Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 15 685
Wyborców 11 416
Obwodów 7
  • Wybory do Rady Gminy Luzino
  • Wybory Wójta Gminy Luzino
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Luzinie (nowa część szkoły), ul. Szkolna 13 Luzino stały Nie Sołectwo Luzino ul.: Abrahama, Brzozowa, Chopina, Chrobrego, Kaszubska, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Ks. Machalewskiego, Konopnickiej, Ks. Gończa, Ks. Rzepczyńskiego, Ks. Sychty, Kwiatowa, Lawendowa, Leona Roppla, Łąkowa, Okólna, Ogrodowa, Podgórna, Pomorska, Remusa, Robotnicza, Rotmistrza Pileckiego, Rybacka, Rzeczna, Słoneczna, Sobieskiego, Stolema, Szkolna, Wejhera, Wiśniowa, Wschodnia, Zielona
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Luzinie (stara część szkoły), ul. Szkolna 13 Luzino stały Nie Sołectwo Luzino ul.: 10 Marca, 3 Maja, Bankowa, Bądkowskiego, Biała, Brylantowa, Bursztynowa, Diamentowa, Długa, Dolna, Fiołkowa, Gen. Hallera, Gen. Sikorskiego, Grabskiego, Grodzka, Jana Waraksy, Jasna, Jaśminowa, Koralowa, Krokusowa, Krótka, Krzywa, Kryształowa, Ks. Wryczy, Kuczewska, Łączna, Miła, Mjr. Hubala, Miętowa, Młyńska, Narcyzowa, Ofiar Grudnia 1970, Ofiar Stutthofu, Okrężna, Pawła Miotk, Perłowa, Piaskowa, Piękna, Poprzeczna, Por. Bernarda Michałki, Robakowska, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, , Starowiejska, Strażacka, Szafirowa, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Wiejska, Wolna, Wspólna, Zacisze, Zakątna, Zbigniewa Herberta, Zgody, Żeromskiego, Złota, Żołnierzy Niezłomnych.
3 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Luzinie, ul. Mickiewicza 22 Luzino stały Tak Sołectwo Luzino: ul. Akacjowa, Asnyka, Borowikowa, Borówkowa, Bukowa, Cedrowa, Ceynowy, Chabrowa, Cicha, Cisowa, Czesława Miłosza, Derdowskiego, Dębowa, Dobra, Drzewiarza, Gen. Dąbrowskiego, Gen. Fieldorfa, Gen. Pułaskiego, Grabowa, Graniczna, Gryfa Pomorskiego, Grzybowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jaworowa, Jodłowa, Jana Pawła II, Kamienna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kasztanowa, Klonowa, Konwaliowa, Ks. Jastaka, Ks. Sumińskiego, Ks. Jana Twardowskiego, Kurkowa, Kusocińskiego, Leszczynowa, Letnia, Lęborska, Lipowa, Majkowskiego, Mjr. Sucharskiego, Malinowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Obrońców Poczty Gdańskiej, Obrońców Westerplatte, Olchowa, Olimpijska, Oliwkowa, Orzechowa, Osiedlowa, Owocowa, Paraszyńska, Partyzantów, Polna, Południowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Północna, Prosta, Przemysłowa, Przyleśna, Przy Torze, płk. Dąbka, Siostry Faustyny, Słowackiego, Solidarności, Sosnowa, Spacerowa, Spółdzielców, Strzebielińska, Świerkowa, Tartaczna, Truskawkowa, Wąska, Wejherowska, Wielki Las, Wierzbowa, Wilczka, Władysława Markowskiego, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Wybickiego, Żurawinowa.
