Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 101 843
Wyborców 85 122
Obwodów 71
  • Wybory do Rady Powiatu Raciborskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto racibozrzMiasto Racibórz 28 3 23 16 144
gmina kornowacGmina Kornowac 5 15 15 31 31
gmina krzanowiceGmina Krzanowice 6 15 15 15 15
gmina krzyzzzanowiceGmina Krzyżanowice 7 15 15 30 30
gmina kuzznia raciborskaGmina Kuźnia Raciborska 6 15 15 31 31
gmina nezdzaGmina Nędza 8 15 15 30 30
gmina pietrowice wielkieGmina Pietrowice Wielkie 6 15 15 26 26
gmina rudnikGmina Rudnik 5 15 15 32 32

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Kapitana Serafina Myśliwca 16 Racibórz stały Nie ULICE: Akacjowa, Arcybiskupa Józefa Gawliny, Bitwy Olzańskiej, Brzeska od Nr 4, Dębiczna, Fiołkowa, Gajowa, Gliniana, Handlowa, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jaśminowa, Kapitana Serafina Myśliwca, Kobylska, Malinowa, Nad Potokiem, Nieboczowska, Olchowa, Olszynkowa, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Poziomkowa, Rybnicka od nr 101, Sadowa, Sosienkowa, Stawowa, Strażacka, Świerkowa, Torowa, Tulipanowa, Wąska, Wiatrakowa, Widokowa, Wiśniowa, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem, Zakładowa
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, ul. Juliana Tuwima 1 Racibórz stały Tak ULICE: Bolesława Leśmiana, Bułgarska, Chorwacka, Czeska, Dolna, Folwarczna, Francuska, Gdańska, Górna od nr 86, Gruntowa, Hugo Kołłątaja, Juliana Tuwima, Kolonialna, Koszalińska, ks. Prałata Bernarda Gadego, Litewska, Mała, Nowy Zamek, Ocicka od nr 116 - 177, Opawska od nr 206, Osiedleńcza, Senatorska, Słowacka, Szczecińska, Szwajcarska, Wałbrzyska, Wesoła, Węgierska, Wiejska, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, ul. Bojanowska 5 Racibórz stały Tak ULICE: Barbary, Bogumińska, Bojanowska, Czynu Społecznego, Floriana, Hulczyńska, Janusza Korczaka, Jasna, Karola Szymanowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kręta, Króla Jana III Sobieskiego, Krótka, ks. Piotra Skargi, Księcia Henryka Pobożnego, Marcina Kopca, Myśliwska, Pawła, Plac Zakopiański, Sosnowiecka, Spokojna, Stanisława Moniuszki, Studzienna, Topolowa, Tunelowa, Urbana, Wawrzyńca, Wiosenna, Władysława Broniewskiego, Wojnowicka, Wschodnia
4 Remiza OSP, ul. Podmiejska 21 Racibórz stały Nie ULICE: Boczna, Cyryla Ratajskiego, Górnośląska, Kwiatowa, Miodowa, Owocowa, Podmiejska, Porzeczkowa, Rudnicka, Stefanii Sempołowskiej, Warzywna, Wybrzeżna
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Henryka Jordana 6 Racibórz stały Tak ULICE: Adama Asnyka, Aleksandra Fredry, Arki Bożka, Babicka, Ciechowicka, Cypriana Kamila Norwida, Dębniki, Gliwicka, Grabowa, Grobla, Henryka Jordana, Hetmańska, Juliana Ordona, Kasztanowa, Klonowa, Kombatantów, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kosynierów, Króla Bolesława Chrobrego, Króla Kazimierza Wielkiego, Króla Władysława Łokietka, Królowej Jadwigi, Leopolda Staffa, Letnia, Odrodzenia, Olimpijczyka, Pionierów, Plebiscytowa, Pogodna, Powstańców Śląskich, Słoneczny Stok, Tęczowa, Wita Stwosza, Wrzosowa, Żurawia
6 Świetlica Zakładu Karnego, ul. Josepha von Eichendorffa 14 Racibórz stały Nie ULICE: Jana Kochanowskiego, Jeziorowa, Josepha von Eichendorffa, Ludwika Waryńskiego, Łąkowa, 1 - go Maja, Opawska do nr 87, Parkowa, Transportowa
7 II Liceum Ogólnokształcące, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 Racibórz stały Nie ULICE: Katowicka, Ocicka od nr 1 - 27
8 II Liceum Ogólnokształcące, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 Racibórz stały Nie ULICE: Bukowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Opawska od nr 88 do nr 178, Polna, Radosna, Stefana Żeromskiego, Szczęśliwa, Warszawska, Wczasowa
