Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 74 674
Wyborców 59 134
Obwodów 69
  • Wybory do Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina iwierzyceGmina Iwierzyce 9 15 15 41 41
gmina ostrozwGmina Ostrów 9 15 15 32 32
gmina ropczyceGmina Ropczyce 23 4 21 10 69
gmina sezdziszozw malzopolskiGmina Sędziszów Małopolski 23 3 21 6 50
gmina wielopole skrzynzskieGmina Wielopole Skrzyńskie 5 15 15 49 49

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół w Iwierzycach, 188 Iwierzyce stały Tak Sołectwo Iwierzyce
2 Zespół Szkół w Iwierzycach, Szkoła Filialna w Sielcu, 51 B Sielec stały Tak Sołectwo Sielec
3 Szkoła Podstawowa w Olchowej, 3 Olchowa stały Nie Sołectwo Olchowa
4 Szkoła Podstawowa w Nockowej, 1 Nockowa stały Tak Sołectwo Nockowa
5 Szkoła Podstawowa w Nockowej, Szkoła Filialna w Będzienicy, 44 Będzienica stały Nie Sołectwo Będzienica
6 Szkoła Podstawowa w Bystrzycy, Szkoła Filialna w Wiśniowej, 69 Wiśniowa stały Nie Sołectwo Wiśniowa
7 Szkoła Podstawowa w Bystrzycy, 52 A Bystrzyca stały Tak Sołectwo Bystrzyca
8 Dom Strażaka w Olimpowie, 57 Olimpów stały Tak Sołectwo Olimpów
9 Szkoła Podstawowa w Wiercanach, 73 Wiercany stały Nie Sołectwo Wiercany
1 Dom Strażaka w Ostrowie, 224 Ostrów stały Tak Sołectwo Ostrów
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie, 190 Skrzyszów stały Tak Sołectwo Skrzyszów
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Ocieckiej, 114 Wola Ociecka stały Nie Sołectwo Wola Ociecka
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Ociece, 352 Ocieka stały Tak Sołectwo Ocieka
5 Wiejski Ośrodek Kultury w Bliźnie, 68 Blizna stały Tak Sołectwo Blizna
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionce, 206 Kamionka stały Nie Sołectwo Kamionka
7 Szkoła Filialna w Zdżarach, 59 Zdżary stały Nie Sołectwo Zdżary
8 Dom Ludowy w Borku Małym, 41 Borek Mały stały Nie Sołectwo Borek Mały
9 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozodrzy, 175 Kozodrza stały Tak Sołectwo Kozodrza
1 Dom Kultury w Brzezówce, 160 Brzezówka stały Tak sołectwo: Brzezówka
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lubzinie, 188 Lubzina stały Tak sołectwo: Lubzina
3 Dom Strażaka w Łączkach Kucharskich, 160 Łączki Kucharskie stały Nie sołectwo: Łączki Kucharskie
4 Dom Strażaka w Okoninie, 29 Okonin stały Nie sołectwo: Okonin
5 Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, 40 Niedźwiada stały Tak sołectwo: Niedźwiada od numeru 1 do numeru 60A i od numeru 400 do końca
6 Dom Kultury w Niedźwiadzie, 113 Niedźwiada stały Tak sołectwo: Niedźwiada od numeru 61 do numeru 126a i od numeru 294 do numeru 399
7 Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Niedźwiadzie Górnej, 261 Niedźwiada stały Tak sołectwo: Niedźwiada od numeru 127 do numeru 293
8 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Sinki w Małej, 35 Mała stały Nie Sołectwo: Mała
9 Zespół Szkół w Gnojnicy Dolnej, 268 Gnojnica stały Nie sołectwo: Gnojnica od numeru 1 do numeru 389 i od numeru 671 do końca