4 Szkoła Podstawowa w Wyszecinie, ul. Szkolna 2 Wyszecino stały Tak Sołectwa: Barłomino, Tępcz, Wyszecino
5 Szkoła Podstawowa w Sychowie, Szkolna 4 Sychowo stały Tak Sołectwa: Dąbrówka, Milwino, Robakowo, Sychowo
6 Szkoła Podstawowa w Kębłowie (budynek szkoły), ul. Wiejska 49 Kębłowo stały Nie Sołectwo Kębłowo ul.: 11 Listopada, Abrahama, Akacjowa, Baczyńskiego, Barokowa, Borówkowa, Brzechwy, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Charwatyńska, Chłopska, Dębowa, Diamentowa, Doktora Jagalskiego, Fiołkowa, Gen. Andersa, Gen. Fieldorfa, Gospodarska, Graniczna, Herberta, Heweliusza, Jagodowa, Jasna, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Konwaliowa, Kopernika, Kościuszki, Krokusowa, Krótka, Ks. Twardowskiego, Lazurowa, Leśna Polana, Lema, Leszczynowa, Leśnicza, Lęborska, Lipowa, Łączna, Łąkowa, Mjr. Szendzielarza, Makowa, Mickiewicza, Miętowa, Miłosza, Modrzewiowa, Morska, Narcyzowa, Norwida, Obr. Helu, Okrężna, Orzechowa, Orzeszkowej, Perłowa, Przyleśna, Pszczelarska, Reja, Reymonta, Rolnicza, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, Sienkiewicza, Słowackiego, Solidarności, Spokojna, Staffa, Strażacka, Szafirowa, Śliwkowa, Świerkowa, Uczniowska, Wejherowska, Wiejska, Witosa, Wiśniowa, Wolności, Wrzosowa, Wspólna, Zagrodowa, Zamkowa. Zbożowa, Zielona, Żurawinowa.
7 Szkoła Podstawowa w Kębłowie (budynek sali gimnastycznej), ul. Wiejska 49 Kębłowo stały Tak Sołectwo Kębłowo ul.: 10 Lutego, 3 Maja, Broniewskiego, Cedrowa, Daglezjowa, Chopina, Chrobrego, Gen. Bema, Gen. Hallera, Gdańska, Grabowa, Gryczana, Hetmańska, Husarska, Świętej Jadwigi, Kasztelańska, Klonowa, Kochanowskiego, Komandorska, Konopnickiej, Krasickiego, Krucza, Lawendowa, Leśna, Liliowa, Ludowa, Ogrodowa, Olchowa, Ks. Popiełuszki, Piastowska, Polna, Północna, Prosta, Prusa, Pszeniczna, Rzepakowa, Siewna, Sobieskiego, Sosnowa, Starowiejska, Topolowa, Waszyngtona, Wejhera, Wierzbowa, Wybickiego, Zakątna, Zamenhoffa, Żurawia, Żwirki i Wigury oraz Sołectwa: Kochanowo, Zelewo, Zielnowo.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwo Luzino ulice: Czesława Miłosza, Drzewiarza, Gen. Dąbrowskiego, Gen. Fieldorfa, Gen. Pułaskiego, Graniczna, Gryfa Pomorskiego, Grzybowa, Jana Pawła II, Kamienna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ks. Jana Twardowskiego, Ks. Jastaka, Ks. Sumińskiego, Kusocińskiego, Majkowskiego, Majora Sucharskiego, Mickiewicza, Obrońców Poczty Gdańskiej, Obrońców Westerplatte, Olimpijska, Osiedlowa, Partyzantów, Polna, Prosta, Przemysłowa, Przy Torze, Pułkownika Dąbka, Siostry Faustyny, Spacerowa, Solidarności, Tartaczna, Wejherowska, Wielki Las, Władysława Markowskiego, Wojska Polskiego, Borowikowa, Kurkowa 1 813 2 2
0.0000020000Nr 2 Sołectwo Luzino ulice: Akacjowa, Bukowa, Ceynowy, Cicha, Cisowa, Cedrowa, Derdowskiego, Dębowa, Dobra, Jaworowa, Kasztanowa, Klonowa, Leszczynowa, Letnia, Lęborska, Lipowa, Modrzewiowa, Olchowa, Orzechowa, Północna, Przyleśna, Sosnowa, Spółdzielców, Wierzbowa, Wilczka, Wybickiego 1 812 3 3
