Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 77 288
Wyborców 62 327
Obwodów 74
  • Wybory do Rady Powiatu Opoczyńskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina bialzaczozwGmina Białaczów 6 15 15 58 58
gmina i miasto drzewicaGmina I Miasto Drzewica 13 15 15 54 54
gmina mniszkozwGmina Mniszków 4 15 15 34 34
gmina opocznoGmina Opoczno 26 3 21 17 141
gmina paradyzzzGmina Paradyż 4 15 15 39 39
gmina poszwieztneGmina Poświętne 4 15 15 28 28
gmina slzawnoGmina Sławno 8 15 15 31 31
gmina zzzarnozwGmina Żarnów 9 15 15 41 41

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Świetlica Wiejska w Białaczowie, ul. Piotrkowska 6 Białaczów stały Tak Sołectwo Białaczów, Sołectwo Ossa
2 Szkoła Podstawowa w Białaczowie, ul. Szkolna 36 Białaczów stały Nie Sołectwo Sobień, Sołectwo Zakrzów, Sołectwo Parczów
3 Świetlica Wiejska w Żelazowicach, 127 Żelazowice stały Nie Sołectwo Radwan, Sołectwo Żelazowice
4 Szkoła Podstawowa w Miedznej Drewnianej, 259 Miedzna Drewniana stały Tak Sołectwo Miedzna Drewniana, Sołectwo Wąglany
5 Szkoła Podstawowa w Petrykozach, 1 Petrykozy stały Tak Sołectwo Parczówek, Sołectwo Kuraszków, Sołectwo Petrykozy
6 Szkoła Podstawowa w Skroninie, 156 Skronina stały Nie Sołectwo Skronina, Sołectwo Sędów
1 Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, ul. Stawowa 27A Drzewica stały Tak Drzewica: os. Bolesława Chrobrego, ul. Szkolna (nieparzyste od Nr 33 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 24A do ostatniego numeru), ul. Prymasa Macieja Drzewickiego, ul. Przemysłowa, ul. Stawowa (parzyste od Nr 60 do ostatniego numeru), ul. Stanisława Staszica (nieparzyste od Nr 9 do ostatniego numeru) Drzewica: os. Mieszka I-go, ul. Skalna, ul. Braci Kobylańskich (nieparzyste od Nr 45 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 50 do ostatniego numeru), ul. Stanisława Staszica (nieparzyste od Nr 1 do Nr 7), ul. Stawowa (nieparzyste od Nr 29 do ostatniego numeru)
2 Przedszkole Samorządowe w Drzewicy, ul. Stawowa 58 Drzewica stały Tak Drzewica: ul. Stanisława Staszica (parzyste od Nr 2 do ostatniego numeru), ul. Braci Kobylańskich (nieparzyste od Nr 1 do Nr 43, parzyste od Nr 2 do Nr 48), ul. Stawowa (nieparzyste od Nr 1 do Nr 27, parzyste od Nr 2 do Nr 58), ul. Szkolna (nieparzyste od Nr 1 do Nr 31, parzyste od Nr 2 do Nr 24), pl. Tadeusza Kościuszki, pl. Gabriela Narutowicza, ul. Miła, ul. Spacerowa, ul. Adama Mickiewicza (nieparzyste od Nr 1 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 18 do ostatniego numeru), ul. Armii Krajowej, ul. Stefana Żeromskiego, ul. mjra Hubala, ul. Klonowa, ul. Ogrodowa, ul. Północna
3 Remiza OSP w Drzewicy, Plac Gabriela Narutowicza 17 Drzewica stały Nie Drzewica: ul. Jana Kilińskiego, pl. Wolności, ul. Adama Mickiewicza (parzyste od Nr 2 do Nr 16), ul. Warszawska, ul. Juliusza Słowackiego, ul. gen. Władysława Sikorskiego Drzewica: ul. Zdrojowa, ul. Sportowa, ul. Fabryczna, ul. Kolejowa, ul. Błonie, ul. Sosnowa, ul. Parkowa, ul. Rzeczna, ul. Cmentarna, ul. Mostowa, os. Słoneczne
4 Szkoła Podstawowa w Domasznie, 31 Domaszno stały Nie Domaszno, Żdżary
5 Świetlica Wiejska w Zakościelu, 86a Zakościele stały Tak Zakościele, Żardki
6 Szkoła Podstawowa w Brzustowcu, 152 Brzustowiec stały Tak Brzustowiec
7 Szkoła Podstawowa w Idzikowicach, 30b Idzikowice stały Nie Brzuza, Idzikowice
