Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 112 883
Wyborców 90 731
Obwodów 102
  • Wybory do Rady Powiatu Krośnieńskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina chorkozwkaGmina Chorkówka 14 15 15 42 42
gmina duklaGmina Dukla 15 15 15 68 68
gmina iwonicz-zdrozjGmina Iwonicz-Zdrój 7 15 15 38 38
gmina jedliczeGmina Jedlicze 15 15 15 35 35
gmina korczynaGmina Korczyna 10 15 15 41 41
gmina kroszcienko wyzzzneGmina Krościenko Wyżne 4 15 15 29 29
gmina miejsce piastoweGmina Miejsce Piastowe 9 15 15 32 32
gmina rymanozwGmina Rymanów 13 15 15 28 28
gmina wojaszozwkaGmina Wojaszówka 11 15 15 29 29
gmina jaszliskaGmina Jaśliska 4 15 15 42 42

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Dom Ludowy, 137 Bóbrka stały Tak Bóbrka
2 Urząd Gminy (sala narad), 175 Chorkówka stały Tak Chorkówka
3 Szkoła Podstawowa, 30 Draganowa stały Nie Draganowa
4 Szkoła Podstawowa, 174 Faliszówka stały Nie Faliszówka
5 Szkoła Podstawowa, 331 Kobylany stały Tak Kobylany
6 Zespół Szkół Publicznych, 59 Kopytowa stały Nie Kopytowa
7 Szkoła Podstawowa, 85 Leśniówka stały Nie Leśniówka
8 Dom Ludowy, 102 Machnówka stały Tak Machnówka
9 Dom Strażaka, 65 Poraj stały Nie Poraj
10 Dom Strażaka, 36 Sulistrowa stały Tak Sulistrowa
11 Zespół Szkół, Szkolna 50 Świerzowa Polska stały Tak Świerzowa Polska
12 Szkoła Podstawowa, 85 Szczepańcowa stały Tak Szczepańcowa
13 Szkoła Podstawowa, Łukasiewicza 31 Zręcin stały Tak Zręcin
14 Szkoła Podstawowa, 242 Żeglce stały Nie Żeglce
1 Szkoła Podstawowa w Dukli, ul. Kościuszki 13 Dukla stały Tak Dukla: ul. 3 Maja, ul. Parkowa, ul. Zielona, ul. Podwale, ul. Nadbrzeżna, ul. Cergowska ul. Rynek, ul. Kościuszki, ul. Ogrodowa, ul. Św. Jana w Dukli, ul. Typrowicza, ul. Mickiewicza od nr 1 do nr 21 i numery nieparzyste od nr 23 do nr 33, ul. Trakt Węgierski: numery nieparzyste od nr 7 do nr 15, od nr 16 do nr 30
2 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli, ul. Armii Krajowej 1a Dukla stały Tak Dukla: ul. Armii Krajowej, ul. Gen. J. Bema, ul. I. Krasickiego, ul. I. Łukasiewicza, ul. Jana Pawła II, ul. J. Słowackiego, ul. Mickiewicza: numery parzyste od nr 22 do nr 30 i od nr 43 do nr 59, ul. M. Konopnickiej, ul. Polna, ul. Słowacka, ul. Łąki, ul. Kopernika, ul. Bernardyńska, ul. Jana Strycharskiego, ul. Trakt Węgierski: od nr 1 do nr 6 i numery parzyste od nr 8 do nr 8C, nr 31, nr 35 i numery parzyste od nr 32 do nr 74, ul. Żwirki i Wigury
3 Gminny Klub Seniora w Dukli, ul. Trakt Węgierski 8a Dukla stały Tak Nadole, Zboiska
4 Dom Ludowy w Teodorówce, 69a Teodorówka stały Tak Teodorówka
5 Dom Ludowy w Iwli, 20 Iwla stały Tak Chyrowa, Iwla
6 Szkoła Podstawowa w Głojscach, Szkolna 7 Głojsce stały Nie Głojsce: ul. Dukielska, ul. Nadbrzeżna, ul. Ogrodowa, ul. Szkolna
7 Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich, 74 Łęki Dukielskie stały Tak Łęki Dukielskie: od nr 181 do nr 411
8 SZkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich, 74 Łęki Dukielskie stały Nie Łęki Dukielskie: od nr 1 do nr 180, od nr 412A do nr 449
