Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 89 243
Wyborców 74 759
Obwodów 64
  • Wybory do Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto kezdzierzyn-kozzleMiasto Kędzierzyn-Koźle 35 4 23 18 140
gmina bierawaGmina Bierawa 7 15 15 29 29
gmina cisekGmina Cisek 4 15 15 29 29
gmina pawlzowiczkiGmina Pawłowiczki 7 15 15 22 22
gmina polska cerekiewGmina Polska Cerekiew 5 15 15 24 24
gmina renzska wieszGmina Reńska Wieś 6 15 15 46 46

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Osiedlowy Dom Kultury "Kubiczek", ul. Główna 54 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE ROGI-cały obszar osiedla
2 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Archimedesa 25 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE ZACHÓD-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Archimedesa-numery nieparzyste od 17 do końca i numery parzyste od 10 do końca, Artylerzystów, Gazowa, Grenadierów, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Jasińskiego, Kanonierów, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Koszarowa, Ignacego Łukasiewicza-numery nieparzyste od 17 do końca i numery parzyste od 8 do końca, Juliana Ursyna Niemcewicza, Pokucie, Saperska, Słowiańska, Świętojańska, Zawiszy Czarnego.
3 Publiczne Przedszkole nr 21, ul. Filtrowa 13 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE ZACHÓD-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Bolesława Chrobrego, Filtrowa, Husarska, Kadetów, Mikołaja Kopernika, Zygmunta Krasińskiego, Mikołaja z Koźla, Gustawa Morcinka, Emilii Plater, Polna, Przytulna, Leopolda Staffa, Synów Pułku, Życzliwa.
4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Piastowska 30 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE ZACHÓD-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Archimedesa-numery nieparzyste od 1 do 15 i numery parzyste od 2 do 8, Józefa Balwirczaka, Piastowska-numery nieparzyste od 27 do końca i numery parzyste od 16 do końca, Stolarska.
5 Oddziały Gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 12, ul. Grzegorza Piramowicza 30 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE STARE MIASTO-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Anny, Bohaterów Westerplatte, Norberta Bończyka, Xawerego Dunikowskiego-numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 14 do końca, Karpacka, Marii Konopnickiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Ignacego Łukasiewicza-numery nieparzyste od 1 do 15 i numery parzyste od 2 do 6, Pamięci Sybiraków, Piastowska-numery nieparzyste od 1 do 25 i numery parzyste od 2 do 14, Grzegorza Piramowicza, plac Rady Europy, Władysława Planetorza, Józefa Poniatowskiego, Portowa-numery nieparzyste od 1 do 35 i numery parzyste od 2 do 28, promenada księdza Ludwika Rutyny, Rynek, Sądowa, Wyspa, Zamkowa, Gabrieli Zapolskiej, Złotnicza, Stefana Żeromskiego.
6 Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE STARE MIASTO-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Antoniego Czechowa, dr Wojciecha Czerwińskiego, Isaaka Dunajewskiego, Garncarska, 24 Kwietnia, Bolesława Limanowskiego, Lwowska, plac Raciborski, Racławicka, Franklina Delano Roosevelta, Henryka Sienkiewicza, Skarbowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Jana Smolenia, Spółdzielców, Stara Odra, Targowa. OSIEDLE POŁUDNIE-cały obszar osiedla.
7 Zespół Szkół Specjalnych, ul. Ignacego Krasickiego 10 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE KŁODNICA-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Agrestowa, Błonie, Bursztynowa, Jana Cybisa, Dobra, Wojciecha Drzymały, Xawerego Dunikowskiego-numery nieparzyste od 1 do 19 i numery parzyste od 2 do 12, Piotra Gaszowca, Gminna, Mikołaja Goltberga, Jerzego Góreckiego, Marcina Helwiga, Jagiellońska, prof. Karola Joncy, Kłodnicka-numery nieparzyste od 1 do 31 i numery parzyste od 2 do 28, Kowalska, Ignacego Krasickiego, Franciszka Krzyszowca, Leśna, Litewska, Bernarda Mikusza, Miodowa, Sławomira Mrożka, Nektarowa, Olszowa, Osiedlowa, Piaskowa, Promyk, Przedwiośnie, Ignatzego Richtera, Wita Stwosza, Wisławy Szymborskiej, Leonida Teligi, księdza Józefa Tischnera, Ustronie, plac Richarda Wagnera, Wałowa, Stanisława Wyspiańskiego, Żabieniecka.
