Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 84 834
Wyborców 69 808
Obwodów 64
  • Wybory do Rady Powiatu Kłobuckiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina klzobuckGmina Kłobuck 13 3 21 15 124
gmina krzepiceGmina Krzepice 9 15 15 37 37
gmina lipieGmina Lipie 5 15 15 38 38
gmina miedzznoGmina Miedźno 8 15 15 35 35
gmina opatozwGmina Opatów 7 15 15 41 41
gmina pankiGmina Panki 4 15 15 37 37
gmina popozwGmina Popów 6 15 15 69 69
gmina przystajnzGmina Przystajń 4 15 15 37 37
gmina wrezczyca wielkaGmina Wręczyca Wielka 8 15 15 62 62

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół Nr 1, ul. Zamkowa 6 Kłobuck stały Tak Kłobuck ulice: Beniowskiego, Boczna, Cicha, Czarnieckiego, Dąbrowskiego, Długosza od nr 114 do nr 120 parzyste i od nr 103 do nr 111 nieparzyste, Dywizjonu 303, Gen. Andersa, Gen. Bema, Gen. Maczka, Głowackiego, Jodłowa, Kasprowicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krótka, Leśna, Leśmiana, Ładna, Łąkowa, Mjr. Hubala, Mała, Miła, Nałkowskiej, Niemczyka, Orzeszkowej, Podleśna, Pogodna, Poprzeczna, Poświatowskiej, Prosta, Prusa, Radosna, Reymonta, Równoległa, Rolnicza, Sebyły, Sosnowa, Świerkowa, Teligi, Tuwima, Ustronna, Wesoła, Wiśniowa, Wodociągowa, Wojska Polskiego od nr 17 do końca i od nr 28 do końca, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zamkowa, Źródlana, Żółkiewskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada od nr 26 do nr 91
2 Zespół Szkół Nr 2, ul. 3 Maja 33 Kłobuck stały Tak Kłobuck ulice: Armii Krajowej, Ciasna, Długosza do nr 112 parzyste i do nr 101 nieparzyste, Górnicza prawa strona do ronda, Jasna, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Nadrzeczna, Ogrójcowa, Okólna, Parkowa, Rynek im. Jana Pawła II, Spokojna, Sportowa, Strażacka, Topolowa bez nr 11, Wały, Wąska, Wieluńska prawa strona do ronda, Wojska Polskiego do nr 15 (lewa strona) i do nr 26 (prawa strona), 3 Maja lewa strona od ronda i nr 48 i nr 50
3 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4 Kłobuck stały Tak Kłobuck ulice: Bohaterów Bitwy pod Mokrą, Generała Rómmla, Harcerska, Konwaliowa, Przechodnia, Sobisia, Paderewskiego, 11 Listopada nieparzyste od nr 3 do nr 25, Różana
4 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sebyły, ul. Baczyńskiego 2 Kłobuck stały Nie Kłobuck ulice: 11 Listopada od nr 3 do nr 25 nieparzyste, Baczyńskiego, Kardynała Wyszyńskiego, Osiedlowa, Spacerowa, Topolowa nr 11, Zielona
5 Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza, ul. Szkolna 1 Kłobuck stały Tak Kłobuck ulice: 11 Listopada nr 1, 3 Maja prawa strona od ronda, Cmentarna, Częstochowska, Cielebana, Diamentowa, Gagarina, Gajowa, Generała Hallera, Hutnicza, Gwiezdna, Kamienna, Krzywa, Księdza Skorupki, Księdza Ściegiennego, Kwiatowa, Mickiewicza, Ogrodowa, Polna, Powstańców Śląskich, Przedszkolna, Przemysłowa, Sadowa, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Spadkowa, Srebrna, Szafirowa, Szkolna od nr 2 do nr 156 parzyste i od nr 1 do nr 119B nieparzyste, Śląska, Targowa, Topazowa, Wieluńska strona lewa od ronda, Złota, Żytnia; Sołectwo Przybyłów ulice: Główna, Graniczna, Podmiejska