9 Szkoła Podstawowa w Wietrznie, 22 Wietrzno stały Nie Wietrzno
10 Szkoła Podsawowa w Równem, Długa 41 Równe stały Nie Równe: ul. Długa, ul. Dworska, ul. Kopalniana, ul. Łukasiewicza, ul. Pocztowa, ul. Polna, ul. Tartaczna
11 Szkoła Podstawowa w Równem, Długa 41 Równe stały Nie Równe: ul. Popardy, ul. Akacjowa, ul. Leśna, ul. Zenona Staronia
12 Dom Ludowy w Cergowej, 157 Cergowa stały Nie Cergowa
13 Szkoła Podstawowa w Jasionce, 74 Jasionka stały Nie Jasionka
14 Dom Ludowy w Trzcianie, 24a Trzciana stały Nie Lipowica, Nowa Wieś, Trzciana, Zawadka Rymanowska
15 Szkoła Podstawowa w Tylawie, 26 Tylawa stały Tak Barwinek, Mszana, Olchowiec, Ropianka, Tylawa, Zyndranowa
1 Kino "Wczasowicz", pl. Dietla 2 Iwonicz-Zdrój stały Tak m. Iwonicz-Zdrój
2 Dom Parafialny, ul. Długa 33 Iwonicz stały Nie Iwonicz (wieś)-ulice: Długa od nr 2 do nr 16 parzyste, od nr 17 do końca, Zadwór od nr 2 do nr 5, od nr 8 do nr 12, od nr 21 do końca
3 Szkoła Podstawowa, ul. Zagrodniki 21 Iwonicz stały Tak Iwonicz (wieś)-ulice: Długa od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Floriańska od nr 1 do nr 18, od nr 20 do końca, Kmiecie, Zadwór nr 1, od nr 5A do nr 7A, od nr 13 do nr 20, Zagrodniki
4 Dom Ludowy, 98 Lubatówka stały Nie Lubatówka
5 Remiza OSP, 290B Lubatowa stały Nie Lubatowa od nr 1 do 110C, od nr 334 do nr 384, od nr 391 do końca
6 Szkoła Podstawowa, 284 Lubatowa stały Tak Lubatowa od nr 111 do 333, od nr 385 do nr 390
7 Dom Pomocy Społecznej, ul. Floriańska 19 Iwonicz dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Iwoniczu
1 Szkoła Podstawowa Jedlicze, ul. Tokarskich 5 Jedlicze stały Tak Jedlicze-Centrum I-ulice: Armii Krajowej, Brzozowa, Drozdowicza, Grabiny, Słowackiego, Podlas, Pilata, Krasińskiego, Mickiewicza
2 Urząd Gminy Jedlicze, ul. Rynek 6 Jedlicze stały Tak Jedlicze-Centrum II-ulice: Cmentarna, Dubisa, Kościuszki, Manierskiego, Nad Skarpą, Sienkiewicza, Rynek, Wierzbowa, Zielona, 1000 lecia (1 - 43, 45, 47, 49, 49a, 51, 53, 55), Łukasiewicza (1 - 32a, 34, 34a, 36), Obrońców Wolności (1 - 20)
3 Szkoła Podstawowa Jedlicze, ul. Tokarskich 5 Jedlicze stały Nie Jedlicze-Centrum III-ulice: Konarskiego, Reja, Kolejowa, Stokrotki, Tokarskich, Traugutta, Żeromskiego, Rejtana 1, Cicha, Stawiarskich, Polna, Grunwaldzka, 3 Maja
4 Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, ul. Rejtana 38a Jedlicze stały Tak Jedlicze-Borek I-ulice: Konopnickiej, Ogrodowa, Topolowa, Trzecieskiego, Sikorskiego
5 Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, ul. Rejtana 38a Jedlicze stały Nie Jedlicze-Borek II-ulice: Głowackiego, Łukasiewicza (33, 35, 37 - 85), Obrońców Westerplatte, Obrońców Wolności (21 - 39, 49), Rejtana (2 - 36), Wałowa, Górna Kolonia
6 Sala Domu Ludowego Jedlicze, ul. Kurkowskiego 19 Jedlicze stały Tak Jedlicze-Męcinka-ulice: Betleja, Janochów, Jesionowa, Kurkowskiego, Naftowa, Partyzantów, Towarowa, 1000 Lecia (44, 44a, 46, 50, 52, 52a, 54, 54a, 56 - 79)
7 Sala Domu Ludowego Chlebna, 55 Chlebna stały Nie Chlebna, Poręby
8 Sala Domu Ludowego Długie, 113 Długie stały Nie Długie
