Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 216 914
Wyborców 165 890
Obwodów 173
  • Wybory do Rady Powiatu Nowosądeckiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto grybozwMiasto Grybów 4 15 15 29 29
gmina chelzmiecGmina Chełmiec 27 3 21 14 111
gmina grozdek nad dunajcemGmina Gródek Nad Dunajcem 7 15 15 31 31
gmina grybozwGmina Grybów 15 4 21 16 114
gmina kamionka wielkaGmina Kamionka Wielka 8 15 15 43 43
gmina korzennaGmina Korzenna 9 15 15 24 24
gmina krynica-zdrozjGmina Krynica-Zdrój 18 15 15 46 46
gmina lzabowaGmina Łabowa 5 15 15 38 38
gmina lzazckoGmina Łącko 12 15 15 33 33
gmina lzososina dolnaGmina Łososina Dolna 8 15 15 49 49
miasto i gmina uzdrowiskowa muszynaMiasto I Gmina Uzdrowiskowa Muszyna 14 15 15 24 24
gmina nawojowaGmina Nawojowa 8 15 15 28 28
miasto i gmina piwniczna-zdrozjMiasto I Gmina Piwniczna-Zdrój 8 15 15 50 50
gmina podegrodzieGmina Podegrodzie 13 15 15 33 33
gmina rytroGmina Rytro 2 15 15 39 39
gmina stary sazczGmina Stary Sącz 15 3 21 6 53

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Węgierska 6 Grybów stały Nie Miasto Grybów: Osiedle Biała Wyżna
2 Urząd Miejski, ul. Rynek 12 Grybów stały Nie Miasto Grybów: Osiedle Strzylawki ul. Strzylawki; Osiedle Śródmieście ul. Akacjowa, Anielewicza, Chłodna, Cicha, Cmentarna, Dębowa, Dolna, Górki, Jakubowskiego, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Klonowa, Kochanowskiego, Kościelna, Leszczynowa, Moniuszki, Na Skarpie, Na Stoku, Ogrodowa, Pocztowa, Przedmieście, Rynek, Słoneczna, Szkolna, Topolowa, Węgierska, Wiejska, Zacisze
3 Zespół Szkół Zawodowych, ul. Armii Krajowej 19 Grybów stały Tak Miasto Grybów: Osiedle Śródmieście ul. Armii Krajowej, Generała Bema, Grunwaldzka, Kolejowa, Krótka, 600 Lecia, Mała, Parkowa, Rzeźnicka, Wąska, Wyspiańskiego, Zielona
4 Liceum Ogólnokształcące, ul. Kościuszki 18 Grybów stały Tak Miasto Grybów: Osiedle Sośnie ul. Sośnie Dolne, Sośnie Górne; Osiedle Śródmieście II ul. Czerwona Góra, Grottgera, Kościuszki, Równie, Spokojna, Turystyczna, Zdrojowa
1 Szkoła Podstawowa, ul. Marcinkowicka 9 Chełmiec stały Tak Sołectwo Chełmiec: ul. Batalionów Chłopskich, Biała, Boczna, Jodłowa, Krótka, Leśna, Limanowska, Magazynowa, Marcinkowicka, Nowa, Podgórska, Słoneczna, Szkolna, Węgrzynek, Wincentego Witosa
2 Szkoła Podstawowa, 132 Świniarsko stały Tak Sołectwo Świniarsko (część): po lewej stronie drogi powiatowej Chełmiec – Naszacowice
3 Szkoła Podstawowa, 193 Trzetrzewina stały Nie Sołectwo Biczyce Górne
4 Szkoła Podstawowa, 132 Marcinkowice stały Tak Sołectwo Marcinkowice (część): po lewej stronie drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa oraz po prawej stronie drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa od drogi gminnej "Do stacji"
5 Szkoła Podstawowa, 1a Klęczany stały Nie Sołectwo Klęczany
6 Szkoła Podstawowa, 12 Chomranice stały Tak Sołectwa: Chomranice, Wola Marcinkowska
7 Szkoła Podstawowa, 56 Wielogłowy stały Tak Sołectwa: Ubiad, Klimkówka
8 Szkoła Podstawowa, 86 Librantowa stały Tak Sołectwo Librantowa
9 Szkoła Podstawowa, 410 Paszyn stały Tak Sołectwo Paszyn (część): po lewej stronie drogi powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa
10 Szkoła Podstawowa, 1 Piątkowa stały Tak Sołectwo Piątkowa
11 Szkoła Podstawowa, 118 Krasne Potockie stały Nie Sołectwo Krasne Potockie
12 Szkoła Podstawowa, 30 Biczyce Dolne stały Tak Sołectwo Biczyce Dolne
13 Świetlica Wiejska, 195 Wielopole stały Nie Sołectwo Wielopole
14 Szkoła Podstawowa, 5 Januszowa stały Nie Sołectwa: Januszowa, Naściszowa
15 Szkoła Podstawowa, 62 Niskowa stały Nie Sołectwo Niskowa
16 Świetlica Wiejska, 120 Kunów stały Nie Sołectwo Kunów
17 Świetlica Wiejska, ul. Jordana 2 Mała Wieś stały Nie Sołectwo Mała Wieś
18 Szkoła Podstawowa, 56 Wielogłowy stały Tak Sołectwa: Dąbrowa, Kurów, Wola Kurowska
19 Budynek po Szkole Podstawowej, 40 Boguszowa stały Nie Sołectwo Boguszowa
20 Szkoła Podstawowa, 55 Rdziostów stały Nie Sołectwo Rdziostów
