Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 55 843
Wyborców 46 334
Obwodów 50
  • Wybory do Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bielsk podlaskiMiasto Bielsk Podlaski 14 4 21 20 138
miasto branzskMiasto Brańsk 3 15 15 71 71
gmina bielsk podlaskiGmina Bielsk Podlaski 9 15 15 45 45
gmina boczkiGmina Boćki 5 15 15 33 33
gmina branzskGmina Brańsk 9 15 15 33 33
gmina orlaGmina Orla 5 15 15 42 42
gmina rudkaGmina Rudka 2 15 15 25 25
gmina wyszkiGmina Wyszki 3 15 15 39 39

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, ul. 11 Listopada 6 Bielsk Podlaski stały Tak ul. 11 Listopada nr 2 - 8, ul. 3 Maja nr 1 - 7, ul. Tadeusza Kościuszki nr 11 - 19 i nr 14 - 20, ul. Adama Mickiewicza nr 27 - 33
2 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów, ul. Tadeusza Kościuszki 21 Bielsk Podlaski stały Nie ul. 11 Listopada nr 10 - 112, ul. 3 Maja nr 9 - 23, ul. Konstantego Ciołkowskiego, ul. Obwodowa, Aleja Józefa Piłsudskiego nr 17 - 33 i nr 14 - 30, ul. Powstania Listopadowego, ul. Powstania Styczniowego, ul. Scaleniowa, ul. Słoneczna, ul. Strokowska, ul. Walecznych, ul. Wiatrakowa, ul. Wierzbowa, ul. Zachodnia, ul. Stefana Żeromskiego nr 11 - 13 i nr 20 - 44
3 Budynek użyteczności publicznej (obiekt po Szkole Podstawowej nr 5), Kopernika 3 Bielsk Podlaski stały Nie ul. 3 Maja nr 2 - 24 , ul. Fryderyka Chopina, ul. Jarosława Dąbrowskiego, ul. Kościelna, ul. Tadeusza Kościuszki nr 1 - 9 i nr 2 - 12, ul. Krucza, ul. Kryniczna, ul. Adama Mickiewicza nr 35 - 57, Aleja Józefa Piłsudskiego nr 35 - 53 i nr 32 - 54, Plac Ratuszowy, ul. Poświętna, ul. Rejonowa, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Wita Stwosza, ul. Targowa, ul. Stefana Żeromskiego nr 1 - 9 i 2 - 18
4 Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Klemensa Piłsudskiego, ul. Szkolna 12 Bielsk Podlaski stały Tak ul. Władysława Andersa, ul. Białostocka, ul. Błękitna, ul. Graniczna, ul. Franciszka Kleeberga nr 1 - 43 i nr 2 - 72, Jana Kochanowskiego, ul. Hugo Kołłątaja, ul. Marii Konopnickiej, ul. Ignacego Krasickiego, ul. Kresowa, ul. Jana Matejki, ul. Adama Mickiewicza nr 59 - 81 i nr 62 - 124, ul Okrężna, Aleja Józefa Piłsudskiego nr 55 - 77 i nr 56 - 72, ul. Tadeusza Rejtana, ul. Sadowa, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Szkolna, ul. Wisławy Szymborskiej, ul. Juliana Tuwima, ul. Zaciszna, ul. Zamiejska, ul. Złota, ul. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
5 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Adama Mickiewicza (wejście od ul. Widowskiej), ul. Adama Mickiewicza 126 Bielsk Podlaski stały Nie ul. Władysława Broniewskiego, ul. Czwartaków, ul. Grunwaldzka, ul. Harcerska, ul. Franciszka Kleeberga nr 45 - 115 i nr 74 - 132, ul. Kowalska, ul. Adama Mickiewicza nr 83 - 221 i 126 - 226, ul. Młynowa, ul. Emilii Plater, ul. Władysława Sikorskiego, ul. Wschodnia, ul. Zielona
