Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 108 498
Wyborców 89 576
Obwodów 119
  • Wybory do Rady Powiatu w Zamościu
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina adamozwGmina Adamów 5 15 15 40 40
gmina grabowiecGmina Grabowiec 4 15 15 53 53
gmina komarozw-osadaGmina Komarów-Osada 8 15 15 30 30
gmina krasnobrozdGmina Krasnobród 12 15 15 59 59
gmina lzabunieGmina Łabunie 7 15 15 68 68
gmina miazczynGmina Miączyn 8 15 15 28 28
gmina nieliszGmina Nielisz 7 15 15 36 36
gmina radecznicaGmina Radecznica 7 15 15 46 46
gmina sitnoGmina Sitno 6 15 15 43 43
gmina skierbieszozwGmina Skierbieszów 6 15 15 30 30
gmina stary zamoszczGmina Stary Zamość 6 15 15 27 27
gmina sulzozwGmina Sułów 5 15 15 47 47
gmina szczebrzeszynGmina Szczebrzeszyn 12 15 15 44 44
gmina zamoszczGmina Zamość 21 4 21 9 66
gmina zwierzyniecGmina Zwierzyniec 5 15 15 44 44

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Gminy, 11b Adamów stały Nie Adamów, Bliżow, Jacnia, Potoczek
2 Świetlica wiejska, 100 Rachodoszcze stały Tak Boża Wola A, Boża Wola B, Feliksówka, Rachodoszcze
3 Szkoła Podstawowa, 21A Szewnia Górna stały Tak Szewnia Dolna, Szewnia Górna, Czarnowoda
4 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 77A Bondyrz stały Nie Bondyrz, Trzepieciny
5 Szkoła Podstawowa, 238 Suchowola stały Tak Suchowola A, Suchowola B, Grabnik, Suchowola-Kolonia, Malinówka
1 Zespół Szkół, ul. Wojsławska 1 Grabowiec stały Nie Cieszyn, Czechówka, Grabowiec, ul.: Górna, Hrubieszowska, Jatkowa, Kościelna, Kozia, Malarska, Rynek, Rzeczna, Skierbieszowska, (od nr 1 - 42), Wspólna, Grabowiec, ul.: 700 - lecia, Cmentarna, Krynoczki, Parkowa, Partyzantów, Skierbieszowska (od nr 43 - 86), Zielona, Grabowiec, ul. Wesoła, Wojsławska, Hołużne, Szczelatyn, Wolica Uchańska
2 Gminny Ośrodek Kultury, Rynek 6 Grabowiec stały Tak Bereść, Bronisławka, Dańczypol, Grabowiec-Góra od nr 1 - 106, Grabowiec-Góra od nr 107 - 220, Henrykówka, Rogów, Siedlisko, Żurawlów
3 Remiza OSP, 39 Ornatowice stały Nie Grabowczyk, Ornatowice, Ornatowice-Kolonia, Skibice, Szystowice
4 Remiza OSP, 84 Tuczępy stały Tak Majdan Tuczępski, Skomorochy Duże, Skomorochy Małe, Tuczępy, Wólka Tuczępska
1 Szkoła Podstawowa w Antoniówce, 78 Antoniówka stały Tak Antoniówka, Wolica Śniatycka
2 Samorządowe Przedszkole w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, 19 Zubowice stały Tak Zubowice, Zubowice-Kolonia
3 Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie, ul. Kościuszki 2 Komarów-Osada stały Tak Komarów Dolny, Kraczew, Krzywystok, Krzywystok-Kolonia, Sosnowa-Dębowa, Wolica Brzozowa, Wolica Brzozowa-Kolonia
4 Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Rynek 15 Komarów-Osada stały Tak Komarów-Osada ul. Armii Krajowej, Borowinka, Kościuszki, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Podgórze, Polna, Rynek, 3 Maja, Ruszczyzna
5 Świetlica wiejska w Komarowie-Wsi, 62 Komarów-Wieś stały Nie Huta Komarowska, Komarów Górny, Komarów-Wieś, Księżostany, Księżostany-Kolonia
6 Centrum Integracji Społecznej w Janówce Zachodniej, 23 Janówka Zachodnia stały Tak Janówka Wschodnia, Janówka Zachodnia
7 Świetlica wiejska w Dubie, 50 Dub stały Tak Dub, Swaryczów, Tomaszówka, Tuczapy
8 Świetlica wiejska w Śniatyczach, 44 Śniatycze stały Nie Kadłubiska, Śniatycze
1 Krasnobrodzki Dom Kultury, ul. 3 Maja 26 Krasnobród stały Nie Miasto Krasnobród ulice: Kościuszki, Leśna, Łastowieckiego, Plac Siekluckiego, Sikorskiego, Powstańców Styczniowych, Św. Rocha, Targowa, Wczasowa, Zapiasek, 3 Maja, Andersa, Cicha, Gietki, Mickiewicza, Mostowa, Nadrzeczna, Rynek, Szkolna, Wolności, Lelewela, Modrzewiowa, Sosnowa, Świerkowa, Młyńska, Partyzantów, Zamojska, Spokojna od Nr 19 do Nr 25 numery nieparzyste i od Nr 22 do Nr 56 numery parzyste; Sołectwa: Nowa Wieś, Grabnik, Szur
