Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 107 679
Wyborców 85 172
Obwodów 98
  • Wybory do Rady Powiatu w Łukowie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto lzukozwMiasto Łuków 22 3 21 12 105
miasto stoczek lzukowskiMiasto Stoczek Łukowski 2 15 15 42 42
gmina adamozwGmina Adamów 7 15 15 31 31
gmina krzywdaGmina Krzywda 8 15 15 50 50
gmina lzukozwGmina Łuków 16 15 15 31 31
gmina serokomlaGmina Serokomla 5 15 15 45 45
gmina staninGmina Stanin 9 15 15 43 43
gmina stoczek lzukowskiGmina Stoczek Łukowski 10 15 15 35 35
gmina trzebieszozwGmina Trzebieszów 7 15 15 38 38
gmina wojcieszkozwGmina Wojcieszków 8 15 15 63 63
gmina wola myslzowskaGmina Wola Mysłowska 4 15 15 41 41

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Miejskie nr 2, ul. Piłsudskiego 18 Łuków stały Nie Ulice: Leśna, Nadrzeczna, Opłotki, Poważe, Trzaskoniec, Turystyczna, Wiatraki, Wypoczynkowa, Zimna Woda
2 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Konarskiego 3 Łuków stały Nie Ulice: Bartnia, Bronisława Kondrackiego, Brzozowa, Farfak, Jeżynowa, Kolejowa, Międzyrzecka nieparzyste od nr 83 do nr 153 i parzyste od nr 108 do nr 280, Podgórna, Podleśna, Rurowa, Sosnowa, Stefana Okrzei, Tartaczna, Wschodnia, Zakolejna, Źródlana
3 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Siedlecka 56 Łuków stały Nie Ulice: Aleje Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bolesława Chrobrego, Chabrowa, Czwartaków, Gen. Władysława Sikorskiego, Grzegorza Piramowicza, Hugona Kołłątaja, Jana Sobieskiego, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krzysztofa Kluka, Makowa, Mieszka I, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Wrzosowa, Zielona, Zygmunta Starego
4 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Siedlecka 56 Łuków stały Nie Ulice: Barbary Łukasiewicz, Elizy Orzeszkowej, Jana Pawła II, Józefa Czechowicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Baczyńskiego, Ks. Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Marii Dąbrowskiej, Ryszarda Stankiewicza, Siedlecka (bez bloków) od nr 4 do nr 90, Tadeusza Boya Żeleńskiego, Torowa, Władysława Broniewskiego
5 Przedszkole Integracyjne nr 1, Ks. dr Mariana Bednarczyka 3 Łuków stały Tak Ulice: Adama Mickiewicza, Aleje Tadeusza Kościuszki, Dworcowa, Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Ks. dr Mariana Bednarczyka, Księdza Stanisława Brzóski, Ks. Jerzego Popiełuszki, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Stanisława Konarskiego, Zygmunta Krasińskiego
6 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe, ul. Przemysłowa 15 Łuków stały Nie Ulice: Aleksandra Świętochowskiego, Bolesława Prusa, Bronisława Trentowskiego, Graniczna, Janusza Korczaka, Łąkowa, Międzyrzecka nieparzyste od nr 41 do nr 81 i parzyste od nr 70 do nr 106, Przemysłowa, Wójtostwo, Zapowiednik
7 Urząd Miasta Łuków, ul. Piłsudskiego 17 Łuków stały Tak Ulice: Felicjana Szaniawskiego, Franciszka Krupińskiego, Józefa Skłodowskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Komisji Edukacji Narodowej, Konstytucji 3 Maja, Ławecka, Siedlecka bloki nr 3, 5, 7A, 7B, Stodolna, Szkolna
