 0.79% 0.00079
Nie
3 10 10 SONTOWSKI Janusz 31 0.72% 0.00072
Nie
3 16 1 DUDZIAK-PIWOWARSKA Krystyna 266 6.18% 0.00618
Tak
3 16 2 NAWROCKI Jerzy Henryk 60 1.39% 0.00139
Nie
3 16 3 KUBICA Michał Tadeusz 298 6.93% 0.00693
Tak
3 16 4 WIŚNIEWSKI Tomasz 252 5.86% 0.00586
Tak
3 16 5 GNACY Krzysztof Marek 116 2.70% 0.0027
Nie
3 16 6 SADULSKA Halina Marianna 51 1.19% 0.00119
Nie
3 16 7 LIPOWICZ Beata Danuta 59 1.37% 0.00137
Nie
3 16 8 KOSIOREK Monika 23 0.53% 0.00053
Nie
3 16 9 GRZMIELEWICZ Andrzej 217 5.04% 0.00504
Nie
3 16 10 PIESTRZYŃSKA-FUDALI Katarzyna 148 3.44% 0.00344
Nie
3 17 1 OLIASZ Artur 144 3.35% 0.00335
Tak
3 17 2 LIPKO Andrzej 69 1.60% 0.0016
Nie
3 17 3 KARADZIOS Arkadiusz Dominik 66 1.53% 0.00153
Nie
3 17 4 OLEJARZ Anna 35 0.81% 0.00081
Nie
3 17 5 WÓJCICKI Krzysztof 32 0.74% 0.00074
Nie
3 17 6 SYPOSZ Jolanta Elżbieta 104 2.42% 0.00242
Nie
3 17 7 TOMALA Marek 75 1.74% 0.00174
Nie
3 17 8 PODBIEGŁOWSKA Maria Olga 7 0.16% 0.00016
Nie
3 17 9 BEDNAREK-GODEK Anetta Małgorzata 30 0.70% 0.0007
Nie
3 17 10 STACHYRA Jerzy Grzegorz 113 2.63% 0.00263
Nie
3 18 1 GRITTNER Daniel Tomasz 90 2.09% 0.00209
Nie
3 18 2 GRUDZIEŃ Aneta Janina 81 1.88% 0.00188
Nie
3 18 3 GRZEŚKÓW Adrian 19 0.44% 0.00044
Nie
3 18 4 KARPIŃSKI Kazimierz Jan 6 0.14% 0.00014
Nie
3 18 5 KUCHARSKI Brunon Damian 20 0.46% 0.00046
Nie
3 18 6 MONETA Monika Maria 16 0.37% 0.00037
Nie
3 18 7 SADOWA Krystyna 26 0.60% 0.0006
Nie
3 18 8 STĘPIEŃ Andrzej Mariusz 7 0.16% 0.00016
Nie
3 19 1 ZAWADA Dominik Andrzej 218 5.07% 0.00507
Tak
3 19 2 KOZIŃSKI Ryszard Jerzy 39 0.91% 0.00091
Nie
3 19 3 WOJEWÓDKA Marian Feliks 31 0.72% 0.00072
Nie
3 19 4 FIC Grzegorz 37 0.86% 0.00086
Nie
3 19 5 SZWARGOLIŃSKI Marcin Michał 21 0.49% 0.00049
Nie
3 19 6 WERESZCZYŃSKA Jolanta Maria 14 0.33% 0.00033
Nie
3 19 7 KORNET Alicja 34 0.79% 0.00079
Nie
3 19 8 BURDZIAK Małgorzata 30 0.70% 0.0007
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 ADASZEWSKI Piotr 50 średnie Bogatynia, 718 6.46 Nie
2 BŁASIAK Wojciech Marcin 51 wyższe Bogatynia, 2 250 20.25 Druga tura
3 BOJAKOWSKA Dorota 51 wyższe Bogatynia, 1 379 12.41 Nie
4 GRZMIELEWICZ Andrzej 53 wyższe Bogatynia, 4 871 43.85 Druga tura
5 OTROCIUK Barbara 50 wyższe Bogatynia, 647 5.82 Nie
6 STACHYRA Jerzy Grzegorz 46 wyższe Bogatynia, 1 244 11.20 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Świetlica wiejska, ul. Główna 20 Kopaczów stały 266 183 183 68.80% 0.0688
181 98.91%
2 Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23 Sieniawka stały 667 373 373 55.92% 0.05592
368 98.66%
3 Świetlica wiejska, ul. Poniatowskiego 8 Porajów stały 1 193 714 714 59.85% 0.05985
696 97.48%
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7 Opolno Zdrój stały 966 538 538 55.69% 0.05569
532 98.88%
5 Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, 33 Działoszyn stały 744 456 456 61.29% 0.06129
443 97.15%
6 Świetlica wiejska, 18 Krzewina stały 514 301 301 58.56% 0.05856
296 98.34%
7 Dom Kultury, ul. Ogrodowa 1 Zatonie stały 780 485 485 62.18% 0.06218
474 97.73%
8 Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24 Bogatynia stały 684 365 365 53.36% 0.05336
350 95.89%
9 Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53 Bogatynia stały 905 524 524 57.90% 0.0579
512 97.71%
10 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29 Bogatynia stały 886 577 577 65.12% 0.06512
562 97.40%
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1 Bogatynia stały 907 569 569 62.73% 0.06273
