Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 47 440
Wyborców 38 481
Obwodów 43
  • Wybory do Rady Powiatu Grajewskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto grajewoMiasto Grajewo 14 4 21 16 116
gmina grajewoGmina Grajewo 6 15 15 39 39
gmina radzilzozwGmina Radziłów 8 15 15 27 27
gmina rajgrozdGmina Rajgród 5 15 15 29 29
gmina szczuczynGmina Szczuczyn 6 15 15 36 36
gmina wazsoszGmina Wąsosz 4 15 15 29 29

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół Nr 1, ul. A. Mickiewicza 3 Grajewo stały Nie 11 - go Listopada, A. Mickiewicza, Akacjowa, Brzozowa, Grzybowa, Jeżynowa, Jodłowa, Ks. J. Popiełuszki, Leśna, Malinowa, Osiedle Centrum blok 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, Owocowa, Parkowa, Poziomkowa, Przekopka, Sosnowa, Strażacka, Świerkowa, Wierzbowa
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. A. Mickiewicza 2 Grajewo stały Tak Cudro, Dworna, Ełcka, Grunwaldzka, H. Sienkiewicza, J. Kochanowskiego, Kolektorowa, Krótka, Krzywa, Książęca, Księdza Aleksandra Pęzy, M. Dąbrowskiej, Norwida, Orzeszkowej, Piaskowa, Polna, Reymonta, S. Wyspiańskiego, s. Żeromskiego, Słowackiego, Wiejska, Wilczewo
3 Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. Ełcka 31 Grajewo stały Tak K. Baczyńskiego, Lipowa, Osiedle Centrum blok 20, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 29A, 30, 30A, 31, 32, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Wesoła, Wspólna, Wyzwolenia
4 Zespół Szkół Specjalnych, ul. Ełcka 11 Grajewo stały Tak Dr Tadeusza Nowickiego, Kilińskiego, Komunalna, Kopernika, Ogrodowa, Osiedle Centrum blok 26, 27, 33, 34, 35, 35A, 36, 37, 38, 38A, 39
5 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 12 Grajewo stały Nie Architektów, Braci Świackich, Budowlana, Elewatorska, Fabryczna, Gen. Bema, Gen. Dąbrowskiego, Geodetów, Inwestycyjna, Józefa Piłsudskiego, Kasztanowa, Magazynowa, Partyzantów, Przemysłowa, Pułaskiego, Robotnicza, Różana, Sportowa, Szkolna, T. Kościuszki, Wąska, Wiórowa
6 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 12 Grajewo stały Nie Baśniowa, Boczna, Chabrowa, Cicha, Działkowa, Franciszka Stefczyka, Jaśminowa, Kolejowa, Konopska, Konwaliowa, Kwiatowa, Lawendowa, Liryczna, Łąkowa, M. Konopnickiej, Miła, Miodowa, Pocztowa, Przygodowa, Rolna, Sadowa, Słoneczna, Traugutta, Wrzosowa
7 Grajewskie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 20 Grajewo stały Nie Cmentarna, Dolna, Górna, Grota Roweckiego, Łazienna, Osiedle 1000 - lecia, Plac Niepodległości, Pogodna, Wojska Polskiego, Zielona
8 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Konstytucji 3 - go Maja 23 Grajewo stały Tak Ekologiczna, Elektryczna, Osiedle Młodych, Osiedle Południe blok 1, 2, 5, 10, Skośna, Szpitalna, Targowa, Wiktorowo
9 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Konstytucji 3 - go Maja 23 Grajewo stały Nie Konstytucji 3 - go Maja, Osiedle Południe blok 3, 4, 6, 7, 8, 30, 30A, 31, 32, 32A, 33
10 Przedszkole Miejskie Nr 6, os. Południe 34 Grajewo stały Tak Osiedle Południe blok 11, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 23, 35, 60, 60A, 60B, 60C, 61
