Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 11 868
Wyborców 8 825
Obwodów 9
  • Wybory do Rady Gminy Łęczyce
  • Wybory Wójta Gminy Łęczyce
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim ul. Szkolna 1, 84 - 214 Bożepole Wielkie, Szkolna 1 Bożepole Wielkie stały Nie Sołectwo Bożepole Małe, Sołectwo Chmieleniec, część sołectwa Bożepole Wielkie: miejscowość Bożepole Wielkie: ul. Chmieleniecka, ul. Działkowa, ul. Kwiatowa, ul. Lęborska, ul. Łąkowa, ul. Przemysłowa, ul. Szczecińska, ul. Zielona
2 Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim, ul. Szkolna 1, 84 - 214 Bożepole Wielkie, Szkolna 1 Bożepole Wielkie stały Tak część sołectwa Bożepole Wielkie: miejscowość Bożepole Wielkie: ul. Osiedlowa, ul. Akacjowa, ul. Dębowa, ul. Długa, ul. Jasna, ul. Miła, Ogrodowa, ul. Pawła Gackowskiego, ul. Rzemieślnicza, ul. Sadowa, ul. Słoneczna, ul. Spokojna, Sportowa, ul. Szkolna, ul. Topolowa, ul. Widok
3 Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Lęborskim nr 14d, 84 - 213 Brzeźno Lęborskie, 14d Brzeźno Lęborskie stały Nie Sołectwo Brzeźno Lęborskie: miejscowości: Brzeźno Lęborskie, Pużyce, Świchowo, Świchówko, Sołectwo Kisewo, Sołectwo Strzelęcino
4 Świetlica wiejska Kaczkowo nr 18A, 84 - 218 Łęczyce, 18A Kaczkowo stały Nie Sołectwo Chrzanowo: miejscowości: Chrzanowo, Witków, Sołectwo Dąbrowa Brzezieńska, Sołectwo Kaczkowo, Sołectwo Świetlino, Sołectwo Wysokie
5 Szkoła Podstawowa w Łęczycach, ul. Topolowa 1, 84 - 218 Łęczyce, Topolowa 1 Łęczyce stały Tak Sołectwo Łęczyce: miejscowości: Godętowo, Łęczyce, Węgornia, Wielistowo, osada Niedarzyno
6 Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie, ul. Długa 21, 84 - 218 Łęczyce, Długa 21 Rozłazino stały Tak Sołectwo Rozłazino, miejscowości: Dąbrówka Wielka, Jeżewo, Redystowo, Rozłazino
7 Świetlica wiejska Nawcz nr 34, 84 - 218 Łęczyce, 34 Nawcz stały Tak Sołectwo Dzięcielec, Sołectwo Nawcz, Sołectwo Łówcz Górny
8 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie-Osiedlu, ul. M. C. Skłodowskiej 1, 84 - 220 Strzebielino, M. C. Skłodowskiej 1 Strzebielino-Osiedle stały Tak część Sołectwa Strzebielino-Osiedle: miejscowość: Strzebielino-Osiedle: ul. 1 Maja, ul. Dworcowa, ul. Gdańska, ul. Handlowa, ul. Kaszubska, ul. Kolejarzy, ul. Konopnickiej, ul. Kostrzewy, ul. Kościuszki, ul. Leśna, ul. Łąkowa, ul. Mickiewicza, ul. Nowa, ul. Osiedlowa, ul. Polna, ul. Słoneczna, ul. Słowackiego, ul. Sportowa, ul. Stoczniowców, ul. Szkolna, ul. Wybickiego, ul. Żeromskiego, miejscowość: Paraszyno
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie-Osiedlu, ul. M. C. Skłodowskiej 1, 84 - 220 Strzebielino, M. C. Skłodowskiej 1 Strzebielino-Osiedle stały Nie część Sołectwa Strzebielino-Osiedle: miejscowość: Strzebielino-Osiedle: ul. Bolesława Prusa, ul. Ignacego Kraszewskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Krótka, ul. Leopolda Staffa, ul. M. C. Skłodowskiej, ul. Mikołaja Reja, ul. Ogrodowa, ul. Okrężna, ul. Piotra Skargi, ul. Reymonta, ul. Sienkiewicza od nr 1 do nr 13, ul. Siewna, ul. Wejherowska, ul. Zielna, Sołectwo Strzebielino, Sołectwo Łęczyn

