Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 53 716
Wyborców 44 699
Obwodów 70
  • Wybory do Rady Powiatu w Prudniku
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina bialzaGmina Biała 18 15 15 32 32
gmina glzogozwekGmina Głogówek 16 15 15 43 43
gmina lubrzaGmina Lubrza 9 15 15 39 39
gmina prudnikGmina Prudnik 27 4 21 19 126

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny, (Szkoła Podstawowa), ul. Tysiąclecia 16 Biała stały Tak MIASTO BIAŁA-ulice: Adama Asnyka, Alejka PKP, Głogówecka, Jana Kochanowskiego, Josepha von Eichendorffa, Kilińskiego od nr 28 do końca, Lipowa, Łąkowa, Moniuszki, Nyska, Opolska, Przedmieście, Stanisława Staszica, Stare Miasto, Składowa, Św. Kamila, Szynowice, Traugutta, Tysiąclecia, Wodna
2 Urząd Miejski, ul. Rynek 10 Biała stały Tak MIASTO BIAŁA-ulice: Armii Krajowej, Góra Wolności, Kołłątaja, Kościuszki, 1 Maja, Piotra Skargi, Plac Zamkowy, Prudnicka nr 3, 4, 5, 7, 9, 11, Rynek, Szkolna, Wałowa
3 Gminne Centrum Kultury, ul. Prudnicka 35 Biała stały Tak MIASTO BIAŁA-ulice: Alfreda Liczbańskiego, Arki Bożka, Czarna, Franciszka Suchego, Jana i Karola Augustynów, Kilińskiego od nr 1 do 26, Kopernika, Ks. Karola Koziołka, Ogrodowa, Oświęcimska, Parkowa, Prudnicka nr 8 i 10 oraz od nr 12 do końca, Reymonta, Słoneczna, Stawowa, Wodociągowa
4 Wiejskie Centrum Kultury i Rekreacji, 177 Chrzelice stały Nie SOŁECTWO: Chrzelice z przysiółkami: Jeleni Dwór i Śródlesie
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny, (Publiczne Gimnazjum), ul. św. Walentego 79 Łącznik stały Tak SOŁECTWA: Dębina, Łącznik, Mokra, Ogiernicze
6 Remiza OSP, 160a Pogórze stały Tak SOŁECTWA: Brzeźnica, Górka Prudnicka, Frącki, Pogórze z kolonią Pogórze
7 Remiza OSP, 62 Grabina stały Tak SOŁECTWA: Grabina z przysiółkami: Kolonia Otocka i Śmieciak, Otoki z przysiółkiem Kolonia Otocka
8 Sala Samorządu Mieszkańców, 60 Ligota Bialska stały Nie SOŁECTWA: Ligota Bialska z przysiółkiem Kolonia Ligocka, Radostynia z kolonią Radostynia, Wasiłowice
9 Szkoła Podstawowa, 106 Śmicz stały Nie SOŁECTWA: Śmicz z przysiółkiem Podlesie (Waldeka)
10 Sala Samorządu Mieszkańców, 69a Olbrachcice stały Nie SOŁECTWA: Józefów, Olbrachcice
11 Sala Samorządu Mieszkańców, 82c Gostomia stały Tak SOŁECTWO: Gostomia
12 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, 38 Rostkowice stały Nie SOŁECTWA: Rostkowice, Wilków
13 Remiza OSP, 51b Nowa Wieś Prudnicka stały Tak SOŁECTWA: Czartowice, Krobusz z przysiółkiem Żabnik, Nowa Wieś Prudnicka
14 Sala Samorządu Mieszkańców, 36 Solec stały Tak SOŁECTWA: Browiniec Polski, Solec
15 Sala Samorządu Mieszkańców, 70a Prężyna stały Nie SOŁECTWO: Prężyna
16 Sala Samorządu Mieszkańców, 76 Kolnowice stały Nie SOŁECTWA: Kolnowice z przysiółkiem Kokot, Laskowiec, Miłowice
17 Dom Pomocy Społecznej, 72 Grabina dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Grabinie
18 Szpital w Białej, ul. Moniuszki 8 Biała szpital Nie Zespół Opieki Zdrowotnej-Szpital w Białej
1 Świetlica Oracze, ul. Głubczycka 45A Głogówek stały Tak Część miasta Głogówek obejmująca sołectwa: Głogowiec, Oracze, ulice: Głubczycka (numery parzyste, numery nieparzyste od nr 35 do końca), Kolejowa, Łąkowa, Marii Konopnickiej (numery nieparzyste), Młyńska, Niepodległości, Ogrodowa, Piastowska (numery nieparzyste), Podgórna, Sobieskiego, Wielkie Oracze.
