Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 110 414
Wyborców 87 247
Obwodów 76
  • Wybory do Rady Powiatu Tczewskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto tczewMiasto Tczew 28 4 23 22 164
gmina gniewGmina Gniew 16 15 15 59 59
gmina morzeszczynGmina Morzeszczyn 3 15 15 23 23
gmina pelplinGmina Pelplin 12 15 15 52 52
gmina subkowyGmina Subkowy 4 15 15 39 39
gmina tczewGmina Tczew 13 15 15 63 63

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Stoczniowców 15A Tczew stały Tak Ulice: Bosmańska, Czatkowska, Chłopska, Dokerów, Flisaków, Kapitańska, Kapitana Mamerta Stankiewicza, Marynarska, Nizinna, Okrętowa, Partyzantów, Pionierów, Portowców, Retmańska, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Stoczniowców, Szyprów, Wiślana, Za Portem
2 Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Południowa 6 Tczew stały Nie Ulice: Elżbiety, Kolejowa, Krucza, Łąkowa, Młyńska, Półwiejska, Prosta, Wierzbowa, Wilcza, Za Dworcem, Żuławska
3 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Obrońców Westerplatte 18 Tczew stały Nie ulica: Jana z Kolna, Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Ks. Ściegiennego, Lecha, 1 Maja, Nowa, Obrońców Westerplatte, Plac Marszałka Piłsudskiego, Sambora, Małgorzaty Samborówny, Słowackiego, Strzelecka
4 Forum Inicjatyw Społecznych, ul. Łazienna 5 Tczew stały Tak ulice: Chopina, Dominikańska, Garncarska, Kościelna, Krótka, Ks. Aleksandra Kupczyńskiego, Lipowa, Łazienna, Mestwina, Mickiewicza, Nad Wisłą, Okrzei, Plac Gen. Józefa Hallera, Plac Świętego Grzegorza, Podgórna, Podmurna, Rybacka, Skromna, Stara, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Wodna, Zamkowa, Żeglarska
5 Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4 Tczew stały Nie ulice: Ignacego Paderewskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kołłątaja, Kręta, Ogrodowa, Stroma, Wąska
6 Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, ul. Czyżykowska 17 Tczew stały Nie Ulice: Czyżykowska bez Nr 64 - 66 i 69, Generała Dąbrowskiego, Krasińskiego, Matejki, Nadbrzeżna, Parkowa, Pułaskiego, Sienkiewicza, Staszica, Wybickiego, Wyspiańskiego, Zielona
7 Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Marii Konopnickiej 11 Tczew stały Nie ulice: Bałdowska, Bolesława Prusa, Franciszka Fenikowskiego, Generała Bema, Jabłoniowa, Janusza Kusocińskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kasprowicza, ks. Bernarda Sychty, ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Sportowa, Stefana Żeromskiego, 30 Stycznia, Szkoły Morskiej, Wincentego Pola, Wisławy Szymborskiej, Wybudowanie
8 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Czyżykowska 69 Tczew stały Tak Ulice: Konarskiego, Nowowiejska, Orkana, Polna, Starowiejska
9 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Czyżykowska 69 Tczew stały Nie Ulice: Ceglarska, Czyżykowska Nr 64 - 66 i 69, Kochanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Orzeszkowej, Reja, Tetmajera
10 Zajazd Słoneczny, ul. Władysława Reymonta 6 Tczew stały Tak ulice: Adolfa Dygasińskiego, Aleksandra Fredry, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Andrzeja Struga, Anny Łajming, Bartosza Głowackiego, Biskupa Konstantyna Dominika, C. Kamila Norwida, Czesława Miłosza, Forsterów, Gabrieli Zapolskiej, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Juliusza Kraziewicza, Józefa Chełmońskiego, Józefa Czyżewskiego, Karola Borchardta, Konstantego Gałczyńskiego, Ks. Feliksa Bolta, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. J. St. Pasierba, Ks. ppłka Józefa Wryczy, Ks. Władysława Młyńskiego, Lecha Bądkowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Leopolda Staffa, płk. Ryszarda Kuklińskiego, por. Józefa Dambka, por. Józefa Gierszewskiego, ppłk. Stanisława Janika, Przemysłowa, Romana Klima, Romana Landowskiego, rotm. Witolda Pileckiego, Spacerowa, St. Ignacego Witkiewicza, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiktora Jagalskiego, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zofii Nałkowskiej