8 Świetlica Wiejska w Strzyżowie, 61 Strzyżów stały Tak Strzyżów, Werówka
9 Szkoła Podstawowa w Radzicach Dużych, 169 Radzice Duże stały Nie Radzice Duże, Trzebina, Giełzów, Świerczyna
10 Świetlica Wiejska w Dąbrówce, 68 Dąbrówka stały Tak Radzice Małe, Dąbrówka
11 Szkoła Filialna w Jelni, 98 Jelnia stały Nie Augustów, Jelnia
12 Remiza OSP w Krzczonowie, 13a Krzczonów stały Nie Krzczonów
13 Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy, Stawowa 21/25 Drzewica dom pomocy społecznej Nie ul. Stawowa 21/25
1 Szkoła Podstawowa w Mniszkowie, ul. Piotrkowska 72 Mniszków stały Tak Mniszków: ul. Władysława Reymonta, ul. Stefana Żeromskiego, ul. Powstańców Wlkp. , ul. Mjr Hubala, ul. Mickiewicza, ul. Marii Konopnickiej, ul. Leśna, ul. Krótka, ul. Cicha; Mniszków: ul. Akacjowa, ul. Boczna, ul. Kapitana Wichra, ul. Łąkowa, ul. Piotrkowska, ul. Polna, ul. Zielona, Jawor-Kolonia, Jawor, Mikułowice, Stok, Świeciechów, Olimpiów, Radonia, Marianka
2 Świetlica Wiejska w Strzelcach, 42 Strzelce stały Nie Strzelce, Owczary, Prucheńsko Duże
3 Szkoła Podstawowa w Błogiem Rządowym, 39 Błogie Rządowe stały Nie Konstantynów, Błogie Szlacheckie, Nowe Błogie, Błogie Rządowe, Prucheńsko Małe, Zarzęcin, Stoczki, Małe Końskie
4 Szkoła Podstawowa w Bukowcu nad Pilicą, 34 Bukowiec nad Pilicą stały Tak Julianów, Bukowiec nad Pilicą, Góry Trzebiatowskie, Obarzanków-Strugi, Syski, Duży Potok, Wydraków, Zajączków, Grabowa, Holendry Grabowskie
1 Szkoła Podstawowa w Kraśnicy, 58 Kraśnica stały Nie sołectwa: Antoniów, Kraśnica, Modrzewek, Modrzew, Ziębów
2 Szkoła Podstawowa w Kruszewcu, 7 Kruszewiec stały Tak sołectwa: Kruszewiec-Kolonia, Kruszewiec
3 Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 64 Libiszów stały Tak sołectwa: Libiszów, Libiszów-Kolonia, Sobawiny
4 Szkoła Podstawowa w Januszewicach, 67 Januszewice stały Nie sołectwa: Januszewice, Kliny
5 Szkoła Podstawowa w Bukowcu Opoczyńskim, 74 Bukowiec Opoczyński stały Tak sołectwa: Brzustówek, Bukowiec Opoczyński
6 Szkoła Podstawowa w Woli Załężnej, 75 Wola Załężna stały Nie sołectwa: Międzybórz, Wola Załężna
7 Szkoła Podstawowa w Dzielnej, 64a Dzielna stały Tak sołectwa: Różanna, Dzielna
8 Szkoła Podstawowa w Wygnanowie, 57 Wygnanów stały Nie sołectwa: Wygnanów, Wólka Karwicka
9 Szkoła Podstawowa w Bielowicach, 56 Bielowice stały Tak sołectwa: Bielowice, Sołek
10 Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gościnnym, 50 Mroczków Gościnny stały Tak sołectwa: Mroczków Gościnny, Kraszków, Mroczków Duży
11 Szkoła Podstawowa w Ogonowicach, 207A Ogonowice stały Tak sołectwa: Ogonowice, Ostrów, Sitowa
12 Szkoła Podstawowa w Sielcu, 40 Sielec stały Tak sołectwa: Janów Karwicki, Karwice, Adamów, Sielec, Stużno, Stużno-Kolonia
13 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Opocznie, ul. Armii Krajowej 1 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Wymysłów, Piotrkowska od granicy zach. do ul. Leśnej, Torowa, Północna, Długa, Sosnowa, Ignacego Krasickiego, Powstańców Wielkopolskich od Długiej do Przemysłowej, Przemysłowa, Leśna, Stanisława Małachowskiego, Wincentego Witosa, Piotrkowska od Szkolnej do Partyzantów, Towarowa, Edmunda Biernackiego od Armii Krajowej do Partyzantów, Wojciecha Kossaka od Piotrkowskiej do Edmunda Biernackiego, Mikołaja Kopernika od Piotrkowskiej do Edmunda Biernackiego, Partyzantów od Piotrkowskiej do Edmunda Biernackiego, Dworcowa, Osiedle za Wulkanem