6 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Adama Mickiewicza (wejście od ul. Adama Mickiewicza), A. Mickiewicza 126 Bielsk Podlaski stały Nie ul. Ignacego Daniłowicza, ul. Ekologiczna, ul. Jagiellońska nr 59 - 81 i nr 70 - 86, ul. Miodowa, ul. Ogrodowa nr 47 - 131 i nr 52 - 138, ul. Północna, ul. Rzeczna, ul. Torfowa, ul. Widowska nr 21 - 49 i nr 26 - 64, ul. Wspólna
7 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kazimierzowska 14 Bielsk Podlaski stały Tak ul. Jagiellońska nr 15 - 57 i nr 36 - 68, ul. Adama Kazanowskiego, ul. Kazimierzowska nr 1 - 39, ul. Ogrodowa nr 1 - 45 i nr 2 - 50, ul. Widowska nr 1 - 19 i nr 2 - 24
8 Szkoła Podstawowa Nr 3 z DNJB, ul. Józefa Poniatowskiego 9 Bielsk Podlaski stały Tak ul. Stefana Batorego nr 1 - 9, ul. Cegielniana, ul. Dubicze nr 1 - 89 i nr 2 - 100, ul. Jagiellońska nr 1 - 13 i nr 2 - 34, ul. Kazimierzowska nr 2 - 40, ul. Mikołaja Kopernika, ul. Adama Mickiewicza nr 34 - 60, ul. Mleczna, ul. Józefa Poniatowskiego nr 1 - 11
9 Przedszkole Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi, ul. S. Żeromskiego 3 Bielsk Podlaski stały Tak ul. 11 Listopada nr 1 - 131, ul. Zygmunta Glogera, ul. Jana Kilińskiego, ul. Jana Krzysztofa Kluka, ul. Oskara Kolberga, ul. Kolejowa, ul. Tadeusza Kościuszki nr 22 - 28, ul. Adama Mickiewicza nr 1 - 25 i nr 2 - 32, ul. Na Lubce, ul. Gabriela Narutowicza, ul. aleja Józefa Piłsudskiego nr 1 - 15 i nr 2 - 12, ul. Józefa Poniatowskiego nr 2 - 18, ul Zamkowa
10 Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej, ul. Hołowieska 18 Bielsk Podlaski stały Nie ul. Akacjowa, ul. Stefana Batorego nr 11 - 83 i nr 2 - 38, ul. Białowieska nr 1 - 81 i nr 2 - 74, ul. Brzozowa, ul. Bursztynowa, ul. Chmielna, ul. Dębowa, ul. Górna, ul. Hołowieska, ul. Jarzębinowa, ul. Jaśminowa, ul. Jesionowa, ul. Kasztanowa, ul. Kleszczelowska, ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Kwiatowa, ul. Lazurowa, ul. Lipowa, ul. Malinowa, ul. Modrzewiowa, ul. Owocowa, ul. Owsiana, ul. Perłowa, ul. Przechodnia, ul. Różana, ul. Rumiankowa, ul. Słonecznikowa, ul. Stepowa, ul. Szpitalna, ul. Szydłówka, ul. Topolowa, ul. Romualda Traugutta, ul. Warzywna, ul. Wczasowa, ul. Wesoła, ul. Wiśniowa, ul. Wrzosowa, ul. Wysoka, ul. Żytnia
11 Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, ul. Wojska Polskiego 17 Bielsk Podlaski stały Tak ul. 30 Lipca, ul. Bagnista, ul. Józefa Bema, ul. Bohaterów Września, ul. Dubiażyńska nr 31 - 89, ul. Dworska, ul. Gajowa, ul. Grabniak, ul. Jodłowa, ul. Koszarowa, ul. Krótka, ul. Leśna, ul. Leśne Osiedle, ul. Łąkowa, ul. Mała, ul. Myśliwska, ul. Niecała, ul. Obozowa, ul. Elizy Orzeszkowej, ul. Parkowa, ul. Anatola Pronina, ul. Juliusza Słowackiego nr 1 - 37 i nr 2 - 44, ul. Sosnowa, ul. Sportowa, ul. Strzelnicza, ul. Studziwodzka, ul. Szarych Szeregów ul. Torowa, ul. Wiejska, ul. Wilcza, ul. Wodna, ul. Zajęcza, ul. Zimowa Droga, ul. Żabia, ul. Żurawia