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Luzino ulice: Asnyka, Borówkowa, Chabrowa, Grabowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jodłowa, Konwaliowa, Malinowa, Oliwkowa, Owocowa, Paraszyńska, Południowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Słowackiego, Strzebielińska, Świerkowa, Truskawkowa, Wąska, Wiejska, Wrzosowa, Żurawinowa 1 755 2 2
0.0000040000Nr 4 Sołectwo Luzino ulice: 10 Marca, 3 Maja, Bankowa, Bądkowskiego, Biała, Bursztynowa, Brylantowa, Diamentowa, Długa, Fiołkowa, Gen. Hallera, Gen. Sikorskiego, Grodzka, Jana Waraksy, Jasna, Jaśminowa, Koralowa, Krokusowa, Kryształowa, Ks. Rzepczyńskiego, Ks. Wryczy, Majora Hubala, Miętowa, Narcyzowa, Ofiar Grudnia 1970, Ofiar Stutthofu, Okrężna, Perłowa, Poprzeczna, Por. Bernarda Michałki, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, Starowiejska, Strażacka, Szafirowa, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Zakątna, Zbigniewa Herberta, Złota, Żołnierzy Niezłomnych 1 867 2 2
0.0000050000Nr 5 Sołectwo Luzino ulice: Abrahama, Chopina, Chrobrego, Kaszubska, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Ks. Gończa, Ks. Machalewskiego, Ks. Sychty, Leona Roppla, Ogrodowa, Okólna, Pomorska, Remusa, Rotmistrza Pileckiego, Rybacka, Rzeczna, Sobieskiego, Stolema, Szkolna, Wejhera, Wiśniowa, Zielona 1 844 2 2
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Luzino ulice: Dolna, Grabskiego, Krótka, Krzywa, Kuczewska, Łączna, Miła, Młyńska, Pawła Miotk, Piaskowa, Piękna, Robakowska, Wolna, Wspólna, Zacisze, Zgody, Żeromskiego 1 826 2 2
0.0000070000Nr 7 Sołectwo Luzino ulice: Brzozowa, Kwiatowa, Lawendowa, Łąkowa, Podgórna, Robotnicza, Słoneczna, Wschodnia 1 865 1 1
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Kębłowo ulice: Akacjowa, Baczyńskiego, Borówkowa, Brzechwy, Brzozowa, Bukowa, Charwatyńska, Dębowa, Diamentowa, Fiołkowa, Gen. Fieldorfa, Jagodowa, Jasna, Jaśminowa, Jesionowa, Kasztanowa, Konwaliowa, Krótka, Lazurowa, Leszczynowa, Leśna Polana, Lęborska, Lipowa, Łąkowa, Makowa, Mickiewicza, Miętowa, Mjr. Szendzielarza, Narcyzowa, Norwida, Orzechowa, Reja, Reymonta, Rolnicza, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, Sienkiewicza, Słowackiego, Spokojna, Staffa, Szafirowa, Świerkowa, Wiejska (od skrzyżowania z ul. Charwatyńską do skrzyżowania z ul. Chłopską, Ludową), Witosa, Wrzosowa, Wspólna, Zamkowa, Zbożowa, Żurawinowa 1 744 2 2
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Kębłowo ulice: 11 Listopada, Abrahama, Barokowa, Bursztynowa, Chłopska, Doktora Jagalskiego, Gen. Andersa, Gospodarska, Graniczna, Herberta, Heweliusza, Jodłowa, Kopernika, Kościuszki, Krokusowa, ks. Twardowskiego, Lema, Leśnicza, Łączna, Miłosza, Modrzewiowa, Morska, Obr. Helu, Okrężna, Orzeszkowej, Perłowa, Przyleśna, Pszczelarska, Solidarności, Strażacka, Śliwkowa, Uczniowska, Wejherowska, Wiejska (od skrzyżowania z ul. Chłopską, Ludową do skrzyżowania z ul. Wejherowską) Wiśniowa, Wolności, Zagrodowa, Zielona 1 746 2 2