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwo: Bożepole Małe 1 356 2 2
0.0000020000Nr 2 Sołectwo Bożepole Wielkie ulice: Chmieleniecka, Działkowa, Kwiatowa, Lęborska, Łąkowa, Przemysłowa, Szczecińska, Zielona 1 414 4 4
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Bożepole Wielkie ulica Osiedlowa 1 655 3 3
0.0000040000Nr 4 Sołectwo Bożepole Wielkie ulice: Akacjowa, Dębowa, Długa, Jasna, Miła, Ogrodowa, Pawła Gackowskiego, Rzemieślnicza, Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Szkolna, Topolowa, Widok 1 443 4 4
0.0000050000Nr 5 Sołectwa: Brzeźno Lęborskie, Kisewo, Strzelęcino 1 868 3 3
0.0000060000Nr 6 Sołectwa: Chrzanowo, Dąbrowa Brzezieńska, Wysokie 1 359 2 2
0.0000070000Nr 7 Sołectwa: Chmieleniec, Kaczkowo, Łęczyn, Świetlino 1 575 3 3
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Łęczyce ulice: Brzozowa, Długa od nr 1 do nr 42A, Jana Pawła II, Kręta, Krótka, Kwiatowa, Łąkowa, Miła, Pocztowa, Polna, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Tartaczna, Wiejska 1 657 6 6
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Łęczyce ulice: Długa od nr 43 do końca, Kostrzewy, Kościelna, Leśna, Młynarska, Nowa, Okrężna, Piaskowa, Podgórna, Pogodna, Rzeczna, Szkolna, Topolowa, Zacisze, miejscowości: Godętowo, Węgornia, Wielistowo, przysiółek Niedarzyno 1 815 2 2
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Rozłazino 1 872 1 1
0.0000110000Nr 11 Sołectwa: Dzięcielec, Łówcz Górny, Nawcz 1 487 2 2
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Strzebielino-Osiedle ulice: Dworcowa, Kolejarzy, Konopnickiej, Kostrzewy, Leśna, Mickiewicza, Nowa, Słowackiego, Stoczniowców, Szkolna, Żeromskiego, miejscowość Paraszyno 1 609 3 3
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Strzebielino-Osiedle: ulice: 1 Maja, Gdańska, Handlowa, Kaszubska, Kościuszki, Łąkowa, Osiedlowa, Polna, Słoneczna, Sportowa, Wybickiego 1 660 4 4
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Strzebielino-Osiedle ulice: Bolesława Prusa, Ignacego Kraszewskiego, Jana Pawła II, Kardynała Wyszyńskiego, Krótka, Leopolda Staffa, M. C. Skłodowskiej, Mikołaja Reja, Ogrodowa, Okrężna, Piotra Skargi, Reymonta, Sienkiewicza od nr 1 do nr 13, Siewna, Wejherowska, Zielna 1 485 3 3
0.0000150000Nr 15 Sołectwo: Strzebielino 1 570 3 3
Podsumowanie 15 8 825 45 45

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 8
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS KWW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD KWW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD 1 1 1 1 1 1 1 1 8
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCE-GMINA Z PRZYSZŁOŚCIĄ KWW ŁĘCZYCE-GMINA Z PRZYSZŁOŚCIĄ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SILNA MŁODZIEŻ-NASZA PRZYSZŁOŚĆ KWW SILNA MŁODZIEŻ-NASZA PRZYSZŁOŚĆ 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 KARCZEWSKI Krzysztof Zenon 36 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCE-GMINA Z PRZYSZŁOŚCIĄ Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej Strzelęcino
