Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 57 865
Wyborców 47 403
Obwodów 44
  • Wybory do Rady Powiatu Bartoszyckiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bartoszyceMiasto Bartoszyce 13 3 21 12 101
miasto gozrowo ilzaweckieMiasto Górowo Iławeckie 2 15 15 46 46
gmina bartoszyceGmina Bartoszyce 9 15 15 69 69
gmina bisztynekGmina Bisztynek 6 15 15 39 39
gmina gozrowo ilzaweckieGmina Górowo Iławeckie 8 15 15 34 34
gmina sezpopolGmina Sępopol 6 15 15 33 33

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Bartoszycki Dom Kultury, ul. Boh. Warszawy 11 Bartoszyce stały Nie ulice: Asnyka, Boh. Monte Cassino (bez nr 4), Boh. Warszawy (strona nieparzysta od nr 1 do nr 45 i strona parzysta od nr 2 do końca), Brzeszczyńskiego, Curie-Skłodowskiej, Emilii Plater, Grota-Roweckiego, Hubalczyków, Kazimierza Jagiellończyka, Jana Pawła II, Kętrzyńska (strona nieparzysta od nr 21 do 39 i strona parzysta od nr 18 do nr 60), Konopnickiej, Lipowa, 11 Listopada, Orzeszkowej, Warmińska, Plac: Dworcowy
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Nowowiejskiego 31 Bartoszyce stały Nie ulice: Broniewskiego, Chopina, Ignacego Krasickiego, Knosały, Kochanowskiego, Krzywa, Lelewela, Majowa, Moniuszki, Mrongowiusza, Nałkowskiej, Nowa, Nowowiejskiego (strona nieparzysta od nr 9 do końca i strona parzysta od nr 2 do końca), Partyzantów, Polna, Sienkiewicza, Sportowa, Spółdzielców, Staszica, Szrajbera, Teresy Bratek, Tuwima, Wiejska, Zientary-Malewskiej, Żeromskiego, Plac: Pionierów
3 Sala gimnastyczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Mierosławskiego 1 Bartoszyce stały Tak ulice: Jarosława Dąbrowskiego, Korczaka, Księcia Poniatowskiego, Mierosławskiego, Paderewskiego
4 Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Ogrodowa 1a Bartoszyce stały Nie ulice: Generała Pułaskiego, Nad Łyną, Ogrodowa
5 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Traugutta 23 Bartoszyce stały Tak ulice: Boh. Warszawy (strona nieparzysta od nr 47 do końca), Cicha, Cynkowa, Generała Bema (strona nieparzysta od nr 1 do nr 27 i strona parzysta od nr 2 do nr 12), Kętrzyńska (strona nieparzysta od nr 1 do nr 19 i strona parzysta od nr 2 do nr 16i), Kilińskiego, Kopernika, Kowali, Mazurska, Młynarska, Ofiar Oświęcimia, Okrzei, Pawła Strzeleckiego, Prusa, Robotnicza, Rynkowa, Rzeźników, Starzyńskiego, Szewców, Traugutta, Turkowskiego, Wybrzeża, Zamkowa, Place: Boh. Westerplatte, Konstytucji 3 Maja, Wolności, Zwycięstwa
6 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, ul. Słowackiego 1 Bartoszyce stały Nie ulice: Generała Andersa, Hetmana Gosiewskiego, Krótka, Mickiewicza, Słowackiego, Struga, Tartaczna, Warszawska, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Zakole
7 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Andrzeja Witolda Wajdy 18 Bartoszyce stały Tak ulice: Jeziorna, Kościuszki, Ojca Kolbego, PCK, Piłsudskiego, Romera, Sadowa, Słoneczna, Andrzeja Witolda Wajdy, Wańkowicza, Witosa