11 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Grunwaldzka 1 Tczew stały Tak ulica: Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Księżniczki Dobrawy, Mieszka I, Piaskowa, Piastowska, Plac Patriotów, Poligonowa, Przemysława II, Rycerska, Tczewskich Saperów, Świętopełka, Targowa, Wojska Polskiego (cała)
12 Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Gdańska 2 Tczew stały Tak Ulice: Dworcowa, Gazety Tczewskiej, Gdańska, Jana Sobieskiego, Kaszubska, Kozia, Kwiatowa, Malinowska, Mostowa, Nowy Rynek, Południowa, Pomira, Pomorska, Północna, Sadowa, Warsztatowa
13 Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Saperska 12 Tczew stały Tak Ulice: Jedności Narodu 1 - 4, 7 - 9, 23, 27 - 32, 34 - 37
14 Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Saperska 12 Tczew stały Nie Ulice: Chłodna, Jedności Narodu 12 - 14, 18 - 22, Saperska
15 Ośrodek Opiekuńczy, ul. Niepodległości 10 Tczew stały Nie ulica: Aleja Zwycięstwa, Niepodległości, Wyzwolenia
16 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Władysława Jagiełły 8 Tczew stały Tak Ulice: Armii Krajowej Nr 1 - 85 (nieparzysta)
17 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Armii Krajowej 70 Tczew stały Nie Ulice: Armii Krajowej Nr 2 - 86 (parzysta), Działkowa, Generała Bora-Komorowskiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Grota-Roweckiego, Romualda Traugutta
18 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Armii Krajowej 70 Tczew stały Nie Ulice: Gryfa Pomorskiego, Hanny Hass, Harcerska, Obrońców Tczewa, Władysława Jurgo
19 Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Jodłowa 6 Tczew stały Tak Ulice: Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jodłowa
20 Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Topolowa 23 Tczew stały Nie Ulice: Aleja Solidarności, Kasztanowa, Topolowa
21 Przedszkole Niepubliczne "Jarzębinka", ul. Jarzębinowa 4 Tczew stały Nie Ulice: Akacjowa, Jakuba Jasińskiego, Kilińskiego, Suchostrzygi Dworzec, Żwirki
22 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wł. Jagiełły 8 Tczew stały Tak Ulice: Władysława Jagiełły (cała)
23 Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Wigury 84 Tczew stały Tak Ulice: Gen. Władysława Sikorskiego, Jagiellońska, Janusza Korczaka, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Lotnicza, Rejtana, Skarszewska, Stefana Batorego, Suchostrzycka, Wigury, Władysława Andersa, Zygmunta Starego
24 Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe, ul. Szewczyka Dratewki 3 Tczew stały Tak Ulice: Aleja Kociewska, Jana Brzechwy, Jasia i Małgosi, Pinokia, Rokicka, Szewczyka Dratewki
25 Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe, ul. Szewczyka Dratewki 3 Tczew stały Tak Ulice: Braci Grimm, Christiana Andersena, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Piotrowo
26 Szpitale Tczewskie S. A., 30 Stycznia 57/58 Tczew szpital Nie
27 Szpitale Tczewskie S. A., Paderewskiego 11 Tczew szpital Nie
28 Szpitale Tczewskie S. A., 1 Maja 2 Tczew szpital Nie
1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie, ul. Gdańska 16 Gniew stały Tak Gniew : ul. Pocztowa, Gdańska, Czyżewskiego, Staszica, Fryderyka Kapinosa, Drzymały
2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie, ul. Gdańska 16 Gniew stały Tak Gniew: ul. Kopernika
3 Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie, ul. Gdańska 16 Gniew stały Tak Gniew: ul. Gniewskie Młyny, Leśna, Behrendta, Głowackiego, Konopnickiej, Ogrodowa, Fr. Czarnowskiego, Mieszka I, Krasickiego, Chałubińskiego, Parkowa