12 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego, ul. Władysława Wysockiego 6 Bielsk Podlaski stały Tak ul. Adama Asnyka, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ul. bł. ks. Antoniego Beszty Borowskiego, ul. Brańska, ul. Jana Długosza, ul. Dubiażyńska nr 1 - 29 i 2 - 50, ul. Alfonsa Erdmana, ul. Jana Pawła II, ul. Tadeusza Jarońskiego, ul. Józefa Jaroszewicza, ul. Jarosława Kostycewicza, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego, ul. Bolesława Leśmiana, ul. Lotnicza, ul. Czesława Miłosza, ul. Cypriana Kamila Norwida, ul. Nowa, ul. Karola Olszewskiego, ul. rtm. Witolda Pileckiego, ul. Bolesława Prusa, ul. Mikołaja Reja, ul. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Juliusza Słowackiego nr 46 - 52, ul. Jerzego Szaniawskiego, ul. Świerkowa, ul. Bronisława Taraszkiewicza, ul. Józefa Tokarzewicza, ul. Wincentego Witosa, ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Wysockiego, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Władysława Żarniewicza, ul. Jana III Sobieskiego
13 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ul. Białowieska 113 D Bielsk Podlaski stały Nie ul. Białowieska nr 83 - 119 i nr 76 - 96, ul. Chabrowa, ul. Lniana, ul. Makowa, ul. Maszynowa, ul. Orlańska, ul. Pogodna, ul. Polna, ul. Techniczna, ul. Ukośna, ul. Jerzego Nowosielskiego, ul. Przystrefowa.
14 Samodzielny Publiczny ZOZ, Kleszczelowska 1 Bielsk Podlaski szpital Nie Szpital w Bielsku Podlaskim
1 Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, ul. Rynek 19 Brańsk stały Nie ul. Jagiellońska, ul. Armii Krajowej od nr 2 do nr 7, 21, 27, 29, 29A, 31, 33, 33A; ul. Kościuszki, ul. Jana Pawła II od nr 1 do nr 22; ul. Kościelna; ul. Rynek nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Sienkiewicza od nr 5 do nr 26; ul. Boćkowska; ul. Bielska; ul. Konopnickiej; ul. Józefa Piłsudskiego; ul. Kolonia; ul. Konrada Prószyńskiego-Promyka; ul. Królowej Bony; ul. Słowackiego; ul. Marii Skłodowskiej-Curie; ul. Księdza Ściegiennego; ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
2 Urząd Miasta w Brańsku, ul. Rynek 8 Brańsk stały Tak ul. Aleksandra Jagiellończyka; ul. Armii Krajowej nr 8, 10, 12, 12a, 16, 16a, 16A, 18, 18/1, 20, 28, 30, 36B, 43b, 45a i od nr 83 do końca; ul. Binduga, ul. Błonie; ul. Jana Pawła II od nr 23 do końca; ul. Jaśminowa; ul. Jarzębinowa; ul. Kapicy-Milewskiego; ul. Krótka; ul. Kilińskiego; ul. Kasztanowa; ul. Klonowa; ul. Kopernika; ul. Łąkowa; ul. Mickiewicza; ul. Ogrodowa; ul. Polna; ul. Poniatowskiego; ul. Rynek z wyłączeniem nr 3, 5, 6, 7, 9, 11; ul. Sienkiewicza od nr 27 do końca; ul. Senatorska, ul. Sielska; ul. Sportowa; ul. Szkolna; ul. Witosa; ul. Wiatraczna
