Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 68 650
Wyborców 54 251
Obwodów 45
  • Wybory do Rady Powiatu Wągrowieckiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto wazgrowiecMiasto Wągrowiec 12 4 21 16 107
gmina damaslzawekGmina Damasławek 4 15 15 33 33
miasto i gmina golzanzczMiasto I Gmina Gołańcz 7 15 15 29 29
gmina mieszciskoGmina Mieścisko 5 15 15 53 53
miasto i gmina skokiMiasto I Gmina Skoki 8 15 15 63 63
gmina wapnoGmina Wapno 2 15 15 30 30
gmina wazgrowiecGmina Wągrowiec 7 15 15 49 49

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Letnia 1 Wągrowiec stały Tak Bartodziejska, Bażantowa, Bobrownicka, Borówkowa, Brzoskwiniowa, Cisowa, Czereśniowa, Dębińska, Fiołkowa, Głogowa, Gołębia, Gruszowa, Grzybowa, Jabłoniowa, Jachtowa, Jagodowa, Jesienna, Jeziorna, Jeżynowa, Kajakowa, Kasztanowa, Konwaliowa, Krucza, Kukułcza, Leśna, Leszczynowa, Letnia, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Orzechowa, Osiedle Kolejowe, Paprociowa, Poziomkowa, Projektowana, Regatowa, Rogozińska, Sasankowa, Słoneczna, Sowia, Śliwowa, Topolowa, Ustronie, Wiosenna, Wioślarska, Wiśniowa, Wodna, Zimowa, Żeglarska, Żurawinowa
2 Biblioteka Pedagogiczna, ul. Wierzbowa 1 Wągrowiec stały Tak Aleja Polinova, Berdychowska, Cicha, Daleka, Główna Osiedla, Gnieźnieńska, Grunwaldzka, Harcerska, Jankowska, Łączna, Marcinkowo, Moniuszki, Pawła E. Strzeleckiego, Plac Zwycięstwa, Południowa, Skocka, Skośna, Skrajna, Taszarowo, Taszarowska, Wierzbowa
3 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18 Wągrowiec stały Nie Jeżyka, Libelta, Słowackiego
4 Miejski Dom Kultury, ul. Kościuszki 55 Wągrowiec stały Tak Asnyka, Cysterska, Durowo, Dworcowa, Kolejowa, Kościuszki, Mickiewicza, Średnia, Szymona Wachowiaka
5 Liceum Ogólnokształcące, ul. Klasztorna 17A Wągrowiec stały Nie Aleja Jana Pawła II, Bydgoska, Farna, Klasztorna, Ks. Wujka, Opacka, Osiedle Przy Skrzyżowaniu Rzek, Pocztowa, Powstańców Wlkp. , Poznańska, Przecznica, Rynek, Spokojna, Targowa, Wojska Polskiego
6 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Reja 10 Wągrowiec stały Tak Lipowa, Reja nieparzyste od nr 1 do nr 59 i parzyste od nr 2 do nr 30B, Reymonta, Sienkiewicza
7 Zespół Szkół nr 1, ul. Kcyńska 48 Wągrowiec stały Tak Akacjowa, Bukowa, Jana Kasprowicza, Kalinowa, Kcyńska, Kwiatowa, Nad Nielbą nieparzyste od nr 1 do nr 35 i parzyste od nr 2 do nr 38, Ogrodowa, Owocowa, Plac Wrzosowy, Rgielska, Rolna, Różana, Sosnowa, Świerkowa, Warzywna, Wschodnia, Zielona
8 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Św. Wojciecha 20 Wągrowiec stały Tak Aleksandra Fredry, Arkadego Fiedlera, Bolesława Leśmiana, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Frycza Modrzewskiego, Gabrieli Zapolskiej, hm. Franciszka Grajkowskiego, Jana Brzechwy, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliana Tuwima, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kochanowskiego, Konopnickiej, Leopolda Staffa, Leśniczówka Kaliska, Marii Dąbrowskiej, Osiedle Niepodległości, Plac Kar. Stefana Wyszyńskiego, Plac Piastowski, Plac Zielony, Prusa, Reja nieparzyste od nr 61a do końca i parzyste od nr 32 do końca, Stanisława Lema, Stanisława Wyspiańskiego, Św. Wojciecha, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Żeromskiego
