Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 141 295
Wyborców 113 171
Obwodów 91
  • Wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto gnieznoMiasto Gniezno 39 4 23 16 121
miasto i gmina czerniejewoMiasto I Gmina Czerniejewo 4 15 15 18 18
gmina gnieznoGmina Gniezno 5 15 15 38 38
gmina kiszkowoGmina Kiszkowo 4 15 15 17 17
gmina klzeckoGmina Kłecko 6 15 15 36 36
gmina lzubowoGmina Łubowo 4 15 15 19 19
gmina mieleszynGmina Mieleszyn 4 15 15 30 30
gmina niechanowoGmina Niechanowo 3 15 15 27 27
gmina trzemesznoGmina Trzemeszno 12 15 15 49 49
gmina i miasto witkowoGmina I Miasto Witkowo 10 15 15 37 37

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Część obszaru miasta Gniezno, który obejmuje obszar okręgów wyborczych nr I i II w wyborach do Rady Miasta Gniezna tj.: 3 Maja, Aleja Ks. Władysława Zientarskiego, Aleksandra Piotrowskiego, Bednarski Rynek, Bolesława Chrobrego, Chociszewskiego, Cierpięgi, Czysta, Dalkoska, Dąbrówki, Dworcowa, Farna, Franciszkańska, Garbarska, Grzybowo, Jana III Sobieskiego, Jasna, Jeziorna, Kanclerza Jana Łaskiego, Kaszarska, Kilińskiego, Kolegiaty, Kościuszki, Krótka, Krzywe Koło, Księdza Prymasa M. Łubieńskiego, Księdza Prymasa Wyszyńskiego, Lecha, Łącznica, Łąkowa, Mickiewicza, Mieszka I, Moniuszki, Papieża Jana Pawła II, Park Miejski im. Generała Władysława Andersa, Park im. Ryszarda Kaczorowskiego, Plac Józefa Piłsudskiego, Plac im. Prymasa Mikołaja Trąby, Plac Świętego Wojciecha, Pocztowa, Podgórna, Promenada Niepodległości, Przecznica, Rzeźnicka, Rondo Chrztu Polski, Rondo im. dr. Teodora Pozorskiego, Rondo im. Klemensa Janickiego, Rybna, Rynek, Seminaryjna, Sienkiewicza, Słomianka, Stroma, Strumykowa, Skwer im. Miasta Speyer, Skwer im. Zesłańców Sybiru, Świętego Jana, Świętego Michała, Świętego Wawrzyńca, Świętego Wojciecha, Świętokrzyska, Tumska, Warszawska, Wiadukt im. Księdza Jerzego Popiełuszki, Zaułek, Zielony Rynek, Żuławy, 17 Dywizji Piechoty, 28 Grudnia, Agatowa, Agrestowa, Akacjowa, Aleksandra Fredry, Arkadego Fiedlera, Armii Krajowej, Armii Poznań, Aroniowa, Artyleryjska, Azaliowa, Banacha, Bartnicza, Batalionowa, Biskupa Michała Kozala, Bluszczowa, Błękitna, Biała, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Borowa, Bratkowa, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Bzowa, Cechowa, Cedrowa, Chabrowa, Chłodna, Chłopska, Cienista, Cisowa, Cymsa, Cyprysowa, Czarnieckiego, Czeremchowa, Czereśniowa, Czesława Miłosza, Dąbrowskiego, Dereniowa, Dębińska, Długosza, Dojazd, Drobna, Dzieci Wrzesińskich, Edwarda Grabskiego, Elizy Orzeszkowej, Gajowa, gen. Józefa Bema, Generała Stanisława Taczaka, Gębarzewska, Głęboka, Głogowa, Gołębia, Górna, Grabowa, Graniczna, Gronowa, Grunwaldzka, Gwiaździsta, Halna, Hoża, Ignacego Krasickiego, Jabłoniowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jana Brzechwy, Jarosława