Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 3 852
Wyborców 3 124
Obwodów 3
  • Wybory do Rady Miasta Brańsk
  • Wybory Burmistrza Miasta Brańsk
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, ul. Rynek 19 Brańsk stały Nie ul. Jagiellońska, ul. Armii Krajowej od nr 2 do nr 7, 21, 27, 29, 29A, 31, 33, 33A; ul. Kościuszki, ul. Jana Pawła II od nr 1 do nr 22; ul. Kościelna; ul. Rynek nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Sienkiewicza od nr 5 do nr 26; ul. Boćkowska; ul. Bielska; ul. Konopnickiej; ul. Józefa Piłsudskiego; ul. Kolonia; ul. Konrada Prószyńskiego-Promyka; ul. Królowej Bony; ul. Słowackiego; ul. Marii Skłodowskiej-Curie; ul. Księdza Ściegiennego; ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
2 Urząd Miasta w Brańsku, ul. Rynek 8 Brańsk stały Tak ul. Aleksandra Jagiellończyka; ul. Armii Krajowej nr 8, 10, 12, 12a, 16, 16a, 16A, 18, 18/1, 20, 28, 30, 36B, 43b, 45a i od nr 83 do końca; ul. Binduga, ul. Błonie; ul. Jana Pawła II od nr 23 do końca; ul. Jaśminowa; ul. Jarzębinowa; ul. Kapicy-Milewskiego; ul. Krótka; ul. Kilińskiego; ul. Kasztanowa; ul. Klonowa; ul. Kopernika; ul. Łąkowa; ul. Mickiewicza; ul. Ogrodowa; ul. Polna; ul. Poniatowskiego; ul. Rynek z wyłączeniem nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Sienkiewicza od nr 27 do końca; ul. Senatorska, ul. Sielska; ul. Sportowa; ul. Szkolna; ul. Witosa; ul. Wiatraczna
3 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 12 Brańsk dom pomocy społecznej Nie ul. Jana Pawła II 12

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 m. Brańsk, ul. Jagiellońska z wyłączeniem numerów 11, 13, 17 1 179 5 5
0.0000020000Nr 2 m. Brańsk, ul. Armii Krajowej nr 27 i 29; ul. Jagiellońska nr 11, 13, 17; ul. Konrada Prószyńskiego-Promyka 1 209 5 5
0.0000030000Nr 3 m. Brańsk, ul. Armii Krajowej od nr 2 do nr 7, 21, 29A, 31, 33, 33A; ul. Kościuszki nr 16, l6a, 18, 22, 24, 26 i od nr 30 do końca 1 195 4 4
0.0000040000Nr 4 m. Brańsk, ul. Jana Pawła II od nr 1 do nr 22; ul. Kościuszki z wyłączeniem nr 16, 16a, 18, 22, 24, 26 i od nr 30 do końca 1 190 5 5
0.0000050000Nr 5 m. Brańsk, ul. Kościelna; ul. Rynek nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Sienkiewicza od nr 5 do nr 26 1 174 5 5
0.0000060000Nr 6 m. Brańsk, ul. Binduga nr 3; ul. Jana Pawła II od nr 23 do końca; ul. Sienkiewicza od nr 27 do końca 1 203 5 5
0.0000070000Nr 7 m. Brańsk, ul. Kapicy-Milewskiego; ul. Rynek z wyłączeniem nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Senatorska 1 176 5 5
0.0000080000Nr 8 m. Brańsk, ul. Boćkowska 1 222 4 4
0.0000090000Nr 9 m. Brańsk, ul. Bielska; ul. Konopnickiej; ul. Józefa Piłsudskiego 1 211 4 4
0.0000100000Nr 10 m. Brańsk, ul. Binduga od nr 4 do nr 70; ul. Sportowa; ul. Sielska; ul. Kopernika od 34 do końca; ul. Wiatraczna 1 281 5 5