2 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Batorego 10 Głogówek stały Tak Część miasta Głogówek obejmująca sołectwo Winiary, ulice: 3 Maja, Batorego (numery parzyste), Bończyka (numery nieparzyste), Damrota, Dworcowa (numery nieparzyste), Jana Pawła II, Korfantego, Kościuszki (numery parzyste od nr 2 do końca, bez nr 14), Małe Winiary, Pl. Wolności (numery nieparzyste), Polna, Powstańców (numery parzyste od nr 24 do końca), Rataja, Sportowa, Świętej Anny, Targowa, Tylne Winiary, Wiejska, Winiary. Miasto Głogówek, ulice: Boczna, Dąbrowskiego, Klasztorna, Kołłątaja, Kopernika, Kościelna, Krótka, Ligonia, Mickiewicza, Pl. Karola Miarki, Pl. Moniuszki, Reja, Rynek, Sienkiewicza, Spółdzielcza (numery nieparzyste od nr 7 do końca, numery parzyste od nr 8 do końca), Słowackiego, Wodna, Zamkowa.
3 Strzelnica Sportowa, ul. Winiary 1 Głogówek stały Tak Miasto Głogówek ulice: Batorego (numery nieparzyste), Fabryczna, Jagiellońska, Jana Kazimierza, Kościuszki (numery nieparzyste i numer 14), Olszynka, Pasternik, Powstańców (numery nieparzyste, numery parzyste od nr 2 do nr 22), Rafała Urbana.
4 Straż Pożarna, ul. Dworcowa 9 Głogówek stały Nie Miasto Głogówek ulice: Aleja Lipowa, Bończyka (numery parzyste), Dworcowa (numery parzyste), Elizy Orzeszkowej, Kąpielowa, Marii Konopnickiej (numery parzyste), Pl. Wolności (numery parzyste), Prusa, Reymonta, Wyspiańskiego, Zbożowa, Miasto Głogówek ulice: Chopina, Głubczycka (numery nieparzyste od nr 1 do nr 33), Piastowska (numery parzyste), Piotra Skargi, Spółdzielcza (numery nieparzyste od nr 1 do nr 5, numery parzyste od nr 2 do nr 6A), Staszica, Szkolna.