9 Przedszkole nr 14, ul. Słoneczna 31 Racibórz stały Tak ULICE: Bolesława Prusa, Dobra, Działdowska, Grunwaldzka, Gwiaździsta, Kosmonautów, Księżycowa, Lunonautów, Marii Skłodowskiej-Curie, Miechowska, Plac Konstytucji 3 Maja, Pomnikowa, Słoneczna, Społeczna, Stalowa, Willowa, Źródlana, Żwirki i Wigury
10 Szkoła Podstawowa Nr 15, ul. Juliusza Słowackiego 48 Racibórz stały Tak ULICE: Dworska, Juliusza Słowackiego, Mariańska od nr 49–99 nieparzyste i od nr 80–122 parzyste
11 Szkoła Podstawowa Nr 15 - wejście boczne, do sali gimnastycznej, ul. Juliusza Słowackiego 48 Racibórz stały Tak ULICE: Józefa Chełmońskiego, Juliusza Kossaka
12 Szkoła Podstawowa Nr 18 - wejście boczne, ul. Ocicka 52 Racibórz stały Tak ULICE: Hetmana Jana Karola Chodkiewicza, Hetmana Jana Zamoyskiego, Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Hetmana Stefana Czarnieckiego
13 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Żorska 2 Racibórz stały Tak ULICE: Aleja Ojca Johannesa Leppicha, Chłopska, Chorzowska, Cmentarna, Górna od nr 1–85, Jana Pawła II, Józefa Lompy, Pszczyńska, Żorska
14 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ocicka 52 Racibórz stały Nie ULICE: Anny, Antoniego Pośpiecha, Częstochowska, Kamienna, Kazimierza Wierzyńskiego, Mariańska od nr 101 - 105 nieparzyste i od nr 124–168 parzyste, Mysłowicka, Ocicka od nr 28 - 101, Starowiejska od nr 46–152 parzyste i od nr 69–171 nieparzyste, Żwirowa
15 Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. ks. Stanisława Staszica 12 Racibórz stały Tak ULICE: Bartosza Głowackiego, Doktora Józefa Rostka, Generała Józefa Bema, Henryka Sienkiewicza, Kolejowa, ks. Stanisława Staszica, Marty, Michała Drzymały , Plac Króla Władysława Jagiełły, Sejmowa, Tadeusza Kościuszki, Wandy
16 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Jana Kasprowicza 4 Racibórz stały Tak ULICE: Generała Jarosława Dąbrowskiego, Jana Kasprowicza, Karola Miarki, Norberta Bończyka, Pastora Franciszka Michejdy, Pawła Stalmacha, Plac Bohaterów Westerplatte, Pracy, Stanisława Wyspiańskiego , Wiktora Różyckiego, Winna
17 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wojska Polskiego 8 Racibórz stały Nie ULICE: Bankowa, Basztowa, Browarna, Drewniana, Klasztorna, Lecznicza, Nowa, Plac Wolności, Różana, Solna, Wojska Polskiego
18 Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Gimnazjalna 3 Racibórz stały Nie ULICE: Adama Mickiewicza, Czekoladowa, Długa, Fryderyka Chopina, Gimnazjalna, Kowalska, Króla Stefana Batorego, Młyńska, Nowomiejska, Odrzańska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Dworcowy, Plac Jana Długosza, Plac Księżnej Ofki Piastówny, Plac Mostowy, Plac Targowy, Pocztowa, Podwale, Rybna, Rynek, Rzeźnicza, Szewska, Środkowa, Węglowa, Władysława Reymonta, Zborowa
19 Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego-Budynek A, ul. Kozielska 19 Racibórz stały Tak ULICE: Cegielniana, Gamowska, Gdyńska, Głubczycka, Ignacego Fojcika, Juliusza Ligonia, Kościelna, Kozielska, ks. Józefa Londzina, Mariańska od nr 1–47 nieparzyste i od nr 2–78 parzyste, Mikołaja, Mikołaja Kopernika, Piotrowska, Rolna, Rzeczna, Spółdzielcza, Starowiejska od nr 1–67 nieparzyste i od nr 2–44 parzyste, Śląska, Toruńska, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Wodna
20 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1, ul. Wileńska 6 Racibórz stały Tak ULICE: Filmowa, Jana Kilińskiego, Jana Matejki, Lipowa, Ludwika, Lwowska, Marii Konopnickiej, Odpoczynkowa, Ogrodowa, Wileńska