10 Szkoła Podstawowa im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego w Gnojnicy Woli, 504 Gnojnica stały Nie sołectwo: Gnojnica od numeru 390 do numeru 670
11 Dom Strażaka w Ropczycach, ul. Ogrodnicza 36f Ropczyce stały Tak osiedle Brzyzna: ulice: Błonie nr 1, Wilhelma Macha-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 7 i numery parzyste od nr. 4 do końca, Masarska-numery parzyste od nr. 30 do końca, Mickiewicza-numery nieparzyste od nr. 95 do nr. 125 i numery parzyste od nr. 72 do nr. 96, Ogrodnicza, Spokojna-numery nieparzyste od nr. 7 do końca i numery parzyste od nr. 10 do końca
12 Dom Strażaka w Ropczycach, ul. Leśna 88 Ropczyce stały Nie osiedle Granice: ulice: Borki Chechelskie, Leśna, Poręby Chechelskie, Wincentego Witosa-numery nieparzyste od nr. 17 do końca i numery parzyste od nr. 24 do końca
13 Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach, ul. Konarskiego 4 Ropczyce stały Tak osiedle Północ: ulice: Adama Asnyka, Władysława Broniewskiego, Fryderyka Chopina, Kolejowa-numer 15, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Stanisława Moniuszki, Józefa Piłsudskiego-numery nieparzyste od nr. 41 do końca i numery parzyste od nr. 28 do końca, Kazimierza Pułaskiego, Macieja Rataja, ks. Stanisława Skorodeckiego
14 Zespół Szkół Nr 3 w Ropczycach, ul. Robotnicza 48 Ropczyce stały Tak osiedle Czekaj: ulice: Brzozowa, Dworcowa, Kolejowa-numery nieparzyste od nr. 31 do końca i numery parzyste od nr. 24 do końca, Kwiatowa, Łąkowa, Ogrodowa, Przemysłowa, Robotnicza, Gen. Władysława Sikorskiego, ks. Stanisława Skorodeckiego, Słoneczna, Warzywna
15 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ropczycach, ul. 3 Maja 424 Ropczyce stały Tak osiedle Chechły: ulice: 3 Maja-numery nieparzyste od nr. 187 do końca i numery parzyste od nr. 196 do końca, Podsłońce, Strażacka, św. Anny, Wiejska, Zielona-numery nieparzyste od nr. 67 do końca i numery parzyste od nr. 66 do końca
16 Publiczne Przedszkole nr 3 w Ropczycach, ul. Szkolna 33A Ropczyce stały Tak osiedle Pietrzejowa: ulice: Błonie-numery nieparzyste od nr. 11 do końca, Wilhelma Macha-numery nieparzyste od nr. 9 do końca, Olszyny, Rolnicza, Spokojna-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 5 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 8, Szkolna-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 33 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 20, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego-numery nieparzyste od nr. 137 do nr. 383 i numery parzyste od nr. 150 do nr. 448
17 Dom Kultury w Ropczycach, ul. Sucharskiego 101 Ropczyce stały Tak osiedle Witkowice: ulice: Błonie-numery nieparzyste od nr. 3 do nr. 9 i numery parzyste od nr. 2 do końca, Cicha, ks. Jana Jarosza, Kolonia, Wilhelma Macha nr 2, Mickiewicza-numery nieparzyste od nr. 127 do końca i numery parzyste od nr. 98 do końca, Pałacowa, Rzeczna, Rzeszowska, Jana III Sobieskiego, mjr. Henryka Sucharskiego, Szkolna-numery nieparzyste od nr. 35 do końca i numery parzyste od nr. 22 do końca, Torowa, ks. Józefa Wójcika, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego-numery nieparzyste od nr. 385 do końca i numery parzyste od nr. 450 do końca
