Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 134 560
Wyborców 111 122
Obwodów 120
  • Wybory do Rady Powiatu w Częstochowie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina blachowniaGmina Blachownia 8 15 15 86 86
gmina dazbrowa zielonaGmina Dąbrowa Zielona 4 15 15 35 35
gmina janozwGmina Janów 7 15 15 52 52
gmina kamienica polskaGmina Kamienica Polska 5 15 15 57 57
gmina klzomniceGmina Kłomnice 12 15 15 56 56
miasto i gmina koniecpolMiasto I Gmina Koniecpol 7 15 15 71 71
gmina konopiskaGmina Konopiska 12 15 15 85 85
gmina kruszynaGmina Kruszyna 4 15 15 43 43
gmina lelozwGmina Lelów 7 15 15 27 27
gmina mstozwGmina Mstów 11 15 15 52 52
gmina mykanozwGmina Mykanów 11 15 15 72 72
gmina olsztynGmina Olsztyn 7 15 15 32 32
gmina poczesnaGmina Poczesna 9 15 15 51 51
gmina przyrozwGmina Przyrów 6 15 15 36 36
gmina rezdzinyGmina Rędziny 6 15 15 83 83
gmina starczaGmina Starcza 4 15 15 32 32

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Ochotnicza Straż Pożarna w Blachowni, ul. Plac Wolności 2 Blachownia stały Nie Miasto-ulice Akacjowa, Bociania, Bolesława Chrobrego, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Gajowa, Górnicza, Grabowa, Jodłowa, Kalinowa, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Kościuszki, Krucza, Leśna, Malicka, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Narcyzowa, Nowowiejska, Olchowa, Piastów, Prusa, Różana, Sienkiewicza (numery parzyste), Sowia, Świerkowa, Tartakowa, Wczasowa, Wręczycka, Wronia, Żurawia
2 Publiczne Przedszkole Nr 2 w Blachowni, ul. Żeromskiego 4A Blachownia stały Tak Miasto-ulice 1 - go Maja, Cmentarna, Dobra, Gołębia, Handlowa, Krótka, Księżycowa, Miodowa, Młyńska, Odlewników, Parkowa, Partyzantów, Polna, Poziomkowa, Rolnicza, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Spokojna, Starowiejska, Wąska
3 Hala widowiskowo-sportowa w Blachowni, ul. Sportowa 1 Blachownia stały Tak Miasto-ulice Bankowa, Janusza Korczaka, Księdza Kubowicza, Plac Konstytucji, Sienkiewicza (numery nieparzyste), Sportowa, Żeromskiego
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Blachowni, ul. Wspólna 5 Blachownia stały Nie Miasto-ulice Biegańskiego, Brzozowa, Bystra, Częstochowska, Dworcowa, Generała Bema, Graniczna, Gwiezdna, Kawowa, Konopnickiej, Kopernika, Kręta, Lubliniecka, Malinowa, Mała, Miarki, Mickiewicza, Miła, Ogrodowa, Piękna, Pocztowa, Pogodna, Powstańców, Przechodnia, Sadowa, Sosnowa, Swojska, Wesoła, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wspólna, Zielona, Złota, Żwirki i Wigury
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łojkach, ul. Długa 48 Łojki stały Nie Sołectwa: Konradów, Nowa Gorzelnia, Stara Gorzelnia, Kolonia Łojki, Łojki, Wyrazów
6 Ochotnicza Straż Pożarna w Cisiu, ul. Cisiańska 63 Cisie stały Tak Miasto-ulice Cisiańska, Myśliwska, Wierzbowa, Sołectwo Cisie
7 Szpital im. Rudolfa Weigla, ul. Sosnowa 16 Blachownia szpital Nie Szpital im. Rudolfa Weigla
8 Dom Pomocy Społecznej, ul. Sienkiewicza 6 Blachownia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej, pl. Kościuszki 49 Dąbrowa Zielona stały Tak Dąbrowa Zielona, Rogaczew, Nowa Wieś, Raczkowice Kolonia, Raczkowice, Lipie, Zalas Biedy
2 Szkoła Podstawowa w Olbrachcicach, 146 Olbrachcice stały Nie Borowce, Dąbek, Milionów, Święta Anna, Olbrachcice, Ulesie
3 Remiza OSP w Cielętnikach, ul. Placowa 2 Cielętniki stały Nie Cielętniki
4 Środowiskowy Dom Samopomocy w Soborzycach, pl. Wolności 1 Soborzyce stały Tak Soborzyce, Cudków, Niebyła, Zaleszczyny