558 98.07%
12 Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33 Bogatynia stały 977 616 616 63.05% 0.06305
608 98.70%
13 Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18 Bogatynia stały 898 570 570 63.47% 0.06347
561 98.42%
14 Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 Bogatynia stały 863 523 523 60.60% 0.0606
520 99.43%
15 Hala Sportowa, ul. Sportowa 8 Bogatynia stały 901 523 523 58.05% 0.05805
514 98.28%
16 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13 Bogatynia stały 926 596 596 64.36% 0.06436
581 97.48%
17 Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP Bogatynia stały 920 547 547 59.46% 0.05946
537 98.17%
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15 Bogatynia stały 903 561 561 62.13% 0.06213
551 98.22%
19 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15 Bogatynia stały 965 625 625 64.77% 0.06477
608 97.28%
20 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a Bogatynia stały 938 563 563 60.02% 0.06002
557 98.93%
21 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały 870 579 579 66.55% 0.06655
569 98.27%
22 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały 807 496 496 61.46% 0.06146
492 99.19%
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16 Bogatynia szpital 23 11 11 47.83% 0.04783
10 90.91%
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25 Sieniawka szpital 56 32 32 57.14% 0.05714
29 90.63%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BŁASIAK Wojciech Marcin 51 wyższe Bogatynia, 5721 52.98 Tak
2 GRZMIELEWICZ Andrzej 53 wyższe Bogatynia, 5078 47.02 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych BŁASIAK Wojciech Marcin Głosów ważnych oddanych na kandydatów GRZMIELEWICZ Andrzej
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Świetlica wiejska, ul. Główna 20 Kopaczów 167 41 24.55% 0.02455
75.45% 126
2 Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23 Sieniawka 333 148 44.44% 0.04444
55.56% 185
3 Świetlica wiejska, ul. Poniatowskiego 8 Porajów 626 350 55.91% 0.05591
44.09% 276
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7 Opolno Zdrój 516 327 63.37% 0.06337
36.63% 189
5 Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, 33 Działoszyn 456 180 39.47% 0.03947
60.53% 276
6 Świetlica wiejska, 18 Krzewina 300 115 38.33% 0.03833
61.67% 185
7 Dom Kultury, ul. Ogrodowa 1 Zatonie 430 184 42.79% 0.04279
57.21% 246
8 Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24 Bogatynia 330 140 42.42% 0.04242
57.58% 190
9 Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53 Bogatynia 495 211 42.63% 0.04263
57.37% 284
10 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29 Bogatynia 540 312 57.78% 0.05778
42.22% 228
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1 Bogatynia 556 305 54.86% 0.05486
45.14% 251
12 Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33 Bogatynia 580 342 58.97% 0.05897
41.03% 238
13 Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18 Bogatynia 562 281 50.00% 0.05
50.00% 281
14 Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 Bogatynia 522 297 56.90% 0.0569
43.10% 225
15 Hala Sportowa, ul. Sportowa 8 Bogatynia 510 264 51.76% 0.05176
48.24% 246
16 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13 Bogatynia 550 345 62.73% 0.06273
37.27% 205
17 Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP Bogatynia 536 276 51.49% 0.05149
48.51% 260