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Kębłowo ulice: 10 Lutego, 3 Maja, Broniewskiego, Cedrowa, Chopina, Chrobrego, Daglezjowa, Gdańska, Gen. Bema, Gen. Hallera, Grabowa, Gryczana, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Klonowa, Kochanowskiego, Komandorska, Konopnickiej, Krasickiego, Krucza, Ks. Popiełuszki, Lawendowa, Leśna, Liliowa, Ludowa, Ogrodowa, Olchowa, Piaskowa, Polna, Północna, Prosta, Prusa, Pszeniczna, Rzepakowa, Siewna, Sobieskiego, Sosnowa, Starowiejska, Świętej Jadwigi, Topolowa, Waszyngtona, Wejhera, Wierzbowa, Wybickiego, Zakątna, Zamenhoffa, Żurawia, Żwirki i Wigury 1 676 1 1
0.0000110000Nr 11 Sołectwa: Zelewo, Kochanowo, Zielnowo 1 725 3 3
0.0000120000Nr 12 Sołectwa: Robakowo, Sychowo 1 992 2 2
0.0000130000Nr 13 Sołectwa: Milwino, Dąbrówka 1 693 2 2
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Barłomino 1 460 1 1
0.0000150000Nr 15 Sołectwa: Wyszecino, Tępcz 1 598 1 1
Podsumowanie 15 11 416 28 28

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM KWW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LUZIŃSKA KWW ZL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄSIEDZI KWW SĄSIEDZI 1 1 2
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - „JAKUB KUNZ” KWW „JAKUB KUNZ” 1 1
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALEKSANDRA MEYER KWW ALEKSANDRA MEYER 1 1
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - ŁUCJA TOKARSKA KWW-ŁT 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 WEJER Jarosław Piotr 56 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM Luzino

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 813 473 473 58.18% 0.05818
462 97.67% 0.09767
Tak
2 812 502 502 61.82% 0.06182
494 98.41% 0.09841
Tak
3 755 414 414 54.83% 0.05483
403 97.34% 0.09734
Tak
4 867 494 494 56.98% 0.05698
481 97.37% 0.09737
Tak
5 845 480 480 56.80% 0.0568
464 96.67% 0.09667
Tak
6 827 437 437 52.84% 0.05284
427 97.71% 0.09771
Tak
7 Bez głosowania Nie
8 744 369 369 49.60% 0.0496
350 94.85% 0.09485
Tak
9 746 396 396 53.08% 0.05308
383 96.72% 0.09672
Tak
10 Bez głosowania Nie
11 725 367 367 50.62% 0.05062
363 98.91% 0.09891
Tak
12 992 521 521 52.52% 0.05252
506 97.12% 0.09712
Tak
13 693 292 292 42.14% 0.04214
283 96.92% 0.09692
Tak
14 Bez głosowania Nie
15 Bez głosowania Nie

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM 2 124 10 46.01% 0.04601
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LUZIŃSKA 1 603 9 34.73% 0.03473
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄSIEDZI 218 2 4.72% 0.00472
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - „JAKUB KUNZ” 275 1 5.96% 0.00596
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALEKSANDRA MEYER 208 1 4.51% 0.00451
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - ŁUCJA TOKARSKA 188 1 4.07% 0.00407

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM 2 124 10 10 46.01% 0.04601
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LUZIŃSKA 1 603 9 2 34.73% 0.03473
