Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 146 101
Wyborców 118 016
Obwodów 122
  • Wybory do Rady Powiatu Białostockiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina choroszczGmina Choroszcz 10 15 15 39 39
gmina czarna bialzostockaGmina Czarna Białostocka 7 15 15 38 38
gmina dobrzyniewo duzzzeGmina Dobrzyniewo Duże 5 15 15 33 33
gmina grozdekGmina Gródek 10 15 15 29 29
gmina juchnowiec koszcielnyGmina Juchnowiec Kościelny 13 15 15 52 52
gmina lzapyGmina Łapy 16 4 21 15 103
gmina michalzowoGmina Michałowo 12 15 15 58 58
gmina poszwieztneGmina Poświętne 3 15 15 28 28
gmina supraszlGmina Supraśl 9 15 15 44 44
gmina surazzzGmina Suraż 4 15 15 54 54
gmina turosznz koszcielnaGmina Turośń Kościelna 5 15 15 30 30
gmina tykocinGmina Tykocin 9 15 15 41 41
gmina wasilkozwGmina Wasilków 7 15 15 41 41
gmina zablzudozwGmina Zabłudów 10 15 15 29 29
gmina zawadyGmina Zawady 2 15 15 33 33

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół w Choroszczy /Gimnazjum, ul. Powstania Styczniowego 26A Choroszcz stały Tak Choroszcz-ulice: Adama Mickiewicza, Akacjowa, Aleksandra Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, Franciszka Karpińskiego, Ks. Franciszka Pieściuka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Józefa Kalinowskiego, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Klonowa, Juliusza Słowackiego, Konwaliowa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, Powstania Styczniowego, Romualda Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa Sportowa, Stefana Żeromskiego, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Warszawska, Władysława Raginisa, 3 - go Maja, (od nr. 21 i 10)
2 Świetlica Miejko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29 Choroszcz stały Nie Choroszcz-ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Henryka Sienkiewicza, Legionowa, Mieczysława Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Plac. im. Zygmunta Brodowicza, Rybacka, Słoneczna, Spławikowa, Szpitalna, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska, 3 - go Maja (do nr. 19 i 8), część gminy Choroszcz-wsie: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia
3 Szkoła Podstawowa w Złotorii, 159A Złotoria stały Nie Część gminy Choroszcz-wsie: Złotoria, Złotoria Podlesie, Złotoria Kolonia, Babino
4 Świetlica wiejska w Rogowie, 64 Rogowo stały Nie Część gminy Choroszcz-wsie: Rogowo, Pańki, Rogowo-Kolonia, , Rogówek, Rogowo-Majatek, Ruszczany
5 Świetlica Wiejska w Izbiszczach, 53 Izbiszcze stały Tak Część gminy Choroszcz-wsie: Kruszewo, Śliwno, Izbiszcze, Konowały
6 Świetlica wiejska w Barszczewie, 42 Barszczewo stały Tak Część gminy Choroszcz-wsie: Oliszki, Krupniki, Sienkiewicze, Czaplino, Kolonia Czaplino, Mińce, Ogrodniki, Barszczewo, Kościuki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia, Gajowniki
7 Remiza OSP w Klepaczach, ul. Niewodnicka 19 Klepacze stały Tak Część gminy Choroszcz-wsie: Klepacze, Turczyn
8 Świetlica wiejska w Łyskach, 56 Łyski stały Nie Część gminy Choroszcz-wsie: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły
9 Remiza OSP w Choroszczy, ul. Dominikańska 22 Choroszcz stały Tak Część miasta Choroszcz-ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Jana Klemensa Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piaskowa, Plac im. Ks. Adama Ostrowskiego, Rynek 11 - go Listopada, Sarnia, Stefana Mikołaja Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa
10 Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy, Aleja Niepodległości 4 Choroszcz dom pomocy społecznej Nie DPS
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. B. Prusa 1 Czarna Białostocka stały Nie Część miasta Czarna Białostocka-ulice: Babilka, Białostocka, Bolesława Prusa 1, 2, 3, 4, 5, 6, Borówkowa, Gołębia, Henryka Sienkiewicza 1, 1a, 1b, 1c, 2, 3, 5, Jagodowa, Jeżynowa, Kosińskiego, Malinowa, Marii Konopnickiej 1, 2, 3, 5, Myśliwska, Poziomkowa, Rybacka, Stefana Żeromskiego 1, 2, 4, 6, 7, 8, 10, 12, 14, Sportowa 1, Świętego Huberta, Zagórna, Zamiany, Żurawinowa oraz leśniczówki: Czumażówka, Horodnianka i Straż
2 Zespół Szkół, ul. H. Sienkiewicza 7 Czarna Białostocka stały Tak Część miasta Czarna Białostocka-ulice: Henryka Sienkiewicza 4, 6, 7, 7A, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, Torowa 9a, 9b, 11, 13, 15, 28, Sosnowa 2A
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. R. Traugutta 28 Czarna Białostocka stały Tak Część miasta Czarna Białostocka-ulice: Adama Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Ignacego Krasickiego, Jastrzębia, Józefa Wybickiego, Juliusza Słowackiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Ogrodowa, Romualda Traugutta 3, 3a, 3b, 3c, 5, 5a, 7 oraz budownictwo jednorodzinne, Sosnowa-budownictwo jednorodzinne, Spółdzielcza, Szkolna, Tartaczna, Torowa-budownictwo jednorodzinne, Wiosenna
4 Dom Kultury, ul. Kościelna 8 Czarna Białostocka stały Nie Część miasta Czarna Białostocka-ulice: Akacjowa, Brzozowa, Brzozowy Mostek, Bukowa, Chabrowa, Dębowa, Fabryczna, Gajowa, Grabowa, Jana Czajkowskiego, Jerzego Bromboszcza Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Leszczynowa, Makowa, Marszałkowska, Młynowa, Modrzewiowa, Olchowa, Parkowa, Podleśna, Różana, Świerkowa, Skórzana, Tulipanów, Wierzbowa, Wrzosowa, Zielona oraz miejscowości: Machnacz, Rogoziński Most, Wilcza Jama
5 Wiejski Dom Kultury, ul. Wesoła 26 Czarna Wieś Kościelna stały Nie Część gminy w skład której wchodzą miejscowości: Burczak, Chmielnik Czarna Wieś Kościelna, Dworzysk, Karczmisko, Klimki, Kosmaty Borek, Krzyżyki, Lacka Buda, Ogóły, Oleszkowo, Podratowiec, Ratowiec, Ruda Rzeczka, Wólka Ratowiecka, Złota Wieś, Złotoria
6 Centrum Rękodzieła Ludowego, 42 Niemczyn stały Tak Część gminy w skład której wchodzą miejscowości: Brzozówka Koronna, Brzozówka Strzelecka, Brzozówka Ziemiańska, Jezierzysk, Łapczyn, Niemczyn, Osierodek, Ośrodek Przewalanka, Zamczysk, Zdroje
7 Budynek Przychodni, ul. Torowa 1 Czarna Białostocka stały Tak Część miasta Czarna Białostocka ulice: Cicha, Ciepła, Dolna, Gustawa Dreszera, Gęsia, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Łąkowa, Ochotnicza, Elizy Orzeszkowej, Piękna, Pogodna, Polna, Słoneczna, Sokólska, Spokojna
1 Wiejski Dom Kultury w Nowym Aleksandrowie, ul. Pogodna 109 Nowe Aleksandrowo stały Nie Nowe Aleksandrowo, Dobrzyniewo Fabryczne, Leńce, Dobrzyniewo Kościelne, Ogrodniki, Bohdan, Letniki, Krynice, Podleńce
2 Gminne Centrum Kultury, ul. Lipowa 71 Dobrzyniewo Duże stały Nie Dobrzyniewo Duże, ul. Białostocka, Jarzębinowa, Lipowa, Łąkowa, Spacerowa, Dobrzyniewo Duże, ul. Czterech Wiatrów, Dębowa, Ełcka, Klonowa, Kościelna, Sosnowa, Świerkowa, Szmaragdowa, Wierzbowa, Zagórna. Dobrzyniewo Duże, ul. Brzozowa, Gruntowa, Klubowa, Leśna, Ogrodowa, Podleśna, Polna, Sadowa, Szkolna, Żwirowa.