8 Zespół Szkół nr 1, Al. T. Kościuszki 10 Łuków stały Nie Ulice: 11 Listopada, osiedle Leona Klimeckiego.
9 Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. 11 Listopada 20 Łuków stały Tak Ulice: Osiedle Bronisława Chącińskiego bloki nr 1, 2, 3 , 4, 5 , 6, 7, 8
10 Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. 11 Listopada 20 Łuków stały Tak Ulice: Doktora Władysława Dmocha, Osiedle Bronisława Chącińskiego bloki nr 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
11 Łukowski Ośrodek Kultury, ul. Kardynała Wyszyńskiego 20 Łuków stały Tak Ulice: Farna, Ignacego Laskowskiego, Kanałowa, Kardynała Wyszyńskiego nieparzyste od nr 17 do nr 39 i parzyste od nr 16 do nr 36, Międzyrzecka nieparzyste od nr 1 do nr 39 i parzyste od nr 2 do nr 68, Pastewnik, Stanisława Lewickiego, Stawki
12 Powiatowy Urząd Pracy, ul. Piłsudskiego 14 Łuków stały Tak Ulice: Boczna Browarnej, Browarna, Czerwonego Krzyża, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Wyszyńskiego od nr 1 do nr 15, Konwiktorska, Kościelna, Kozia, Nowopijarska, Ojców Pijarów, Plac Narutowicza, Przechodnia, Spółdzielcza, Staropijarska, Stefana Zdanowskiego, Wspólna
13 Zespół Szkół nr 2, ul. Warszawska 88 Łuków stały Nie Ulice: Franciszka Kleeberga, Górna, Łapiguz, Objazdowa, Ogrodnicza, Patoki, Porzeczkowa, Sochacz, Strzelnicza, Zachodnia, Zbożowa, Żelechowska
14 Zakład Gospodarki Lokalowej, ul. Warszawska 24 Łuków stały Nie Ulice: Andrzeja Struga, Bukowa, Gołaszówiec, Jana Mariana Hempla, Jana Kilińskiego nieparzyste od nr 45 do nr 77 i parzyste od nr 36 do nr 64, Jana Stanisława Majewskiego, Kiernickich nieparzyste od nr 113 do nr 147 i parzyste od nr 70 do nr 104, Klonowa, Lipowa, Michała Studzińskiego, Parkowa, Rodziny Szlendaków, Ryszarda Kaszubskiego, Stanisława Wirskiego, Warszawska, Wiśniowa, Zaokręgiem
15 Szkoła Policealna-Medyczne Studium Zawodowe, ul. Kryńskiego 10 Łuków stały Nie Ulice: Adama Antoniego Kryńskiego, Antoniego Tryjarskiego, Cetnarskich, Cicha, Doktora Andrzeja Rogalińskiego, Franciszka Wilczyńskiego, Henryka Rick-Wiśniewskiego, Henryka Sienkiewicza, Jana Kasprowicza, Jana Kilińskiego nieparzyste od nr 1 do nr 43 i parzyste od nr 2 do nr 34, Janiny i Antoniego Tryboniów, Kiernickich nieparzyste od nr 29 do nr 111 i parzyste od nr 12 do nr 68, Kulbickich, Madejów, Michała Lewoncewicza, Pogodna, Sofroniusza Kizewetera, Sportowa, Stefana Żeromskiego
16 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Partyzantów 15 Łuków stały Tak Ulice: 700 - lecia, Cmentarna, Krótka, Osiedle Unitów Podlaskich bloki nr 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 19, Spokojna
17 Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej, ul. Partyzantów 6b Łuków stały Tak Ulice: Kardynała Wyszyńskiego parzyste od nr 38 do nr 64, osiedle Unitów Podlaskich bloki nr 6, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, Partyzantów
18 Szkoła Podstawowa Nr 2 Oddziałami Dwujęzycznymi, ul. Cieszkowizna 13 Łuków stały Nie Ulice: Cieszkowizna, Chmielna, Energetyków, Fazowa, Glinki, Kardynała Wyszyńskiego nieparzyste od nr 41 do nr 67, Królik, Laserowa, Ogrodowa, Piękna, Piwna, Polna, Prądowa, Północna, Radzyńska, Rodzinna, Rozdzielcza, Różana, Sieciowa, Słoneczna, Solna, Synchroniczna, Wodna, Zabrowarna
19 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Świderska 42 Łuków stały Tak Ulice: Aleje Lecha i Marii Kaczyńskich, Aleje Ryszarda Kaczorowskiego, Cegielniana, Domaszewska, Filaretów, Filomatów, Gerwazego, Goplany, Gospodarska, Grażyny, Hrabiego Horeszki, Jacka Soplicy, Jankiela, Kiernickich nieparzyste od nr 1 do nr 13, Konrada Wallenroda, Maryli Wereszczakówny, Nowogródek, Pana Tadeusza, Piaskowa, Podkomorzego, Południowa, Pszenna, Rolnicza, Świderska, Telimeny, Wojskiego, Zagrodowa