14 Przedszkole Nr 2 w Opocznie, ul. Szkolna 11 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Piotrkowska od Leśnej (CMK) do Szkolnej, Zakątna, Wiejska, Szkolna, Staszica, Mokra, Ogrodowa, Kolejowa, Kuligowska, Działkowa, Ułana Józefa Puchały
15 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie, ul. Wojciecha Kossaka 1 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Łagiewnicka, Fatimska, Kalwaryjska, Ostrobramska, Jasnogórska, Studzieńska, Licheńska, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Wojciecha Kossaka od Westerplatte do końca, Partyzantów od PKP do Piotrkowskiej
16 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Opocznie, Armii Krajowej 1 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Westerplatte od Przemysłowej do Mikołaja Kopernika, Witolda Pileckiego od Przemysłowej do Wojciecha Kossaka, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Juliana Tuwima, Armii Krajowej, Wojciecha Kossaka od Edmunda Biernackiego do Westerplatte
17 Przedszkole Nr 8 w Opocznie, ul. Mikołaja Kopernika 10a Opoczno stały Tak Opoczno: ulice: Partyzantów 49, Mikołaja Kopernika 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 16b, 17, 18, 19, 21, 23
18 Przedszkole Nr 6 w Opocznie, ul. Mikołaja Kopernika 3 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Mikołaja Kopernika 3a, 3b, 3c, 5, 6, 6a, 8, Partyzantów 26, 39a, 39b, 43, Westerplatte od Mikołaja Kopernika do Partyzantów, Armii Andersa
19 Państwowa Straż Pożarna w Opocznie, ul. Rolna 1 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: budynki jednorodzinne przy ul. Partyzantów od ul. Świerkowej do ul. Brzozowej, Brzozowa, Bukowa, Czeremchowa, Dębowa, Grabowa, Głogowa, Kasztanowa, Klonowa, Jesionowa, Akacjowa, Lipowa, Modrzewiowa, Morwowa, Tujowa, Wiązowa, Wierzbowa, Świerkowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Orzechowa, Graniczna, Św. Maksymiliana Marii Kolbe, Włościańska, Plonowa, Żytnia, Okopowa, Św. Pawła od Plonowej do Rolnej, Uprawna, Siewna, Rolna, Kmicica, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Skrzetuskiego, Inowłodzka od Plonowej do Św. Mateusza
20 Przedszkole Nr 5 w Opocznie, Partyzantów 36 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Partyzantów budynki jednorodzinne od ul. Biernackiego do ul. Świerkowej, Partyzantów 30/I, 30/II, 38, 38a, 38b, 51, 53, 55, 59, 59a, 61, 63a, 63b, 63c, 69, 69a, 71, 71a, 73, 75, Powstańców Wielkopolskich od ul. Przemysłowej do Partyzantów, Słoneczna, Ceramiczna, Jana Pawła II od Przemysłowej do Partyzantów
21 Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie, Marii Curie-Skłodowskiej 5 Opoczno stały Tak Opoczno: ulice: Marii Curie-Skłodowskiej, Inowłodzka od Św. Mateusza do Kwiatowej, Jana Pawła II od ul. Partyzantów do ul. Granicznej
22 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Opocznie, Inowłodzka 3 Opoczno stały Tak Opoczno: ulice: Ks. Bp J. Chrapka, Św. Pawła od Rolnej do Kwiatowej, Św. Piotra, Św. Mateusza, Gen. Roweckiego-Grota, Św. Wojciecha, Św. Marii Magdaleny, Św. Jana, Św. Stanisława, Ks. Popiełuszki, Św. Łukasza, Gen. W. Sikorskiego, Św. Bartłomieja, J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, Solidarności, Ks. Wł. Gąsiorowskiego, Św. Jadwigi, Św. Marka, Różana, Liliowa, Narcyzowa, Krokusowa, Libiszewska, Kwiatowa, Daleka, Krótka, Stefana Batorego, Drzymały, Targowa, Staromiejska, Wąska, Kościelna, Garncarska, Piwna, Stanisława Moniuszki, Stodolna, Inowłodzka od Kwiatowej do Stanisława Moniuszki, Piaseczna, Plac Kościuszki
