Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 51 171
Wyborców 39 939
Obwodów 30
  • Wybory do Rady Powiatu Grodziskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina granowoGmina Granowo 4 15 15 20 20
gmina grodzisk wielkopolskiGmina Grodzisk Wielkopolski 10 15 15 36 36
gmina kamieniecGmina Kamieniec 5 15 15 32 32
gmina rakoniewiceGmina Rakoniewice 6 15 15 33 33
gmina wielichowoGmina Wielichowo 5 15 15 25 25

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Konstytucji 3 Maja 1 Granowo stały Tak Granowo
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Konstytucji 3 Maja 1 Granowo stały Tak Granowo
3 Szkoła Podstawowa, Bielawy stały Nie Bielawy, Januszewice, Separowo, Zemsko
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 4 Granowo stały Nie Dalekie, Drużyń, Granówko, Kąkolewo, Kotowo, Kubaczyn, Niemierzyce, Strzępiń
1 Szkoła Podstawowa Nr1, ul. Chopina 26 Grodzisk Wielkopolski stały Nie Ulice: 11 Listopada, 15 Sierpnia, 15 Lipca, 27 Grudnia, Aleja 18 - latków, Atletyczna, Chopina, Grodziskich Kosynierów, Hokejowa, Kajakowa, Kraszewskiego, Kusocińskiego, Łyżwiarska, Malinowskiego, Narciarska, Nowaczyka, Olimpijska, Piłkarska, Powstańców Chocieszyńskich, Słowiańska, Spokojna, Sportowa, Staszica, Szkolna, Tenisowa, Wioślarska, Zbożowa, Żeglarska.
2 Centrum Kultury "RONDO", ul. Kolejowa 12 Grodzisk Wielkopolski stały Tak Ulice: 1 Maja, Błotna, Bukowska, Cmentarna, Działkowa, Jałowcowa, Kilińskiego, Kwiatowa, Leśna, Mikołajczyka, Młyńska, Nowe Osiedle, Nowotomyska, Nowy Świat, Robotnicza, Rolna, Sienkiewicza, Słocińska, Sosnowa, Strzelecka, Szubianki, Świerkowa, Waryńskiego, Wesoła, Wierzbowa, Winna, Wspólna, Zdrojowa
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. 3 Maja 5 Grodzisk Wielkopolski stały Nie Ulice: Dolna, Fabryczna, Gnińska, Gorzelniana, Górna, Kobylnicka, Końcowa, Ławy, Magazynowa, Mokra, Nowa, Osiedle Piaski, Piaskowa, Prosta, Składowa, Spedycyjna, Strumykowa, Środkowa, Towarowa, Wielichowska, Wypoczynkowa, Zielonogórska
4 Przedszkole Publiczne "Chatka Puchatka", ul. Winna 12 Grodzisk Wielkopolski stały Tak Ulice: Osiedle Wojska Polskiego
5 Świetlica Zespołu Szkół Technicznych, ul. Żwirki i Wigury 2 Grodzisk Wielkopolski stały Tak Ulice: Aleja Magnoliowa, Czereśniowa, Drzymały, Europejska, Głogowska, Graniczna, Jabłoniowa, Kąkolewska, Łamana, Łąkowa, Majkowskich, Morelowa, Orzechowa, Słomińskiego, Słoneczna, Słowackiego, Śliwkowa, Wiatrakowa, Wiśniowa, Zbąszyńska
6 Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie, 31A Ptaszkowo stały Tak Borzysław, Lulin, Ptaszkowo, Snowidowo, Woźniki