8 Przedszkole Integracyjne Nr 4, ul. Generała Bema 49 Bartoszyce stały Tak ulice: Armii Krajowej, Generała Bema (strona nieparzysta od nr 29 do końca i strona parzysta od nr 14 do końca), Generała Sikorskiego, Inwestycyjna, Szarych Szeregów, Zbożowa, Place: Grunwaldzki
9 Sala gimnastyczna Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Generała Bema 35 Bartoszyce stały Tak ulice: Szymanowskiego
10 Sala gimnastyczna Gimnazjum Nr 2, ul. Generała Bema 35 Bartoszyce stały Tak ulice: Chilmanowicza, Gdańska, Kardynała Wyszyńskiego (bez nr 11), Nowowiejskiego (strona nieparzysta od nr 1 do nr 7), Popiełuszki
11 Szkoła Podstawowa Nr 8 z UJN, ul. Leśna 1 Bartoszyce stały Nie ulice: Akacjowa, Brzozowa, Dębowa, Drzewna, Jaśminowa, Kajki, Kalinowa, Kętrzyńska (strona nieparzysta od nr. 41 do końca i strona parzysta od nr. 62 do końca), Kolejowa, Kwiatowa, Leśna, Limanowskiego, Pieniężnego, Poprzeczna, Przemysłowa, Sosnowa, Strefowa, Topolowa, Wolskiego, Wrzosowa, Zielona
12 Szpital Powiatowy w Bartoszycach, ul. Kardynała Wyszyńskiego 11 Bartoszyce szpital Nie ul. Kardynała Wyszyńskiego 11
13 Dom Pomocy Społecznej, ul. Boh. Monte Cassino 4 Bartoszyce dom pomocy społecznej Nie ul. Boh. Monte Cassino 4
1 Ośrodek Kultury, Kościuszki 26 Górowo Iławeckie stały Tak Ulice: 1 Maja, Aleja Wojska Polskiego, Czesława Miłosza, Kajki, Kaliningradzka, Kardynała Wyszyńskiego, Kochanowskiego, Kościuszki, Lidzbarska, Matejki, Mickiewicza, Mikołaja Reja, Ogrodowa, Olsztyńska, Przemysłowa, Słowackiego, Szkolna, Zwycięstwa.
2 Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej, Generała Sikorskiego 22 Górowo Iławeckie stały Nie Ulice: Armii Krajowej, Chopina, Ciasna, Generała Bema, Generała Sikorskiego, Inwalidów Wojennych, Jutrzenki, Krasickiego, Krótka, ks. Mirosława Ripeckiego, Moniuszki, Nadbrzeżna, Nowa, Nowowiejskiego, Obrońców Pokoju, Okrężna, Plac Ratuszowy, Polna, Poprzeczna, Tamka, Warmińska
1 Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, ul. Boh. Warszawy 6 Bartoszyce stały Nie Dąbrowa, Nalikajmy, Szylina Mała, Szylina Wielka, Wiatrak, Wipławki, Wirwilty, Kiertyny Małe , Kiertyny Wielkie, Łojdy, Markiny, Pilwa, Falczewo Bukowo, Ceglarki, Lipina, Osieka, Perkujki, Plęsy Połęcze, Wawrzyny.
2 Dom Kultury w Bezledach, 47 Bezledy stały Tak Bezledy, Ganitajny, Głomno, Karolewko, Kisity, Kromarki, Lejdy, Molwity, Piergozy, Piersele, Solno, Styligi, Wola, Wysieka, Żardyny
3 Świetlica Wiejska, 36 Galiny stały Tak Brzostkowo, Klekotki, Krawczyki, Minty, Szwarunki, Szwaruny, Trutnowo, Borki Sędrowskie, Ciemna Wola, Galinki, Galiny, Gromki, Kosy, Króle, Węgoryty.
4 Świetlica Wiejska w Kinkajmach, 16C Kinkajmy stały Tak Czerwona Górka, Dębówko, Gile, Glitajny, Karolewka, Kinkajmy, Lusiny, Okopa, Pasaria, Sędławki, Tromity, Witki.