23 Przedszkole Nr 4 w Opocznie, Cypriana Kamila Norwida 2 Opoczno stały Nie Opoczno: ulice: Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Juliusza Słowackiego, Polna, Spacerowa, Stefana Żeromskiego, Włodzimierza Perzyńskiego, Piotrkowska od Partyzantów do Ronda ks. Jana Wojtana-strona północna, Edmunda Biernackiego od Partyzantów do Inowłodzkiej
24 Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie, Plac Strażacki 1 Opoczno stały Tak Opoczno: ulice: Piotrkowska od Partyzantów do Ronda ks. Jana Wojtana-strona południowa, Skalna, Robotnicza, Kamienna, Wapienna, Adama Mickiewicza, Szpitalna, Plac Kilińskiego, Limanowskiego, 1 Maja, Cicha, Mostowa, Łazienna, Przedszkolna, Spokojna, Plac Strażacki, Janasa, Zjazdowa, Kazimierza Wielkiego, Generała Kazimierza Bończy-Załęskiego od Ronda ks. Jana Wojtana do rzeki Wąglanki, Kołomurna, Sobieskiego, Plac Zamkowy, Inowłodzka od Stanisława Moniuszki do Placu Kościuszki, Stanisława Kowalskiego, Szewska, Aleja Sportowa
25 OPTEX S. A., Kolberga 2 Opoczno stały Tak Opoczno: ulice: Zielona, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Chrobrego, Aleja Dąbrówki, Mieszka I, Ludwika Waryńskiego, Fryderyka Chopina, Stefana Starzyńskiego, Majora Hubala, Kolberga, Parkowa, Majora Żesławskiego, Nowa, Wałowa, Generała Kazimierza Bończy-Załęskiego od rzeki Wąglanki do ul. Kolberga, Rzeczna, Błonie, Łąkowa
26 Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie, ul. Partyzantów 30 Opoczno szpital Nie Obwód zamknięty
1 Szkoła Podstawowa w Wójcinie, 16 Wójcin A stały Nie Okręg wyborczy nr 1: Sołectwo: Honoratów, Wójcin od nr 47 do końca, Okręg wyborczy nr 2: Sołectwa: Wójcin od nr 1 do nr 46, Wójcin A, Podgaj, Okręg wyborczy nr 3: Sołectwa: Bogusławy, Mariampol, Wójcin B, Okręg wyborczy nr 4: Sołectwa: Irenów, Krasik
2 Szkoła Podstawowa w Paradyżu, Przedborska 29 Paradyż stały Tak Okręg wyborczy nr 5: Sołectwo Paradyż ul.: Konecka, Lipowa, Piotrkowska, Topolowa, Przedborska do nr 16, ul. Opoczyńska, Okręg wyborczy nr 6: Sołectwo Paradyż ul.: Kwiatowa, Łąkowa, Nowa, Polna, Przedborska od nr 17 do końca, Spacerowa, Szkolna, Okręg wyborczy nr 7: Sołectwa: Wielka Wola, Okręg wyborczy nr 10: Sołectwa: Feliksów, Kazimierzów, Okręg wyborczy nr 11: Sołectwa: Alfonsów, Popławy-Kolonia, Okręg wyborczy nr 12: Sołectwo Daleszewice, Okręg wyborczy nr 13: Sołectwa: Adamów, Solec, Stanisławów, Sylwerynów
3 Szkoła Podstawowa w Przyłęku, 87 Przyłęk stały Nie Okręg wyborczy nr 8: Sołectwa: Joaniów, Przyłęk do nr 50 i ul. Słoneczna, Okręg wyborczy nr 9: Sołectwa: Sołectwo Przyłęk od nr 51 do końca
4 Budynek świetlicy wiejskiej w Stawowicach, 39 Stawowice stały Tak Okręg wyborczy nr 14: Sołectwa: Stawowice, Stawowice-Kolonia, Okręg wyborczy nr 15: Sołectwa: Dorobna Wola, Grzymałów, Stawowiczki
1 Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem, ul. Szkolna 2a Poświętne stały Tak Anielin, Ponikła, Stefanów, Poświętne, Poręby, Małoszyce, Studzianna, Mysiakowiec
2 Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem, Szkoła Filialna w Dębie, 80 Dęba stały Tak Buczek, Dęba, Dęborzeczka