18 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach, ul. Konarskiego 4 Ropczyce stały Nie osiedle Świętej Barbary: ulice: Armii Krajowej, Stanisława Konarskiego, Józefa Mehoffera, Józefa Piłsudskiego-numery nieparzyste od nr. 31 do nr. 39 i numery parzyste od nr. 20 do nr. 26C, ks. Michała Siewierskiego, ks. Stanisława Skorodeckiego
19 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach, ul. Konarskiego 4 Ropczyce stały Nie osiedle Świętej Barbary: ulica: Seweryna Udzieli
20 Publiczne Przedszkole nr 2 w Ropczycach, ul. Armii Krajowej 6 Ropczyce stały Nie osiedle Świętej Barbary: ulice: Jarosława Iwaszkiewicza, Parkowa-numery nieparzyste od nr. 19 do końca, św. Barbary-numery nieparzyste od nr. 21 do końca i od nr. 40 do końca, Stefana Żeromskiego
21 Zespół Szkół im. ks. dr. J. Zwierza w Ropczycach, ul. Mickiewicza 14 Ropczyce stały Tak osiedle Śródmieście: ulice: Dębowa, Konopnickiej, Janusza Korczaka, Leopolda Lisa-Kuli, Masarska-numery nieparzyste od nr. 1 do końca i numery parzyste od nr. 2 do nr. 28, Mickiewicza-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 93 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 70, Najświętszej Marii Panny, ks. Stanisława Skorodeckiego. Sportowa, Topolowa, Stanisława Viscardiego, Wierzbowe Miasto, Wincentego Witosa-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 15 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 22, Wyspiańskiego
22 Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach, ul. Bursztyna 1 Ropczyce stały Nie osiedle Śródmieście: ulice: Bohaterów Nockowej, Władysława Bursztyna, ks. Józefa Cieśli, Michała Grendysa, Kilińskiego, Kochanowskiego, Krisego, Króla Kazimierza Wielkiego nr 2/4, Krótka, ks. dr. Jana Zwierza, Józefa Piłsudskiego-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 29 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 18, Rynek, Sienkiewicza, Słowackiego, św. Floriana, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 135 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 148
23 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach, ul. Grunwaldzka 19 Ropczyce stały Nie osiedle Śródmieście: ulice: 3 Maja-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 185 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 194, Grunwaldzka, Kościuszki, Krakowska, Króla Kazimierza Wielkiego-za wyjątkiem numeru 2/4, Monte Cassino, Parkowa-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 17 i numery parzyste od nr. 2 do końca, Polna, św. Barbary-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 19 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 38, Zielona-numery nieparzyste od nr. 1 do nr. 65 i numery parzyste od nr. 2 do nr. 64
1 Liceum Ogólnokształcące Sędziszów Młp., Fabryczna 5 Sędziszów Małopolski stały Tak Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Jabłonowskich, Mikołaja Ligęzy, Michałowskich, Odrowążów, Osiedle Młodych: Nr 2, 2A, 3, 3A, 4, Potockich, Starzeńskich, Słoneczna, Spacerowa, Tarnowskich, Wesoła