3 Wiejski Dom Kulturyw Kozińcach, 9 Kozińce stały Nie Obrubniki, Kozińce, Zalesie, Borsukówka, Ponikła, Kulikówka, Kopisk, Szaciły, Chraboły, Kobuzie, Nowosiółki
4 Wiejski Dom Kultury w Pogorzałkach, 153 Pogorzałki stały Tak Pogorzałki, Gniła, Jaworówka, Rybaki
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Białostocka 5 Fasty stały Tak Fasty, ul. Białostocka, Św. Krzyża, Św. Franciszka z Asyżu, Fasty, ul. Szosa Knyszyńska, Zajazd, Skrajna, Rolna, Przytulna, Morelowa, Łąkowa, Akacjowa, Dobrzyniewska, Polonijna, Zielona, Satynowa. Fasty, ul. Dzikowska, Dobra, Bajeczna, Hydroforowa, Giełdowa, Leśna, Ładna, Łyskowska, Osiedlowa, Pogodna, Przytorowa, Słoneczna, Wiosenna.
1 Gminne Centrum Kultury w Gródku, ul. Chodkiewiczów 4 Gródek stały Tak Gródek, ulice: Białostocka, Błotna, Zamkowa, Metropolity Bazylego Doroszkiewicza, Michałowska, Partyzantów, Polna, Konstantego Kalinowskiego, Leśna, Łąkowa, Pogodna, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sportowa, Szkolna, Wojska Polskiego, Zwycięstwa. Miejscowości: Gródek-Kolonia
2 Szkoła Podstawowa w Gródku, ul. Chodkiewiczów 18 Gródek stały Tak Gródek-ulice: Agrestowa, Cmentarna, Jaśminowa, Koszarowa, Malinowa, Młynowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Porzeczkowa, Spółdzielcza, Wąska, Wierzbowa, Wrzosowa, Wschodnia, Zarzeczańska, Południowa, Przechodnia.
3 Szkoła Podstawowa w Gródku, ul. Chodkiewiczów 18 Gródek stały Tak Gródek, ulice: A. i G. Chodkiewiczów, Fabryczna, Krzywa, Piaskowa, Północna. Miejscowości: Bielewicze, Grzybowce, Mieleszki, Mieleszki-Kolonia, Straszewo, Zarzeczany.
4 Świetlica w Słuczance, 22 Słuczanka stały Nie Bagno, Dzierniakowo, Józefowo, Królowe Stojło, Piłatowszczyzna, Słuczanka, Waliły, Waliły-Dwór, Wyżary, Waliły-Osada.
5 BOBREX w Bobrownikach, 80 Bobrowniki stały Nie Bobrowniki, Chomontowce, Gobiaty, Jaryłówka, Łużany, Narejki, Skroblaki.
6 Świetlica w Podozieranach, 37 Podozierany stały Tak Podozierany, Wiejki.
7 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach, 76 Zubry stały Nie Mostowlany, Świsłoczany, Wierobie, Zielona, Zubki, Zubry.
8 Nadleśnictwo Waliły w Waliłach-Stacji, Białostocka 3 Waliły-Stacja stały Nie Waliły-Stacja-ulice: Białostocka, Dworcowa, Kolejowa, Krótka, Lisia, Piękna, Rzemieślnicza, Sucha, Szkolna, Grzybowa, Kręta, Kwiatowa, Podleśna, Sosnowa, Spacerowa, Szosa Wschodnia, Tartaczna, Zaułek. Miejscowości: Glejsk, Ruda.
9 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kołodnie, 41 Kołodno stały Nie Downiewo, Jakubin, Kołodno, Kozi Las, Królowy Most, Kuberka, Pałatki, Pieszczaniki, Przechody, Sofipol, Zasady.
10 Szkoła Podstawowa w Załukach, 5 Załuki stały Tak Borki, Bobkowy Hrud, Kondycja, Nowosiółki, Podzałuki, Radunin, Stryjenszczyzna, Turowo, Załuki.