6 Przychodnia Rejonowa Nr 1, ul. Staszica 28 Kłobuck stały Nie Kłobuck ulice: Akacjowa, Asnyka, Błotna, Dębowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kołłątaja, Korczaka, Kręta, Kordeckiego, Reja, Staszica, Stawowa, Wierzbowa, Wodna, Zakrzewska numery od 1 do 72, Żabia, Zakrzewska parzyste od nr 74 do nr 106 i nieparzyste od nr 75 do nr 91; Sołectwo Rybno
7 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, ul. Południowa 138 Lgota stały Nie Sołectwa: Gruszewnia, Lgota
8 Szkoła Podstawowa w Libidzy, ul. Olszyńskiego 2 Libidza stały Nie Sołectwo Libidza
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku, ul. Szkolna 3 Kamyk stały Nie Sołectwa: Kamyk, Borowianka, Kopiec, Nowa Wieś
10 Szkoła Podstawowa w Białej, ul. Częstochowska 73 Biała stały Nie Sołectwo Biała
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie, ul. Sienkiewicza 69 Łobodno stały Nie Sołectwo Łobodno
12 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku, ul. Witosa 21 Kłobuck stały Nie Kłobuck ulice: Chodkiewicza, Długa, Księżycowa, Nowa, Piaskowa, Przejazdowa, Szkolna nieparzyste od nr 121 i parzyste od nr 158, Wiejska, Witosa, Wschodnia, Wspólna
13 Szpital Rejonowy, ul. 11 Listopada 5E Kłobuck szpital Nie Szpital Rejonowy
1 Dom Kultury w Krzepicach, ul. Częstochowska 26 Krzepice stały Nie Krzepice ulice: Brzozowa, Bukowa, Chopina, Częstochowska, Dębowa, Generała Andersa, Generała Fieldorfa-Nila, Jasna, Jaśminowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kozielewskiego, Księdza Muznerowskiego, Księdza Stasiewicza, Lipowa, Mickiewicza, Profesora Wiktora Zina, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Ustronna, Wiśniowa, Wyspiańskiego
2 Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach, ul. Ryły 26 Krzepice stały Nie Krzepice ulice: Asnyka, Baczyńskiego, Broniewskiego, Ciasna, Dąbrowskiego, Dolna, Dzielna, Kazimierza Wielkiego, Konopnickiej, Kościuszki, Krakowska, Krótka, Leśna, Magreta, 3 Maja, Norwida, Ogrodowa, Orzeszkowej, Parkowa, Podkurnia, Polna, Prusa, Jana Pronobisa, Przechodnia, Rolnicza, Ryły, Reymonta, Rynek im. Powstańców 1863, Sienkiewicza, Słowackiego, Solna, Strażacka, Szkolna, Targowa, Wieluńska, Zapłocie
3 Remiza OSP w Krzepicach, ul. Kuków 79 Krzepice stały Nie Krzepice ulice: Kuków, Praga, Sosnowa
4 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach, ul. Skłodowskiej 21 Krzepice stały Nie Miejscowości: Lutrowskie, Krzepice ulice: Bursztynowa, Cicha, Dworcowa, Kuźniczka, Młyńska, Nadrzeczna, Nowokrzepice, Piaskowa, Plac Powstańców Śląskich, Przemysłowa, Skłodowskiej, Stolarska, Tęczowa, Towarowa, Wenecka, Wesoła, 11 Listopada
5 Budynek b. Szkoły Podstawowej w Dankowicach Drugich, 30 Dankowice Drugie stały Tak Dankowice Pierwsze, Dankowice Drugie, Dankowice Trzecie.
6 Szkoła Podstawowa w Starokrzepicach, ul. Oleska 250 Starokrzepice stały Tak Dankowice-Piaski, Podłęże Królewskie, Starokrzepice.