20 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Stasia i Nel 2 Łuków stały Tak Ulice: Jana Skrzetuskiego, Michała Wołodyjowskiego bloki nr 2, 4, 6, Stasia i Nel
21 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Stasia i Nel 2 Łuków stały Tak Ulice: Jana Nowowiejskiego, Kiernickich bloki nr 2, 4, 6, 17, 19, 21, 23, 25, 27, Michała Wołodyjowskiego bloki nr 1, 3, 5, 7
22 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie, dr A. Rogalińskiego 3 Łuków szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie
1 Urząd Miasta, pl. T. Kościuszki 1 Stoczek Łukowski stały Nie ulice: Akacjowa, Armii Krajowej, Dębowa, Dworcowa, Gen. Sikorskiego, Głogowa, Jesionowa, Józefa Piłsudskiego, Kanałowa, Kasztanowa, Kościelna, Klonowa, Konopiankowa, Krótka, Letnia, Leśna, Lipowa, Modrzewiowa, Na Skarpie, Nowoprojektowana, Ostoi, Ośrednia, Partyzantów, Plac T. Kościuszki, PCK, Piaski, Południowa, Stodolna, Szkolna, Świerkowa, Wiatraczna, Wiejska, Wilcza Wola, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wyzwolenia, Zachodnia.
2 Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim, Plac Wielgoska Stanisława 5 Stoczek Łukowski stały Tak ulice: Adama Mickiewicza, Aleksandra Świętochowskiego, Benedykta Tynelskiego, Cicha, 14 - go Lutego, Gen. Dwernickiego, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Ks. Stanisława Brzóski, Kolejowa, 1 Maja, Plac Wielgoska Stanisława, Polna, Poprzeczna, Przechodnia, Stefana Żeromskiego, Targowa, Wincentego Witosa, Władysława Reymonta.
1 Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, Gen. Franciszka Kleeberga 5c Adamów stały Tak Adamów, Konorzatka
2 Dom Kultury w Woli Gułowskiej, 68 Wola Gułowska stały Nie Budziska, Dąbrówka, Ferdynandów, Sobiska, Turzystwo, Władysławów, Wola Gułowska
3 Świetlica wiejska w Gułowie, 48A Gułów stały Tak Gułów
4 Szkoła Podstawowa w Zakępiu, 17A Zakępie stały Tak Zakępie
5 Świetlica wiejska w Lipinach, 44 Lipiny stały Tak Lipiny
6 Budynek komunalny Hordzieżka Nr 60, 60 Hordzieżka stały Nie Hordzieżka
7 Świetlica wiejska w Żurawcu, 19 Żurawiec stały Nie Helenów, Kalinowy Dół, Natalin-Żurawiec
1 Zespół Szkół w Okrzei, ul. Szkolna 2 Okrzeja stały Nie Okrzeja I Okrzeja II
2 Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej, 105A Wola Okrzejska stały Tak Wola Okrzejska
3 Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie, ul. Hutnicza 30 Huta-Dąbrowa stały Tak Huta Dąbrowa, Podosie, Teodorów, Feliksin, Gołe Łazy
4 Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym, 26 Radoryż Smolany stały Nie Radoryż Smolany, Budki, Cisownik, Huta Radoryska
5 Zespół Szkół w Fiukówce, 9 Fiukówka stały Nie Fiukówka, Kasyldów, Laski, Stary Patok, Nowy Patok, Wielgolas
6 Zespół Szkół w Krzywdzie, ul. Osiedlowa 5 Krzywda stały Tak Krzywda, Kożuchówka, Ruda
7 Świetlica Wiejska w Szczałbie, 8 Szczałb stały Tak Zimna Woda, Szczałb
8 Szkoła Podstawowa w Radoryżu Kościelnym, 42 Radoryż Kościelny stały Tak Drożdżak, Radoryż Kościelny
1 Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym w Aleksandrowie, 51 Aleksandrów stały Nie Aleksandrów, Suchocin
2 Zespół Szkół w Dąbiu, 83C Dąbie stały Tak Dąbie, Żdżary
3 Zespół Szkół w Gołąbkach, 33 Gołąbki stały Tak Dminin, Gołąbki, Jeziory, Podgaj, Rzymy-Las, Rzymy-Rzymki, Jadwisin
4 Zespół Szkół w Gręzówce, 41 Gręzówka stały Nie Gręzówka, Gręzówka-Kolonia, Nowa Gręzówka, Biardy, Klimki, Ławki
5 Zespół Szkół w Krynce, 250 Krynka stały Nie Krynka
6 Zespół Szkół w Gołaszynie, 29 Gołaszyn stały Nie Gołaszyn