7 Szkoła Podstawowa Nr1, ul. Chopina 26 Grodzisk Wielkopolski stały Tak Biała Wieś, Chrustowo, Grąblewo, Kobylniki, Kurowo, Lasówki, Młyniewo, Słocin, Sworzyce, Zdrój
8 Liceum Ogólnokształcące, ul. 3 Maja 7 Grodzisk Wielkopolski stały Nie Ulice: O. Józefa Maria Bocheńskiego, 3 Maja, Bernarda, Boczna, Garbary, Gołębia, Kasztanowa, Kolejowa, Kościańska, Kościelna, Kręta, Krótka, Krzywa, Ks. Kan. Cz. Tuszyńskiego, Mickiewicza, Mossego, Ogrodowa, Parkowa, Plac Powstańców Wielkopolskich, Plac Św. Anny, Polna, Poznańska, Półwiejska, Przemysłowa, Przykop, Rakoniewicka, Ratuszowa, Sadowa, Stary Rynek, Szeroka, Wawrzyniaka, Więzienna, Zielona, Żwirki i Wigury, Żwirowa, Żydowska
9 Szkoła Podstawowa w Kąkolewie, 64 Kąkolewo stały Nie Albertowsko, Czarna Wieś, Kąkolewo, Rojewo
10 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Mossego 3 Grodzisk Wielkopolski szpital Nie ul. Mossego 3
1 Szkoła Podstawowa, wejście ul. Słoneczna 2 Kamieniec stały Tak Kamieniec, Plastowo
2 Szkoła Podstawowa, ul. Stawowa 28 Kamieniec stały Tak Cykowo, Cykówko, Cykówiec, Jaskółki, Karczewo, Kowalewo, Płastowo, Ujazd, Ujazd-Huby
3 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 15 Konojad stały Nie Konojad-Doły, Doły, Konojad, Maksymilianowo, Sepno, Szczepowice
4 Świetlica wiejska, 55 Łęki Wielkie stały Nie Goździchowo, Kotusz, Łęki Małe, Łęki Wielkie, Wilanowo, Wolkowo
5 Szkoła Podstawowa, 25 Parzęczewo stały Tak Lubiechowo, Parzęczewo, Puszczykowo, Puszczykówiec, Wąbiewo.
1 Dom Kultury, ul. Krystyny 30 Rakoniewice stały Tak Rakoniewice miasto: ulice: Cmentarna, Dębowa, Doktora Kamińskiego, Dworcowa, Garbary, Kolejowa, Kostki, Kościelna, Krystyny, Księdza Gregora, Kusocińskiego, Malinowa, Nowotomyska, Ogrodowa, Osiedle Drzymały, Piaskowa, Piekary, Plac Powstańców Wielkopolskich, Pocztowa, Różana, Słoneczna, Sportowa, Stadion, Starowolsztyńska, Strzelecka, Todka, Wielichowska, Wolsztyńska, Wujca, Zamkowa, Rakoniewice Osiedle Parkowe
2 Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Nowotomyska 1 Rakoniewice stały Nie Rakoniewice miasto: ulice: Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Doktora Kocha, Francuszkiewicza, Generała Bema, Generała Sikorskiego, Grodziska, Iwaszkiewicza, Jasińskiego, Kochanowskiego, Kostrzewskiego, Księdza Dadaczyńskiego, Leśna, Mickiewicza, Osiedle Wygoda, Polna, Prusa, Przemysłowa, Reymonta, Rożka, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Tetmajera, Wiatrakowa, Wiśniowa, wsie: Drzymałowo, Faustynowo, Gola, Józefin, Narożniki, Rakoniewice wieś, Rakoniewice Leśniczówka, Tarnowa, Terespol.