3 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 12 Brańsk dom pomocy społecznej Nie ul. Jana Pawła II 12
1 Szkoła Podstawowa w Augustowie, 30 Augustowo stały Tak Augustowo, Bańki, Malinowo, Nałogi, Stolowacz, Stryki, Woronie
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, 40 Łubin Kościelny stały Tak Bolesty, Brześcianka, Grabowiec, Łubin Kościelny, Łubin Rudołty, Sierakowizna, Skrzypki Duże, Skrzypki Małe, Szastały, Truski
3 Centrum Kultury Wiejskiej w Dubiażynie, 100 Dubiażyn stały Nie Dubiażyn, Knorydy, Kozły, Lewki, Mokre, Podbiele, Rajki
4 Ośrodek Kultury Lokalnej w Pilikach, 53 Piliki stały Tak Dobromil, Pietrzykowo Gołąbki, Pietrzykowo Wyszki, Piliki, Zawady
5 Sala Konferencyjna Urzędu Gminy w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 46 Bielsk Podlaski stały Tak Hołody, Parcewo, Widowo
6 Ośrodek Kultury Lokalnej w Proniewiczach, 12 Proniewicze stały Tak Hryniewicze Duże, Hryniewicze Małe, Proniewicze, Rzepniewo, Sobótka
7 Remiza Strażacka w Pasynkach, 30 Pasynki stały Nie Biała, Kotły, Krzywa, Łoknica, Miękisze, Ogrodniki, Orlanka, Pasynki, Pilipki, Saki, Treszczotki, Zubowo
8 Wiejski Dom Kultury w Rajsku, 57/2 Rajsk stały Nie Chraboły, Deniski, Haćki, Husaki, Jacewicze, Orzechowicze, Plutycze, Rajsk
9 Remiza Strażacka w Ploskach, 88 Ploski stały Nie Knorozy, Kożyno, Ploski, Stupniki
1 Świetlica wiejska w Andryjankach, 77 Andryjanki stały Tak Andryjanki, Wygonowo, Wandalin, Piotrowo Trojany, Piotrowo Krzywokoły
2 Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, ul. Dubieńska 11 Boćki stały Tak Boćki I, Boćki II, Boćki III, Kolonia Boćki, Jakubowskie, Kolonia Andryjanki, Skalimowo
3 Wiejski Dom Kultury w Nurcu, 34 Nurzec stały Nie Bystre, Dubno, Dziecinne, Krasna Wieś, Mołoczki, Nurzec, Pasieka, Sasiny, Szeszyły, Śnieżki
4 Świetlica Wiejska we wsi Olszewo, 36 Olszewo stały Tak Bodaki, Bodaczki, Olszewo, Wiercień, Hawryłki, Starowieś, Szumki
5 Świetlica Wiejska we wsi Sielc, 37 Sielc stały Nie Sielc, Siekluki, Solniki, Siedlece, Torule, Wojtki, Żołoćki
1 Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Kalnicy, 54 Kalnica stały Nie Bronka, Kalnica, Kiersnówek, Majorowizna, Kadłubówka, Koszewo, Nowosady, Dębowo
2 Szkoła Podstawowa w Chojewie, 109 Chojewo stały Tak Chojewo, Kiersnowo, Pace
3 Remiza OSP Popławy, 76 Popławy stały Tak Holonki, Oleksin, Puchały Stare, Popławy
4 Remiza OSP Klichy, 98 Klichy stały Nie Burchaty, Holonki, Klichy, Widźgowo
5 Szkoła Podstawowa w Domanowie, 19a Domanowo stały Tak Domanowo, Patoki, Mień