1 Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Żurawiu, ul. Kościelna 19 Żuraw stały Nie Zagórze, Żuraw, Lipnik
2 Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Lusławicach, 70 Lusławice stały Tak Lusławice, Okrąglik
3 Szkoła Podstawowa im. Św. St. Kostki w Lgoczance, 1 Lgoczanka stały Tak Bystrzanowice, Bystrzanowice-Dwór, Hucisko, Lgoczanka, Sokole Pole, Teodorów
4 Szkoła Podstawowa w Piasku, ul. Żurawska 2 Piasek stały Nie Czepurka, Pabianice, Piasek, Skowronów
5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu, ul. Szkolna 8 Siedlec stały Tak Siedlec
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie, Szkolna 1 Janów stały Nie Apolonka, Janów, Ponik, Śmiertny Dąb
7 Przedszkole w Złotym Potoku, Kościuszki 21 B 1 Złoty Potok stały Tak Góry Gorzkowskie, Złoty Potok
1 Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Konopnickiej 135 Kamienica Polska stały Tak Kamienica Polska ulice: Apteczna, Jastrzębska, Konopnickiej od nr 59 do nr 265 nieparzyste i od nr 66 do nr 402 parzyste, Kopalniana, Kościuszki, Magazynowa, Południowa, Wspólna; sołectwo Wanaty
2 Gminna Hala Sportowa, ul. Konopnickiej 12B Kamienica Polska stały Tak Kamienica Polska ulice: Domagalskiej, Ferensa, Konopnickiej od nr 1 do nr 57 nieparzyste i od nr 2 do nr 64 parzyste, Osiedlowa; Podlesie, Romanów, Zawada, Kolonia Klepaczka
3 Przedszkole, ul. Słoneczna 186 Rudnik Wielki stały Nie Rudnik Wielki
4 Szkoła Podstawowa, ul. Częstochowska 165 Osiny stały Nie Osiny
5 Przedszkole, 69 Zawisna stały Tak Zawisna
1 Szkoła Kłomnice, ul. Szkolna 1 Kłomnice stały Tak Kłomnice, Jamrozowizna, Janaszów, Pustkowie Kłomnickie
2 Przedszkole Kłomnice, ul. Sądowa 1 Kłomnice stały Nie Bartkowice, Lipicze, Michałów
3 Szkoła Witkowice, ul. Częstochowska 22 Witkowice stały Tak Chorzenice, Michałów Rudnicki, Witkowice
4 Strażnica OSP Nieznanice, ul. Sobieskiego 1a Nieznanice stały Nie Nieznanice
5 Świetlica OSP Zdrowa, ul. Kłomnicka 31 Zdrowa stały Tak Zdrowa
6 Szkoła Skrzydlów, ul. Główna 6a Skrzydlów stały Tak Skrzydlów, Trząska, Adamów, Huby
7 Przedszkole Rzeki Wielkie, ul. Główna 11 Rzeki Wielkie stały Nie Rzeki Wielkie, Rzeki Małe
8 Szkoła Rzerzęczyce, ul. Skrzydlowska 91 Rzerzęczyce stały Tak Niwki, Rzerzęczyce, Przybyłów
9 Szkoła Garnek, ul. Szkolna 18 Garnek stały Tak Chmielarze, Garnek, Karczewice, Kuźnica
10 Szkoła Zawada, ul. Częstochowska 8 Zawada stały Nie Śliwaków, Zberezka, Zawada
11 Szkoła Konary, ul. Szkolna 3 Konary stały Nie Konary
12 Strażnica OSP, ul. Częstochowska 29 Pacierzów stały Nie Pacierzów
1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, ul. Armii Krajowej 26 Koniecpol stały Tak Koniecpol ulice: Akacjowa, Aleksandra Fredry, Armii Krajowej, Chrząstowska nr: 21, 24, 26, 29 - 29A, 31, Brzozowa, Bukowa, Górna, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Łąkowa, Marii i Zuzanny Gruszeckich, Niwa, Polna, Słowik, Tadeusza Boya Żeleńskiego, Topolowa, Wąska, Wesoła, Willowa, Zygmunta Krasińskiego; Sołectwa: Aleksandrów, Michałów, Teodorów
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koniecpolu, ul. Mickiewicza 26 Koniecpol stały Tak Koniecpol ulice: Borki, Chrząstowska od nr 2 do nr 4, od nr 6 do nr 9, od nr 12 do nr 17, 19 - 19A, Dąbrówka, Kilińskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościelna, Kościuszki, Krzywa, Mickiewicza, Nad Strugą, Partyzantów, Południowa, Prusa, Przedmieście Koniawy, Przedmieście Magdasz, Przedmieście Podstocze, Przedmieście Przysieka, Pułaskiego, Reymonta, Rynek, Rzeczna, Sienkiewicza, Słowackiego, Tuwima, Wiejska, Zachodnia. Sołectwa: Kuźnica Wąsowska, Łysaków, Radoszewnica, Wąsosz.
