Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 24 767
Wyborców 18 155
Obwodów 14
  • Wybory do Rady Gminy Wejherowo
  • Wybory Wójta Gminy Wejherowo
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Szkolna 13 Bolszewo stały Tak Bolszewo ulice: Czeladnicza, Dębowa, Dobra, Glińskiego, Główna, Kamienna, Klonowa, Kochanowskiego, Ks. Stanisława Konarskiego, Łąkowa, Malinowa, Miła, Nad Jazem, Nadrzeczna, Osada Miga, Piaskowa, Południowa, Słoneczna, Szkolna, Świerkowa, Topolowa, Wejherowska, Wodna, Wspólna, Zamostna numery 2, 2a, 2b, 2c, 4, 4b, Zielona
2 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Szkolna 13 Bolszewo stały Tak Bolszewo ulice: Akacjowa, Bagienna, Bzowa, Cicha, Czereśniowa, Hodowców, Jana, Jana Pawła II, Jaśminowa, Kanałowa, Kardynała S. Wyszyńskiego, Kasztanowa, Kaszubska, Krasickiego, Kręta, Kwiatowa, Laurowa, Morelowa, Narutowicza, Nowa, Ogrodnicza, Ogrodowa, Orzechowa, Parkowa, Pogodna, Polna, Poprzeczna, Północna, Różana, Rzeźnicka, Stolarska, Śliwkowa, Torowa, Traugutta, Turkowa, Waryńskiego, Wesoła, Wiśniowa, Władysława, Włoska, Zachodnia
3 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Leśna 35 Bolszewo stały Tak Bolszewo ulice: Asnyka, Broniewskiego, Dąbrowskiej, Długa, Mickiewicza, Orzeszkowej, Perłowa, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Spokojna, Zamostna bez numerów 2, 2a, 2b, 2c, 4, 4b, Żeromskiego.
4 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Leśna 35 Bolszewo stały Tak Bolszewo ulice: Aleksandra Labudy, Antoniego Albeckiego, Błękitna, Brzozowa, Bukowa, Chłopska, Cisowa, Cylkowskiego, Czesława Miłosza, Goździkowa, Grabowa, Graniczna, Harcerska, Jagiellonów, Jagodowa, Jana Trepczyka, Jarzębinowa, Jaskółcza, Jesionowa, Jeżynowa, Jodłowa, Junacka, Kalinowa, Kamila Norwida, Krótka, Krucza, Krzywa, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieszków, Modrzewiowa, Myśliwska, Okrężna, Olchowa, Piastów, Robotnicza, Rybna, Sosnowa, Strażacka, Św. Huberta, Tęczowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Zbożowa, Żurawia
5 Dworek Drzewiarza w Gościcinie, ul. Drzewiarza 2 Gościcino stały Tak Gościcino ulice: Bajkowa, Bursztynowa, Chłopska, Cicha, Dożynkowa, Drzewiarza numery parzyste od 2 do 4 i numery nieparzyste od 1 do 5, Fabryczna, Granitowa, Grzybowa, Jana Pawla II, Jęczmienna, Koralowa, Kosmiczna, Księżycowa, Kubusia Puchatka, Łąkowa, Łubinowa, Mikołaja, Miodowa, Nadrzeczna, Okrężna, Osiedlowa, Owsiana, Piękna, Platynowa, Podgórna, Pogodna, Polarna, Prosta, Pszeniczna, Sielankowa, Siewna, Słoneczna numery parzyste od 2 do 104 i numery nieparzyste od 1 do 71, Spokojna, Srebrna, Stroma, Szafirowa, Szczęśliwa, Torowa, Urocza, Wąska, Zaciszna, Zbożowa, Zielona, Zielony Dwór, Żniwna, Żytnia.