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzewicach, 59 Brudzewice-Kolonia stały Nie Brudzewice, Brudzewice-Kolonia
4 Remiza OSP Gapinin, 24a Gapinin-Kolonia stały Nie Gapinin, Wólka Kuligowska
1 Urząd Gminy w Sławnie, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31 Sławno stały Nie Sławno, Sławno-Kolonia, Kamilówka, Kozenin, Owadów
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie, 24 Celestynów stały Tak Celestynów, Grudzeń-Kolonia, Olszewice, Unewel
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu, 64 Kamień stały Nie Bratków, Grudzeń-Las, Kamień, Tomaszówek, Wincentynów
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach, 38A Szadkowice stały Tak Dąbrówka, Szadkowice, Trojanów, Antoniówka, Ostrożna
5 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, 62A Kunice stały Nie Gawrony, Kunice
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zachorzowie, 62 Zachorzów stały Tak Grążowice, Zachorzów, Józefów, Zachorzów-Kolonia
7 Zespół Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli, 6 Prymusowa Wola stały Nie Dąbrowa, Popławy, Psary, Prymusowa Wola
8 Ochotnicza Straż Pożarna w Sławnie, Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 Sławno stały Tak Antoninów, Ludwinów, Wygnanów, Olszowiec, Sepno-Radonia
1 Szkoła Podstawowa im. Juliana Bartoszewicza, ul. Przedborska 10 Żarnów stały Nie Okręg 3 - Żarnów: ul. Leśna, os. im. Juliana Bartoszewicza, ul. Polna, ul. Przedborska, ul. Wesoła, ul. Zachodnia, ul. Zielona, ul. Spacerowa, Okręg 4 - Nowa Góra, Paszkowice, Sielec
2 Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej, Polna 1 Żarnów stały Tak Okręg 1 - Żarnów: ul. 17 Stycznia, ul. Cicha, ul. Górnicza, ul. Konecka, ul. Krótka, Plac 900 - Lecia, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Sielecka, ul. Targowa, ul. Topolowa, ul. Wiatrakowa, ul. Źródlana, Okręg 2 - Żarnów: ul. Kasztelańska, ul. Opoczyńska, ul. Piotrkowska, Plac Marszałka J. Piłsudskiego, ul. Składowa, ul. Strażacka, ul. Szeroka, ul. Szkolna, ul. Wolności.
3 Dom Kultury w Żarnowie, Opoczyńska 5 Żarnów stały Tak okręg 10 - Trojanowice, Budków, okręg 13 - Bronów, Niemojowice, Nadole.
4 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełstach, 39 Chełsty stały Nie okręg 5 - Chełsty, Adamów, Antoniów, Jasion, Kamieniec, Malenie, Marcinków, Siedlów, Tomaszów
5 Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowie Filia w Skórkowicach, Przedborska 26 Skórkowice stały Tak okręg 6 - Poręba, Skórkowice: ul. Chorzew, ul. Cicha, ul. Cmentarna, ul. Dworska, ul. Jana Pawła II, ul. Kamienna, ul. Krótka, ul. Letnia, ul. Łączna, ul. Łąkowa, ul. Nad Czarną, ul. Ogrodowa, ul. Opoczyńska, ul. Piaskowa, Plac 700 - lecia, ul. Podgórna, ul. Polna, ul. Południowa, ul. Północna, ul. Przedborska, ul. Rzeczna, ul. Spacerowa, ul. Zakątna, ul. Zielona, ul. Żarnowska, ul. Źródlana, miejscowość Skumros, okręg 7 - Ruszenice, Ruszenice Kolonia, Klew, Klew-Kolonia, Ławki, Młynek, Afryka, Dąbie.
6 Dom Ludowy w Soczówkach, 71A Soczówki stały Tak okręg 14 - Soczówki, okręg 15 - Malków, Grębenice, Wierzchowisko
7 Wiejski Dom Kultury, Główna 2 Miedzna Murowana stały Tak okręg 11 - Straszowa Wola, Topolice, okręg 12 - Miedzna Murowana: ul. Bankowa, ul. Brzozowa, ul. Główna, ul. Leśna, ul. Kościelna, ul. Ogrodowa, ul. Opoczyńska, ul. Polna, ul. Słoneczna, ul. Spacerowa, ul. Topolowa, ul. Wysoka, ul. Zielona, ul. Złota.