6 Szkoła Podstawowa w Domanowie, Szkoła Filialna w Świrydach, 2 Świrydy stały Nie Olędzkie, Olszewek, Świrydy, Olszewo, Poletyły, Załuskie Kościelne, Załuskie Koronne
7 Publiczne Gimnazjum w Glinniku, 40c Glinnik stały Tak Glinnik, Pruszanka Stara, Pruszanka-Baranki, Pietraszki, Zanie, Ferma, Kiewłaki, Ściony, Markowo w tym sołectwo Pasieka
8 Izba Tradycji Regionalnej i Rolnictwa w Szmurłach, 31 Szmurły stały Nie Płonowo, Puchały Nowe, Szmurły, Spieszyn
9 Remiza OSP Lubieszcze, 39A Lubieszcze stały Tak Brzeźnica, Lubieszcze
1 Świetlica Gminnego Ośrodka Kultury w Orli, ul. Spółdzielcza 1 Orla stały Nie Sołectwo: Orla
2 Szkoła Podstawowa z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego w Orli, ul. Bielska 32 Orla stały Tak Sołectwa: Koszele, Krywiatycze, Mikłasze, Reduty, Spiczki, Szczyty-Dzięciołowo, Szczyty-Nowodwory, Szernie, Wólka
3 Świetlica wiejska w Paszkowszczyźnie, 80 Paszkowszczyzna stały Nie Sołectwa: Malinniki, Paszkowszczyzna, Topczykały
4 Świetlica wiejska w Dydulach, 60 Dydule stały Tak Sołectwa: Dydule, Gredele, Koszki, Oleksze
5 Świetlica wiejska w Wólce Wygonowskiej, 62b Wólka Wygonowska stały Tak Sołectwa: Czechy Zabłotne, Gregorowce, Moskiewce, Pawlinowo, Wólka Wygonowska
1 Świetlica Wiejska, ul. Wolności 1 Rudka stały Tak Rudka oraz miejscowości: Józefin, Olendy, Karp
2 Świetlica Wiejska, 1 Koce Borowe stały Tak Koce Borowe, Niemyje-Jarnąty, Niemyje Nowe, Niemyje-Skłody, Niemyje Stare, Niemyje-Ząbki
1 Szkoła Podstawowa im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Strabli, ul. Wesoła 2A Strabla stały Nie Łapcie, Łyse, Mulawicze, Olszanica, Samułki Duże, Samułki Małe, Strabla, Wiktorzyn
2 Szkoła Podstawowa im. księdza Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie, ul. Szkolna 2 Topczewo stały Tak Bogusze, Budlewo, Gawiny, Godzieby, Górskie, Falki, Ignatki, Kamienny Dwór, Koćmiery, Mierzwin Duży, Mierzwin Mały, Moskwin, Nowe Bagińskie, Osówka, Ostrówek, Pierzchały, Sieśki, Stare Bagińskie, Topczewo, Trzeszczkowo, Wodźki, Wólka Pietkowska, Wólka Zaleska, Wypychy, Zalesie, Zdrojki
3 Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wyszkach, ul. Piórkowska 30 Wyszki stały Tak Bujnowo, Filipy, Kalinówka, Kowale, Kożuszki, Krupice, Łubice, Łuczaje, Malesze, Mieszuki, Niewino Borowe, Niewino Kamieńskie, Niewino Leśne, Niewino Popławskie, Niewino Stare, Pulsze, Sasiny, Stacewicze, Szczepany, Szpaki, Tworki, Warpechy Nowe, Warpechy Stare, Wyszki, Zakrzewo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Bielsk Podlaski 8 20 767 6 50
0.0000020000Nr 2 Miasto Brańsk, Gmina Brańsk, Gmina Rudka, Gmina Orla, Gmina Boćki 6 15 960 5 34
0.0000030000Nr 3 Gmina Bielsk Podlaski, Gmina Wyszki 3 9 607 6 26
Podsumowanie 17 46 334 17 110

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 5 12