9 Sala Domu Ludowego Dobieszyn, 103 Dobieszyn stały Tak Dobieszyn
10 Sala Domu Ludowego Jaszczew, 131 Jaszczew stały Tak Jaszczew
11 Sala Domu Ludowego Moderówka, 134 Moderówka stały Nie Moderówka
12 Sala Domu Ludowego Piotrówka, 116 Piotrówka stały Nie Piotrówka, Podniebyle
13 Szkoła Podstawowa Potok, 73 Potok stały Tak Potok I - 1 - 148, 150 - 175, 187 - 192, 197 - 233, 238, 247, 377, 391, 401, 403 - 412, 414, 421, 423 - 426, 430, 432, 438, 442, 447, 449 - 450, 452, 454 - 456, 463 - 465, 467 - 468, 470, 472 - 473, 477 - 480, 482, 484, 484a, 486 - 490, 491, 493, 494, 497, 499
14 Szkoła Podstawowa Potok, 73 Potok stały Tak Potok II - 149, 176 - 186, 193 - 196, 234 - 237, 239 - 246, 248 - 291, 293 - 305, 300a, 307 - 311, 313 - 323, 325 - 333, 335 - 348, 349, 350 - 352, 354 - 360, 362 - 376, 378 - 390, 392 - 394, 399, 400, 402, 413, 415 - 420, 422, 427 - 429, 431, 433 - 435, 436, 437, 439 - 441, 443 - 446, 448, 451, 453, 457 - 462, 466, 469, 471, 474 - 476, 481, 483, 485a
15 Sala Domu Ludowego Żarnowiec, 281 Żarnowiec stały Nie Żarnowiec
1 Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20 Korczyna stały Tak Korczyna-ulice: Bpa Sebastiana Pelczara, Brzozowa, Dolińska, Generała Szeptyckiego, Jana Szczepanika, Jedności, Krótka, Księdza Stefana Dubiela, Leszczyńska, Miodowa, Parkowa, Podzamcze, Rynek, Słoneczna, Spółdzielcza, Zamkowa, Zawiśle
2 Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20 Korczyna stały Nie Korczyna-ulice: Akacjowa, Górska, Działy, Mroczki, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Pod Skarpą, Poprzeczna, Ogrodowa, Spokojna, Stanisława Pigonia, Wierzbowa, Widokowa, Zagórze, Zielona
3 Budynek Szkoły Podstawowej w Korczynie, ul. Fredry 2 Korczyna stały Nie Korczyna-ulice: Aleksandra Fredry, Armii Krajowej (od nr 1 do skrzyżowania z ul. Sporne), Dębowa, Dobra, Dworska, Graniczna, Krośnieńska, Polna, Trębacka
4 Budynek Domu Ludowego w Korczynie-Sporne, Sporne 17 Korczyna stały Tak Korczyna-ulice: Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Sporne do końca), Kręta, Sporne
5 Budynek Szkoły Podstawowej w Czarnorzekach, 1 Czarnorzeki stały Nie Czarnorzeki
6 Budynek Szkoły Podstawowej w Iskrzyni, Szkolna 4 Iskrzynia stały Nie Iskrzynia
7 Budynek Szkoły Podstawowej w Komborni, 63 Kombornia stały Tak Kombornia
8 Budynek Szkoły Podstawowej w Krasnej, 108 Krasna stały Nie Krasna
9 Budynek Szkoły Podstawowej w Węglówce, 81 Węglówka stały Tak Węglówka
10 Budynek Domu Ludowego w Woli Komborskiej, 17 Wola Komborska stały Tak Wola Komborska
1 Publiczna Szkoła Podstawowa, Szkolna 34 Krościenko Wyżne stały Nie Krościenko Wyżne-ulice: Północna (od nr 1 do nr 395), Krótka, Polna, Zagórze, Mostowa (nr 8 i od nr 10 do końca), Wójtowska
2 Publiczna Szkoła Podstawowa, Szkolna 34 Krościenko Wyżne stały Tak Krościenko Wyżne-ulice: Północna (od nr 396 do końca), Żwirowa, Kopalniana, Marynkowska, Wisłocza, Dworska, Parkowa, Południowa (od nr 387 do końca), Rzeszowska, Brzozowska (parzyste od nr 2 do nr 6 i wszystkie od nr 7 do końca), Wąska, Mostowa (parzyste od nr 2 do nr 6), Sportowa
