Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 17 582
Wyborców 12 739
Obwodów 7
  • Wybory do Rady Gminy Szemud
  • Wybory Wójta Gminy Szemud
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie Szemud, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Szemud stały Tak Grabowiec, Szemud (okręgi wyborcze nr 6 i 7), Przetoczyno
2 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie Kielno, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Kielno stały Nie Kielno, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Rębiska, Warzno
3 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie Łebno, ul. Szkolna 1, ul. Szkolna 1 Łebno stały Nie Będargowo, Łebno, Łebieńska Huta, Zęblewo
4 Szkoła Podstawowa w Bojanie Bojano, ul. Wybickiego 38, ul. Józefa Wybickiego 38 Bojano stały Tak Bojano (okręgi wyborcze nr 13, 14 i 15)
5 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie Kielno, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Kielno stały Nie Dobrzewino, Karczemki
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie Szemud, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Szemud stały Tak Częstkowo, Donimierz, Głazica, Jeleńska Huta, Kamień, Szemudzka Huta
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koleczkowie Koleczkowo, ul. Wejherowska 24, ul. Wejherowska 24 Koleczkowo stały Nie Koleczkowo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 BĘDARGOWO, ŁEBIEŃSKA HUTA 1 634 2 2
0.0000020000Nr 2 ŁEBNO, ZĘBLEWO 1 1 021 2 2
0.0000030000Nr 3 CZĘSTKOWO, GŁAZICA 1 615 2 2
0.0000040000Nr 4 GRABOWIEC, PRZETOCZYNO 1 635 2 2
0.0000050000Nr 5 DONIMIERZ, SZEMUDZKA HUTA 1 738 2 2
0.0000060000Nr 6 SZEMUD-ulice: ALEKSANDRA LABUDY, BUKOWA, CZELADNICZA, DŁUGA, GRZYBOWA, GWIEZDNA, HETMAŃSKA, JANA HEWELIUSZA, JOWISZA, KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO, KAROLA WOJTYŁY, KARTUSKA (numery nieparzyste), KLONOWA, KS. BERNARDA BORUCKIEGO, KS. WINCENTEGO TOMASZEWSKIEGO, LESINIEC, LEŚNA, MIKOŁAJA KOPERNIKA, MOCZYDŁA, MŚCIWOJA, MYŚLIWSKA, NA STOKU, NA WZGÓRZU, OBROŃCÓW SZEMUDA (numery parzyste), PODGÓRNA, POLNA, RZEMIEŚLNICZA, SATURNA, SŁONECZNA, SPOKOJNA, SUBISŁAWA, ŚWIĘTOPEŁKA, TADEUSZA MAZOWIECKIEGO, WEJHEROWSKA (numery nieparzyste – od skrzyżowania z ulicą Obrońców Szemuda do granic z Kamieniem oraz numery parzyste od skrzyżowania z ul. Kartuską do granic z Kamieniem), WIĘŹNIÓW SZTUTTHOFU, ZIELONE WZGÓRZE 1 831 3 3
0.0000070000Nr 7 SZEMUD – ulice: AGRONOMÓW, ALOJZEGO BŁASZKOWSKIEGO, BURSZTYNOWA, CEDROWA, CZARNA DĄBROWA, EKOLOGICZNA, EMILA KWIDZIŃSKIEGO, JODŁOWA, JUBILERSKA, KARTUSKA (numery parzyste), KASZTANOWA, KASZUBSKA, KS. JANA TWARDOWSKIEGO, KS. JÓZEFA CHODZIŃSKIEGO, KS. LEONA ARMATOWSKIEGO, LESZCZYNOWA, ŁĄKOWA, MERCERSTWO, NOWINY, OBROŃCÓW SZEMUDA (numery nieparzyste), PIASKOWA, POGODNA, SPACEROWA, SPORTOWA, SZKOLNA, WEJHEROWSKA (numery nieparzyste od granic z Przetoczynem do skrzyżowania z ulicą Obrońców Szemuda oraz numery parzyste od granic z Przetoczynem do skrzyżowania z ulicą Kartuską), WIEJSKA, ZAŁĄCZNA, ZŁOTA 1 699 3 3