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 7 5 22
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BIELSKA KWW KOALICJA BIELSKA 10 6 3 19
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE KWW WSPÓLNIE 10 8 5 23
15 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” KW „NASZE PODLASIE” 10 8 5 23
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TAŃCA KW STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TAŃCA 3 5 3 11

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 20 780 10 755 10 754 51.75% 0.05175
10 411 96.81% 0.09681
Tak
2 15 957 9 771 9 760 61.16% 0.06116
9 146 93.71% 0.09371
Tak
3 9 609 5 072 5 070 52.76% 0.05276
4 848 95.62% 0.09562
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 744 12 3.05% 0.00305
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 462 22 22.38% 0.02238
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BIELSKA 5 303 19 21.73% 0.02173
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE 5 505 23 22.56% 0.02256
15 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 6 972 23 28.57% 0.02857
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TAŃCA 419 11 1.72% 0.00172

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 744 12 0 3.05% 0.00305
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 462 22 4 22.38% 0.02238
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BIELSKA 5 303 19 4 21.73% 0.02173
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE 5 505 23 3 22.56% 0.02256
Tak
15 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 6 972 23 6 28.57% 0.02857
Tak
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TAŃCA 419 11 0 1.72% 0.00172
Nie

Rada Powiatu w Bielsku Podlaskim - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 MOCZULSKI Marcin 76 0.73% 0.00073
Nie
1 2 2 KARCZEWSKA Małgorzata 78 0.75% 0.00075
Nie
1 2 3 MAKOWIECKA Angelika 24 0.23% 0.00023
Nie
1 2 4 PIETRZYKOWSKA Katarzyna 8 0.08% 8.0E-5
Nie
1 2 5 HRYNIEWICKI Patryk 36 0.35% 0.00035
Nie
1 2 6 ROSZCZYC Katarzyna 32 0.31% 0.00031
Nie
1 2 7 STOSIAK Jacek 49 0.47% 0.00047
Nie
1 10 1 CZARKOWSKI Kazimierz 383 3.68% 0.00368
Nie
1 10 2 RADKIEWICZ Jan 553 5.31% 0.00531
Tak
1 10 3 BOROWSKI Romuald 134 1.29% 0.00129
Nie
1 10 4 MUCHA Mirosław 66 0.63% 0.00063
Nie
1 10 5 WOJEŃSKA Lucyna 95 0.91% 0.00091
Nie
1 10 6 GOŁĘBIECKA Zdzisława 94 0.90% 0.0009
Nie
1 10 7 WARDECKI Marek 101 0.97% 0.00097
Nie
1 10 8 BODZEWICZ Irena 17 0.16% 0.00016
Nie
1 10 9 GIERASIMIUK-CHOMICKI Tomasz 114 1.09% 0.00109
Nie
1 10 10 DĄBROWSKA Małgorzata 65 0.62% 0.00062
Nie
1 13 1 BOŻKO Piotr 650 6.24% 0.00624
Tak
1 13 2 LESZCZYŃSKI Bazyli 521 5.00% 0.005
Tak
1 13 3 RYŻYK Maria 471 4.52% 0.00452
Tak
1 13 4 SOSNA-PAWLUCZUK Ałła 435 4.18% 0.00418
Nie
1 13 5 RUSACZYK Tamara 303 2.91% 0.00291
Nie