7 Przedszkole "Baśniowy Dworek" w Łazach, 383 Łazy stały Tak Łazy
8 Szkoła Filialna w Turzych Rogach, 50 Turze Rogi stały Tak Turze Rogi
9 Zespół Szkół w Czerśli, 1 Czerśl stały Tak Czerśl, Sięciaszka Trzecia, Ryżki
10 Zespół Szkół w Strzyżewie, 128 Strzyżew stały Tak Strzyżew, Wagram
11 Zespół Szkół w Świdrach, 99 Świdry stały Tak Malcanów, Świdry, Szczygły Dolne, Szczygły Górne
12 Zespół Szkół w Rolach, 114 Role stały Tak Role, Wólka Świątkowa
13 Zespół Szkół w Zalesiu, 141 Zalesie stały Nie Zalesie, Sięciaszka Pierwsza, Sięciaszka Druga
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim, 54 Zarzecz Łukowski stały Nie Kownatki, Zarzecz Łukowski
15 Świetlica wiejska w Sulejach, 54 Suleje stały Nie Suleje, Karwacz
16 Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach, 75 Ryżki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach
1 Świetlica w Charlejowie, 57 Charlejów stały Nie wieś: Charlejów
2 Szkoła Podstawowa w Krzówce, 37 Krzówka stały Tak Wsie: Ernestynów, Krzówka, Leonardów
3 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 40 Wola Bukowska stały Nie Wsie: Nowa Ruda, Ruda, Wola Bukowska
4 Zespół Szkół w Serokomli, ul. Warszawska 28 Serokomla stały Tak Wsie: Bielany Duże, Pieńki, Poznań, Serokomla
5 Zespół Szkół w Serokomli, ul. Warszawska 28 Serokomla stały Tak Wsie: Bronisławów Duży, Bronisławów Mały, Czarna , Hordzież, Józefów Duży, Wólka
1 Centrum Społeczno-Kulturalne w Staninie, 105 Stanin stały Tak Stanin, Jarczówek, Kosuty, Nowa Wróblina, Nowy Stanin, Wesołówka
2 Centrum Społeczno-Kulturalne w Tuchowiczu, 47A Tuchowicz stały Tak Anonin, Józefów, Tuchowicz, Celiny Szlacheckie, Celiny Włościańskie
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu, 5 Lipniak stały Tak Gózd, Kij, Lipniak, Zagoździe
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu, 9 Zastawie stały Nie Jedlanka Osada, Wólka Zastawska, Zastawie
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeleńcu, 45 Jeleniec stały Nie Jeleniec
6 Budynek byłej Szkoły Podstawowej we Wnętrznem, 35A Wnętrzne stały Tak Aleksandrów, Wnętrzne
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie, 19B Sarnów stały Tak Borowina, Sarnów, Kierzków, Sarnów Osiedle
8 Budynek Wiejski w Kopinie, 41A Kopina stały Nie Kopina, Niedźwiadka, Ogniwo
9 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jonniku, 20 Jonnik stały Nie Jonnik, Stara Gąska, Stara Wróblina
1 Urząd Gminy w Stoczku Łukowskim, Plac T. Kościuszki 1 Stoczek Łukowski stały Nie Zabiele, Zgórznica, Wólka Poznańska
2 Zespół Oświatowy w Jedlance, ul. Warszawska 13 Jedlanka stały Tak Chrusty, Jedlanka
3 Szkoła Podstawowa w Kamionce, 24 Kamionka stały Nie Guzówka, Huta Łukacz, Kamionka, Turzec, Wiśniówka
4 Szkoła Podstawowa w Kisielsku, 84 Kisielsk stały Tak Borki, Januszówka, Kapice, Celej, Kisielsk, Wola Kisielska
5 Szkoła Podstawowa w Starej Prawdzie, 1 Stara Prawda stały Tak Jagodne, Kienkówka, Mizary, Nowa Prawda, Stara Prawda
6 Szkoła Filialna w Toczyskach, 101 Toczyska stały Nie Rosy, Toczyska
7 Szkoła Podstawowa w Starej Róży, 35 Stara Róża stały Nie Aleksandrówka, Łosiniec, Róża Podgórna, Stara Róża, Wólka Różańska
8 Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach, 18 Stare Kobiałki stały Tak Jamielnik-Kolonia, Nowy Jamielnik, Nowe Kobiałki, Ruda, Błażejki, Stare Kobiałki, Stary Jamielnik
9 Remiza OSP w Jamielnem, 37 Jamielne stały Tak Jamielne
10 Szkoła Podstawowa w Szyszkach, 66 Szyszki stały Nie Szyszki
1 Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie, 94A Trzebieszów Drugi stały Tak Trzebieszów, Trzebieszów-Kolonia, Leszczanka, Dębowierzchy, Wylany.