8 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Karola Szymanowskiego 19 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE KŁODNICA-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Józefa Chełmońskiego, Elewatorowa, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Grzybowa, Jasna, Kasztanowa, Kłodnicka-numery nieparzyste od 33 do końca i numery parzyste od 30 do końca, Kłosowa, Juliusza Kossaka, Krzywa, Jacka Malczewskiego, Marynarska, Piotra Michałowskiego, Młynarska, Gabriela Narutowicza, Pocztowa, Portowa-numery nieparzyste od 37 do końca i numery parzyste od 30 do końca, Sportowa, Karola Szymanowskiego, Wandy, Żeglarska.
9 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5, Tadeusza Kościuszki 41 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE POGORZELEC-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Armii Krajowej, Fryderyka Chopina, Koszykowa, Kozielska, Juliusza Ligonia-numery nieparzyste od 33 do 35 oraz numery parzyste od 36 do 38, Młyńska, Stanisława Moniuszki, Odrzańska, Ignacego Paderewskiego, Stara, Tartaczna, Henryka Wieniawskiego.
10 Oddziały gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11, ul. Piotra Skargi 11 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE POGORZELEC-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Arki Bożka, Józefa Bema-numery nieparzyste od 1 do 9 i numery parzyste od 2 do 20, Janusza Korczaka, Tadeusza Kościuszki-numery nieparzyste od 1 do 19 oraz numery parzyste od 2 do 12, Juliusza Ligonia-numery nieparzyste od 1 do 31 oraz numery parzyste od 2 do 34, Mikołaja Reja, gen. Władysława Sikorskiego, Piotra Skargi-numery nieparzyste od 1 do 13 i numery parzyste od 2 do 22, Jana Sobieskiego, Towarowa
11 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Tadeusza Kościuszki 41 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE POGORZELEC-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Cicha, Dębowa, Józefa Elsnera, Gliwicka, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki-numery nieparzyste od 21 do końca oraz numery parzyste od 14 do końca, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Przechodnia, Juliusza Słowackiego, Żwirki i Wigury.
12 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11, Aleja Partyzantów 30 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE POGORZELEC-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Róż, Bławatków, Bratków, Goździków, Konwalii, Krokusów, Niezapominajek, plac Pamięci Rodła, Piotra Skargi-numery nieparzyste od 15 do końca i numery parzyste od 24 do końca, Sosnowa, Zielona.
13 Publiczne Przedszkole nr 23, ul. Wierzbowa 4 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE POGORZELEC-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Partyzantów, plac Jana Surzyckiego, Wierzbowa, Józefa Bema-numery nieparzyste od 9a do końca i numer parzysty 22.
14 Siedziba Rady Osiedla "Kuźniczka", Grunwaldzka 83 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE KUŹNICZKA-cały obszar osiedla.
15 II Liceum Ogólnokształcące, ul. Jana Matejki 19 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 1 do 17 i numeru parzyste od 2 do 14, Konstantego Damrota-numery nieparzyste od 1 do 9 i numery parzyste od 2 do 24, Dworcowa, Jana Dzierżonia, Aleksandra Głowackiego, Krótka, Jana Matejki, Karola Miarki, plac Grunwaldzki, plac Wolności, Powstańców, Pusta, Słoneczna, Romualda Traugutta, Wąska.
16 Oddziały gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6, ul. 1 Maja 3 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Konstantego Damrota-numery nieparzyste od 11 do końca i numery parzyste od 26 do końca, 11 Listopada, 1 Maja-numery nieparzyste od 1 do 7 i numery parzyste od 2 do 12, Pionierów-numery parzyste od 2 do 4a.