5 Dom Kultury w Łabędniku, 11 Łabędnik stały Tak Dębiany, Gruda, Łabędnik Mały , Maszewy , Nuny , Sokolica, Spurgle, Wardomy, Bajdyty, Bieliny, Drawa, Łabędnik, Matyjaszki, Sporwiny
6 Dom Kultury w Rodnowie, 10 Rodnowo stały Nie Burkarty, Kicina, Rodnowo, Szczeciny, Wajsnory, Wargielity, Wojtkowo, Kiersity, Sortławki, Wyręba
7 Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, 1 Tolko stały Tak Ardapy, Borki, Spytajny, Tolko
8 Dom Kultury w Wojciechach, 68 Wojciechy stały Nie Barciszewo, Merguny, Tapilkajmy, Wojciechy, Wólka
9 Szkoła Podstawowa w Żydowie, 2 Żydowo stały Tak Bąsze, Leginy, Łapkiejmy, Łoskajmy, Nowe Witki, Parkoszewo, Posłusze, Skitno, Zawiersze, Żydowo
1 Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, ul. Ogrodowa 2 Bisztynek stały Tak Miasto Bisztynek ulice: Ceglana, Kościelna, Grodzka, Ogrodowa, Owcza, Michała Kajki, Obwodowa, Stare Osiedle, Gustawa Morcinka, Górnośląska, Grunwaldzka, Karola Miarki, Rolna, Mazurska, aleja Niepodległości, Harcerska, Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza, Andrzeja Struga, Marii Konopnickiej, Stefana Żeromskiego, Reymonta, Jana Kochanowskiego, Fryzjerska
2 Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, ul. Ogrodowa 2 Bisztynek stały Tak Miasto Bisztynek ulice: Kolejowa, Sportowa, Spółdzielców, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Adama Asnyka, Słoneczna, Nowe Osiedle, Wojska Polskiego, Plac Wolności, Ignacego Krasickiego, Tadeusza Kościuszki, Polna, Szkolna, Kwiatowa
3 Szkoła Podstawowa w Bisztynku, ul. Kolejowa 5 Bisztynek stały Tak Miejscowości: Warmiany, Paluzy, Łędławki, Troszkowo, Krzewina, Dąbrowa, Bisztynek-Kolonia, Kokoszewo.
4 Szkoła Podstawowa w Bisztynku, ul. Kolejowa 5 Bisztynek stały Nie Miejscowości: Lądek, Księżno, Prosity, Biegonity, Sułowo, Winiec, Wozławki
5 Szkoła Podstawowa w Sątopach, 1 Sątopy stały Nie Miejscowości: Grzęda, Janowiec, Łabławki, Swędrówka, Pleśno, Pleśnik, Nowa Wieś Reszelska, Wojkowo, Unikowo, Troksy, Mołdyty, Nisko, Niski Młyn, Sątopy
6 Świetlica Sątopy-Samulewo, 20B/2 Sątopy-Samulewo stały Nie Miejscowości: Sątopy-Samulewo
1 Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, ul. Szkolna 6 Górowo Iławeckie stały Tak Bądle, Deksyty, Dwórzno, Krasnołąka, Nowa Karczma, Paprocina, Piasek, Piasty Wielkie, Sołtysowizna, Weskajmy, Wiewiórki, Woryny.
2 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Topolowa 8a Kamińsk stały Tak Dęby, Dzikowo Iławeckie, Kamińsk, Orsy, Pareżki, Paustry, Sędziwojewo
3 Szkoła Podstawowa w Kandytach, 77 Kandyty stały Tak Augamy, Dobrzynka, Galiny, Gniewkowo, Grotowo, Kandyty, Kiwajny, Lipniki, Reszkowo, Robity, Sągnity, Skarbiec, Stega Mała, Wormie, Worszyny, Zięby
4 Szkoła Filialna w Pieszkowie, 38 Pieszkowo stały Nie Bądze, Glądy, Gruszyny, Janikowo, Kanie Iławeckie, Lisiak, Nerwiki, Piaseczno, Pieszkowo, Powiersze, Pudlikajmy, Zielenica, Żołędnik
5 Świetlica, 9/1 Gałajny stały Nie Czyprki, Dulsin, Gałajny, Grądzik, Kumkiejmy, Nowa Wieś Iławecka, Sigajny, Stabławki, Toprzyny, Wojmiany, Wokiele, Żywkowo.
6 Świetlica, 41 Bukowiec stały Nie Bukowiec, Wągniki, Wągródka, Worławki.