3 Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Starym Koniecpolu, ul. Częstochowska 150 Stary Koniecpol stały Tak Sołectwa: Stary Koniecpol, Luborcza, Zagacie (Kozaków, Stefanów)
4 Szkoła Podstawowa w Łysinach, ul. Szkolna 14 Łysiny stały Nie Sołectwa: Łabędź, Łysiny, Okołowice, Stanisławice
5 Remiza OSP w Kuźnicy Grodziskiej, ul. Centralna 128 Kuźnica Grodziska stały Nie Sołectwa: Kuźnica Grodziska, Oblasy, Wólka, Załęże
6 Szkoła Podstawowa w Rudnikach, 1A Rudniki stały Nie Sołectwa: Dąbrowa, Piaski-Pękowiec, Rudniki, Rudniki-Kolonia, Zaróg
7 Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Koniecpolu, ul. Szkolna 17 Koniecpol stały Tak Koniecpol ulice: Cicha, Działkowa, Grzybowa, Kolejowa, Modrzewiowa, Leśna, Ogrodowa, Różana, Robotnicza, Piaskowa, Stawowa, Szkolna, mjr. Mieczysława Tarchalskiego, Tartaczna, Włoszczowska, Zamkowa, Zielona, Żeromskiego. Sołectwo Teresów
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Aleksandrii, ul. Gościnna 130 Aleksandria Pierwsza stały Tak Aleksandria Druga
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Aleksandrii, ul. Gościnna 130 Aleksandria Pierwsza stały Nie Aleksandria Pierwsza ulice: Akacjowa, Dolna, Gościnna, Piękna, Rolnicza, Zielona
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kopalni, ul. Szkolna 2 Kopalnia stały Nie Kopalnia
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kopalni, ul. Szkolna 2 Kopalnia stały Nie Aleksandria Pierwsza ulice : Brzozowa, Górna, Kwiatowa, Leśna, Modrzewiowa, Piaskowa, Przejazdowa, Wrzosowa, ; Konopiska ulice : Mała, Sadowa
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach, 161 Hutki stały Tak Hutki
6 Remiza OSP w Jamkach, 112 Jamki stały Nie Jamki, Kowale
7 Hala Sportowa w Konopiskach, ul. Sportowa 7A Konopiska stały Tak Konopiska ulice: Leśna, Opolska, Polna, Sosnowa, Rolnicza, Brzozowa, Lipowa, Sportowa, Stawowa, Śląska, Szmaragdowa, Brylantowa
8 Hala Sportowa w Konopiskach, ul. Sportowa 7A Konopiska stały Tak Konopiska ulice: Częstochowska, Ogrodowa, Przemysłowa, Różana, Skośna, Spacerowa, Spółdzielcza, Świerkowa, Towarowa, Włościańska, Zielona, Źródlana, Dębowa, Jodłowa, Bukowa, Modrzewiowa, Letnia, Jesienna, Wiosenna, Awicenny, Gagarina, Gwiezdna, Heweliusza, Jowisza, Kopernika, Kosmiczna, Kosmonautów, Księżycowa, Marsjańska, Słoneczna; Walszczyki
9 Filia GCKiR, 87 Korzonek stały Nie Korzonek, Leśniaki
10 Szkoła Podstawowa w Łaźcu, 66 Łaziec stały Tak Łaziec, Wąsosz
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach, 78 Rększowice stały Tak Rększowice
12 Dom Koła Gospodyń Wiejskich "Wygodzianka", 17 Wygoda stały Nie Wygoda, Kijas
1 Szkoła Podstawowa, ul. Pocztowa 2 Kruszyna stały Tak Bogusławice, Kruszyna, Wikłów
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 1/3 Lgota Mała stały Tak Kijów, Lgota Mała, Łęg, Pieńki Szczepockie, Teklinów
3 Szkoła Podstawowa, ul. Żwirki i Wigury 16 Widzów stały Tak Widzów, Widzówek
4 Szkoła Podstawowa, Szkolna 3 Jacków stały Tak Baby, Jacków
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Wielkiej, 153 Biała Wielka stały Nie sołectwa: Biała Wielka, Gródek
2 Budynek byłej szkoły podstawowej w Drochlinie, 73 Drochlin stały Nie sołectwo Drochlin
3 Hala sportowa Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie, ul. Szczekocińska 41 Lelów stały Tak sołectwa: Lelów, Mełchów, Paulinów, Turzyn, Zbyczyce
4 Szkoła Podstawowa w Nakle, 197 Nakło stały Nie sołectwo Nakło
5 Świetlica Wiejska w Podlesiu, 99 Podlesie stały Tak sołectwo Celiny, Konstantynów, Podlesie, Skrajniwa
6 Świetlica Wiejska w Staromieściu, 26 Staromieście stały Tak sołectwa: Lgota Błotna, Lgota Gawronna, Staromieście, Ślęzany
7 Dom Pomocy Społecznej, ul. Szczekocińska 19 Lelów dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Urząd Gminy Mstów, ul. 16 Stycznia 14 Mstów stały Tak Rajsko, Wancerzów, Latosówka
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie, ul. Starowiejska 2 Jaskrów stały Tak Jaskrów