11 Przedszkole Miejskie Nr 2, ul. Krasickiego 2 Grajewo stały Nie 9 - go Pułku Strzelców Konnych, Koszarowa, Mjr. Jana Tabortowskiego, Osiedle Południe blok 13, 16, 17, 22, 45, 46, 47, 50, 51, 52, 53, 54, 56, Płk. Franciszka Kaczkowskiego, Płk. Tadeusza Falewicza, Płk. Tadeusza Grabowskiego
12 Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Konstytucji 3 - go Maja 2B Grajewo stały Tak Ignacego Krasickiego, Nowo-Osiedle, Osiedle Broniewskiego, Osiedle Południe blok 24, 25, 26, 26A, 27, 28, 28A, 28B, 29
13 Zespół Szkół Nr 2, ul. Wojska Polskiego 84 Grajewo stały Tak Kościelna, Legionistów, Osiedle Południe blok 62, 63, 63A, 64, 65, 66, 67, 71, 72, 73, Rtm. W. Konopki, Spokojna, Topolowa, Ułańska, W. Perlitza
14 Szpital Ogólny w Grajewie, ul. Konstytucji 3 Maja 34 Grajewo szpital Nie Szpital Ogólny w Grajewie
1 Urząd Gminy Grajewo, ul. Komunalna 6 Grajewo stały Tak Chojnówek, Cyprki, Flesze, Konopki, Konopki-Kolonie, Kurejewka, Kurejwa, Kurki, Mierucie, Popowo, Uścianki
2 Szkoła Podstawowa w Wierzbowie, 72 Wierzbowo stały Tak Boczki-Świdrowo, Dybła, Kacprowo, Łękowo, Mareckie, Wierzbowo, Wojewodzin
3 Przedszkole w Rudzie, ul. Szkolna 8 Ruda stały Tak Łojki, Podlasek, Ruda, Sojczyn Borowy, Sojczyn Grądowy
4 Szkoła Podstawowa w Białaszewie, ul. Mikołaja Kopernika 2 Białaszewo stały Tak Białaszewo, Białaszewo-Kolonia, Brzozowo, Gackie, Godlewo, Grozimy, Lipińskie, Łosewo, Modzele, Okół, Pieniążki, Sienickie, Sojczynek, Zaborowo
5 Szkoła Podstawowa w Danówku, 7 Danówek stały Tak Danówek, Elżbiecin, Koszarówka, Koty-Rybno, Łamane Grądy, Sikora, Szymany, Szymany-Kolonie, Toczyłowo
6 Świetlica Wiejska w Ciemnoszyjach, 54 Ciemnoszyje stały Nie Białogrądy, Brzozowa Wólka, Ciemnoszyje, Kapice, Przechody
1 Świetlica wiejska, 1 Łoje-Awissa stały Nie Barwiki, Brychy, Czachy, Łoje-Awissa, Szlasy, Szyjki
2 Świetlica wiejska, Glinki stały Nie Glinki, Mikuty
3 była Filia nr 1 Biblioteki Samorządowej, 82 Słucz stały Tak Słucz, Rydzewo-Pieniążek, Rydzewo Szlacheckie, Wiązownica, Zakrzewo
4 Szkoła Podstawowa, 1 Kramarzewo stały Tak Borawskie-Awissa, Czerwonki, Janowo, Kieljany, Konopki-Awissa, Kownatki, Kramarzewo
5 Szkoła Podstawowa, 41 Klimaszewnica stały Nie Klimaszewnica, Sośnia
6 była Szkoła Podstawowa, 33 Mścichy stały Nie Mścichy, Święcienin
7 Świetlica wiejska, Karwowo stały Tak Karwowo, Okrasin, Ostrowik
8 Biblioteka Samorządowa w Radziłowie, Plac 500 - lecia 15 Radziłów stały Tak Radziłów, Radziłów-Kolonia, Brodowo, Dębówka, Dusze, Konopki, Racibory, Wypychy
1 Urząd Miejski w Rajgrodzie, ul. Warszawska 32 Rajgród stały Tak Miasto Rajgród; Wsie: Czarna Wieś, Rybczyzna, Wojdy; Osady: Pikły, Tama.
2 Remiza OSP w Woźnejwsi, 85 Woźnawieś stały Tak Wsie: Karczewo, Kuligi, Orzechówka, Woźnawieś.
3 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bełdzie, 37 Bełda stały Nie Wsie: Bełda, Ciszewo, Kozłówka, Łazarze, Stoczek, Turczyn.
4 Świetlica Zakładowa Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach Zakład Doswiadczalny w Biebrzy, ul. Spacerowa 2 Biebrza stały Nie Wsie: Biebrza, Pieńczykowo, Pieńczykówek, Sołki.