7 Zakład Karny, ul. Obrońców Westerplatte 1 Kamińsk zakład karny Nie Zakład Karny
8 Dom Pomocy Społecznej, ul. Obrońców Westerplatte 10 Kamińsk dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu, al. Wojska Polskiego 8 Sępopol stały Nie Cały teren miasta Sępopol
2 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu, ul. Mostowa 3 Sępopol stały Tak Masuny, Miedna, Ostre Bardo, Prętławki, Romankowo, Stopki, Stopki-Osada
3 Świetlica Wiejska w Wodukajmach, 20 Wodukajmy stały Nie Boryty, Domarady, Gulkajmy, Judyty, Korytki, Langanki, Park, Poniki, Przewarszyty, Retowy, Rogielkajmy, Szczurkowo, Trosiny, Wodukajmy
4 Szkoła Podstawowa w Dzietrzychowie, 10 Dzietrzychowo stały Nie Dobroty, Dzietrzychowo, Gaj, Gierkiny. Lipica, Lwowiec, Majmławki, Melejdy, Romaliny, Smodajny, Wanikajmy
5 Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu, 2 Wiatrowiec stały Tak Chełmiec, Kinwągi, Łobzowo, Pasławki, Pieny Różyna, Rygarby, Śmiardowo, Wiatrowiec
6 Świetlica Wiejska w Smolance, 20 Smolanka stały Tak Długa, Liski, Roskajmy, Rusajny, Smolanka, Turcz

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Bartoszyce 7 19 314 4 36
0.0000020000Nr 2 Gmina Bartoszyce 3 8 651 4 20
0.0000030000Nr 3 Miasto Górowo Iławeckie, Gmina Górowo Iławeckie 3 9 128 4 19
0.0000040000Nr 4 Gmina i Miasto Bisztynek, Gmina i Miasto Sępopol 4 10 310 4 22
Podsumowanie 17 47 403 16 97

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 9 5 5 5 24
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 5 5 6 25
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 5 5 6 25
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ PLUS KWW SAMORZĄDNOŚĆ PLUS 9 5 4 5 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 19 241 9 840 9 837 51.13% 0.05113
9 452 96.09% 0.09609
Tak
2 8 682 4 126 4 126 47.52% 0.04752
3 793 91.93% 0.09193
Tak
3 8 908 4 885 4 880 54.78% 0.05478
4 588 94.02% 0.09402
Tak
4 10 315 4 540 4 539 44.00% 0.044
4 198 92.49% 0.09249
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 033 24 13.77% 0.01377
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 155 25 41.56% 0.04156
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 373 25 28.93% 0.02893
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ PLUS 3 470 23 15.75% 0.01575

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 033 24 1 13.77% 0.01377
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 155 25 7 41.56% 0.04156
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 373 25 6 28.93% 0.02893
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ PLUS 3 470 23 3 15.75% 0.01575
Tak

Rada Powiatu Bartoszyckiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 NIEBRZYDOWSKI Edward Tadeusz 143 1.51% 0.00151
Nie
1 2 2 CICHOWSKA-KULIGOWSKA Paulina 71 0.75% 0.00075
Nie
1 2 3 MONKIEWICZ Grzegorz Czesław 260 2.75% 0.00275