3 Szkoła Podstawowa w Kucharach, ul. Główna 18 Kuchary stały Nie Cegielnia, Kuchary
4 Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy, ul. Kościelna 24 Mokrzesz stały Nie Jaźwiny, Kuśmierki, Mokrzesz, Pniaki Mokrzeskie
5 Szkoła Podstawowa im. Św. Huberta w Krasicach, ul. Strażacka 7 Krasice stały Nie Krasice
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 19 Małusy Wielkie stały Tak Małusy Małe, Małusy Wielkie
7 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie, 50 Brzyszów stały Tak Brzyszów, Srocko
8 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie, ul. Partyzantów 2 Mstów stały Tak Mstów
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie, ul. Główna 18 Zawada stały Tak Zawada, Kłobukowice, Łuszczyn
10 Publiczne Przedszkole w Siedlcu, ul. Kazimierza Wielkiego 63 Siedlec stały Nie Gąszczyk, Siedlec
11 Przedszkole w Kobyłczycach, 23 Kobyłczyce stały Nie Kobyłczyce
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie, ul. Strażacka 20 Lubojna stały Tak Dudki, Florków, Lubojna, Pasieka, Tylin, Kolonia Wierzchowisko
2 Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie, ul. Szkolna 6 Czarny Las stały Tak Antoniów, Czarny Las, Wola Hankowska, Wola Kiedrzyńska
3 Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie, ul. Szkolna 12 Stary Cykarzew stały Tak Cykarzew Północny, Cykarzew Północny-Stacja, Grabówka, Stary Cykarzew, Stary Cykarzew POM
4 Szkoła Podstawowa w Starym Broniszewie, ul. Kwiatowa 28 Stary Broniszew stały Tak Adamów, Jamno, Nowy Broniszew, Osiny, Rusinów, Stary Broniszew
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, ul. Klonowa 6/8 Borowno stały Nie Borowno, Borowno Kolonia, Grabowa, Łochynia
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mykanowie, ul. Słoneczna 114 Mykanów stały Tak Mykanów
7 Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Rybnej, ul. Szkolna 5 Rybna stały Nie Kokawa, Nowa Rybna, Rybna, Przedkocin
8 Szkoła Podstawowa w Radostkowie, ul. Szkolna 1 Radostków-Kolonia stały Nie Lubojenka, Radostków, Radostków Kolonia, Topolów
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku, ul. Długa 110 Wierzchowisko stały Tak Wierzchowisko
10 Przedszkole w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, ul. Witosa 120 Kuźnica Kiedrzyńska stały Nie Kuźnica Lechowa, Kuźnica Kiedrzyńska
11 Szkoła Podstawowa w Starym Kocinie, ul. Kręta 91 Stary Kocin stały Tak Nowy Kocin, Stary Kocin, Lemańsk
1 Szkoła Podstawowa w Biskupicach, ul. Szkolna 4 Biskupice stały Nie Biskupice
2 Szkoła Podstawowa w Kusiętach, 208 Kusięta stały Nie Kusięta
3 Urząd Gminy Olsztyn, Pl. Piłsudskiego 10 Olsztyn stały Nie Olsztyn, Skrajnica
4 Szkoła Podstawowa w Turowie, ul. Szkolna 12 Turów stały Tak Bukowno, Turów
5 Szkoła Podstawowa w Zrębicach, ul. Główna 143 Zrębice stały Tak Krasawa, Zrębice Pierwsze, Zrębice Drugie
6 Świetlica Środowiskowa w Przymiłowicach, ul. Zamkowa 118 Przymiłowice stały Tak Przymiłowice
7 Dom Pomocy Społecznej, ul. Joachimowska 85 Turów dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, ul. Modrzewiowa 3 Poczesna stały Tak Kolonia Poczesna, Poczesna
2 Remiza OSP w Nieradzie, ul. Targowa 103 Nierada stały Nie Mazury, Młynek, Nierada, Michałów
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku, ul. Podlaska 4 Słowik stały Nie Korwinów, Słowik
4 Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B, ul. Mickiewicza 12 Huta Stara B stały Tak Huta Stara A, Huta Stara B
5 Świetlica w Brzezinach Nowych, ul. Biała 33 Brzeziny Nowe stały Nie Brzeziny-Kolonia, Brzeziny Nowe, Sobuczyna
6 Szkoła Podstawowa we Wrzosowej, ul. Szkolna 4 Wrzosowa stały Tak Wrzosowa
7 Wiejskie Centrum Kultury i Rekreacji w Bargłach, ul. Śląska 84 Bargły stały Tak Bargły
8 Świetlica wiejska w Nowej Wsi, ul. Częstochowska 8 Nowa Wieś stały Tak Nowa Wieś
9 Szkoła Podstawowa w Poczesnej, ul. Szkolna 2 Kolonia Poczesna stały Nie Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec
1 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Woli Mokrzeskiej, ul. Główna 7 Wola Mokrzeska stały Nie Smyków, Wola Mokrzeska
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny-Hala sportowa w Przyrowie, ul. Szkolna 44 Przyrów stały Tak Aleksandrówka, Knieja, Kopaniny, Przyrów
3 Strażnica OSP w Zarębicach, 35 Zarębice stały Tak Bolesławów, Stanisławów, Zarębice
4 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zalesicach, ul. Nadrzeczna 3 Zalesice stały Tak Zalesice
5 Wiejska Izba Obrzędowa w Sygontce, ul. Kościelna 2 Sygontka stały Nie Julianka, Sieraków, Sygontka
6 Strażnica OSP we Wiercicy, 76 Wiercica stały Nie Staropole, Wiercica
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Rędzinach, ul. Szkolna 7 Rędziny stały Tak sołectwo Rędziny Kolonia sołectwo Rędziny Wyrazów
2 Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach, ul. Mickiewicza 7 Rędziny stały Tak sołectwo Rędziny Okupniki sołectwo Rędziny Osiedle
3 Filia GOK, ul. Srebrna 17 Marianka Rędzińska stały Nie sołectwo Marianka Rędzińska
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach, ul. Szkolna 11 Rudniki stały Nie sołectwo Rudniki
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu, ul. Wolności 93 Kościelec stały Tak sołectwo Kościelec
6 Szkoła Podstawowa w Koninie, ul. Kielecka 37 Konin stały Nie sołectwo Konin
1 Gminna Placówka Wsparcia Dziennego w Starczy, ul. Szkolna 1 Starcza stały Tak Starcza ulice: Gminna, Targowa, Spacerowa, Wspólna, Szkolna od nr 1 do nr 217 nieparzyste i od nr 2 do nr 220 parzyste, sołectwo Klepaczka
2 Świetlica Wiejska, ul. Sportowa 7 Starcza stały Tak Starcza ulice: Brzozowa, Polna, Gliwicka, Sportowa, Żurawinowa, Szkolna od nr 219 do nr 407 nieparzyste i od nr 222 do nr 410 parzyste
3 Świetlica Wiejska, ul. Stawowa 1 Własna stały Tak Sołectwa: Łysiec, Własna
4 Remiza OSP, ul. Śląska 50 Rudnik Mały stały Nie Sołectwo Rudnik Mały

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gminy : Blachownia, Konopiska 4 19 438 6 33
0.0000020000Nr 2 Gminy : Kamienica Polska, Poczesna, Starcza 4 17 224 6 35
0.0000030000Nr 3 Gmina Mykanów 3 12 039 5 22
0.0000040000Nr 4 Gminy: Kłomnice, Kruszyna 3 15 307 6 28
0.0000050000Nr 5 Gminy : Mstów, Rędziny 4 16 939 5 27
0.0000060000Nr 6 Gminy : Dąbrowa Zielona, Koniecpol, Przyrów 3 14 578 6 28
0.0000070000Nr 7 Gminy : Janów, Lelów, Olsztyn 4 15 597 5 26
Podsumowanie 25 111 122 39 199

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 6 5 5 6 5 6 39
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 3 6 3 3 3 3 3 24
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 6 5 4 5 6 5 5 36
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 6 5 5 6 5 6 39
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 6 6 5 5 6 5 6 39
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO KWW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO 6 6 5 5 22

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 19 465 11 241 11 235 57.72% 0.05772
10 664 94.92% 0.09492
Tak
2 17 242 10 577 10 573 61.32% 0.06132
10 127 95.78% 0.09578
Tak
3 12 048 7 306 7 306 60.64% 0.06064
7 049 96.48% 0.09648
Tak
4 15 302 8 481 8 471 55.36% 0.05536
8 104 95.67% 0.09567
Tak
5 16 943 10 007 10 002 59.03% 0.05903
9 560 95.58% 0.09558
Tak
6 14 583 7 966 7 963 54.60% 0.0546
7 478 93.91% 0.09391
Tak
7 15 593 8 951 8 951 57.40% 0.0574
8 566 95.70% 0.0957
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 17 577 39 28.56% 0.02856
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 810 24 7.82% 0.00782
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 6 146 36 9.99% 0.00999
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 637 39 25.41% 0.02541
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO 12 435 39 20.20% 0.0202
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO 4 943 22 8.03% 0.00803

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 17 577 39 9 28.56% 0.02856