3 Samorządowe Przedszkole, Południowa 11 Krościenko Wyżne stały Nie Krościenko Wyżne-ulice: Brzozowska (nieparzyste od nr 1 do nr 5), Mostowa (nieparzyste od nr 1 do nr 9), Południowa (od nr 1 do nr 385), Szkolna, Kasztanowa, Grunwaldzka
4 Dom Ludowy w Pustynach, Centralna 13 Pustyny stały Tak Pustyny-ulice: Dukielska, Księża, Spacerowa, Kościelna, Centralna, Wspólna, Graniczna
1 Dom Ludowy w Głowience, Szkolna 1 Głowienka stały Nie Sołectwo Głowienka
2 Szkoła Podstawowa w Łężanach, Tadeusza Kościuszki 2 Łężany stały Tak Sołectwo Łężany
3 Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym, ul. Szkolna 24 Miejsce Piastowe stały Nie Sołectwo Miejsce Piastowe
4 Dom Ludowy w Niżnej Łące, O. Hieronima Longawy 51 Niżna Łąka stały Nie Sołectwo Niżna Łąka
5 Dom Ludowy w Rogach, Ks. Henryka Domino 54 Rogi stały Tak Sołectwo Rogi
6 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Targowiskach, Ks. Macieja Suchodolskiego 38 Targowiska stały Nie Sołectwo Targowiska
7 Dom Ludowy w Widaczu, 34 Widacz stały Tak Sołectwo Widacz
8 Dom Ludowy we Wrocance, Nadrzeczna 1 Wrocanka stały Tak Sołectwo Wrocanka
9 Dom Ludowy w Zalesiu, 43 Targowiska, Zalesie stały Tak Sołectwo Zalesie
1 Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, ul. Grunwaldzka 9 Rymanów stały Tak Rymanów (miasto)-Osiedle Nr 1 - ulice: Bartoszów, Bieleckiego, Boczna, Boh. II Wojny Światowej, Dworska, Garbarska, Gospodarska, Grunwaldzka, Jasna, Kalwaria, Kilińskiego, Konopnickiej, Krzywa, Mała, Mitkowskiego od nr 1 do 11a, Ogrodowa, Osiedle, Paderewskiego, Parkowa, Piekarska, Piękna, Piłsudskiego, Podgórze, Polna, Roweckiego, Rynek, Sanocka, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Swobody, Szkolna, Wesoła, Wola, Zielona
2 Dom Ludowy w Rymanowie, ul. Mickiewicza 46 Rymanów stały Nie Rymanów (miasto)-Osiedle Nr 2 - ulice: Jesionowa, Kolejowa, Mickiewicza, Mitkowskiego od nr 15 do końca ulicy, Nadbrzeżna, Nowa Wieś
3 Dom Ludowy w Klimkówce, ul. Zdrojowa 51 Klimkówka stały Tak Sołectwo Klimkówka
4 Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim, ul. Szkolna 5 Wróblik Szlachecki stały Tak Sołectwo Wróblik Szlachecki
5 Dom Ludowy w Bziance, 191a Bzianka stały Nie Sołectwo Bzianka
6 Hala Sportowa w Sieniawie, ul. Kwiatowa 10 Sieniawa stały Tak Sołectwo Sieniawa
7 Galeria "Zdrój" w Rymanowie-Zdroju, ul. Zdrojowa 40 Rymanów-Zdrój stały Tak Osiedle Rymanów-Zdrój i Sołectwo Deszno
8 Zespół Szkół Publicznych w Milczy, ul. Szkolna 16 Milcza stały Tak Sołectwa: Milcza, Łazy, Zmysłówka
9 Szkoła Podstawowa w Głębokiem, 68 Głębokie stały Nie Sołectwa: Głębokie, Puławy z wsią Rudawka Rymanowska, Wisłoczek
10 Szkoła Podstawowa w Króliku Polskim, ul. Bieszczadzka 137 Królik Polski stały Nie Sołectwa: Bałucianka, Królik Polski
11 Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, ul. 3 Maja 164 Posada Górna stały Tak Sołectwo Posada Górna
12 Dom Ludowy w Ladzinie, ul. Rzeszowska 155 Ladzin stały Nie Sołectwo Ladzin