1 Świetlica Wiejska w Tryczówce, 39A Tryczówka stały Nie Baranki, Bogdanki, Czerewki, Dorożki, Klewinowo, Kożany, Pańki, Rostołty, Tryczówka, Wojszki, Zajączki, Zaleskie, Złotniki
2 Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym, ul. Plac Królowej Rodzin 1 Juchnowiec Kościelny stały Nie Biele, Janowicze, Janowicze-Kolonia, Juchnowiec Kościelny, Lewickie-Stacja, Ogrodniczki, Rumejki, Wólka
3 Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, ul. Szkolna 5 Juchnowiec Górny stały Nie Hołówki Duże, Hołówki Małe, Juchnowiec Górny, Juchnowiec Dolny, Simuny, Szerenosy
4 Świetlica Wiejska w Lewickich, 74 Lewickie stały Tak Brończany, Lewickie, Lewickie-Kolonia
5 Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie, ul. Szkolna 7 Księżyno stały Tak Księżyno-Kolonia, Ignatki, Koplany, Kolonia Koplany
6 Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie, ul. Szkolna 7 Księżyno stały Tak Horodniany, Księżyno
7 Remiza OSP w Hermanówce, 1A Hermanówka stały Nie Hermanówka, Niewodnica Nargilewska-Kolonia, Niewodnica Nargilewska, Solniczki, Stanisławowo
8 Świetlica Wiejska w Olmontach, 93 Olmonty stały Nie Izabelin, Olmonty
9 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie, ul. Zambrowska 20 Kleosin stały Tak Ignatki-Osiedle, Hryniewicze, Śródlesie
10 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie, ul. Zambrowska 20 Kleosin stały Nie Kleosin: ul. Juliana Tuwima, ul. Leopolda Stafa, ul. Marii Dąbrowskiej, ul. Melchiora Wańkowicza, ul. Stefana Żeromskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Zambrowska, ul. Zdrojowa, ul. Adama Asnyka, ul. Adama Mickiewicza, ul. Bolesława Prusa, ul. Cypriana Kamila Norwida, ul. Gustawa Morcinka, ul. Jana Długosza, ul. Jana Kochanowskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ul. Marii Konopnickiej, ul. Mikołaja Reja, ul. Henryka Sienkiewicza.
11 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie, ul. Zambrowska 20 Kleosin stały Tak Kleosin: ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego
12 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie, ul. Zambrowska 20 Kleosin stały Tak Kleosin: ul. Ojca Janusza Walerowskiego, ul. Ojca Stefana Tarasiuka, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
13 Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach, 1 Czerewki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach
1 Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej, 1 Łupianka Stara stały Nie Sołectwa: Bokiny, Łupianka Nowa, Łupianka Stara, Wólka Waniewska
2 Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej, 47 Płonka Kościelna stały Nie Sołectwa: Gąsówka-Skwarki, Gąsówka-Somachy, Płonka Kościelna, Płonka-Kozły, Płonka-Matyski, Płonka-Strumianka, Roszki-Włodki, Roszki-Wodźki.
3 Szkoła Podstawowa w Łapach (Osse), ul. Letnia 1 Łapy stały Tak Sołectwa: Gąsówka-Osse, Gąsówka Stara (z ulicami), Łapy-Kołpaki, Łapy-Łynki, Miasto Łapy, ul.: Adama Asnyka, Kolejowa, Kościelna, Leśna, Letnia, Sokołowska, Sosnowa, Surażska, Teofila Lenartowicza, Warszawska, Wincentego Witosa
4 Budynek po Szkole Podstawowej w Daniłowie Dużym, 53 Daniłowo Duże stały Nie Sołectwa: Daniłowo Duże, Daniłowo Małe, Gąsówka-Oleksin, Gąsówka Stara (bez ulic), Łapy-Korczaki
5 Wiejski Dom Kultury w Uhowie, ul. Kościelna 42 Uhowo stały Nie Sołectwa: Uhowo I, Uhowo II
6 Przedszkole Nr 2 w Łapach, ul. Cmentarna 23 Łapy stały Nie Miasto Łapy, ul.: 3 - go Maja, Brańska, Cicha, Cukrownicza, Długa (34 do końca), Graniczna, Harcerska, ks. Bagińskiego, Południowa, Ppłk. Nilskiego-Łapińskiego, Słoneczna, Stalowa, Tęczowa, Cmentarna, Czerwonego Krzyża, Geodetów, Przemysłowa
7 Przedszkole Nr 2 w Łapach, ul. Cmentarna 23 Łapy stały Nie Miasto Łapy, ul.: 11 - go Listopada, Marii Konopnickiej, Parafialna, Żwirki i Wigury, Mała