17 Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 19 do 37 i numery parzyste od 16 do 38, Aleja Ignacego Lisa, Aroniowa, Astrów, Bałtycka, Henryka Dąbrowskiego, Grunwaldzka-numery nieparzyste od 1 do 67 i numery parzyste od 2 do 66, Jagodowa, Jarzębinowa, Doktora Judyma, Kanałowa, Kościelna, Malinowa, Miła, Morelowa, Nowa, Parkowa, Piękna, Pionierów-numery nieparzyste od 1 do 3f, plac Młodzieży, Pogodna, Poprzeczna, Poziomkowa, Północna, Przyjemna, Kazimierza Pułaskiego, Zamknięta, Zaścianek, Zgodna.
18 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Pawła Stalmacha 20 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Romana Dmowskiego, Harcerska-numery nieparzyste od 1 do 11 i numery parzyste od 2 do 10, Józefa Lompy, 1 Maja-numery nieparzyste od 9 do końca i numery parzyste od 14 do końca, Plebiscytowa, Pawła Stalmacha.
19 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Jurija Gagarina 3 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Biały Ług, Jurija Gagarina, Harcerska-numery nieparzyste od 13 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Wojska Polskiego.
20 Publiczne Przedszkole nr 22, ul. 9 Maja 4 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Kosmonautów, 9 Maja, Pionierów-numery nieparzyste od 5 do 7 i numer parzysty 6.
21 Publiczne Przedszkole nr 24, ul. Leszka Białego 7 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE PIASTÓW-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery parzyste od 46 do 48, Bolesława Krzywoustego-numery parzyste od 2 do 10, Bulwar Wschodni, Leszka Białego, Karola Chodkiewicza, Walentego Fojkisa, Romana Horoszkiewicza, Zygmunta Kuczyńskiego, Władysława Łokietka, Alfonsa Zgrzebnioka.
22 Publiczne Przedszkole nr 26, ul. Bolesława Śmiałego 5 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE PIASTÓW-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Bolesława Krzywoustego-numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Kazimierza Wielkiego.
23 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19, ul. Mieszka I 4 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE PIASTÓW-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 39 do końca i numery parzyste od 50 do końca, Dobrawy, Królowej Jadwigi-numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 2 do 8, Mieszka I, Przemysława II, Bolesława Śmiałego.
24 Budynek Administracji Osiedla nr 5 - klub "Kajtek", ul. Królowej Jadwigi 10 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE PIASTÓW-część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Adama Benisza, Karola Gajdzika, Wojciecha Korfantego, Augustyna Kośnego, Królowej Jadwigi-numery parzyste od 10 do końca, Janusza Meissnera.
25 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Ignacego Mościckiego 14 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE AZOTY-cały obszar osiedla. .
26 Dom Kultury "Lech", ul. Wyzwolenia 7b Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE BLACHOWNIA-cały obszar osiedla.
27 Siedziba Rady Osiedla Lenartowice, ul. Nowowiejska 8 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE LENARTOWICE-cały obszar osiedla.
28 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Szkolna 3 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE PRZYJAŹNI-cały obszar osiedla.
29 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18), ul. Jana Brzechwy 80 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE CISOWA-cały obszar osiedla.
30 Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej Miejsce Kłodnickie, ul. Szpaków 11 Kędzierzyn-Koźle stały Tak OSIEDLE MIEJSCE KŁODNICKIE-cały obszar osiedla.
31 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sławięcicka 96 Kędzierzyn-Koźle stały Nie OSIEDLE SŁAWIĘCICE-cały obszar osiedla.