5 Szkoła Podstawowa, Zwycięstwa 21 Racławice Śląskie stały Tak Sołectwo Racławice Śląskie
6 Straż Pożarna, 21 Dzierżysławice stały Nie Sołectwo Dzierżysławice
7 Świetlica, 84 Mochów stały Nie Sołectwo Mochów
8 Straż Pożarna, 107 Wierzch stały Tak Sołectwa: Mionów, Wierzch
9 Przedszkole, 15 Zawada stały Nie Sołectwo Zawada
10 Świetlica, 80A Kierpień stały Tak Sołectwa: Błażejowice Dolne, Leśnik, Kierpień, Rzepcze
11 Przedszkole, 33 Szonów stały Nie Sołectwa: Szonów, Tomice
12 Świetlica, 99 Kazimierz stały Nie Sołectwa: Ciesznów, Góreczno, Kazimierz
13 Szkoła Podstawowa, 110 Biedrzychowice stały Tak Sołectwo Biedrzychowice
14 Przedszkole, ul. Sudecka 27 Stare Kotkowice stały Tak Sołectwa: Chudoba, Nowe Kotkowice, Stare Kotkowice
15 Świetlica, 47a Wróblin stały Nie Sołectwo Wróblin
16 Szkoła Podstawowa, ul. Kozielska 6 Twardawa stały Nie Sołectwa: Twardawa, Zwiastowice
1 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dytmarowie, 1a/1 Dytmarów stały Tak Sołectwo Dytmarów
2 Świetlica Wiejska, 2A Jasiona stały Tak Sołectwo Jasiona
3 Klub w Krzyżkowicach, 49/6 Krzyżkowice stały Nie Sołectwo Krzyżkowice
4 Urząd Gminy w Lubrzy-świetlica na parterze, ul. Wolności 73 Lubrza stały Tak Sołectwo Lubrza
5 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 10 Nowy Browiniec stały Tak Sołectwo Nowy Browiniec
6 Wiejski Dom Kultury, 36b Olszynka stały Tak Sołectwo Olszynka, Laskowice, Słoków
7 Wiejski Dom Kultury, 2 Prężynka stały Nie Sołectwo Prężynka z przysiółkiem Dobroszewice
8 Wiejski Dom Kultury, 34 Skrzypiec stały Tak Sołectwo Skrzypiec
9 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 125 Trzebina stały Nie Sołectwo Trzebina
1 Zespół Szkół Medycznych, ul. Piastowska 26 Prudnik stały Nie Miasto PRUDNIK ulice: Dworcowa, Kolejowa od Nr 36 do końca, Hugona Kołłątaja, Kwiatowa, Maków, Nyska, Ogrodowa, Piastowska, Emilii Plater, Słowicza, Topolowa
2 Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Parkowa 6 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Jarosława Dąbrowskiego numery nieparzyste od Nr 1 do Nr 17 i numery parzyste od Nr 2 do Nr 24, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki numery nieparzyste od Nr 9 do końca i numery parzyste od Nr 24 do końca, Legionów, Parkowa, Plac Wolności, Sądowa, Szpitalna, Włoska, Żołnierska
3 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku, ul. Kościuszki 55 A Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Azaliowa, Tadeusza Bora Komorowskiego, Dębowa, Józefa Dwernickiego, Wojciecha Bartosza Głowackiego, Grunwaldzka, Jana Kilińskiego, Księcia Adama Czartoryskiego, Mariana Langiewicza, Ludwika Mierosławskiego, Ignacego Prądzyńskiego, Mikołaja Reja, Zygmunta Sierakowskiego, Józefa Sowińskiego, Walerego Wróblewskiego, Piotra Wysockiego, Zwycięstwa
4 Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Dąbrowskiego 26 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Adama Asnyka, Akacjowa, Władysława Broniewskiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Jarosława Dąbrowskiego numery nieparzyste od Nr 19 do końca i numery parzyste od Nr 26 do końca, Jaśminowa, Kalinowa, Ignacego Kraszewskiego, Legnicka, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, Słowiańska, Strzelecka, Tysiąclecia