Iwaszkiewicza, Jarzębowa, Jastrzębia, Jaworowa, Jaśminowa, Jemiołowa, Jesionowa, Jeżynowa, Jodłowa, Józefa Kraszewskiego, Juliana Tuwima, Kadłubka, Kalinowa, Kaliska, Kampanii Wrześniowej, Kasztanowa, Kawiary, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kiszkowska, Klonowa, Kłeckoska, Kokoszki, Kombatantów, Konopnickiej, Konstantego I. Gałczyńskiego, Konwaliowa, Kopernika, Kornela Makuszyńskiego, Kostrzewskiego, Kostrzyńska, Kosynierów, Kościańska, Księdza Ludwiczaka, Ks. Kan. Stanisława Sobczaka, Krucza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Księżycowa, Lazurowa, Leopolda Okulickiego, Leopolda Staffa, Leszczynowa, Leszczyńska, Leśna, Liliowa, Lipowa, Listopadowa, Łanowa, Łowiecka, Magnoliowa, Makowa, Malinowa, Malwowa, Marii Dąbrowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Marii Rodziewiczówny, Miła, Miodowa, Młodzieży Polskiej, Młyńska, Mnichowska, Modra, Modrzewiowa, Morelowa, Myśliwiecka, Niska, Nowa, Nowaszki, Obrońców Gniezna, Odonica, Oficerska, Ogrodowa, Okopowa, Olchowa, Orzechowa, Osikowa, Osiniec, Piaskowa, Piekary, Platanowa, Pławnik, Pobiedziska, Podchorążych, Podleśna, Pogodna, Polna, Południowa, Poprzeczna, Porzeczkowa, Powstania Warszawskiego, Poznańska, Półwiejska, Promienista, Promykowa, Prosta, Przemysława, Pułkowa, Pustachowska, Radosna, Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, Rymarska, Rzemieślnicza, Rzepichy, Sadowa, Skalna, Składowa, Skrajna, Skwer im. Miasta Anagni, Skwer im. Stanisława Wyspiańskiego, Słoneczna, Słowiańska, Sokoła, Sosnowa, Srebrna, Stanisława Lema, Stanisława Przybyszewskiego, Stolarska, Sucha, Surowieckiego, Starowiejska, Storczykowa, Strzelecka, Swarzędzka, Swojska, Szafirowa, Szewska, Śliwowa, Ślusarska, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Traugutta, Trasa Zjazdu Gnieźnieńskiego, Tulipanowa, Turkusowa, Ugory, Wachtla, Wąska, Warzywna, Wesoła, Wiązowa, Widna, Wiejska, Wierzbowa, Wieśniacza, Wiklinowa, Wiosenna, Wiosny Ludów, Wiśniowa, Wisławy Szymborskiej, Witkowska, Witolda Gombrowicza, Wojskowa, Wolności, Wrzesińska, Wrzosowa, Zachodnia, Zacisze, Zagajnikowa, Zakątek, Zbigniewa Herberta, Zielna, Ziemowita, Złota, Zofii Nałkowskiej, Żabia, Żerniki, Żołnierska, Żwirowa, Żytnia 7 28 851 6 45
0.0000020000Nr 2 Część obszaru miasta Gniezno, który obejmuje obszar okręgów wyborczych nr III i IV w wyborach do Rady Miasta Gniezna tj.: Aleja Marcinkowskiego, Aleje Reymonta, Aleja Szarych Szeregów, Asnyka, Barciszewskiego, Bilskiego, Błogosławionej Jolenty, Budowlanych, Chełmońskiego, Chudoby, Cicha, Cieszkowskiego, Daleka, Dobrzyńska, Dożynkowa, Fabryczna, Fryderyka Szopena, Gębicka, Grodzka, Harcerska, Hetmańska, Hipolita Cegielskiego, Inowrocławska, Kasztelańska, Kanclerska, Kasprowicza, Kochanowskiego, Kolejowa, Kołłątaja, Konikowo, Krańcowa, Kruszwicka, Książęca, Księdza Mjra Mateusza