2 WITTBRODT Piotr 63 średnie techniczne KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS Strzebielino-Osiedle

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 359 154 154 42.90% 0.0429
153 99.35% 0.09935
Tak
2 416 205 205 49.28% 0.04928
200 97.56% 0.09756
Tak
3 655 334 334 50.99% 0.05099
327 97.90% 0.0979
Tak
4 443 237 237 53.50% 0.0535
228 96.20% 0.0962
Tak
5 869 462 462 53.16% 0.05316
453 98.05% 0.09805
Tak
6 359 174 174 48.47% 0.04847
171 98.28% 0.09828
Tak
7 575 289 289 50.26% 0.05026
281 97.23% 0.09723
Tak
8 657 357 357 54.34% 0.05434
354 99.16% 0.09916
Tak
9 815 395 395 48.47% 0.04847
389 98.48% 0.09848
Tak
10 Bez głosowania Nie
11 489 244 244 49.90% 0.0499
240 98.36% 0.09836
Tak
12 609 313 313 51.40% 0.0514
305 97.44% 0.09744
Tak
13 660 343 343 51.97% 0.05197
330 96.21% 0.09621
Tak
14 487 292 292 59.96% 0.05996
288 98.63% 0.09863
Tak
15 568 274 274 48.24% 0.04824
274 100.00% 0.1
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 40 1 1.00% 0.001
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 648 8 16.23% 0.01623
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 1 247 13 31.23% 0.03123
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD 310 8 7.76% 0.00776
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCE-GMINA Z PRZYSZŁOŚCIĄ 1 700 13 42.57% 0.04257
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SILNA MŁODZIEŻ-NASZA PRZYSZŁOŚĆ 48 1 1.20% 0.0012

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 40 1 0 1.00% 0.001
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 648 8 1 16.23% 0.01623
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 1 247 13 3 31.23% 0.03123
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD 310 8 0 7.76% 0.00776
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCE-GMINA Z PRZYSZŁOŚCIĄ 1 700 13 11 42.57% 0.04257
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SILNA MŁODZIEŻ-NASZA PRZYSZŁOŚĆ 48 1 0 1.20% 0.0012

Rada Gminy Łęczyce - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 12 ZYSKOWSKI Henryk 114 74.51% 0.07451
Tak
1 14 14 HINC Arkadiusz Mariusz 39 25.49% 0.02549
Nie
2 10 10 KONKOL Krystian Józef 49 24.50% 0.0245
Nie
2 12 12 MIZYK Antoni 51 25.50% 0.0255
Nie
2 13 13 KABASA Ireneusz 17 8.50% 0.0085
Nie
2 14 14 PIANKOWSKA Wioletta Ewa 83 41.50% 0.0415
Tak
3 10 10 KONKOL Wacław 223 68.20% 0.0682
Tak
3 12 12 BULCZAK Teresa Maria 84 25.69% 0.02569
Nie
3 13 13 KREFT Anna Barbara 20 6.12% 0.00612
Nie
4 10 10 BOIKE Katarzyna Elżbieta 34 14.91% 0.01491
Nie
4 12 12 CHMIELEWSKA Estera 96 42.11% 0.04211
Tak
4 13 13 KELLER Ryszard Wiesław 45 19.74% 0.01974
Nie
4 14 14 ŻURAWSKI Grzegorz 53 23.25% 0.02325
Nie
5 10 10 HOLLÄNDER Henryk 44 9.71% 0.00971
Nie
5 12 12 GLOSA Ireneusz Łukasz 102 22.52% 0.02252
Nie
5 14 14 BIAŁOBRZESKI Tomasz 307 67.77% 0.06777
Tak
6 12 12 PLOTZKA Ilona Joanna 78 45.61% 0.04561
Nie
6 14 14 KADŁUBOWSKI Henryk 93 54.39% 0.05439
Tak
7 10 10 JÓŹWIAK Witold Tadeusz 68 24.20% 0.0242