21 Szkoła Podstawowa, ul. Marcinkowicka 9 Chełmiec stały Tak Sołectwo Chełmiec (część): ul. Gajowa, Gołębia, Graniczna, Kwiatowa, Łączna, Ogrodowa, Papieska, Rolna, Sicie, Danuty Szaflarskiej, Szeroka, Szeroka Oaza, Świerkowa, Zielona
22 Szkoła Podstawowa, 132 Świniarsko stały Tak Sołectwo Świniarsko (część): po prawej stronie drogi powiatowej Chełmiec – Naszacowice
23 Szkoła Podstawowa, 193 Trzetrzewina stały Nie Sołectwo Trzetrzewina
24 Szkoła Podstawowa, 132 Marcinkowice stały Tak Sołectwo Marcinkowice (część): po prawej stronie drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa do drogi gminnej "Do stacji"
25 Szkoła Podstawowa, 56 Wielogłowy stały Tak Sołectwo Wielogłowy
26 Szkoła Podstawowa, 410 Paszyn stały Tak Sołectwo Paszyn (część): po prawej stronie drogi powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa
27 Dom Pomocy Społecznej, 169 Klęczany dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klęczanach 169
1 Szkoła Podstawowa, 269 Rożnów stały Nie Sołectwo Rożnów
2 Szkoła Podstawowa, 211 Roztoka-Brzeziny stały Tak Sołectwa: Roztoka-Brzeziny, Tropie
3 Wiejski Dom Kultury, 375 Bartkowa-Posadowa stały Tak Sołectwa: Bartkowa-Posadowa, Bujne, Podole-Górowa
4 Szkoła Podstawowa, 24 Przydonica stały Nie Sołectwa: Przydonica, Przydonica-Glinik
5 Szkoła Podstawowa, 27 Sienna stały Nie Sołectwa: Jelna, Jelna-Działy, Lipie, Sienna, Zbyszyce
6 Zespół Szkół, 195 Gródek nad Dunajcem stały Tak Sołectwo Gródek nad Dunajcem
7 Dom Pomocy Społecznej, 12 Zbyszyce dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Zbyszycach 12
1 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 495 Biała Niżna stały Tak Sołectwo Biała Niżna
2 Szkoła Podstawowa, 26 Binczarowa stały Nie Sołectwo Binczarowa
3 Szkoła Podstawowa, 140 Cieniawa stały Nie Sołectwo Cieniawa
4 Szkoła Podstawowa, 64 Florynka stały Tak Sołectwo Florynka
5 Szkoła Podstawowa, 38 Gródek stały Nie Sołectwo Gródek
6 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 280 Kąclowa stały Tak Sołectwo Kąclowa
7 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 205 Krużlowa Wyżna stały Tak Sołectwa: Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna, Chodorowa
8 Szkoła Podstawowa, 30 Polna stały Nie Sołectwo Polna
9 Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1, 406 Ptaszkowa stały Tak Sołectwo Ptaszkowa (część zachodnia): od granicy z Cieniawą i Królową Górną po obu stronach drogi powiatowej po drogę gminną "Koguty" i drogę gminną "Muchówka I" do linii kolejowej od północy oraz północna część Ptaszkowej od granicy z Cieniawą, Starą Wsią i Grybowem – Strzylawki Grybowskie po linię kolejową od południa
10 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 495 Ptaszkowa stały Nie Sołectwo Ptaszkowa (część wschodnia): od granicy z Grybowem – Białą Wyżną, Kąclową, Binczarową po obu stronach drogi powiatowej po drogę gminną "Koguty" i po drogę gminną "Muchówka I" do linii kolejowej od północy
11 Warsztat Terapii Zajęciowej, 31 Siołkowa stały Tak Sołectwo Siołkowa
12 Szkoła Podstawowa, 162 Stara Wieś stały Nie Sołectwo Stara Wieś
13 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 396 Stróże stały Tak Sołectwo Stróże
14 Szkoła Podstawowa, 61 Wawrzka stały Tak Sołectwo Wawrzka
15 Szkoła Podstawowa, 44 Wyskitna stały Nie Sołectwo Wyskitna
1 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 154 Kamionka Wielka stały Tak Sołectwa: Kamionka Mała, Kamionka Wielka (część): od przysiółka Głodówka, Świgutówka do przysiółka Dworskie
2 Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Piotra Poręby, 208 Mystków stały Tak Sołectwo Mystków
3 Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, 16 Królowa Górna stały Tak Sołectwo Królowa Górna
4 Szkoła Podstawowa, 182 Jamnica stały Nie Sołectwo Jamnica
5 Szkoła Podstawowa im. Bł. Karoliny Kózkówny, 127 Mszalnica stały Tak Sołectwo Mszalnica
6 Remiza OSP, 13 Bogusza stały Nie Sołectwo Bogusza