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15 Bogatynia 556 327 58.81% 0.05881
41.19% 229
19 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15 Bogatynia 607 362 59.64% 0.05964
40.36% 245
20 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a Bogatynia 572 336 58.74% 0.05874
41.26% 236
21 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a Bogatynia 550 310 56.36% 0.05636
43.64% 240
22 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Wyczółkowskiego 42a Bogatynia 462 258 55.84% 0.05584
44.16% 204
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16 Bogatynia 13 8 61.54% 0.06154
38.46% 5
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25 Sieniawka 30 2 6.67% 0.00667
93.33% 28

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Świetlica wiejska, ul. Główna 20 Kopaczów stały 262 167 167 63.74% 0.06374
167 100.00%
2 Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23 Sieniawka stały 668 337 337 50.45% 0.05045
333 98.81%
3 Świetlica wiejska, ul. Poniatowskiego 8 Porajów stały 1193 635 635 53.23% 0.05323
626 98.58%
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7 Opolno Zdrój stały 968 521 521 53.82% 0.05382
516 99.04%
5 Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, 33 Działoszyn stały 744 459 459 61.69% 0.06169
456 99.35%
6 Świetlica wiejska, 18 Krzewina stały 515 300 300 58.25% 0.05825
300 100.00%
7 Dom Kultury, ul. Ogrodowa 1 Zatonie stały 780 435 435 55.77% 0.05577
430 98.85%
8 Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24 Bogatynia stały 672 338 338 50.30% 0.0503
330 97.63%
9 Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53 Bogatynia stały 912 497 497 54.50% 0.0545
495 99.60%
10 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29 Bogatynia stały 904 544 544 60.18% 0.06018
540 99.26%
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1 Bogatynia stały 910 563 563 61.87% 0.06187
556 98.76%
12 Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33 Bogatynia stały 946 584 584 61.73% 0.06173
580 99.32%
13 Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18 Bogatynia stały 899 563 563 62.63% 0.06263
562 99.82%
14 Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 Bogatynia stały 896 528 528 58.93% 0.05893
522 98.86%
15 Hala Sportowa, ul. Sportowa 8 Bogatynia stały 896 514 514 57.37% 0.05737
510 99.22%
16 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13 Bogatynia stały 927 556 556 59.98% 0.05998
550 98.92%
17 Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP Bogatynia stały 924 540 540 58.44% 0.05844
536 99.26%
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15 Bogatynia stały 904 562 562 62.17% 0.06217
556 98.93%
19 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15 Bogatynia stały 965 608 608 63.01% 0.06301
607 99.84%
20 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a Bogatynia stały 938 576 576 61.41% 0.06141
572 99.31%
21 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały 867 558 558 64.36% 0.06436
550 98.57%
22 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Wyczółkowskiego 42a Bogatynia stały 809 470 470 58.10% 0.0581
462 98.30%
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16 Bogatynia szpital 23 13 13 56.52% 0.05652
13 100.00%
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25 Sieniawka szpital 72 34 34 47.22% 0.04722
30 88.24%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 3 22 673 18 648 24 1