1 13 6 NALEWAJKO-IWANIUK Elżbieta 290 2.79% 0.00279
Nie
1 13 7 FIONIK Elżbieta 383 3.68% 0.00368
Nie
1 13 8 CZYKWIN Jerzy 160 1.54% 0.00154
Nie
1 13 9 KUCZYŃSKI Łukasz 222 2.13% 0.00213
Nie
1 13 10 MOJSIK Sławomir 103 0.99% 0.00099
Nie
1 14 1 KORYCKI Walenty 878 8.43% 0.00843
Tak
1 14 2 TWORKOWSKI Zdzisław 367 3.53% 0.00353
Nie
1 14 3 RAJEWSKA Natalia 180 1.73% 0.00173
Nie
1 14 4 LESZCZYŃSKI Jerzy 68 0.65% 0.00065
Nie
1 14 5 DANILUK Agnieszka 58 0.56% 0.00056
Nie
1 14 6 BARANOWSKA Alina 46 0.44% 0.00044
Nie
1 14 7 PIOTROWSKI Krzysztof 49 0.47% 0.00047
Nie
1 14 8 KOPACKA Alina 22 0.21% 0.00021
Nie
1 14 9 OLSZEWSKI Jerzy 50 0.48% 0.00048
Nie
1 14 10 ŻERO Stanisław Artur 35 0.34% 0.00034
Nie
1 15 1 ŁĘCZYCKI Adam Miron 718 6.90% 0.0069
Tak
1 15 2 GROTOWICZ Bożena 233 2.24% 0.00224
Nie
1 15 3 LESZCZYŃSKI Andrzej 298 2.86% 0.00286
Tak
1 15 4 PERZYNA Marzenna Elżbieta 210 2.02% 0.00202
Nie
1 15 5 HRYNIEWICKI Zbigniew 211 2.03% 0.00203
Nie
1 15 6 PIOTROWSKA-ŚLIWIŃSKA Monika 191 1.83% 0.00183
Nie
1 15 7 SIDORSKI Arkadiusz 199 1.91% 0.00191
Nie
1 15 8 ŻARSKA-WYŁUCKA Barbara 254 2.44% 0.00244
Nie
1 15 9 SADOWSKI Mateusz 140 1.34% 0.00134
Nie
1 15 10 WASILUK Anatol 550 5.28% 0.00528
Tak
1 16 1 ŚLIWKA Bazyli 98 0.94% 0.00094
Nie
1 16 2 LASZUK Rafał 42 0.40% 0.0004
Nie
1 16 3 DZIERŻANOWSKA Alina 51 0.49% 0.00049
Nie
2 10 1 PUCHALSKA Agata 652 7.13% 0.00713
Tak
2 10 2 MICHAŁOWSKI Józef 777 8.50% 0.0085
Tak
2 10 3 CHODOWIEC Anna 314 3.43% 0.00343
Nie
2 10 4 MARTYNOWICZ Sergiusz 90 0.98% 0.00098
Nie
2 10 5 KRZEMIEŃ Andrzej 300 3.28% 0.00328
Nie
2 10 6 WASIELEWSKI Grzegorz 454 4.96% 0.00496
Nie
2 10 7 RZEWUSKA-MIROŃCZUK Małgorzata Maria 63 0.69% 0.00069
Nie
2 13 1 BAŁŁO Mirosław 611 6.68% 0.00668
Tak
2 13 2 JURCZUK Walenty 275 3.01% 0.00301
Nie
2 13 3 TOMCZUK Maria 131 1.43% 0.00143
Nie
2 13 4 TOKAJUK Walentyna 104 1.14% 0.00114
Nie
2 13 5 MOJSIK Marek 69 0.75% 0.00075
Nie
2 13 6 OSA Marta 183 2.00% 0.002
Nie
2 14 1 BOBEL Maciej 1 005 10.99% 0.01099
Tak
2 14 2 BAZYLEWSKI Krzysztof 606 6.63% 0.00663
Nie
2 14 3 DOBROCZYŃSKA Katarzyna 106 1.16% 0.00116
Nie
2 14 4 BAŃKOWSKA Joanna 461 5.04% 0.00504
Nie
2 14 5 PAPROCKA Katarzyna 84 0.92% 0.00092
Nie
2 14 6 GAŁUSZEWSKI Jan 52 0.57% 0.00057
Nie
2 14 7 KONDRATIUK Ewa 49 0.54% 0.00054
Nie
2 14 8 DĄBROWSKI Adam 39 0.43% 0.00043
Nie
2 15 1 SNARSKI Sławomir Jerzy 999 10.92% 0.01092
Tak
2 15 2 SZPAKOWSKI Zbigniew Jan 553 6.05% 0.00605
Tak
2 15 3 MAKSYMIUK Maria Mariola 217 2.37% 0.00237
Nie
2 15 4 OŻAROWSKI Eugeniusz 198 2.16% 0.00216
Nie
2 15 5 KOWALCZUK Kazimierz 174 1.90% 0.0019
Nie
2 15 6 SAWICKA Barbara Stefania 268 2.93% 0.00293
Nie
2 15 7 NIERODA Agnieszka 84 0.92% 0.00092
Nie
2 15 8 JAKIMIUK Eugeniusz Jarosław 91 0.99% 0.00099
Nie
2 16 1 PIETRASZKO Tomasz 32 0.35% 0.00035
Nie
