Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 6 355
Wyborców 4 675
Obwodów 4
  • Wybory do Rady Gminy Linia
  • Wybory Wójta Gminy Linia
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa w Lini ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Linia stały Nie Sołectwo Linia
2 Szkoła Podstawowa w Lini ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Linia stały Tak Sołectwo Tłuczewo, Sołectwo Osiek, Sołectwo Kobylasz-Potęgowo, Sołectwo Zakrzewo Sołectwo Kętrzyno
3 Szkoła Podstawowa w Strzepczu ul. Hieronima Derdowskiego 3 84 - 223 Linia, Hieronima Derdowskiego 3 Strzepcz stały Tak Sołectwo Strzepcz, Sołectwo Miłoszewo, Sołectwo Pobłocie, Sołectwo Smażyno, Sołectwo Lewino, Sołectwo Lewinko.
4 Szkoła Podstawowa w Niepoczołowicach ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Niepoczołowice stały Nie Sołectwo Niepoczołowice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwo Linia cz. 1, tj.: ul. Długa, ul. Krótka, ul. Polna. 1 357 2 2
0.0000020000Nr 2 Sołectwo Linia cz. 2, tj.: ul. Akacjowa, ul. Okrężna, ul. Leśna, ul. Grzybowa, ul. Jagodowa, ul. Zachodnia, ul. Poziomkowa, ul. Borówkowa, ul. Wesoła, ul. Piaskowa, ul. Kaszubska, ul. Sportowa, ul. Północna, ul. Lipowa, ul. Radosna, ul. Jeżynowa, ul. Malinowa, ul. Spacerowa, ul. Dębowa, ul. Słoneczna, ul. Topolowa, ul. Kwiatowa, ul. Brzozowa, ul. Różana, ul. Sosnowa 1 328 3 3
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Linia cz. 3, tj.: ul. Pogodna, ul. Klonowa, ul. Bukowa, ul. Świerkowa, ul. Modrzewiowa, ul. Łąkowa, ul. Szkolna, ul. Podgórna, ul. Ogrodowa, ul. Łubinowa, ul. Słonecznikowa, ul. Bratkowa, ul. Chabrowa oraz nr nieruchomości: 140, 148, 148A, 149, 149A, 150, 151, 152, 153, 153A, 154C, 154D, 155, 156, 156A, 161, 162, 162A, 163, 164, 232, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 249, 251, 253. 1 353 3 3
0.0000040000Nr 4 Sołectwo Linia cz. 4, tj.: ul. Klubowa, ul. Spokojna, ul. Osiedlowa, ul. Kamienna, ul. Żwirowa, ul. Wrzosowa, ul. Turystyczna, oraz nr nieruchomości: 128, 129, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 141, 143, 144, 145, 146, 147. 1 364 2 2
0.0000050000Nr 5 Sołectwo Tłuczewo, Sołectwo Osiek i Sołectwo Kobylasz-Potęgowo. 1 424 3 3
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Zakrzewo. 1 244 3 3
0.0000070000Nr 7 Sołectwo Kętrzyno. 1 234 2 2
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Strzepcz cz. 1, tj.: ul. B. Łysakowskiego, ul. Ks. B. Trzcińskiego, ul. Ks. S. Szarafińskiego, ul. Zielony Dworek, ul. Głodnica, ul. J. Wieckiego, ul. F. Miotka, ul. Plac Szpitalny, ul. J. Gruby, ul. Lipowa oraz nr nieruchomości: 81, 91, 92, 93, 101A, 102, 118, 120. 1 358 3 3
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Strzepcz cz. 2, tj.: ul. Ks. J. Rotty, ul. Dargolewska, ul. Ks. Blocków, ul. F. Kielińskiego, ul. Szkolna, ul. Stara Droga, ul. H. Derdowskiego, ul. Jeziorna oraz nr nieruchomości: 4, 5, 71, 72, 73, 73A, 74, 75, 75A, 76, 77, 78, 79, 80, 95 1 327 3 3