7 Szkoła Podstawowa w Zajączkach Pierwszych, 50 Zajączki Pierwsze stały Tak Zajączki Pierwsze
8 Remiza OSP w Zajączkach Drugich, ul. Główna 140 Zajączki Drugie stały Tak Zajączki Drugie, Stanki, Szarki
9 Szpital Rejonowy im. Dr. Anki, ul. Szkolna 1 Krzepice szpital Nie Szpital Rejonowy
1 Gminny Ośrodek Kultury w Lipiu, ul. Częstochowska 95 Lipie stały Tak Sołectwa: Albertów (Albertów+ Chałków), Danków (Danków+Troniny), Rozalin, Lipie ulice: Dolna, Leśna, Topolowa, Jaworowa, Klonowa, Lipowa, Stawowa, Czereśniowa, Kasztanowa, Parkowa, Dworska, Ziołowa, Częstochowska, Kresy, Nowa, Ogrodowa, Wiśniowa
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach, ul. Parkowa 2 Parzymiechy stały Tak Sołectwa: Giętkowizna, Grabarze, Kleśniska, Napoleon, Zimnowoda, Parzymiechy
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie, 42 Lindów stały Nie Sołectwa: Julianów, Lindów, Stanisławów, Wapiennik
4 Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich, 93 Rębielice Szlacheckie stały Nie Sołectwa: Rębielice Szlacheckie, Szyszków
5 Świetlica Wiejska w Natolinie, 35 Natolin stały Tak Sołectwa: Brzózki, Natolin, Zbrojewsko
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie (sala nr 5 w Gimnazjum), ul. Szkolna 1 Miedźno stały Tak sołectwa: Izbiska, Wapiennik, sołectwo Miedźno ulice: Akacjowa, Częstochowska od nr 54 do nr 84, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Ułańska, Marii Konopnickiej, gen. Juliusza Rómmla, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Wyzwolenia nieparzyste od nr 1 do nr 27, parzyste od nr 2 do nr 36
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie (sala gimnastyczna w Gimnazjum), ul. Szkolna 1 Miedźno stały Tak sołectwo Dębiniec ulice: Dębowa, sołectwo Miedźno ulice: Częstochowska od nr 1 do nr 53, Kosmiczna, Planetarna, Gwiezdna, Słoneczna, Księżycowa, Sportowa, Szkolna, gen. Juliana Filipowicza, Wyzwolenia nieparzyste od nr 29 do końca, parzyste od nr 38 do końca, Kasztanowa, Łąkowa, Sosnowa
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie (sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej), ul. Szkolna 1 Miedźno stały Tak sołectwo Miedźno ulice: Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Św. Jadwigi, Bolesława Chrobrego, Elizy Orzeszkowej, Leśna, Mieszka I, Zygmunta Starego, Ogrodowa, Polna; sołectwa: Kołaczkowice Duże, Kołaczkowice Małe
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą (świetlica), ul. Szkolna 6 Ostrowy nad Okszą stały Tak sołectwo Ostrowy: miejscowość Ostrowy nad Okszą ulice: Cicha, Częstochowska, Łąkowa, Ogrodowa, Tadeusza Kościuszki, Gościniec, Brzeźnicka, Chabrowa, Cmentarna, Konwaliowa, Różana, Tęczowa, Wąska, Zadworna, Liliowa, Michała Wołodyjowskiego, Jana Skrzetuskiego, Jana Onufrego Zagłoby, Danusi, Andrzeja Kmicica, Jagienki, Zawiszy Czarnego, Oleńki, Juranda ze Spychowa, Basieńki, Ignacego Dobosza, Mietodła, Piotra Wróbla, Wołyńska, Kleśniana; Mazówki, Nowy Folwark
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą (sala nr 7 - mała sala gimnastyczna), ul. Szkolna 6 Ostrowy nad Okszą stały Tak sołectwo Ostrowy: miejscowość Ostrowy nad Okszą ulice: Akacjowa, Dębowa, Kasztanowa, Lipowa, Sosnowa, Sportowa, Stawowa, Tartakowa, Krótka, Bór, Brzozowa, Graniczna, Leśna, Parkowa, Piaskowa, Przedszkolna, Słoneczna, Szkolna, Topolowa, Zakładowa, Kocińska, Rakowska, Ks. Leona Pawłowskiego, Ks. Kazimierza Sowały; Rywaczki