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄSIEDZI 218 2 0 4.72% 0.00472
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - „JAKUB KUNZ” 275 1 1 5.96% 0.00596
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALEKSANDRA MEYER 208 1 1 4.51% 0.00451
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - ŁUCJA TOKARSKA 188 1 1 4.07% 0.00407

Rada Gminy Luzino - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 12 TREPCZYK Wiesław Marian 301 65.15% 0.06515
Tak
1 13 13 MILLEK Michał Jan 161 34.85% 0.03485
Nie
2 12 12 RICHERT Dariusz Adam 208 42.11% 0.04211
Tak
2 13 13 LABUDDA Dorota Ewa 120 24.29% 0.02429
Nie
2 14 14 KULHAWIK Kazimierz 166 33.60% 0.0336
Nie
3 13 13 SZCZEPANIAK Katarzyna Magdalena 195 48.39% 0.04839
Nie
3 16 16 MEYER Aleksandra Stanisława 208 51.61% 0.05161
Tak
4 12 12 CEJROWSKI Stanisław Wacław 219 45.53% 0.04553
Nie
4 13 13 MUTKA Marcin Krzysztof 262 54.47% 0.05447
Tak
5 12 12 KRYŻA Ryszard Antoni 201 43.32% 0.04332
Nie
5 13 13 SLAS Grzegorz Łukasz 263 56.68% 0.05668
Tak
6 12 12 PIĄTEK Sylwester Grzegorz 230 53.86% 0.05386
Tak
6 13 13 ZELEWSKI Marek Jarosław 197 46.14% 0.04614
Nie
7 12 12 FORMELA Bartłomiej Teodor Bez głosowania Tak
8 12 12 ENGELBRECHT Stanisław 184 52.57% 0.05257
Tak
8 13 13 SIULKOWSKI-WYTWER Jacek 166 47.43% 0.04743
Nie
9 12 12 DAWIDOWSKI Zenon Daniel 211 55.09% 0.05509
Tak
9 13 13 KOSZAŁKA Zdzisław Franciszek 172 44.91% 0.04491
Nie
10 12 12 MIOTKE Patryk Karol Bez głosowania Tak
11 12 12 GROTH Ryszard Jan 123 33.88% 0.03388
Nie
11 14 14 BUDNIK Kazimierz Franciszek 52 14.33% 0.01433
Nie
11 17 17 TOKARSKA Łucja Urszula 188 51.79% 0.05179
Tak
12 12 12 SŁOWI Edmund 231 45.65% 0.04565
Nie
12 15 15 KUNZ Jakub Henryk 275 54.35% 0.05435
Tak
13 12 12 TREPCZYK Sylwia Agnieszka 216 76.33% 0.07633
Tak
13 13 13 GAFFKE Rajmund Franciszek 67 23.67% 0.02367
Nie
14 12 12 STENKA Mariusz Andrzej Bez głosowania Tak
15 12 12 LICAU Małgorzata Rozalia Bez głosowania Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Głosy za % głosów za Głosy przeciw Wybrany
1 WEJER Jarosław Piotr 56 wyższe Luzino, 4110 70.22% 1743 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Luzinie (nowa część szkoły), ul. Szkolna 13 Luzino stały 1 711 977 977 57.10% 0.0571
955 97.75%
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Luzinie (stara część szkoły), ul. Szkolna 13 Luzino stały 1 724 943 943 54.70% 0.0547
925 98.09%
3 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Luzinie, ul. Mickiewicza 22 Luzino stały 2 350 1 376 1 376 58.55% 0.05855
1 354 98.40%
4 Szkoła Podstawowa w Wyszecinie, ul. Szkolna 2 Wyszecino stały 1 058 439 439 41.49% 0.04149
430 97.95%
5 Szkoła Podstawowa w Sychowie, Szkolna 4 Sychowo stały 1 685 813 813 48.25% 0.04825
803 98.77%
6 Szkoła Podstawowa w Kębłowie (budynek szkoły), ul. Wiejska 49 Kębłowo stały 1 490 765 765 51.34% 0.05134
746 97.52%
7 Szkoła Podstawowa w Kębłowie (budynek sali gimnastycznej), ul. Wiejska 49 Kębłowo stały 1 401 657 657 46.90% 0.0469
640 97.41%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 15 685 11 416 7 1