2 Szkoła Podstawowa w Mikłusach, 37 Mikłusy stały Nie Zaolszynie, Mikłusy, Zembry, Wólka Konopna, Płudy
3 Szkoła Podstawowa w Celinach, 86 Celiny stały Tak Celiny, Gołowierzchy
4 Szkoła Podstawowa w Dębowicy, 70 Dębowica stały Nie Dębowica, Nurzyna, Świercze
5 Szkoła Podstawowa w Szaniawach, 4 Szaniawy-Matysy stały Tak Szaniawy-Poniaty, Szaniawy-Matysy
6 Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, 31 Trzebieszów Drugi stały Tak Trzebieszów Pierwszy, Trzebieszów Drugi, Popławy-Rogale, Karwów
7 Szkoła Podstawowa w Jakuszach, 56 Jakusze stały Nie Jakusze, Kurów, Wierzejki
1 Szkoła Podstawowa w Wólce Domaszewskiej, 17 Wólka Domaszewska stały Tak Świderki, Wólka Domaszewska
2 Świetlica w Burcu, 125 Burzec stały Nie Burzec
3 Szkoła Podstawowa w Woli Bystrzyckiej, 84 Wola Bystrzycka stały Nie Wola Bystrzycka
4 Szkoła Podstawowa w Oszczepalinie Drugim, 63 Oszczepalin Drugi stały Tak Oszczepalin Drugi, Oszczepalin Pierwszy
5 Urząd Gminy w Wojcieszkowie, ul. Kościelna 46 Wojcieszków stały Tak Marianów, Nowinki, Wojcieszków, Wola Bobrowa, Zofijówka
6 Świetlica w Wojcieszkowie, Kościelna 46 Wojcieszków stały Tak Bystrzyca, Glinne, Wola Burzecka
7 Szkoła Podstawowa w Siedliskach, 165 Siedliska stały Nie Siedliska
8 Szkoła Podstawowa w Hermanowie, 12 Hermanów stały Nie Ciężkie, Ciężkie I, Hermanów, Helenów, Otylin, Kolonia Bystrzycka, Zofibór
1 Szkoła Podstawowa w Jarczewie, 55 Jarczew stały Tak Dwornia, Jarczew, Nowy Świat, Stara Huta
2 Szkoła Podstawowa w Lisikierzu, 22a Lisikierz stały Nie Baczków, Świder, Wólka Ciechomska, Błażków, Dychawica, Lisikierz, Ciechomin, Powały
3 Szkoła Podstawowa w Wandowie, 75 Wandów stały Tak Germanicha, Kamień, Wandów, Grudź, Osiny
4 Sala Konferencyjna Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, 57 Wola Mysłowska stały Nie Wola Mysłowska, Ksawerynów, Mysłów, Wilczyska

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Łuków 6 23 834 4 32
0.0000020000Nr 2 Gminy: Łuków, Trzebieszów 6 19 652 4 32
0.0000030000Nr 3 Gminy Adamów, Krzywda, Serokomla, Wojcieszków 6 21 491 4 31
0.0000040000Nr 4 Miasto Stoczek Łukowski, gminy: Stanin, Stoczek Łukowski, Wola Mysłowska 5 20 195 4 28
Podsumowanie 23 85 172 16 123

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 8 8 8 7 31
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 8 8 7 7 30
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 8 8 7 31
13 KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ KW PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ 8 8 8 7 31

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 23 733 13 529 13 529 57.01% 0.05701
12 965 95.83% 0.09583
Tak
2 19 645 11 287 11 284 57.44% 0.05744
10 789 95.61% 0.09561
Tak
