Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 24 209
Wyborców 18 467
Obwodów 9
  • Wybory do Rady Miejskiej w Redzie
  • Wybory Burmistrza Miasta Reda
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gniewowska 33 Reda stały Tak Gniewowska, Jara, Kamienna, Krajobrazowa, Krótka, Leśna, Marii Konopnickiej, Na Skarpie, Objazdowa, Elizy Orzeszkowej, Piaskowa, Podgórna, Słoneczna, Spacerowa, Tarasowa, Zbychowska, Żwirowa
2 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. A. Zawadzkiego 10 Reda stały Tak Adama Asnyka, Jana Brzechwy, Floriana Ceynowy, Franciszka Fenikowskiego, Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Szkolna, Św. Wojciecha, Aleksandra Zawadzkiego
3 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. A. Zawadzkiego 10 Reda stały Nie Bosmańska, Garncarska, Cypriana Kamila Norwida od nr 2 do nr 22 parzyste, od nr 29 do końca, Marynarska, Młyńska, Morska, Obwodowa, Osadnicza
4 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. H. Derdowskiego 3 Reda stały Tak Cechowa, Drogowców, Gdańska, Łososiowa, Ogrodowa, Ogrodników, Owocowa, Ks. Janusza Pasierba, Ks. Albina Potrackiego, Rzeczna, Rzemieślnicza, Jana III Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Torowa, Warzywnicza, Wejherowska, Zbożowa, Zielarzy, Zielna
5 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 36/38 Reda stały Nie Bociania, Bursztynowa, Głogowa, Jantarowa, Krucza, Łąkowa od nr 31 do końca, Mostowa, Nasienna, Olimpijska, Rolnicza, Słowikowa, Sportowa, Św. Józefa, Tenisowa, Wodociągowa, Źródlana, Żurawia
6 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 36/38 Reda stały Nie 1 Maja, Aleja Jana Pawła II, Pawła Bielawy, Cicha, Hieronima Derdowskiego, Ks. Józefa Poniatowskiego, Łąkowa od nr 1 do nr 30, Cypriana Kamila Norwida od nr 7 do nr 19 nieparzyste, Spokojna
7 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Rekowska 36 Reda stały Tak Al. Lipowa od nr 1 do nr 23 nieparzyste, od nr 24A do końca, Błękitna, Biwakowa, Dębowe Zacisze, Długa, Drużynowa, Gawędy, Górna, Graniczna, Harcerska, Korzenna, Kościelna, Letnia, Miła, Miodowa, Okrężna, Obozowa, Podleśna, Pogodna, Prosta, Pucka od nr 62 do końca, Radosna, Rajdowa, Rekowska, Skautów, Sosnowa, Storczykowa, Ks. Tadeusza Semmerlinga, Tęczowa, Wczasowa, Wesoła, Widokowa, Wodniaków, Zacisze, Zuchów
8 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Brzozowa 30 Reda stały Nie Azaliowa, Al. Lipowa od nr 2 do nr 24 parzyste, Grażyny Bacewicz, Bezowa, Bratkowa, Brzozowa, Chmielna, Cisowa, Cyprysowa, Chabrowa, Fryderyka Chopina, Fiołkowa, Gajowa, Henryka Mikołaja Góreckiego, Irysowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jęczmienna, Jodłowa, Mieczysława Karłowicza, Kasztanowa, Wojciecha Kilara, Klonowa, Konwaliowa, Krokusowa, Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, Witolda Lutosławskiego, Łopianowa, Łubinowa, Czesława Miłosza, Miętowa, Stanisława Moniuszki, 12 - Go Marca, Feliksa Nowowiejskiego, Owsiana, Michała Ogińskiego, Ignacego Paderewskiego, Polna od nr 15 do końca, Pszenna, Rumiankowa, Różana, Karola Szymanowskiego, Adama Świerzyńskiego, Szafranowa, Tatarakowa, Trzcinowa, Wiejska, Wiklinowa, Wierzbowa, Henryka Wieniawskiego, Wspólna, Żytnia