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mokrej, 194 Mokra stały Nie sołectwo Mokra
7 Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Główna 68 Borowa stały Nie sołectwo Borowa
8 Świetlica, ul. Turystyczna 122 Władysławów stały Nie sołectwo Władysławów
1 Gimnazjum w Opatowie, ul. Szkolna 5 Opatów stały Tak Sołectwo Opatów ulice: Kamienna, Klepaczka, Leśna, Nadrzeczna, Osiedlowa, Piaskowa, Przechodnia, Sosnowa, Żwirowa, Częstochowska, Kuźniczka, Szkolna, Tadeusza Kościuszki
2 Gimnazjum w Opatowie, ul. Szkolna 5 Opatów stały Tak Sołectwa: Iwanowice Małe, Iwanowice-Naboków
3 Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych, ul. Częstochowska 63 Iwanowice Duże stały Nie Sołectwo Iwanowice Duże ulice: Częstochowska, Dankowska, Krzepicka, Spokojna, Strażacka
4 Szkoła Podstawowa w Waleńczowie, ul. Szkolna 19 Waleńczów stały Tak Sołectwo Waleńczów ulice: Częstochowska, Jesionowa, Julianów, Piaskowa, Polna, Posadówka, Sadowa, Szkolna, Zakrzewska, Złochowicka, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Krótka, Leśna, Łąkowa, Nowa, Słoneczna, Sportowa, Topolowa
5 Szkoła Podstawowa w Wilkowiecku, ul. Szkolna 1 Wilkowiecko stały Tak Sołectwo Wilkowiecko ulice: 3 - go Maja, Cmentarna, Dąbrówka, Leszcze, Leśna, Lipowa, Mikołaja z Wilkowiecka, Nadrzeczna, Podleśna, Sosnowa, Szkolna, Wilcze Doły, Źródlana, A. Mickiewicza, Częstochowska, Długosza, Dolna, Górna, Młyńska, Płk. Chodakowskiego, Polna, Zawodzie, Żołnierzy Września
6 Szkoła Podstawowa w Złochowicach, ul. Wesoła 3 Złochowice stały Nie Sołectwo Złochowice ulice: Długa, Leśna, Topolowa, Wesoła, Kościelna, Fabryczna, Zielona
7 Remiza OSP w Zwierzyńcu Pierwszym, ul. Jasna 5 Zwierzyniec Pierwszy stały Nie Sołectwa: Zwierzyniec Drugi, Zwierzyniec Pierwszy ulice: 3 - go Maja, Dębowa, Jasna, Leśna, Nowa, Szkolna
1 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, ul. 1 Maja 8 Panki stały Nie Sołectwo Panki ulice: 1 Maja, Leśna, Częstochowska, Polna, Zwierzyniecka, Dworcowa, Powstańców Śląskich, 3 Maja, Słoneczna
2 Szkoła Podstawowa, ul. Tysiąclecia 17 Panki stały Tak Sołectwa: Jaciska, Koski-Żerdzina, Kawki, Praszczyki od nr 1 do nr 39, Panki ulice: Górnicza, Ogrodowa, Tysiąclecia, Zielona, Krótka, Łąkowa, Nadrzeczna, Staszica, Wspólna, Adriana Głębockiego
3 Szkoła Podstawowa, 31 Aleksandrów stały Tak Sołectwa: Aleksandrów, Kostrzyna-Kotary, Cyganka-Pacanów, Janiki-Ślusarze.
4 Szkoła Podstawowa, 64 Konieczki stały Nie Sołectwa: Kałmuki, Konieczki, Praszczyki od nr 40 do końca, Zwierzyniec Trzeci
1 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Długosza 7 Popów stały Nie Sołectwa: Dąbrówka, Dębie, Florianów, Popów ulice: Strażacka, PCK, Reymonta, Długosza, Ogrodowa, Osiedlowa, Pajęczańska, Szlachecka, Wieluńska, Św. Jana Pawła II, Zofii Nałkowskiej, Popów-Strebce ulice: Rzeczna, Harcerska, Zbory ulice: Nadrzeczna, Spokojna
2 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3, ul. Szkolna 1 Rębielice Królewskie stały Nie Sołectwo Rębielice Królewskie
3 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, ul. Witosa 11 Wąsosz Górny stały Nie Sołectwa: Annolesie (Annolesie+Marianów), Brzózki, Kule, Nowa Wieś, Wąsosz Dolny, Wąsosz Górny