0.0000110000Nr 11 m. Brańsk, ul. Armii Krajowej nr 18, 18/1, 28, 30, 36B i od nr 83 do końca; ul. Binduga od nr 71 do końca; ul. Kilińskiego; ul. Łąkowa; ul. Poniatowskiego; ul. Polna 1 203 4 4
0.0000120000Nr 12 m. Brańsk, ul. Armii Krajowej 43b, 45a; ul. Krótka; ul. Mickiewicza; ul. Ogrodowa; ul. Kopernika do nr 7 1 214 5 5
0.0000130000Nr 13 m. Brańsk, ul. Armii Krajowej nr 8, 10, 12, 12A, 16, 16a, 16A, 20; ul. Błonie nr parzyste od 34 do końca i nr nieparzyste od 59 do końca; ul. Jaśminowa; ul. Jarzębinowa; ul. Klonowa; ul. Kasztanowa; ul. Witosa 1 238 5 5
0.0000140000Nr 14 m. Brańsk, ul. Aleksandra Jagiellończyka; ul. Błonie nr parzyste do nr 32 oraz nr nieparzyste do nr 57; ul. Kopernika od nr 9 do nr 33; ul. Szkolna 1 256 5 5
0.0000150000Nr 15 m. Brańsk, ul. Królowej Bony; ul. Marii Skłodowskiej-Curie; ul. Słowackiego; ul. Księdza Ściegiennego; ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; ul. Kolonia 1 173 5 5
Podsumowanie 15 3 124 71 71

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA GIŻEWSKIEGO KWW KRZYSZTOFA GIŻEWSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BRAŃSKIEJ KWW ZIEMI BRAŃSKIEJ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRAŃSK NASZA MAŁA OJCZYZNA KWW BRAŃSK NASZA MAŁA OJCZYZNA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11
20 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” KW „NASZE PODLASIE” 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
4 PUCHALSKI Krzysztof 33 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Brańsk
3 OLEKSIEWICZ Lucyna 50 średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRAŃSK NASZA MAŁA OJCZYZNA Brańsk
5 SOKOŁOWSKI Czesław 65 wyższe KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” Brańsk
1 GIŻEWSKI Krzysztof 37 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA GIŻEWSKIEGO Brańsk
2 KOCZEWSKI Eugeniusz Tomasz 47 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BRAŃSKIEJ Brańsk

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 179 116 116 64.80% 0.0648
114 98.28% 0.09828
Tak
2 209 121 121 57.89% 0.05789
121 100.00% 0.1
Tak
3 195 117 117 60.00% 0.06
110 94.02% 0.09402
Tak
4 191 99 99 51.83% 0.05183
96 96.97% 0.09697
Tak
5 174 110 110 63.22% 0.06322
109 99.09% 0.09909
Tak
6 203 122 122 60.10% 0.0601
122 100.00% 0.1
Tak
7 176 104 104 59.09% 0.05909
100 96.15% 0.09615
Tak
8 222 124 124 55.86% 0.05586
124 100.00% 0.1
Tak
9 211 122 122 57.82% 0.05782
121 99.18% 0.09918
Tak
10 281 166 166 59.07% 0.05907
166 100.00% 0.1
Tak
11 203 140 140 68.97% 0.06897
138 98.57% 0.09857
Tak
12 215 131 131 60.93% 0.06093
129 98.47% 0.09847
Tak
13 238 151 151 63.45% 0.06345
149 98.68% 0.09868
Tak
14 256 175 175 68.36% 0.06836
172 98.29% 0.09829
Tak
15 173 102 102 58.96% 0.05896
102 100.00% 0.1
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 463 15 24.72% 0.02472
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA GIŻEWSKIEGO 201 15 10.73% 0.01073
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BRAŃSKIEJ 570 15 30.43% 0.03043