7 Szkoła Podstawowa, 1 Królowa Polska stały Nie Sołectwa: Królowa Polska, Mszalnica – Zagóra
8 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 154 Kamionka Wielka stały Tak Sołectwo Kamionka Wielka (część): od przysiółka Plebańskie do przysiółka Koniec Wsi
1 Urząd Gminy, 325 Korzenna stały Tak Sołectwa: Korzenna, Niecew, Łyczana
2 Dom Kultury, 112 Mogilno stały Tak Sołectwa: Mogilno, Posadowa Mogilska
3 Szkoła Podstawowa im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 162 Siedlce stały Tak Sołectwa: Siedlce, Słowikowa, Trzycierz
4 Dom Kultury, 207 Jasienna stały Tak Sołectwo Jasienna
5 Budynek wielofunkcyjny (dawna szkoła), 94 Bukowiec stały Nie Sołectwo Bukowiec
6 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 25 Lipnica Wielka stały Tak Sołectwo Lipnica Wielka
7 Szkoła Podstawowa, 278 Wojnarowa stały Tak Sołectwo Wojnarowa
8 Szkoła Podstawowa im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 162 Siedlce stały Tak Sołectwa: Janczowa, Łęka, Miłkowa
9 Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Gągora, 203 Koniuszowa stały Tak Sołectwo Koniuszowa
1 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 158 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego od nr 159 do końca nieparzyste i od nr 144 do końca parzyste, Nadbrzeżna, Wiejska, Zawodzie
2 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o., ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 37 Krynica-Zdrój stały Nie Miasto Krynica-Zdrój: ul. św. Włodzimierza, Graniczna, Halna, Józefa Ignacego Kraszewskiego od nr 1 do nr 157 nieparzyste i od nr 2 do nr 142 parzyste, Krótka, ks. Władysława Gurgacza, Polna, Mikołaja Reja, Rzeźniana
3 Gminne Przedszkole Nr 2 "Mali Odkrywcy", ul. Władysława Reymonta 10 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: ul. Czarny Potok, Ludowa, Władysława Reymonta
4 Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Źródlana 59 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: ul. Źródlana
5 Centrum Kultury Kino Cyfrowe Jaworzyna II, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: ul. Nikifora Krynickiego, Cicha, Jarosława Dąbrowskiego, Kościelna, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Nitribitta, Park Sportowy im. dra Juliana Zawadowskiego, Podgórna, Zielona
6 Dom Wczasowy "Iskra", ul. Kazimierza Pułaskiego 34 Krynica-Zdrój stały Nie Miasto Krynica-Zdrój: ul. gen. Władysława Andersa, Jana Kiepury, Leśna, prof. Henryka Świdzińskiego, Kazimierza Pułaskiego, Wysoka, Zieleniewskiego
7 Zespół Szkolno – Przedszkolny, Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 91 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: al. Tysiąclecia, ul. Jastrzębia, Jaworowa, ks. Jerzego Popiełuszki, Sądecka, Słotwińska, Stara Droga, Tysiąclecia, Wspólna
8 Punkt Informacji Turystycznej, ul. Zdrojowa 4/2 Krynica-Zdrój stały Tak Miasto Krynica-Zdrój: Aleja inż. Nowotarskiego, Bulwary Dietla, Henryka Ebersa, Tadeusza Kościuszki, Piękna, Słoneczna, Szkolna, Zamkowa, Zdrojowa
9 Zespół Szkolno – Przedszkolny, Szkoła Podstawowa, 103 Mochnaczka Wyżna stały Nie Sołectwo Mochnaczka Wyżna
10 Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, Szkoła Podstawowa w Tyliczu, 44 Mochnaczka Niżna stały Nie Sołectwo Mochnaczka Niżna
11 Wiejski Dom Kultury, ul. Rynek 1 Tylicz stały Nie Sołectwo Tylicz (część): ul. bp. Tylickiego, Boczna, Kazimierza Wielkiego, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Mur, Kazimierza Pułaskiego, Rynek, Słoneczna, Sportowa, Wolności
12 Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Pułaskiego, ul. Kazimierza Wielkiego 9 Tylicz stały Tak Sołectwo Tylicz (część): ul. Konfederatów Barskich, Lipowa, Ogrodowa, Osada, Kuriera Andrzeja Garbery, Polna, Wiejska
13 Zespół Szkolno – Przedszkolny, Szkoła Podstawowa, 16 Muszynka stały Nie Sołectwo Muszynka
14 Dom Ludowy, 23 Berest stały Nie Sołectwo Berest
15 Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście, Szkoła Podstawowa w Bereście, 1 Polany stały Nie Sołectwo Polany