Zabłockiego, Kujawska, Kwiatowa, Laubitza, Lelewela, Libelta, Łazienki, Mała, Marszałkowska, Matejki, Mazowiecka, Mieczysława Karłowicza, Mogileńska, Mokra, Norwida, Odległa, Olsztyńska, Orna, Paczkowskiego, Paderewskiego, Parkowa, Park Trzech Kultur, Płocka, Pod Trzema Mostami, Podkomorska, Pomorska, Poselska, Promenada Batalionu „Parasol”, Prześwit, Pszeniczna, Reja, Rondo im. Lecha Wałęsy, Rondo Polskiego Czerwonego Krzyża, Rondo im. Prof. Gerarda Labudy, Rondo im. rotmistrza Witolda Pileckiego, Rondo Żołnierzy Wyklętych, Rolna, Roosevelta, Równa, Rubież, Rycerska, Senatorska, Sikorskiego, Skwer im. Adama Borysa ps. „Pług” Dowódcy Batalionu „Parasol”, Skwer Orląt Lwowskich, Słowackiego, Sobieralskiego, Spokojna, Sportowa, Staszica, Szlachecka, Toruńska, Trzemeszeńska, Wierzbiczany, Witolda Lutosławskiego, Wschodnia, Zatorze, Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Biskupińska, Bolesława Śmiałego, Gdańska, Kresowa, Królowej Jadwigi, Lednicka, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Kazimierza Wielkiego, Osiedle Orła Białego, Osiedle Piastowskie, Osiedle Władysława Łokietka, Orcholska, Pałucka, Plac im. ks. kan. Zbigniewa Kapturczaka, Pomowska, Powstańców Wielkopolskich, Północna, Rondo im. Jacka Kaczmarskiego, Rondo Winiary, Spichrzowa, Wacława II, Wełnicka, Wiadukt Solidarności, Winiary, Władysława Jagiełły, Wodna, Zamiejska, Zgodna, Żnińska 6 25 139 6 43
0.0000030000Nr 3 Gmina Trzemeszno 3 11 103 5 23
0.0000040000Nr 4 Gminy: Witkowo, Gniezno, Niechanowo, Czerniejewo 7 29 915 6 52
0.0000050000Nr 5 Gminy: Kiszkowo, Kłecko, Mieleszyn, Łubowo 4 18 163 5 28
Podsumowanie 27 113 171 28 191

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 3 4 5 9 6 27
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 8 5 9 6 37
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 9 8 9 26
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 6 7 3 7 4 27
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 8 5 9 6 37
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GNIEŹNIEŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW GNIEŹNIEŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 9 8 5 9 6 37

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 28 618 15 102 15 102 52.77% 0.05277
14 329 94.88% 0.09488
Tak
2 25 137 15 006 15 006 59.70% 0.0597
14 371 95.77% 0.09577
Tak
3 11 101 5 880 5 880 52.97% 0.05297
5 456 92.79% 0.09279
Tak
4 29 924 17 138 17 138 57.27% 0.05727
16 150 94.24% 0.09424
Tak
5 18 155 9 587 9 587 52.81% 0.05281
8 950 93.36% 0.09336
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 607 27 11.15% 0.01115
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 20 966 37 35.38% 0.03538
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 5 845 26 9.86% 0.00986
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 806 28 3.05% 0.00305
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 16 280 37 27.47% 0.02747