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 810 24 1 7.82% 0.00782
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 6 146 36 0 9.99% 0.00999
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 637 39 8 25.41% 0.02541
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO 12 435 39 5 20.20% 0.0202
Tak
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO 4 943 22 2 8.03% 0.00803
Tak

Rada Powiatu w Częstochowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DYNER Grzegorz Czesław 671 6.29% 0.00629
Tak
1 2 2 GĘBUŚ Roman Jan 396 3.71% 0.00371
Nie
1 2 3 ŚCIUBIDŁO Krzysztof Mirosław 517 4.85% 0.00485
Nie
1 2 4 BASKIEWICZ Nicoletta Dorota 345 3.24% 0.00324
Nie
1 2 5 BAŁDYGA Anna 358 3.36% 0.00336
Nie
1 2 6 MIELCZAREK Justyna Małgorzata 58 0.54% 0.00054
Nie
1 4 1 CIERPIAŁ Sebastian Zygmunt 742 6.96% 0.00696
Tak
1 4 2 TEKIELA Joanna Magdalena 392 3.68% 0.00368
Nie
1 4 3 RYŚ Maciej Bartosz 225 2.11% 0.00211
Nie
1 5 1 PARKITNY Jan Adam 756 7.09% 0.00709
Nie
1 5 2 GRZYBEK Małgorzata Zofia 95 0.89% 0.00089
Nie
1 5 3 GOŁDYN Marcin Janusz 114 1.07% 0.00107
Nie
1 5 4 SZCZEPAŃCZYK Monika Beata 82 0.77% 0.00077
Nie
1 5 5 KURDYK Krzysztof 67 0.63% 0.00063
Nie
1 5 6 KOWALSKA Izabela 174 1.63% 0.00163
Nie
1 10 1 MACIĄŻKA Magdalena Zofia 940 8.81% 0.00881
Tak
1 10 2 PYRKOSZ Maria Marta 428 4.01% 0.00401
Nie
1 10 3 FORMA Bożena Barbara 385 3.61% 0.00361
Nie
1 10 4 DYNER Jan Józef 226 2.12% 0.00212
Nie
1 10 5 SPAŁEK Zbigniew Wacław 108 1.01% 0.00101
Nie
1 10 6 NALEWAJKA Michał Adam 427 4.00% 0.004
Nie
1 18 1 OSTALSKI Karol Janusz 614 5.76% 0.00576
Nie
1 18 2 ŻUREK Marcin Bogdan 195 1.83% 0.00183
Nie
1 18 3 GRADOWICZ Barbara Jadwiga 92 0.86% 0.00086
Nie
1 18 4 CHAŁADAJ Piotr Sławomir 75 0.70% 0.0007
Nie
1 18 5 SOBALA Natalia Karolina 94 0.88% 0.00088
Nie
1 18 6 KOZAK-SROKA Agnieszka Katarzyna 50 0.47% 0.00047
Nie
1 19 1 CHUDZIK Mieczysław 1 207 11.32% 0.01132
Tak
1 19 2 SOCHA Wojciech Stanisław 249 2.33% 0.00233
Nie
1 19 3 JAROSZ-WAWRZYŃCZAK Magdalena Karina 209 1.96% 0.00196
Nie
1 19 4 KRAUZE Wojciech Hubert 91 0.85% 0.00085
Nie
1 19 5 OCZKOWSKA Monika Katarzyna 79 0.74% 0.00074
Nie
1 19 6 WINECKA Anna Iwona 203 1.90% 0.0019
Nie
2 2 1 KUBAT Andrzej 1 129 11.15% 0.01115
Tak
2 2 2 CUPIAŁ Andrzej Piotr 918 9.06% 0.00906
Nie
2 2 3 STEMPIEŃ Cezary Wiesław 478 4.72% 0.00472
Nie
2 2 4 PODSIADLIK-FRĄCZEK Aneta Barbara 144 1.42% 0.00142
Nie
2 2 5 SĘDZIWA-KOGUT Agnieszka Anna 43 0.42% 0.00042
Nie
2 2 6 GORGÓL Milena Katarzyna 88 0.87% 0.00087
Nie
2 4 1 MAJEWSKI Łukasz Jarosław 321 3.17% 0.00317
Nie
2 4 2 TEBIN Grażyna Helena 38 0.38% 0.00038
Nie
2 4 3 BANASIAK Jolanta Elżbieta 156 1.54% 0.00154
Nie
2 4 4 MINKINA Danuta Iwona 144 1.42% 0.00142
Nie
2 4 5 NABIAŁEK Wojciech Roman 40 0.39% 0.00039
Nie
2 4 6 PLUTA Leszek Tadeusz 38 0.38% 0.00038
Nie
2 5 1 GALICKI Damian Michał 235 2.32% 0.00232
Nie
2 5 2 MUCHLA Izabela Jolanta 97 0.96% 0.00096
Nie
2 5 3 KOWACKI Mariusz Zbigniew 78 0.77% 0.00077
Nie
2 5 4 PINDA Henryka 94 0.93% 0.00093
Nie
2 5 5 MINKINA Elżbieta Anna 160 1.58% 0.00158
Nie
2 10 1 JANOWSKI Maciej Andrzej 766 7.56% 0.00756
Tak
2 10 2 KUNDZICZ Edyta Urszula 194 1.92% 0.00192
Nie
2 10 3 MORZYK Marek Czesław 337 3.33% 0.00333
Nie
2 10 4 MICHAŁOWSKA Elżbieta Jadwiga 101 1.00% 0.001
Nie
2 10 5 MUSIALIK Magdalena Anna 93 0.92% 0.00092
Nie
2 10 6 MUCHLA Tomasz Jerzy 329 3.25% 0.00325
Nie
2 18 1 GOLDSZTAJN Andrzej Krzysztof 1 590 15.70% 0.0157
Tak
2 18 2 KRAKOWIAN Alicja 294 2.90% 0.0029
Nie
2 18 3 PIJET Henryk Eugeniusz 109 1.08% 0.00108
Nie
2 18 4 BROSZKIEWICZ Danuta Katarzyna 150 1.48% 0.00148
Nie
2 18 5 PLUTA Urszula Halina 32 0.32% 0.00032
Nie
2 18 6 SZUMERA Szczepan Jan 360 3.55% 0.00355
Nie
2 19 1 MORZYK Adam Edward 696 6.87% 0.00687
Tak
2 19 2 HAK-BENDUSKA Anna 97 0.96% 0.00096
Nie
2 19 3 GAJECKA Justyna Agnieszka 351 3.47% 0.00347
Nie
2 19 4 KLUSKA Grzegorz Zbigniew 74 0.73% 0.00073
Nie
2 19 5 PIETRAS Stanisław Adam 156 1.54% 0.00154
Nie
2 19 6 PIDZIK Agnieszka Barbara 197 1.95% 0.00195