4 Sień Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 17 Gniew stały Nie Gniew: ul. Górny Podmur, Brzozowskiego, Dolny Podmur, Ks. Kursikowskiego, Fr. Jakusz-Gostomskiego, Spichrzowa, Podwale, Kościuszki, Marszałka Piłsudskiego, Plac Grunwaldzki, Boczna, Pod Basztą, Rybacka, Rycerska, Sambora, Sobieskiego, Wiślana, Wodna, Zamkowa
5 Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie, 27 Stycznia 19 Gniew stały Nie Gniew: ul. Osiedle Witosa, Kremskiego, Sidorowicz, Popiełuszki, Nowaka, Kopczyńskiego
6 Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie, 27 Stycznia 19 Gniew stały Nie Gniew: ul. Hallera, Jana Pawła II, Kusocińskiego, Partyzantów, Prymasa Wyszyńskiego, Przemysłowa, 27 Stycznia
7 Świetlica Wiejska w Jeleniu, 84B Jeleń stały Nie Sołectwo Jeleń
8 Świetlica Wiejska w Kursztynie, 16 Kursztyn stały Tak Sołectwo: Brody Pomorskie, Kursztyn (Kursztyn, Cierzpice), Szprudowo
9 Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie, 31 Polskie Gronowo stały Tak Sołectwo: Ciepłe (Ciepłe, Kotło), Kuchnia, Polskie Gronowo, Wielkie Walichnowy
10 Szkoła Podstawowa w Piasecznie, Kardynała Wojtyły 16 Piaseczno stały Nie Sołectwo: Gogolewo, Piaseczno (Piaseczno, Piaseckie Pole)
11 Zespół Szkół w Opaleniu, ul. Ks. Ludwika Warneckiego 10 Opalenie stały Nie Sołectwo: Widlice (Widlice, Dębiny, Dębowy Las), Opalenie (Opalenie, Pólko), Jaźwiska
12 Filia w Pieniążkowie Zespołu Szkół w Opaleniu, 27 Pieniążkowo stały Tak Sołectwo: Kolonia Ostrowicka (Kolonia Ostrowicka, Ostrowite, Stary Młyn, Dąbrówka), Pieniążkowo (Pieniążkowo, Włosienica), Półwieś
13 Świetlica Wiejska w Rakowcu, 44 Rakowiec stały Tak Sołectwo: Rakowiec (Rakowiec, Dębowo, Mała Karczma, Małe Wyręby, Rakówko, Wielkie Wyręby)
14 Świetlica Wiejska w Nicponi, 95D Nicponia stały Tak Sołectwo: Nicponia
15 Świetlica Wiejska w Tymawie, 32A Tymawa stały Nie Sołectwo: Tymawa
16 Dom Pomocy Społecznej w Gniewie, Gdańska 23 Gniew dom pomocy społecznej Nie Gniew: Gdańska 23
1 Świetlica Urzędu Gminy, ul. Kociewska 12 Morzeszczyn stały Nie Sołectwa: Dzierżążno, Królów Las, Morzeszczyn, Rzeżęcin
2 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi, 1 Nowa Cerkiew stały Tak Sołectwa: Borkowo, Gętomie, Nowa Cerkiew
3 Świetlica Wiejska, 19C Lipia Góra stały Tak Sołectwa: Gąsiorki, Kierwałd, Lipia Góra, Majewo
1 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PELMED Sp. zo. o., ul. Wybickiego 14 Pelplin stały Tak Pelplin ulica: Dworcowa od nr 13 do nr 27, Dworcowa od nr 1 do nr 12, Kopernika, Plac Cukrowni, Wybickiego
2 Zespół Kształcenia i Wychowania Nr 1, ul. Sambora 5a Pelplin stały Tak Pelplin ulice: Aleja Cystersów, Kanonicka, Mestwina, Mickiewicza, Ogród Biskupi, Plac Mariacki, Plac Tumski, Przystań Jana Sobieskiego, Strzelnica, Wybudowanie od nr 1 do nr 14, Osiedle Młodych, Plac Grunwaldzki, Sambora, Szkolna, Świerkowa, Klonowa
3 Sala Sportowa, ul. Starogardzka 4a Pelplin stały Nie Pelplin ulice: Limanowskiego, Starogardzka, Szpitalna, Wigury, Żwirki
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kościuszki 12A Pelplin stały Nie Sołectwa: Janiszewo, Janiszewko, Rożental, Pelplin ulice: Biskupa Dominika, Czarnieckiego, Dmowskiego, Generała Dąbrowskiego, Generała Hallera, Generała Maczka, Kościuszki, Księdza Pasierba, Marszałka Piłsudskiego, Parkowa, Sportowa
5 PELKOM Sp. z o. o., ul. Starogardzka 12 Pelplin stały Tak Pelplin ulice: Asnyka, Broniewskiego, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Księdza Sychty, Księdza Twardowskiego, Kraszewskiego, Plac Wolności, Podgórna, Pólko, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Stefańskiego, Żeromskiego.