5 Szkoła Podstawowa w Rydzewie, 6 Rydzewo stały Tak Wsie: Bukowo, Danowo, Karwowo, Kołaki, Kosiły, Kosówka, Miecze, Przestrzele, Rydzewo, Skrodzkie, Wólka Mała, Wólka Piotrowska.
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Jana Kilińskiego 42 Szczuczyn stały Tak Szczuczyn: Graniczna, Grunwaldzka, Przemysłowa, Sportowa, Szczuki, Henryka Sienkiewicza 1 - 6A, 12, od 12B do końca, Jana Kilińskiego.
2 Publiczne Gimnazjum, plac 1000 - lecia 15 Szczuczyn stały Tak Szczuczyn: Gumienna, Kolneńska, Łomżyńska, plac 1000 - lecia, Jana Sobieskiego, Jakuba Falkowskiego, Katarzyny Jagiellonki, Królowej Marysieńki, Księży Pijarów, Pawełki, Józefa Pioli, Słoneczna, Spokojna, Jakuba Wagi, Michała Wołodyjowskiego, Krzywa, Stefana Majewskiego, Nadstawna, Stodolna, Wąsoska, Wiśniowa, Zaciszna.
3 Świetlica wiejska, 53 Skaje stały Nie Sołectwa: Rakowo, Skaje, Wólka, Zacieczki, Bęćkowo, Gutki, Guty, Lipnik, Tarachy.
4 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Strażacka 11 Szczuczyn stały Nie Szczuczyn: Kościelna, Ogrodowa, Senatorska, Strażacka, Szpitalna, Łąkowa, Henryka Sienkiewicza 10, Henryka Sienkiewicza 12A, Sołectwa: Dołęgi, Jambrzyki, Koniecki Małe, Koniecki-Rostroszewo, Obrytki, Sokoły.
5 Zespół Szkół, 63 Niećkowo stały Tak Sołectwa: Bzury, Danowo, Milewo, Niedźwiedzkie, Niećkowo, Świdry-Awissa.
6 Szkoła Podstawowa, 49 Niedźwiadna stały Nie Sołectwa: Brzeźno, Kurki, Niedźwiadna, Chojnowo, Czarnowo, Czarnówek, Mazewo, Załuski.
1 Urząd Gminy, Plac Rzędzina 8 Wąsosz stały Nie Wąsosz, Ulice: Farna, Felczyńska, 11 Listopada, Mazowiecka, Piaskowa, Plac Rzędziana, Rzeczna, Sienkiewicza, Świętojańska, Zamkowa, Zdrojowa oraz Kolonia Gródź i Kolonia Łazy
2 Szkoła Podstawowa, 107 Ławsk stały Nie Ławsk, Jaki Modzele, Niebrzydy, Nieciki, Szymany.
3 Szkoła Podstawowa, Sulewo-Kownaty stały Tak Bagienice, Kędziorowo, Kudłaczewo, Sulewo-Kownaty, Sulewo-Prusy, Zalesie
4 Szkoła Podstawowa w Wąsoszu, ul. Piaskowa 13 Wąsosz stały Tak Bukowo Duże, Komosewo, Łempice, Żebry

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto: Grajewo 8 17 451 4 40
0.0000020000Nr 2 Gminy: Grajewo, Rajgród 4 9 070 4 23
0.0000030000Nr 3 Gminy: Radziłów, Szczuczyn, Wąsosz 5 11 960 3 20
Podsumowanie 17 38 481 11 83

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 6 7 23
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 6 6 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 6 7 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAJEWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW GRAJEWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 10 5 15

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 477 9 300 9 296 53.19% 0.05319
8 865 95.36% 0.09536
Tak
2 9 071 4 612 4 611 50.83% 0.05083
4 299 93.23% 0.09323
Tak
3 11 966 6 043 6 038 50.46% 0.05046
5 756 95.33% 0.09533
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 892 23 36.43% 0.03643