3 Zespół Przedszkolno-Szkolny, ul. Rakoniewicka 23 Rostarzewo stały Tak wsie: Cegielsko, Głodno, Rostarzewo, Stodolsko.
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Nowotomyska 9 Jabłonna stały Tak wsie: Aleksandrowo Leśniczówka, Blinek, Błońsko, Jabłonna, Jelonek Leśniczówka, Komorówko, Krzewina Leśniczówka, Kuźnica Zbąska, Kuźnica Zbąska-Ruchocki Młyn, Wioska, Wola Jabłońska
5 Zespół Przedszkolno-Szkolny, ul. Poznańska 23 Ruchocice stały Nie wsie: Elżbieciny, Gnin, Goździn, Rataje, Ruchocice.
6 Zespół Przedszkolno-Szkolny, 81 Łąkie stały Nie wsie; Adolfowo, Łąkie, Łąkie Nowe.
1 Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Wielichowie, ul. Kościelna 7a Wielichowo stały Tak Wielichowo
2 Szkoła Podstawowa im. Polskich Poetów w Łubnicy, ul. Szkolna 4 Łubnica stały Tak Łubnica i Zielęcin
3 Szkoła Podstawowa im. Kompanii Wilkowskiej Powstańców Wielkopolskich w Wilkowie Polskim, ul. Kościańska 2 Wilkowo Polskie stały Nie Wilkowo Polskie, Celinki, Śniaty
4 Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Wielichowie, ul. Kościelna 7a Wielichowo stały Tak Piotrowo Wielkie, Prochy, Pruszkowo, Trzcinica, Dębsko, Wielichowo-Wieś, Ziemin, Reńsko
5 Szkoła Podstawowa w Gradowicach, ul. Szkolna 20 Gradowice stały Nie Gradowice, Augustowo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gm. Grodzisk Wlkp. 7 15 386 7 52
0.0000020000Nr 2 gm. Rakoniewice 4 10 069 6 30
0.0000030000Nr 3 gm. Granowo, gm. Kamieniec, gm. Wielichowo 6 14 484 7 48
Podsumowanie 17 39 939 20 130

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 6 8 14
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 6 8 23
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 8 3 6 17
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 6 8 23
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE 8 6 7 21
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU KWW OBYWATELE DLA POWIATU 3 3 3 9
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO KWW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO 9 6 8 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 15 407 8 070 8 064 52.34% 0.05234
7 559 93.74% 0.09374
Tak
2 10 073 5 230 5 229 51.91% 0.05191
4 769 91.20% 0.0912
Tak
3 14 486 7 231 7 232 49.92% 0.04992
6 595 91.19% 0.09119
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 1 927 14 10.18% 0.01018
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 010 23 21.19% 0.02119
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 668 17 3.53% 0.00353
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 304 23 22.74% 0.02274
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE 2 605 21 13.77% 0.01377
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU 522 9 2.76% 0.00276