6 Świetlico-remiza w Gręblinie, 23 Gręblin stały Tak Sołectwa: Gręblin, Wielki Garc, Międzyłęż
7 Centrum Kultury Wiejskiej, ul. Kościelna 6 Rudno stały Tak Sołectwa: Rudno, Małe Walichnowy
8 Świetlica Wiejska, 90 Lignowy Szlacheckie stały Tak Sołectwa: Lignowy Szlacheckie, Pomyje
9 Świetlica Wiejska, 45 Bielawki stały Tak Sołectwa: Bielawki, Ropuchy
10 Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, ul. Jesionowa 6 Rajkowy stały Nie Sołectwo Rajkowy, ulice: Lipowa, Akacjowa od nr 1 do nr 46, Grabowa, Jaśminowa, Dębowa, Topolowa, Olchowa, Wierzbowa, Orzechowa, Bukowa, Świerkowa, Daglezjowa, Kalinowa, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Modrzewiowa, Bzowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Brzozowa, Cisowa, Jarzębinowa, Jana Pawła II, Akacjowa od nr 47 do nr 71
11 Zespół Kształcenia i Wychowania, ul. Szkolna 1 Kulice stały Nie Sołectwo Kulice
12 Dom Pomocy Społecznej, Szpitalna 2 Pelplin dom pomocy społecznej Nie Pelplin ul. Szpitalna 2
1 Dom Kultury w Subkowach, ul. Józefa Wybickiego 22a Subkowy stały Tak Subkowy, ulice: Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Gdańska od nr 15 do nr 31, gen. Władysława Sikorskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Jodłowa, Józefa Piłsudskiego, Józefa Wybickiego od nr 1 do nr 71B, Kardynała Wyszyńskiego, Kościelna, Krótka, Księdza Szylickiego, Modrzewiowa, Prosta, Sadowa, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza od nr 1 do nr 23, Świerkowa, Wodna, Za Torem, Zamkowa
2 Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, ul. Długa 1 Mała Słońca stały Tak Gorzędziej, Mała Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielka Słońca
3 Świetlica wiejska w Brzuścach, ul. Milenijna 17 Brzuśce stały Nie Brzuśce, Bukowiec, Radostowo, Starzęcin, Waćmierz, Wielgłowy
4 Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach, ul. Józefa Wybickiego 19b Subkowy stały Tak Narkowy, Subkowy, ulice: Cicha, Dworcowa, Gdańska od nr 1 do nr 14 i od nr 32 do końca, Józefa Wybickiego od nr 72 do końca, Kociewska, Ogrodowa, Pałacowa, Pogodna, Słoneczna, Spokojna, Spółdzielcza od nr 24 do końca, Za Dworcem
1 Świetlica wiejska w Tczewskich Łąkach, ul. Szkolna 2A Tczewskie Łąki stały Tak Czatkowy, Tczewskie Łąki
2 Świetlica wiejska w Bałdowie, ul. Piękna 1 Bałdowo stały Nie Bałdowo, Knybawa
3 Świetlica wiejska w Czarlinie, ul. Szkolna 13 Czarlin stały Nie Czarlin
4 Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, ul. Wyzwolenia 18 Swarożyn stały Tak Swarożyn, Młynki, Waćmierek, Zabagno, Zwierzynek
5 Świetlica wiejska w Boroszewie, 34 Boroszewo stały Tak Boroszewo, Damaszka, Wędkowy, Liniewko
6 Zespół Kształcenia i Wychowania w Turzu, ul. Kościelna 7 Turze stały Nie Turze, Małżewo, Małżewko, Goszyn
7 Świetlica wiejska w Dalwinie, 22 Dalwin stały Tak Szczerbięcin, Łukocin, Dalwin, Świetlikowo, Rukosin
8 Świetlica wiejska w Lubiszewie, ul. Sportowa 10 Lubiszewo stały Tak Lubiszewo, Stanisławie
9 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, 37 Dąbrówka Tczewska stały Tak Szpęgawa, Dąbrówka
10 Świetlica wiejska w Rokitkach, ul. Kasztanowa 24 Rokitki stały Nie Rokitki, Gniszewo, Śliwiny
11 Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu, ul. Szkolna 6 Miłobądz stały Tak Miłobądz, Mały Miłobądz, Malenin, Zajączkowo, Zajączkowo-Dworzec, Mieścin