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GNIEŹNIEŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 7 752 37 13.08% 0.01308

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 607 27 3 11.15% 0.01115
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 20 966 37 12 35.38% 0.03538
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 5 845 26 3 9.86% 0.00986
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 806 28 0 3.05% 0.00305
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 16 280 37 7 27.47% 0.02747
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GNIEŹNIEŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 7 752 37 2 13.08% 0.01308
Tak

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 PÓŁTORANOS Natalia 89 0.62% 0.00062
Nie
1 2 2 WRZESIŃSKI Piotr Paweł 35 0.24% 0.00024
Nie
1 2 3 BĄCZKOWSKI Jacek 28 0.20% 0.0002
Nie
1 4 1 GRUSZCZYŃSKI Piotr Andrzej 2 042 14.25% 0.01425
Tak
1 4 2 KOCOŃ Maria Jolanta 1 165 8.13% 0.00813
Tak
1 4 3 JAŚKOWIAK Agnieszka Teresa 366 2.55% 0.00255
Nie
1 4 4 DZIEL Jaromir Wincenty 752 5.25% 0.00525
Tak
1 4 5 WOJCIECHOWSKA Natasza Magdalena 191 1.33% 0.00133
Nie
1 4 6 KRAWCZYK Wojciech 398 2.78% 0.00278
Nie
1 4 7 BUBACZ Jolanta Agnieszka 215 1.50% 0.0015
Nie
1 4 8 KASZYŃSKI Łukasz Wojciech 493 3.44% 0.00344
Nie
1 4 9 SOBKOWIAK Radosław Jerzy 859 5.99% 0.00599
Tak
1 5 1 KOWALSKI Jacek Wojciech 631 4.40% 0.0044
Tak
1 5 2 DYC-REWERS Marzena 284 1.98% 0.00198
Nie
1 5 3 MATYSEK Hubert 362 2.53% 0.00253
Nie
1 5 4 GLINIEWICZ Grzegorz Włodzimierz 367 2.56% 0.00256
Nie
1 5 5 WÓJCIK-STARCZEWSKA Anna 181 1.26% 0.00126
Nie
1 5 6 NITKA Grażyna Anna 120 0.84% 0.00084
Nie
1 5 7 MULARCZYK Przemysław Roman 28 0.20% 0.0002
Nie
1 5 8 SŁAWIŃSKI Marcin 30 0.21% 0.00021
Nie
1 5 9 MATUSZEWSKA Eleonora 51 0.36% 0.00036
Nie
1 8 2 KACZYŃSKA Maria 80 0.56% 0.00056
Nie
1 8 3 KOBIELSKA Dorota Maria 61 0.43% 0.00043
Nie
1 8 4 RÓŻAŃSKI Zdzisław Jan 43 0.30% 0.0003
Nie
1 8 5 SANOK Szymon Piotr 105 0.73% 0.00073
Nie
1 8 6 MAŁOLEPSZA-KOWALEWSKA Magdalena Katarzyna 52 0.36% 0.00036
Nie
1 8 7 BIAŁECKI Aleksander Kosma 44 0.31% 0.00031
Nie
1 10 1 MAKOHOŃSKI Marcin Szymon 1 357 9.47% 0.00947
Tak
1 10 2 TWARDOWSKA Monika 416 2.90% 0.0029
Nie
1 10 3 SZALATY Natasza 630 4.40% 0.0044
Tak
1 10 4 ILNICKA Mariola 291 2.03% 0.00203
Nie
1 10 5 KANONICZAK Krzysztof Czesław 158 1.10% 0.0011
Nie
1 10 6 FAJFER Szymon 234 1.63% 0.00163
Nie
1 10 7 CIESIELSKA Aleksandra Ewa 103 0.72% 0.00072
Nie
1 10 8 KAPELIŃSKI Zygmunt 160 1.12% 0.00112
Nie
1 10 9 KUJAWSKI Piotr Andrzej 510 3.56% 0.00356
Nie
1 12 1 PILARCZYK Włodzimierz Jan 612 4.27% 0.00427
Nie
1 12 2 SIP Sylwester Adam 172 1.20% 0.0012
Nie
1 12 3 KUBIAK Marzenna Anna 83 0.58% 0.00058
Nie
1 12 4 PTAK Janina Krystyna 47 0.33% 0.00033
Nie
1 12 5 ŁABOWICZ Aleksandra 133 0.93% 0.00093
Nie
1 12 6 MACIOSZEK Urszula 83 0.58% 0.00058
Nie