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Miłoszewo 1 363 3 3
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Pobłocie 1 334 2 2
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Smażyno 1 178 2 2
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Lewino i Sołectwo Lewinko 1 265 3 3
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Niepoczołowice cz. 1, tj.: ul. Brzozowa, ul. Bukowa, ul. Kaszubska, ul. Kętrzyńska, ul. Klonowa, ul. Leśna, ul. Piaskowa, ul. Słoneczna, ul. Spacerowa, ul. Sportowa, ul. Szkolna, ul. Topolowa, ul. Wesoła, ul. Zakrzewska oraz nr nieruchomości: 37, 37A, 94, 98, 119 1 244 3 3
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Niepoczołowice cz. 2, tj. ul. Brzegowa, ul. Dębowa, ul. Fiołkowa, ul. Górna, ul. Jeziorna, ul. Kartuska, ul. Królewska, ul. Krótka, ul. Kwiatowa, ul. Letniskowa, ul. Modrzewiowa, ul. Okrężna, ul. Podgórna, ul. Potęgowska, ul. Sosnowa, ul. Stawna, ul. Wczasowa, ul. Wypoczynkowa, ul. Zatorze oraz nr nieruchomości: 58, 59, 74, 75 1 302 2 2
Podsumowanie 15 4 675 39 39

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ" KWW "WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ" 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY LINIA KWW PRZYSZŁOŚĆ GMINY LINIA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 DZIĘCIELSKI Tomasz Mariusz 36 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Władysławowo
2 ENGELBRECHT Bogusława Agnieszka 49 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY LINIA Linia
3 TROFIMOWICZ Jan Szymon 38 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ" Pobłocie

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 357 225 225 63.03% 0.06303
213 94.67% 0.09467
Tak
2 328 217 217 66.16% 0.06616
211 97.24% 0.09724
Tak
3 353 227 227 64.31% 0.06431
220 96.92% 0.09692
Tak
4 364 260 260 71.43% 0.07143
250 96.15% 0.09615
Tak
5 424 266 266 62.74% 0.06274
253 95.11% 0.09511
Tak
6 244 180 180 73.77% 0.07377
176 97.78% 0.09778
Tak
7 234 158 158 67.52% 0.06752
156 98.73% 0.09873
Tak
8 358 246 246 68.72% 0.06872
241 97.97% 0.09797
Tak
9 327 199 199 60.86% 0.06086
190 95.48% 0.09548
Tak
10 363 226 226 62.26% 0.06226
223 98.67% 0.09867
Tak
11 334 251 251 75.15% 0.07515
243 96.81% 0.09681
Tak
12 178 119 119 66.85% 0.06685
117 98.32% 0.09832
Tak
13 266 193 193 72.56% 0.07256
192 99.48% 0.09948
Tak
14 244 181 181 74.18% 0.07418
177 97.79% 0.09779
Tak
15 303 230 230 75.91% 0.07591
224 97.39% 0.09739
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 337 9 10.92% 0.01092
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ" 1 421 15 46.05% 0.04605
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY LINIA 1 328 15 43.03% 0.04303

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 337 9 1 10.92% 0.01092
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ" 1 421 15 10 46.05% 0.04605
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY LINIA 1 328 15 4 43.03% 0.04303