2 Szkoła Podstawowa Nr 3 Sędziszów Młp., Osiedle Młodych 20 Sędziszów Małopolski stały Tak Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Osiedle Młodych: Nr 5, 5A, 10, 11, 13, 17
3 Szkoła Podstawowa Nr 3 Sędziszów Młp., Osiedle Młodych 20 Sędziszów Małopolski stały Tak Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Fabryczna, Wspólna, Osiedle Młodych 6, 7, 8, 12, 15, 16, 18, 19
4 Szkoła Podstawowa Nr 2 Sędziszów Młp., Rynek 9 Sędziszów Małopolski stały Tak Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Armii Krajowej, 3 - go Maja, Bednarska, Blich, Cicha, Garncarska, ks. Jana Granickiego, Jana Pawła II, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, prof. Stanisława Kota, Kościuszki, Kroczki, Krótka, Kwiatowa, Lipowa, ks. Stanisława Maciąga, Ogrodowa, Partyzantów, Piekarska, Polna, Rynek, Sportowa, Solidarności, Szeroka, Szkarpowa, Węglowskiego, Wyspiańskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego
5 Szkoła Podstawowa Nr 2, ks. Maciąga 3 Sędziszów Małopolski stały Nie Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Borkowska, Bursztynowa, Działkowa, Głowackiego nr nieparzyste od 1 - 21 i nr parzyste od 32 - 56, Konopnickiej, Koralowa, Krokusowa, ks. Pawła Sapeckiego, Orzeszkowej, Piaskowa, Rędziny, Rubinowa, Szafirowa, Szmaragdowa, św. Antoniego, św. Barbary, św. Franciszka, św. Klary, Wisławy Szymborskiej
6 Szkoła Podstawowa Nr 2, Ks. Maciąga 3 Sędziszów Małopolski stały Tak Miasto: SĘDZISZÓW MŁP. Ulice: Aleja 1000 - lecia, Fredry, Głowackiego nr 23 - 31 oraz nr parzyste od nr 2 - 22, Grunwaldzka, Jagiellońska, Kochanowskiego, Kołłątaja, Kolbuszowska, Księżomost, Letnia, Ługowa, Mickiewicza, Olszana, Piłsudskiego, Południowa, Prusa, Reja, Rzeszowska, Sienkiewicza, Słowackiego, Staszica, Warzywna, Wincentego Witosa
7 Dom Ludowy w Będziemyślu, 35 Będziemyśl stały Nie Miejscowość: BĘDZIEMYŚL
8 Szkoła Podstawowa w Boreczku, 46 Boreczek stały Nie Miejscowość: BORECZEK
9 Szkoła Podstawowa w Borku Wielkim, 254 Borek Wielki stały Tak Miejscowość: BOREK WIELKI
10 Dom Ludowy w Cierpiszu, 33 Cierpisz stały Tak Miejscowość: CIERPISZ
11 Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej, 145 Czarna Sędziszowska stały Nie Miejscowość: CZARNA SĘDZISZOWSKA
12 Szkoła Podstawowa w Górze Ropczyckiej, 2 Góra Ropczycka stały Nie Miejscowość: GÓRA ROPCZYCKA
13 Szkoła Podstawowa w Kawęczynie Sędziszowskim, 73 Kawęczyn Sędziszowski stały Nie Miejscowość: KAWĘCZYN SĘDZISZOWSKI
14 Dom Ludowy w Klęczanach, 112 Klęczany stały Tak Miejscowość: KLĘCZANY
15 Szkoła Podstawowa w Krzywej, 121 Krzywa stały Nie Miejscowość: KRZYWA
16 Dom Ludowy w Rudzie, 65 Ruda stały Nie Miejscowość: RUDA
17 Szkoła Podstawowa w Szkodnej, 121 Szkodna stały Nie Miejscowość: SZKODNA
18 Przedszkole w Wolicy Ługowej, 70 Wolica Ługowa stały Tak Miejscowość: WOLICA ŁUGOWA
19 Szkoła Podstawowa w Wolicy Piaskowej, 76 Wolica Piaskowa stały Nie Miejscowość: WOLICA PIASKOWA