4 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, ul. Szkolna 1 Więcki stały Nie Sołectwa: Dąbrowa (Dąbrowa+Smolarze+Wrzosy), Więcki, Płaczki (Antonie+Lelity+Płaczki)
5 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5, ul. Szkolna 8 Zawady stały Tak Sołectwa: Kamieńszczyzna, Zawady
6 Oddział Zewnętrzny Wąsosz Górny przy Areszcie Śledczym w Częstochowie, ul. Powstańców 150 Wąsosz Górny oddział zewnętrzny aresztu Śledczego Nie Oddział Zewnętrzny Wąsosz Górny przy Areszcie Śledczym w Częstochowie
1 Budynek Szkoły Podstawowej w Przystajni, ul. Szkolna 9 Przystajń stały Tak Przystajń, Bagna
2 Budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni, ul. Targowa 5 Przystajń stały Nie Antonów, Górki, Kostrzyna, Kuźnica Nowa, Kuźnica Stara, Michalinów, Mrówczak, Podłęże Szlacheckie, Stany
3 Budynek Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim, 78 Bór Zajaciński stały Tak Bór Zajaciński, Brzeziny, Siekierowizna, Wilcza Góra, Wrzosy
4 Budynek strażnicy OSP w Ługach-Radłach, ul. Leśna 1A Ługi-Radły stały Nie Dąbrowa, Kamińsko, Ługi-Radły
1 Szkoła Podstawowa we Wręczycy Wielkiej, ul. Szkolna 11 Wręczyca Wielka stały Nie Wręczyca Wielka, Wręczyca Mała
2 Szkoła Podstawowa w Grodzisku, ul. Kłobucka 1 Grodzisko stały Nie Grodzisko, Pierzchno
3 Szkoła Podstawowa w Borowem, ul. Długa 75 Borowe stały Tak Bieżeń, Borowe, Długi Kąt
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei, ul. Szkolna 1 Kalej stały Nie Kalej, Nowa Szarlejka, Szarlejka, Wydra
5 Szkoła Podstawowa w Węglowicach, 3 Węglowice stały Tak Bór Zapilski, Czarna Wieś, Jezioro, Puszczew, Węglowice
6 Szkoła Podstawowa w Kulejach, ul. Szkolna 1 Kuleje stały Tak Brzezinki, Kuleje, Nowiny, Piła Druga
7 Remiza OSP w Hutce, ul. Dolna 2 Hutka stały Tak Hutka
8 Szkoła Podstawowa w Truskolasach, ul. Szkolna 3 Truskolasy stały Nie Golce, Klepaczka, Piła Pierwsza, Truskolasy, Zamłynie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gminy : Opatów, Panki, Przystajń 4 14 530 7 35
0.0000020000Nr 2 Gminy : Krzepice, Lipie 4 12 862 5 27
0.0000030000Nr 3 Gminy : Miedźno, Popów 4 11 155 4 23
0.0000040000Nr 4 Gmina Kłobuck 5 16 776 6 38
0.0000050000Nr 5 Gmina Wręczyca Wielka 4 14 485 4 20
Podsumowanie 21 69 808 26 143

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 6 6 7 6 31
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 3 7
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 6 5 5 7 23
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 3 6 9
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 6 6 5 28
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD KOMPETENTNYCH LUDZI KWW SKL 5 4 9
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO KWW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO 5 6 7 6 24
20 KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA KW KOALICJA SAMORZĄDOWA 5 7 12

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 14 532 7 668 7 651 52.65% 0.05265
7 143 93.36% 0.09336
Tak
2 12 861 6 977 6 977 54.25% 0.05425
6 660 95.46% 0.09546
Tak
3 11 111 6 560 6 552 58.97% 0.05897
6 143 93.76% 0.09376
Tak
4 17 051 9 822 9 804 57.50% 0.0575
9 293 94.79% 0.09479
Tak
5 14 493 7 486 7 489 51.67% 0.05167