Rada Gminy Linia - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 12 KLIŃSKI Piotr 69 32.39% 0.03239
Nie
1 13 13 SOMMER Jadwiga 144 67.61% 0.06761
Tak
2 10 10 ZALEWSKI Krzysztof Andrzej 23 10.90% 0.0109
Nie
2 12 12 SZULC Grzegorz Jan 65 30.81% 0.03081
Nie
2 13 13 OKRÓJ Ludwik Jan 123 58.29% 0.05829
Tak
3 10 10 KALKOWSKA Mariola 37 16.82% 0.01682
Nie
3 12 12 ELLWART Mirosław Leszek 94 42.73% 0.04273
Tak
3 13 13 POTRYKUS Mieczysław Józef 89 40.45% 0.04045
Nie
4 12 12 WAŁDOWSKA Renata Władysława 85 34.00% 0.034
Nie
4 13 13 HINCA Teresa Liliana 165 66.00% 0.066
Tak
5 10 10 OKRÓJ Małgorzata Maria 96 37.94% 0.03794
Nie
5 12 12 KLEIN Tadeusz 100 39.53% 0.03953
Tak
5 13 13 FLORCZYK Józef Stanisław 57 22.53% 0.02253
Nie
6 10 10 BRODZIŃSKI Łukasz 7 3.98% 0.00398
Nie
6 12 12 KOTŁOWSKI Mirosław Wacław 93 52.84% 0.05284
Tak
6 13 13 BIGUS Kazimierz 76 43.18% 0.04318
Nie
7 12 12 SZULC Jerzy 90 57.69% 0.05769
Tak
7 13 13 BRONK Jan 66 42.31% 0.04231
Nie
8 10 10 WIŚNIEWSKI Artur Wiktor 13 5.39% 0.00539
Nie
8 12 12 REICH-GRZENKOWICZ Edyta Bernadeta 143 59.34% 0.05934
Tak
8 13 13 SZARADOWSKI Czesław 85 35.27% 0.03527
Nie
9 10 10 JAWORSKI Ryszard Zenon 21 11.05% 0.01105
Nie
9 12 12 MALINOWSKA Maria Jadwiga 119 62.63% 0.06263
Tak
9 13 13 ELLWART Grażyna Aniela 50 26.32% 0.02632
Nie
10 10 10 KOBIELA Bożena Dorota 88 39.46% 0.03946
Tak
10 12 12 MIOTK Anna Maria 64 28.70% 0.0287
Nie
10 13 13 MIELEWCZYK Władysław 71 31.84% 0.03184
Nie
11 12 12 STOLC Stanisław 100 41.15% 0.04115
Nie
11 13 13 LASKOWSKI Marcin 143 58.85% 0.05885
Tak
12 12 12 WYSOCKA Karolina Maria 62 52.99% 0.05299
Tak
12 13 13 HINZ Czesław 55 47.01% 0.04701
Nie
13 10 10 BRODZIŃSKI Witold 36 18.75% 0.01875
Nie
13 12 12 KOS Justyna Maria 110 57.29% 0.05729
Tak
13 13 13 BLADOWSKI Kazimierz 46 23.96% 0.02396
Nie
14 10 10 STANISŁAWSKI Józef Piotr 16 9.04% 0.00904
Nie
14 12 12 HIRSZ Teresa 94 53.11% 0.05311
Tak
14 13 13 GACKOWSKI Marek Piotr 67 37.85% 0.03785
Nie
15 12 12 MIOTK Michał Mateusz 133 59.38% 0.05938
Tak
15 13 13 LEYK Jan Hugon 91 40.63% 0.04063
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DZIĘCIELSKI Tomasz Mariusz 36 wyższe Władysławowo, 251 7.97 Nie
2 ENGELBRECHT Bogusława Agnieszka 49 wyższe Linia, 1 677 53.27 Tak
3 TROFIMOWICZ Jan Szymon 38 wyższe Pobłocie, 1 220 38.75 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa w Lini ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Linia stały 1 402 928 928 66.19% 0.06619
922 99.35%
2 Szkoła Podstawowa w Lini ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Linia stały 902 602 602 66.74% 0.06674
594 98.67%
3 Szkoła Podstawowa w Strzepczu ul. Hieronima Derdowskiego 3 84 - 223 Linia, Hieronima Derdowskiego 3 Strzepcz stały 1 826 1 235 1 235 67.63% 0.06763
1 221 98.87%
4 Szkoła Podstawowa w Niepoczołowicach ul. Szkolna 1 84 - 223 Linia, Szkolna 1 Niepoczołowice stały 547 414 414 75.69% 0.07569
411 99.28%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 6 355 4 675 4 1