9 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o., ul. Janowiecka 100 Wągrowiec stały Nie 11 Listopada, Druha Feliksa Tylmana, Franciszka Łakińskiego, Janowiecka nieparzyste od nr 49 do końca i parzyste od nr 54 do końca, Jerzego Mussolfa, Ks. Ewarysta Nawrowskiego, Ks. Zenona Willi, Ludwika Węgierskiego, Nad Nielbą nieparzyste od nr 37 do końca i parzyste od nr 40 do końca, Piaskowa od nr 33 do końca, Piotra Palińskiego, Rzeczna, Siostry Joanny, Straszewska, Tadeusza Nożyńskiego, Wiejska, Zbigniewa Kuźmy
10 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Krótka 4 Wągrowiec stały Nie Boczna, Ignacego Jana Paderewskiego, Janowiecka nieparzyste od nr 1 do nr 47 i parzyste od nr 2 do nr 52B, Kręta, Krótka, Łąkowa, Mieczysława Miłoszewskiego , Okrężna, Pałucka, Piaskowa od nr 1 do nr 31, Polna, Przemysłowa, Stanisława Kulińskiego, Stanisława Przybyszewskiego, Zaułek, Zespołowa
11 Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Osiedle Wschód 11 Wągrowiec stały Nie Ignacego Wegnera, Kazimierza Bonowskiego, Ks. Macieja Bukowieckiego. Ks. Stanisława Kopernika, Ks. Władysława Wróblewskiego, Maksymiliana Bartscha, Osiedle Wschód, Pl. Błog. Michała Kozala, Stanisława Mikołajczyka, Tadeusza Goetzendorfa-Grabowskiego, Włodzimierza Kowalskiego
12 Szpital Powiatowy, Kościuszki 74 Wągrowiec szpital Nie Zamknięty dla Szpitala Powiatowego
1 Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku, ul. Żnińska 9 Damasławek stały Tak Wsie: Damasławek
2 Świetlica Wiejska w Międzylesiu, Międzylesie stały Tak Wsie: Dąbrowa, Gruntowice, Międzylesie, Modrzewie
3 Świetlica Wiejska w Niemczynie, Niemczyn stały Tak Wsie: Stępuchowo, Kozielsko, Kopanina, Starężyn, Starężynek, Miąża, Niemczyn (całość), Kołybki, Rakowo, Wiśniewko
4 Świetlica Wiejska w Mokronosach, Mokronosy stały Tak Wsie: Mokronosy, Smuszewo, Turza, Piotrkowice
1 Przedszkole Publiczne, ul. Karola Libelta 1 Gołańcz stały Tak Ulice: Karola Libelta od nr-u 41 - 79, Karola Libelta od nr-u 1 - 39, Księdza Edwarda Mrotka, Lipowa, Margonińska, Doktora Piotra Kowalika, Polna, Walki Młodych Wsie: Morakowo, Chawłodno, Morakówko
2 Gołaniecki Ośrodek Kultury, ul. Dr Piotra Kowalika 1 Gołańcz stały Tak Ulice: Augusta Wilkońskiego, Doktora Romualda Piotrowskiego, Dworcowa, Jeziorna, Kościelna, Poprzeczna, Rynek, Składowa, Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Klasztorna, Orzechowa, Sportowa, Świerkowa, Zamkowa, B. i E. Hutten-Czapskich, Kompanii Gołanieckiej, Osada, Pałucka, Powstańców Wielkopolskich, ppłk. Włodzimierza Kowalskiego, Smolary Wsie: Oleszno, Bogdanowo, Czerlin