2 Dom Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, ul. Sanatoryjna 34 Krasnobród stały Tak Miasto Krasnobród ulice: Fiołkowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kwiatowa, Liliowa, Różana, Sanatoryjna, Wiśniowa
3 Informacja Turystyczna w Krasnobrodzie, ul. Tomaszowska 25 Krasnobród stały Tak Miasto Krasnobród ulice: Aleja Najświętszej Marii Panny, Królowej Marysieńki, Łąkowa, Słoneczna, Sobieskiego, Dominikańska, Konopnickiej, Spokojna od Nr 1 do Nr 15 numery nieparzyste i od Nr 2 do Nr 20 numery parzyste, Tomaszowska; sołectwo Majdan Wielki ulice: Borki i Tomaszowska; Podklasztor ulice: Aleja Najświętszej Marii Panny, Konopnickiej, Tomaszowska i Turzyniec
4 Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, 92 Dominikanówka stały Tak Dominikanówka
5 Remiza OSP w Hutkowie, 148 Hutków stały Nie Hutków
6 Szkoła Podstawowa w Kaczórkach, 122 Kaczórki stały Tak Hutki, Kaczórki
7 Remiza OSP w Starej Hucie, 9 Stara Huta stały Nie Hucisko, Malewszczyzna, Potok-Senderki, Stara Huta
8 Remiza OSP w Wólce Husińskiej, 67 Wólka Husińska stały Nie Wólka Husińska
9 Szkoła w Zielonem, 166 Zielone stały Nie Zielone
10 Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim, 143 Majdan Wielki stały Tak Majdan Wielki, Majdan Mały
11 Dom Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim, Majdan Wielki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim
12 Dom Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, ul. Sanatoryjna 34 Krasnobród dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie
1 Świetlica Wiejska, 31 Barchaczów stały Tak Barchaczów, Bródek, Dąbrowa
2 Szkoła Podstawowa, 178 Łabuńki Pierwsze stały Tak Łabuńki Pierwsze, Łabuńki Drugie, Mocówka
3 Dom Kultury, ul. Parkowa 9 Łabunie stały Tak Łabunie
4 Świetlica Wiejska, 118 Wólka Łabuńska stały Tak Łabunie-Reforma, Wólka Łabuńska
5 Szkoła Podstawowa, 79a Ruszów stały Nie Ruszów, Ruszów-Kolonia
6 Remiza Strażacka, 44 Majdan Ruszowski stały Nie Majdan Ruszowski
7 Świetlica Wiejska, 35 Wierzbie stały Nie Wierzbie
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnikach, 72 Świdniki stały Tak Sołectwa: Żuków, Czartoria, Świdniki
2 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie, 50A Miączyn stały Tak Sołectwa: Ministrówka, Miączyn-Stacja, Miączyn-Kolonia, Miączyn
3 Szkoła Podstawowa w Niewirkowie, 157 Niewirków stały Nie Sołectwa: Niewirków-Kolonia, Niewirków
4 Szkoła Podstawowa w Kotlicach, 190 Kotlice stały Nie Sołectwa: Poddąbrowa, Kotlice, Kotlice-Kolonia
5 Szkoła Podstawowa w Zawalowie, 144 Zawalów stały Tak Sołectwa: Zawalów-Kolonia, Zawalów
6 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniuchach, 39 Koniuchy stały Tak Sołectwa: Frankamionka, Koniuchy, Koniuchy-Kolonia
7 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Wojska Polskiego w Horyszowie, 6 Horyszów stały Nie Sołectwa: Horyszów, Horyszów-Kolonia
8 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Gdeszynie-Kolonii, 139 Gdeszyn-Kolonia stały Tak Sołectwa: Gdeszyn, Gdeszyn-Kolonia
1 Szkoła Podstawowa w Nieliszu, 278 Nielisz stały Tak Nielisz, Nawóz
2 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nieliszu z siedzibą w Krzaku, 98 Krzak stały Tak Deszkowice Kolonia, Wólka Nieliska, Krzak
3 Klub Kultury w Stawie Noakowskim, 101 Staw Noakowski stały Tak Kolonia Emska, Staw Ujazdowski, Staw Ujazdowski Kolonia, Staw Noakowski, Średnie Duże, Średnie Małe, Staw Noakowski Kolonia
4 Dom Ludowy w Złojcu, 138 Złojec stały Tak Złojec I, Złojec II, Zarudzie, Wólka Złojecka
5 Remiza OSP w Gruszce Dużej, 2 Gruszka Duża stały Nie Gruszka Duża, Gruszka Duża Kolonia, Gruszka Mała Pierwsza, Gruszka Mała Druga
6 Wiejski Dom Kultury w Ruskich Piaskach, 115 Ruskie Piaski stały Nie Ruskie Piaski, Zamszany
7 Remiza OSP w Ujazdowie, 105 Ujazdów stały Nie Ujazdów
1 Publiczne Gimnazjum, ul. Gwarna 4 Radecznica stały Tak Gruszka Zaporska, Gaj Gruszczański, Zakłodzie
2 Szkoła Podstawowa, 98A Zaburze stały Nie Mokrelipie, Zaburze
3 Urząd Gminy, ul. B. Prusa 21 Radecznica stały Nie Radecznica, Latyczyn