Nie
1 2 4 KOROWAJ Jolanta 54 0.57% 0.00057
Nie
1 2 5 KACZOR Zbigniew 59 0.62% 0.00062
Nie
1 2 6 BRĄCZEK Barbara Jolanta 44 0.47% 0.00047
Nie
1 2 7 GROTH Mirosław Alojzy 28 0.30% 0.0003
Nie
1 2 8 MIELNIK Aneta Maria 39 0.41% 0.00041
Nie
1 2 9 NAŁĘCZ Stanisław Romuald 136 1.44% 0.00144
Nie
1 4 1 PIETRZAK Zbigniew Janusz 616 6.52% 0.00652
Tak
1 4 2 KURACH Wiesław 629 6.65% 0.00665
Tak
1 4 3 DĄBROWSKI Janusz Feliks 372 3.94% 0.00394
Nie
1 4 4 KAMIŃSKA Tamara 114 1.21% 0.00121
Nie
1 4 5 CHILMANOWICZ Bartłomiej 1 126 11.91% 0.01191
Tak
1 4 6 PSZCZOŁOWSKA Iwona 92 0.97% 0.00097
Nie
1 4 7 BINKUL Danuta 239 2.53% 0.00253
Nie
1 4 8 LEMIESZ Alicja Agata 195 2.06% 0.00206
Nie
1 4 9 STAPAJ Piotr Sebastian 388 4.10% 0.0041
Nie
1 10 1 NADOLNY Jan Zbigniew 799 8.45% 0.00845
Tak
1 10 2 DARSKI Lech Andrzej 390 4.13% 0.00413
Tak
1 10 3 OŁDAKOWSKA Ewa 257 2.72% 0.00272
Nie
1 10 4 NOWODZIELSKI Krzysztof 323 3.42% 0.00342
Nie
1 10 5 MISIARZ Bożena 197 2.08% 0.00208
Nie
1 10 6 GÓRSKA Małgorzata 151 1.60% 0.0016
Nie
1 10 7 MAZURO Paweł 247 2.61% 0.00261
Nie
1 10 8 WOŁOSZYNOWSKA Agnieszka Iwona 98 1.04% 0.00104
Nie
1 10 9 ANDRUSZKIEWICZ Ryszard 176 1.86% 0.00186
Nie
1 12 1 SZUBERT Mariusz 354 3.75% 0.00375
Nie
1 12 2 FIGAT Mirosław 663 7.01% 0.00701
Tak
1 12 3 SUBOCZ Edward 138 1.46% 0.00146
Nie
1 12 4 JĘDRZEJEWSKA Halina Anna 146 1.54% 0.00154
Nie
1 12 5 WAWIROWICZ Alina 79 0.84% 0.00084
Nie
1 12 6 PASJAK Ewa 137 1.45% 0.00145
Nie
1 12 7 ZAWIŚLAK Joanna Elżbieta 33 0.35% 0.00035
Nie
1 12 8 PAJĄK Robert 415 4.39% 0.00439
Tak
1 12 9 WĄSOWICZ Patryk 244 2.58% 0.00258
Nie
2 2 1 BOGDANOWICZ Władysław 462 12.18% 0.01218
Tak
2 2 2 BORUSZEWSKA Jadwiga 233 6.14% 0.00614
Nie
2 2 3 BARTOSZEWICZ-ZAMBRZYCKA Wioletta Regina 111 2.93% 0.00293
Nie
2 2 4 MICHALEC Małgorzata 156 4.11% 0.00411
Nie
2 2 5 PASŁAWSKI Jarosław 133 3.51% 0.00351
Nie
2 4 1 PRZYBYSZ Marcin 461 12.15% 0.01215
Tak
2 4 2 BACHAR Jan 369 9.73% 0.00973
Nie
2 4 3 SALMANOWICZ Anna 65 1.71% 0.00171
Nie
2 4 4 ŁAWRYNOWICZ Grażyna 166 4.38% 0.00438
Nie
2 4 5 NOWAKOWSKI-PATECKI Igor 28 0.74% 0.00074
Nie
2 10 1 ROGOWSKI Ireneusz Andrzej 531 14.00% 0.014
Tak
2 10 2 PIORUN Barbara 233 6.14% 0.00614
Nie
2 10 3 NURCZYK Damian 153 4.03% 0.00403
Nie
2 10 4 CHORUŻY Katarzyna 185 4.88% 0.00488
Nie
2 10 5 POWIERŻA Jan 177 4.67% 0.00467
Nie
2 12 1 PISAREK Bogdan 99 2.61% 0.00261
Nie
2 12 2 NAPIÓRKOWSKA Sylwia Joanna 52 1.37% 0.00137
Nie
2 12 3 BOGDANIUK Justyna 52 1.37% 0.00137
Nie
2 12 4 KĘDRA Julita 51 1.34% 0.00134
Nie
2 12 5 SZAJA Piotr 76 2.00% 0.002
Nie
3 2 1 PICH Danuta 94 2.05% 0.00205
Nie
3 2 2 BŁOCKI Piotr 206 4.49% 0.00449
Nie
3 2 3 NOWAK Monika 52 1.13% 0.00113
Nie
3 2 4 DUNOWSKI Czesław 39 0.85% 0.00085
Nie
3 2 5 LUDWINOWICZ Agnieszka Magdalena 19 0.41% 0.00041
Nie
3 4 1 OLEJNIK Mirosław Bogdan 677 14.76% 0.01476
Tak
