Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 11 208
Wyborców 9 598
Obwodów 12
  • Geografia
  • Wybory do Rady Miejskiej w Lipsku
  • Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku, ul. Zwoleńska 16 Lipsko stały Tak Miasto Lipsko-ulice: Boczna, Cicha, Dionizego Czachowskiego, Długa, Iłżecka, Krótka, Mała, Obrońców Chotczy, Partyzantów, Sosnowa, Widok, Wiejska, Wola Cukrowa, Zwoleńska
2 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku, ul. Zwoleńska 12 Lipsko stały Nie Miasto Lipsko-Ulice: Jędrzeja Śniadeckiego, Rafała Czerwiakowskiego A. G. Bema, Dobra, Jaśminowa, Klonowa, Langiewicza, Lipowa, Miła, Modrzewiowa, Nowe Pole I, Osiedlowa, Rejtana, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Witosa.
3 Lipskie Centrum Kultury w Lipsku, ul. Rynek 2 Lipsko stały Tak Miasto Lipsko-Ulice: Aleja Armii Krajowej, Rtm. Witolda Pileckiego, Bankowa, Biblioteczna , Gospodarcza, 1 Maja, Jana Kilińskiego, Kościelna, Kółek Rolniczych, Leśna, Ogrodowa, Papiernia, Piesza, Podole, Polna, Powstańców Listopadowych, Przemysłowa, Rynek, Sandomierska, Słoneczna, Solecka, Spacerowa, Stadionowa, Szpitalna, Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Tadeusza Kościuszki, Turystyczna.
4 Budynek byłego Przedszkola w Śląsku, 41 Śląsko stały Nie Miasto Lipsko-Ulice: Jadwinów Miejscowości: Gruszczyn, Poręba, Śląsko, Tomaszówka
5 Zespół Placówek Oświatowych w Długowoli, 103 Walentynów stały Nie Miejscowości: Daniszów, Długowola Pierwsza, Długowola Druga, Józefów, Helenów, Kostusin, Maruszów, Walentynów
6 Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej, 48 Krępa Kościelna stały Tak Miejscowości: Boży Dar, Konstantynów, Krępa Górna, Krępa Kościelna, Leopoldów, Ratyniec, Wiśniówek, Władysławów, Zofiówka
7 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie, 3 Huta stały Tak Miejscowości: : Borowo, Huta, Leszczyny, Maziarze, Wólka Krępska.
8 Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Lipie-Miklas, 109 Lipa-Miklas stały Nie Miejscowości: Babilon, Lipa-Krępa, Lipa-Miklas, Lucjanów, Małgorzacin, Nowa Wieś, Sewerynów.
9 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu na Wisłą Filia w Szymanowie, 3 Szymanów stały Tak Miejscowości: Dąbrówka, Gołębiów, Jakubówka, Jelonek, Szymanów, Katarzynów
10 Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Soleckiej Pierwszej, 173 Wola Solecka Pierwsza stały Tak Miejscowości; Wola Solecka Pierwsza, Wola Solecka Druga, Wólka
11 Dom Pomocy Społecznej w Lipsku, ul. 1 Maja 79 Lipsko stały Nie Dom Pomocy Społecznej w Lipsku
12 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, Jędrzeja Śniadeckiego 2 Lipsko szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Lipsko-ulice: Boczna, Zwoleńska numery 21 - 30. 1 656 4 4
0.0000020000Nr 2 Miasto Lipsko-ulice: Obrońców Chotczy, Partyzantów, Sosnowa, Wiejska, Wola Cukrowa, Zwoleńska numery 1 - 19A. 1 370 6 6
0.0000030000Nr 3 Miasto Lipsko-ulice: Jędrzeja Śniadeckiego, Rafała Czerwiakowskiego. 1 1 071 4 4
0.0000040000Nr 4 Miasto Lipsko-ulice: A. G. Bema, Dobra, Jaśminowa, Klonowa, Langiewicza, Lipowa, Miła, Modrzewiowa, Nowe Pole I, Osiedlowa, Rejtana, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Witosa. 1 483 6 6
0.0000050000Nr 5 Miasto Lipsko-ulice: Cicha, Dionizego Czachowskiego, Długa, Iłżecka, Krótka, Mała, Widok. 1 620 4 4
0.0000060000Nr 6 Miasto Lipsko-ulice: Bankowa, 1 Maja, Kościelna, Piesza, Rynek, Sandomierska, Solecka, Stadionowa, Szpitalna, Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Tadeusza Kościuszki. 1 690 6 6
0.0000070000Nr 7 Miasto Lipsko-ulice: Aleja Armii Krajowej, Rtm. Witolda Pileckiego, Biblioteczna, Gospodarcza, Jadwinów, Jana Kilińskiego, Kółek Rolniczych, Leśna, Ogrodowa, Papiernia, Podole, Powstańców Listopadowych, Spacerowa. 1 636 4 4
0.0000080000Nr 8 Miasto Lipsko-ulice: Polna, Przemysłowa, Słoneczna, Turystyczna. 1 486 4 4
0.0000090000Nr 9 Miejscowości: Daniszów, Gruszczyn, Poręba, Śląsko, Tomaszówka, Walentynów. 1 807 5 5
0.0000100000Nr 10 Miejscowości: Długowola Pierwsza, Długowola Druga, Helenów, Józefów, Kostusin, Maruszów. 1 676 4 4
0.0000110000Nr 11 Miejscowości: Boży Dar, Konstantynów, Krępa Górna, Leopoldów, Lucjanów, Sewerynów, Wiśniówek, Władysławów. 1 481 3 3
0.0000120000Nr 12 Miejscowości: Borowo, Huta, Krępa Kościelna, Leszczyny, Maziarze, Ratyniec, Wólka Krępska, Zofiówka. 1 664 5 5
0.0000130000Nr 13 Miejscowości: Babilon, Lipa-Krępa, Lipa-Miklas, Małgorzacin, Nowa Wieś. 1 729 5 5
0.0000140000Nr 14 Miejscowości: Dąbrówka, Gołębiów, Jakubówka, Jelonek, Katarzynów, Szymanów. 1 562 5 5
0.0000150000Nr 15 Miejscowości: Wola Solecka Pierwsza, Wola Solecka Druga, Wólka. 1 667 5 5
Podsumowanie 15 9 598 70 70

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 6
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MŁODYCH KWW DLA MŁODYCH 1 1 2
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD 2018 KWW AKTYWNY SAMORZĄD 2018 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIPSKO 2.0 KWW LIPSKO 2.0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU KWW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 WIELORAŃSKI Jacek Lucjan 53 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU Lipsko
2 SZYMCZYK Mariola Izabela 55 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Lipsko
1 KOSNO Łukasz 31 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIPSKO 2.0 Lipsko
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 11 208 9 598 12 1