16 Dom Kultury, 63 Piorunka stały Tak Sołectwo Piorunka
17 Zespół Szkolno – Przedszkolny, Szkoła Podstawowa, 36 Czyrna stały Tak Sołectwo Czyrna
18 SPZOZ Szpital im. dr J. Dietla, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 142 Krynica-Zdrój szpital Nie Szpital im. dr J. Dietla przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 142 w Krynicy-Zdroju
1 Szkoła Podstawowa, 67A Czaczów stały Tak Sołectwa: Barnowiec, Czaczów
2 Szkoła Podstawowa, 83 Maciejowa stały Nie Sołectwa: Maciejowa, Składziste
3 Urząd Gminy, 38 Łabowa stały Tak Sołectwa: Łabowa, Łabowiec, Uhryń
4 Szkoła Podstawowa, 96 Nowa Wieś stały Nie Sołectwa: Kamianna, Kotów, Łosie, Nowa Wieś
5 Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Filia w Roztoce Wielkiej, 20 Roztoka Wielka stały Tak Sołectwa: Roztoka Wielka, Krzyżówka
1 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 284 Łącko stały Tak Sołectwo Łącko (część): od granicy z obrębem Zagorzyn przy drodze powiatowej, wzdłuż obrębu Zagorzyn, Kicznia i Czarny Potok do drogi powiatowej, wzdłuż tej drogi do skrzyżowania przy kościele parafialnym, następnie wzdłuż tej drogi do granicy z obrębem Zagorzyn
2 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 111 Czarny Potok stały Nie Sołectwo Czarny Potok
3 Szkoła Podstawowa, 171 Jazowsko stały Tak Sołectwa: Jazowsko, Łazy Brzyńskie
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, 206 Obidza stały Nie Sołectwo Obidza
5 Remiza OSP, 394 Zabrzeż stały Tak Sołectwa: Zabrzeż, Zarzecze
6 Szkoła Podstawowa, 172 Zagorzyn stały Tak Sołectwa: Zagorzyn, Wola Piskulina, Wola Kosnowa
7 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 284 Łącko stały Tak Sołectwa: Czerniec, Maszkowice
8 Świetlica Środowiskowa, 183 Brzyna stały Nie Sołectwo Brzyna
9 Szkoła Podstawowa, 121 Kicznia stały Nie Sołectwo Kicznia
10 Szkoła Podstawowa, 69 Szczereż stały Nie Sołectwo Szczereż
11 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 284 Łącko stały Tak Sołectwo Łącko (część): od granicy z obrębem Czarny Potok przy drodze powiatowej do granicy z Gminą Podegrodzie, następnie do granicy z obrębem Szczereż i Maszkowice, wzdłuż obrębu Maszkowice do granicy obrębu Zarzecze, wzdłuż obrębu Zarzecze do granicy obrębu Czerniec, wzdłuż rzeki Dunajec do ujścia potoku Czarna Woda, wzdłuż potoku Czarna Woda do drogi wojewódzkiej, wzdłuż drogi wojewódzkiej do drogi powiatowej, wzdłuż tej drogi do skrzyżowania z drogą powiatową Łącko – Naszacowice, a następnie do granicy z obrębem Czarny Potok oraz od granicy z obrębem Zarzecze i Czerniec, wzdłuż obrębu Czerniec do granicy z obrębem Zagorzyn, wzdłuż obrębu Zagorzyn do drogi powiatowej na przysiółku Browary, następnie wzdłuż tej drogi do drogi wojewódzkiej, następnie wzdłuż drogi wojewódzkiej do potoku Czarna Woda, wzdłuż tego potoku do rzeki Dunajec, wzdłuż rzeki Dunajec do granicy z obrębem Czerniec
12 Szkoła Podstawowa, 171 Jazowsko stały Tak Sołectwo Kadcza
1 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 82 Łososina Dolna stały Tak Sołectwo Łososina Dolna
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 82 Łososina Dolna stały Tak Sołectwo Bilsko
3 Szkoła Podstawowa im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego, ul. św. Floriana 20 Tęgoborze stały Tak Sołectwa: Białawoda, Tęgoborze, Zawadka
4 Szkoła Podstawowa im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego, ul. św. Floriana 20 Tęgoborze stały Tak Sołectwa: Świdnik, Łyczanka, Skrzętla, Rojówka
5 Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada, 95 Witowice Dolne stały Nie Sołectwa: Witowice Dolne, Witowice Górne
6 Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 87 Michalczowa stały Nie Sołectwa: Michalczowa, Łęki
7 Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego, 55 Żbikowice stały Nie Sołectwa: Stańkowa, Wronowice, Żbikowice
8 Szkoła Podstawowa, 51 Tabaszowa stały Nie Sołectwa: Tabaszowa, Rąbkowa, Znamirowice