4 Szkoła Podstawowa, ul. B. Prusa 65a Radecznica stały Tak Zaporze, Podlesie Małe, Podlesie Duże
5 Szkoła Podstawowa, 101 Gorajec-Stara Wieś stały Nie Dzielce, Gorajec-Zagroble-Kolonia, Podborcze, Gorajec-Stara Wieś, Gorajec-Zagroble, Gorajec-Zastawie
6 Szkoła Podstawowa, 129a Czarnystok stały Tak Czarnystok, Trzęsiny, Wólka Czarnostocka
7 Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny, Klasztorna 4 Radecznica szpital Nie Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy
1 Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie, 72 Sitno stały Tak Czołki, Sitno, Stabrów
2 Świetlica Środowiskowa w Stanisławce, 75 Stanisławka stały Tak Rozdoły, Stanisławka
3 Szkoła Podstawowa w Kolonii Sitno, 51 Kolonia Sitno stały Nie Janówka, Kolonia Sitno, Kornelówka, Kornelówka-Kolonia
4 Szkoła Podstawowa w Horyszowie Polskim, 85 Horyszów Polski stały Nie Horyszów Polski, Horyszów-Nowa Kolonia, Horyszów-Stara Kolonia, Karp, Wólka Horyszowska
5 Szkoła Podstawowa w Jarosławcu, 190 Jarosławiec stały Tak Jarosławiec
6 Szkoła Podstawowa w Cześnikach, 125 Cześniki stały Nie Boży Dar, Cześniki, Cześniki-Kolonia
1 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zielona 3 Skierbieszów stały Tak Huszczka Duża, Huszczka Mała, Hajowniki, Iłowiec, Lipina Nowa, Podhuszczka, Sady, Skierbieszów, Skierbieszów-Kolonia, Szorcówka, Zawoda
2 Warsztat Terapii Zajęciowej, 48 Lipina Stara stały Tak Lipina Stara, Osiczyna, Wysokie Drugie, Wysokie Pierwsze
3 Dom Strażaka, Majdan Skierbieszowski stały Nie Drewniki, Majdan Skierbieszowski, Marcinówka, Podwysokie
4 Szkoła Podstawowa, 12 Sulmice stały Nie Kalinówka, Sulmice, Wiszenki, Wiszenki-Kolonia, Zabytów
5 Szkoła Podstawowa, 178 Dębowiec stały Tak Dębowiec, Dębowiec-Kolonia, Suchodębie, Zrąb
6 Dom Strażaka, Łaziska stały Nie Łaziska, Sławęcin
1 Świetlico-remiza w Krasnem, 145E Krasne stały Tak Krasne
2 Gimnazjum-Stary Zamość, 19A Wierzba stały Tak Podkrasne, Wierzba Druga, Stary Zamość, Stary Zamość-Gościniec, Nowa Wieś, Podstary Zamość, Podstary Zamość-Doły
3 Garaż OSP Wierzba, 115 Wierzba stały Nie Wierzba Pierwsza, Majdan Sitaniecki, Wisłowiec, Wisłowiec-Kolonia, Borowina
4 Remiza OSP Chomęciska Małe, 20A Chomęciska Małe stały Nie Chomęciska Małe
5 Wiejski Dom Kultury Udrycze-Wola, 1 Udrycze-Wola stały Tak Udrycze-Kolonia, Udrycze-Wola, Udrycze-Koniec
6 Dom Ludowy Chomęciska Duże Drugie, 140 Chomęciska Duże stały Nie Chomęciska Duże Drugie, Chomęciska Duże Pierwsze
1 Zespół Szkół w Sułowie, 64 Sułów stały Tak Sułów, Sułów-Kolonia, Kulików, Rozłopy-Kolonia, Sułówek
2 Remizo-świetlica w Deszkowicach Pierwszych, ul. Chmielna 78 Michalów stały Tak Deszkowice Pierwsze, Rozłopy
3 Remizo-świetlica w Sąsiadce, 148 Sąsiadka stały Nie Sąsiadka, Źrebce
4 Remizo-świetlica w Tworyczowie, 19a Tworyczów stały Tak Sułowiec, Tworyczów, Kawęczyn-Kolonia, Kitów
5 Zespół Szkół w Michalowie, ul. Osiedlowa 11 Michalów stały Nie Deszkowice Drugie, Michalów
1 Urząd Miejski, Plac Tadeusza Kościuszki 1 Szczebrzeszyn stały Tak Osiedle Szczebrzeszyn ulice: Dawida, Jana Brzechwy, Konopnickiej, Kryka "Topoli", Leśna, Nowa, Ogrodowa, Piwna, Polna, Szkolna, Trębacka, Turowskiego "Norberta", Zielona, Złota
2 Miejski Dom Kultury, ul. Sądowa 3 Szczebrzeszyn stały Tak Sołectwo Przedmieście Szperówka, Osiedle Szczebrzeszyn ulice: Cicha, Cmentarna, Dolna, Frampolska, Gorajska, Górna, Klinowa, Krótka, Partyzantów, Plac Tadeusza Kościuszki, Słoneczna, Stara Rozłopska, Studzienna, Zofii Sas-Jaworskiej, Doktora Klukowskiego, Sądowa, Sobieskiego, Targowa, Wierzbowa, Wyzwolenia, Zamkowa, Zamojska (od nr 1 do 49 strona nieparzysta i od nr 2 do 68 strona parzysta), Zwierzyniecka
3 Zespół Szkół Nr 2 im. dr Z. Klukowskiego, ul. Zamojska 70 Szczebrzeszyn stały Nie Sołectwo Przedmieście Zamojskie ulice: Lubelska, Nadrzeczna, Zamojska (od nr 72 do 212 strona parzysta i od nr 53 do 185 strona nieparzysta).