5 Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Wyszyńskiego 1a Prudnik stały Nie Miasto PRUDNIK ulice: Aleja Lipowa, Ignacego Paderewskiego, Józefa Poniatowskiego, Wojska Polskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stefana Żeromskiego
6 Centrum Tradycji Tkackich, ul. Królowej Jadwigi 23 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Bolesława Chrobrego, Konstantego Damrota, Gliwicka, Inwalidów Wojennych, Królowej Jadwigi, Bolesława Krzywoustego, Józefa Małachowskiego, Plac Zamkowy, Plebiscytowa, Stroma, Tkacka, Juliana Tuwima, Melchiora Wańkowicza, Zamkowa
7 Publiczne Gimnazjim Nr 1, ul. Armii Krajowej 1 Prudnik stały Nie Miasto PRUDNIK ulice: Armii Krajowej, Ciasna, Górna, Jagiellońska, Klasztorna, Kościelna, Krótka, Łukowa, Plac Farny, Plac Szarych Szeregów, Pocztowa, Pod Bramami, Ratuszowa, Rynek, Jana Sobieskiego, Stara
8 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Młyńska 1 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Aleja Miła, Stefana Batorego, Jana Kochanowskiego, Krzywa, Młyńska, Gustawa Morcinka, Wandy, Wąska
9 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 1 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Fryderyka Chopina, Gimnazjalna, Tadeusza Kościuszki numery nieparzyste od Nr 1 do Nr 7 i numery parzyste od Nr 2 do Nr 22, Łucznicza, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Staszica, Szkolna, Romualda Traugutta
10 Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Prężyńska 3 - 5 - 7 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Józefa Bema, Budowlanych, Artura Grottgera, Kolejowa od Nr 1 do Nr 35, Juliusza Kossaka, Władysława Łokietka, Jana Matejki, Meblarska, Karola Miarki, Mieszka I, Polna, Polna Bloki, Powstańców Śląskich, Prężyńska, Przemysłowa, Juliusza Słowackiego, Sportowa, Towarowa, Zielona
11 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Podgórna 5 Prudnik stały Nie Miasto PRUDNIK ulice: Cicha, gen. Andersa, Jana Kazimierza, Józefa Lompy, Monte Cassino, Podgórna, Filipa Roboty, Marii Konopnickiej, Księdza Aleksandra Skowrońskiego od Nr 4 do Nr 35, Spokojna, Sybiraków, Tabory, Józefa Wybickiego, Zielna
12 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Podgórna 9 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Wojciecha Korfantego, Księdza Karola Koziołka, Stanisława Ligonia, Alojzego Smolki
13 Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Podgórna 9a Prudnik stały Nie Miasto PRUDNIK ulice: Arki Bożka, Jesionkowa, Kombatantów, Lwowska, Nowa, Robotnicza, Sadowa, Stanisława Soboty, Wiejska, Wileńska
14 Kompleks Sportowy na osiedlu Jesionowe Wzgórze, ul. Podgórna 7 Prudnik stały Tak Miasto PRUDNIK ulice: Norberta Bończyka, Jana Cybisa, Jana Łangowskiego, Księdza Aleksandra Skowrońskiego od Nr 58 do Nr 84, Józefa Rostka
15 Szkoła Podstawowa, 166 Moszczanka stały Nie SOŁECTWO Moszczanka z Kolonią Moszczanka