20 Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych, 78 Zagorzyce, Dolne Zagorzyce stały Tak Miejscowość: ZAGORZYCE, sołectwo Zagorzyce Dolne od nr 1a - 146, nr 154, nr 158 - 164, nr 405 - 637
21 Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Górnych, 175 Zagorzyce, Górne Zagorzyce stały Tak Miejscowość: ZAGORZYCE, sołectwo Zagorzyce Górne, od nr 147 - 153, 155 - 156A, 165A - 404, od 638 do końca
22 Dom Pomocy Społecznej w Rudzie, 102 Ruda dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Rudzie, Ruda 102
23 Szpital Powiatowy w Sędziszowie Małopolskim. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Sędziszowie Małopolskim, Wyspiańskiego 14 Sędziszów Małopolski szpital Nie Szpital Powiatowy w Sędziszowie Małopolskim, Oddział Chorób Wewnętrznych w Sędziszowie Małopolskim. Zakład Pielegnacyjno-Opiekuńczy w Sędziszowie Małopolskim
1 Filia GOKiW w Broniszowie, 79 Broniszów stały Nie Sołectwo Broniszów
2 Budynek wielofunkcyjny w Gliniku, 133 Glinik stały Tak Sołectwo Glinik
3 GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim, 202 Wielopole Skrzyńskie stały Tak Sołectwo Wielopole Skrzyńskie
4 Filia GOKiW w Brzezinach, 168 Brzeziny stały Tak Sołectwo Brzeziny
5 Filia GOKiW w Nawsiu, 304 Nawsie stały Nie Sołectwo Nawsie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina Ropczyce 7 21 687 4 35
0.0000020000Nr 2 gmina Sędziszów Małopolski 6 18 941 5 34
0.0000030000Nr 3 gmina Iwierzyce, gmina Ostrów, gmina Wielopole Skrzyńskie 6 18 506 4 31
Podsumowanie 19 59 134 13 100

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 8 8 25
12 KOMITET WYBORCZY SAMORZĄD I GOSPODARKA KW SAMORZĄD I GOSPODARKA 9 7 8 24
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH KWW PLIS 9 8 7 24
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 8 8 8 24
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE INICJATYW PATRIOTYCZNYCH KWW PIP 3 3

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 21 665 11 817 11 811 54.52% 0.05452
11 296 95.64% 0.09564
Tak
2 18 954 9 990 9 985 52.68% 0.05268
9 577 95.91% 0.09591
Tak
3 18 528 11 115 11 115 59.99% 0.05999
10 488 94.36% 0.09436
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 676 25 49.99% 0.04999
12 KOMITET WYBORCZY SAMORZĄD I GOSPODARKA 7 877 24 25.12% 0.02512
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH 2 383 24 7.60% 0.0076
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 5 308 24 16.93% 0.01693
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE INICJATYW PATRIOTYCZNYCH 117 3 0.37% 0.00037

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 676 25 11 49.99% 0.04999
Tak
12 KOMITET WYBORCZY SAMORZĄD I GOSPODARKA 7 877 24 5 25.12% 0.02512
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH 2 383 24 0 7.60% 0.0076
Nie
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 5 308 24 3 16.93% 0.01693
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE INICJATYW PATRIOTYCZNYCH 117 3 0 0.37% 0.00037
Nie

Rada Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 DARŁAK Witold 1 983 17.55% 0.01755
Tak
1 10 2 ROJEK Józef 753 6.67% 0.00667
Tak
1 10 3 SROKA Anna 533 4.72% 0.00472