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRAŃSK NASZA MAŁA OJCZYZNA 179 11 9.56% 0.00956
20 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 460 15 24.56% 0.02456

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 463 15 4 24.72% 0.02472
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA GIŻEWSKIEGO 201 15 0 10.73% 0.01073
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BRAŃSKIEJ 570 15 7 30.43% 0.03043
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRAŃSK NASZA MAŁA OJCZYZNA 179 11 1 9.56% 0.00956
20 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 460 15 3 24.56% 0.02456

Rada Miasta Brańsk - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 PÓŁTORAK Dorota 19 16.67% 0.01667
Nie
1 17 17 GOŁĘBIECKI Daniel 2 1.75% 0.00175
Nie
1 18 18 ZAWADZKI Ludwik 39 34.21% 0.03421
Nie
1 19 19 LENARD Krzysztof 8 7.02% 0.00702
Nie
1 20 20 FIEDOROWICZ Wojciech 46 40.35% 0.04035
Tak
2 10 10 WASILEWSKA Ewa 29 23.97% 0.02397
Nie
2 17 17 MAŁASZKIEWICZ Piotr 9 7.44% 0.00744
Nie
2 18 18 BOLESTA Heronim Edward 49 40.50% 0.0405
Tak
2 19 19 KĘDZIA Katarzyna 11 9.09% 0.00909
Nie
2 20 20 TOPCZEWSKI Mariusz 23 19.01% 0.01901
Nie
3 10 10 SYLWESTRZUK Anna 28 25.45% 0.02545
Nie
3 17 17 MIERZWIŃSKI Piotr Robert 14 12.73% 0.01273
Nie
3 18 18 OSMÓLSKA Iwona 28 25.45% 0.02545
Nie
3 20 20 CZAPSKI Wojciech 40 36.36% 0.03636
Tak
4 10 10 ANGIELCZYK Magdalena 27 28.13% 0.02813
Tak
4 17 17 KUNICKI Mariusz 9 9.38% 0.00938
Nie
4 18 18 BAŃKOWSKI Rafał 23 23.96% 0.02396
Nie
4 19 19 MODZELEWSKI Maciej 13 13.54% 0.01354
Nie
4 20 20 BRYC Stanisław 24 25.00% 0.025
Nie
5 10 10 MORTEL Anna Teresa 40 36.70% 0.0367
Tak
5 17 17 OSTROWSKI Grzegorz 8 7.34% 0.00734
Nie
5 18 18 GODLEWSKA Agnieszka 27 24.77% 0.02477
Nie
5 19 19 GRZELAK Maria 3 2.75% 0.00275
Nie
5 20 20 ANUSIEWICZ Ryszard 31 28.44% 0.02844
Nie
6 10 10 GREGORCZUK Karolina Greta 26 21.31% 0.02131
Nie
6 17 17 MALISZEWSKI Franciszek 9 7.38% 0.00738
Nie
6 18 18 SOKOŁOWSKI Krzysztof 33 27.05% 0.02705
Nie
6 19 19 LALASZEWSKI Maksymilian 18 14.75% 0.01475
Nie
6 20 20 ZAWADZKA Renata 36 29.51% 0.02951
Tak
7 10 10 KUŁAKOWSKI Kazimierz 11 11.00% 0.011
Nie
7 17 17 ŻARSKI Tomasz 10 10.00% 0.01
Nie
7 18 18 BUŚKO Paweł 29 29.00% 0.029
Tak
7 19 19 NIEMYJSKA Iwona Hanna 26 26.00% 0.026
Nie
7 20 20 ROMANIUK Piotr Kazimierz 24 24.00% 0.024
Nie
8 10 10 DĄBROWSKI Tadeusz Bernard 18 14.52% 0.01452
Nie
8 17 17 KORZENIEWSKI Łukasz 41 33.06% 0.03306
Nie
8 18 18 DĄBROWSKI Jerzy 48 38.71% 0.03871
Tak
8 20 20 GÓRSKI Józef 17 13.71% 0.01371
Nie
9 10 10 KAMIŃSKI Błażej 25 20.66% 0.02066
Nie
9 17 17 SAKOWICZ Piotr 28 23.14% 0.02314
Nie
9 18 18 KRYŃSKI Jan 35 28.93% 0.02893
Tak
9 20 20 PARNIEWSKI Krzysztof 33 27.27% 0.02727
Nie
10 10 10 PIETRZYKOWSKI Łukasz 60 36.14% 0.03614
Tak
10 17 17 OTTO Mateusz 18 10.84% 0.01084
Nie
10 18 18 BOGUSZ Henryk 48 28.92% 0.02892
Nie
10 19 19 KUNICKA Małgorzata 9 5.42% 0.00542
Nie