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO 4 887 23 25.83% 0.02583

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 1 927 14 1 10.18% 0.01018
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 010 23 4 21.19% 0.02119
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 668 17 0 3.53% 0.00353
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 304 23 5 22.74% 0.02274
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE 2 605 21 2 13.77% 0.01377
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU 522 9 0 2.76% 0.00276
Nie
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO 4 887 23 5 25.83% 0.02583
Tak

Rada Powiatu Grodziskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 1 1 BARTKOWIAK Sabina 129 1.71% 0.00171
Nie
1 1 2 HOJAN Łukasz Gerard 282 3.73% 0.00373
Nie
1 1 3 BŁAŻEJCZAK Roman 18 0.24% 0.00024
Nie
1 1 4 PAZGRAT Paula Luiza 51 0.67% 0.00067
Nie
1 1 5 SOCHA Zbigniew Marian 50 0.66% 0.00066
Nie
1 1 6 LISIEWICZ Maria Bogumiła 58 0.77% 0.00077
Nie
1 4 1 KANDULSKI Piotr Sylwester 681 9.01% 0.00901
Tak
1 4 2 STASIŁOWICZ Piotr 461 6.10% 0.0061
Tak
1 4 3 TWARDOWSKA Hanna Maria 131 1.73% 0.00173
Nie
1 4 4 SKRZYPCZAK Anna Katarzyna 108 1.43% 0.00143
Nie
1 4 5 RZANNY Tomasz 407 5.38% 0.00538
Nie
1 4 6 BOCH Beata Teresa 18 0.24% 0.00024
Nie
1 4 7 MAJEWSKI Piotr Krzysztof 33 0.44% 0.00044
Nie
1 4 8 WĘGRZYNOWSKA Maria Jolanta 15 0.20% 0.0002
Nie
1 4 9 KACZMAREK Ryszard 46 0.61% 0.00061
Nie
1 8 1 STASIK Kamil Hubert 273 3.61% 0.00361
Nie
1 8 2 JAŚKOWIAK Andrzej 11 0.15% 0.00015
Nie
1 8 3 VERHOEVEN Krzysztof Tadeusz 98 1.30% 0.0013
Nie
1 8 4 GAMROWSKA Renata Ewa 26 0.34% 0.00034
Nie
1 8 5 PRZYBYLSKI Grzegorz 26 0.34% 0.00034
Nie
1 8 6 KONIECZNA Natalia 13 0.17% 0.00017
Nie
1 8 7 KACZMAREK Barbara Małgorzata 7 0.09% 9.0E-5
Nie
1 8 8 WYRWAŁ Elżbieta 6 0.08% 8.0E-5
Nie
1 10 1 MINKOWSKI Adam Stanisław 576 7.62% 0.00762
Tak
1 10 2 BANNACH Ewa 86 1.14% 0.00114
Nie
1 10 3 PAWŁOWSKI Aleksander Michał 73 0.97% 0.00097
Nie
1 10 4 MĄDRY Mirosław 261 3.45% 0.00345
Tak
1 10 5 GNUS Maria Jolanta 104 1.38% 0.00138
Nie
1 10 6 PIOTROWSKI Marian 196 2.59% 0.00259
Nie
1 10 7 HOFFMAN Anna 125 1.65% 0.00165
Nie
1 10 8 PANKOWSKA-GABREK Iwona Izabela 21 0.28% 0.00028
Nie
1 10 9 JOHN Piotr 142 1.88% 0.00188
Nie
1 12 1 BALCEREK Ryszard Franciszek 234 3.10% 0.0031
Tak
1 12 2 ADAMCZAK Barbara Mirosława 106 1.40% 0.0014
Nie
1 12 3 BOROWIAK Przemysław Paweł 119 1.57% 0.00157
Nie
1 12 4 KRAJEWSKA Jadwiga 65 0.86% 0.00086
Nie
1 12 5 KRYGER Grażyna Maria 52 0.69% 0.00069
Nie
1 12 6 WOJCIECHOWSKI Marek 111 1.47% 0.00147
Nie
1 12 7 TULINSKA Patrycja Maria 67 0.89% 0.00089
Nie
1 12 8 RATAJCZAK Regina Maria 26 0.34% 0.00034