4 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Zamojska 189 Szczebrzeszyn stały Nie Osiedle Klemensów ulice: Jasna, Kolejowa, Końcowa, Krzywa, Lipowa, Łączna, Osiedlowa, Parkowa, Prosta, Przechodnia, Słodka, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Startowa, Środkowa, Zamojska (od nr 193 do końca strona nieparzysta i od nr 214 do końca strona parzysta), Zaułek, Związkowa
5 Wiejski Klub Kultury, 42 Kawęczyn stały Tak Sołectwo Kawęczynek, Sołectwo Kawęczyn, Sołectwo Przedmieście Błonie ulice: Błonie, Boczna, Sadowa
6 Szkoła Podstawowa, 501 Bodaczów stały Nie Sołectwo Bodaczów ulica ZOR, Sołectwo Bodaczów
7 Remiza OSP, 25 Brody Małe stały Tak Sołectwo Brody Małe
8 Remiza OSP, 56 Brody Duże stały Tak Sołectwo Brody Duże, Sołectwo Lipowiec-Kolonia
9 Szkoła Podstawowa, 111 Niedzieliska stały Nie Sołectwo Niedzieliska, Sołectwo Niedzieliska-Kolonia, Sołectwo Kąty Pierwsze, Sołectwo Kąty Drugie.
10 Szkoła Podstawowa, 53 Wielącza Poduchowna stały Nie Sołectwo Wielącza, Sołectwo Wielącza Poduchowna, Sołectwo Wielącza-Kolonia
11 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Doktora Klukowskiego 3 Szczebrzeszyn szpital Nie pacjenci szpitala
12 Dom Pomocy Społecznej "Pod Modrzewiami", Błonie 117 Szczebrzeszyn dom pomocy społecznej Nie mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Pod Modrzewiami"
1 Szkoła Podstawowa, 303 Mokre stały Nie Hubale, Mokre od nr 1 do 311
2 Szkoła Podstawowa, 124 Żdanów stały Tak Żdanów, Żdanówek
3 Szkoła Podstawowa, 139 Płoskie stały Tak Mokre od nr 312 do 319, Płoskie
4 Szkoła Podstawowa, 57 Wólka Wieprzecka stały Tak Wólka Wieprzecka, Skaraszów, Wierzchowiny
5 Szkoła Podstawowa, 20 Białowola stały Nie Białowola, Zalesie, Lipsko-Kosobudy
6 Szkoła Podstawowa, 126 Lipsko stały Nie Lipsko
7 Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola, 148A Kalinowice stały Tak Kalinowice
8 Świetlica Wiejska, 19A Białobrzegi stały Nie Białobrzegi, Bortatycze, Bortatycze-Kolonia
9 Szkoła Podstawowa, 133 Wysokie stały Tak Chyża, Wysokie
10 Szkoła Podstawowa, 49 Borowina Sitaniecka stały Tak Borowina Sitaniecka, Sitaniec-Kolonia od nr 125 do nr 190, Łapiguz, Sitaniec od nr 464 do nr 510
11 Szkoła Podstawowa, 422 Sitaniec stały Nie Sitaniec od nr 1 do nr 463, Sitaniec-Kolonia od nr 1 do nr 124
12 Szkoła Podstawowa, 46 Zawada stały Tak Zawada, Siedliska-Kolonia od nr 1 do nr 63
13 Świetlica Wiejska, 65 Szopinek stały Nie Szopinek
14 Budynek byłej Szkoły Podstawowej Wychody, 8 Wieprzec stały Nie Zarzecze, Wieprzec, Wychody
15 Świetlica Wiejska, 118 Jatutów stały Tak Jatutów
16 Szkoła Podstawowa, 133 Pniówek stały Nie Pniówek
17 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 47 Siedliska stały Nie Siedliska, Siedliska-Kolonia od nr 64 do nr 92
18 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 20 Lipsko-Polesie stały Nie Lipsko-Polesie
19 Świetlica Wiejska, ul. Targowa 32 Skokówka stały Tak Skokówka, Zwódne
20 Szkoła Podstawowa, 422 Sitaniec stały Tak Sitaniec-Wolica
21 Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola, 148A Kalinowice stały Tak Wólka Panieńska