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 044 22 10.80% 0.0108
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 550 23 34.62% 0.03462
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAJEWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 434 15 18.15% 0.01815

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 892 23 7 36.43% 0.03643
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 044 22 1 10.80% 0.0108
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 550 23 6 34.62% 0.03462
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAJEWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 434 15 3 18.15% 0.01815
Tak

Rada Powiatu Grajewskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KRUSZYŃSKI Zygmunt 820 9.25% 0.00925
Tak
1 2 2 MALESZEWSKI Wojciech Dariusz 787 8.88% 0.00888
Tak
1 2 3 BORKOWSKA Zofia Alicja 80 0.90% 0.0009
Nie
1 2 4 PUŁAWSKI Grzegorz 99 1.12% 0.00112
Nie
1 2 5 PIEKARSKI Krzysztof Kazimierz 145 1.64% 0.00164
Nie
1 2 6 SZYMANOWSKI Karol 105 1.18% 0.00118
Nie
1 2 7 KUMKOWSKA Barbara 28 0.32% 0.00032
Nie
1 2 8 ZARZECKA Izabela 119 1.34% 0.00134
Nie
1 2 9 ROSIŃSKA Grażyna 66 0.74% 0.00074
Nie
1 2 10 GOLICZEWSKA Anna 59 0.67% 0.00067
Nie
1 4 1 DOLIWA Stanisław Adam 409 4.61% 0.00461
Nie
1 4 2 HADER Joanna Katarzyna 46 0.52% 0.00052
Nie
1 4 3 GRABOWSKA Jadwiga 27 0.30% 0.0003
Nie
1 4 4 SZEWCZYK Tomasz 163 1.84% 0.00184
Nie
1 4 5 JAMROZY Krzysztof Tomasz 37 0.42% 0.00042
Nie
1 4 6 TARNOWSKI Adam 23 0.26% 0.00026
Nie
1 4 7 HIRNIAK Bogdan 20 0.23% 0.00023
Nie
1 4 8 ARASIMOWICZ Barbara 30 0.34% 0.00034
Nie
1 4 9 DOBROWOLSKI Krzysztof 27 0.30% 0.0003
Nie
1 4 10 KOZŁOWSKA Natalia 32 0.36% 0.00036
Nie
1 10 1 ŁAJEWSKI Andrzej 380 4.29% 0.00429
Tak
1 10 2 RUSZCZYK Bolesław 428 4.83% 0.00483
Tak
1 10 3 BORKOWSKA Anna 207 2.34% 0.00234
Nie
1 10 4 GINEL Sławomir Jan 706 7.96% 0.00796
Tak
1 10 5 GUTOWSKI Krzysztof 339 3.82% 0.00382
Nie
1 10 6 ŻBIKOWSKA Marta Patrycja 84 0.95% 0.00095
Nie
1 10 7 MUCZYŃSKA Elwira 86 0.97% 0.00097
Nie
1 10 8 MODZELEWSKI Henryk 131 1.48% 0.00148
Nie
1 10 9 WOJSŁAWOWICZ Bogdan 299 3.37% 0.00337
Nie
1 10 10 WOŁKOWICKA Justyna Adrianna 27 0.30% 0.0003
Nie
1 13 1 BEDNARKO Maciej Paweł 969 10.93% 0.01093
Tak
1 13 2 DUDZIŃSKI Tomasz 224 2.53% 0.00253
Nie
1 13 3 CEBELIŃSKI Tomasz 601 6.78% 0.00678
Tak
1 13 4 CISZEWSKA Barbara 273 3.08% 0.00308
Nie
1 13 5 STRÓZIK Tomasz 202 2.28% 0.00228
Nie
1 13 6 WIECZOREK Waldemar Tadeusz 368 4.15% 0.00415
Tak
1 13 7 ROGOWSKA Małgorzata Maria 62 0.70% 0.0007
Nie
1 13 8 SZYMANOWSKA Joanna 38 0.43% 0.00043
Nie
1 13 9 ZOLNIK Marzena Dorota 136 1.53% 0.00153
Nie
1 13 10 POBOŻY Witold 183 2.06% 0.00206
Nie
2 2 1 ZAWADZKI Jan 302 7.02% 0.00702
Nie
2 2 2 KOSSAKOWSKI Stanisław 344 8.00% 0.008
Nie
2 2 3 KULESZA Hanna 116 2.70% 0.0027
Nie
2 2 4 AJDYN Ewelina 529 12.31% 0.01231
Tak
2 2 5 RUTKOWSKA Alicja 366 8.51% 0.00851
Tak
2 2 6 WOJEWODA Jan 82 1.91% 0.00191
Nie