9 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Brzozowa 30 Reda stały Tak Akacjowa, Bukowa, Dębowa, Kazimierska, Leszczynowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowa, Olchowa, Parkowa, Płk. St. Dąbka, Polna od nr 1 do nr 7, Poprzeczna, Przemysłowa, Pucka od nr 1 do nr 61, Spółdzielcza, Stolarska, Świerkowa, Topolowa, Torfowa, Usługowa, Willowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Józefa Wybickiego

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 12 - Go Marca, Adama Świerzyńskiego, Azaliowa, Bezowa, Bratkowa, Cechowa, Chabrowa, Czesława Miłosza, Drogowców, Elizy Orzeszkowej, Feliksa Nowowiejskiego, Fiołkowa, Fryderyka Chopina, Garncarska, Gdańska, Gniewowska, Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Irysowa, Jana III Sobieskiego, Jara, Jaśminowa, Jarzębinowa, Kamienna, Karola Szymanowskiego, Konwaliowa, Krajobrazowa, Krokusowa, Królowej Marysieńki, Krótka, Ks. Albina Potrackiego, Ks. Janusza Pasierba, Kwiatowa, Leśna, Lawendowa, Łososiowa, Łopianowa, Marii Konopnickiej, Michała Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Miętowa, Na skarpie, Objazdowa, Ogrodników, Ogrodowa, Owocowa, Piaskowa, Podgórna, Polna od nr 15 do końca, Różana, Rumiankowa, Rzeczna, Rzemieślnicza, Słoneczna, Spacerowa, Stanisława Moniuszki, Szafranowa, Tarasowa, Torowa, Trzcinowa, Tatarakowa, Warzywnicza, Wejherowska, Wiklinowa, Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Zbożowa, Zbychowska, Zielarzy, Zielna, Żwirowa 5 4 586 2 12
0.0000020000Nr 2 Akacjowa, Aleja Lipowa, Biwakowa, Błękitna, Brzozowa, Bukowa, Chmielna, Cisowa, Cyprysowa, Dębowa, Dębowe Zacisze, Długa, Drużynowa, Gajowa, Gawędy, Górna, Graniczna, Harcerska, Jaworowa, Jesionowa, Jęczmienna, Jodłowa, Józefa Wybickiego, Kasztanowa, Kazimierska, Klonowa, Korzenna, Kościelna, Ks. Tadeusza Semmerlinga, Letnia, Liliowa, Leszczynowa, Łubinowa, Miła, Miodowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowa, Obozowa, Okrężna, Olchowa, Owsiana, Parkowa, Płk. Stanisława Dąbka, Podleśna, Pogodna, Polna od nr 1 do nr 7, Poprzeczna, Prosta, Przemysłowa, Pszenna, Pucka, Radosna, Rajdowa, Rekowska, Skautów, Sosnowa, Spółdzielcza, Stolarska, Storczykowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Torfowa, Usługowa, Wczasowa, Wesoła, Widokowa, Wiejska, Wierzbowa, Willowa, Wiśniowa, Wodniaków, Wrzosowa, Wspólna, Zacisze, Zuchów, Żytnia 6 4 979 3 20
0.0000030000Nr 3 1 Maja, Aleja Jana Pawła II, Bociania, Bursztynowa, Cicha, Cypriana Kamila Norwida od nr 1 do 19 nieparzyste, Głogowa, Hieronima Derdowskiego, Jantarowa, Krucza, Ks. Józefa Poniatowskiego, Łąkowa, Mostowa, Nasienna, Olimpijska, Pawła Bielawy, Rolnicza, Słowikowa, Spokojna, Sportowa, Św. Józefa, Tenisowa, Wodociągowa, Źródlana, Żurawia 5 4 386 2 11