1 Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, ul. Browarna 1 Zwierzyniec stały Nie Sochy, Zwierzyniec, ulice: Browarna, Dubickiego, Gramowskiego, Jasna, Ordynacji Zamojskiej, Parkowa, Plażowa, Podpułkownika Prusa, Szczepankiewicza, Szkolna, Wachniewskiej, Batalionów Chłopskich, Biały Słup, Chodorowskiego, Kolejowa, mjr. T. Kuncewicza, Rudka, Biłgorajska, Brzozowa, Bukowa, Folwarczna, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Rózin, Sosnowa, Świerkowa, Zdrowotna, Źródlana
2 Szkoła Podstawowa, ul. Partyzantów 3 Zwierzyniec stały Tak Zwierzyniec, ulice: 2 Lutego, Armii Krajowej, Leśna, Monopolowa, Odrodzenia, Torowa, Wąska, 1 Maja, Badowskiego, Derlatki, Jóźwiakowskiego, Nadrzeczna, Partyzantów, Skwerkowa, Zamojska, Dębowa, Dolna, Hłaski, Kochanowskiego, Lipowa, Miodowa, Polna, Słowackiego, Staszica, Zaułek, Bagno (przy szosie) od numeru 69 do końca
3 Szkoła Filialna, 153 Wywłoczka stały Tak Bagno od numeru 1 do 68, Topólcza, Turzyniec, Wywłoczka
4 Remiza OSP w Obroczy, 106 Obrocz stały Tak Obrocz, Guciów, Kosobudy, Kosobudy Bór
5 Remiza OSP w Żurawnicy, 84 Żurawnica stały Nie Żurawnica

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Zamość 5 18 876 5 31
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Zwierzyniec, Miasto i Gmina Szczebrzeszyn 4 15 156 5 29
0.0000030000Nr 3 Gminy: Nielisz, Sułów i Radecznica 3 13 574 5 25
0.0000040000Nr 4 Gminy: Adamów, Łabunie, Miasto i Gmina Krasnobród 4 15 117 5 29
0.0000050000Nr 5 Gminy: Stary Zamość, Skierbieszów i Grabowiec 3 12 207 4 20
0.0000060000Nr 6 Gminy: Sitno, Miączyn i Komarów-Osada 4 14 646 5 28
Podsumowanie 23 89 576 29 162

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 6 5 5 5 6 34
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 5 5 6 5 6 34
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZAMOJSKA KOALICJA OBYWATELSKA KWW ZAMOJSKA KOALICJA OBYWATELSKA 7 6 5 6 5 6 35
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA POLSKA KWW SPRAWIEDLIWA POLSKA 3 6 5 6 4 24
15 KOMITET WYBORCZY ZAMOJSKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE KW ZAMOJSKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE 7 6 5 6 5 6 35

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 18 887 9 685 9 679 51.25% 0.05125
9 229 95.35% 0.09535
Tak
2 15 214 7 323 7 323 48.13% 0.04813
6 845 93.47% 0.09347
Tak
3 13 448 7 645 7 642 56.83% 0.05683
7 185 94.02% 0.09402
Tak
4 15 121 9 031 9 028 59.71% 0.05971
8 505 94.21% 0.09421
Tak
5 12 224 6 880 6 872 56.22% 0.05622
6 341 92.27% 0.09227
Tak
6 14 662 7 950 7 716 52.63% 0.05263
7 226 93.65% 0.09365
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 12 306 34 27.15% 0.02715
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 17 340 34 38.25% 0.03825
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZAMOJSKA KOALICJA OBYWATELSKA 6 482 35 14.30% 0.0143
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA POLSKA 1 600 24 3.53% 0.00353
15 KOMITET WYBORCZY ZAMOJSKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE 7 603 35 16.77% 0.01677

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 12 306 34 7 27.15% 0.02715
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 17 340 34 11 38.25% 0.03825
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZAMOJSKA KOALICJA OBYWATELSKA 6 482 35 2 14.30% 0.0143