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Rynek 13 Muszyna stały Tak Miasto Muszyna: Osiedle "Śródmieście" ul. Jasna, Kity, Kościelna, Krótka, Krzywa, Rolanda, Rynek, Romana Dmowskiego, Wąska; Osiedle "Grunwaldzka" ul. Grunwaldzka, Polna, Słoneczna
2 Krajowa Szkoła Skarbowości, Filia w Muszynie, ul. Nowa 70 Muszyna stały Tak Miasto Muszyna: Osiedle "Zazamcze" ul. Basztowa, Lipowa, Nowa, Zazamcze, Zielona
3 Przedszkole, ul. Piłsudskiego 89 Muszyna stały Nie Miasto Muszyna: Osiedle "Piłsudskiego" ul. Ogrodowa, Zefirka, Mściwujewskiego, Piłsudskiego, al. Zdrojowa
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kościuszki 54 Muszyna stały Tak Miasto Muszyna: Osiedle "Kościuszki" ul. Kościuszki, Leśna, Podgórna, Pułaskiego
5 Świetlica Wiejska, 46 Andrzejówka stały Nie Sołectwo Andrzejówka
6 Szkoła Podstawowa, 28 Milik stały Nie Sołectwo Milik
7 Szkoła Podstawowa, 77A Żegiestów stały Nie Sołectwo Żegiestów, w tym Żegiestów-Zdrój i Łopata Polska
8 Świetlica Wiejska, 43b Szczawnik stały Tak Sołectwo Szczawnik
9 Świetlica Wiejska, 28b Złockie stały Tak Sołectwo Złockie
10 Świetlica Wiejska, 22e Jastrzębik stały Tak Sołectwo Jastrzębik
11 Szkoła Podstawowa, 42 Powroźnik stały Tak Sołectwo Powroźnik
12 Filialna Szkoła Podstawowa, 14 Leluchów stały Nie Sołectwa: Dubne, Leluchów
13 Filialna Szkoła Podstawowa, 22 Wojkowa stały Nie Sołectwo Wojkowa
14 Dom Pomocy Społecznej, ul. Zielona 26 Muszyna dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Zielonej 26 w Muszynie
1 Szkoła Podstawowa, ul. Parkowa 1 Nawojowa stały Tak Sołectwo Nawojowa (część): ul. Nowosądecka, Cicha, Malinowa, Starosądecka, Leśna, Klonowa, Zielona, Słoneczna, Górki Zawadzkie
2 Szkoła Podstawowa, 177 Frycowa stały Tak Sołectwo Frycowa
3 Szkoła Podstawowa, 216 Żeleźnikowa Wielka stały Nie Sołectwo Żeleźnikowa Wielka
4 Szkoła Podstawowa, 38 Żeleźnikowa Mała stały Nie Sołectwo Żeleźnikowa Mała
5 Szkoła Podstawowa, 37 Bącza-Kunina stały Nie Sołectwo Bącza-Kunina
6 Szkoła Podstawowa, 41 Homrzyska stały Nie Sołectwa: Homrzyska, Złotne
7 Szkoła Podstawowa, ul. Parkowa 1 Nawojowa stały Tak Sołectwo Nawojowa (część): ul. Krynicka, Ogrodowa, Lipowa, Nadbrzeżna, Tartaczna, Spacerowa, Krótka, Nad Kamienicą, Krańcowa, Graniczna, Osiedlowa, Pogodna, Kwiatowa, Urocza, Zagórze, Podkamienne, Podgórska
8 Szkoła Podstawowa, ul. Parkowa 1 Nawojowa stały Tak Sołectwo Nawojowa (część): ul. Łącznik, Widokowa, Wąska, Sikornik, Parkowa, bł. Julii Rodzińskiej, Szkolna, Zamkowa, ks. Stanisława Kruczka, Polna, Wspólna; Sołectwo Popardowa
1 Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Rynek 11 Piwniczna-Zdrój stały Tak Miasto Piwniczna-Zdrój: Osiedle Miasto ul. Bolesława Chrobrego, Jana Daszyńskiego, Halna, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Krakowska od Rynku do cmentarza, Krynicka, 3 Maja, Jana Marciszewskiego, Ogrodowa, Partyzantów, Rynek, Ludwika Rzeszutka, Jana III Sobieskiego, Targowa, Źródlana, przysiółki Bziniaki, Hale, Jeziory, Łazarkówka, Pola; Osiedle Zdrojowe ul. Leśna, Zdrojowa, przysiółki Skorupy, Walczaki; Osiedle Zawodzie przysiółki Banie, Łomnickie, Śmigowskie, Zabanie; Osiedle Borownice ul. Krakowska od cmentarza w kierunku Nowego Sącza, przysiółki Borownice, Witkowskie
2 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Krynicka 2 Piwniczna-Zdrój stały Tak Miasto Piwniczna-Zdrój: Osiedle Majerz ul. Nadbrzeżna, przysiółki Karpały, Zagrody; Osiedle Hanuszów ul. Juliusza Korwina Gąsiorowskiego, Węgierska, przysiółki Kosmydle, Podolik, Więckówka, Zapotok; Osiedle Czercz ul. Szczawnicka, Słoneczna, Wilcze Doły, przysiółki Kijanki, Latawcowa, Łazy, Piwowary
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, Kosarzyska 23 Piwniczna-Zdrój stały Nie Miasto Piwniczna-Zdrój: Osiedle Kosarzyska przysiółki Błankowa, Cerchla, Cichoniówka, Kosarzyska, Lyskowa, Magóry, Niewinna, Obidza, Podbukowiec, Polana, Rewałówka, Sucha Dolina, Świniarki, Tromowa, Trześniowy Groń, Werbówki, Zaczerczyk, Zamakowisko, Zwór