8 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdyszewicach, 43A Zdyszewice stały Nie okręg 8 - Zdyszewice, Widuch, Dłużniewice okręg 9 - Pilichowice, Myślibórz
9 Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach, 68 Niemojowice dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach, Niemojowice 68.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Opoczno 9 27 704 5 55
0.0000020000Nr 2 Gmina i Miasto Drzewica; Gmina Poświętne 3 11 400 5 23
0.0000030000Nr 3 Gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Sławno, Żarnów 7 23 223 5 43
Podsumowanie 19 62 327 15 121

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 11 3 8 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 5 9 25
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY BLOK SAMORZĄDOWY - POROZUMIENIE 2018 KWW NBS - POROZUMIENIE 2018 11 5 9 25
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZYŃSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA OWS KWW OWS 11 5 9 25
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZNIANIE KWW OPOCZNIANIE 11 5 8 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 27 763 17 171 17 139 61.73% 0.06173
16 529 96.44% 0.09644
Tak
2 11 373 7 510 7 503 65.97% 0.06597
7 060 94.10% 0.0941
Tak
3 23 233 15 212 15 211 65.47% 0.06547
14 352 94.35% 0.09435
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 079 22 10.75% 0.01075
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 420 25 40.64% 0.04064
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY BLOK SAMORZĄDOWY - POROZUMIENIE 2018 6 964 25 18.35% 0.01835
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZYŃSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA OWS 7 022 25 18.51% 0.01851
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZNIANIE 4 456 24 11.74% 0.01174

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 079 22 2 10.75% 0.01075
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 420 25 10 40.64% 0.04064
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY BLOK SAMORZĄDOWY - POROZUMIENIE 2018 6 964 25 3 18.35% 0.01835
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZYŃSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA OWS 7 022 25 3 18.51% 0.01851
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OPOCZNIANIE 4 456 24 1 11.74% 0.01174
Tak

Rada Powiatu Opoczyńskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 ADAMCZYK Grzegorz Alojzy 126 0.76% 0.00076
Nie
1 2 2 BIAŁAS Władysław Edward 113 0.68% 0.00068
Nie
1 2 3 BRZEZIŃSKA Małgorzata Bogusława 51 0.31% 0.00031
Nie
1 2 4 KOŁODZIEJCZYK Rafał 237 1.43% 0.00143
Nie
1 2 5 KOŻUCHOWSKI Kazimierz Edwin 163 0.99% 0.00099
Nie
1 2 6 ŁAKOMSKA Ewa Małgorzata 137 0.83% 0.00083
Nie
1 2 7 MATUSIEWICZ Monika Agnieszka 202 1.22% 0.00122
Nie
1 2 8 PACAN Jacek Adam 141 0.85% 0.00085
Nie
1 2 9 TEDA Bronisław 10 0.06% 6.0E-5
Nie
1 2 10 WIKTOROWICZ Urszula Hanna 310 1.88% 0.00188
Tak
1 2 11 ZABOROWSKA Katarzyna Maria 63 0.38% 0.00038
Nie
1 10 1 CHOMICZ Maria Barbara 1 129 6.83% 0.00683
Tak
1 10 2 KONECKI Michał 1 232 7.45% 0.00745
Tak
1 10 3 ZIELIŃSKI Sławomir Zenon 668 4.04% 0.00404
Nie
1 10 4 BIAŁEK Michał 754 4.56% 0.00456
Tak
1 10 5 PRĘCIKOWSKA-SKOCZYLAS Anna Maria 281 1.70% 0.0017
Nie