32 Szpital Zespolony, ul. Doktora Judyma 4 Kędzierzyn-Koźle szpital Nie Szpital Zespolony w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Doktora Judyma 4 w Kędzierzynie-Koźlu
33 Szpital Zespolony, ul. Franklina Delano Roosevelta 2 Kędzierzyn-Koźle szpital Nie Szpital Zespolony w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Franklina Delano Roosevelta 2 w Kędzierzynie-Koźlu
34 Dom Pomocy Społecznej, ul. Zielna 1 Kędzierzyn-Koźle dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Zielna 1 w Kędzierzynie-Koźlu
35 Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego, ul. Racławicka 10 Kędzierzyn-Koźle oddział zewnętrzny zakładu karnego Nie Oddział Zewnętrzny w Kędzierzynie-Koźlu Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, ul. Racławicka 10 w Kędzierzynie-Koźlu
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 5 Stare Koźle stały Tak Sołectwa : Brzeźce, Stare Koźle
2 Szkoła Podstawowa, ul. Kościelna 1 Bierawa stały Tak Sołectwa : Bierawa, Grabówka, Korzonek
3 Świetlica wiejska, ul. Bierawska 37 Lubieszów stały Nie Sołectwo Lubieszów
4 Szkoła Podstawowa, ul. Kozielska 8 Dziergowice stały Nie Sołectwo Dziergowice
5 Szkoła Podstawowa, ul. Raciborska 42 Solarnia stały Tak Sołectwo Solarnia
6 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 3 Stara Kuźnia stały Tak Sołectwo Stara Kuźnia
7 Świetlica wiejska, ul. Gliwicka 34 Kotlarnia stały Nie Sołectwa: Kotlarnia, Goszyce, Ortowice
1 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Planetorza 30 Cisek stały Tak Sołectwo: Cisek, Kobylice, Landzmierz
2 Wiejski Dom Kultury, ul. Wiejska 25 Nieznaszyn stały Tak Sołectwo: Nieznaszyn, Roszowice, Steblów, Sukowice
3 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 98a Łany stały Tak Sołectwo: Błażejowice, Dzielnica, Łany, Miejsce Odrzańskie, Podlesie, Przewóz
4 Dom Strażaka, ul. Kochanowskiego 63 Roszowicki Las stały Tak Sołectwo: Roszowicki Las
1 Remiza OSP, ul. Wyzwolenia 67 Pawłowiczki stały Nie SOŁECTWA: CHRÓSTY, DOBIESZÓW, PAWŁOWICZKI, RADOSZOWY
2 Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 3 Ostrożnica stały Tak SOŁECTWA: OSTROŻNICA, PRZEDBOROWICE
3 Remiza 0SP, ul. Spółdzielcza 6 Maciowakrze stały Tak SOŁECTWA: DOBROSŁAWICE, MACIOWAKRZE
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 2c Jakubowice stały Nie SOŁECTWA: GRUDYNIA MAŁA, GRUDYNIA WIELKA, JAKUBOWICE, MILICE, UCIESZKÓW
5 Wiejski Dom Kultury, ul. Kozielska 1 Gościęcin stały Nie SOŁECTWA: BORZYSŁAWICE, GOŚCIĘCIN, KARCHÓW, KÓZKI, LIGOTA WIELKA, MIERZĘCIN, URBANOWICE
6 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Główna 19 Naczęsławice stały Tak SOŁECTWA: GRODZISKO, NACZĘSŁAWICE , TRAWNIKI
7 Dom Opieki, 15A Jakubowice dom pomocy społecznej Nie Dom Opieki w Jakubowicach
1 Urząd Gminy, ul. Raciborska 4 Polska Cerekiew stały Tak Sołectwo: Polska Cerekiew