4 Remiza OSP, 100 Głębokie stały Tak Sołectwa: Młodów, Głębokie
5 Szkoła Podstawowa, 95 Kokuszka stały Nie Sołectwo Kokuszka
6 Świetlica Środowiskowa, 571 Łomnica-Zdrój stały Tak Sołectwo Łomnica-Zdrój
7 Szkoła Podstawowa, 144 Wierchomla Wielka stały Nie Sołectwo Wierchomla Wielka (wsie Wierchomla Wielka, Wierchomla Mała)
8 Świetlica Środowiskowa, 90 Zubrzyk stały Tak Sołectwo Zubrzyk
1 Szkoła Podstawowa, 447 Brzezna stały Tak Sołectwo Brzezna
2 Dom Parafialny w Brzeznej-Strzygańcu, 244 Brzezna stały Nie Sołectwo Chochorowice
3 Szkoła Podstawowa, 64 Długołęka-Świerkla stały Tak Sołectwo Długołęka-Świerkla
4 Szkoła Podstawowa, 27 Gostwica stały Nie Sołectwo Gostwica
5 Szkoła Podstawowa, 141 Mokra Wieś stały Nie Sołectwo Mokra Wieś
6 Szkoła Podstawowa, 53 Rogi stały Nie Sołectwo Rogi
7 Świetlica Wiejska, 96 Naszacowice stały Tak Sołectwo Naszacowice
8 Strażnica OSP, 48 Juraszowa stały Tak Sołectwo Juraszowa
9 Szkoła Podstawowa, 127 Olszana stały Tak Sołectwo Olszana
10 Szkoła Podstawowa, 24 Olszanka stały Tak Sołectwo Olszanka
11 Szkoła Podstawowa, 6 Podegrodzie stały Tak Sołectwo Podegrodzie
12 Strażnica OSP, 44 Podrzecze stały Nie Sołectwo Podrzecze
13 Szkoła Podstawowa, 30 Stadła stały Nie Sołectwo Stadła
1 Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej, 99 Rytro stały Tak Sołectwo Rytro
2 Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej, 99 Rytro stały Tak Sołectwa: Obłazy Ryterskie, Roztoka Ryterska, Sucha Struga, Życzanów
1 "Dom Kingi" Klasztor Sióstr Klarysek, ul. Plac Świętej Kingi 1 Stary Sącz stały Tak Miasto Stary Sącz: Osiedle Śródmieście
2 Gminne Przedszkole, Osiedle Słoneczne . Stary Sącz stały Tak Miasto Stary Sącz: Osiedle Zachód, Osiedle Słoneczne
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Daszyńskiego 23 Stary Sącz stały Tak Miasto Stary Sącz: Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Północ
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Mickiewicza 59 Stary Sącz stały Tak Miasto Stary Sącz: Osiedle Południe, Osiedle Lipie
5 Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Cyganowice 95 Stary Sącz stały Tak Miasto Stary Sącz: Osiedle Cyganowice
6 Szkoła Podstawowa, 65 Gołkowice Górne stały Tak Sołectwa: Gołkowice Górne, Gołkowice Dolne
7 Szkoła Podstawowa, 67 Gaboń stały Nie Sołectwo Gaboń
8 Szkoła Podstawowa, 66 Barcice stały Tak Sołectwo Barcice
9 Szkoła Podstawowa, 152 Przysietnica stały Nie Sołectwo Przysietnica
10 Szkoła Podstawowa, 64 Moszczenica Niżna stały Nie Sołectwa: Moszczenica Wyżna, Moszczenica Niżna
11 Wiejski Dom Kultury, . Łazy Biegonickie stały Tak Sołectwa: Łazy Biegonickie, Myślec
12 Szkoła Podstawowa, 165 Popowice stały Tak Sołectwo Popowice
13 Szkoła Podstawowa, 66 Barcice stały Tak Sołectwa: Barcice Dolne, Wola Krogulecka
14 Wiejski Dom Kultury, 86 Mostki stały Tak Sołectwo Mostki
15 Szkoła Podstawowa, 42 Skrudzina stały Nie Sołectwa: Skrudzina, Gaboń Praczka

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Łącko, Gmina Podegrodzie 4 22 257 3 14
0.0000020000Nr 2 Gmina Chełmiec 4 21 827 2 12
0.0000030000Nr 3 Gmina Gródek nad Dunajcem, Gmina Korzenna, Gmina Łososina Dolna 5 26 525 3 19
0.0000040000Nr 4 Miasto Grybów, Gmina Grybów 4 23 779 2 12
0.0000050000Nr 5 Gmina Kamionka Wielka, Gmina Łabowa, Gmina Nawojowa 3 18 681 3 15
0.0000060000Nr 6 Gmina Krynica-Zdrój, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój, Gmina Rytro 6 34 283 3 24
0.0000070000Nr 7 Gmina Stary Sącz 3 18 538 3 13
Podsumowanie 29 165 890 19 109

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 3 7 5 8 3 26
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 7 6 5 8 5 42
15 KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA" KW "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA" 6 6 5 6 5 8 5 41

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 263 13 352 13 360 60.01% 0.06001
12 743 95.38% 0.09538