12 Dom Pomocy Społecznej, 1 Damaszka dom pomocy społecznej Nie Damaszka nr 1
13 Dom Pomocy Społecznej, 31 Stanisławie dom pomocy społecznej Nie Stanisławie nr 31

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Tczew-ulice: Bosmańska, Czatkowska, Szyprów, Kapitańska, Marynarska, Retmańska, Chłopska, Dokerów, Flisaków, Nizinna, Okrętowa, Partyzantów, Pionierów, Portowców, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Stoczniowców, Wiślana, Za Portem, Kapitana Mamerta Stankiewicza, Elżbiety, Kolejowa, Krucza, Łąkowa, Młyńska, Półwiejska, Prosta, Wierzbowa, Wilcza, Za Dworcem, Żuławska, Wojska Polskiego Nr 1 - 3 i 32 - 35 (do wiaduktu), Jana z Kolna, Kopernika, Królowej Jadwigi, Lecha, Plac Marszałka Piłsudskiego, Strzelecka, Słowackiego, 1 Maja, Kościuszki, Nowa, Obrońców Westerplatte, Sambora, Małgorzaty Samborówny, ks. Ściegiennego, Chopina, Dominikańska, Garncarska, Plac Świętego Grzegorza, Plac gen. Józefa Hallera, Podmurna, Kościelna, Krótka, Lipowa, Mestwina, Nad Wisłą, Okrzei, Podgórna, Rybacka, Wodna, Zamkowa, Żeglarska, Mickiewicza, Łazienna, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ks. Aleksandra Kupczyńskiego, Stara, Skromna, Kręta, Jarosława Dąbrowskiego, Ogrodowa, Kołłątaja, Ignacego Paderewskiego, Stroma, Wąska, Zielona, Sienkiewicza, Staszica, Krasińskiego, Parkowa, Wybickiego, Wyspiańskiego, Czyżykowska, Nadbrzeżna, Matejki, Generała Dąbrowskiego, Pułaskiego, Szkoły Morskiej, 30 Stycznia, Kasprowicza, Sportowa, Janusza Kusocińskiego, Generała Bema, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Franciszka Fenikowskiego, Wincentego Pola, ks. Bernarda Sychty, ks. Jana Twardowskiego, Wybudowanie, Jarosława Iwaszkiewicza, Bałdowska, Jabłoniowa, Wisławy Szymborskiej, Konarskiego, Orkana, Polna, Starowiejska, Nowowiejska, Kochanowskiego, Tetmajera, Orzeszkowej, Ceglarska, Reja, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Lecha Bądkowskiego, Biskupa Konstantyna Dominika, Tadeusza Boya – Żeleńskiego, ks. Feliksa Bolta, Karola Borchardta, Władysława Broniewskiego, Józefa Czyżewskiego, Adolfa Dygasińskiego, Forsterów, Aleksandra Fredry, Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, Konstantego Gałczyńskiego, Bartosza Głowackiego, Józefa Chełmońskiego, Wiktora Jagalskiego, ppłk. Stanisława Janika, Romana Klima, Wojciecha Kossaka, Juliusza Kraziewicza, Czesława Miłosza, Romana Landowskiego, Anny Łajming, Jacka Malczewskiego, ks. Władysława Młyńskiego, Zofii Nałkowskiej, C. Kamila Norwida, ks. J. St. Pasierba, Juliana Przybosia, Przemysłowa, Władysława Reymonta, Leopolda Staffa, Jana Stanisławskiego, Spacerowa, Wita Stwosza, Juliana Tuwima, St. Ignacego Witkiewicza, Leona Wyczółkowskiego, Gabrieli Zapolskiej, por. Józefa Dambka, por. Józefa Gierszewskiego, ks. ppłka Józefa Wryczy, rotm. Witolda Pileckiego, płka Ryszarda Kuklińskiego, ks. Jerzego Popiełuszki, Andrzeja Struga, Piaskowa, Tczewskich Saperów, Plac Patriotów, Targowa, Grunwaldzka, Fabryczna, Mieszka I, Księżniczki Dobrawy, Bolesława Chrobrego, Rycerska, Kazimierza Wielkiego, Piastowska, Świętopełka, Przemysława II, Poligonowa. 5 19 506 4 26