13 Dom Ludowy we Wróbliku Królewskim, ul. Jana Pawła II 15 Wróblik Królewski stały Nie Sołectwo Wróblik Królewski
1 Dom Kultury, ul. Władysława Jagiełły 1 Odrzykoń stały Nie Odrzykoń-ulice: Armii Krajowej, Białobrzeska, Bierska, prof. Stanisława Cebuli, Czarny Potok, Gustawa Ehrenberga, Aleksandra Fredry, Seweryna Goszczyńskiego, Graniczna, Władysława Jagiełły, Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Marii Konopnickiej, Tadeusza Kościuszki, Kręta, Krośnieńska od 2 - 39, 41 Leśna, Łęgowa, Młynek, Nadbrzeżna, Ks. Józefa Panasia, Piekło, Józefa Piłsudskiego, Podlesie, Polna, Poręba, Rzeki, Skalickie, Jana Skrzyneckiego, Spokojna, Sportowa, Średnia, ks. Ernesta Świątka, Turaszowska, Wisłocza, Zapłocie, Zawodzie
2 Dom Strażaka, 137 Bratkówka stały Nie Bratkówka
3 Dom Ludowy, 115 Wojaszówka stały Tak Wojaszówka
4 Szkoła Podstawowa, 87 Łęki Strzyżowskie stały Tak Łęki Strzyżowskie
5 Szkoła Podstawowa, 1 Ustrobna stały Tak Ustrobna
6 Szkoła Podstawowa, 189 Przybówka stały Tak Przybówka
7 Dom Ludowy, 138 Bajdy stały Tak Bajdy
8 Dom Ludowy, 33 Wojkówka stały Nie Wojkówka
9 Dzienny Dom "Senior Wigor", 89 Łączki Jagiellońskie stały Tak Łączki Jagiellońskie
10 Oddział Przedszkolny, 51 Pietrusza Wola stały Nie Pietrusza Wola, Rzepnik
11 Dom Ludowy, ul. Mikołaja Kamienieckiego 131 Odrzykoń, Głębokie stały Nie Odrzykoń-ulice: Hetmana Mikołaja Kamienieckiego, Klemensa z Moskorzewa, Krośnieńska nr 40 od 73 do końca, Leszczyny, Łąkowa, Na Strzelca, Podzamcze
1 Dom Ludowy, 30 Jaśliska stały Nie Sołectwa: Szklary, Daliowa, Jaśliska, Posada Jaśliska-część sołectwa
2 Dom Ludowy, 8 Wola Niżna stały Tak Sołectwo: Posada Jaśliska: część sołectwa /okręg nr 7/, Wola Niżna /okręg wyborczy nr 13, 14
3 Budynek użytkowy-Świetlica-Moszczaniec, 13/2 Moszczaniec stały Nie Sołectwo: Moszczaniec
4 Zakład Karny w Łupkowie-Oddział Zewnętrzy w Moszczańcu, 14 Moszczaniec oddział zewnętrzny zakładu karnego Nie Zakład Karny w Łupkowie Oddział Zewnętrzny w Moszczańcu

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina Chorkówka 3 10 794 5 22
0.0000020000Nr 2 gmina Dukla, gmina Jaśliska 4 13 663 3 18
0.0000030000Nr 3 gminy: Iwonicz-Zdrój, Rymanów 5 21 458 5 30
0.0000040000Nr 4 gmina Jedlicze 3 12 474 5 24
0.0000050000Nr 5 gminy: Korczyna, Wojaszówka 4 16 636 3 18
0.0000060000Nr 6 gminy: Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe 4 15 706 5 26
Podsumowanie 23 90 731 26 138

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 5 6 7 5 6 6 35
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 3 6 5 6 20
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 3 4 3 10
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 4 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 7 5 6 6 35
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU 5 6 7 5 6 5 34

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 10 802 5 713 5 716 52.92% 0.05292
5 446 95.28% 0.09528
Tak
2 13 588 7 115 7 102 52.27% 0.05227
6 771 95.34% 0.09534
Tak
3 21 475 10 594 10 586 49.29% 0.04929
10 125 95.65% 0.09565
Tak