3 21 477 13 508 13 499 62.85% 0.06285
12 664 93.81% 0.09381
Tak
4 20 193 12 790 12 777 63.27% 0.06327
12 057 94.36% 0.09436
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 187 31 23.08% 0.02308
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 3 546 30 7.32% 0.00732
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 20 007 31 41.27% 0.04127
13 KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ 13 735 31 28.33% 0.02833

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 187 31 6 23.08% 0.02308
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 3 546 30 0 7.32% 0.00732
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 20 007 31 11 41.27% 0.04127
Tak
13 KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ 13 735 31 6 28.33% 0.02833
Tak

Rada Powiatu w Łukowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 SYCH Tomasz Paweł 739 5.70% 0.0057
Tak
1 2 2 KAMIŃSKI Jerzy Longin 342 2.64% 0.00264
Nie
1 2 3 POSIADAŁA Maria 216 1.67% 0.00167
Nie
1 2 4 DYBCIAK Ryszard Paweł 96 0.74% 0.00074
Nie
1 2 5 JEZIERSKA Zofia Bogumiła 76 0.59% 0.00059
Nie
1 2 6 PAŁUCKI Henryk Sławomir 41 0.32% 0.00032
Nie
1 2 7 WIELGÓRSKA Monika Urszula 73 0.56% 0.00056
Nie
1 2 8 CZUBASZEK Andrzej Karol 85 0.66% 0.00066
Nie
1 8 1 PIEKARSKI Zygmunt Franciszek 351 2.71% 0.00271
Nie
1 8 2 RYCAK Maria 42 0.32% 0.00032
Nie
1 8 3 KRUCZYŃSKI Tomasz Piotr 110 0.85% 0.00085
Nie
1 8 4 CABAJ Monika 245 1.89% 0.00189
Nie
1 8 5 SULEJ Bożena Elżbieta 98 0.76% 0.00076
Nie
1 8 6 BIAŁOGRODZKI Artur 147 1.13% 0.00113
Nie
1 8 7 OSKROBA Wojciech 85 0.66% 0.00066
Nie
1 8 8 BORKOWSKI Józef Tomasz 105 0.81% 0.00081
Nie
1 10 1 KARAŚ Władysław Marcin 765 5.90% 0.0059
Tak
1 10 2 MATEŃKO Marcin 1 522 11.74% 0.01174
Tak
1 10 3 PŁUDOWSKI Józef 697 5.38% 0.00538
Nie
1 10 4 OKSIUTOWICZ Danuta Anna 509 3.93% 0.00393
Nie
1 10 5 BRYK Bartłomiej 834 6.43% 0.00643
Tak
1 10 6 WOJCIECHOWSKA Małgorzata Krystyna 247 1.91% 0.00191
Nie
1 10 7 KŁOSIŃSKA Ewa Teresa 182 1.40% 0.0014
Nie
1 10 8 ŻURAWSKI Marek Andrzej 720 5.55% 0.00555
Nie
1 13 1 CIOŁEK Karol 1 522 11.74% 0.01174
Tak
1 13 2 ZARZYCKI Michał Henryk 743 5.73% 0.00573
Nie
1 13 3 KOKOSZKIEWICZ Jarosław 430 3.32% 0.00332
Nie
1 13 4 KAPITANIUK Joanna 407 3.14% 0.00314
Nie
1 13 5 KOWAL Danuta 156 1.20% 0.0012
Nie
1 13 6 GRZYB Joanna 164 1.26% 0.00126
Nie
1 13 7 MADOŃ Tomasz 382 2.95% 0.00295
Nie
1 13 8 ZEMŁO Zbigniew 834 6.43% 0.00643
Tak
2 2 1 FORNAL Krzysztof 1 059 9.82% 0.00982
Tak
2 2 2 WOLIŃSKI Krzysztof Leszek 688 6.38% 0.00638
Tak
2 2 3 MĄDRY Stanisław 145 1.34% 0.00134
Nie
2 2 4 IZDEBSKA Agnieszka 141 1.31% 0.00131
Nie
2 2 5 SZCZYGIELSKI Andrzej 189 1.75% 0.00175
Nie
2 2 6 GROCHOWSKA Grażyna 71 0.66% 0.00066
Nie