0.0000080000Nr 8 JELEŃSKA HUTA, KAMIEŃ, KIELEŃSKA HUTA 1 1 024 3 3
0.0000090000Nr 9 KIELNO 1 1 064 2 2
0.0000100000Nr 10 KOWALEWO, LEŚNO, RĘBISKA, WARZNO 1 925 2 2
0.0000110000Nr 11 KOLECZKOWO 1 1 219 2 2
0.0000120000Nr 12 DOBRZEWINO, KARCZEMKI 1 1 011 2 2
0.0000130000Nr 13 BOJANO – ulice: BARTNIKÓW, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO, CONRADA, CZARNA GÓRA, JANA SOBIESKIEGO, JÓZEFA WYBICKIEGO (numery parzyste od granic z Koleczkowem do skrzyżowania z ulicą Pawła Hebla), KAZIMIERZA WIELKIEGO, KWIATOWA, LEŚNA, ŁĄKOWA, MAJORA BOJANA (numery nieparzyste od granic z Koleczkowem do skrzyżowania z ulicą Kruszyńskiego oraz numery parzyste od granic z Koleczkowem do skrzyżowania z ulicą Pawła Hebla), MARIANA KRUSZYŃSKIEGO (numery nieparzyste), MIEDZIANA, MIESZKA I, MIĘTOWA, MILENIUM, MIODOWA, OKRĘŻNA, PARTYZANTÓW KASZUBSKICH, PASIECZNA, PAWŁA HEBLA (numery nieparzyste), POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY (numery nieparzyste i numery parzyste – od skrzyżowania z ulicą Mariana Kruszyńskiego do granic gminy), PSZCZELA, RODZINNA, RUMIANKOWA, STEFANA BATOREGO, STUDZIENNA, TYTANOWA, WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, WODNA, WOSKOWA, ZIOŁOWA, ŹRÓDLANA 1 614 2 2
0.0000140000Nr 14 BOJANO – ulice: AKACJOWA, ALBERTA TUROCHA, ALOJZEGO BUDZISZA, AUGUSTA WESTPHALA, BERNARDA SYCHTY, BOROWIKOWA, BUKOWA (KALINOWA), BRZOZOWA, BURSZTYNOWA, CYPRYSOWA, DIAMENTOWA, DWORSKA, EDMUNDA MARKOWSKIEGO, FELIKSA CIEPŁUCHA, GRYFA POMORSKIEGO, JAGODOWA, JANA CHRZCICIELA, JANA HIERONIMA DERDOWSKIEGO, JANA KOCHANOWSKIEGO, JARZĘBINOWA, JASKÓŁCZA, JEŻYNOWA, JÓZEFA CEYNOWY, JÓZEFA WYBICKIEGO (numery parzyste od skrzyżowania z ulicą Gryfa Pomorskiego do granic z Dobrzewinem), KLONOWA, KRÓTKA, LESOKI, LIPOWA, MAJORA BOJANA (numery nieparzyste i numery parzyste-od skrzyżowania z ulicą Mariana Kruszyńskiego do granic gminy), MARIANA KRUSZYŃSKIEGO (numery parzyste), MODRZEWIOWA, NA DAMBNIK, NAD ROZLEWISKIEM, PAWŁA PONKE, PERKOZA, PERŁOWA, PLATYNOWA, POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY (numery parzyste i numery nieparzyste – od ulicy Świętego Józefa do skrzyżowania z ulicą Mariana Kruszyńskiego), RADOSNA, RYCERSKA, RYDZOWA, RZEMIEŚLNICZA, SADOWA, SEZAMKOWA, SOSNOWA, SOSNOWE WZGÓRZA, STAROWIEJSKA, STRZELANKA, SZCZĘŚLIWA, ŚW. ANTONIEGO, ŚW. JÓZEFA, ŚW. MIKOŁAJA, ŚWIERKOWA, WARSZAWSKA (numery parzyste), WRZOSOWA, ZACHODNIA, ZAMCZYSKO, ZŁOTA, ŻELIWNA, ŻURAWIA 1 1 026 3 3
0.0000150000Nr 15 BOJANO – ulice: ADAMA MICKIEWICZA, ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO, ANTONIEGO ABRAHAMA, ARSENIUSZA, CICHA, CZYNU TYSIĄCLECIA, DĄBROWSKIEGO, DĘBOWA KARCZMA, DOBRA, FOLWARCZNA, GRANICZNA, GRZYBOWY ZAŚCIANEK, JÓZEFA WOŁOSZYNA, JÓZEFA WYBICKIEGO (numery nieparzyste oraz numery parzyste od skrzyżowania z ulicą Gryfa Pomorskiego do skrzyżowania z ulicą Pawła Hebla), LEONA HEYKE, LEONA ROPPLA, MAJORA BOJANA (numery parzyste od skrzyżowania z ulicą Pawła Hebla do skrzyżowania z ulicą Warszawską), MALINOWA, MIKOŁAJA REJA, MIŁA, PAWŁA HEBLA (numery parzyste), PODGÓRNA, POGODNA, PROMIENNA, PRZYTULNA, ROLNICZA, SŁONECZNA, SPACEROWA, SPOKOJNA, STAWNA, SZKOLNA, TARTACZNA, TURYSTYCZNA, WARSZAWSKA (numery nieparzyste), WAWELSKA, WIOSENNA, WODNIKA, ZACISZE, ZDROJOWA, ZIELONA DOLINA, ZŁOCISTA 1 683 2 2