1 12 7 WOŹNIAK Jarosław Paweł 20 0.14% 0.00014
Nie
1 12 8 GORCZYŃSKI Jakub 35 0.24% 0.00024
Nie
1 12 9 ZABŁOCKA-CIEMNY Karolina 94 0.66% 0.00066
Nie
2 2 1 TOMASZEWSKI Hubert Jerzy 369 2.57% 0.00257
Nie
2 2 2 BARA Mateusz Wojciech 20 0.14% 0.00014
Nie
2 2 3 WIŚNIEWSKA Dorota Anna 26 0.18% 0.00018
Nie
2 2 4 KOSICKA Anna Maria 29 0.20% 0.0002
Nie
2 4 1 PILAK Dariusz Józef 2 040 14.20% 0.0142
Tak
2 4 2 POKŁADECKI Marian 1 451 10.10% 0.0101
Tak
2 4 3 URBANIAK Małgorzata Paulina 188 1.31% 0.00131
Nie
2 4 4 MACIEJEWSKI Maciej Zygmunt 332 2.31% 0.00231
Nie
2 4 5 KOWALSKI Ziemowit Wojciech 372 2.59% 0.00259
Nie
2 4 6 HOROSZCZAK Agnieszka Anna 198 1.38% 0.00138
Nie
2 4 7 ŁĄCKI Wojciech Jan 259 1.80% 0.0018
Nie
2 4 8 ARNDT Joanna Ewa 613 4.27% 0.00427
Tak
2 5 1 ANDRZEJEWSKI Robert Lech 571 3.97% 0.00397
Tak
2 5 2 GĘDEK Henryk 423 2.94% 0.00294
Nie
2 5 3 MĄDROWSKI Mariusz Jerzy 227 1.58% 0.00158
Nie
2 5 4 KRAWCZYK Katarzyna 77 0.54% 0.00054
Nie
2 5 5 IMBIEROWICZ Jerzy Piotr 355 2.47% 0.00247
Nie
2 5 6 MICHALAK Jerzy Tadeusz 105 0.73% 0.00073
Nie
2 5 7 PODLAWSKA Marlena Katarzyna 39 0.27% 0.00027
Nie
2 5 8 JÓŹWIAK Elżbieta Felicja 73 0.51% 0.00051
Nie
2 8 1 GACKA Damian 141 0.98% 0.00098
Nie
2 8 2 KUJAWA Hubert 78 0.54% 0.00054
Nie
2 8 3 MIĘKISZAK Michał Wojciech 88 0.61% 0.00061
Nie
2 8 4 NAWROCKA Marlena Emilia 45 0.31% 0.00031
Nie
2 8 5 MACIEJEWSKA Karolina 29 0.20% 0.0002
Nie
2 8 6 SANOK Daria Anna 58 0.40% 0.0004
Nie
2 8 7 BANASZAK Irena 34 0.24% 0.00024
Nie
2 10 1 TARCZYŃSKA Beata Józefa 1 481 10.31% 0.01031
Tak
2 10 2 PIETRZAK Tadeusz 641 4.46% 0.00446
Nie
2 10 3 JACHIMCZYK Ewa Maria 555 3.86% 0.00386
Nie
2 10 4 FISCHER Elżbieta Irena 201 1.40% 0.0014
Nie
2 10 5 ROMASZKIEWICZ Wojciech Rafał 62 0.43% 0.00043
Nie
2 10 6 BIELECKI Bogumił Kazimierz 95 0.66% 0.00066
Nie
2 10 7 KLAWITTER Jan Alojzy 60 0.42% 0.00042
Nie
2 10 8 CHWIAŁKOWSKA-GRYGIEL Maria Krystyna 168 1.17% 0.00117
Nie
2 12 1 IGLIŃSKI Dariusz Maciej 1 687 11.74% 0.01174
Tak
2 12 2 SPACHACZ Rafał Paweł 575 4.00% 0.004
Nie
2 12 3 STUPCZYŃSKI Stanisław 170 1.18% 0.00118
Nie
2 12 4 BABIK Artur Zbigniew 146 1.02% 0.00102
Nie
2 12 5 MUCHA Barbara 101 0.70% 0.0007
Nie
2 12 6 ZBIERAŃSKA Iwona Elżbieta 66 0.46% 0.00046
Nie
2 12 7 KUJAWA Edyta 51 0.35% 0.00035
Nie
2 12 8 JANCZAK Jacek Włodzimierz 72 0.50% 0.0005
Nie
3 2 1 GWIAZDA Michał Jan 136 2.49% 0.00249
Nie
3 2 2 KASZYŃSKI Andrzej 70 1.28% 0.00128
Nie
3 2 3 LISZKOWSKA Sylwia Izabela 292 5.35% 0.00535
Nie
3 2 4 VAN BRENK Małgorzata 302 5.54% 0.00554
Nie
3 2 5 OSTROWSKA Marlena 56 1.03% 0.00103
Nie
3 4 1 ADAMCZYK Danuta Elżbieta 167 3.06% 0.00306
Nie
3 4 2 MĄDRA Eleonora Krystyna 170 3.12% 0.00312
Nie
3 4 3 LOSIK Włodzimierz Karol 471 8.63% 0.00863
Nie
3 4 4 ZALEWSKI Łukasz 348 6.38% 0.00638
Nie
3 4 5 ZAŁĘSKI Edward 765 14.02% 0.01402
Tak
3 8 1 ŻABCZYŃSKI Szymon Przemysław 30 0.55% 0.00055
Nie