3 Zespół Szkół, ul. Walki Młodych 35 Gołańcz stały Nie Wsie: Grabowo, Tomczyce, Krzyżanki, Rybowo, Laskownica Mała, Laskownica Wielka
4 Świetlica Wiejska w Chojnie, 55 Chojna stały Tak Wsie: Chojna, Potulin, Jeziorki, Smogulec
5 Świetlica Wiejska, 20 Czesławice stały Nie Wsie: Czesławice, Buszewo, Konary
6 Szkoła Podstawowa w Panigrodzu, 24 Panigródz stały Nie Wsie: Panigródz, Lęgniszewo
7 Świetlica Wiejska, 58 Czeszewo stały Tak Wsie: Czeszewo, Brdowo, Gręziny, Kujawki
1 Sala Widowiskowa Domu Kultury, ul. Kościuszki 11 Mieścisko stały Tak Budziejewko, Budziejewo, Mieścisko
2 Świetlica Wiejska, 28 Kłodzin stały Nie Jaroszewo Pierwsze, Jaroszewo Drugie, Kłodzin, Pląskowo
3 Dom Kultury, 27 Popowo Kościelne stały Tak Podlesie Kościelne, Podlesie Wysokie, Popowo-Huby, Popowo-Kolonia, Popowo Kościelne, Sarbia, Wymysłowo, Zbietka
4 Świetlica Wiejska, 28 Żabiczyn stały Nie Żabiczyn
5 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 11 Mieścisko stały Tak Gołaszewo, Gorzewo, Gółka, Jaworówko, Mieścisko-Ulica, Miłosławice, Mirkowice, Mirkowiczki, Nieświastowice, Piastowice, Strzeszkowo, Tumidaj, Wiela, Wybranówko, Zakrzewo
1 Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 2 Skoki stały Tak Miasto Skoki ulice: Boczna, Jana Pawła II, Kościelna, Krańcowa, Kręta, Krótka, Ogrodowa, Parkowa, Piaskowa, Plac Kościelny, Plac Powstańców Wielkopolskich, Plac Strażacki, Pogodna, Poznańska, Przylesie, Rogozińska, Rościńska, Rynkowa, Strumykowa, Wąska, Wodna.
2 Przedszkole Samorządowe, ul. Henryka Sienkiewicza 19 Skoki stały Tak Miasto Skoki ulice: Wincentego Ciastowicza, Ludwika Dąbrowskiego, Kazimierza Wielkiego, Bliska, Dolna, Dojazd, Dworcowa, Falista, Graniczna, Górna, Irysowa, Konwaliowa, Łąkowa, Okrężna, Osiedlowa, Podgórna, Poprzeczna, Rakojedzka, Różana, Tulipanowa.
3 Przedszkole Samorządowe, ul. Henryka Sienkiewicza 19 Skoki stały Tak Miasto Skoki ulice: Akacjowa, Adama Mickiewicza, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Malinowa, Polna, Sosnowa, Świerkowa, Topolowa, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Wągrowiecka, Wiśniowa, Wczasowa, Turystyczna, Zamkowa, Antoniewska, Bartosza Głowackiego, Tadeusza Kościuszki, Leśna, cz . m. Piła Młyn, osada: Antoniewo, Antoniewo Leśniczówka, cz. m. Karolewo.
4 Świetlica Wiejska, 17A Kakulin stały Nie Wsie: Chociszewo, Kakulin, Rakojady przysiółki: Chociszewko, Nadmłyn; Jabłkowo, Kuszewo osada: Pomarzanki
5 Świetlica Wiejska, 28A Bliżyce stały Nie Wsie: Bliżyce, Glinno, Jagniewice, Raczkowo, Wysoka, osada: Antoniewo Górne, przysiółek: Niedarzyn.
6 Świetlica Wiejska, 34 Rejowiec stały Nie Wsie: Niedźwiedziny, Pawłowo Skockie, Sławica, Stawiany osada: Ignacewo przysiółki: Dzwonowo, Dzwonowo Leśne, Miączynek; Brzeźno, Rejowiec, Sława Wielkopolska, Szczodrochowo osada: Gozdowiec
7 Świetlica Wiejska, ul. Skocka 45 Potrzanowo stały Tak Wsie: Budziszewice, Potrzanowo.