21 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Elżbiety 14 Racibórz stały Tak ULICE: Agaty, Agnieszki, Alojzego Nowary, Alojzego Segeta, Antoniego Kapuścika, Armii Krajowej, Brzozowa, Cecylii, Doktora Juliusza Rogera, Franciszka Goduli, Gospodarcza, Gustawa Morcinka, Huzarska, Jana Karola Maćkowskiego, Jana Wyglendy, Józefa Rymera, Kazimierza Malczewskiego, Komunalna, Książęca, Marii Rodziewiczówny, Przejazdowa, Rudzka, Rzemieślnicza, Walentego Zająca, Wojciecha Korfantego
22 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3, ul. Sudecka 2 Racibórz stały Nie ULICE: Bartka Lasoty, Brzeska od nr 1 - 3, Bydgoska, Cieszyńska, Emanuela Smołki, Emilii Plater, Fabryczna, Gnieźnieńska, Graniczna, Jana Badury, Józefa Chudoby, Kanałowa, Karola Tomali, Kaspra Adamczyka, Księcia Leszka Raciborskiego, Księcia Przemysława, Lekarska, Leona Czogały, Leśna, Łużycka, Markowicka, Mieszka I Raciborskiego, Mikołowska, Piaskowa, Piastowska, Poprzeczna, Poznańska, Promenada, Rybnicka od nr 1–100, Srebrna, Stefana Drzewieckiego, Sudecka, Szkolna, Śliska, Tarnowska, Walentego Ciemięgi, Zaciszna, Zielona, Złota
23 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Elżbiety 14 Racibórz stały Tak ULICE: Bielska, Bosacka, Cygarowa, Elżbiety, Jana, Karola, Katarzyny, Królewska
24 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Cecylii 30 Racibórz stały Tak ULICE: Elizy Orzeszkowej, Franciszka Grzonki, Franciszka Siwonia, Lotnicza, Morawska, Nad Koleją, Opolska, Ostrógska, Plac Stefana Okrzei, Plac Zofii Nałkowskiej, Zamkowa
25 Dom Pomocy Społecznej, Plac Króla Władysława Jagiełły 3 Racibórz dom pomocy społecznej Nie DOM POMOCY SPOŁECZNEJ Plac Króla Władysława Jagiełły 3
26 Dom Pomocy Społecznej "ZŁOTA JESIEŃ", Franciszka Grzonki 1 Racibórz dom pomocy społecznej Nie DOM POMOCY SPOŁECZNEJ "ZŁOTA JESIEŃ" ul. Franciszka Grzonki 1
27 Szpital Rejonowy, Gamowska 3 Racibórz szpital Nie SZPITAL REJONOWY ul. Gamowska 3
28 Zakład Karny, Josepha von Eichendorffa 14 Racibórz zakład karny Nie ZAKŁAD KARNY ul. Josepha von Eichendorffa 14
1 Gminny Ośrodek Kultury w Kobyli, ul. Główna 78 Kobyla stały Tak Sołectwo Kobyla
2 Szkoła Podstawowa w Kornowacu, ul. Starowiejska 66 Kornowac stały Nie Sołectwo Kornowac
3 Dom Kultury, ul. Strażacka 2 Łańce stały Tak Sołectwo Łańce
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Pamiątki 25 Pogrzebień stały Tak Sołectwo Pogrzebień
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Karola Miarki 8 Rzuchów stały Nie Sołectwo Rzuchów
1 Przedszkole w Bojanowie, ul. Raciborska 21 Bojanów stały Nie Bojanów
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie, ul. Bończyka 13 Borucin stały Tak Borucin
3 Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach, ul. Zawadzkiego 3 Krzanowice stały Nie Krzanowice, ul. Cegielniana ul. Kościelna ul. Księdza Pawlara ul. Magdaleny ul. Sudzicka ul. Wojska Polskiego, ul. Cicha ul. Graniczna ul. Księdza Kwitka ul. Morawska ul. Polna ul. Rynek ul. Szpitalna ul. Tylna ul. Winna ul. Zamkowa ul. Krótka ul. Łąkowa ul. Rybna ul. Srebrna Góra ul. Zawadzkiego, ul. Długa ul. Ogrodowa ul. Sikorskiego ul. Słoneczna ul. Staszica
4 OSP Krzanowice, ul. Morawska 20 Krzanowice stały Nie Krzanowice, ul. 1 Maja ul. Mikołaja ul. Raciborska, ul. Młyńska ul. Opawska ul. Rzeczna, ul. Akacjowa ul. Borucka ul. Górna ul. Kolejowa ul. Kościuszki ul. Olchowa
5 Oddział Zamiejscowy Przedszkola w Pietraszynie, ul. Wesoła 6 Pietraszyn stały Tak Pietraszyn
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojnowicach, ul. Polna 2 Wojnowice stały Tak Wojnowice
1 Centrum Kultury w Tworkowie, ul. Zamkowa 48 Tworków stały Tak Sołectwo Tworków
2 Sala Narad Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, ul. Główna 5 Krzyżanowice stały Tak Sołectwa: Krzyżanowice, Roszków
3 Szkoła Podstawowa im. Józefa Rymera w Zabełkowie, ul. Rymera 7 Zabełków stały Tak Sołectwo Zabełków