2 4 1 KOSTRZEWSKI Marek 288 6.70% 0.0067
Tak
2 4 2 MILEWSKI Piotr 276 6.42% 0.00642
Nie
2 4 3 GRACZEWSKI Andrzej 80 1.86% 0.00186
Nie
2 4 4 TRUSZKOWSKA Katarzyna 31 0.72% 0.00072
Nie
2 4 5 ORGANEK Magdalena 67 1.56% 0.00156
Nie
2 4 6 BAGIŃSKA Dorota 24 0.56% 0.00056
Nie
2 10 1 GARDOCKI Grzegorz 613 14.26% 0.01426
Tak
2 10 2 ARCISZEWSKA Anna 122 2.84% 0.00284
Nie
2 10 3 RYDZEWSKI Jerzy 327 7.61% 0.00761
Nie
2 10 4 CZAPSKI Krzysztof 161 3.75% 0.00375
Nie
2 10 5 SZUMSKA Martyna 109 2.54% 0.00254
Nie
2 10 6 KUCZYŃSKA Małgorzata 84 1.95% 0.00195
Nie
2 13 1 BIELAWSKI Tomasz 146 3.40% 0.0034
Nie
2 13 2 MIKULSKI Andrzej 104 2.42% 0.00242
Nie
2 13 3 ZYSKOWSKA Elżbieta 28 0.65% 0.00065
Nie
2 13 4 PONIATOWSKA Barbara 21 0.49% 0.00049
Nie
2 13 5 RANDZIO Izabela Katarzyna 79 1.84% 0.00184
Nie
3 2 1 MARCINKIEWICZ Janusz Marian 586 10.18% 0.01018
Tak
3 2 2 CZYŻEWSKI Leszek 633 11.00% 0.011
Tak
3 2 3 JANKOWSKA Krystyna 390 6.78% 0.00678
Nie
3 2 4 TRZCIŃSKI Radosław 306 5.32% 0.00532
Nie
3 2 5 ŁYNKO Marta 100 1.74% 0.00174
Nie
3 2 6 MORDASIEWICZ Wiesław 351 6.10% 0.0061
Nie
3 2 7 BUDZIŃSKA Jadwiga Jolanta 479 8.32% 0.00832
Tak
3 4 1 GADOMSKA Maria 68 1.18% 0.00118
Nie
3 4 2 BRZOZOWSKI Waldemar 74 1.29% 0.00129
Nie
3 4 3 GŁADKOWSKA Marzanna 18 0.31% 0.00031
Nie
3 4 4 WESOŁOWSKI Jacek 239 4.15% 0.00415
Nie
3 4 5 CZAPLICKA Sylwia 38 0.66% 0.00066
Nie
3 4 6 WALEWSKI Kazimierz 27 0.47% 0.00047
Nie
3 10 1 KRUKOWSKI Tomasz 655 11.38% 0.01138
Tak
3 10 2 GWIAZDOWSKA Maria 547 9.50% 0.0095
Tak
3 10 3 SZCZESNY Waldemar 401 6.97% 0.00697
Nie
3 10 4 MICHAŁOWSKA Aneta Małgorzata 447 7.77% 0.00777
Nie
3 10 5 ŁUBOWICZ Przemysław 167 2.90% 0.0029
Nie
3 10 6 KRAWCEWICZ Katarzyna 83 1.44% 0.00144
Nie
3 10 7 GROMADZKA-BIAŁOUS Ewa Barbara 147 2.55% 0.00255
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Grajewski - ogółem 7 113 82 47 440 38 481 43 3 3
Gminy ogółem 6 96 79 47 440 38 481 43 3 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 172 17 451 14 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 26 268 21 030 29 3 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 11 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 27 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 83 39 47% 44 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 116 51 44% 65 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 160 45 28% 115 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 5 0 0% 5 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 0 0% 5 100%
Ogółem 359 135 38% 224 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 44 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 47 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 24 10 42% 14 58%
30-39 90 46 51% 44 49%
40-59 186 63 34% 123 66%
60+ 59 16 27% 43 73%
Ogółem 359 135 38% 224 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 8 0 0% 8 100%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 10 0 0% 10 100%