3 4 2 KAMIŃSKA Barbara Elżbieta 583 12.71% 0.01271
Nie
3 4 3 RABCZUK Marek 489 10.66% 0.01066
Nie
3 4 4 MICHALKIEWICZ Teresa 434 9.46% 0.00946
Nie
3 4 5 SZYSZKA Zbigniew Krzysztof 721 15.71% 0.01571
Tak
3 10 1 SZAREJKO Jerzy Czesław 386 8.41% 0.00841
Tak
3 10 2 HERMANOWICZ Bożena 219 4.77% 0.00477
Nie
3 10 3 SKRZYPA Kamila 331 7.21% 0.00721
Nie
3 10 4 PRADIUSZYK Jerzy Bogusław 39 0.85% 0.00085
Nie
3 10 5 ŁUCZKOWSKI Henryk 80 1.74% 0.00174
Nie
3 12 1 ŁAZORKO Adrian Michał 84 1.83% 0.00183
Nie
3 12 2 KOŁTAN Aneta 20 0.44% 0.00044
Nie
3 12 3 CYBULSKI Arkadiusz 58 1.26% 0.00126
Nie
3 12 4 BUTKIEWICZ Daria Halina 57 1.24% 0.00124
Nie
4 2 1 KUŹLIK Jadwiga 355 8.46% 0.00846
Nie
4 2 2 MITURA Karol Mateusz 115 2.74% 0.00274
Nie
4 2 3 KUBICKI Roman Edward 76 1.81% 0.00181
Nie
4 2 4 DEPTA Bożena 86 2.05% 0.00205
Nie
4 2 5 BARTKO Ryszard 62 1.48% 0.00148
Nie
4 4 1 MUCHA Grzegorz 489 11.65% 0.01165
Tak
4 4 2 OLEKSIK Iwona 196 4.67% 0.00467
Nie
4 4 3 JARZYNKA Beata 248 5.91% 0.00591
Nie
4 4 4 PAPSZUN Jerzy Piotr 196 4.67% 0.00467
Nie
4 4 5 PASZKOWSKI Ignacy Jan 126 3.00% 0.003
Nie
4 4 6 SYCZ Natalia Aleksandra 136 3.24% 0.00324
Nie
4 10 1 ZDUNIUK Ryszard 384 9.15% 0.00915
Tak
4 10 2 KWAKSZYS Józef 222 5.29% 0.00529
Nie
4 10 3 TOMASZEWICZ Jadwiga 65 1.55% 0.00155
Nie
4 10 4 RUDZIŃSKA Elżbieta 193 4.60% 0.0046
Nie
4 10 5 GACH Agnieszka 240 5.72% 0.00572
Nie
4 10 6 ŁUSZCZYK Krzysztof 297 7.07% 0.00707
Tak
4 12 1 KWIATKOWSKI Walerian 106 2.53% 0.00253
Nie
4 12 2 SEKITA Czesław 84 2.00% 0.002
Nie
4 12 3 MOJAK Marta 65 1.55% 0.00155
Nie
4 12 4 ŻEJMO Anna 59 1.41% 0.00141
Nie
4 12 5 MATEJUNAS Marcin 398 9.48% 0.00948
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Bartoszycki - ogółem 7 113 82 57 865 47 403 44 2 4
Gminy ogółem 6 96 78 57 865 47 403 44 2 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 23 057 19 314 13 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 34 808 28 089 31 2 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 28 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 97 45 46% 52 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 101 47 47% 54 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 221 96 43% 125 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 8 2 25% 6 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 12 4 33% 8 67%
Ogółem 419 188 45% 231 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 47 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 49 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 49 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 56 51 57
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 24 11 46% 13 54%
30-39 80 36 45% 44 55%
40-59 227 103 45% 124 55%
60+ 88 38 43% 50 57%
Ogółem 419 188 45% 231 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 13 4 31% 9 69%
60+ 5 1 20% 4 80%
Ogółem 20 6 30% 14 70%