1 10 6 NEJMAN-LASOTA Agata Katarzyna 330 2.00% 0.002
Nie
1 10 7 WIERUSZEWSKI Jan 401 2.43% 0.00243
Nie
1 10 8 ROŻENEK Jan 196 1.19% 0.00119
Nie
1 10 9 KARASIŃSKA Barbara Krystyna 197 1.19% 0.00119
Nie
1 10 10 PACAN Józef Piotr 386 2.34% 0.00234
Nie
1 10 11 TELUS Robert 693 4.19% 0.00419
Tak
1 14 1 DEREWĘDA-JANKOWSKA Katarzyna Elżbieta 403 2.44% 0.00244
Nie
1 14 2 JANAS Arkadiusz 59 0.36% 0.00036
Nie
1 14 3 JĘDRASIK Marcin 537 3.25% 0.00325
Tak
1 14 4 KACPRZAK Andrzej Ryszard 818 4.95% 0.00495
Tak
1 14 5 KĘPSKI Paweł 239 1.45% 0.00145
Nie
1 14 6 MIĘKUS Zdzisław Grzegorz 316 1.91% 0.00191
Nie
1 14 7 MRÓZ-DUDA Małgorzata 324 1.96% 0.00196
Nie
1 14 8 SAGALARA Stanisław 134 0.81% 0.00081
Nie
1 14 9 SKWIERCZYŃSKA-MADEJ Dorota Małgorzata 206 1.25% 0.00125
Nie
1 14 10 STĘPIEŃ Jacek Witold 313 1.89% 0.00189
Nie
1 14 11 WIKTOROWICZ Agnieszka Dorota 116 0.70% 0.0007
Nie
1 15 1 RÓG Józef Leon 1 023 6.19% 0.00619
Tak
1 15 2 KSYTA Marek Leon 315 1.91% 0.00191
Nie
1 15 3 KOŁODZIEJCZYK Elżbieta Maria 100 0.60% 0.0006
Nie
1 15 4 JASIŃSKA Ewelina Gertruda 144 0.87% 0.00087
Nie
1 15 5 NIERADKIEWICZ Anna Bronisława 124 0.75% 0.00075
Nie
1 15 6 SYGUT Joanna Alicja 73 0.44% 0.00044
Nie
1 15 7 CHMAL Łukasz Tytus 129 0.78% 0.00078
Nie
1 15 8 DUJKA Arkadiusz Zdzisław 126 0.76% 0.00076
Nie
1 15 9 INDRYCHOWSKI Konrad 178 1.08% 0.00108
Nie
1 15 10 WOJTAREK Jacek Robert 156 0.94% 0.00094
Nie
1 15 11 TYCZYŃSKI Robert Franciszek 345 2.09% 0.00209
Nie
1 16 1 KĄDZIELA Rafał Janusz 1 196 7.24% 0.00724
Tak
1 16 2 KOPANIA Andrzej Jan 455 2.75% 0.00275
Nie
1 16 3 MILCZAREK Tomasz Franciszek 221 1.34% 0.00134
Nie
1 16 4 CIEŚLIK Danuta Maria 60 0.36% 0.00036
Nie
1 16 5 BĄKIEWICZ Zdzisława Maria 133 0.80% 0.0008
Nie
1 16 6 ZIÓŁKOWSKI Maciej Ryszard 37 0.22% 0.00022
Nie
1 16 7 MICHALCZYK Iwona 36 0.22% 0.00022
Nie
1 16 8 CIELUCH Mirosław Andrzej 81 0.49% 0.00049
Nie
1 16 9 KARBOWNIK Marzena Ewa 37 0.22% 0.00022
Nie
1 16 10 GALIŃSKA Katarzyna 202 1.22% 0.00122
Nie
1 16 11 PĘCZEK Damian Aleksy 73 0.44% 0.00044
Nie
2 2 1 WOŹNIAK Tomasz Tadeusz 542 7.68% 0.00768
Nie
2 2 2 SZKLARCZYK Teresa Danuta 511 7.24% 0.00724
Nie
2 2 3 RZEŹNIK Radosław Feliks 135 1.91% 0.00191
Nie
2 10 1 WITKOWSKA Maria 933 13.22% 0.01322
Tak
2 10 2 ŁUCZKOWSKA Maria 431 6.10% 0.0061
Nie
2 10 3 WÓJCIK Grażyna 578 8.19% 0.00819
Tak
2 10 4 KACPRZAK Marian 160 2.27% 0.00227
Nie
2 10 5 BARUL Stanisław 402 5.69% 0.00569
Nie
2 14 1 CZARNECKI Krzysztof 514 7.28% 0.00728
Nie
2 14 2 GMAJ Jan 123 1.74% 0.00174
Nie
2 14 3 NOWAK Anna Zofia 110 1.56% 0.00156
Nie
2 14 4 NOWAK Leopold Tomasz 67 0.95% 0.00095
Nie
2 14 5 SARWA Joanna Iwona 90 1.27% 0.00127
Nie
2 15 1 JAKÓBCZYK Sławomir Krzysztof 895 12.68% 0.01268
Tak
2 15 2 SWĘD Krystyna 357 5.06% 0.00506
Nie
2 15 3 PISARSKI Marian Franciszek 376 5.33% 0.00533
Nie
2 15 4 SOCHAŃSKI Andrzej Jan 146 2.07% 0.00207
Nie
2 15 5 ŁĘGOSZ Dorota Anna 99 1.40% 0.0014
Nie
2 16 1 GRZYBEK Maria Joanna 380 5.38% 0.00538
Nie
2 16 2 NIEMIRSKI Henryk 50 0.71% 0.00071
Nie
2 16 3 SIEDLECKA Katarzyna 72 1.02% 0.00102
Nie
2 16 4 NOWAK Daniel Mariusz 23 0.33% 0.00033
Nie
2 16 5 JUREK Aleksander Mikołaj 66 0.93% 0.00093
Nie
3 2 1 PAWLIK Zofia 302 2.10% 0.0021
Tak
3 2 2 PIECZYŃSKA Beata Ewa 285 1.99% 0.00199
Nie
3 2 3 BIŃCZYK Radosław Paweł 272 1.90% 0.0019