7 110 94.94% 0.09494
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 482 31 31.59% 0.03159
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 019 7 2.80% 0.0028
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 580 23 9.85% 0.00985
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 672 9 1.85% 0.00185
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 852 28 29.86% 0.02986
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD KOMPETENTNYCH LUDZI 1 562 9 4.30% 0.0043
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO 4 074 24 11.21% 0.01121
20 KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA 3 108 12 8.55% 0.00855

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 482 31 8 31.59% 0.03159
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 019 7 0 2.80% 0.0028
Nie
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 580 23 1 9.85% 0.00985
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 672 9 0 1.85% 0.00185
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 852 28 8 29.86% 0.02986
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD KOMPETENTNYCH LUDZI 1 562 9 0 4.30% 0.0043
Nie
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO 4 074 24 2 11.21% 0.01121
Tak
20 KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA 3 108 12 2 8.55% 0.00855
Tak

Rada Powiatu Kłobuckiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KIEPURA Henryk 1 393 19.50% 0.0195
Tak
1 2 2 KUREK Karolina Ewa 200 2.80% 0.0028
Nie
1 2 3 KIEPURA Jerzy 472 6.61% 0.00661
Tak
1 2 4 JEZIORSKI Tomasz Stanisław 455 6.37% 0.00637
Nie
1 2 5 KIERAT Longina 87 1.22% 0.00122
Nie
1 2 6 GRZESIAK Magdalena Anna 184 2.58% 0.00258
Nie
1 5 1 STOPA Aniela Małgorzata 384 5.38% 0.00538
Nie
1 5 2 KUDŁA Jarosław Stanisław 72 1.01% 0.00101
Nie
1 5 3 BOBIŃSKA Grażyna Krystyna 68 0.95% 0.00095
Nie
1 5 4 PALIWODA Jadwiga Aniela 35 0.49% 0.00049
Nie
1 5 5 WŁODARSKI Robert Marcin 25 0.35% 0.00035
Nie
1 5 6 DYŁA Janusz Stanisław 9 0.13% 0.00013
Nie
1 8 1 KOTAS Mariusz 139 1.95% 0.00195
Nie
1 8 2 DULEBA Małgorzata 41 0.57% 0.00057
Nie
1 8 3 GO Wojciech 39 0.55% 0.00055
Nie
1 10 1 TOMCZYK Renata 835 11.69% 0.01169
Tak
1 10 2 PAPROTNY Bogdan Edward 593 8.30% 0.0083
Nie
1 10 3 BUJAK Piotr Sylwester 203 2.84% 0.00284
Nie
1 10 4 KIEDRZYN Józef 132 1.85% 0.00185
Nie
1 10 5 KIERAT Urszula Justyna 127 1.78% 0.00178
Nie
1 18 1 KEMPA Wojciech Kamil 307 4.30% 0.0043
Nie
1 18 2 PAWELAK Adam Henryk 89 1.25% 0.00125
Nie
1 18 3 KNOP Aneta Jadwiga 15 0.21% 0.00021
Nie
1 18 4 SITEK Martyna Daniela 61 0.85% 0.00085
Nie
1 18 5 WIECHA Kamil Grzegorz 31 0.43% 0.00043
Nie
1 19 1 PATUREJ Jakub Jacek 26 0.36% 0.00036
Nie
1 19 2 NAPIERAJ Maria Magdalena 34 0.48% 0.00048
Nie
1 19 3 PIETRZAK Alina Maria 41 0.57% 0.00057
Nie
1 19 4 SROKA Marek Jan 39 0.55% 0.00055
Nie
1 19 5 SZPULAK Elżbieta Krystyna 36 0.50% 0.0005
Nie
1 20 1 LESZCZYŃSKA Bożena Zofia 305 4.27% 0.00427
Tak
1 20 2 BUJAK Konrad Szczepan 101 1.41% 0.00141
Nie
1 20 3 MANN-MATUSZCZYK Jolanta 173 2.42% 0.00242
Nie
1 20 4 JELONEK Marek 252 3.53% 0.00353
Nie
1 20 5 PRZYGODA Damian Tomasz 140 1.96% 0.00196
Nie
2 2 1 PILŚNIAK Zbigniew Adam 1 085 16.29% 0.01629
Tak
2 2 2 BORECKI Józef Bronisław 546 8.20% 0.0082
Tak
2 2 3 KLUBA Gabriela Mirosława 189 2.84% 0.00284
Nie