2 Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 32 Grzędzin stały Tak Sołectwa: Grzędzin, Dzielawy, Witosławice
3 Caritas, ul. Chopina 54 Zakrzów stały Tak Sołectwo: Zakrzów
4 Centrum Kultury, ul. Kozielska 3 Polska Cerekiew stały Tak Sołectwa: Ciężkowice, Jaborowice, Ligota Mała, Połowa
5 Szkoła Podstawowa, ul. Kościelna 1 Wronin stały Nie Sołectwa: Wronin, Łaniec, Koza, Mierzęcin
1 Szkoła Podstawowa, ul. Kwiatowa 4 Mechnica stały Tak Sołectwa : Kamionka, Mechnica, Poborszów
2 Świetlica OSP, ul. 1 Maja 12a Pokrzywnica stały Nie sołectwo: Pokrzywnica
3 Świetlica Wiejska, ul. Kozielska 5 Większyce stały Tak Sołectwo Większyce, Komorno
4 Szkoła Podstawowa, ul. Kościelna 7 Łężce stały Nie Sołectwa: Łężce, Pociękarb, Radziejów, Bytków
5 Urząd Gminy Reńska Wieś, ul. Pawłowicka 1 Reńska Wieś stały Tak Sołectwo Reńska Wieś
6 Szkoła Podstawowa, ul. Parkowa 8 Długomiłowice stały Nie Sołectwa: Gierałtowice, Naczysławki, Dębowa, Długomiłowice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Kędzierzyn-Koźle-osiedla: Rogi, Południe, Zachód, Stare Miasto, Kłodnica, Pogorzelec, Kuźniczka 6 22 395 5 37
0.0000020000Nr 2 Miasto Kędzierzyn-Koźle-osiedla: Śródmieście, Piastów, Blachownia, Przyjaźni, Lenartowice, Cisowa, Sławięcice, Miejsce Kłodnickie, Azoty 7 25 111 5 44
0.0000030000Nr 3 Gminy: Pawłowiczki, Reńska Wieś 4 12 999 5 27
0.0000040000Nr 4 Gminy: Bierawa, Cisek, Polska Cerekiew 4 14 254 5 29
Podsumowanie 21 74 759 20 137

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 6 9 4 6 25
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 9 6 6 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM KWW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM 7 8 5 5 25
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA KWW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 8 9 6 6 29
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA KWW SABINY NOWOSIELSKIEJ-KOALICJA OBYWATELSKA 8 9 6 6 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 384 10 801 10 800 48.25% 0.04825
10 466 96.91% 0.09691
Tak
2 25 126 11 571 11 558 46.00% 0.046
11 165 96.60% 0.0966
Tak
3 12 984 5 212 5 212 40.14% 0.04014
4 775 91.62% 0.09162
Tak
4 14 259 6 486 6 487 45.49% 0.04549
6 035 93.03% 0.09303
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 2 064 25 6.36% 0.00636
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 492 29 20.01% 0.02001
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM 5 210 25 16.06% 0.01606
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 7 420 29 22.87% 0.02287
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA 11 255 29 34.69% 0.03469

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 2 064 25 0 6.36% 0.00636
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 492 29 4 20.01% 0.02001