0.0000020000Nr 2 Miasto Tczew-ulice: Gdańska, Południowa, Mostowa, Nowy Rynek, Pomira, Kaszubska, Kozia, Pomorska, Sadowa, Kwiatowa, Malinowska, Jana Sobieskiego, Dworcowa, Północna, Gazety Tczewskiej, Warsztatowa, Jedności Narodu, Chłodna, Saperska, Aleja Zwycięstwa, Niepodległości, Wyzwolenia, Wojska Polskiego od Nr 6 - 31 (od wiaduktu), Armii Krajowej, Romualda Traugutta, Działkowa, Generała Bora-Komorowskiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Grota-Roweckiego, Obrońców Tczewa, Hanny Hass, Harcerska, Władysława Jurgo, Gryfa Pomorskiego, Jodłowa, Jaworowa, Jarzębinowa, Brzozowa, Kasztanowa, Topolowa, Aleja Solidarności, Akacjowa, Żwirki, Jakuba Jasińskiego, Kilińskiego, Suchostrzygi Dworzec, Władysława Jagiełły, Władysława Andersa, Stefana Batorego, Królowej Bony, Kazimierza Jagiellończyka, Jagiellońska, Lotnicza, Królowej Marysieńki, Janusza Korczaka, Rejtana, Skarszewska, Zygmunta Starego, Gen. Władysława Sikorskiego, Suchostrzycka, Wigury, Rokicka, Jana Brzechwy, Szewczyka Dratewki, Aleja Kociewska, Pinokia, Jasia i Małgosi, Christiana Andersena, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Braci Grimm, Piotrowo. 7 25 508 4 36
0.0000030000Nr 3 Gminy: Gniew, Morzeszczyn 4 14 835 4 23
0.0000040000Nr 4 Gmina Pelplin 3 12 503 3 14
0.0000050000Nr 5 gminy: Tczew, Subkowy 4 14 895 4 22
Podsumowanie 23 87 247 19 121

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 9 6 4 5 29
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 9 5 5 6 32
11 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS KW POROZUMIENIE NA PLUS 7 9 6 6 28
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INICJATYWA SAMORZĄDOWA KW INICJATYWA SAMORZĄDOWA 7 9 6 5 5 32

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 19 476 9 477 9 495 48.75% 0.04875
9 082 95.65% 0.09565
Tak
2 25 516 13 117 13 074 51.24% 0.05124
12 657 96.81% 0.09681
Tak
3 14 855 6 999 6 998 47.11% 0.04711
6 424 91.80% 0.0918
Tak
4 12 506 6 156 6 157 49.23% 0.04923
5 762 93.58% 0.09358
Tak
5 14 912 7 968 7 965 53.41% 0.05341
7 386 92.73% 0.09273
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 861 29 23.87% 0.02387
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 910 32 26.41% 0.02641
11 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS 11 027 28 26.69% 0.02669
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INICJATYWA SAMORZĄDOWA 9 513 32 23.03% 0.02303

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 861 29 5 23.87% 0.02387
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 910 32 6 26.41% 0.02641
Tak
11 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS 11 027 28 7 26.69% 0.02669
Tak
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INICJATYWA SAMORZĄDOWA 9 513 32 5 23.03% 0.02303
Tak

Rada Powiatu Tczewskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 KULAS Jan Edward 1 307 14.39% 0.01439
Tak
1 4 2 IWICKA-WARUSZEWSKA Monika Jolanta 390 4.29% 0.00429
Nie
1 4 3 KUCHARSKA Wanda 105 1.16% 0.00116
Nie
1 4 4 TRUTKOWSKI Józef 47 0.52% 0.00052
Nie
1 4 5 OLEJNIK Martyna Maria 233 2.57% 0.00257
Nie
1 10 1 SMOLIŃSKI Stanisław 1 339 14.74% 0.01474
Tak
1 10 2 HENNIG Karol 295 3.25% 0.00325
Nie
1 10 3 KLUSEK Marek 76 0.84% 0.00084
Nie
1 10 4 PIECHOWSKA Dorota 232 2.55% 0.00255
Nie
1 10 5 DUSZYŃSKI Andrzej Krzysztof 76 0.84% 0.00084
Nie
1 10 6 TREDER Lucyna 96 1.06% 0.00106
Nie
1 10 7 SZCZEPAŃSKA Maria Izabela 201 2.21% 0.00221
Nie
1 11 1 MAKAĆ Gabriela Anna 736 8.10% 0.0081
Tak
1 11 2 WIÓREK Mariusz Wojciech 381 4.20% 0.0042
Nie
1 11 3 KAJZER Tomasz Tadeusz 789 8.69% 0.00869
Tak
1 11 4 CZUCHA Artur Antoni 267 2.94% 0.00294