6 Budynek remizy OSP w Gościcinie, ul. Drzewiarza 22 Gościcino stały Nie Gościcino ulice: Astronomiczna, Błękitna, Bracka, Bukowa, Drzewiarza numery parzyste od 6 do 50 i numery nieparzyste od 7 do 41, Dworska, Fiołkowa, Gwiezdna, Hetmańska, Irysowa, Jagiellońska, Jałowcowa, Jodłowa, Kasztelańska, Kazimierza Grubby, Konwaliowa, Kwiatowa, Lazurowa, Łukowa, Narcyzowa, Orbitalna, Orzechowa, Planetarna, Południowa, Poprzeczna, Północna, Robakowska, Satelitarna, Słoneczna numery parzyste od 106 do 144 i numery nieparzyste od 73 do 93, Stokrotek, Stolarska, Strażacka, Szlachecka, Świerkowa, Turkusowa, Wrzosowa, Wschodnia, Zachodnia, Ziemska, Żurawia, Żwirowa
7 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie, ul. Wejherowska 22 Gościcino stały Nie Gościcino ulice: Akacjowa, Aleja Jarzębinowa, Antoniego Groth, Astrowa, Augustyna Guntera, Borówkowa, Brzozowa, Bzowa, Cisowa, Cyprysowa, Dębowa, Gościnna, Górna, Grabowa, Graniczna, Gruntowa, Gruszkowa, Handlowa, Jabłoniowa, Jagodowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jeżynowa, Kasztanowa, Klimka, Klonowa, Kochanowska, Konopnickiej, Kopernika, Krótka, Lawendowa, Leszczynowa, Letnia, Lęborska, Lipowa, Majkowskiego, Malinowa, Mickiewicza, Mieczysława Gafki, Na Stoku, Na Wzgórzu, Olchowa, Polna, Przemysłowa, Równa, Różana, Rumiankowa, Sosnowa, Sójkowa, Storczykowa, Szeroka, Śliwkowa, Topolowa, Wejherowska, Wichrowe Wzgórze, Wiejska, Wierzbowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wójta Edwarda Łakomego, Żródlana
8 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu, ul. Nadrzeczna 19 Orle stały Nie Orle
9 Świetlica wiejska przy remizie OSP w Kniewie, ul. Aleja Lipowa 14 Kniewo stały Nie Góra, Kniewo, Warszkowo, Zamostne
10 Świetlica wiejska w Zbychowie, ul. Spacerowa 3 Zbychowo stały Nie Gniewowo, Reszki, Zbychowo
11 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim, ul. Szkolna 1 Nowy Dwór Wejherowski stały Nie Bieszkowice, Łężyce, Nowy Dwór Wejherowski
12 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gowinie, ul. Wejherowska 60 Gowino stały Tak Gowino, Pętkowice
13 Świetlica wiejska w Ustarbowie, ul. Lipowa 25 Ustarbowo stały Tak Sopieszyno, Ustarbowo
14 Świetlica wiejska w Kąpinie, 0 Kąpino stały Nie Kąpino

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Bolszewo 7 5 994 3 24
0.0000020000Nr 2 Gościcino, Góra, Kniewo, Orle, Warszkowo, Zamostne 8 7 134 3 30
0.0000030000Nr 3 Bieszkowice, Gniewowo, Gowino, Kąpino, Łężyce, Nowy Dwór Wejherowski, Pętkowice, Reszki, Sopieszyno, Ustarbowo, Zbychowo 6 5 027 3 20
Podsumowanie 21 18 155 9 74

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS KWW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 7 10 6 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA KWW GOSPODARNA GMINA 9 10 8 27
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA KWW WSPÓLNA GMINA 8 10 6 24

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 KLAS Marek Jerzy 55 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA Bolszewo
2 SKWARŁO Henryk Adam 65 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA Bolszewo

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 5 996 3 162 3 162 52.74% 0.05274