Tak
1 10 4 WENC Anna 448 3.97% 0.00397
Nie
1 10 5 GOLONKA Stanisław Jacek 444 3.93% 0.00393
Nie
1 10 6 POCIASK Tomasz 361 3.20% 0.0032
Nie
1 10 7 KRYSA Halina Ewa 136 1.20% 0.0012
Nie
1 10 8 WYŻKIEWICZ Anna Eliza 132 1.17% 0.00117
Nie
1 10 9 WRONA Stanisław Andrzej 715 6.33% 0.00633
Tak
1 12 1 RYGIEL Wiesław Andrzej 1 130 10.00% 0.01
Tak
1 12 2 DROZD Józef 780 6.91% 0.00691
Tak
1 12 3 CZEMARNIK Wioletta Barbara 472 4.18% 0.00418
Tak
1 12 4 STRZAŁKA Stanisław 445 3.94% 0.00394
Nie
1 12 5 KURASZKIEWICZ Robert Andrzej 311 2.75% 0.00275
Nie
1 12 6 BIELATOWICZ Anna Jolanta 323 2.86% 0.00286
Nie
1 12 7 MUDRYK Zofia Teresa 250 2.21% 0.00221
Nie
1 12 8 ŻYŁKA Magdalena Zuzanna 83 0.73% 0.00073
Nie
1 12 9 BOCHENEK Piotr 269 2.38% 0.00238
Nie
1 13 1 MARCINIEC Agnieszka 269 2.38% 0.00238
Nie
1 13 2 STRZĘPEK Anna 33 0.29% 0.00029
Nie
1 13 3 ZAŁOCHA Barbara 32 0.28% 0.00028
Nie
1 13 4 RADOŃ Ernest Jan 144 1.27% 0.00127
Nie
1 13 5 KUBIK Kazimierz 71 0.63% 0.00063
Nie
1 13 6 NIEDŹWIEDŹ Kazimierz Jan 167 1.48% 0.00148
Nie
1 13 7 OCHAB Lidia 41 0.36% 0.00036
Nie
1 13 8 MARCINIEC Michał Kamil 63 0.56% 0.00056
Nie
1 13 9 NIEDZIELA Włodzimierz Józef 41 0.36% 0.00036
Nie
1 14 1 STRZYŻ Dorota Agata 209 1.85% 0.00185
Nie
1 14 2 LITWICKA - CHMURA Lucyna Barbara 290 2.57% 0.00257
Nie
1 14 3 KUKLA Jan 36 0.32% 0.00032
Nie
1 14 4 GANCARZ Marta 118 1.04% 0.00104
Nie
1 14 5 JANOWSKI Edmund Stanisław 46 0.41% 0.00041
Nie
1 14 6 KUKLA Grzegorz Łukasz 45 0.40% 0.0004
Nie
1 14 7 SZYMASZEK Grzegorz Stanisław 38 0.34% 0.00034
Nie
1 14 8 STAROŃ Michał Wojciech 85 0.75% 0.00075
Nie
2 10 1 FRYSZTAK Bernadeta Dorota 2 101 21.94% 0.02194
Tak
2 10 2 KAPUSTA Piotr Andrzej 761 7.95% 0.00795
Tak
2 10 3 DZIUBA Krzysztof 389 4.06% 0.00406
Nie
2 10 4 FLIS Marek 379 3.96% 0.00396
Nie
2 10 5 GRODECKA Maria Alicja 249 2.60% 0.0026
Nie
2 10 6 BĄCZKOWSKI Andrzej 802 8.37% 0.00837
Tak
2 10 7 STACHNIK Beata Teofila 174 1.82% 0.00182
Nie
2 10 8 WOJDON Wiesław Bogusław 461 4.81% 0.00481
Tak
2 12 1 TRACIAK Barbara 434 4.53% 0.00453
Nie
2 12 2 STELMACH Kazimierz Marcin 171 1.79% 0.00179
Nie
2 12 3 CHARCHUT Kazimierz 101 1.05% 0.00105
Nie
2 12 4 KRÓL Teodozja 191 1.99% 0.00199
Nie
2 12 5 ŚWIERAD Anna 43 0.45% 0.00045
Nie
2 12 6 MAZIARZ Andrzej Józef 54 0.56% 0.00056
Nie
2 12 7 GĄSIOR Robert 75 0.78% 0.00078
Nie
2 13 1 ŚWIERAD Andrzej Ryszard 327 3.41% 0.00341
Nie
2 13 2 OCHAŁ Maria Danuta 89 0.93% 0.00093
Nie
2 13 3 LORENC Dominik 129 1.35% 0.00135
Nie
2 13 4 JAKUBEK Janusz 42 0.44% 0.00044
Nie
2 13 5 GWIZDAK Elżbieta Eugenia 26 0.27% 0.00027
Nie
2 13 6 KOZEK Natalia Jadwiga 44 0.46% 0.00046
Nie
2 13 7 KUKLA Andrzej Stanisław 52 0.54% 0.00054
Nie
2 13 8 PAŁKA Mateusz 193 2.02% 0.00202
Nie
2 14 1 KIEBAŁA Jerzy Wojciech 457 4.77% 0.00477
Tak
2 14 2 ZIEMIŃSKI Stanisław Kazimierz 408 4.26% 0.00426
Nie
2 14 3 BAŁA Piotr Adam 417 4.35% 0.00435
Tak
2 14 4 DOROBA Lucyna 369 3.85% 0.00385
Nie
2 14 5 MAZUR Monika 269 2.81% 0.00281
Nie
2 14 6 PAŁKOŃ Zbigniew 98 1.02% 0.00102
Nie
2 14 7 JAKUBEK Joanna Monika 53 0.55% 0.00055
Nie