Tak
2 21 835 13 130 13 120 60.09% 0.06009
12 465 95.01% 0.09501
Tak
3 26 551 15 782 15 771 59.40% 0.0594
14 990 95.05% 0.09505
Tak
4 23 780 14 163 14 118 59.37% 0.05937
13 433 95.15% 0.09515
Tak
5 18 684 10 246 10 171 54.44% 0.05444
9 738 95.74% 0.09574
Tak
6 34 307 17 896 17 867 52.08% 0.05208
17 027 95.30% 0.0953
Tak
7 18 539 9 846 9 817 52.95% 0.05295
9 393 95.68% 0.09568
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 10 096 26 11.24% 0.01124
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 50 175 42 55.88% 0.05588
15 KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA" 29 518 41 32.87% 0.03287

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 10 096 26 1 11.24% 0.01124
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 50 175 42 19 55.88% 0.05588
Tak
15 KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA" 29 518 41 9 32.87% 0.03287
Tak

Rada Powiatu Nowosądeckiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 BARAN Grzegorz 498 3.91% 0.00391
Nie
1 2 2 BUKAŁA Agnieszka Joanna 118 0.93% 0.00093
Nie
1 2 3 CEBULA Stanisława 196 1.54% 0.00154
Nie
1 10 1 POTONIEC Roman Szczepan 3 517 27.60% 0.0276
Tak
1 10 2 SZEWCZYK-KUBACKA Joanna Anna 1 242 9.75% 0.00975
Tak
1 10 3 ZAREMBA Tadeusz Andrzej 2 218 17.41% 0.01741
Tak
1 10 4 LESZKO Monika Anna 256 2.01% 0.00201
Nie
1 10 5 GRZESIK Alicja Teresa 441 3.46% 0.00346
Nie
1 15 1 BODZIONY Krzysztof Wojciech 1 831 14.37% 0.01437
Tak
1 15 2 KWIT Jacek Adam 1 071 8.40% 0.0084
Nie
1 15 3 POTONIEC-MĘDOŃ Urszula Agata 680 5.34% 0.00534
Nie
1 15 4 DYBIEC Jadwiga 296 2.32% 0.00232
Nie
1 15 5 KUMOR Aneta Beata 189 1.48% 0.00148
Nie
1 15 6 BIEL Władysław 190 1.49% 0.00149
Nie
2 10 1 KWIATKOWSKI Marek Stanisław 2 889 23.18% 0.02318
Tak
2 10 2 KRÓL Melania Maria 372 2.98% 0.00298
Nie
2 10 3 SZAROTA Maria Barbara 1 136 9.11% 0.00911
Tak
2 10 4 BAJDEL Józef Adam 958 7.69% 0.00769
Nie
2 10 5 KURZEJA Stanisław 366 2.94% 0.00294
Nie
2 10 6 KUCIA Anna 292 2.34% 0.00234
Nie
2 15 1 STAWIARSKA Joanna Maria 2 682 21.52% 0.02152
Tak
2 15 2 GŁÓD Józef 1 258 10.09% 0.01009
Nie
2 15 3 ŁABUDA Paweł 1 411 11.32% 0.01132
Tak
2 15 4 PĘKALA-PIEKARSKA Mariola Anna 346 2.78% 0.00278
Nie
2 15 5 PISZCZEK Andrzej Paweł 303 2.43% 0.00243
Nie
2 15 6 DĄBROWSKA Magdalena Katarzyna 452 3.63% 0.00363
Nie
3 2 1 TOBIASZ Jakub Stefan 876 5.84% 0.00584
Nie
3 2 2 KIEŁBASA Mieczysław 640 4.27% 0.00427
Nie
3 2 3 SZAMBELAN Leszek Jan 215 1.43% 0.00143
Nie
3 2 4 MORDARSKA Sabina Teresa 174 1.16% 0.00116
Nie
3 2 5 MICHALIK Justyna Małgorzata 134 0.89% 0.00089
Nie
3 2 6 HAJDUGA Beata Maria 160 1.07% 0.00107
Nie
3 2 7 GORANCI Agron Arkadiusz 52 0.35% 0.00035
Nie
3 10 1 BULANDA Marcin 2 122 14.16% 0.01416
Tak
3 10 2 OPIŁO Zygmunt Jan 1 075 7.17% 0.00717
Nie
3 10 3 PŁAWIAK Marek Kazimierz 3 298 22.00% 0.022
Tak
3 10 4 NIKA Zofia 1 248 8.33% 0.00833
Tak
3 10 5 KANTOR Franciszek 1 378 9.19% 0.00919
Tak
3 10 6 OLLIFFE Aleksandra Maria 107 0.71% 0.00071
Nie
3 10 7 PARUCH Magdalena Maria 645 4.30% 0.0043
Nie
3 15 1 OGORZAŁEK Piotr 1 344 8.97% 0.00897
Tak
3 15 2 MAŁEK Mirosław Bernard 562 3.75% 0.00375
Nie
3 15 3 NOWAK Barbara Teresa 234 1.56% 0.00156
Nie
3 15 4 JANKOWSKA Joanna Izabella 154 1.03% 0.00103
Nie
3 15 5 MIŁKOWSKI Paweł Piotr 572 3.82% 0.00382
Nie
4 10 1 PORĘBA Antoni Marian 2 450 18.24% 0.01824
Tak
4 10 2 KOSZYK Antoni 3 007 22.39% 0.02239
Tak
4 10 3 RADZIK Anna 1 386 10.32% 0.01032
Nie
4 10 4 DURLAK Wiktor Michał 1 564 11.64% 0.01164
Tak
4 10 5 OGORZAŁEK Natalia Katarzyna 168 1.25% 0.00125
Nie
4 10 6 OGORZAŁEK Aneta 297 2.21% 0.00221
Nie
4 15 1 OBRZUT Wiktor 1 732 12.89% 0.01289
Tak
4 15 2 GALEJA Aneta Kinga 482 3.59% 0.00359
Nie
4 15 3 OBRZUT Szymon Karol 449 3.34% 0.00334
Nie
4 15 4 ROLA Urszula 452 3.36% 0.00336
Nie
4 15 5 ŚLUSARCZYK Wojciech 1 025 7.63% 0.00763
Nie
4 15 6 CHRONOWSKA-DURLAK Maria 421 3.13% 0.00313
Nie
5 2 1 KIEŁBASA Antoni Stanisław 666 6.84% 0.00684
Nie
5 2 2 KŁĘBCZYK Maria 212 2.18% 0.00218
Nie