Nie
3 2 4 KRZYSZTOFIK Krzysztof Stanisław 142 0.99% 0.00099
Nie
3 2 5 GAWIN Adam Jan 62 0.43% 0.00043
Nie
3 2 6 BOCIEK Gabriela 89 0.62% 0.00062
Nie
3 2 7 PALUCH Andrzej Józef 131 0.91% 0.00091
Nie
3 2 8 FIRKOWSKI Stanisław 55 0.38% 0.00038
Nie
3 10 1 BARANOWSKI Marcin Józef 1 900 13.24% 0.01324
Tak
3 10 2 PRZYBYŁA Stanisław Marek 494 3.44% 0.00344
Nie
3 10 3 REK Sławomir 1 241 8.65% 0.00865
Tak
3 10 4 URBAŃCZYK Andrzej 693 4.83% 0.00483
Tak
3 10 5 POLINCEUSZ Marek Stanisław 558 3.89% 0.00389
Nie
3 10 6 SMOLARCZYK Anna 575 4.01% 0.00401
Tak
3 10 7 DĘBOWSKA Anna Magdalena 337 2.35% 0.00235
Nie
3 10 8 CAL Monika Iwona 414 2.88% 0.00288
Nie
3 10 9 CZERCZAK Amelia Teresa 437 3.04% 0.00304
Nie
3 14 1 WOJEWÓDZKI Krzysztof 516 3.60% 0.0036
Nie
3 14 2 MORAWSKA Maria Bronisława 774 5.39% 0.00539
Tak
3 14 3 WERESZKA Zbigniew Robert 523 3.64% 0.00364
Nie
3 14 4 MICHALSKI Jacek Włodzimierz 150 1.05% 0.00105
Nie
3 14 5 PRZYBYSZ Anna Halina 37 0.26% 0.00026
Nie
3 14 6 SZCZURKOWSKI Piotr 266 1.85% 0.00185
Nie
3 14 7 TARNOWSKA Barbara 54 0.38% 0.00038
Nie
3 14 8 BINIEK Halina Jadwiga 27 0.19% 0.00019
Nie
3 14 9 TARNAWSKI Mariusz Krzysztof 248 1.73% 0.00173
Nie
3 15 1 MARSZAŁEK Rafał Piotr 1 173 8.17% 0.00817
Tak
3 15 2 MAŁECKA Barbara Teresa 123 0.86% 0.00086
Nie
3 15 3 SZULC Hubert Dawid 320 2.23% 0.00223
Nie
3 15 4 KAŹMIERCZYK Anna 150 1.05% 0.00105
Nie
3 15 5 PIEKARZ Anna Bożena 65 0.45% 0.00045
Nie
3 15 6 GÓRSKI Andrzej 81 0.56% 0.00056
Nie
3 15 7 JUSZYŃSKI Krzysztof Stanisław 341 2.38% 0.00238
Nie
3 15 8 SMAK Jarosław 95 0.66% 0.00066
Nie
3 15 9 BISKUP Ilona Agata 88 0.61% 0.00061
Nie
3 16 1 WILK Zbigniew 634 4.42% 0.00442
Nie
3 16 2 KRÓL Anna Maria 165 1.15% 0.00115
Nie
3 16 3 SZLĘZAK Krzysztof 278 1.94% 0.00194
Nie
3 16 4 KRZYSZTOFIK Agnieszka Anna 67 0.47% 0.00047
Nie
3 16 5 TROJANOWSKA Ewelina Jadwiga 36 0.25% 0.00025
Nie
3 16 6 NOWAK Monika Ewa 56 0.39% 0.00039
Nie
3 16 7 ŁUKASIK Sylwia Agnieszka 40 0.28% 0.00028
Nie
3 16 8 JARZĘBOWSKI Jacek 58 0.40% 0.0004
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Opoczyński - ogółem 9 145 111 77 288 62 327 74 6 2
Gminy ogółem 8 126 108 77 288 62 327 74 6 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 34 189 27 704 26 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 43 099 34 623 48 6 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 17 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 121 52 43% 69 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 141 64 45% 77 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 285 98 34% 187 66%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 15 3 20% 12 80%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 2 22% 7 78%
Ogółem 547 214 39% 333 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 45 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 46 46
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 50 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 46 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 45 15 33% 30 67%
30-39 106 46 43% 60 57%
40-59 293 121 41% 172 59%
60+ 103 32 31% 71 69%
Ogółem 547 214 39% 333 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 18 3 17% 15 83%
60+ 2 1 50% 1 50%
Ogółem 24 5 21% 19 79%