10 20 20 KORZENIEWSKI Ryszard 31 18.67% 0.01867
Nie
11 10 10 SKIBOWSKI Mieczysław 26 18.84% 0.01884
Nie
11 17 17 KOSIŃSKA Iwona Barbara 14 10.14% 0.01014
Nie
11 18 18 KOŁOSZKO Walenty 69 50.00% 0.05
Tak
11 20 20 NIEMYŃSKI Marian 29 21.01% 0.02101
Nie
12 10 10 ZAWADZKA Ewa 33 25.58% 0.02558
Nie
12 17 17 ROMANIUK Marcin 5 3.88% 0.00388
Nie
12 18 18 DĄBROWSKI Edward 37 28.68% 0.02868
Tak
12 19 19 OLEKSIEWICZ Wojciech 30 23.26% 0.02326
Nie
12 20 20 ADAMCZYK Włodzimierz 24 18.60% 0.0186
Nie
13 10 10 MUCHA Jerzy 36 24.16% 0.02416
Nie
13 17 17 DĄBROWSKI Jan 4 2.68% 0.00268
Nie
13 18 18 FILIŃSKA Teresa Halina 37 24.83% 0.02483
Nie
13 19 19 WASILEWSKI Wojciech 38 25.50% 0.0255
Tak
13 20 20 MARKOWSKA Katarzyna Zofia 34 22.82% 0.02282
Nie
14 10 10 USAKIEWICZ Kornelia 61 35.47% 0.03547
Tak
14 17 17 KOŁOSZKO Jarosław 8 4.65% 0.00465
Nie
14 18 18 MIERZWIŃSKI Łukasz 39 22.67% 0.02267
Nie
14 19 19 VAN ACKER Małgorzata Maria 17 9.88% 0.00988
Nie
14 20 20 OLĘDZKI Kazimierz 47 27.33% 0.02733
Nie
15 10 10 GRZYBOWSKI Maciej 24 23.53% 0.02353
Nie
15 17 17 OSTROWSKI Wojciech 22 21.57% 0.02157
Nie
15 18 18 ŚWIĘCKI Krzysztof Waldemar 29 28.43% 0.02843
Tak
15 19 19 KUDŁA Katarzyna 6 5.88% 0.00588
Nie
15 20 20 KUJAWSKI Marek 21 20.59% 0.02059
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 GIŻEWSKI Krzysztof 37 wyższe Brańsk, 151 7.99 Nie
2 KOCZEWSKI Eugeniusz Tomasz 47 wyższe Brańsk, 724 38.31 Druga tura
3 OLEKSIEWICZ Lucyna 50 średnie Brańsk, 354 18.73 Nie
4 PUCHALSKI Krzysztof 33 wyższe Brańsk, 303 16.03 Nie
5 SOKOŁOWSKI Czesław 65 wyższe Brańsk, 358 18.94 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, ul. Rynek 19 Brańsk stały 1 449 867 867 59.83% 0.05983
865 99.77%
2 Urząd Miasta w Brańsku, ul. Rynek 8 Brańsk stały 1 572 990 990 62.98% 0.06298
981 99.09%
3 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 12 Brańsk dom pomocy społecznej 105 45 45 42.86% 0.04286
44 97.78%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KOCZEWSKI Eugeniusz Tomasz 47 wyższe Brańsk, 1211 72.78 Tak
2 SOKOŁOWSKI Czesław 65 wyższe Brańsk, 453 27.22 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych SOKOŁOWSKI Czesław Głosów ważnych oddanych na kandydatów KOCZEWSKI Eugeniusz Tomasz
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, ul. Rynek 19 Brańsk 750 200 26.67% 0.02667
73.33% 550
2 Urząd Miasta w Brańsku, ul. Rynek 8 Brańsk 871 221 25.37% 0.02537
74.63% 650
3 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 12 Brańsk 43 32 74.42% 0.07442
25.58% 11

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, ul. Rynek 19 Brańsk stały 1444 755 755 52.29% 0.05229
750 99.34%
2 Urząd Miasta w Brańsku, ul. Rynek 8 Brańsk stały 1570 876 876 55.80% 0.0558
871 99.43%
3 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 12 Brańsk dom pomocy społecznej 103 49 49 47.57% 0.04757
43 87.76%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 3 852 3 124 3 1