3 8 2 STACHOWIAK Joanna Barbara 55 1.01% 0.00101
Nie
3 8 3 KRZEWIŃSKI Michał 24 0.44% 0.00044
Nie
3 10 1 FIGAJ Leszek Michał 1 085 19.89% 0.01989
Tak
3 10 2 STACHOWIAK Zofia 93 1.70% 0.0017
Nie
3 10 3 BOGUSIEWICZ Wojciech 211 3.87% 0.00387
Nie
3 10 4 HAJDUK Michał 100 1.83% 0.00183
Nie
3 10 5 HUMAŃSKA Danuta Magdalena 91 1.67% 0.00167
Nie
3 12 1 GOTOWAŁA Marek Krzysztof 585 10.72% 0.01072
Tak
3 12 2 GUMIENIAK Tomasz 75 1.37% 0.00137
Nie
3 12 3 SZREDER Danuta Zofia 99 1.81% 0.00181
Nie
3 12 4 SOBECKA Anna 124 2.27% 0.00227
Nie
3 12 5 OLESIŃSKI Zbigniew 107 1.96% 0.00196
Nie
4 2 1 BERLIK Jerzy Andrzej 854 5.29% 0.00529
Tak
4 2 2 SKWERES Rafał Paweł 1 742 10.79% 0.01079
Tak
4 2 3 NOWAKOWSKI Ryszard Andrzej 203 1.26% 0.00126
Nie
4 2 4 SIMIŃSKA Renata Anna 162 1.00% 0.001
Nie
4 2 5 WALCZAK Karol 234 1.45% 0.00145
Nie
4 2 6 SZALBIERZ Małgorzata Zofia 90 0.56% 0.00056
Nie
4 2 7 PRZYBYLSKA Katarzyna 54 0.33% 0.00033
Nie
4 2 8 JANOWICZ Edyta Anna 80 0.50% 0.0005
Nie
4 2 9 SZOSZOREK Krzysztof 173 1.07% 0.00107
Nie
4 4 1 GĄSIOREK Rajmund Jan 908 5.62% 0.00562
Tak
4 4 2 WINIARSKA Danuta 711 4.40% 0.0044
Tak
4 4 3 MAJEWSKI Rafał 366 2.27% 0.00227
Nie
4 4 4 JACKOWIAK Adrianna Maria 281 1.74% 0.00174
Nie
4 4 5 MOSINIAK Marzena Helena 210 1.30% 0.0013
Nie
4 4 6 KROPIDŁOWSKI Tomasz 202 1.25% 0.00125
Nie
4 4 7 WRZASKOWSKI Józef 184 1.14% 0.00114
Nie
4 4 8 RESZELSKI Piotr Aleksander 238 1.47% 0.00147
Nie
4 4 9 ŻOK Krystyna Teresa 553 3.42% 0.00342
Nie
4 5 1 GOŚCINIAK Telesfor 958 5.93% 0.00593
Tak
4 5 2 MOŁODECKI Bogusław 195 1.21% 0.00121
Nie
4 5 3 GORZELAŃCZYK Jan Sylwester 167 1.03% 0.00103
Nie
4 5 4 STEFAŃSKA Danuta Wacława 62 0.38% 0.00038
Nie
4 5 5 MIĘTKIEWICZ Daniel Tomasz 267 1.65% 0.00165
Nie
4 5 6 GRZYBOWSKA Grażyna Stefania 94 0.58% 0.00058
Nie
4 5 7 PAPIEWSKA Wiesława Anna 64 0.40% 0.0004
Nie
4 5 8 BETKE Natalia Joanna 47 0.29% 0.00029
Nie
4 5 9 KRYŚCIAK Henryk Marian 67 0.41% 0.00041
Nie
4 8 1 DĄBROWSKI Jarosław Adam 185 1.15% 0.00115
Nie
4 8 2 FRĄCZAK Henryk 56 0.35% 0.00035
Nie
4 8 3 ŁUŻNA Barbara Anna 34 0.21% 0.00021
Nie
4 8 4 DĘBIEC Jeremi Jakub 49 0.30% 0.0003
Nie
4 8 5 DEMBOWSKA Alicja Anna 44 0.27% 0.00027
Nie
4 8 6 WINTER Alicja Agnieszka 31 0.19% 0.00019
Nie
4 8 7 GILAS Daniel 44 0.27% 0.00027
Nie
4 10 1 KWAPICH Andrzej Jan 1 930 11.95% 0.01195
Tak
4 10 2 BRĘKLEWICZ Zbigniew Tadeusz 969 6.00% 0.006
Tak
4 10 3 PIETRZAK Lidia 334 2.07% 0.00207
Nie
4 10 4 GRZYB Janusz 264 1.63% 0.00163
Nie
4 10 5 LEWANDOWSKI Wiesław Stanisław 254 1.57% 0.00157
Nie
4 10 6 KIEŁPIŃSKA-NOWAK Karolina Barbara 149 0.92% 0.00092
Nie
4 10 7 ZDROJEWSKA Danuta Helena 150 0.93% 0.00093
Nie
4 10 8 PALUSZYŃSKA Marianna 49 0.30% 0.0003
Nie
4 10 9 SIP Grzegorz 753 4.66% 0.00466
Nie
4 12 1 GRYCHOWSKA Danuta Elżbieta 465 2.88% 0.00288
Nie
4 12 2 KOZANECKA Grażyna Maria 331 2.05% 0.00205
Nie
4 12 3 TRZEBIŃSKA Agata 358 2.22% 0.00222
Nie