Podsumowanie 15 12 739 34 34

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA KALKOWSKIEGO "RAZEM" KWW RYSZARDA KALKOWSKIEGO "RAZEM" 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA SZEMUD KWW WSPÓLNA GMINA SZEMUD 1 1 1 1 1 1 1 1 8
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JELEŃSKA HUTA - KAMIEŃ - KIELEŃSKA HUTA KWW JELEŃSKA HUTA - KAMIEŃ - KIELEŃSKA HUTA 1 1
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA GMINY SZEMUD” KWW WSPÓLNIE DLA GMINY SZEMUD 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GRUBA Kazimierz 51 średnie KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Przetoczyno
2 KALKOWSKI Ryszard Marek 42 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA KALKOWSKIEGO "RAZEM" Kielno
3 NAPIERALSKI Bogusław 59 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA SZEMUD Szemud

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 634 328 328 51.74% 0.05174
322 98.17% 0.09817
Tak
2 1 021 569 569 55.73% 0.05573
554 97.36% 0.09736
Tak
3 615 342 342 55.61% 0.05561
337 98.54% 0.09854
Tak
4 635 414 414 65.20% 0.0652
409 98.79% 0.09879
Tak
5 738 459 459 62.20% 0.0622
442 96.30% 0.0963
Tak
6 831 479 479 57.64% 0.05764
470 98.12% 0.09812
Tak
7 699 449 449 64.23% 0.06423
442 98.44% 0.09844
Tak
8 1 024 607 607 59.28% 0.05928
593 97.69% 0.09769
Tak
9 1 064 699 699 65.70% 0.0657
673 96.28% 0.09628
Tak
10 925 541 541 58.49% 0.05849
515 95.19% 0.09519
Tak
11 1 219 733 733 60.13% 0.06013
715 97.54% 0.09754
Tak
12 1 011 647 647 64.00% 0.064
642 99.23% 0.09923
Tak
13 615 375 375 60.98% 0.06098
369 98.40% 0.0984
Tak
14 1 026 642 642 62.57% 0.06257
627 97.66% 0.09766
Tak
15 683 405 405 59.30% 0.0593
391 96.54% 0.09654
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 262 9 16.82% 0.01682
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA KALKOWSKIEGO "RAZEM" 4 596 15 61.27% 0.06127
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA SZEMUD 1 393 8 18.57% 0.01857
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JELEŃSKA HUTA - KAMIEŃ - KIELEŃSKA HUTA 116 1 1.55% 0.00155
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA GMINY SZEMUD” 134 1 1.79% 0.00179

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 262 9 1 16.82% 0.01682
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA KALKOWSKIEGO "RAZEM" 4 596 15 11 61.27% 0.06127
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA SZEMUD 1 393 8 3 18.57% 0.01857
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JELEŃSKA HUTA - KAMIEŃ - KIELEŃSKA HUTA 116 1 0 1.55% 0.00155
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA GMINY SZEMUD” 134 1 0 1.79% 0.00179

Rada Gminy Szemud - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 MEJER Wiesław Łukasz 135 41.93% 0.04193
Nie
1 12 12 BRZESKA Monika Marta 187 58.07% 0.05807
Tak
2 12 12 CZARNOWSKI Ireneusz 387 69.86% 0.06986
Tak
2 13 13 KRAUZA Tomasz Henryk 167 30.14% 0.03014