0.0000040000Nr 4 Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Aleksandra Zawadzkiego, Bolesława Prusa, Bosmańska, Cypriana Kamila Norwida od nr 2 do nr 22 parzyste, od nr 29 do końca, Floriana Ceynowy, Franciszka Fenikowskiego, Jana Brzechwy, Marynarska, Mikołaja Reja, Młyńska, Morska, Obwodowa, Osadnicza, Szkolna, Św. Wojciecha 5 4 516 2 12
Podsumowanie 21 18 467 9 55

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 7 5 5 22
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA REDA KWW WSPÓLNA REDA 7 7 6 7 27
13 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA REDZKA KUPA WSTYDU KW REDZKA KUPA WSTYDU 6 6

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 SKURZYŃSKI Piotr Grzegorz 51 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Reda
1 KRZEMIŃSKI Krzysztof Eugeniusz 63 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA REDA Platforma Obywatelska RP Reda

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 4 587 2 362 2 362 51.49% 0.05149
2 324 98.39% 0.09839
Tak
2 4 993 2 682 2 682 53.72% 0.05372
2 606 97.17% 0.09717
Tak
3 4 391 2 270 2 270 51.70% 0.0517
2 223 97.93% 0.09793
Tak
4 4 516 2 471 2 471 54.72% 0.05472
2 436 98.58% 0.09858
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 847 22 19.26% 0.01926
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA REDA 7 312 27 76.25% 0.07625
13 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA REDZKA KUPA WSTYDU 430 6 4.48% 0.00448

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 847 22 3 19.26% 0.01926
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA REDA 7 312 27 18 76.25% 0.07625
Tak
13 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA REDZKA KUPA WSTYDU 430 6 0 4.48% 0.00448
Nie

Rada Miejska w Redzie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 ŚLEDŹ Monika 175 7.53% 0.00753
Tak
1 10 2 WOLSKI Leszek Michał 82 3.53% 0.00353
Nie
1 10 3 SPRETKE Kazimierz Zbigniew 59 2.54% 0.00254
Nie
1 10 4 SZULC Lidia Kamila 48 2.07% 0.00207
Nie
1 10 5 BERTRAND Anna Beata 151 6.50% 0.0065
Nie
1 12 1 OKRÓJ Kazimierz Jan 532 22.89% 0.02289
Tak
1 12 2 PEPLIŃSKI Piotr 265 11.40% 0.0114
Nie
1 12 3 CZYLKOWSKI Dariusz 278 11.96% 0.01196
Tak
1 12 4 FEDDE Katarzyna Beata 271 11.66% 0.01166
Tak
1 12 5 ŚWIĄTECKA Aleksandra Jadwiga 116 4.99% 0.00499
Nie
1 12 6 KOZŁOWSKA Krystyna Teresa 73 3.14% 0.00314
Nie
1 12 7 LESNER Łukasz Jan 274 11.79% 0.01179
Tak
2 10 1 HUPKA Łukasz Jan 106 4.07% 0.00407
Nie
2 10 2 KREFT Mariusz Antoni 270 10.36% 0.01036
Tak
2 10 3 JELONEK Artur 40 1.53% 0.00153
Nie
2 10 4 RZEZAK Aleksandra Teresa 11 0.42% 0.00042
Nie
2 10 5 ZOCHOLL Kamila Joanna 15 0.58% 0.00058
Nie
2 10 6 WRÓBLEWSKA Maria Ewa 45 1.73% 0.00173
Nie
2 10 7 SKURZYŃSKI Piotr Grzegorz 73 2.80% 0.0028
Nie
2 12 1 JANIAK Hanna 438 16.81% 0.01681
Tak
2 12 2 MELZER Krystian Daniel 159 6.10% 0.0061
Tak
2 12 3 HEBEL Leszek Tomasz 371 14.24% 0.01424
Tak
2 12 4 FRYBEZOWSKI Zbigniew Dariusz 139 5.33% 0.00533
Nie
2 12 5 SAWICKA-LIEDER Emilia Ewa 204 7.83% 0.00783