Nie
1 11 5 ZIELIŃSKI Krzysztof 193 2.13% 0.00213
Nie
1 11 6 SALKOWSKA-STUBBA Ewa 69 0.76% 0.00076
Nie
1 11 7 OWEDYK-CHAMSKA Marlena Stanisława 274 3.02% 0.00302
Nie
1 12 1 ACKERMAN Stanisław Marian 552 6.08% 0.00608
Nie
1 12 2 SOSNOWSKI Witold 780 8.59% 0.00859
Tak
1 12 3 JANUSZ Kazimierz 209 2.30% 0.0023
Nie
1 12 4 CZOCHÓR Ewa Waleria 213 2.35% 0.00235
Nie
1 12 5 TOMCZYK-ROMANOWSKA Izabela Anna 76 0.84% 0.00084
Nie
1 12 6 WOLSKA-KREFT Ewa Krystyna 49 0.54% 0.00054
Nie
1 12 7 SIEWIERSKA Monika Teresa 97 1.07% 0.00107
Nie
2 4 1 KUCHAREK Adam Antoni 927 7.32% 0.00732
Tak
2 4 2 BRONK Tomasz Piotr 443 3.50% 0.0035
Nie
2 4 3 TRZCIŃSKI Marek Antoni 476 3.76% 0.00376
Nie
2 4 4 PASZEK Katarzyna Marlena 156 1.23% 0.00123
Nie
2 4 5 MACKIEWICZ Tomasz Andrzej 74 0.58% 0.00058
Nie
2 4 6 PIECHOWSKA Edyta Elżbieta 132 1.04% 0.00104
Nie
2 4 7 NITZA Paulina Jadwiga 632 4.99% 0.00499
Nie
2 4 8 ORMANIN Damian Józef 93 0.73% 0.00073
Nie
2 4 9 ROIK Marzena 69 0.55% 0.00055
Nie
2 10 1 KAMIŃSKA Barbara Maria 1 720 13.59% 0.01359
Tak
2 10 2 MATYSIAK Barbara 315 2.49% 0.00249
Nie
2 10 3 GROSS Stefan 189 1.49% 0.00149
Nie
2 10 4 MICHALAK Wiesław Jerzy 294 2.32% 0.00232
Nie
2 10 5 STUDENÝ Jiří 319 2.52% 0.00252
Tak
2 10 6 KULIKOWSKI Leopold 112 0.88% 0.00088
Nie
2 10 7 MIKITUŁA Piotr Stanisław 62 0.49% 0.00049
Nie
2 10 8 WOŹNIAK Maria Renata 120 0.95% 0.00095
Nie
2 10 9 BŁACHOWICZ-ANTCZAK Mariola 216 1.71% 0.00171
Nie
2 11 1 KORDA Krzysztof Jan 1 541 12.18% 0.01218
Tak
2 11 2 GAJEWSKA Alicja Teresa 635 5.02% 0.00502
Tak
2 11 3 JANK Jolanta Maria 508 4.01% 0.00401
Nie
2 11 4 OSZMANA Grzegorz Czesław 348 2.75% 0.00275
Nie
2 11 5 BRANDT Daniel Mirosław 280 2.21% 0.00221
Nie
2 11 6 DEMSKI Andrzej 613 4.84% 0.00484
Tak
2 11 7 DUDZIŃSKA Bożena Mieczysława 77 0.61% 0.00061
Nie
2 11 8 PIETUCH Andrzej Jan 104 0.82% 0.00082
Nie
2 11 9 JAKUBOWSKA Julita Teresa 433 3.42% 0.00342
Nie
2 12 1 ANTCZAK Grażyna 699 5.52% 0.00552
Tak
2 12 2 ŻYGOWSKI-ARSKI Roman 345 2.73% 0.00273
Nie
2 12 3 KIEDROWSKI Ludwik Stefan 176 1.39% 0.00139
Nie
2 12 4 SOBECKI Radosław Krzysztof 84 0.66% 0.00066
Nie
2 12 5 GOŁASZEWSKA Anna 130 1.03% 0.00103
Nie
2 12 6 DĄBROWSKI Michał Adam 107 0.85% 0.00085
Nie
2 12 7 CYRULNIK Bożena Stefania 44 0.35% 0.00035
Nie
2 12 8 MAJ Joanna Wacława 81 0.64% 0.00064
Nie
2 12 9 LUDWICZAK Oskar Józef 103 0.81% 0.00081
Nie
3 4 1 TOMASZEWSKA Wiesława Maria 507 7.89% 0.00789
Tak
3 4 2 RACHWAŁ Alicja 105 1.63% 0.00163
Nie
3 4 3 WESOŁOWSKI Wiesław 486 7.57% 0.00757
Nie
3 4 4 OSTROWSKI Damian Mariusz 128 1.99% 0.00199
Nie
3 4 5 GRABAN Aleksandra Maria 186 2.90% 0.0029
Nie
3 4 6 KOŁODZIEJCZAK Dominik Grzegorz 110 1.71% 0.00171
Nie
3 10 1 KOTLENGA Tomasz Adam 610 9.50% 0.0095
Tak
3 10 2 ŁANIA Henryk 497 7.74% 0.00774
Nie
3 10 3 DYCZEWSKA Izabela 105 1.63% 0.00163
Nie
3 10 4 KOSZCZYŃSKI Wojciech Jacek 141 2.19% 0.00219
Nie
3 10 5 KOŃCZEWSKA Teresa Elżbieta 178 2.77% 0.00277
Nie
3 11 1 TARASZKIEWICZ-GURZYŃSKA Maria Barbara 483 7.52% 0.00752
Tak
3 11 2 DOMAŃSKI Damian Piotr 303 4.72% 0.00472
Nie
3 11 3 RULIŃSKA Emilia Jadwiga 61 0.95% 0.00095
Nie
3 11 4 MIROTA-BUCZKOWSKA Mirella Anna 19 0.30% 0.0003
Nie
3 11 5 BANASZAK Andrzej Włodzimierz 290 4.51% 0.00451
Nie
3 11 6 ORDOWSKI Jacek Antoni 359 5.59% 0.00559
Nie
3 12 1 GUZ-RZENIECKA Grażyna 231 3.60% 0.0036
Nie
3 12 2 BADZIONG Bogdan 538 8.37% 0.00837
Tak