2 2 7 KACZOR Ewa Iwona 207 1.92% 0.00192
Nie
2 2 8 JUCHNIKOWSKI Józef Stanisław 119 1.10% 0.0011
Nie
2 8 1 KRZĘCIO Dariusz Maksymilian 479 4.44% 0.00444
Nie
2 8 2 GRYZ Ewa 60 0.56% 0.00056
Nie
2 8 3 WDLEOWSKI Stanisław Sylwester 45 0.42% 0.00042
Nie
2 8 4 ŚWIERCZEWSKI Mateusz 96 0.89% 0.00089
Nie
2 8 5 KALISZ Paweł 58 0.54% 0.00054
Nie
2 8 6 KOZICKA Paulina 30 0.28% 0.00028
Nie
2 8 7 ZABŁOCKA Marzanna 37 0.34% 0.00034
Nie
2 8 8 WARANICA Michał Daniel 102 0.95% 0.00095
Nie
2 10 1 SOĆKO Andrzej 967 8.96% 0.00896
Tak
2 10 2 KRZYSZCZAK Jacek 1 031 9.56% 0.00956
Tak
2 10 3 MAMIŃSKI Kazimierz Jan 624 5.78% 0.00578
Nie
2 10 4 GŁUCHOWSKI Józef Franciszek 936 8.68% 0.00868
Tak
2 10 5 CELIŃSKA-JAKUBOWICZ Mariola Janina 403 3.74% 0.00374
Nie
2 10 6 WARPAS Agata Małgorzata 150 1.39% 0.00139
Nie
2 10 7 RZYMOWSKA Anna Józefa 372 3.45% 0.00345
Nie
2 10 8 JAKUBIAK Andrzej 303 2.81% 0.00281
Nie
2 13 1 KAZANA Krzysztof 272 2.52% 0.00252
Nie
2 13 2 SZEKALIS Lucjan Piotr 495 4.59% 0.00459
Nie
2 13 3 BURDACH Mariusz Adam 281 2.60% 0.0026
Nie
2 13 4 WYSOKIŃSKA Małgorzata Barbara 206 1.91% 0.00191
Nie
2 13 5 KARWOWSKI Sławomir 214 1.98% 0.00198
Nie
2 13 6 JEZIERSKA Monika Grażyna 92 0.85% 0.00085
Nie
2 13 7 CHROMIŃSKA Maria Henryka 55 0.51% 0.00051
Nie
2 13 8 KOZIOŁ Janusz Tadeusz 862 7.99% 0.00799
Tak
3 2 1 TYMOSZ Henryk 847 6.69% 0.00669
Tak
3 2 2 OSIAL Grzegorz 479 3.78% 0.00378
Nie
3 2 3 LEMIESZEK Agnieszka Katarzyna 472 3.73% 0.00373
Nie
3 2 4 WARDA Tadeusz 387 3.06% 0.00306
Nie
3 2 5 DZIDO Kazimierz Stanisław 401 3.17% 0.00317
Nie
3 2 6 MUĆKA Ewa 79 0.62% 0.00062
Nie
3 2 7 JAKUBASZEK Bogdan Andrzej 42 0.33% 0.00033
Nie
3 2 8 MATYJASEK Justyna 52 0.41% 0.00041
Nie
3 8 1 KWAŚNIEWSKI Radosław 180 1.42% 0.00142
Nie
3 8 2 CĄKAŁA Józef Mieczysław 25 0.20% 0.0002
Nie
3 8 3 GAJOWNIK Ryszard Stanisław 52 0.41% 0.00041
Nie
3 8 4 JÓZWIK Bożena Maria 67 0.53% 0.00053
Nie
3 8 5 WARDA Michał 75 0.59% 0.00059
Nie
3 8 6 LATOCH Magdalena 88 0.69% 0.00069
Nie
3 8 7 KOŚLACZ Katarzyna 49 0.39% 0.00039
Nie
3 10 1 WOLSKI Włodzimierz Gerard 1 464 11.56% 0.01156
Tak
3 10 2 ORZEŁ Dariusz 604 4.77% 0.00477
Nie
3 10 3 BOSEK Danuta Alina 655 5.17% 0.00517
Tak
3 10 4 RACZYŃSKI Karol 784 6.19% 0.00619
Tak
3 10 5 PIOTROWSKI Wiesław 337 2.66% 0.00266
Nie
3 10 6 MITURA Magdalena Barbara 301 2.38% 0.00238
Nie
3 10 7 WIERZBICKA-FRYDRYCH Katarzyna Dorota 304 2.40% 0.0024
Nie
3 10 8 STACHURSKI Stanisław Jan 384 3.03% 0.00303
Nie
3 13 1 WYLOTEK Janusz Tadeusz 497 3.92% 0.00392
Nie
3 13 2 CZERNIEC Wojciech 1 218 9.62% 0.00962
Tak
3 13 3 MAZUR Aneta Paulina 634 5.01% 0.00501
Tak
3 13 4 CHADAJ Danuta 445 3.51% 0.00351
Nie
3 13 5 OSIŃSKA Jadwiga 392 3.10% 0.0031
Nie
3 13 6 GÓRSKI Zbigniew Tadeusz 469 3.70% 0.0037