8 Szkoła Podstawowa, 9 Lechlin stały Nie Wsie: Grzybowice, Grzybowo, Lechlin, Roszkówko, Rościnno przysiółek: Lechlińskie Huby; Lechlinek, Łosiniec, Roszkowo
1 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, ul. pl. Mickiewicza 2 Wapno stały Nie wieś Rusiec, wieś Stołężyn, wieś Podolin, wieś Wapno: ul. Dąbrowskiego, Chopina, Długa, Kochanowskiego, Górnicza, Kopernika, Libelta, Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sportowa, Śniadeckich, Podgórna od nr 18 do końca, Solna, Dworcowa, Czarna Droga, pl. Mickiewicza.
2 Dom Pomocy Społecznej, 62 Srebrna Góra stały Tak wieś Srebrna Góra, wieś Aleksandrowo, wieś Graboszewo, wieś Komasin, wieś Wapno ulice: Kościuszki, Wolności, Podgórna od nr 1 do 16, Piaskowa, Powstańców Wlkp. , Sienkiewicza
1 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, ul. Kolejowa 14 Wągrowiec stały Nie Bartodzieje, Dębina, Długa Wieś, Kaliska, Kobylec, Krosno, Łęgowo, Micharzewo, Mikołajewo, Ostrowo-Młyn, Pokrzywnica, Rgielsko, Sieńsko, Wiatrowiec
2 Świetlica Wiejska, 51 Łaziska stały Tak Jankowo, Łaziska, Ochodza, Sady
3 Świetlica Wiejska, 26b Sienno stały Tak Czekanowo, Kurki, Przysieczyn, Przysieka, Sienno, Wiatrowo, Wiatrowo Las, Żelazka
4 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 14A Żelice stały Tak Bobrowniki, Jakubowo, Józefowo, Nowe, Orla, Potulice, Potuły, Rudnicze, Rudniczyn, Runowo, Runowskie, Runówko, Sarbka, Żelice
5 Wiejski Ośrodek Integracji i Aktywizacji Wsi, 13a Pawłowo Żońskie stały Tak Dąbkowice, Grylewo, Kaliszany, Kamienica, Kopaszyn, Oporzyn, Pawłowo Żońskie, Toniszewo
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie, ul. Pocztowa 7 Łekno stały Tak Bracholin, Brzeźno Stare, Bukowiec, Danabórz, Kiedrowo, Kołybiec, Koninek, Ludwikowo, Łekno, Łukowo, Siedleczko, Tarnowo Pałuckie, Werkowo, Wiśniewo
7 Gimnazjum nr 3, 61 Rąbczyn stały Tak Koźlanka, Nowa Wieś, Rąbczyn, Redgoszcz

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Wągrowiec 7 19 996 5 41
0.0000020000Nr 2 miasto i gmina Gołańcz, gmina Damasławek, gmina Wapno 5 13 025 5 25
0.0000030000Nr 3 miasto i gmina Skoki, gmina Mieścisko 4 11 946 5 25
0.0000040000Nr 4 gmina Wągrowiec 3 9 284 6 26
Podsumowanie 19 54 251 21 117

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 9 7 6 5 27
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 3 4 5 20
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 8 3 4 3 18
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 5 5 3 20
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄDNOŚĆ WĄGROWIECKA 2000 KW SAMORZĄDNOŚĆ WĄGROWIECKA 2000 9 7 6 5 27
13 KOMITET WYBORCZY GMINNEGO STOWARZYSZENIA LZS-GMINA WĄGROWIEC KW GMINNEGO STOWARZYSZENIA LZS-GM. WĄGROWIEC 5 5

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 20 017 11 097 11 092 55.41% 0.05541