4 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach, ul. Szkolna 1 Bieńkowice stały Tak Sołectwa: Bieńkowice i Bolesław
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Owsiszczach, ul. Szkolna 1 Owsiszcze stały Tak Sołectwa: Owsiszcze, Nowa Wioska
6 Świetlica w Rudyszwałdzie, ul. Główna 31 Rudyszwałd stały Tak Sołectwo Rudyszwałd
7 Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Chałupkach, ul. Szkolna 7 Chałupki stały Tak Sołectwo Chałupki
1 Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej, ul. Piaskowa 28 Kuźnia Raciborska stały Nie Obszar jednostki pomocniczej "Osiedle nr 1": Arki Bożka od 22 do końca numery parzyste, Moniuszki, Piaskowa 7 - 11 nieparzyste, 26, Rudzka od 36 do końca, Słoneczna 2 - 4 parzyste, od 5 do końca, Generała Bema, Roberta Lewandowskiego od 4A do końca numery parzyste
2 Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej, ul. Piaskowa 28 Kuźnia Raciborska stały Nie Obszar jednostki pomocniczej "Osiedle nr 1": Roberta Lewandowskiego od 1A do końca numery nieparzyste, Kasztanowa, Bohaterów Westerplatte, Spacerowa, Ignacego Krasickiego, Leśna, Spokojna, Tadeusza Kościuszki, Wesoła
3 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Klasztorna 9 Kuźnia Raciborska stały Tak Obszar jednostki pomocniczej "Stara Kuźnia": Browarna, Brzozowa, Dębowa, Drzymały, Górnicza, Jagodowa, Klonowa, Kolejowa, Krzyżowa, Kwiatowa, Lipowa, Łączna, Myśliwska, Nowy Świat, Ogrodowa, Powstańców, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Świerkowa, Tartaczna, Topolowa, Wierzbowa, Żwirowa, Arki Bożka 6 - 18, od 19 do końca numery nieparzyste, Garbarska, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Klasztorna, Kocura, Kościelna, Kozielska, Kręta, Krótka, Mikołaja Reja, Morcinka, Parkowa, Piaskowa 1 - 6, 8 - 20 parzyste, Plac Mickiewicza, Raciborska, Rudzka od 17 do końca numery nieparzyste, Słoneczna 1 - 3 nieparzyste, Stefana Czarnieckiego, Strażacka, Willowa
4 Wiejski Ośrodek Kultury w Turzu, ul. Raciborska 43 Turze stały Nie Sołectwa: Turze, Budziska, Ruda, Siedliska
5 Szkoła Podstawowa, ul. Rogera 2 Rudy stały Tak Sołectwo Rudy
6 Szkoła Podstawowa, ul. Rogera 2 Rudy stały Tak Sołectwa: Jankowice, Ruda Kozielska
1 SALA GIMNASTYCZNA przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Wiejska 68 Babice stały Nie Sołectwo Babice
2 SALA GIMNASTYCZNA przy Zepole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Ofiar Oświęcimskich 57 Górki Śląskie stały Tak Sołectwo Górki Śląskie
3 SALA GIMNASTYCZNA przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Szkolna 2 Zawada Książęca stały Tak Sołectwo Ciechowice, Zawada Książęca.
4 Sala przy GOSiR, ul. Sportowa 10 Nędza stały Tak Sołectwo Nędza, ul. Jana III Sobieskiego, Jana Pawła II, Pomiarowa, Sportowa, Akacjowa, Boczna, Gliwicka, Henryka Sienkiewicza, Juliana Tuwima, Lniana, Łąkowa, Polna, Rzeczna, Skośna, Sosnowa, Stawowa, Topolowa, Wąska, Złocista, Źródlana, Dębowa, Kasztanowa, Letniskowa.
5 SALA przy OSP, ul. Strażacka 2 Nędza stały Tak Sołectwo Nędza, ulice: Gołębia, Jesionowa, Krótka, Nad Suminą, Osiedlowa, Prosta, Stanisława Konarskiego, Żwirowa, 1 Maja, Adama Mickiewicza, Brzozowa, Pocztowa, Spółdzielcza, Strażacka, Trawniki, Zaciszna, Towarowa, Dworcowa.
6 STRAŻNICA OSP, ul. Gliwicka 20 Szymocice stały Tak Sołectwo Szymocice
7 SALA przy Szkole Podstawowej, ul. Leśna 2 Nędza stały Nie Sołectwo Nędza, ulice: Borowiec, Jabłoniowa, Kościelna, Kwiatowa, Lipowa, Mikołaja Kopernika, Nowa, Ogrodowa, Sadowa, Słoneczna, Ustronna, Wiśniowa, Zamknięta, Zielona, Drzymały, Górnicza, Kolejowa, Lecznicza, Leśna, Modrzewiowa, Myśliwska, Piaskowa, Rogol, Rolnicza, Rzemieślnicza, Wiejska.