Nie
3 2 1 SMELA Krzysztof 2 079 29.49% 0.02949
Tak
3 2 2 WOCHAL Adam 738 10.47% 0.01047
Tak
3 2 3 NABIAŁCZYK Krzysztof Maciej 293 4.16% 0.00416
Nie
3 2 4 WORWĄG Klaudia Paulina 98 1.39% 0.00139
Nie
3 2 5 BREWCZYŃSKA-JEZIAK Magdalena Maria 276 3.92% 0.00392
Nie
3 4 1 CHILUTA-KORYCKA Magdalena Iwona 151 2.14% 0.00214
Nie
3 4 2 KRYSIAK Artur Krzysztof 83 1.18% 0.00118
Nie
3 4 3 SZCZEŚNIEWSKA Olga Barbara 69 0.98% 0.00098
Nie
3 5 1 GŁOWIENKOWSKA Maria Janina 91 1.29% 0.00129
Nie
3 5 2 JACHYMSKI Cezary Adrian 57 0.81% 0.00081
Nie
3 5 3 RYCHLEWSKI Aleksander Jerzy 42 0.60% 0.0006
Nie
3 5 4 FLOREK Beata Katarzyna 73 1.04% 0.00104
Nie
3 10 1 PALUTEK Ignacy Jan 722 10.24% 0.01024
Tak
3 10 2 KOĆWIN Mariola 250 3.55% 0.00355
Nie
3 10 3 BACHNIAK Marzena Teresa 113 1.60% 0.0016
Nie
3 10 4 PIĄTEK Jarosław Henryk 221 3.14% 0.00314
Nie
3 10 5 CHUDZICKI Mariusz Tomasz 484 6.87% 0.00687
Nie
3 18 1 KRZYSIŃSKI Michał Marek 410 5.82% 0.00582
Nie
3 18 2 KUBAN Magdalena Monika 159 2.26% 0.00226
Nie
3 18 3 LECIAK Romuald Ryszard 130 1.84% 0.00184
Nie
3 18 4 BIŃCZYK Małgorzata 160 2.27% 0.00227
Nie
3 18 5 KOKOT Paweł Piotr 350 4.97% 0.00497
Nie
4 2 1 WIŚNIEWSKI Leszek Eugeniusz 394 4.86% 0.00486
Nie
4 2 2 LARA Bożena Maria 541 6.68% 0.00668
Tak
4 2 3 ŚLIWAKOWSKI Adam Paweł 307 3.79% 0.00379
Nie
4 2 4 STACHERCZAK Joanna Katarzyna 177 2.18% 0.00218
Nie
4 2 5 PRUCIAK Sławomir Michał 210 2.59% 0.00259
Nie
4 4 1 KRÓL-BERDYS Daria Ewa 253 3.12% 0.00312
Nie
4 4 2 CZECH Małgorzata 45 0.56% 0.00056
Nie
4 4 3 SMOLAREK Piotr Tomasz 52 0.64% 0.00064
Nie
4 5 1 ŁAPETA Paweł Piotr 631 7.79% 0.00779
Nie
4 5 2 WĄSIKOWSKI Jerzy 210 2.59% 0.00259
Nie
4 5 3 TYRAS Anna Teresa 58 0.72% 0.00072
Nie
4 5 4 LEŚNIAK Paweł Piotr 122 1.51% 0.00151
Nie
4 5 5 MIZERA Barbara Maria 425 5.24% 0.00524
Nie
4 10 1 ŁĄGIEWKA Elżbieta Małgorzata 903 11.14% 0.01114
Tak
4 10 2 MAJ Tomasz 641 7.91% 0.00791
Nie
4 10 3 MOSTOWSKI Włodzimierz Szymon 73 0.90% 0.0009
Nie
4 10 4 MAZUR Henryka Łucja 81 1.00% 0.001
Nie
4 10 5 KĘPA Robert Józef 465 5.74% 0.00574
Nie
4 18 1 MIARZYŃSKI Jan Marian 1 091 13.46% 0.01346
Tak
4 18 2 BORKOWSKI Andrzej 230 2.84% 0.00284
Nie
4 18 3 ZATOŃ Iwona Marianna 104 1.28% 0.00128
Nie
4 18 4 ZIELIŃSKI Przemysław Waldemar 191 2.36% 0.00236
Nie
4 18 5 KOZA Halina Krystyna 111 1.37% 0.00137
Nie
4 19 1 ZAJĄC Adam Michał 383 4.73% 0.00473
Nie
4 19 2 MUCHA Katarzyna Małgorzata 256 3.16% 0.00316
Nie
4 19 3 KACZMAREK Dariusz 23 0.28% 0.00028
Nie
4 19 4 ZATOŃ Teresa 80 0.99% 0.00099
Nie
4 19 5 MODLASIŃSKI Zbigniew Andrzej 47 0.58% 0.00058
Nie
5 2 1 MICHALIK Jan 320 3.35% 0.00335
Nie
5 2 2 CIERNIAK Maria Anna 269 2.81% 0.00281
Nie
5 2 3 JARUGA Adam Norbert 643 6.73% 0.00673
Tak
5 2 4 CAŁUSIŃSKA Magdalena Agnieszka 368 3.85% 0.00385
Nie
5 2 5 MSTOWSKI Mateusz Marcin 31 0.32% 0.00032
Nie
5 2 6 TOMCZYK Mariola Bożena 497 5.20% 0.0052
Nie
5 4 1 WAWRZAK Paweł Stanisław 418 4.37% 0.00437
Nie
5 4 2 SMOLAREK Małgorzata Katarzyna 157 1.64% 0.00164
Nie
5 4 3 GULIŃSKI Janusz Bernard 100 1.05% 0.00105
Nie
5 5 1 DZWONNIK Stanisław Marian 935 9.78% 0.00978
Nie
5 5 2 LENORT Andrzej Dariusz 126 1.32% 0.00132
Nie
5 5 3 CIEŚLIK Bożena Grażyna 109 1.14% 0.00114
Nie
5 5 4 CHWAT Monika Bożena 37 0.39% 0.00039
Nie
5 5 5 FIGZAŁ Agata Marta 87 0.91% 0.00091
Nie
5 5 6 KAŹMIERSKI Artur Tadeusz 131 1.37% 0.00137
Nie
5 10 1 KAPICA Katarzyna Maria 1 447 15.14% 0.01514
Tak
5 10 2 KNYSAK Robert Grzegorz 822 8.60% 0.0086
Tak
5 10 3 KOWALCZYK Aleksandra Ilona 505 5.28% 0.00528
Nie
5 10 4 WITKOWSKI Piotr Dariusz 95 0.99% 0.00099
Nie
5 10 5 KOWALSKI Karol Zbigniew 62 0.65% 0.00065
Nie
5 10 6 GOŁKOWSKA Katarzyna Agnieszka 114 1.19% 0.00119
Nie
5 18 1 BRZOZOWSKA-CIURA Jolanta Małgorzata 502 5.25% 0.00525
Nie
5 18 2 WAWRZYNIAK Zbigniew Mieczysław 581 6.08% 0.00608
Nie
5 18 3 ZGRZEBNA Mariola Krystyna 238 2.49% 0.00249
Nie
5 18 4 KITALA Stanisław Marek 138 1.44% 0.00144
Nie
5 18 5 MICHALAK Adam Zbigniew 222 2.32% 0.00232
Nie