4 12 493 6 288 6 280 50.27% 0.05027
5 967 95.02% 0.09502
Tak
5 16 637 8 501 8 500 51.09% 0.05109
8 113 95.45% 0.09545
Tak
6 15 718 8 951 8 951 56.95% 0.05695
8 553 95.55% 0.09555
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 9 317 35 20.72% 0.02072
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 901 20 6.45% 0.00645
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 509 10 1.13% 0.00113
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 202 4 0.45% 0.00045
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 21 635 35 48.10% 0.0481
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO 10 411 34 23.15% 0.02315

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 9 317 35 3 20.72% 0.02072
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 901 20 0 6.45% 0.00645
Nie
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 509 10 0 1.13% 0.00113
Nie
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 202 4 0 0.45% 0.00045
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 21 635 35 15 48.10% 0.0481
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO 10 411 34 5 23.15% 0.02315
Tak

Rada Powiatu Krośnieńskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 GŁADYSZ Kazimierz 435 7.99% 0.00799
Tak
1 2 2 PELCZAR Małgorzata 167 3.07% 0.00307
Nie
1 2 3 JANIK Marian 351 6.45% 0.00645
Nie
1 2 4 MUNIA-SKRZĘTA Aneta Maria 153 2.81% 0.00281
Nie
1 2 5 BATOR Dariusz Augustyn 247 4.54% 0.00454
Nie
1 4 1 WAWSZCZAK Mieczysław Adam 136 2.50% 0.0025
Nie
1 4 2 KŁOSOWICZ Alicja 84 1.54% 0.00154
Nie
1 4 3 MATELOWSKA Natalia Wiktoria 41 0.75% 0.00075
Nie
1 8 1 JANOCHA Daniel Jan 79 1.45% 0.00145
Nie
1 8 2 FRUŻYŃSKA Justyna Katarzyna 61 1.12% 0.00112
Nie
1 8 3 SANOCKI Adrian 40 0.73% 0.00073
Nie
1 8 4 GODZISZ Barbara Ewa 22 0.40% 0.0004
Nie
1 10 1 SUBIK Monika 1 296 23.80% 0.0238
Tak
1 10 2 KAMIŃSKI Wacław 244 4.48% 0.00448
Nie
1 10 3 SZCZUR Jerzy 433 7.95% 0.00795
Nie
1 10 4 SZYDŁO Anna 394 7.23% 0.00723
Nie
1 10 5 SAJDAK Stanisław Adam 453 8.32% 0.00832
Tak
1 12 1 KRĘŻAŁEK Kazimierz Zygmunt 231 4.24% 0.00424
Nie
1 12 2 PRZETACZNIK Paweł 285 5.23% 0.00523
Nie
1 12 3 DŁUŻNIEWSKA Maria Czesława 60 1.10% 0.0011
Nie
1 12 4 KOCHAŃSKI Edmund 65 1.19% 0.00119
Nie
1 12 5 LIWOSZ Leokadia 169 3.10% 0.0031
Nie
2 2 1 FEDAK Zenon 531 7.84% 0.00784
Tak
2 2 2 DUBIS Katarzyna 378 5.58% 0.00558
Nie
2 2 3 MADEJ Wiktor Zenon 320 4.73% 0.00473
Nie
2 2 4 BAŁON Janina Teresa 56 0.83% 0.00083
Nie
2 2 5 BOREK Anna 130 1.92% 0.00192
Nie
2 2 6 DŁUŻNIEWSKI Krzysztof Zbigniew 349 5.15% 0.00515
Nie
2 10 1 KRĘŻAŁEK Andrzej 703 10.38% 0.01038
Tak
2 10 2 GWIŻDŻ Bogusław Stefan 470 6.94% 0.00694
Nie
2 10 3 RECZKOWSKA-BURYŁA Katarzyna Anna 552 8.15% 0.00815
Nie
2 10 4 WINNICKA-SAWCZUK Józefa 685 10.12% 0.01012
Tak
2 10 5 JANAS Iwona 365 5.39% 0.00539
Nie
2 10 6 PACZKOWSKI Artur Kazimierz 645 9.53% 0.00953
Nie
2 12 1 WALASZCZYK-FARYJ Małgorzata 257 3.80% 0.0038
Nie
2 12 2 JÓZEFCZYK Stanisław Antoni 394 5.82% 0.00582
Nie
2 12 3 JAKIEŁA Wiesław Jan 173 2.56% 0.00256
Nie
2 12 4 BEK Józef 527 7.78% 0.00778