5 2 3 MRUK Jurek Janusz 154 1.58% 0.00158
Nie
5 2 4 KMAK Anna Agnieszka 119 1.22% 0.00122
Nie
5 2 5 KULPA Jan Tomasz 406 4.17% 0.00417
Nie
5 10 1 NOWAK Michał 1 762 18.09% 0.01809
Tak
5 10 2 ŚWIGUT Józef 2 096 21.52% 0.02152
Tak
5 10 3 SOCHAJ Władysław Jerzy 696 7.15% 0.00715
Nie
5 10 4 LELITO Marzena Marta 778 7.99% 0.00799
Nie
5 10 5 WIKTOR Bogusława Anna 280 2.88% 0.00288
Nie
5 15 1 PORADOWSKI Ryszard 1 469 15.09% 0.01509
Tak
5 15 2 SZEWCZYK Ewa Józefa 106 1.09% 0.00109
Nie
5 15 3 KIEŁBASA Marek Kazimierz 431 4.43% 0.00443
Nie
5 15 4 NOWAK Jacek Antoni 187 1.92% 0.00192
Nie
5 15 5 BOGDAŃSKA Barbara Anna 376 3.86% 0.00386
Nie
6 2 1 SZCZOTKA Tomasz Franciszek 594 3.49% 0.00349
Nie
6 2 2 BOGACZYK Edward Józef 795 4.67% 0.00467
Nie
6 2 3 BODZIONY Emil 1 149 6.75% 0.00675
Tak
6 2 4 MAZUR Adam Jan 477 2.80% 0.0028
Nie
6 2 5 ZYGMUNT Bernadeta Katarzyna 749 4.40% 0.0044
Nie
6 2 6 DRZEWIŃSKA Marzena Beata 136 0.80% 0.0008
Nie
6 2 7 JANECZEK Jakub Wojciech 195 1.15% 0.00115
Nie
6 2 8 WZOREK Wioleta Dorota 173 1.02% 0.00102
Nie
6 10 1 GAJOWSKI Przemysław Wojciech 1 580 9.28% 0.00928
Tak
6 10 2 SUŁKOWSKI Stanisław Jan 1 531 8.99% 0.00899
Tak
6 10 3 OLEKSY Włodzimierz Stanisław 1 104 6.48% 0.00648
Nie
6 10 4 ADAMCZYK Marta 1 304 7.66% 0.00766
Tak
6 10 5 TALAR Barbara Stanisława 704 4.13% 0.00413
Nie
6 10 6 RUSNAK Bogusław Jan 248 1.46% 0.00146
Nie
6 10 7 KOWALEWSKI Wacław Stefan 92 0.54% 0.00054
Nie
6 10 8 BUKOWIEC Bernadeta Irena 632 3.71% 0.00371
Nie
6 15 1 GANCARZ Andrzej 1 246 7.32% 0.00732
Tak
6 15 2 DOBOSZ Marian Stanisław 1 812 10.64% 0.01064
Tak
6 15 3 FLOREK Antoni Zdzisław 597 3.51% 0.00351
Nie
6 15 4 KUCIA-GARNCARCZYK Katarzyna Małgorzata 712 4.18% 0.00418
Nie
6 15 5 BIALIK Maciej Janusz 543 3.19% 0.00319
Nie
6 15 6 SZTUCZKA Sabina Małgorzata 199 1.17% 0.00117
Nie
6 15 7 HYBEL Stanisława Józefa 208 1.22% 0.00122
Nie
6 15 8 KALIŃSKI Witold 247 1.45% 0.00145
Nie
7 2 1 WCISŁO Zofia 569 6.06% 0.00606
Nie
7 2 2 HEJMEJ Dariusz Wojciech 403 4.29% 0.00429
Nie
7 2 3 BORZĘCKI Jan 236 2.51% 0.00251
Nie
7 10 1 CIĄGŁO Edward 1 893 20.15% 0.02015
Tak
7 10 2 KOŻUCH Zdzisław Jan 907 9.66% 0.00966
Nie
7 10 3 DĄBROWSKI Stanisław Andrzej 1 154 12.29% 0.01229
Tak
7 10 4 TYPKIEWICZ-TOKARSKA Lidia 156 1.66% 0.00166
Nie
7 10 5 PASOŃ Bogumiła Maria 826 8.79% 0.00879
Nie
7 15 1 ZIELIŃSKA Ewa Elżbieta 1 886 20.08% 0.02008
Tak
7 15 2 TUDAJ Paweł Stanisław 365 3.89% 0.00389
Nie
7 15 3 KASPRZYK Andrzej Adam 125 1.33% 0.00133
Nie
7 15 4 BANACH Małgorzata Katarzyna 475 5.06% 0.00506
Nie
7 15 5 WOLAK Bonifacy Krzysztof 398 4.24% 0.00424
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Nowosądecki - ogółem 17 287 212 216 914 165 890 173 11 5
Gminy ogółem 16 258 205 216 914 165 890 173 11 5
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 3 63 10 77 682 59 313 57 2 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 13 195 195 139 232 106 577 116 9 4 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 19 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 36 3
Ogółem 55 4

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 109 48 44% 61 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 278 122 44% 156 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 467 123 26% 344 74%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 30 2 7% 28 93%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 11 2 18% 9 82%
Ogółem 854 293 34% 561 66%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 47 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 49 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 52 47 52
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 53 55 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 47 17 36% 30 64%
30-39 161 71 44% 90 56%
40-59 458 154 34% 304 66%
60+ 188 51 27% 137 73%
Ogółem 854 293 34% 561 66%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 4 0 0% 4 100%
40-59 25 4 16% 21 84%
60+ 11 0 0% 11 100%
Ogółem 41 4 10% 37 90%