16 Szkoła Podstawowa, 266 Rudziczka stały Nie SOŁECTWO Rudziczka
17 Publiczne Przedszkole, 37 Niemysłowice stały Nie SOŁECTWO Niemysłowice
18 Szkoła Podstawowa, Głuchołaska 13 Łąka Prudnicka stały Nie SOŁECTWA: Dębowiec z przysiółkiem Wieszczyna, Łąka Prudnicka z osadą Chocim
19 Wiejski Dom Kultury, 145 Mieszkowice stały Tak SOŁECTWO Mieszkowice
20 Szkoła Podstawowa, 72 Szybowice stały Tak SOŁECTWO Szybowice
21 Wiejski Dom Kultury, 5 Wierzbiec stały Nie SOŁECTWO Wierzbiec
22 Wiejski Dom Kultury, 57 Czyżowice stały Nie SOŁECTWO Czyżowice
23 Wiejski Dom Kultury, 53 Piorunkowice stały Tak SOŁECTWO Piorunkowice
24 Prudnickie Centrum Medyczne, ul. Piastowska 64 Prudnik szpital Nie Miasto Prudnik: Prudnickie Centrum Medyczne
25 Dom Pomocy Społecznej, ul. Młyńska 11 Prudnik dom pomocy społecznej Nie Miasto Prudnik: Dom Pomocy Społecznej
26 Areszt Śledczy, ul. Kościuszki 7 Prudnik areszt Śledczy Nie Miasto Prudnik: Areszt Śledczy
27 Konwent OO. Bonifratrów Dom Św. Jana Bożego, ul. Piastowska 6 Prudnik dom pomocy społecznej Nie Miasto Prudnik: Dom Św. Jana Bożego Placówka opieki całodobowej

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina: Prudnik 8 21 775 8 70
0.0000020000Nr 2 gmina: Głogówek 4 10 660 6 34
0.0000030000Nr 3 gminy: Biała, Lubrza 5 12 264 6 37
Podsumowanie 17 44 699 20 141

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 5 11
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 6 7 23
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 8 8
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 8 4 4 16
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 6 7 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM KWW NIEZALEŻNI RAZEM 10 6 16
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA KWW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 6 7 13
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOLIDARNI GRZEGORZ JĘDRZEJ KWW SOLIDARNI GRZEGORZ JĘDRZEJ 8 7 15
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA KWW NASZA ZIEMIA 10 6 16

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 21 769 10 614 10 615 48.76% 0.04876
10 199 96.08% 0.09608
Tak
2 10 694 5 296 5 295 49.51% 0.04951
4 947 93.43% 0.09343
Tak
3 12 263 6 237 6 234 50.84% 0.05084
5 791 92.89% 0.09289
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 645 11 7.86% 0.00786
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 000 23 19.10% 0.0191
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 580 8 2.77% 0.00277
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 491 16 7.12% 0.00712
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 224 23 24.95% 0.02495
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM 1 150 16 5.49% 0.00549
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 3 778 13 18.04% 0.01804
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOLIDARNI GRZEGORZ JĘDRZEJ 925 15 4.42% 0.00442
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA 2 144 16 10.24% 0.01024

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 645 11 1 7.86% 0.00786