Tak
2 12 5 DELIMATA Anna 101 1.49% 0.00149
Nie
2 12 6 FARBANIEC Sylwia 135 1.99% 0.00199
Nie
3 2 1 TUREK Józef 437 4.32% 0.00432
Nie
3 2 2 ZAFOREMSKI Bogusław Stanisław 285 2.81% 0.00281
Nie
3 2 3 BIAŁOWĄS Aneta 84 0.83% 0.00083
Nie
3 2 4 CEGLARZ Andrzej 159 1.57% 0.00157
Nie
3 2 5 GŁADYSIEWICZ Anna 147 1.45% 0.00145
Nie
3 2 6 CZUBSKI Janusz Stanisław 133 1.31% 0.00131
Nie
3 2 7 SZMYD Anna Teresa 71 0.70% 0.0007
Nie
3 4 1 KALENIECKI Tadeusz 242 2.39% 0.00239
Nie
3 4 2 RYSZ-JĘCZKOWSKA Katarzyna Małgorzata 346 3.42% 0.00342
Nie
3 4 3 KRUKAR Andrzej 207 2.04% 0.00204
Nie
3 4 4 WOŁOSIAK Zofia Urszula 37 0.37% 0.00037
Nie
3 4 5 RYGLEWICZ Mariola 42 0.41% 0.00041
Nie
3 4 6 WRONKOWICZ Bogdan Piotr 25 0.25% 0.00025
Nie
3 5 1 JAKUBCZYK Andrzej Ludwik 110 1.09% 0.00109
Nie
3 5 2 ŁOŚ Wiesława Józefa 27 0.27% 0.00027
Nie
3 5 3 WIELGOS-ZIMA Beata Maria 28 0.28% 0.00028
Nie
3 10 1 PELCZAR Jan 2 211 21.84% 0.02184
Tak
3 10 2 NIERADKA Grzegorz 1 064 10.51% 0.01051
Tak
3 10 3 KENAR Stanisław Tadeusz 484 4.78% 0.00478
Tak
3 10 4 PRZYBYŁA-OSTAP Krystyna 393 3.88% 0.00388
Nie
3 10 5 DĄBROWSKI Janusz Jerzy 256 2.53% 0.00253
Nie
3 10 6 PARYLAK Maria Małgorzata 870 8.59% 0.00859
Tak
3 10 7 ŚLIWKA Maria Barbara 456 4.50% 0.0045
Nie
3 12 1 JANIGA Rafał Krzysztof 300 2.96% 0.00296
Nie
3 12 2 PIWOWAR Daniel Łukasz 579 5.72% 0.00572
Tak
3 12 3 ŚWISTAK Dorota Danuta 479 4.73% 0.00473
Nie
3 12 4 JAKUBOWICZ Małgorzata Maria 249 2.46% 0.00246
Nie
3 12 5 SZKUTNIK Maria Jadwiga 133 1.31% 0.00131
Nie
3 12 6 BOLANOWSKA Magdalena Grażyna 56 0.55% 0.00055
Nie
3 12 7 ASZKLAR Łukasz 215 2.12% 0.00212
Nie
4 2 1 SANOCKI Zbigniew Józef 719 12.05% 0.01205
Nie
4 2 2 MARSZAŁEK Bożena 38 0.64% 0.00064
Nie
4 2 3 CIEŚLA Robert Piotr 119 1.99% 0.00199
Nie
4 2 4 BIEDROŃ Zofia Helena 42 0.70% 0.0007
Nie
4 2 5 GORCZYCA Andrzej Piotr 46 0.77% 0.00077
Nie
4 4 1 WAŚKO Piotr Tadeusz 641 10.74% 0.01074
Nie
4 4 2 STEFANIK Joanna Lucyna 70 1.17% 0.00117
Nie
4 4 3 SZCZEPANEK Paweł Piotr 16 0.27% 0.00027
Nie
4 4 4 NAWROCKA Magdalena Wioletta 141 2.36% 0.00236
Nie
4 4 5 GIEMZA Mariusz 84 1.41% 0.00141
Nie
4 5 1 OLBRECHT Adam Antoni 71 1.19% 0.00119
Nie
4 5 2 RODZINKA Maria 80 1.34% 0.00134
Nie
4 5 3 SOSZYŃSKI Florian Bogdan 21 0.35% 0.00035
Nie
4 5 4 KRZYSZTYNIAK Elżbieta Janina 19 0.32% 0.00032
Nie
4 10 1 JÓZEFOWICZ Marcin Stanisław 437 7.32% 0.00732
Tak
4 10 2 GINALSKI Zygmunt Tadeusz 844 14.14% 0.01414
Tak
4 10 3 KAZALSKA Agata Małgorzata 403 6.75% 0.00675
Nie
4 10 4 PASTERCZYK Ryszard 281 4.71% 0.00471
Nie
4 10 5 LIPKA Lidia Joanna 252 4.22% 0.00422
Nie
4 12 1 TOMKIEWICZ Wojciech 559 9.37% 0.00937
Nie
4 12 2 BRIL Piotr 637 10.68% 0.01068
Tak
4 12 3 JASŁOWSKA Barbara 123 2.06% 0.00206
Nie
4 12 4 TWARDZIK Grażyna Barbara 165 2.77% 0.00277
Nie
4 12 5 LEŚNIAK Tadeusz Wojciech 159 2.66% 0.00266
Nie
5 2 1 KASPRZYK Adolf 1 265 15.59% 0.01559
Tak
5 2 2 KRYGOWSKI Jan Stanisław 513 6.32% 0.00632
Nie
5 2 3 STEFAŃSKA Barbara 226 2.79% 0.00279
Nie
5 2 4 WOJNAR Tadeusz Ludwik 247 3.04% 0.00304
Nie
5 2 5 PANEK Maria Zofia 94 1.16% 0.00116