Nie
7 12 12 WITUSIŃSKI Stanisław Zbigniew 97 34.52% 0.03452
Nie
7 14 14 ROPELA Marzena Barbara 116 41.28% 0.04128
Tak
8 2 2 MANCEWICZ Daniel 40 11.30% 0.0113
Nie
8 10 10 DZIKOWSKI Tadeusz 58 16.38% 0.01638
Nie
8 12 12 BYCZKOWSKI Zbigniew Klemens 1 0.28% 0.00028
Nie
8 13 13 ROPELA Marcin Tadeusz 7 1.98% 0.00198
Nie
8 14 14 MARZEC Piotr 200 56.50% 0.0565
Tak
8 15 15 CZAJA Marcin 48 13.56% 0.01356
Nie
9 12 12 LABUDA Janusz 190 48.84% 0.04884
Nie
9 14 14 PIĄTEK Łukasz Jerzy 199 51.16% 0.05116
Tak
10 14 14 LICAU Krzysztof Piotr Bez głosowania Tak
11 10 10 KLAWIKOWSKI Kamil Józef 98 40.83% 0.04083
Nie
11 14 14 EIKMANN Marian 142 59.17% 0.05917
Tak
12 12 12 BOBKOWSKI Ryszard Władysław 89 29.18% 0.02918
Nie
12 13 13 FORMELLA Mariusz Mateusz 67 21.97% 0.02197
Nie
12 14 14 GAJEWSKA Elżbieta Gertruda 149 48.85% 0.04885
Tak
13 10 10 KRAUZA Marcin Józef 74 22.42% 0.02242
Nie
13 12 12 SUDNIK Krzysztof Tomasz 87 26.36% 0.02636
Nie
13 13 13 CHOLKA Damian Grzegorz 23 6.97% 0.00697
Nie
13 14 14 TUSKOWSKA Elżbieta Maria 146 44.24% 0.04424
Tak
14 12 12 MISIAK Bernadeta Maria 92 31.94% 0.03194
Nie
14 13 13 KREFT Janusz 93 32.29% 0.03229
Nie
14 14 14 STOLZ Sylwia Maria 103 35.76% 0.03576
Tak
15 12 12 KOSS Andrzej 166 60.58% 0.06058
Tak
15 13 13 GĄSOWSKI Janusz 38 13.87% 0.01387
Nie
15 14 14 PŁOTKA Anita Teresa 70 25.55% 0.02555
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KARCZEWSKI Krzysztof Zenon 36 Wyższe Strzelęcino, 1 542 34.53 Nie
2 WITTBRODT Piotr 63 średnie techniczne Strzebielino-Osiedle, 2 924 65.47 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim ul. Szkolna 1, 84 - 214 Bożepole Wielkie, Szkolna 1 Bożepole Wielkie stały 905 419 419 46.30% 0.0463
416 99.28%
2 Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim, ul. Szkolna 1, 84 - 214 Bożepole Wielkie, Szkolna 1 Bożepole Wielkie stały 1 098 571 571 52.00% 0.052
566 99.12%
3 Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Lęborskim nr 14d, 84 - 213 Brzeźno Lęborskie, 14d Brzeźno Lęborskie stały 869 462 462 53.16% 0.05316
458 99.13%
4 Świetlica wiejska Kaczkowo nr 18A, 84 - 218 Łęczyce, 18A Kaczkowo stały 772 393 393 50.91% 0.05091
386 98.22%
5 Szkoła Podstawowa w Łęczycach, ul. Topolowa 1, 84 - 218 Łęczyce, Topolowa 1 Łęczyce stały 1 472 751 751 51.02% 0.05102
743 98.93%
6 Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie, ul. Długa 21, 84 - 218 Łęczyce, Długa 21 Rozłazino stały 872 435 435 49.89% 0.04989
429 98.62%
7 Świetlica wiejska Nawcz nr 34, 84 - 218 Łęczyce, 34 Nawcz stały 489 244 244 49.90% 0.0499
242 99.18%
8 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie-Osiedlu, ul. M. C. Skłodowskiej 1, 84 - 220 Strzebielino, M. C. Skłodowskiej 1 Strzebielino-Osiedle stały 1 269 656 656 51.69% 0.05169
654 99.70%
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie-Osiedlu, ul. M. C. Skłodowskiej 1, 84 - 220 Strzebielino, M. C. Skłodowskiej 1 Strzebielino-Osiedle stały 1 087 576 576 52.99% 0.05299
572 99.31%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 11 868 8 825 9 1