3 016 95.38% 0.09538
Tak
2 7 135 3 802 3 802 53.29% 0.05329
3 655 96.13% 0.09613
Tak
3 5 031 2 895 2 895 57.54% 0.05754
2 780 96.03% 0.09603
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 2 631 23 27.84% 0.02784
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA 5 184 27 54.85% 0.05485
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA 1 636 24 17.31% 0.01731

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GABRIELI LISIUS 2 631 23 6 27.84% 0.02784
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA 5 184 27 12 54.85% 0.05485
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA 1 636 24 3 17.31% 0.01731
Tak

Rada Gminy Wejherowo - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 1 PATELCZYK Mateusz 62 2.06% 0.00206
Nie
1 12 2 STARBA Grażyna Stefania 57 1.89% 0.00189
Nie
1 12 3 DANILCZYK Ilona Kinga 55 1.82% 0.00182
Nie
1 12 4 MIOTK Żaneta Rozalia 43 1.43% 0.00143
Nie
1 12 5 BUJAK Przemysław 108 3.58% 0.00358
Tak
1 12 6 KAS Eugeniusz 14 0.46% 0.00046
Nie
1 12 7 BIANGA Jacek Tomasz 59 1.96% 0.00196
Nie
1 13 1 TOMA Hubert Artur 333 11.04% 0.01104
Tak
1 13 2 CZARNECKA Celina Beata 141 4.68% 0.00468
Nie
1 13 3 SZCZYGIEŁ Maciej Marian 185 6.13% 0.00613
Tak
1 13 4 KUZIEL Wojciech Bronisław 213 7.06% 0.00706
Tak
1 13 5 BIANGA Edmund Adam 370 12.27% 0.01227
Tak
1 13 6 PRANSCHKE Lucyna Halina 162 5.37% 0.00537
Nie
1 13 7 BIZEWSKI Dawid Michał 171 5.67% 0.00567
Nie
1 13 8 BLOCK Urszula Ewa 146 4.84% 0.00484
Nie
1 13 9 WIŚNIEWSKA Violetta Barbara 69 2.29% 0.00229
Nie
1 14 1 KLAS Marek Jerzy 140 4.64% 0.00464
Tak
1 14 2 NOWICKA Beata Ewa 171 5.67% 0.00567
Tak
1 14 3 GROTH Anita Joanna 107 3.55% 0.00355
Nie
1 14 4 BACH Waldemar Tomasz 138 4.58% 0.00458
Nie
1 14 5 HEBEL Jan Tadeusz 102 3.38% 0.00338
Nie
1 14 6 ROMPA Ludwika 26 0.86% 0.00086
Nie
1 14 7 LEJK Leszek Antoni 28 0.93% 0.00093
Nie
1 14 8 CZOSKA Marek Zygmunt 116 3.85% 0.00385
Nie
2 12 1 DANILCZYK Tadeusz Waldemar 230 6.29% 0.00629
Tak
2 12 2 SYROCKI Piotr 205 5.61% 0.00561
Nie
2 12 3 WILCZYŃSKA-CZERNIAWSKA Lilia Patrycja 50 1.37% 0.00137
Nie
2 12 4 KOWALIK Regina Maria 73 2.00% 0.002
Nie
2 12 5 MIOTK Marek 260 7.11% 0.00711
Tak
2 12 6 SOBCZAK Katarzyna Gabriela 36 0.98% 0.00098
Nie
2 12 7 GŁUSZKO Romuald 129 3.53% 0.00353
Nie
2 12 8 ZATWARNICKA Anna 86 2.35% 0.00235
Nie
2 12 9 KIEDROWSKI Przemysław Ryszard 313 8.56% 0.00856
Tak
2 12 10 HELENIAK Krzysztof Marcin 102 2.79% 0.00279
Nie
2 13 1 SEROCZYŃSKI Krzysztof Stefan 257 7.03% 0.00703
Tak
2 13 2 PIEPER Zenon Franciszek 217 5.94% 0.00594
Tak
2 13 3 LAGA Szymon Tomasz 84 2.30% 0.0023
Nie
2 13 4 PRANGA Józef Ryszard 210 5.75% 0.00575
Nie
2 13 5 WICKA Dorota Helena 82 2.24% 0.00224
Nie
2 13 6 GAFKA Janusz Piotr 241 6.59% 0.00659
Tak
2 13 7 RESZKE Bożena Aniela 74 2.02% 0.00202
Nie
2 13 8 SZMIGIELSKA Marzena Urszula 34 0.93% 0.00093
Nie
2 13 9 PASCHKE Zofia Anna 54 1.48% 0.00148
Nie
2 13 10 STANISŁAWCZYK Roman 364 9.96% 0.00996
Tak
2 14 1 ALBECKI Marek Józef 142 3.89% 0.00389
Tak
2 14 2 SZCZYGIEŁ Maria Teresa 50 1.37% 0.00137
Nie
2 14 3 GÓRAL Zbigniew 74 2.02% 0.00202
Nie
2 14 4 FORMELLA Józef Antoni 84 2.30% 0.0023
Nie
2 14 5 ŚLIWIŃSKA Magdalena Monika 28 0.77% 0.00077