Nie
1 13 1 CZETOWICZ Jarosław 73 0.97% 0.00097
Nie
1 13 2 FRĄCKOWIAK Danuta 82 1.08% 0.00108
Nie
1 13 3 PIECHOCKA Maria Jolanta 96 1.27% 0.00127
Nie
1 14 1 SKRZYPCZAK Sebastian Jerzy 916 12.12% 0.01212
Tak
1 14 2 KŁAK Katarzyna 422 5.58% 0.00558
Tak
1 14 3 KLAPA Bożena 174 2.30% 0.0023
Nie
1 14 4 BARTKOWIAK Piotr 118 1.56% 0.00156
Nie
1 14 5 NOWINKA Mirosława 34 0.45% 0.00045
Nie
1 14 6 KLAPA Jerzy 132 1.75% 0.00175
Nie
1 14 7 STOPA Agnieszka Aleksandra 46 0.61% 0.00061
Nie
1 14 8 SOCHA Wanda Teresa 49 0.65% 0.00065
Nie
1 14 9 WOJTYSIAK Paweł 105 1.39% 0.00139
Nie
2 4 1 KOWALONEK Józef Michał 351 7.36% 0.00736
Tak
2 4 2 KOWALEWICZ Edyta 33 0.69% 0.00069
Nie
2 4 3 MARCINIAK Marta 61 1.28% 0.00128
Nie
2 4 4 TURAŁA Bożena Magdalena 92 1.93% 0.00193
Nie
2 4 5 AST Marek 111 2.33% 0.00233
Nie
2 4 6 GRZEŚ Jan Władysław 54 1.13% 0.00113
Nie
2 8 1 DZIĘCIOŁ Alina 46 0.96% 0.00096
Nie
2 8 2 LEPA Patrycja 40 0.84% 0.00084
Nie
2 8 3 PIĘTA Dawid 32 0.67% 0.00067
Nie
2 10 1 JAŚKOWIAK Dorota Justyna 504 10.57% 0.01057
Tak
2 10 2 KRAJEWSKA Katarzyna Róża 133 2.79% 0.00279
Nie
2 10 3 MATYSIAK Marcin 139 2.91% 0.00291
Nie
2 10 4 FURMANOWICZ Ewa Maria 112 2.35% 0.00235
Nie
2 10 5 GWARDZIK Franciszek Jan 103 2.16% 0.00216
Nie
2 10 6 ŚWIADKIEWICZ Tadeusz 47 0.99% 0.00099
Nie
2 12 1 LENART Stanisław Waldemar 719 15.08% 0.01508
Tak
2 12 2 DRZYMAŁA Tadeusz Andrzej 44 0.92% 0.00092
Nie
2 12 3 PRZĄDKA Ewa Edyta 182 3.82% 0.00382
Nie
2 12 4 BARSKA Edyta 15 0.31% 0.00031
Nie
2 12 5 WAJS Renata Urszula 390 8.18% 0.00818
Nie
2 12 6 PIOSIK Jerzy Adam 20 0.42% 0.00042
Nie
2 13 1 KALEMBA Szymon Piotr 37 0.78% 0.00078
Nie
2 13 2 KORTUS Ewa 65 1.36% 0.00136
Nie
2 13 3 KALEMBA Beata Teresa 85 1.78% 0.00178
Nie
2 14 1 ZGAIŃSKI Mariusz Mirosław 948 19.88% 0.01988
Tak
2 14 2 BAZAN Alicja 168 3.52% 0.00352
Nie
2 14 3 BARTKOWIAK Bogdan Andrzej 102 2.14% 0.00214
Nie
2 14 4 GEMSKA Magdalena 36 0.75% 0.00075
Nie
2 14 5 KRYNOJEWSKI Waldemar Franciszek 27 0.57% 0.00057
Nie
2 14 6 WRÓBLEWSKA Wioletta Maria 73 1.53% 0.00153
Nie
3 1 1 BREŚ Kazimierz Sławomir 650 9.86% 0.00986
Tak
3 1 2 ROGOZIŃSKI Ryszard Józef 111 1.68% 0.00168
Nie
3 1 3 MOSKALUK Magdalena 190 2.88% 0.00288
Nie
3 1 4 PAJCHROWSKI Szymon Jakub 63 0.96% 0.00096
Nie
3 1 5 KULECZKA Artur 106 1.61% 0.00161
Nie
3 1 6 POTRZEBOWSKA Joanna 7 0.11% 0.00011
Nie
3 1 7 GIELNIK Leon 122 1.85% 0.00185
Nie
3 1 8 SZCZEPEK Larysa Milena 90 1.36% 0.00136
Nie
3 4 1 GÓRNY Sławomir Jan 632 9.58% 0.00958
Tak
3 4 2 SZYMAŃSKA Marzena 243 3.68% 0.00368
Nie
3 4 3 SUSZKA Lucyna Maria 219 3.32% 0.00332
Nie
3 4 4 JÓŹWIAK Marek Stanisław 64 0.97% 0.00097
Nie
3 4 5 GRAF Katarzyna 17 0.26% 0.00026
Nie
3 4 6 NAPIERAŁA Anna Katarzyna 39 0.59% 0.00059