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM 5 210 25 2 16.06% 0.01606
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 7 420 29 6 22.87% 0.02287
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA 11 255 29 9 34.69% 0.03469
Tak

Rada Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 1 TWERS Bożena 215 2.05% 0.00205
Nie
1 5 2 KOMOR Antoni Alfons 64 0.61% 0.00061
Nie
1 5 3 DANIELSKI Rafał 44 0.42% 0.00042
Nie
1 5 4 WINNICKA Ewa Mariola 79 0.75% 0.00075
Nie
1 5 5 POTĘGA Henryk Jan 39 0.37% 0.00037
Nie
1 5 6 BULAK Katarzyna Jolanta 42 0.40% 0.0004
Nie
1 10 1 KREBS Andrzej Sławomir 840 8.03% 0.00803
Tak
1 10 2 DZIUBA Dorota Wiktoria 278 2.66% 0.00266
Nie
1 10 3 MATEJA Grzegorz Sławomir 132 1.26% 0.00126
Nie
1 10 4 BŁACH Krzysztof Stanisław 314 3.00% 0.003
Nie
1 10 5 FUŁAWKA Grzegorz 134 1.28% 0.00128
Nie
1 10 6 DOMERECKA Elżbieta Helena 91 0.87% 0.00087
Nie
1 10 7 KRYŚ Lidia Jadwiga 259 2.47% 0.00247
Nie
1 10 8 MAJER Mieczysław 97 0.93% 0.00093
Nie
1 14 1 OLEJNIK Rafał Adam 937 8.95% 0.00895
Tak
1 14 2 SZCZEPAŃSKA-MAJCHER Barbara 232 2.22% 0.00222
Nie
1 14 3 DEREJ Karolina Antonina 319 3.05% 0.00305
Nie
1 14 4 RAJCHEL Wojciech Jan 132 1.26% 0.00126
Nie
1 14 5 NOWAK Jadwiga Barbara 95 0.91% 0.00091
Nie
1 14 6 NEPELSKA-ŻAK Anna Maria 68 0.65% 0.00065
Nie
1 14 7 PAWLIK Przemysław Piotr 245 2.34% 0.00234
Nie
1 15 1 GISMAN Józef Andrzej 905 8.65% 0.00865
Tak
1 15 2 WCZASEK Waldemar 243 2.32% 0.00232
Nie
1 15 3 RESZKA Sabina Maria 154 1.47% 0.00147
Nie
1 15 4 PLONKA Anna Elżbieta 79 0.75% 0.00075
Nie
1 15 5 SOŁGA Bernard Armin 28 0.27% 0.00027
Nie
1 15 6 DUDEK Małgorzata Iwona 15 0.14% 0.00014
Nie
1 15 7 AUGUSTYNIAK Ewa 16 0.15% 0.00015
Nie
1 15 8 BARTECZKO Daniel Józef 40 0.38% 0.00038
Nie
1 16 1 SZYMAŃSKI Dariusz Jan 1 014 9.69% 0.00969
Tak
1 16 2 MASEŁKO Paweł Jan 1 533 14.65% 0.01465
Tak
1 16 3 MIGOCZ Izabela Monika 372 3.55% 0.00355
Nie
1 16 4 WĘGRZYN Stanisław Mieczysław 663 6.33% 0.00633
Tak
1 16 5 CEGLAREK Danuta Anna 243 2.32% 0.00232
Nie
1 16 6 JELLINEK Anna 166 1.59% 0.00159
Nie
1 16 7 GOHLA Patrick Joachim 45 0.43% 0.00043
Nie
1 16 8 WENCEL Robert Dominik 294 2.81% 0.00281
Nie
2 5 1 DELEWICZ Edward Marcin 280 2.51% 0.00251
Nie
2 5 2 WIDŁAK Artur Fryderyk 101 0.90% 0.0009
Nie
2 5 3 WITKO Tadeusz 170 1.52% 0.00152
Nie
2 5 4 CHĘĆ Hanna Magdalena 37 0.33% 0.00033
Nie
2 5 5 KIELESIŃSKA Genowefa 16 0.14% 0.00014
Nie
2 5 6 LEWANDOWSKA Maria 58 0.52% 0.00052
Nie
2 5 7 KOWALCZYK Anna Beata 67 0.60% 0.0006
Nie
2 5 8 GIET Adam Dariusz 267 2.39% 0.00239
Nie
2 5 9 BĘDKOWSKI Stanisław 126 1.13% 0.00113
Nie
2 10 1 LACHOWICZ Andrzej Piotr 1 368 12.25% 0.01225
Tak
2 10 2 KUTYŁA Piotr 222 1.99% 0.00199
Nie
2 10 3 JANUSZEK Ewa Katarzyna 127 1.14% 0.00114
Nie
2 10 4 SMAGA Wioletta Ewa 197 1.76% 0.00176