8 Przedszkole, ul. Wyzwolenia 8 Łęg stały Nie Sołectwo Łęg, Osada Orzeszków.
1 Centrum Społeczno-Kulturalne w Pietrowicach Wielkich, ul. 1 Maja 8b Pietrowice Wielkie stały Tak Pietrowice Wielkie, Kornice, Gródczanki
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie, ul. Pietrowicka 16 Pawłów stały Nie Pawłów, Żerdziny
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krowiarkach, ul. Szkolna 19 Krowiarki stały Tak Krowiarki, Amandów
4 Wiejskie Centrum Kultury, ul. Szkolna 1 Maków stały Tak Maków
5 Świetlica Wiejska w Cyprzanowie, ul. Janowska 33 Cyprzanów stały Nie Cyprzanów, Lekartów, Samborowice ul. Polna, Opawska 1. 3. 5. 7. 9 i 11
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samborowicach, ul. Szkolna 1 Samborowice stały Nie Samborowice ul. Długa, Opawska 4, 6, 8, 10, 12 - 78, Średnia
1 Gminne Centrum Informacji, ul. Mickiewicza 2 Rudnik stały Tak Czerwięcice, Rudnik, Strzybnik
2 Szkoła Podstawowa, ul. Długa 48 Gamów stały Nie Gamów, Sławienko
3 Szkoła Podstawowa, ul. Marii Konopnickiej 2 Szonowice stały Tak Dolędzin, Jastrzębie, Modzurów, Ponięcice, Szonowice
4 Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. J. v. Eichendorffa, ul. Zamkowa 1 - 3 Łubowice stały Tak Brzeźnica, Grzegorzowice, Ligota Książęca, Łubowice
5 Dom Kultury, ul. Parkowa 1 Sławików stały Nie Sławików, Lasaki

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina: Racibórz, ulice: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Agaty, Agnieszki, Akacjowa, Aleksandra Fredry, Alojzego Nowary, Alojzego Segeta, Antoniego Kapuścika, Arcybiskupa Józefa Gawliny, Arki Bożka, Armii Krajowej, Babicka, Bankowa, Barbary, Bartka Lasoty, Bartosza Głowackiego, Basztowa, Bielska, Bitwy Olzańskiej, Boczna, Bogumińska, Bojanowska, Bolesława Prusa, Bosacka, Browarna, Brzeska, Brzozowa, Bydgoska, Cecylii, Cegielniana, Ciechowicka, Cieszyńska, Cygarowa, Cypriana Kamila Norwida, Cyryla Ratajskiego, Czekoladowa, Czynu Społecznego, Dębiczna, Dębniki, Długa, Dobra, Doktora Józefa Rostka, Doktora Juliusza Rogera, Drewniana, Działdowska, Elizy Orzeszkowej, Elżbiety, Emanuela Smółki, Emilii Plater, Fabryczna, Filmowa, Fiołkowa, Floriana, Franciszka Goduli, Franciszka Grzonki, Franciszka Siwonia, Fryderyka Chopina, Gajowa, Gamowska, Gdyńska, Generała Józefa Bema, Gimnazjalna, Gliniana, Gliwicka, Głubczycka, Gnieźnieńska, Gospodarcza, Górnośląska, Grabowa, Graniczna, Grobla, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka, Gwiaździsta, Handlowa, Henryka Jordana, Henryka Sienkiewicza, Hetmańska, Hulczyńska, Huzarska, Ignacego Fojcika, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jana, Jana Badury, Jana Karola Maćkowskiego, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Jana Wyglendy, Janusza Korczaka, Jasna, Jaśminowa, Jeziorowa, Josepha von Eichendorffa, Józefa Chudoby, Józefa Rymera, Juliana Ordona, Juliusza Ligonia, Kanałowa, Kapitana Serafina Myśliwca, Karola, Karola Szymanowskiego, Karola Tomali, Kaspra Adamczyka, Kasztanowa, Katarzyny, Kazimierza Malczewskiego, Klasztorna, Klonowa, Kobylska, Kolejowa, Kombatantów, Komunalna, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kosmonautów, Kosynierów, Kościelna, Kowalska, Kozielska, Kręta, Króla Bolesława Chrobrego, Króla Jana III Sobieskiego, Króla Kazimierza Wielkiego, Króla Stefana Batorego, Króla Władysława Łokietka, Królewska, Królowej Jadwigi, Krótka, ks. Józefa Londzina, ks. Piotra Skargi, ks. Stanisława Staszica, Książęca, Księcia Henryka Pobożnego, Księcia Leszka Raciborskiego, Księcia Przemysława, Księżycowa, Kwiatowa, Lecznicza, Lekarska, Leona Czogały, Leopolda Staffa, Letnia, Leśna, Lipowa, Lotnicza, Ludwika, Ludwika Waryńskiego, Lunonautów, Lwowska, Łąkowa, Łużycka, 1 - ego Maja, Malinowa, Marcina Kopca, Mariańska od nr 1 - 47 nieparzyste i od nr 2 - 78 parzyste, Marii Konopnickiej, Marii Rodziewiczówny, Marii