10 418 93.92% 0.09392
Tak
2 13 029 7 521 7 518 57.70% 0.0577
6 827 90.81% 0.09081
Tak
3 11 948 7 075 7 070 59.17% 0.05917
6 553 92.69% 0.09269
Tak
4 9 295 4 798 4 794 51.58% 0.05158
4 463 93.10% 0.0931
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 331 27 29.48% 0.02948
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 577 20 19.73% 0.01973
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 475 18 5.22% 0.00522
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 748 20 16.80% 0.0168
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄDNOŚĆ WĄGROWIECKA 2000 7 598 27 26.89% 0.02689
13 KOMITET WYBORCZY GMINNEGO STOWARZYSZENIA LZS-GMINA WĄGROWIEC 532 5 1.88% 0.00188

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 331 27 7 29.48% 0.02948
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 577 20 4 19.73% 0.01973
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 475 18 0 5.22% 0.00522
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 748 20 3 16.80% 0.0168
Tak
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄDNOŚĆ WĄGROWIECKA 2000 7 598 27 5 26.89% 0.02689
Tak
13 KOMITET WYBORCZY GMINNEGO STOWARZYSZENIA LZS-GMINA WĄGROWIEC 532 5 0 1.88% 0.00188
Nie

Rada Powiatu Wągrowieckiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 WOŹNIAK Robert Jan 909 8.73% 0.00873
Tak
1 2 2 BIELAWSKI Jacek Józef 487 4.67% 0.00467
Nie
1 2 3 STRYCHALSKI Stefan Antoni 155 1.49% 0.00149
Nie
1 2 4 SURDYK Marzena Krystyna 78 0.75% 0.00075
Nie
1 2 5 HERNIK Zofia Krystyna 73 0.70% 0.0007
Nie
1 2 6 CICHY Leszek Jan 154 1.48% 0.00148
Nie
1 2 7 NAROWSKA Aneta 25 0.24% 0.00024
Nie
1 2 8 SZYNCZOWSKA-GAPIŃSKA Ewa 28 0.27% 0.00027
Nie
1 2 9 PAWLACZYK Beata 68 0.65% 0.00065
Nie
1 4 1 SPRINGER Jerzy Andrzej 923 8.86% 0.00886
Tak
1 4 2 LISKE Michał Paweł 759 7.29% 0.00729
Tak
1 4 3 KUCZEREPA-BUDZYŃSKA Katarzyna 221 2.12% 0.00212
Nie
1 4 4 FINKE Filip Franciszek 54 0.52% 0.00052
Nie
1 4 5 DYKBAN Patrycja Weronika 135 1.30% 0.0013
Nie
1 4 6 PAWŁOWSKI Roman 211 2.03% 0.00203
Nie
1 4 7 WESOŁOWSKA Joanna Ewa 100 0.96% 0.00096
Nie
1 4 8 DEREŻYŃSKI Ryszard Stanisław 143 1.37% 0.00137
Nie
1 5 1 PIOTROWSKI Bartosz 156 1.50% 0.0015
Nie
1 5 2 DOLATA Małgorzata 105 1.01% 0.00101
Nie
1 5 3 GRZECHOWIAK Maksymilian Edmund 55 0.53% 0.00053
Nie
1 5 4 HAJDUK Katarzyna 26 0.25% 0.00025
Nie
1 5 5 JAŃCZAK Mirosław 114 1.09% 0.00109
Nie
1 5 6 PLUTA Stanisław 32 0.31% 0.00031
Nie
1 5 7 WRÓBLEWSKI Hubert 42 0.40% 0.0004
Nie
1 5 8 FORTUNIAK Kinga 42 0.40% 0.0004
Nie
1 10 1 SOBOTA Halina Teresa 725 6.96% 0.00696
Tak
1 10 2 STADNICZENKO Stanisław Grzegorz 196 1.88% 0.00188
Nie
1 10 3 EITNER Jolanta Maria 241 2.31% 0.00231
Nie
1 10 4 SIENKIEWICZ Henryk 211 2.03% 0.00203
Nie
1 10 5 KAPAŁCZYŃSKI Jan Stefan 217 2.08% 0.00208
Nie
1 10 6 SŁOMIŃSKA Grażyna Kazimiera 72 0.69% 0.00069