Nie
2 10 5 ZWARYCZ Mariusz Piotr 120 1.07% 0.00107
Nie
2 10 6 EMERLING Ewa Bogumiła 31 0.28% 0.00028
Nie
2 10 7 PAŁYS Jerzy Kazimierz 291 2.61% 0.00261
Tak
2 10 8 SZOSTAK Izabela Małgorzata 184 1.65% 0.00165
Nie
2 10 9 JANIK Krzysztof Rafał 119 1.07% 0.00107
Nie
2 14 1 WANTUŁA Tomasz Paweł 1 034 9.26% 0.00926
Tak
2 14 2 POKORSKA-MŁODZIŃSKA Olga 97 0.87% 0.00087
Nie
2 14 3 CHODAKOWSKI Marek Władysław 323 2.89% 0.00289
Nie
2 14 4 KRYWIONEK Dariusz Piotr 78 0.70% 0.0007
Nie
2 14 5 DAROSZEWSKI Tomasz Jarosław 37 0.33% 0.00033
Nie
2 14 6 MAZUR Magdalena Anna 86 0.77% 0.00077
Nie
2 14 7 BESARABA Arleta Magdalena 24 0.21% 0.00021
Nie
2 14 8 DROSZCZAK Tadeusz Michał 104 0.93% 0.00093
Nie
2 15 1 ROSENHOF Jerzy Augustyn 406 3.64% 0.00364
Nie
2 15 2 SWOBODA Sylwia Benedykta 35 0.31% 0.00031
Nie
2 15 3 ŻUKOWSKA Lidia Helena 25 0.22% 0.00022
Nie
2 15 4 SZIP Beata Maria 89 0.80% 0.0008
Nie
2 15 5 KRAWIEC Martyna Teresa 37 0.33% 0.00033
Nie
2 15 6 WIECZOREK Gabriela Maria 47 0.42% 0.00042
Nie
2 15 7 PRZYGODA Piotr Paweł 25 0.22% 0.00022
Nie
2 15 8 PIRÓG Adam Edward 25 0.22% 0.00022
Nie
2 15 9 BONK Łukasz Marek 83 0.74% 0.00074
Nie
2 16 1 TUDAJ Małgorzata Cecylia 2 103 18.84% 0.01884
Tak
2 16 2 JAHN Piotr Józef 601 5.38% 0.00538
Tak
2 16 3 KUŹBIDA Jadwiga 419 3.75% 0.00375
Tak
2 16 4 JANKOWSKA Bożena Małgorzata 327 2.93% 0.00293
Nie
2 16 5 KODŹ Grzegorz Stanisław 134 1.20% 0.0012
Nie
2 16 6 SZYNDZIELORZ Magdalena Urszula 305 2.73% 0.00273
Nie
2 16 7 RADŁOWSKI Tomasz Janusz 278 2.49% 0.00249
Nie
2 16 8 ŁOTECKA Bożena 395 3.54% 0.00354
Tak
2 16 9 MANKIEWICZ Grzegorz Bogdan 267 2.39% 0.00239
Nie
3 5 1 BŁASZCZAK Kinga Karolina 98 2.05% 0.00205
Nie
3 5 2 BRUNAGIEL Andrzej Michał 31 0.65% 0.00065
Nie
3 5 3 WĄSIK Piotr Dawid 42 0.88% 0.00088
Nie
3 5 4 MROZEK Irena Emilia 49 1.03% 0.00103
Nie
3 10 1 SZKLARCZYK Sebastian 370 7.75% 0.00775
Tak
3 10 2 KONOPKA Mariusz Albin 208 4.36% 0.00436
Nie
3 10 3 FRIEDLA Piotr Patryk 106 2.22% 0.00222
Nie
3 10 4 GOLIAT Urszula Maria 47 0.98% 0.00098
Nie
3 10 5 WINKLER Renata Maria 46 0.96% 0.00096
Nie
3 10 6 KRAUZ Ewa Halina 53 1.11% 0.00111
Nie
3 14 1 BULA Arnold Józef 234 4.90% 0.0049
Nie
3 14 2 MACHULAK Adam Antoni 176 3.69% 0.00369
Nie
3 14 3 MARZEC Dominika Maria 116 2.43% 0.00243
Nie
3 14 4 RZEŻACZ Jolanta 43 0.90% 0.0009
Nie
3 14 5 TRAUTBERG Fryderyk Paweł 117 2.45% 0.00245
Nie
3 15 1 WOJCIECHOWSKI Marian 977 20.46% 0.02046
Tak
3 15 2 FROELICH Marek Józef 279 5.84% 0.00584
Nie
3 15 3 WOŁOWSKA Barbara Maria 454 9.51% 0.00951
Tak
3 15 4 KSOLL Maria Jolanta 157 3.29% 0.00329
Nie
3 15 5 WIELGAN Angelika Katarzyna 68 1.42% 0.00142
Nie
3 15 6 GREINERT Jan Stefan 218 4.57% 0.00457
Nie
3 16 1 MROCZKO Jadwiga Teresa 501 10.49% 0.01049
Tak
3 16 2 BELKO Jolanta Małgorzata 44 0.92% 0.00092
Nie
3 16 3 LEWCZAK Andrzej Stanisław 141 2.95% 0.00295