Skłodowskiej-Curie, Markowicka, Marty, Michała Drzymały, Miechowska, Mieszka I Raciborskiego, Mikołaja, Mikołaja Kopernika, Mikołowska, Miodowa, Młyńska, Morawska, Myśliwska, Nad Koleją, Nad Potokiem, Nieboczowska, Nowa, Nowomiejska, Odpoczynkowa, Odrodzenia, Odrzańska, Ogrodowa, Olchowa, Olimpijczyka, Olszynkowa, Opawska do nr 87, Opolska, Ostrógska, Owocowa, Parkowa, Pawła, Piaskowa, Piastowska, Pionierów, Piotrowska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Dworcowy, Plac Jana Długosza, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Króla Władysława Jagiełły, Plac Księżnej Olki Piastówny, Plac Mostowy, Plac Stefana Okrzei, Plac Targowy, Plac Wolności, Plac Zakopiański, Plac Zofii Nałkowskiej, Plebiscytowa, Pocztowa, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Podmiejska, Podwale, Pogodna, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Pomnikowa, Poprzeczna, Porzeczkowa, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Poznańska, Promenada, Przejazdowa, Rolna, Różana, Rudnicka, Rudzka, Rybna, Rybnicka, Rynek, Rzeczna, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Sadowa, Sejmowa, Słoneczna, Słoneczny Stok, Solna, Sosienkowa, Sosnowiecka, Spokojna, Społeczna, Spółdzielcza, Srebrna, Stalowa, Stanisława Moniuszki, Starowiejska od nr 1 - 67 nieparzyste i od nr 2 - 44 parzyste, Stawowa, Stefana Drzewieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Strażacka, Studzienna, Sudecka, Szewska, Szkolna, Śląska, Śliska, Środkowa, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Tarnowska, Tęczowa, Topolowa, Torowa, Toruńska, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół", Transportowa, Tulipanowa, Tunelowa, Urbana, Walentego Ciemięgi, Walentego Zająca, Wandy, Warzywna, Wawrzyńca, Wąska, Węglowa, Wiatrakowa, Widokowa, Wileńska, Willowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wodna, Wojciecha Korfantego, Wojnowicka, Wojska Polskiego, Wschodnia, Wrzosowa, Wybrzeżna, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem, Zaciszna, Zakładowa, Zamkowa, Zborowa, Zielona, Złota, źródlana, Żurawia, Żwirki i Wigury. 7 27 745 4 36
0.0000020000Nr 2 Gmina: Racibórz, ulice: Aleja Ojca Johannesa Leppicha, Anny, Antoniego Pośpiecha, Bolesława Leśmiana, Bukowa, Bułgarska, Chłopska, Chorwacka, Chorzowska, Cmentarna, Czeska, Częstochowska, Dolna, Dworska, Folwarczna, Francuska, Gdańska, Generała Jarosława Dąbrowskiego, Górna, Gruntowa, Hetmana Jana Karola Chodkiewicza, Hetmana Jana Zamoyskiego, Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Hugo Kołłątaja, Jana Kasprowicza, Jana Pawła II, Józefa Chełmońskiego, Józefa Lompy, Juliana Tuwima, Juliusza Kossaka, Juliusza Słowackiego, Kamienna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Karola Miarki, Katowicka, Kazimierza Wierzyńskiego, Kolonialna, Koszalińska, ks. Prałata Bernarda Gadego, Litewska, Mała, Mariańska od nr 49 - 105 nieparzyste i od nr 80 - 168 parzyste, Mysłowicka, Norberta Bończyka, Nowy Zamek, Ocicka, Opawska od nr 88, Osiedleńcza, Pastora Franciszka Michejdy, Pawła Stalmacha, Plac Bohaterów Westerplatte, Polna, Pracy, Pszczyńska, Radosna, Senatorska, Słowacka, Stanisława Wyspiańskiego, Starowiejska od nr 46 - 152 parzyste i od nr 69 - 171 nieparzyste, Stefana Żeromskiego, Szczecińska, Szczęśliwa, Szwajcarska, Wałbrzyska, Warszawska, Wczasowa, Wesoła, Węgierska, Wiejska, Wiktora Różyckiego, Winna, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa, Żorska, Żwirowa. 4 14 818 4 23
0.0000030000Nr 3 Gmina: Kuźnia Raciborska, Rudnik, Nędza 5 19 354 4 21
0.0000040000Nr 4 Gmina: Krzyżanowice, Kornowac, Krzanowice, Pietrowice Wielkie 7 23 205 4 25
Podsumowanie 23 85 122 16 105

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 5 4 5 23
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 6 7 9 31
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK. KWW TAK. 9 6 3 3 21