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 000 23 3 19.10% 0.0191
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 580 8 0 2.77% 0.00277
Nie
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 491 16 1 7.12% 0.00712
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 224 23 6 24.95% 0.02495
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM 1 150 16 0 5.49% 0.00549
Nie
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 3 778 13 5 18.04% 0.01804
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOLIDARNI GRZEGORZ JĘDRZEJ 925 15 0 4.42% 0.00442
Nie
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA 2 144 16 1 10.24% 0.01024
Tak

Rada Powiatu w Prudniku - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 FRANKE Renata Elżbieta 189 1.85% 0.00185
Nie
1 2 2 ŻAK Dawid 64 0.63% 0.00063
Nie
1 2 3 WŁODARCZYK Tomasz Krzysztof 59 0.58% 0.00058
Nie
1 2 4 GRZEGOCKA Joanna 120 1.18% 0.00118
Nie
1 2 5 KILARSKI Tomasz Grzegorz 24 0.24% 0.00024
Nie
1 2 6 IDZI Anna Agnieszka 52 0.51% 0.00051
Nie
1 4 1 ROSZKOWSKI Radosław Mieczysław 879 8.62% 0.00862
Tak
1 4 2 KARPOWICZ Łukasz Marcin 98 0.96% 0.00096
Nie
1 4 3 KORZENIOWSKA Joanna Teresa 294 2.88% 0.00288
Tak
1 4 4 DANCEWICZ Wojciech Edward 164 1.61% 0.00161
Nie
1 4 5 JANISZ Maciej Piotr 128 1.26% 0.00126
Nie
1 4 6 BAZYDŁO Janusz Jacek 205 2.01% 0.00201
Nie
1 4 7 TOKAR-MATKOWSKA Bożena Małgorzata 127 1.25% 0.00125
Nie
1 4 8 KLIMKO Grażyna 97 0.95% 0.00095
Nie
1 4 9 PARALUSZ Izabela 60 0.59% 0.00059
Nie
1 4 10 WÓJTOWICZ Tomasz Kamil 175 1.72% 0.00172
Nie
1 5 1 WRZESZCZ Jarosław 262 2.57% 0.00257
Nie
1 5 2 TRZMIELEWSKI Andrzej Zbigniew 53 0.52% 0.00052
Nie
1 5 3 GRAL Wiesława Weronika 33 0.32% 0.00032
Nie
1 5 4 ŚLĘZAK Antoni Józef 77 0.75% 0.00075
Nie
1 5 5 MANDERLA Józef Franciszek 26 0.25% 0.00025
Nie
1 5 6 KROWICKA Maria Barbara 24 0.24% 0.00024
Nie
1 5 7 PAŁASZEWSKA Krystyna Elżbieta 6 0.06% 6.0E-5
Nie
1 5 8 CYBULKA Edward Józef 99 0.97% 0.00097
Nie
1 8 1 DROŻDŻYŃSKA Alicja Janina 263 2.58% 0.00258
Nie
1 8 2 ZAWIŚLAK Alicja 385 3.77% 0.00377
Tak
1 8 3 JANIK Marcin Marek 56 0.55% 0.00055
Nie
1 8 4 ŻAK Krzysztof Jan 111 1.09% 0.00109
Nie
1 8 5 BUŚKO Barbara 69 0.68% 0.00068
Nie
1 8 6 SPYCHALSKI Sławomir Adam 80 0.78% 0.00078
Nie
1 8 7 PIETRUSZKA Elżbieta Anna 46 0.45% 0.00045
Nie
1 8 8 SZYDŁOWSKI Rafał Grzegorz 55 0.54% 0.00054
Nie
1 10 1 MELESZKO Józef Franciszek 881 8.64% 0.00864
Tak
1 10 2 WRÓBLEWSKA Bożena 457 4.48% 0.00448
Tak
1 10 3 KWIATKOWSKI Ryszard Witold 790 7.75% 0.00775
Tak
1 10 4 LANGFORT Ewelina Barbara 204 2.00% 0.002
Nie
1 10 5 DZIWISZ Kazimierz 201 1.97% 0.00197
Nie
1 10 6 SŁUGOCKI Tadeusz 90 0.88% 0.00088
Nie
1 10 7 WOŹNIAK Tomasz Andrzej 229 2.25% 0.00225
Tak
1 10 8 BEDRYJ Waldemar 107 1.05% 0.00105
Nie
1 10 9 DMYTRUK Ewa 64 0.63% 0.00063
Nie
1 10 10 KANTOR-SYNOWCZYŃSKA Marzena Emilia 135 1.32% 0.00132
Nie
1 14 1 STANISZ Agnieszka Anna 195 1.91% 0.00191
Nie
1 14 2 GRAJEK Ryszard 91 0.89% 0.00089
Nie
1 14 3 ŚCIBOR Ryszard Marian 11 0.11% 0.00011
Nie
1 14 4 KOZACZEK Monika Sylwia 23 0.23% 0.00023
Nie