Nie
3 10 10 SZATKOWSKI Jakub Oskar 88 26.11% 0.02611
Nie
3 12 12 NOWICKI Wojciech Edmund 249 73.89% 0.07389
Tak
4 10 10 BARANOWSKA Beata Danuta 230 56.23% 0.05623
Tak
4 12 12 KLESZCZEWSKA Ewa Maria 179 43.77% 0.04377
Nie
5 10 10 ORŁOWSKI Tadeusz Franciszek 116 26.24% 0.02624
Nie
5 12 12 POLASZEK Wincenty Antoni 326 73.76% 0.07376
Tak
6 12 12 BOJKE Zygmunt Paweł 154 32.77% 0.03277
Nie
6 13 13 RADZIAK Felicja Helena 182 38.72% 0.03872
Tak
6 15 15 CZOSKA Przemysław Grzegorz 134 28.51% 0.02851
Nie
7 10 10 DŁUGOŁĘCKI Janusz Wojciech 47 10.63% 0.01063
Nie
7 12 12 HERMANN Kazimierz 171 38.69% 0.03869
Nie
7 13 13 GRUBA Hanna Sylwia 224 50.68% 0.05068
Tak
8 10 10 KANDZIORA Władysław Leon 142 23.95% 0.02395
Nie
8 12 12 PYŻ Dariusz Grzegorz 335 56.49% 0.05649
Tak
8 14 14 LINDSTAEDT Krystian Michał 116 19.56% 0.01956
Nie
9 12 12 HOPPA Witold Władysław 523 77.71% 0.07771
Tak
9 13 13 NACZK Kamil Henryk 150 22.29% 0.02229
Nie
10 10 10 JANKOWSKI Janusz Michał 118 22.91% 0.02291
Nie
10 12 12 STĘPKA Maciej Artur 397 77.09% 0.07709
Tak
11 10 10 POTRYKUS Marta Monika 246 34.41% 0.03441
Nie
11 12 12 SKIBA Sławomir Paweł 469 65.59% 0.06559
Tak
12 12 12 DAMPC Teresa 290 45.17% 0.04517
Nie
12 13 13 HAASE Grzegorz Brunon 352 54.83% 0.05483
Tak
13 12 12 PERZ Aleksandra 273 73.98% 0.07398
Tak
13 13 13 POTRYKUS Mateusz 96 26.02% 0.02602
Nie
14 10 10 KACZMAREK Jakub Jan 140 22.33% 0.02233
Nie
14 12 12 MACH Kazimierz Władysław 378 60.29% 0.06029
Tak
14 13 13 NAPIERALSKI Bogusław 109 17.38% 0.01738
Nie
15 12 12 NAWROCKI Jacek Dariusz 278 71.10% 0.0711
Tak
15 13 13 KUCZMIŃSKA Danuta Urszula 113 28.90% 0.0289
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 GRUBA Kazimierz 51 średnie Przetoczyno, 1 063 14.06 Nie
2 KALKOWSKI Ryszard Marek 42 wyższe Kielno, 4 694 62.07 Tak
3 NAPIERALSKI Bogusław 59 wyższe Szemud, 1 806 23.88 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie Szemud, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Szemud stały 2 165 1 336 1 336 61.71% 0.06171
1 316 98.50%
2 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie Kielno, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Kielno stały 2 189 1 367 1 367 62.45% 0.06245
1 348 98.61%
3 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie Łebno, ul. Szkolna 1, ul. Szkolna 1 Łebno stały 1 655 897 897 54.20% 0.0542
889 99.11%
4 Szkoła Podstawowa w Bojanie Bojano, ul. Wybickiego 38, ul. Józefa Wybickiego 38 Bojano stały 2 324 1 423 1 423 61.23% 0.06123
1 392 97.82%
5 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie Kielno, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Kielno stały 1 011 648 648 64.09% 0.06409
643 99.23%
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie Szemud, ul. Szkolna 4, ul. Szkolna 4 Szemud stały 2 177 1 276 1 276 58.61% 0.05861
1 251 98.04%
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koleczkowie Koleczkowo, ul. Wejherowska 24, ul. Wejherowska 24 Koleczkowo stały 1 219 732 732 60.05% 0.06005
724 98.91%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 17 582 12 739 7 1