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ” KWW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ” 9 6 7 8 30

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 27 335 12 198 12 167 44.51% 0.04451
11 588 95.24% 0.09524
Tak
2 14 822 7 141 7 101 47.91% 0.04791
6 757 95.16% 0.09516
Tak
3 19 334 8 439 8 433 43.62% 0.04362
7 947 94.24% 0.09424
Tak
4 23 207 10 483 10 484 45.18% 0.04518
9 939 94.80% 0.0948
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 079 23 19.54% 0.01954
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 775 31 35.26% 0.03526
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK. 2 958 21 8.16% 0.00816
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ” 13 419 30 37.04% 0.03704

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 079 23 4 19.54% 0.01954
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 775 31 9 35.26% 0.03526
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK. 2 958 21 0 8.16% 0.00816
Nie
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ” 13 419 30 10 37.04% 0.03704
Tak

Rada Powiatu Raciborskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 OLENDER Piotr Jan 796 6.87% 0.00687
Tak
1 4 2 LEWANDOWSKA Ewa Urszula 1 351 11.66% 0.01166
Tak
1 4 3 KOGUT Stanisław 141 1.22% 0.00122
Nie
1 4 4 DUDEK Edyta Ritta 70 0.60% 0.0006
Nie
1 4 5 MĄDRZYŃSKI Marek Tadeusz 64 0.55% 0.00055
Nie
1 4 6 DURKA Maria Ewa 89 0.77% 0.00077
Nie
1 4 7 WIEDER Piotr Józef 128 1.10% 0.0011
Nie
1 4 8 MARKIEWKA-BANIA Joanna Aleksandra 205 1.77% 0.00177
Nie
1 4 9 ORTMANNS Zuzanna Gabriela 56 0.48% 0.00048
Nie
1 10 1 WACŁAWCZYK Dawid 1 725 14.89% 0.01489
Tak
1 10 2 KONIECZNY Dominik Marek 962 8.30% 0.0083
Tak
1 10 3 FRENCEL Teresa Wiktoria 262 2.26% 0.00226
Nie
1 10 4 KIEDROWSKA Justyna 132 1.14% 0.00114
Nie
1 10 5 WAŁACH Roman Konstanty 362 3.12% 0.00312
Tak
1 10 6 PŁONKA Paweł 332 2.87% 0.00287
Nie
1 10 7 SUSŁA Teresa 99 0.85% 0.00085
Nie
1 10 8 MAKULEWICZ Małgorzata Magdalena 65 0.56% 0.00056
Nie
1 10 9 FRĄCZEK RYSZARD ARKADIUSZ 328 2.83% 0.00283
Nie
1 18 1 ADAMSKI Bartłomiej Jerzy 223 1.92% 0.00192
Nie
1 18 2 GRZECZNY Dariusz Jan 71 0.61% 0.00061
Nie
1 18 3 KOPCZEWSKA Marzena Beata 65 0.56% 0.00056
Nie
1 18 4 MAJEWSKA Urszula 131 1.13% 0.00113
Nie
1 18 5 PALETTA Krystian Alfred 242 2.09% 0.00209
Nie
1 18 6 RACZEK Cezary Adam 112 0.97% 0.00097
Nie
1 18 7 SZARATA-KUKLEWICZ Daniela Maria 92 0.79% 0.00079
Nie
1 18 8 SZCZEPAŃSKI Zbysław Olgierd 38 0.33% 0.00033
Nie
1 18 9 SZYMAŃSKA Anna Maria 120 1.04% 0.00104
Nie
1 19 1 BEDRYJ Lidia Jadwiga 334 2.88% 0.00288
Nie
1 19 2 CISZEK Krzysztof Jan 361 3.12% 0.00312
Nie
1 19 3 JAMBOR Anna Maria 186 1.61% 0.00161
Nie
1 19 4 KURPIS Marek Piotr 887 7.65% 0.00765
Tak
1 19 5 OLSZOK Iwona Barbara 166 1.43% 0.00143
Nie
1 19 6 PARYS Jerzy 368 3.18% 0.00318
Nie
1 19 7 ŚMIAŁEK Beata Anna 133 1.15% 0.00115
Nie
1 19 8 ŚWIERCZEK Waldemar Wendelin 137 1.18% 0.00118
Nie
1 19 9 WOLNY Ryszard Marcin 755 6.52% 0.00652
Tak
2 4 1 WIERZBICKI Artur Jarosław 754 11.16% 0.01116
Tak
2 4 2 JANECZEK-DWORNIK Grażyna Anna 125 1.85% 0.00185
Nie
2 4 3 WOLNY Alan Mateusz 292 4.32% 0.00432
Nie
2 4 4 SOCHACKI Zenon Czesław 340 5.03% 0.00503
Nie
2 4 5 NOWAK Izabela Irena 209 3.09% 0.00309
Nie
2 10 1 DUTKIEWICZ Katarzyna Maria 1 088 16.10% 0.0161
Tak
2 10 2 KUSY Tomasz Bogumił 531 7.86% 0.00786
Tak
2 10 3 BISKUP Elżbieta 326 4.82% 0.00482
Nie
2 10 4 ŁUKOSZEK Dariusz 251 3.71% 0.00371
Nie
2 10 5 SMOLEŃ Wiesław Adam 69 1.02% 0.00102
Nie
2 10 6 FRĄCZEK Maria Danuta 155 2.29% 0.00229
Nie
2 18 1 DELONG Anna Katarzyna 96 1.42% 0.00142
Nie
2 18 2 HANDZIUK Marcin Jakub 312 4.62% 0.00462
Nie
2 18 3 JANKOWSKA Bogumiła Małgorzata 46 0.68% 0.00068
Nie
2 18 4 MYŚLIWY Marta Anna 199 2.95% 0.00295
Nie
2 18 5 NIŻBORSKI Janusz 147 2.18% 0.00218
Nie
2 18 6 OSTROWSKI Jacek Tomasz 149 2.21% 0.00221
Nie
2 19 1 COFAŁA Tomasz Zygmunt 718 10.63% 0.01063
Tak
2 19 2 ĆWIK Teresa Wanda 282 4.17% 0.00417