2 14 8 PAŁKOŃ Stanisław Adam 102 1.07% 0.00107
Nie
2 15 1 ŁOBAZA Aleksander Marek 51 0.53% 0.00053
Nie
2 15 2 DROZD Grzegorz Zygmunt 50 0.52% 0.00052
Nie
2 15 3 WRÓBLEWSKA Aleksandra 16 0.17% 0.00017
Nie
3 10 1 BEZARA Sławomir 1 025 9.77% 0.00977
Tak
3 10 2 DWOJAK Marian 523 4.99% 0.00499
Nie
3 10 3 SOKOŁOWSKA - ANDREASIK Marzena Jolanta 267 2.55% 0.00255
Nie
3 10 4 OCHAB Zofia 401 3.82% 0.00382
Nie
3 10 5 BOKOTA Rafał 780 7.44% 0.00744
Tak
3 10 6 BRODA Jarosław 1 196 11.40% 0.0114
Tak
3 10 7 RACHWALSKA Agnieszka 446 4.25% 0.00425
Nie
3 10 8 TOBIASZ Łukasz Paweł 217 2.07% 0.00207
Nie
3 12 1 ŚWIERAD Marcin 1 004 9.57% 0.00957
Tak
3 12 2 ŚWINIUCH Maria Joanna 335 3.19% 0.00319
Nie
3 12 3 CIELEC Marzena Alina 350 3.34% 0.00334
Tak
3 12 4 WOJNAROWSKI Stanisław Ignacy 227 2.16% 0.00216
Nie
3 12 5 PIECUCH Halina Janina 282 2.69% 0.00269
Nie
3 12 6 JAKUBIEC Jakub Konrad 228 2.17% 0.00217
Nie
3 12 7 MARCINIEC Sławomira 119 1.13% 0.00113
Nie
3 12 8 LECH Wiesław Jan 200 1.91% 0.00191
Nie
3 13 1 PIEPRZAK Małgorzata Halina 86 0.82% 0.00082
Nie
3 13 2 KOTOWSKI Arkadiusz Jacek 153 1.46% 0.00146
Nie
3 13 3 SZOPIŃSKA Anna Antonina 156 1.49% 0.00149
Nie
3 13 4 TABASZ Zbigniew 73 0.70% 0.0007
Nie
3 13 5 PRZYBYŁA Ewa Barbara 82 0.78% 0.00078
Nie
3 13 6 ŁOMNICKI Maciej Stanisław 26 0.25% 0.00025
Nie
3 13 7 DARŁAK Adam 44 0.42% 0.00042
Nie
3 14 1 NIEDZIELSKI Jerzy Cezary 583 5.56% 0.00556
Tak
3 14 2 SOWA Tadeusz 453 4.32% 0.00432
Nie
3 14 3 PARYŚ Stanisław 327 3.12% 0.00312
Nie
3 14 4 DRAUS Anna Maria 151 1.44% 0.00144
Nie
3 14 5 LEJA Czesław 451 4.30% 0.0043
Nie
3 14 6 SERAFIN - MARSZAŁEK Elżbieta Zofia 86 0.82% 0.00082
Nie
3 14 7 KOSIŃSKA - LIS Natalia Justyna 97 0.92% 0.00092
Nie
3 14 8 KRAWCZYK Sławomir 120 1.14% 0.00114
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Ropczycko-Sędziszowski - ogółem 6 106 55 74 674 59 134 69 3 2
Gminy ogółem 5 87 52 74 674 59 134 69 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 7 51 269 40 628 46 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 3 45 45 23 405 18 506 23 3 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 13 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 2
Ogółem 29 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 100 41 41% 59 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 119 52 44% 67 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 122 30 25% 92 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 1 14% 6 86%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 3 0 0% 3 100%
Ogółem 341 123 36% 218 64%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 44 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 48 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 45 41 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 48
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 21 8 38% 13 62%
30-39 71 32 45% 39 55%
40-59 186 65 35% 121 65%
60+ 63 18 29% 45 71%
Ogółem 341 123 36% 218 64%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 7 1 14% 6 86%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 10 1 10% 9 90%