Nie
5 2 6 PELCZAR Renata 210 2.59% 0.00259
Nie
5 10 1 DZIUGAN Andrzej Antoni 874 10.77% 0.01077
Tak
5 10 2 PELCZAR Marian Kazimierz 1 054 12.99% 0.01299
Tak
5 10 3 TRYBUS Renata Urszula 419 5.16% 0.00516
Nie
5 10 4 SŁOWIK Barbara Halina 226 2.79% 0.00279
Nie
5 10 5 WIERDAK Hubert Tomasz 446 5.50% 0.0055
Nie
5 10 6 BANAŚ Krystyna Maria 186 2.29% 0.00229
Nie
5 12 1 STEFANIK Iwona Agnieszka 1 104 13.61% 0.01361
Tak
5 12 2 URBANEK Andrzej Marek 481 5.93% 0.00593
Nie
5 12 3 ROGALSKI Jan 312 3.85% 0.00385
Nie
5 12 4 PASIEKA Anna 158 1.95% 0.00195
Nie
5 12 5 GUZEK Elżbieta 175 2.16% 0.00216
Nie
5 12 6 SZMYD Czesław Józef 123 1.52% 0.00152
Nie
6 2 1 MERCIK Aleksander 955 11.17% 0.01117
Nie
6 2 2 KUŹNAR Bożena Maria 55 0.64% 0.00064
Nie
6 2 3 ZAJDEL Paweł Krzysztof 148 1.73% 0.00173
Nie
6 2 4 WYŻKIEWICZ Krystyna Ewa 37 0.43% 0.00043
Nie
6 2 5 NIZIOŁEK Jolanta Marta 75 0.88% 0.00088
Nie
6 2 6 SAJDAK Waldemar 95 1.11% 0.00111
Nie
6 4 1 JURCZYK Iwona 350 4.09% 0.00409
Nie
6 4 2 WOŁEJSZA Paweł Rajmund 150 1.75% 0.00175
Nie
6 4 3 BEREŚ Ewa 135 1.58% 0.00158
Nie
6 4 4 PŁOUCHA Marian Andrzej 89 1.04% 0.00104
Nie
6 4 5 ZUBEL Grzegorz Piotr 22 0.26% 0.00026
Nie
6 4 6 POLAK Gabriela Karolina 43 0.50% 0.0005
Nie
6 5 1 GROMEK Andrzej 105 1.23% 0.00123
Nie
6 5 2 ŻMUR Anna 26 0.30% 0.0003
Nie
6 5 3 LIPIŃSKI Jerzy Wojciech 22 0.26% 0.00026
Nie
6 10 1 GUZIK Andrzej 1 346 15.74% 0.01574
Tak
6 10 2 DANIŁOWICZ Katarzyna Maria 259 3.03% 0.00303
Nie
6 10 3 AFTANAS Marek Jan 728 8.51% 0.00851
Tak
6 10 4 SIENIAWSKI Tomasz 1 100 12.86% 0.01286
Tak
6 10 5 HEC-MROZEK Magdalena Justyna 343 4.01% 0.00401
Nie
6 10 6 PELCZAR Jolanta 463 5.41% 0.00541
Nie
6 12 1 SIRKO Teresa 663 7.75% 0.00775
Tak
6 12 2 MARSZAŁEK Edward 592 6.92% 0.00692
Nie
6 12 3 SUCH Marta 450 5.26% 0.00526
Nie
6 12 4 DROZD Piotr Jan 57 0.67% 0.00067
Nie
6 12 5 GAWLIK Stanisława Helena 245 2.86% 0.00286
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Krośnieński - ogółem 11 173 156 112 883 90 731 102 6 4
Gminy ogółem 10 150 150 112 883 90 731 102 6 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 10 150 150 112 883 90 731 102 6 4 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 26 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 26 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 138 66 48% 72 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 384 108 28% 276 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 15 2 13% 13 87%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 12 3 25% 9 75%
Ogółem 522 174 33% 348 67%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 48 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 46 37 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 50 51
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 37 10 27% 27 73%
30-39 78 30 38% 48 62%
40-59 281 103 37% 178 63%
60+ 126 31 25% 95 75%
Ogółem 522 174 33% 348 67%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 1 50% 1 50%
30-39 5 0 0% 5 100%
40-59 15 4 27% 11 73%
60+ 5 0 0% 5 100%
Ogółem 27 5 19% 22 81%