Nie
2 19 3 KURPIS Adam Stanisław 265 3.92% 0.00392
Nie
2 19 4 LOCH Janusz Edward 87 1.29% 0.00129
Nie
2 19 5 SZCZYGIELSKA Małgorzata Krystyna 222 3.29% 0.00329
Nie
2 19 6 LENCZYK Stanisława Danuta 94 1.39% 0.00139
Nie
3 4 1 GUMIENIAK Władysław 958 12.05% 0.01205
Tak
3 4 2 SCHOLZ Piotr Paweł 295 3.71% 0.00371
Nie
3 4 3 KOSEL Alicja Maria 105 1.32% 0.00132
Nie
3 4 4 KURCZ Zofia Anna 68 0.86% 0.00086
Nie
3 10 1 MARCOL Franciszek 1 043 13.12% 0.01312
Tak
3 10 2 KOWOL Bernard Marek 481 6.05% 0.00605
Nie
3 10 3 MIKOŁAJCZYK Sebastian Marcin 655 8.24% 0.00824
Tak
3 10 4 MACHECKA Katarzyna Jolanta 93 1.17% 0.00117
Nie
3 10 5 SOCHIERA Dorota 198 2.49% 0.00249
Nie
3 10 6 NOWAKOWSKA Celina Anna 166 2.09% 0.00209
Nie
3 10 7 TOMASIAK Grzegorz Stanisław 391 4.92% 0.00492
Nie
3 18 1 FALIŃSKA Renata Joanna 39 0.49% 0.00049
Nie
3 18 2 JANIK Stanisław Marian 242 3.05% 0.00305
Nie
3 18 3 RADAJ Leszek Grzegorz 101 1.27% 0.00127
Nie
3 19 1 APOLLO Kinga Jolanta 650 8.18% 0.00818
Nie
3 19 2 BADURCZYK Jan Andrzej 362 4.56% 0.00456
Nie
3 19 3 CHROBOCZEK Andrzej Ernest 680 8.56% 0.00856
Tak
3 19 4 PLURA Adrian Franciszek 813 10.23% 0.01023
Tak
3 19 5 SZAJT Edyta Weronika 288 3.62% 0.00362
Nie
3 19 6 TOMALA Monika Sylwia 179 2.25% 0.00225
Nie
3 19 7 WIŚNIEWSKA Katarzyna Anna 140 1.76% 0.00176
Nie
4 4 1 NIEDŹWIECKI Władysław Józef 304 3.06% 0.00306
Nie
4 4 2 KRAJCZY Dominika Anna 184 1.85% 0.00185
Nie
4 4 3 BUBAN Zuzanna Maria 142 1.43% 0.00143
Nie
4 4 4 WŁASIEWICZ Gabriela Agnieszka 46 0.46% 0.00046
Nie
4 4 5 LENARTOWICZ Paweł Jan 357 3.59% 0.00359
Nie
4 10 1 BOLIK Szymon Krystian 801 8.06% 0.00806
Tak
4 10 2 GAŁKOWSKA Danuta 510 5.13% 0.00513
Nie
4 10 3 WASICZEK Marian Józef 314 3.16% 0.00316
Nie
4 10 4 MURA Łukasz Franciszek 670 6.74% 0.00674
Tak
4 10 5 KLESZCZYŃSKI Grzegorz Adam 332 3.34% 0.00334
Nie
4 10 6 OSADCÓW Ryszard Antoni 209 2.10% 0.0021
Nie
4 10 7 MISZTAL Elżbieta Maria 66 0.66% 0.00066
Nie
4 10 8 KLIMKOWSKA Czesława 32 0.32% 0.00032
Nie
4 10 9 POLOWY Elwira Katarzyna 127 1.28% 0.00128
Nie
4 18 1 JENDRYSIK Adrian Józef 56 0.56% 0.00056
Nie
4 18 2 KAPIAS Adam Grzegorz 43 0.43% 0.00043
Nie
4 18 3 PALETTA Małgorzata Maria 434 4.37% 0.00437
Nie
4 19 1 ABRAHAMCZYK Brygida Maria 468 4.71% 0.00471
Nie
4 19 2 DUDA Irena Maria 386 3.88% 0.00388
Nie
4 19 3 KURA Eugeniusz Wiktor 538 5.41% 0.00541
Tak
4 19 4 NIEWIERA Adrian Paweł 460 4.63% 0.00463
Nie
4 19 5 STUKATOR Józef Teodor 523 5.26% 0.00526
Tak
4 19 6 SWOBODA Grzegorz Mirosław 1 338 13.46% 0.01346
Tak
4 19 7 WAJDA Adam Jerzy 826 8.31% 0.00831
Tak
4 19 8 WIDERA Ewa Lidia 773 7.78% 0.00778
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Raciborski - ogółem 9 151 112 101 843 85 122 71 5 2 1
Gminy ogółem 8 128 108 101 843 85 122 71 5 2 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 3 50 352 42 563 28 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 51 491 42 559 43 5 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 105 49 47% 56 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 144 66 46% 78 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 195 73 37% 122 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 9 1 11% 8 89%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 3 1 33% 2 67%
Ogółem 444 188 42% 256 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 49 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 45 45 45
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 44 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 66 47
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 44 42 44
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 31 16 52% 15 48%
30-39 100 38 38% 62 62%
40-59 256 114 45% 142 55%
60+ 57 20 35% 37 65%
Ogółem 444 188 42% 256 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 0 0% 5 100%
40-59 9 2 22% 7 78%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 17 3 18% 14 82%