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA POLSKA 1 600 24 0 3.53% 0.00353
Nie
15 KOMITET WYBORCZY ZAMOJSKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE 7 603 35 3 16.77% 0.01677
Tak

Rada Powiatu w Zamościu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DZIUBA Konrad Andrzej 1 139 12.34% 0.01234
Tak
1 2 2 MAROS Krystyna Teodozja 331 3.59% 0.00359
Nie
1 2 3 CIURYSEK Ryszard Henryk 491 5.32% 0.00532
Nie
1 2 4 STANKIEWICZ Elżbieta Maria 226 2.45% 0.00245
Nie
1 2 5 BONDYRA Jerzy Henryk 468 5.07% 0.00507
Nie
1 2 6 JAROSZYŃSKA Joanna 84 0.91% 0.00091
Nie
1 2 7 SOBCZUK Jerzy Kazimierz 712 7.71% 0.00771
Tak
1 10 1 GRZEŚKO Stanisław Sławomir 1 659 17.98% 0.01798
Tak
1 10 2 ŚCIRKA Ireneusz Adam 410 4.44% 0.00444
Tak
1 10 3 SOBOŃ Małgorzata Teodora 419 4.54% 0.00454
Tak
1 10 4 CZOCHRA Małgorzata 347 3.76% 0.00376
Nie
1 10 5 ADAMCZYK Wojciech Janusz 352 3.81% 0.00381
Nie
1 10 6 NIEDŹWIECKA Agata 247 2.68% 0.00268
Nie
1 10 7 BRZOZOWSKI Mirosław Bogdan 305 3.30% 0.0033
Nie
1 13 1 SOBOŃ Anna 669 7.25% 0.00725
Nie
1 13 2 KUSZ Michał Maciej 141 1.53% 0.00153
Nie
1 13 3 SOBCZYK Sławomir Józef 98 1.06% 0.00106
Nie
1 13 4 SZEWCZUK Małgorzata 124 1.34% 0.00134
Nie
1 13 5 BOJANEK Mieczysław 46 0.50% 0.0005
Nie
1 13 6 BLICHARZ Irena 42 0.46% 0.00046
Nie
1 13 7 CZYŻEWSKI Tomasz Dominik 118 1.28% 0.00128
Nie
1 14 1 BOBCZUK Cecylia Jadwiga 6 0.07% 7.0E-5
Nie
1 14 2 WILEŃSKA Renata Maria 36 0.39% 0.00039
Nie
1 14 3 ROCH Tomasz 34 0.37% 0.00037
Nie
1 15 1 CIUPA Alicja 214 2.32% 0.00232
Nie
1 15 2 DEMENDECKI Józef Lucjan 51 0.55% 0.00055
Nie
1 15 3 FURMANIAK Stanisław 39 0.42% 0.00042
Nie
1 15 4 GRUSZKA Anna Jadwiga 80 0.87% 0.00087
Nie
1 15 5 ŁUCZKA Janusz 107 1.16% 0.00116
Nie
1 15 6 NOWOSAD Dorota Anna 113 1.22% 0.00122
Nie
1 15 7 SMYK Andrzej 121 1.31% 0.00131
Nie
2 2 1 SŁOMIANY Jan Lucjan 451 6.59% 0.00659
Tak
2 2 2 ORDYNIEC Elżbieta Bożena 385 5.62% 0.00562
Nie
2 2 3 NAWROCKA Elżbieta Anna 131 1.91% 0.00191
Nie
2 2 4 KAWKA Grażyna Helena 101 1.48% 0.00148
Nie
2 2 5 SKIBA Jan 374 5.46% 0.00546
Nie
2 2 6 KOT Krzysztof 178 2.60% 0.0026
Nie
2 10 1 KOŁODZIEJCZYK Ala Renata 774 11.31% 0.01131
Tak
2 10 2 ŚLIWIŃSKI Jarosław Jan 572 8.36% 0.00836
Tak
2 10 3 DOŁBA Waldemar Adam 544 7.95% 0.00795
Nie
2 10 4 KAŃCZUŁA Maria 304 4.44% 0.00444
Nie
2 10 5 NAWROCKI Stanisław 352 5.14% 0.00514
Nie
2 13 1 LOC-OCZKOŚ Maria Regina 725 10.59% 0.01059
Tak
2 13 2 GODZISZ Piotr Mikołaj 150 2.19% 0.00219
Nie
2 13 3 HANAKA Aleksandra Marta 111 1.62% 0.00162
Nie
2 13 4 JAMRÓZ Mirosława Danuta 62 0.91% 0.00091
Nie
2 13 5 CIURYSEK Ryszard 131 1.91% 0.00191
Nie
2 13 6 KALITA Zbigniew Wojciech 156 2.28% 0.00228
Nie
2 14 1 SZTEJMER Marcin Bogdan 105 1.53% 0.00153
Nie
2 14 2 CIELICA Ewa 115 1.68% 0.00168
Nie
2 14 3 LEŃCZUK Ewa 67 0.98% 0.00098
Nie
2 14 4 KOŚCIK Daniel Tadeusz 25 0.37% 0.00037
Nie
2 14 5 KOZAK August Jerzy 5 0.07% 7.0E-5
Nie
2 14 6 GARBATY Agata 44 0.64% 0.00064
Nie
2 15 1 GŁĄB Waldemar Jan 54 0.79% 0.00079
Nie
2 15 2 ZARĘBA Izabela Anna 164 2.40% 0.0024
Nie
2 15 3 GORCZYCA Małgorzata 245 3.58% 0.00358
Nie
2 15 4 WINNIK Ryszard 111 1.62% 0.00162
Nie
2 15 5 CHYŁA Łukasz 214 3.13% 0.00313
Nie