1 14 5 WŁODOWSKI Tomasz Wacław 45 0.44% 0.00044
Nie
1 14 6 KOCIK Kazimierz Jan 41 0.40% 0.0004
Nie
1 14 7 MAKOWSKI Dariusz Stanisław 41 0.40% 0.0004
Nie
1 14 8 KWIECIŃSKA-JATKIEWICZ Urszula Maria 24 0.24% 0.00024
Nie
1 14 9 KASPRZYSZYN Krzysztof Andrzej 18 0.18% 0.00018
Nie
1 14 10 OJRZYŃSKA Małgorzata Klementyna 46 0.45% 0.00045
Nie
1 16 1 ZADROŻNY Antoni Władysław 172 1.69% 0.00169
Nie
1 16 2 WYRÓD Ireneusz Ryszard 182 1.78% 0.00178
Nie
1 16 3 HALERZ Jarosław Sebastian 101 0.99% 0.00099
Nie
1 16 4 GĄSIOROWSKA Beata Ewa 44 0.43% 0.00043
Nie
1 16 5 PAŁKA Adam Tomasz 123 1.21% 0.00121
Nie
1 16 6 REPICH Beata Teresa 8 0.08% 8.0E-5
Nie
1 16 7 ZIELIŃSKI Rafał Tomasz 25 0.25% 0.00025
Nie
1 16 8 SIENKIEWICZ-PŁOCHA Karolina 11 0.11% 0.00011
Nie
1 17 1 CZUPKIEWICZ Mirosław Marek 648 6.35% 0.00635
Tak
1 17 2 KOSIŃSKA Wiesława Józefa 119 1.17% 0.00117
Nie
1 17 3 LEWANDOWSKI Bartłomiej Tomasz 117 1.15% 0.00115
Nie
1 17 4 TUŁA-NOWACIŃSKA Anna Małgorzata 31 0.30% 0.0003
Nie
1 17 5 PIKUŁA Zdzisław Jan 256 2.51% 0.00251
Nie
1 17 6 STARZYK Barbara Beata 108 1.06% 0.00106
Nie
1 17 7 OBAL Piotr Mariusz 59 0.58% 0.00058
Nie
1 17 8 WENCEL Anna Maria 63 0.62% 0.00062
Nie
1 17 9 KAŁUŻA Czesław Jacek 38 0.37% 0.00037
Nie
1 17 10 IWANECKA-HUL Anna Zofia 21 0.21% 0.00021
Nie
2 4 1 WRÓBEL Barbara Maria 435 8.79% 0.00879
Nie
2 4 2 RUDY Dragomir Antoni 445 9.00% 0.009
Tak
2 4 3 NAMYSŁO Alfred Józef 117 2.37% 0.00237
Nie
2 4 4 MATUSIEWICZ Jadwiga Halina 97 1.96% 0.00196
Nie
2 4 5 PIECHA Angelika Sara 88 1.78% 0.00178
Nie
2 4 6 GNILKA Aleksander Jan 88 1.78% 0.00178
Nie
2 8 1 PINKOWSKI Mariusz Janusz 115 2.32% 0.00232
Nie
2 8 2 PORĘBSKA Ilona Małgorzata 23 0.46% 0.00046
Nie
2 8 3 ZIELSKA Iwona Anna 13 0.26% 0.00026
Nie
2 8 4 BEDRYJ Andrzej 11 0.22% 0.00022
Nie
2 10 1 KOLBEK Dariusz Stanisław 543 10.98% 0.01098
Tak
2 10 2 ŁUPICKA Iwona Urszula 60 1.21% 0.00121
Nie
2 10 3 KAMIŃSKI Łukasz Stanisław 48 0.97% 0.00097
Nie
2 10 4 WILCZEK Sylwia Maria 66 1.33% 0.00133
Nie
2 10 5 CICHOŃ Roland Damian 41 0.83% 0.00083
Nie
2 10 6 CZAPLA Jolanta Małgorzata 21 0.42% 0.00042
Nie
2 14 1 FRĄCZEK Dariusz Sebastian 206 4.16% 0.00416
Nie
2 14 2 TROCZYŃSKI Michał Paweł 113 2.28% 0.00228
Nie
2 14 3 DANIEL Anna 33 0.67% 0.00067
Nie
2 14 4 OSTROWSKA Monika Maria 82 1.66% 0.00166
Nie
2 14 5 CIOŁKO Małgorzata Renata 73 1.48% 0.00148
Nie
2 14 6 ADAMÓW Szymon Jakub 108 2.18% 0.00218
Nie
2 15 1 JANECZKO Józef Antoni 546 11.04% 0.01104
Tak
2 15 2 GERSTENBERG Sebastian Andrzej 599 12.11% 0.01211
Tak
2 15 3 KOZUBEK Joanna 86 1.74% 0.00174
Nie
2 15 4 GRZESIK Dominika Maria 74 1.50% 0.0015
Nie
2 15 5 KOPACZ Elżbieta Marta 35 0.71% 0.00071
Nie
2 15 6 BODASZEWSKI Kazimierz 97 1.96% 0.00196
Nie
2 17 1 SKIBA Józef Kazimierz 223 4.51% 0.00451
Nie
2 17 2 BUREK Bernard Stanisław 318 6.43% 0.00643
Nie
2 17 3 MIGOŃ-MAROSZ Bogumiła Stanisława 12 0.24% 0.00024
Nie
2 17 4 RAK Bożena Zofia 57 1.15% 0.00115
Nie
2 17 5 ĆWIKŁOWSKA Anna Maria 34 0.69% 0.00069
Nie
2 17 6 ROSA Edward 40 0.81% 0.00081
Nie
3 2 1 MALEC Jan Kazimierz 337 5.82% 0.00582
Nie
3 2 2 SOKOŁOWSKI Antoni 609 10.52% 0.01052
Tak