4 12 4 PORADKA Halina Teresa 77 0.48% 0.00048
Nie
4 12 5 BĄK Roman 113 0.70% 0.0007
Nie
4 12 6 TRZCIŃSKI Krzysztof Andrzej 106 0.66% 0.00066
Nie
4 12 7 GACA Arkadiusz 55 0.34% 0.00034
Nie
4 12 8 GRABOWSKA Róża 130 0.80% 0.0008
Nie
4 12 9 KOŚMICKI Marcin 54 0.33% 0.00033
Nie
5 2 1 SZCZEPAŃSKI Stanisław Jan 774 8.65% 0.00865
Tak
5 2 2 STAJKOWSKI Zbigniew Józef 270 3.02% 0.00302
Nie
5 2 3 TUBACKI Paweł Bolesław 337 3.77% 0.00377
Nie
5 2 4 GARBATOWSKA Grażyna Barbara 43 0.48% 0.00048
Nie
5 2 5 BORZYKOWSKA Natalia 86 0.96% 0.00096
Nie
5 2 6 OWCZAREK Katarzyna Marta 53 0.59% 0.00059
Nie
5 4 1 MĄDRA Ewa 969 10.83% 0.01083
Tak
5 4 2 LEWICKA Mirosława Maria 717 8.01% 0.00801
Tak
5 4 3 LIPIŃSKI Sławomir Grzegorz 134 1.50% 0.0015
Nie
5 4 4 KOZICKI Marek Roman 465 5.20% 0.0052
Nie
5 4 5 JUNG Anna Agnieszka 471 5.26% 0.00526
Nie
5 4 6 STASZCZAK Piotr 702 7.84% 0.00784
Nie
5 8 1 KACZYŃSKI Łukasz Marek 95 1.06% 0.00106
Nie
5 8 2 RUMINIECKA Katarzyna 77 0.86% 0.00086
Nie
5 8 3 KOZŁOWSKI Mariusz Łukasz 58 0.65% 0.00065
Nie
5 8 4 ROGUSZKA Angelika 47 0.53% 0.00053
Nie
5 10 1 ŁYKOWSKI Maciej Adam 1 185 13.24% 0.01324
Tak
5 10 2 PAWLICKI Jarosław Tomasz 253 2.83% 0.00283
Nie
5 10 3 SZAFRAN Aneta Maria 166 1.85% 0.00185
Nie
5 10 4 ZDROJEWSKA Joanna 206 2.30% 0.0023
Nie
5 10 5 POWAŁOWSKI Marcin 210 2.35% 0.00235
Nie
5 10 6 NOWAK Jadwiga 706 7.89% 0.00789
Nie
5 12 1 BOROWIAK Bartosz 390 4.36% 0.00436
Nie
5 12 2 PLUCIŃSKA Beata Edyta 118 1.32% 0.00132
Nie
5 12 3 SANOK Piotr 131 1.46% 0.00146
Nie
5 12 4 WALKIEWICZ Urszula 102 1.14% 0.00114
Nie
5 12 5 ZIELIŃSKA-ŻYBURA Aneta 103 1.15% 0.00115
Nie
5 12 6 NOWAKOWSKI Hubert 82 0.92% 0.00092
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Gnieźnieński - ogółem 11 185 144 141 295 113 171 91 5 4 1
Gminy ogółem 10 158 139 141 295 113 171 91 5 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 65 527 53 990 39 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 75 768 59 181 52 5 4 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 28 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 44 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 191 88 46% 103 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 121 53 44% 68 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 271 91 34% 180 66%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 8 1 13% 7 88%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 8 0 0% 8 100%
Ogółem 583 232 40% 351 60%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 49 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 55 50 56
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 52 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 54 22 41% 32 59%
30-39 137 57 42% 80 58%
40-59 247 107 43% 140 57%
60+ 145 46 32% 99 68%
Ogółem 583 232 40% 351 60%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 12 1 8% 11 92%
60+ 6 0 0% 6 100%
Ogółem 20 1 5% 19 95%