2 15 6 SZPUNAR Jolanta Bogumiła 195 2.85% 0.00285
Nie
3 2 1 PASTUSZAK Leszek 958 13.33% 0.01333
Tak
3 2 2 POŚWIATOWSKI Mirosław Andrzej 245 3.41% 0.00341
Nie
3 2 3 JAWORSKI Marian 411 5.72% 0.00572
Nie
3 2 4 FRONC Joanna Ewa 60 0.84% 0.00084
Nie
3 2 5 WDOWIAK Katarzyna Bernadeta 20 0.28% 0.00028
Nie
3 10 1 BEDNARZ Lucjan 898 12.50% 0.0125
Tak
3 10 2 ANTOSZEK Mieczysław 732 10.19% 0.01019
Nie
3 10 3 KOŁODZIEJCZYK-DEREŃ Aleksandra 140 1.95% 0.00195
Nie
3 10 4 MAJ Ewa 251 3.49% 0.00349
Nie
3 10 5 WOŁOCH Joanna Małgorzata 259 3.60% 0.0036
Nie
3 13 1 MIAROWSKA Gertruda Gabriela 485 6.75% 0.00675
Tak
3 13 2 KOŁTUN Bolesław 276 3.84% 0.00384
Nie
3 13 3 HARKOT Aleksander 120 1.67% 0.00167
Nie
3 13 4 MOMOT Adrian 147 2.05% 0.00205
Nie
3 13 5 PAŃCZYK Eliza Elżbieta 366 5.09% 0.00509
Nie
3 14 1 WYPYCH Teodora 284 3.95% 0.00395
Nie
3 14 2 PIRÓG Konrad 75 1.04% 0.00104
Nie
3 14 3 KUREK Anna Ewa 17 0.24% 0.00024
Nie
3 14 4 SZPONAR Wojciech 39 0.54% 0.00054
Nie
3 14 5 CHRUST Zbigniew 47 0.65% 0.00065
Nie
3 15 1 KONDRAT Andrzej 348 4.84% 0.00484
Nie
3 15 2 ŁOSIEWICZ Józef Tadeusz 335 4.66% 0.00466
Nie
3 15 3 MARTYNA Aleksandra 419 5.83% 0.00583
Nie
3 15 4 WITEK Barbara Maria 119 1.66% 0.00166
Nie
3 15 5 SIKORSKA Monika 134 1.86% 0.00186
Nie
4 2 1 MIELNICKI Kazimierz 790 9.29% 0.00929
Tak
4 2 2 PETRYK Bernarda Alicja 293 3.45% 0.00345
Nie
4 2 3 GRESZTA Małgorzata Dorota 249 2.93% 0.00293
Nie
4 2 4 KULA Danuta Barbara 110 1.29% 0.00129
Nie
4 2 5 PALONKA Stanisław 81 0.95% 0.00095
Nie
4 10 1 SKURA Antoni 1 156 13.59% 0.01359
Tak
4 10 2 KOSTUR Ewa Małgorzata 238 2.80% 0.0028
Nie
4 10 3 PILIP Krzysztof 673 7.91% 0.00791
Nie
4 10 4 BAJAKA Anna Maria 647 7.61% 0.00761
Nie
4 10 5 MIELNICZEK Marta Jolanta 216 2.54% 0.00254
Nie
4 10 6 NAWÓJ Janusz 940 11.05% 0.01105
Tak
4 13 1 SZKAŁUBA Helena 216 2.54% 0.00254
Nie
4 13 2 SZMIDT Piotr 465 5.47% 0.00547
Nie
4 13 3 NOGAS Waldemar 64 0.75% 0.00075
Nie
4 13 4 IWUŁA Barbara Małgorzata 39 0.46% 0.00046
Nie
4 13 5 KUCZMASZEWSKA Teresa 33 0.39% 0.00039
Nie
4 13 6 MALICKI Piotr 200 2.35% 0.00235
Nie
4 14 1 KUSIAK Ryszard 64 0.75% 0.00075
Nie
4 14 2 BUKAŁA Małgorzata Wiesława 110 1.29% 0.00129
Nie
4 14 3 RZESZUTKO Krzysztof 37 0.44% 0.00044
Nie
4 14 4 KWARCIANA Zofia Danuta 125 1.47% 0.00147
Nie
4 14 5 GUCZMA Ewelina Maria 22 0.26% 0.00026
Nie
4 14 6 MONASTYRSKI Ryszard Stanisław 159 1.87% 0.00187
Nie
4 15 1 PIŁAT Michał Adam 209 2.46% 0.00246
Nie
4 15 2 ADAMCZUK Agnieszka Katarzyna 486 5.71% 0.00571
Tak
4 15 3 SKÓRA Zbigniew Lech 425 5.00% 0.005
Nie
4 15 4 BIELAK Bożena Barbara 71 0.83% 0.00083
Nie
4 15 5 ĆMIL Alicja Monika 225 2.65% 0.00265
Nie
4 15 6 KAŁUŻA Adam 162 1.90% 0.0019
Nie
5 2 1 KOSTRUBIEC Krzysztof 771 12.16% 0.01216
Tak
5 2 2 GOŹDZIUK Zofia 461 7.27% 0.00727
Nie
5 2 3 PSZENNIAK Andrzej Stanisław 648 10.22% 0.01022
Nie
5 2 4 ORŁOWSKA Anna Pelagia 82 1.29% 0.00129
Nie
5 2 5 SOBOŃ Tadeusz Jan 54 0.85% 0.00085
Nie
5 10 1 KUGIEL Sławomir Wiesław 1 084 17.10% 0.0171
Tak
5 10 2 BOSIAK Jerzy Tadeusz 418 6.59% 0.00659
Nie
5 10 3 BEDNARCZYK Mirosław 283 4.46% 0.00446
Nie
5 10 4 CZAJKOWSKA Agnieszka Katarzyna 281 4.43% 0.00443
Nie
5 10 5 STARZYŃSKA Barbara 288 4.54% 0.00454
Nie
5 13 1 DOMINA Tomasz 189 2.98% 0.00298