Tak
2 12 6 RATKE Beata Anna 122 4.68% 0.00468
Nie
2 12 7 KOZIOŁ Sebastian Andrzej 183 7.02% 0.00702
Tak
2 13 1 HILDEBRANDT Sebastian 104 3.99% 0.00399
Nie
2 13 2 STRZELECKA Beata Karolina 126 4.83% 0.00483
Nie
2 13 3 LABUDA Katarzyna Renata 31 1.19% 0.00119
Nie
2 13 4 ELWART Daniel Piotr 57 2.19% 0.00219
Nie
2 13 5 LABUDA Iwona Maria 15 0.58% 0.00058
Nie
2 13 6 ELWART Zbigniew Augustyn 97 3.72% 0.00372
Nie
3 10 1 MACKIEWICZ-SASIAK Violetta Lilianna 234 10.53% 0.01053
Tak
3 10 2 FICEK Andrzej Marek 38 1.71% 0.00171
Nie
3 10 3 KĘPKA Wiesław Kazimierz 49 2.20% 0.0022
Nie
3 10 4 SZWAŁEK Karol Łukasz 26 1.17% 0.00117
Nie
3 10 5 PLOTZKE Eugenia Teresa 54 2.43% 0.00243
Nie
3 12 1 RICHERT Mateusz Jacek 476 21.41% 0.02141
Tak
3 12 2 KISIEL Zbigniew 208 9.36% 0.00936
Tak
3 12 3 BOCHAN Karolina Władysława 429 19.30% 0.0193
Tak
3 12 4 STACHAK Elżbieta Barbara 203 9.13% 0.00913
Nie
3 12 5 GRUNWALD Daniel Paweł 191 8.59% 0.00859
Nie
3 12 6 LEWIŃSKA Małgorzata 315 14.17% 0.01417
Tak
4 10 1 KADŁUCKI Jarosław Piotr 137 5.62% 0.00562
Nie
4 10 2 PIETRZYK Marzena Teresa 116 4.76% 0.00476
Nie
4 10 3 MACKIEWICZ Edward 20 0.82% 0.00082
Nie
4 10 4 JELONEK Sylwia Katarzyna 27 1.11% 0.00111
Nie
4 10 5 INCHASTOY Daniel Andrzej 71 2.91% 0.00291
Nie
4 12 1 KAMIŃSKI Łukasz Marek 530 21.76% 0.02176
Tak
4 12 2 BYCZKOWSKI Andrzej Wacław 349 14.33% 0.01433
Tak
4 12 3 TKACZYK Teresa 266 10.92% 0.01092
Tak
4 12 4 KREFT Karol 206 8.46% 0.00846
Nie
4 12 5 FARION Radosław Zbigniew 464 19.05% 0.01905
Tak
4 12 6 ŁAGOSZ-TUTAK Róża Maria 9 0.37% 0.00037
Nie
4 12 7 OSIECKA-BRZESKA Katarzyna Maria 241 9.89% 0.00989
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KRZEMIŃSKI Krzysztof Eugeniusz 63 wyższe Reda, 7 736 79.79 Tak
2 SKURZYŃSKI Piotr Grzegorz 51 wyższe Reda, 1 960 20.21 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gniewowska 33 Reda stały 2 065 1 148 1 148 55.59% 0.05559
1 136 98.95%
2 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. A. Zawadzkiego 10 Reda stały 2 452 1 386 1 386 56.53% 0.05653
1 370 98.85%
3 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. A. Zawadzkiego 10 Reda stały 2 290 1 198 1 198 52.31% 0.05231
1 180 98.50%
4 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. H. Derdowskiego 3 Reda stały 1 033 480 480 46.47% 0.04647
473 98.54%
5 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 36/38 Reda stały 1 917 961 961 50.13% 0.05013
954 99.27%
6 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 36/38 Reda stały 2 474 1 315 1 315 53.15% 0.05315
1 299 98.78%
7 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Rekowska 36 Reda stały 2 091 1 102 1 102 52.70% 0.0527
1 082 98.19%
8 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Brzozowa 30 Reda stały 2 298 1 246 1 246 54.22% 0.05422
1 235 99.12%
9 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Brzozowa 30 Reda stały 1 867 979 979 52.44% 0.05244
967 98.77%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 4 24 209 18 467 9 1