Nie
3 13 7 BANCERZ Waldemar 341 2.69% 0.00269
Nie
3 13 8 ŻUREK Ryszard 540 4.26% 0.00426
Nie
4 2 1 ŚWIĘTOCHOWSKI Leszek Jan 1 081 8.97% 0.00897
Tak
4 2 2 KRUK Tomasz 1 123 9.31% 0.00931
Tak
4 2 3 KOCIELNIK Grzegorz 606 5.03% 0.00503
Nie
4 2 4 LENDZION Elżbieta Dorota 379 3.14% 0.00314
Nie
4 2 5 BRODZIK Iwona 506 4.20% 0.0042
Nie
4 2 6 NAWARA-SKWAREK Magdalena Zofia 96 0.80% 0.0008
Nie
4 2 7 MICHALAK Piotr 350 2.90% 0.0029
Nie
4 8 1 BIENIEK Adam 292 2.42% 0.00242
Nie
4 8 2 GRUDZIEŃ Wiesław Zygmunt 295 2.45% 0.00245
Nie
4 8 3 MICHALAK Paweł 171 1.42% 0.00142
Nie
4 8 4 ROSA Jolanta Alina 51 0.42% 0.00042
Nie
4 8 5 WOROSZKIEWICZ Marzena 48 0.40% 0.0004
Nie
4 8 6 BOGUSZ Zenon 9 0.07% 7.0E-5
Nie
4 8 7 MATEŃKO Monika 54 0.45% 0.00045
Nie
4 10 1 WISIŃSKI Andrzej Kazimierz 1 705 14.14% 0.01414
Tak
4 10 2 GAJOWY Krzysztof Kazimierz 899 7.46% 0.00746
Nie
4 10 3 CZERNIEC Jacek 596 4.94% 0.00494
Nie
4 10 4 OSIAK-FILIPCZAK Katarzyna 412 3.42% 0.00342
Nie
4 10 5 GULA Elżbieta 163 1.35% 0.00135
Nie
4 10 6 KRÓL Justyna 222 1.84% 0.00184
Nie
4 10 7 SIWIEC Jerzy 915 7.59% 0.00759
Tak
4 13 1 MIKA Władysław Robert 656 5.44% 0.00544
Tak
4 13 2 KOPEĆ Tadeusz 411 3.41% 0.00341
Nie
4 13 3 OSKROBA Przemysław 256 2.12% 0.00212
Nie
4 13 4 ROSA Ilona 137 1.14% 0.00114
Nie
4 13 5 KRUK Ewa 60 0.50% 0.0005
Nie
4 13 6 WIĄCKIEWICZ Magdalena 62 0.51% 0.00051
Nie
4 13 7 GOŁĘGOWSKI Bogdan Paweł 502 4.16% 0.00416
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat łukowski - ogółem 12 194 157 107 679 85 172 98 9 2
Gminy ogółem 11 171 153 107 679 85 172 98 9 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 29 160 23 834 22 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 10 150 150 78 519 61 338 76 9 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 28 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 123 48 39% 75 61%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 105 48 46% 57 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 419 135 32% 284 68%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 25 7 28% 18 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 0 0% 7 100%
Ogółem 647 231 36% 416 64%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 47 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 49 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 46 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 47
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 48 11 23% 37 77%
30-39 133 57 43% 76 57%
40-59 359 130 36% 229 64%
60+ 107 33 31% 74 69%
Ogółem 647 231 36% 416 64%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 9 2 22% 7 78%
40-59 22 5 23% 17 77%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 32 7 22% 25 78%