5 18 6 CAŁUSIŃSKA Urszula Marianna 606 6.34% 0.00634
Tak
6 2 1 KASIURA Henryk Adam 1 206 16.13% 0.01613
Tak
6 2 2 CIASTKO Tadeusz Stafan 903 12.08% 0.01208
Nie
6 2 3 BRODEK Małgorzata Józefa 398 5.32% 0.00532
Nie
6 2 4 KIEPAL Joanna Ewa 24 0.32% 0.00032
Nie
6 2 5 ORZEŁ Andrzej Stanisław 47 0.63% 0.00063
Nie
6 4 1 SOBCZAK Bartłomiej Józef 140 1.87% 0.00187
Nie
6 4 2 PIETRUSZKA Małgorzata Ewa 39 0.52% 0.00052
Nie
6 4 3 MAJEWSKA Barbara Alicja 37 0.49% 0.00049
Nie
6 5 1 DORS Waldemar Zdzisław 162 2.17% 0.00217
Nie
6 5 2 FYDA Jolanta 206 2.75% 0.00275
Nie
6 5 3 POŚPIECH Aneta Genowefa 35 0.47% 0.00047
Nie
6 5 4 SZTAJNOWSKA Iwona Wanda 47 0.63% 0.00063
Nie
6 5 5 ODRZYWOLSKI Adam Marek 120 1.60% 0.0016
Nie
6 10 1 WIERZBIŃSKA Edyta Maria 907 12.13% 0.01213
Tak
6 10 2 STENCEL Jacek Stanisław 209 2.79% 0.00279
Nie
6 10 3 LIPKA Elżbieta Halina 137 1.83% 0.00183
Nie
6 10 4 HAMERLA Andrzej Adam 109 1.46% 0.00146
Nie
6 10 5 JAKUBOWSKA Dorota Justyna 513 6.86% 0.00686
Nie
6 18 1 SYGIT Artur Grzegorz 574 7.68% 0.00768
Nie
6 18 2 JELONEK Gwidon Marek 785 10.50% 0.0105
Tak
6 18 3 KOLAN Mieczysława Ewa 171 2.29% 0.00229
Nie
6 18 4 LEDZIŃSKA Danuta Joanna 104 1.39% 0.00139
Nie
6 18 5 RYDZEK Jarosław Krzysztof 60 0.80% 0.0008
Nie
6 19 1 HYLA Roman Ignacy 365 4.88% 0.00488
Nie
6 19 2 KNAP Gabriel Andrzej 96 1.28% 0.00128
Nie
6 19 3 SIKORA Wiesław Stanisław 42 0.56% 0.00056
Nie
6 19 4 LUDAS Ilona Felicja 17 0.23% 0.00023
Nie
6 19 5 KRZYWAŃSKA Urszula Krystyna 25 0.33% 0.00033
Nie
7 2 1 TOMZA Danuta Barbara 526 6.14% 0.00614
Tak
7 2 2 DZIURA Marianna Irena 1 010 11.79% 0.01179
Tak
7 2 3 HAŁADYN Joanna Alina 488 5.70% 0.0057
Nie
7 2 4 SZCZEPANEK Krzysztof Jan 307 3.58% 0.00358
Nie
7 2 5 OZGA Tadeusz 29 0.34% 0.00034
Nie
7 2 6 CISZEWSKI Rafał Tomasz 253 2.95% 0.00295
Nie
7 4 1 GRABOWSKI Piotr 272 3.18% 0.00318
Nie
7 4 2 MANISZEWSKA Marzena Monika 843 9.84% 0.00984
Nie
7 4 3 NAPORA Zbigniew Janusz 55 0.64% 0.00064
Nie
7 5 1 GAUDZIŃSKI Andrzej Sebastian 152 1.77% 0.00177
Nie
7 5 2 WŁOCHOWICZ Andrzej Tomasz 71 0.83% 0.00083
Nie
7 5 3 GAWRON Marcin Jan 198 2.31% 0.00231
Nie
7 5 4 GRZYWNA Ewa 45 0.53% 0.00053
Nie
7 5 5 KOZIERKIEWICZ Monika Grażyna 24 0.28% 0.00028
Nie
7 10 1 MARKOWSKI Adam Przemysław 1 004 11.72% 0.01172
Tak
7 10 2 SZYDŁOWSKI Jerzy Adam 384 4.48% 0.00448
Nie
7 10 3 PALA Teresa Ewa 454 5.30% 0.0053
Nie
7 10 4 CZAJKOWSKA Edyta Beata 201 2.35% 0.00235
Nie
7 10 5 TROJAKOWSKA Janina Teresa 84 0.98% 0.00098
Nie
7 10 6 LESZCZYŃSKI Zbigniew Marek 303 3.54% 0.00354
Nie
7 18 1 KOSIELAK Monika Anna 764 8.92% 0.00892
Tak
7 18 2 SAMEK Renata Jolanta 397 4.63% 0.00463
Nie
7 18 3 KOZIOŁ Sylwia 105 1.23% 0.00123
Nie
7 18 4 TRĄBSKI Grzegorz Józef 259 3.02% 0.00302
Nie
7 18 5 STĘPIEŃ Marek Krzysztof 149 1.74% 0.00174
Nie
7 18 6 SOLAK Janusz Zygmunt 189 2.21% 0.00221
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Częstochowski - ogółem 17 265 247 134 560 111 122 120 14 2
Gminy ogółem 16 240 240 134 560 111 122 120 14 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 16 240 240 134 560 111 122 120 14 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 39 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 39 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 199 95 48% 104 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 870 360 41% 510 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 43 12 28% 31 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 4 44% 5 56%
Ogółem 1 069 455 43% 614 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 48 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 51 50 52
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 50 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 82 27 33% 55 67%
30-39 239 102 43% 137 57%
40-59 534 236 44% 298 56%
60+ 214 90 42% 124 58%
Ogółem 1 069 455 43% 614 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 6 3 50% 3 50%
40-59 33 9 27% 24 73%
60+ 12 4 33% 8 67%
Ogółem 52 16 31% 36 69%