3 2 3 TREMBECKA-IŻYK Mariola 106 1.83% 0.00183
Nie
3 2 4 WOEHL Alina Renata 34 0.59% 0.00059
Nie
3 2 5 BUDZYŃSKI Marek Jan 51 0.88% 0.00088
Nie
3 4 1 STEFAN Patrycja Aneta 139 2.40% 0.0024
Nie
3 4 2 MYSZYŃSKA Anna Elżbieta 89 1.54% 0.00154
Nie
3 4 3 DRABIK Damian Paweł 85 1.47% 0.00147
Nie
3 4 4 SUDER Adam Grzegorz 28 0.48% 0.00048
Nie
3 4 5 ULICZKA Dominik Paweł 103 1.78% 0.00178
Nie
3 4 6 MADEJA Angelika Maria 26 0.45% 0.00045
Nie
3 4 7 GEISLER-TRYBIS Marlena Maria 33 0.57% 0.00057
Nie
3 8 1 SAMITOWSKA Jolanta Aneta 148 2.56% 0.00256
Nie
3 8 2 MARCINIAK Krzysztof Tomasz 36 0.62% 0.00062
Nie
3 8 3 SPYCHALSKI Damian 47 0.81% 0.00081
Nie
3 8 4 PORĘBSKA Agnieszka Anna 33 0.57% 0.00057
Nie
3 10 1 SOBCZAK Magdalena 363 6.27% 0.00627
Tak
3 10 2 HAJDECKI Sławomir Jacek 162 2.80% 0.0028
Nie
3 10 3 STEFANKO Janusz 93 1.61% 0.00161
Nie
3 10 4 CZERWIŃSKI Franciszek Józef 315 5.44% 0.00544
Nie
3 10 5 ROMANIAK Beata Elżbieta 67 1.16% 0.00116
Nie
3 10 6 POSTAWA Renata Anna 49 0.85% 0.00085
Nie
3 10 7 HANUSIAK Piotr 238 4.11% 0.00411
Nie
3 15 1 SIANO Janusz Jerzy 537 9.27% 0.00927
Tak
3 15 2 WALOCHA Judyta Julia 382 6.60% 0.0066
Tak
3 15 3 GLOMBITZA Krzysztof 178 3.07% 0.00307
Nie
3 15 4 KOSZ Joachim 523 9.03% 0.00903
Tak
3 15 5 SCHUSTER Kornelia Sylwia 50 0.86% 0.00086
Nie
3 15 6 PRZYKLENK Regina Gertruda 363 6.27% 0.00627
Nie
3 15 7 HINDERA Arnold Aleksander 308 5.32% 0.00532
Nie
3 16 1 TROMSA Sławomir Damian 46 0.79% 0.00079
Nie
3 16 2 KOSZYKOWSKA Katarzyna Julia 44 0.76% 0.00076
Nie
3 16 3 RYGIEL Bogusława 31 0.54% 0.00054
Nie
3 16 4 MACHAJ Piotr Józef 10 0.17% 0.00017
Nie
3 16 5 SOCHACKA Magdalena Iwona 89 1.54% 0.00154
Nie
3 16 6 KOPKA Hubert Walenty 31 0.54% 0.00054
Nie
3 16 7 KOWALCZYK Adrian Maciej 8 0.14% 0.00014
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Prudnicki - ogółem 5 83 52 53 716 44 699 70 1 3
Gminy ogółem 4 66 49 53 716 44 699 70 1 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 25 987 21 775 27 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 3 45 45 27 729 22 924 43 1 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 19 1
Ogółem 39 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 141 64 45% 77 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 126 57 45% 69 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 114 42 37% 72 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 3 0 0% 3 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 1 11% 8 89%
Ogółem 381 163 43% 218 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 48 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 51 51 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 51 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 42 42
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 48 48
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 28 11 39% 17 61%
30-39 77 36 47% 41 53%
40-59 171 74 43% 97 57%
60+ 105 42 40% 63 60%
Ogółem 381 163 43% 218 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 11 1 9% 10 91%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 12 1 8% 11 92%