Nie
5 13 2 RYCZEK Magdalena 59 0.93% 0.00093
Nie
5 13 3 MOLAS Justyna Weronika 65 1.03% 0.00103
Nie
5 13 4 BARSZCZ Monika 22 0.35% 0.00035
Nie
5 13 5 GOŹDZIEJEWSKI Tadeusz Bronisław 133 2.10% 0.0021
Nie
5 15 1 RUSZTYN Krzysztof Jan 889 14.02% 0.01402
Tak
5 15 2 BUCZAK Stanisław Bogusław 111 1.75% 0.00175
Nie
5 15 3 NOWOGRODZKA Urszula Dorota 124 1.96% 0.00196
Nie
5 15 4 JELEŃ Michał 104 1.64% 0.00164
Nie
5 15 5 PEDOWSKA Barbara 275 4.34% 0.00434
Nie
6 2 1 KACZORUK Krzysztof 621 8.59% 0.00859
Tak
6 2 2 PROTAS Kajetan 455 6.30% 0.0063
Nie
6 2 3 BARTECZKO Stanisław 612 8.47% 0.00847
Nie
6 2 4 SYTY Henryka 43 0.60% 0.0006
Nie
6 2 5 CZARNOTA Ewelina Katarzyna 190 2.63% 0.00263
Nie
6 2 6 MICHAŁEK Marzena 81 1.12% 0.00112
Nie
6 10 1 BRZOZOWSKI Janusz 866 11.98% 0.01198
Tak
6 10 2 JARONI Ryszard Wincenty 267 3.69% 0.00369
Nie
6 10 3 MARUCHA Jerzy Piotr 725 10.03% 0.01003
Tak
6 10 4 SŁONINA Władysława 64 0.89% 0.00089
Nie
6 10 5 SAGAN Anna Agnieszka 427 5.91% 0.00591
Nie
6 10 6 DZIĘGIEL Agata 202 2.80% 0.0028
Nie
6 13 1 BURCON Stanisław 396 5.48% 0.00548
Nie
6 13 2 GRELA Franciszek 170 2.35% 0.00235
Nie
6 13 3 NIEDŹWIEDŹ Agnieszka 136 1.88% 0.00188
Nie
6 13 4 BARAŚ Marta Anna 59 0.82% 0.00082
Nie
6 13 5 NIEDŹWIEDŹ Michał 197 2.73% 0.00273
Nie
6 13 6 SWACZYNA Anna Monika 72 1.00% 0.001
Nie
6 14 1 GIL Mirosław Józef 49 0.68% 0.00068
Nie
6 14 2 MORLEWSKA Beata Elżbieta 47 0.65% 0.00065
Nie
6 14 3 RYBACHA Bogusław 25 0.35% 0.00035
Nie
6 14 4 KRYGIEL Grażyna 63 0.87% 0.00087
Nie
6 15 1 KUPIEC Zenon Leszek 836 11.57% 0.01157
Tak
6 15 2 NIEZGODA Grażyna 151 2.09% 0.00209
Nie
6 15 3 ZUBALA Tadeusz 213 2.95% 0.00295
Nie
6 15 4 STANUCH Monika Marzena 97 1.34% 0.00134
Nie
6 15 5 ŚWIERSZCZ Leszek 60 0.83% 0.00083
Nie
6 15 6 OGÓREK Sylwia 102 1.41% 0.00141
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Zamojski - ogółem 16 254 220 108 498 89 576 119 12 3
Gminy ogółem 15 231 214 108 498 89 576 119 12 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 23 242 18 876 21 1 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 14 210 210 85 256 70 700 98 11 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 29 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 9 1
Ogółem 38 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 162 78 48% 84 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 66 29 44% 37 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 595 182 31% 413 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 33 4 12% 29 88%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 1 11% 8 89%
Ogółem 823 289 35% 534 65%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 48 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 51 47 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 47 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 52 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 53 58 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 38 13 34% 25 66%
30-39 154 69 45% 85 55%
40-59 463 167 36% 296 64%
60+ 168 40 24% 128 76%
Ogółem 823 289 35% 534 65%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 6 0 0% 6 100%
40-59 26 5 19% 21 81%
60+ 9 0 0% 9 100%
Ogółem 42 5 12% 37 88%