3 12 3 OLSZEWSKI Bogdan Antoni 277 4.31% 0.00431
Nie
3 12 4 FANDREJEWSKA Mirosława Maria 167 2.60% 0.0026
Nie
3 12 5 GRUDZIŃSKA Ewa 502 7.81% 0.00781
Nie
3 12 6 MGŁOSIEK Eugeniusz 141 2.19% 0.00219
Nie
4 4 1 MODRZEJEWSKI Marek Bogusław 860 14.93% 0.01493
Tak
4 4 2 MROZEK Maria 193 3.35% 0.00335
Nie
4 4 3 ĆWIKLIŃSKI Michał Jan 173 3.00% 0.003
Nie
4 4 4 MAJKA Danuta Maria 92 1.60% 0.0016
Nie
4 10 1 ZGODA Zbigniew Michał 771 13.38% 0.01338
Tak
4 10 2 RZYMOWSKA Izabela 339 5.88% 0.00588
Nie
4 10 3 WIŚNIEWSKA Elżbieta Cecylia 316 5.48% 0.00548
Nie
4 10 4 BRZOSKOWSKA Lilla 283 4.91% 0.00491
Nie
4 10 5 KOWALCZYK Jarosław 292 5.07% 0.00507
Nie
4 12 1 BRZEZIŃSKI Seweryn Marceli 605 10.50% 0.0105
Nie
4 12 2 SAKOWSKA Dorota Honorata 336 5.83% 0.00583
Nie
4 12 3 ŁAGA Piotr Dariusz 845 14.67% 0.01467
Tak
4 12 4 LASKOWSKI Janusz Piotr 254 4.41% 0.00441
Nie
4 12 5 RULIŃSKA Adela Jadwiga 403 6.99% 0.00699
Nie
5 4 1 PAWLUSEK Waldemar Bogusław 1 209 16.37% 0.01637
Tak
5 4 2 PIESIK Joanna Maria 236 3.20% 0.0032
Nie
5 4 3 URBAŃSKI Tomasz Sylwester 200 2.71% 0.00271
Nie
5 4 4 WYCZLING Izabela 186 2.52% 0.00252
Nie
5 4 5 CHOJNACKI Dariusz Jerzy 106 1.44% 0.00144
Nie
5 10 1 MAŁECKI Roman Stanisław 683 9.25% 0.00925
Tak
5 10 2 PIONTKOWSKA Elżbieta 316 4.28% 0.00428
Nie
5 10 3 KUCZYŃSKI Roman Stanisław 141 1.91% 0.00191
Nie
5 10 4 LITAWA Krzysztof Stanisław 263 3.56% 0.00356
Nie
5 10 5 JENDRZEJEWSKA Stefania Maria 71 0.96% 0.00096
Nie
5 10 6 MURAWSKA Grażyna 242 3.28% 0.00328
Nie
5 11 1 ODYA Piotr 1 057 14.31% 0.01431
Tak
5 11 2 RESMEROWSKI Tomasz Grzegorz 710 9.61% 0.00961
Nie
5 11 3 OPALIŃSKA-SZREDER Jolanta Elżbieta 72 0.97% 0.00097
Nie
5 11 4 KOT Anna 194 2.63% 0.00263
Nie
5 11 5 JANKOWSKA Maria Anna 78 1.06% 0.00106
Nie
5 11 6 STANGEL Szymon Władysław 153 2.07% 0.00207
Nie
5 12 1 GODLEWSKI Dariusz 866 11.72% 0.01172
Tak
5 12 2 KATA Stefan 193 2.61% 0.00261
Nie
5 12 3 JAWORSKA Anna 104 1.41% 0.00141
Nie
5 12 4 SZCZEPAŃSKA Barbara 77 1.04% 0.00104
Nie
5 12 5 CYMANOWSKI Piotr Tomasz 229 3.10% 0.0031
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Tczewski - ogółem 7 121 84 110 414 87 247 76 3 2 1
Gminy ogółem 6 98 79 110 414 87 247 76 3 2 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 55 860 45 014 28 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 54 554 42 233 48 3 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 19 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 22 1
Ogółem 41 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 121 57 47% 64 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 164 72 44% 92 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 236 88 37% 148 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 0 0% 7 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 0 0% 9 100%
Ogółem 521 217 42% 304 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 53 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 46 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 58 58
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 43 43
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 51 21 41% 30 59%
30-39 106 50 47% 56 53%
40-59 243 106 44% 137 56%
60+ 121 40 33% 81 67%
Ogółem 521 217 42% 304 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 4 0 0% 4 100%
40-59 13 1 8% 12 92%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 22 1 5% 21 95%