2 2 4 CER Andrzej 320 4.80% 0.0048
Nie
2 2 5 BIERNACKA-PACHA Elżbieta 105 1.58% 0.00158
Nie
2 2 6 WĘZIK Jolanta Maria 98 1.47% 0.00147
Nie
2 5 1 PALACZ Mariusz Dariusz 332 4.98% 0.00498
Nie
2 5 2 EKSNER Dorota Maria 97 1.46% 0.00146
Nie
2 5 3 CEGLARZ Stanisław 38 0.57% 0.00057
Nie
2 5 4 MAKLES Anna Ewa 34 0.51% 0.00051
Nie
2 5 5 KWIATKOWSKI Alojzy Józef 36 0.54% 0.00054
Nie
2 8 1 CIEŚLA Dawid Sylwester 138 2.07% 0.00207
Nie
2 8 2 TOŁPA Bartłomiej Józef 72 1.08% 0.00108
Nie
2 8 3 TROJAK Katarzyna Magdalena 37 0.56% 0.00056
Nie
2 8 4 PAWELEC Żaneta Kalina 90 1.35% 0.00135
Nie
2 8 5 KANIEWSKI Piotr Paweł 46 0.69% 0.00069
Nie
2 8 6 KILAN Michalina Anna 70 1.05% 0.00105
Nie
2 10 1 KULEJ Zbigniew 744 11.17% 0.01117
Tak
2 10 2 MOŃKA Maciej Piotr 692 10.39% 0.01039
Tak
2 10 3 LIGĘZA Mariusz 148 2.22% 0.00222
Nie
2 10 4 SZCZEPANIAK Daniela 350 5.26% 0.00526
Nie
2 10 5 KRAWCZYK Renata Teresa 226 3.39% 0.00339
Nie
2 10 6 CHYRZYŃSKA Anna Janina 108 1.62% 0.00162
Nie
2 18 1 PILŚNIAK Dariusz Andrzej 581 8.72% 0.00872
Nie
2 18 2 ŚWIERCZYŃSKI Marcin Zdzisław 253 3.80% 0.0038
Nie
2 18 3 MĄCZKA Katarzyna Anna 84 1.26% 0.00126
Nie
2 18 4 SOBERA Krzysztof Waldemar 141 2.12% 0.00212
Nie
3 2 1 SAWICKI Marek Andrzej 987 16.07% 0.01607
Tak
3 2 2 SZEWCZYK Mieczysław 596 9.70% 0.0097
Tak
3 2 3 MICHALSKA Ela Anna 83 1.35% 0.00135
Nie
3 2 4 KUSTALIK Marta Kinga 135 2.20% 0.0022
Nie
3 2 5 MIKKE Anna 150 2.44% 0.00244
Nie
3 2 6 DRABIK Tomasz 425 6.92% 0.00692
Nie
3 5 1 STARZYŃSKA Mariola Halina 308 5.01% 0.00501
Nie
3 5 2 NOGA Marek Andrzej 220 3.58% 0.00358
Nie
3 5 3 DRABEK Bożena Teresa 38 0.62% 0.00062
Nie
3 5 4 PAWEŁOSZEK Halina Marianna 56 0.91% 0.00091
Nie
3 5 5 OWCZAREK Henryk 86 1.40% 0.0014
Nie
3 10 1 KLUCZNY Andrzej 790 12.86% 0.01286
Tak
3 10 2 ZWIĄZEK Agnieszka Wanda 403 6.56% 0.00656
Nie
3 10 3 ŻURAWSKA Teresa Krystyna 526 8.56% 0.00856
Tak
3 10 4 TAŁAJCZYK Wojciech 317 5.16% 0.00516
Nie
3 10 5 MANDAT Mariola Ewa 136 2.21% 0.00221
Nie
3 10 6 KASZTELAN Łukasz Grzegorz 124 2.02% 0.00202
Nie
3 19 1 LUTAK-OBERSZTYN Elżbieta 199 3.24% 0.00324
Nie
3 19 2 MAKLES Mariusz Dawid 140 2.28% 0.00228
Nie
3 19 3 MSZYCA Artur Stefan 107 1.74% 0.00174
Nie
3 19 4 PETRYKOWSKA Maria Elżbieta 25 0.41% 0.00041
Nie
3 19 5 TAŁAJCZYK Renata 233 3.79% 0.00379
Nie
3 19 6 LEŚNIKOWSKI Robert Marek 59 0.96% 0.00096
Nie
4 2 1 BIERNACKI Maciej Piotr 724 7.79% 0.00779
Tak
4 2 2 MAJCHROWSKI Tomasz 447 4.81% 0.00481
Nie
4 2 3 FOSZNER Joanna 282 3.03% 0.00303
Nie
4 2 4 WOŚTAK Krzysztof Michał 141 1.52% 0.00152
Nie
4 2 5 SŁAWUTA Elżbieta Joanna 125 1.35% 0.00135
Nie
4 2 6 SZAFLIK Jerzy Piotr 204 2.20% 0.0022
Nie
4 2 7 NOCOŃ Aneta Maria 98 1.05% 0.00105
Nie
4 4 1 BUGAJ Jadwiga 425 4.57% 0.00457
Nie
4 4 2 FOLCHOLC Fryderyk Krzysztof 68 0.73% 0.00073
Nie
4 4 3 KONIECZNA Katarzyna Zofia 42 0.45% 0.00045
Nie
4 4 4 SABAT Bartłomiej Daniel 41 0.44% 0.00044
Nie
4 5 1 NOWAK Krzysztof Wiesław 693 7.46% 0.00746
Tak
4 5 2 MINKINA Roman Bronisław 261 2.81% 0.00281
Nie
4 5 3 ROBAK Waldemar Andrzej 394 4.24% 0.00424
Nie
4 5 4 GRĄDYS Magdalena Barbara 167 1.80% 0.0018
Nie
4 5 5 MROWIEC Ryszard 127 1.37% 0.00137
Nie
4 5 6 SZCZERBAK Beata Katarzyna 53 0.57% 0.00057
Nie
4 5 7 JELONEK Edyta Ilona 47 0.51% 0.00051
Nie
4 10 1 ADAMIK Bogdan Zenon 1 063 11.44% 0.01144