Nie
2 14 6 JÓZEFOWICZ Magdalena Joanna 25 0.68% 0.00068
Nie
2 14 7 PLOTZKA Renata Teresa 30 0.82% 0.00082
Nie
2 14 8 TROCKI Marian 51 1.40% 0.0014
Nie
2 14 9 TARKOWSKA Zofia 12 0.33% 0.00033
Nie
2 14 10 GRUBA Sławomir Łukasz 58 1.59% 0.00159
Nie
3 12 1 DETTLAFF Elżbieta Anna 321 11.55% 0.01155
Tak
3 12 2 RODA Aleksandra 121 4.35% 0.00435
Nie
3 12 3 WENSIERSKI Artur Grzegorz 162 5.83% 0.00583
Tak
3 12 4 FERRA Teresa Małgorzata 73 2.63% 0.00263
Nie
3 12 5 CZERWIŃSKI Łukasz Maksymilian 47 1.69% 0.00169
Nie
3 12 6 OLSZEWSKI Bogusław Andrzej 25 0.90% 0.0009
Nie
3 13 1 FORMELLA Alojzy Alfred 222 7.99% 0.00799
Nie
3 13 2 DAMPC Natalia 309 11.12% 0.01112
Tak
3 13 3 KRYŻA Robert Józef 82 2.95% 0.00295
Nie
3 13 4 KENDZIORA Kazimierz Stanisław 271 9.75% 0.00975
Tak
3 13 5 BARAN Grażyna Teresa 309 11.12% 0.01112
Tak
3 13 6 KLEIN-MELCER Justyna Wiktoria 238 8.56% 0.00856
Nie
3 13 7 BIESZK Stanisław Jan 241 8.67% 0.00867
Tak
3 13 8 KOWALEWSKI Zbigniew 105 3.78% 0.00378
Nie
3 14 1 TYSZKO Zbigniew Stefan 59 2.12% 0.00212
Nie
3 14 2 WOJEWSKA Lucyna Danuta 70 2.52% 0.00252
Nie
3 14 3 HOFFMANN Jadwiga Barbara 41 1.47% 0.00147
Nie
3 14 4 KREFT Maciej Sylwester 57 2.05% 0.00205
Nie
3 14 5 BUDDA-KRAWIEC Beata Maria 12 0.43% 0.00043
Nie
3 14 6 NOWICKI Daniel Jacek 15 0.54% 0.00054
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KLAS Marek Jerzy 55 Wyższe Bolszewo, 2 874 29.75 Nie
2 SKWARŁO Henryk Adam 65 wyższe Bolszewo, 6 787 70.25 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Szkolna 13 Bolszewo stały 1 305 661 661 50.65% 0.05065
651 98.49%
2 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Szkolna 13 Bolszewo stały 1 531 746 746 48.73% 0.04873
738 98.93%
3 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Leśna 35 Bolszewo stały 1 554 841 841 54.12% 0.05412
833 99.05%
4 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, ul. Leśna 35 Bolszewo stały 1 606 902 902 56.16% 0.05616
888 98.45%
5 Dworek Drzewiarza w Gościcinie, ul. Drzewiarza 2 Gościcino stały 1 506 757 757 50.27% 0.05027
742 98.02%
6 Budynek remizy OSP w Gościcinie, ul. Drzewiarza 22 Gościcino stały 1 554 760 760 48.91% 0.04891
747 98.29%
7 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie, ul. Wejherowska 22 Gościcino stały 1 398 737 737 52.72% 0.05272
715 97.01%
8 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu, ul. Nadrzeczna 19 Orle stały 1 404 848 848 60.40% 0.0604
831 98.00%
9 Świetlica wiejska przy remizie OSP w Kniewie, ul. Aleja Lipowa 14 Kniewo stały 1 273 696 696 54.67% 0.05467
681 97.84%
10 Świetlica wiejska w Zbychowie, ul. Spacerowa 3 Zbychowo stały 996 583 583 58.53% 0.05853
573 98.28%
11 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim, ul. Szkolna 1 Nowy Dwór Wejherowski stały 1 159 596 596 51.42% 0.05142
585 98.15%
12 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gowinie, ul. Wejherowska 60 Gowino stały 1 500 896 896 59.73% 0.05973
869 96.99%
13 Świetlica wiejska w Ustarbowie, ul. Lipowa 25 Ustarbowo stały 525 285 285 54.29% 0.05429
278 97.54%
14 Świetlica wiejska w Kąpinie, 0 Kąpino stały 851 538 538 63.22% 0.06322
530 98.51%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 3 24 767 18 155 14 1