Nie
3 4 7 KARPACZ Ryszard Bogusław 114 1.73% 0.00173
Nie
3 4 8 CICHY Hieronim 80 1.21% 0.00121
Nie
3 8 1 ZGLIŃSKI Jacek 38 0.58% 0.00058
Nie
3 8 2 SZWEDA Agata 13 0.20% 0.0002
Nie
3 8 3 SZCZEPANKIEWICZ Marlena 11 0.17% 0.00017
Nie
3 8 4 KRYNOJEWSKI Patryk 16 0.24% 0.00024
Nie
3 8 5 BUCZKO Kamil Krzysztof 7 0.11% 0.00011
Nie
3 8 6 KRENGIEL Aleksandra 5 0.08% 8.0E-5
Nie
3 10 1 NIJAKA Danuta Maria 329 4.99% 0.00499
Tak
3 10 2 SZAJEK Gerard Albert 424 6.43% 0.00643
Tak
3 10 3 GRZEŚKOWIAK Henryk Władysław 108 1.64% 0.00164
Nie
3 10 4 MARCINIAK Stanisław 298 4.52% 0.00452
Nie
3 10 5 URBAŃSKA-DUSZYŃSKA Małgorzata Paulina 226 3.43% 0.00343
Nie
3 10 6 MARCINIAK Iwona Aniela 42 0.64% 0.00064
Nie
3 10 7 ŻYCHLIŃSKA Elżbieta 54 0.82% 0.00082
Nie
3 10 8 KĄTNY Bartłomiej Adam 201 3.05% 0.00305
Nie
3 12 1 HAMROL Grzegorz Edward 66 1.00% 0.001
Nie
3 12 2 KUCHARCZAK Tadeusz 90 1.36% 0.00136
Nie
3 12 3 PIECHOTA Maria 68 1.03% 0.00103
Nie
3 12 4 KACZMAREK Arkadiusz Emanuel 86 1.30% 0.0013
Nie
3 12 5 SOBCZUK Danuta 35 0.53% 0.00053
Nie
3 12 6 TERESINSKA Dorota 30 0.45% 0.00045
Nie
3 12 7 FRANEK Krzysztof 80 1.21% 0.00121
Nie
3 13 1 WOLNA Katarzyna 53 0.80% 0.0008
Nie
3 13 2 PAWŁOWSKI Maciej Tomasz 19 0.29% 0.00029
Nie
3 13 3 BASIŃSKI Piotr 12 0.18% 0.00018
Nie
3 14 1 GROCHOWY Jan 519 7.87% 0.00787
Tak
3 14 2 KALEMBA-BOROWCZAK Magdalena 318 4.82% 0.00482
Tak
3 14 3 SZCZEPANIAK Piotr Kazimierz 113 1.71% 0.00171
Nie
3 14 4 WOJCIECHOWSKA Marta 20 0.30% 0.0003
Nie
3 14 5 MICHALSKI Paweł Ireneusz 229 3.47% 0.00347
Nie
3 14 6 GIERNAŚ Ilona Katarzyna 100 1.52% 0.00152
Nie
3 14 7 PAPIERZ Jerzy 84 1.27% 0.00127
Nie
3 14 8 KRUPKA Bernard 154 2.34% 0.00234
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Grodziski - ogółem 6 92 78 51 171 39 939 30 2 3
Gminy ogółem 5 75 75 51 171 39 939 30 2 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 51 171 39 939 30 2 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 20 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 130 64 49% 66 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 146 42 29% 104 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 2 0 0% 2 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 1 20% 4 80%
Ogółem 276 106 38% 170 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 52 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 57 57
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 45 45 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 25 7 28% 18 72%
30-39 50 21 42% 29 58%
40-59 119 49 41% 70 59%
60+ 82 29 35% 53 65%
Ogółem 276 106 38% 170 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 6 1 17% 5 83%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 7 1 14% 6 86%