Tak
4 10 2 KORNOBIS Andrzej Feliks 181 1.95% 0.00195
Nie
4 10 3 KAROŃ Marek Adam 263 2.83% 0.00283
Nie
4 10 4 HELUSZKA Kamila Anna 135 1.45% 0.00145
Nie
4 10 5 WOJNOWSKI Dariusz Ryszard 421 4.53% 0.00453
Tak
4 10 6 ŁOBODZIŃSKA Regina Maria 118 1.27% 0.00127
Nie
4 19 1 GLAJZNER Robert Rajmund 191 2.06% 0.00206
Nie
4 19 2 MSZYCA Artur Robert 110 1.18% 0.00118
Nie
4 19 3 DOMINIK Karolina Anna 89 0.96% 0.00096
Nie
4 19 4 MYSZKOWSKI Wiesław Adam 110 1.18% 0.00118
Nie
4 19 5 ROKOSA Krystyna Elżbieta 65 0.70% 0.0007
Nie
4 19 6 KORALEWSKI Andrzej 40 0.43% 0.00043
Nie
4 19 7 STEFAŃSKA Alicja Maria 31 0.33% 0.00033
Nie
4 20 1 SKWARA Olga Dorota 602 6.48% 0.00648
Tak
4 20 2 KASPRZYK Tomasz Piotr 432 4.65% 0.00465
Nie
4 20 3 KURDYŚ Katarzyna Renata 92 0.99% 0.00099
Nie
4 20 4 CAJLER Tomasz Czesław 123 1.32% 0.00132
Nie
4 20 5 KRAUZE Agnieszka 220 2.37% 0.00237
Nie
4 20 6 PUCHAŁA Jan Wacław 120 1.29% 0.00129
Nie
4 20 7 CHAMAROWSKI Krzysztof Adam 548 5.90% 0.0059
Nie
5 2 1 KIEPURA Aneta Katarzyna 916 12.88% 0.01288
Tak
5 2 2 KMIEĆ Wacław 343 4.82% 0.00482
Nie
5 2 3 GÓRNIAK Izabela Marta 219 3.08% 0.00308
Nie
5 2 4 MAJCHRZAK Zdzisław Adam 80 1.13% 0.00113
Nie
5 2 5 BRZEZICHA Henryk 205 2.88% 0.00288
Nie
5 2 6 LISEK Urszula 188 2.64% 0.00264
Nie
5 4 1 SABAT Marzena Elżbieta 210 2.95% 0.00295
Nie
5 4 2 SADEK Iwona Józefa 173 2.43% 0.00243
Nie
5 4 3 CZECHOWSKI Konrad Marek 60 0.84% 0.00084
Nie
5 10 1 NOWAK Piotr Jakub 579 8.14% 0.00814
Nie
5 10 2 OCZKOWSKI Wojciech Bolesław 1 082 15.22% 0.01522
Tak
5 10 3 ŚLĄZAK Sylwia Izabela 182 2.56% 0.00256
Nie
5 10 4 CHRZĘSTEK Beata 166 2.33% 0.00233
Nie
5 10 5 CHWAŁCZYK Mieczysław 208 2.93% 0.00293
Nie
5 19 1 KALL Zdzisława 1 103 15.51% 0.01551
Tak
5 19 2 PAWEŁKIEWICZ Katarzyna 316 4.44% 0.00444
Nie
5 19 3 STRZELCZYK Justyna Janina 431 6.06% 0.00606
Tak
5 19 4 MIKA Krzysztof Andrzej 324 4.56% 0.00456
Nie
5 19 5 SUCHANEK Dariusz Sylwester 137 1.93% 0.00193
Nie
5 19 6 NOWAK Marcin Jacek 188 2.64% 0.00264
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kłobucki - ogółem 10 162 128 84 834 69 808 64 7 2
Gminy ogółem 9 141 123 84 834 69 808 64 7 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 20 228 16 776 13 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 64 606 53 032 51 7 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 26 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 41 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 143 66 46% 77 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 124 63 51% 61 49%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 356 128 36% 228 64%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 22 5 23% 17 77%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 1 17% 5 83%
Ogółem 623 257 41% 366 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 47 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 49 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 54 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 54 63 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 47 21 45% 26 55%
30-39 130 58 45% 72 55%
40-59 310 136 44% 174 56%
60+ 136 42 31% 94 69%
Ogółem 623 257 41% 366 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 19 3 16% 16 84%
60+ 5 2 40% 3 60%
Ogółem 28 6 21% 22 79%