Nie
1 10 7 CHOMKO Stanisław 89 0.85% 0.00085
Nie
1 12 1 PIECHOCKI Michał Damian 1 204 11.56% 0.01156
Tak
1 12 2 MICHALSKA Justyna 482 4.63% 0.00463
Tak
1 12 3 ZDRZAŁKA Leszek Kazimierz 687 6.59% 0.00659
Tak
1 12 4 JASIŃSKA Monika 134 1.29% 0.00129
Nie
1 12 5 WALEWSKA-JASTRZĄBEK Lucyna Halina 387 3.71% 0.00371
Nie
1 12 6 BIEGUN Tomasz Jacek 111 1.07% 0.00107
Nie
1 12 7 SYGIERYCZ Zbyszko Stefan 323 3.10% 0.0031
Nie
1 12 8 WOJEWÓDZKA Anna Łucja 180 1.73% 0.00173
Nie
1 12 9 NOWACZEWSKA Barbara 64 0.61% 0.00061
Nie
2 2 1 KRANC Tomasz Bronisław 1 559 22.84% 0.02284
Tak
2 2 2 OSUCH Małgorzata Grażyna 872 12.77% 0.01277
Tak
2 2 3 WACHOWIAK Łukasz 556 8.14% 0.00814
Tak
2 2 4 FRASZ Mariola 108 1.58% 0.00158
Nie
2 2 5 HEKIERT Kamila Kazimiera 110 1.61% 0.00161
Nie
2 2 6 LEMPKA Małgorzata 145 2.12% 0.00212
Nie
2 2 7 PAWŁOWSKI Witold 193 2.83% 0.00283
Nie
2 4 1 GRABOWSKI Zbigniew 335 4.91% 0.00491
Nie
2 4 2 ŁYSY Jadwiga 65 0.95% 0.00095
Nie
2 4 3 POZNAŃSKA Urszula 176 2.58% 0.00258
Nie
2 5 1 RAJNIK Barbara 63 0.92% 0.00092
Nie
2 5 2 MAJCHROWICZ Weronika 53 0.78% 0.00078
Nie
2 5 3 MROZINSKI Marcin 46 0.67% 0.00067
Nie
2 10 1 WICHER Łucja Dorota 291 4.26% 0.00426
Nie
2 10 2 KOLIŃSKI Krystian Piotr 255 3.74% 0.00374
Nie
2 10 3 GRABOWSKA Alina Maria 113 1.66% 0.00166
Nie
2 10 4 SZEWCZYKOWSKA Irena Teresa 301 4.41% 0.00441
Tak
2 10 5 KONOWALSKI Krzysztof Franciszek 226 3.31% 0.00331
Nie
2 12 1 WIECZOREK Andrzej Szczepan 615 9.01% 0.00901
Tak
2 12 2 MARZEC Alina Małgorzata 87 1.27% 0.00127
Nie
2 12 3 RYSKA Ewa 136 1.99% 0.00199
Nie
2 12 4 OKUNIEWSKI Marek Jarosław 108 1.58% 0.00158
Nie
2 12 5 PACHOWICZ Małgorzata 45 0.66% 0.00066
Nie
2 12 6 DEMBSKA Izabela Anna 222 3.25% 0.00325
Nie
2 12 7 HAJA Jacek Franciszek 147 2.15% 0.00215
Nie
3 2 1 TYLL Iwona 398 6.07% 0.00607
Tak
3 2 2 SOCZKA Jadwiga 321 4.90% 0.0049
Nie
3 2 3 WINKIEL Małgorzata 225 3.43% 0.00343
Nie
3 2 4 JANECKO Grzegorz 99 1.51% 0.00151
Nie
3 2 5 PĘKAŁA Czesław 68 1.04% 0.00104
Nie
3 2 6 KOZŁOWSKI Tadeusz 255 3.89% 0.00389
Nie
3 4 1 KACZMAREK Piotr 1 198 18.28% 0.01828
Tak
3 4 2 GOŁEMBOWSKA Marta 108 1.65% 0.00165
Nie
3 4 3 JASIŃSKI Ryszard 45 0.69% 0.00069
Nie
3 4 4 LORĘCKA Anna Maria 97 1.48% 0.00148
Nie
3 5 1 KIDA Stanisław 394 6.01% 0.00601
Nie
3 5 2 GRZELCZYK Ewa Urszula 72 1.10% 0.0011
Nie
3 5 3 NADOLNY Przemysław 127 1.94% 0.00194
Nie
3 5 4 PLUTA Krystyna Teresa 15 0.23% 0.00023
Nie
3 10 1 FLEMING Bogdan Włodzimierz 519 7.92% 0.00792
Tak
3 10 2 KOZŁOWSKA Maria Danuta 188 2.87% 0.00287
Nie
3 10 3 WITKIEWICZ Ireneusz Franciszek 113 1.72% 0.00172
Nie
3 10 4 FLEMING Joanna Jolanta 72 1.10% 0.0011
Nie
3 10 5 NOWAK Łukasz Paweł 253 3.86% 0.00386
Nie
3 12 1 MIGASIEWICZ Krzysztof Włodzimierz 418 6.38% 0.00638
Nie
3 12 2 BANASZYŃSKI Andrzej Michał 533 8.13% 0.00813
Tak