Nie
3 16 4 SZULKA Janusz Czesław 40 0.84% 0.00084
Nie
3 16 5 STALMASIŃSKA Elżbieta Mariola 28 0.59% 0.00059
Nie
3 16 6 SUDÓŁ Ryszard Henryk 132 2.76% 0.00276
Nie
4 5 1 ZAREMBA Żaklina 90 1.49% 0.00149
Nie
4 5 2 MATULA Marek Jacek 25 0.41% 0.00041
Nie
4 5 3 KRUPA Sabrina Beata 34 0.56% 0.00056
Nie
4 5 4 SKOLIK Renata 36 0.60% 0.0006
Nie
4 5 5 PIASECKI Paweł Kazimierz 45 0.75% 0.00075
Nie
4 5 6 ŻACZEK Dariusz Mirosław 9 0.15% 0.00015
Nie
4 10 1 DAMBOŃ Jan Jerzy 334 5.53% 0.00553
Nie
4 10 2 PODGÓRSKA Wiesława Maria 147 2.44% 0.00244
Nie
4 10 3 GAJEWSKA Sylwia Sonia 79 1.31% 0.00131
Nie
4 10 4 EMERLING Andrzej Grzegorz 20 0.33% 0.00033
Nie
4 10 5 POŁULICH Monika 68 1.13% 0.00113
Nie
4 10 6 CIEŚLAK Jan 210 3.48% 0.00348
Nie
4 14 1 MACHULAK Mariusz Janusz 278 4.61% 0.00461
Nie
4 14 2 PIĄTEK Marek Stanisław 206 3.41% 0.00341
Nie
4 14 3 WOLNY Łukasz Waldemar 89 1.47% 0.00147
Nie
4 14 4 PIECZONKA Lidia Natalia 51 0.85% 0.00085
Nie
4 14 5 OLSZYNKA Ewa 89 1.47% 0.00147
Nie
4 15 1 WRÓBEL Danuta Maria 951 15.76% 0.01576
Tak
4 15 2 PARYS Alojzy Jan 912 15.11% 0.01511
Tak
4 15 3 SMAL Ireneusz 458 7.59% 0.00759
Tak
4 15 4 RYBORZ Paweł Alojzy 317 5.25% 0.00525
Nie
4 15 5 WELEDA-SITEK Sonia Elżbieta 290 4.81% 0.00481
Nie
4 15 6 KUBICA Joanna Marta 87 1.44% 0.00144
Nie
4 16 1 CHROMIK Henryk 573 9.49% 0.00949
Tak
4 16 2 DZIMIERA Łucja 105 1.74% 0.00174
Nie
4 16 3 PIRÓG Bronisław 263 4.36% 0.00436
Nie
4 16 4 NEUWALD Lucyna Agnieszka 96 1.59% 0.00159
Nie
4 16 5 CHAŁAT Krzysztof 58 0.96% 0.00096
Nie
4 16 6 KORNAS Dominika Zuzanna 115 1.91% 0.00191
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kędzierzyńsko-kozielski - ogółem 7 119 83 89 243 74 759 64 5 1
Gminy ogółem 6 98 79 89 243 74 759 64 5 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 56 686 47 506 35 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 32 557 27 253 29 5 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 18 1
Ogółem 38 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 137 65 47% 72 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 140 66 47% 74 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 150 48 32% 102 68%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 1 10% 9 90%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 427 179 42% 248 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 51 49 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 44 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 58 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 30 12 40% 18 60%
30-39 90 47 52% 43 48%
40-59 213 90 42% 123 58%
60+ 94 30 32% 64 68%
Ogółem 427 179 42% 248 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 0 0% 3 100%
40-59 8 2 25% 6 75%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 14 2 14% 12 86%