2 16 2 JEWIUK Iwona 34 0.37% 0.00037
Nie
2 16 3 NIKONOWICZ Stanisław 37 0.40% 0.0004
Nie
2 16 4 GŁOWACKI Krzysztof 17 0.19% 0.00019
Nie
2 16 5 PIETRASZKO Jolanta 17 0.19% 0.00019
Nie
3 2 1 BONDARUK Andrzej 220 4.54% 0.00454
Nie
3 2 2 PRZYCHODZIEŃ Krzysztof 54 1.11% 0.00111
Nie
3 2 3 ANTONIUK Robert 46 0.95% 0.00095
Nie
3 2 4 MOCZULSKA Elżbieta 30 0.62% 0.00062
Nie
3 2 5 ZAWADZKA Beata 91 1.88% 0.00188
Nie
3 10 1 NIEWIŃSKI Jan 560 11.55% 0.01155
Tak
3 10 2 BOROWSKI Paweł 217 4.48% 0.00448
Nie
3 10 3 STALEWSKA Agata 196 4.04% 0.00404
Nie
3 10 4 ŁUCZAJ Tomasz 106 2.19% 0.00219
Nie
3 10 5 MIERZWIŃSKA Anna 111 2.29% 0.00229
Nie
3 13 1 BARTOSZUK Jan 211 4.35% 0.00435
Nie
3 13 2 ARTEMIUK Andrzej 126 2.60% 0.0026
Nie
3 13 3 GRYGORUK Sylwia 55 1.13% 0.00113
Nie
3 14 1 GOŁĘBIECKI Adam 497 10.25% 0.01025
Tak
3 14 2 ŁOBASIUK Piotr 172 3.55% 0.00355
Nie
3 14 3 WASILEWSKI Waldemar 247 5.09% 0.00509
Nie
3 14 4 PIETRZYKOWSKA Jolanta 124 2.56% 0.00256
Nie
3 14 5 ZAWADZKA Alfreda 310 6.39% 0.00639
Nie
3 15 1 TYMIŃSKA Zofia Małgorzata 353 7.28% 0.00728
Tak
3 15 2 ŁUCZAJ Agnieszka Anna 220 4.54% 0.00454
Nie
3 15 3 PAWLUCZUK Piotr 340 7.01% 0.00701
Nie
3 15 4 LEMENTOWSKI Aleksander 228 4.70% 0.0047
Nie
3 15 5 TARASIUK Andrzej 243 5.01% 0.00501
Nie
3 16 1 ŻUKOWSKA Maria 57 1.18% 0.00118
Nie
3 16 2 TOMCZUK Jarosław 28 0.58% 0.00058
Nie
3 16 3 ŻUKOWSKI Czesław 6 0.12% 0.00012
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Bielski - ogółem 9 143 112 55 843 46 334 50 6 2
Gminy ogółem 8 126 109 55 843 46 334 50 6 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 24 982 20 767 14 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 30 861 25 567 36 6 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 17 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 20 1
Ogółem 37 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 110 47 43% 63 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 138 66 48% 72 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 288 83 29% 205 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 15 3 20% 12 80%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 3 30% 7 70%
Ogółem 536 196 37% 340 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 46 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 49 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 43 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 46 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 45 50 43
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 57 19 33% 38 67%
30-39 123 48 39% 75 61%
40-59 249 107 43% 142 57%
60+ 107 22 21% 85 79%
Ogółem 536 196 37% 340 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 6 2 33% 4 67%
40-59 15 3 20% 12 80%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 25 6 24% 19 76%