3 12 3 MAŁECKA Anna Monika 117 1.79% 0.00179
Nie
3 12 4 SAMOL Grzegorz Piotr 367 5.60% 0.0056
Nie
3 12 5 ZAGANIACZYK Małgorzata 266 4.06% 0.00406
Nie
3 12 6 KAŹMIERCZAK Anna Kazimiera 285 4.35% 0.00435
Nie
4 2 1 EWERTOWSKI Wiesław Jan 394 8.83% 0.00883
Tak
4 2 2 URBAŃSKA Krystyna 383 8.58% 0.00858
Tak
4 2 3 BIERNACKI Lucjan Zygmunt 317 7.10% 0.0071
Nie
4 2 4 KUFEL Tomasz Władysław 193 4.32% 0.00432
Nie
4 2 5 CZARNOLEWSKA Małgorzata 158 3.54% 0.00354
Nie
4 4 1 BAŁDYGA Grzegorz 546 12.23% 0.01223
Tak
4 4 2 TABAKA-HOFFMANN Aleksandra 107 2.40% 0.0024
Nie
4 4 3 EWERTOWSKI Radosław Krzysztof 186 4.17% 0.00417
Nie
4 4 4 WITT Benedykt 120 2.69% 0.00269
Nie
4 4 5 KĘDZIORA Alicja 48 1.08% 0.00108
Nie
4 5 1 ANDRZEJEWSKI Marcin 100 2.24% 0.00224
Nie
4 5 2 KOWALEWSKA Maria 25 0.56% 0.00056
Nie
4 5 3 MROZINSKA Lidia 8 0.18% 0.00018
Nie
4 10 1 BOBROWSKI Roman Adam 289 6.48% 0.00648
Nie
4 10 2 KACZMAREK Tomasz 226 5.06% 0.00506
Nie
4 10 3 GRYCZKA Katarzyna 151 3.38% 0.00338
Nie
4 12 1 BRZOSTOWSKI Jacek Adam 489 10.96% 0.01096
Nie
4 12 2 TOMCZAK Piotr 68 1.52% 0.00152
Nie
4 12 3 RUSIEWICZ Beata 43 0.96% 0.00096
Nie
4 12 4 JANIK-NOWAK Ewelina Ilona 25 0.56% 0.00056
Nie
4 12 5 BERLIK Mateusz 55 1.23% 0.00123
Nie
4 13 1 ŁAPACZ Anna 121 2.71% 0.00271
Nie
4 13 2 BIEGAŃSKA Elżbieta Joanna 58 1.30% 0.0013
Nie
4 13 3 HOFFMANN Rafał 70 1.57% 0.00157
Nie
4 13 4 ĆWIK Marek Stanisław 107 2.40% 0.0024
Nie
4 13 5 HOFFA Janusz Jerzy 176 3.94% 0.00394
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Wągrowiecki - ogółem 8 130 98 68 650 54 251 45 4 3
Gminy ogółem 7 111 94 68 650 54 251 45 4 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 24 487 19 996 12 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 44 163 34 255 33 4 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 21 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 37 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 117 57 49% 60 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 107 45 42% 62 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 257 97 38% 160 62%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 11 2 18% 9 82%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 1 10% 9 90%
Ogółem 481 199 41% 282 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 46 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 44 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 44 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 45 47 44
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 38 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 51 19 37% 32 63%
30-39 114 59 52% 55 48%
40-59 221 102 46% 119 54%
60+ 95 19 20% 76 80%
Ogółem 481 199 41% 282 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 16 2 13% 14 88%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 21 3 14% 18 86%