8 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łapach im. M. Kopernika, ul Piękna 17 Łapy stały Tak Sołectwa: Łapy-Dębowina, Łapy-Pluśniaki, Łapy-Szołajdy, Miasto Łapy, ul.: Bociania, Bociańska, Bolesława Prusa, Bronisława Szwarce, Długa (1 - 33), Grzybowa, Henryka Sienkiewicza, Jaskółcza, Jasna, Jastrzębia, K. Kamieńskiego "Huzara", Kasprzaka, Krucza, Nadnarwiańska, Nowowiejska, Okopowa, Orla, Piękna, Powstańców Styczniowych, Spokojna, Wodociągowa, Wronia, Żurawia, Mariana Langiewicza
9 Gimnazjum Nr 1 w Łapach im. Ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego, ul. Jana Matejki 19 Łapy stały Tak Miasto Łapy, ul.: Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Goździkowska, Jacka Malczewskiego, Janusza Korczaka, Józefa Chełmońskiego, Józefa Pankiewicza, Juliana Fałata, Leona Wyczółkowskiego, Nikifora, Piotra Michałowskiego, Tadeusza Makowskiego, Wojciecha Kossaka, Xawerego Dunikowskiego
10 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łapach im. Papieża Jana Pawła II, ul. Polna 9 Łapy stały Tak Miasto Łapy ul.: Czeladnicza, Kłosowa, Krzywa, Leśnikowska, Łanowa, Mateusza Cygańskiego, Michała Siedleckiego, Mostowa, Odległa, Parkowa, Piwna, Północna, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Wąska, Żniwna, Osiedlowa, Polna (parzyste od 2 do 44, nieparzyste od 1do 23)
11 Biblioteka/Dom Kultury, ul. Nowy Rynek 15 Łapy stały Tak Miasto Łapy, ul.: Piaskowa (10 - do końca), Barwikowska, Boczna, Elizy Orzeszkowej, Gliniana, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Wodzickiego, Józefa Piłsudskiego, Włodzimierza Puchalskiego, Zachodnia, Żytnia, Łąkowa, Armii Krajowej, Gruntowa, Nowy Rynek
12 I Liceum Ogólnokształcące w Łapach, ul. Bohaterów Westerplatte 10 Łapy stały Nie Miasto Łapy, ul.: Bagno, Bohaterów Westerplatte, Dolna, Gen. Władysława Sikorskiego (51 - do końca), Gęsia, Główna, Przechodnia, Śliska, Średnia, Gen. Maczka, Tuwima, Szpitalna, Witkacego, Zdrojowa
13 Przedszkole Nr 1 w Łapach, ul. Polna 27 Łapy stały Tak Miasto Łapy, ul.: Głucha, Jana Cybisa, Jana Matejki, Kardynała Wyszyńskiego, Mokra, Ogrodowa, Płonkowska, Stanisława Wyspiańskiego, Szkolna, Wita Stwosza, Witolda Sławińskiego, Wygwizdowo, Żabia, Konwaliowa, Jaśminowa, Daliowa, Różana, Chabrowa, Hiacyntowa, Makowa, Stokrotkowa, Bukowa, Dębowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Klonowa, Nowa, Świerkowa, Topolowa, Piaskowa (1 - 9), Strażacka, Polna (parzyste od 46 do końca, nieparzyste od 31 do końca), Krańcowa
14 Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach, Sikorskiego 22a Łapy stały Tak Miasto Łapy, ul.: Gen. Władysława Sikorskiego (1 - 50), Górna, Handlowa, Mikołaja Kopernika, Plac Niepodległości
15 Dom Pomocy Społecznej w Uhowie, ul. Surażska 67 Uhowo dom pomocy społecznej Nie Uhowo, ul. Surażska 67
16 Samodzielny Publiczy Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Janusza Korczaka 23 Łapy szpital Nie Łapy, ul. Korczaka 23
1 Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, ul. Białostocka 19 Michałowo stały Tak Michałowo: ul. Białostocka, Ogrodowa, Słoneczna, Wyręby, Polna, Strzelecka, Podgórna, Nowy Świat wsie : Michałowo – Kolonia, Majdan, Kazimierowo, Kobylanka, Mościska, Kopce, Pieńki
2 Szkoła Podstawowa w Michałowie, ul. Sienkiewicza 21 Michałowo stały Tak Michałowo: ul. Sienkiewicza, Młynowa, Klonowa, ul. Leśna, Projektowana, Szkolna, Świętojańska, Kościelna, św. Jana Pawła II, Górna, Seweryna Michałowskiego, 3 Maja, Żwirki i Wigury, Akacjowa, Topolowa, Wierzbowa, Jaworowa, Piaskowa, Rolnicza, Sosnowa
3 Urząd Miejski w Michałowie, Białostocka 11 Michałowo stały Tak Michałowo: ul. Fabryczna, Gródecka, Hieronimowska, Kamiennobrodzka, Łąkowa, Plac 11 Listopada, Wsie: Kamienny Bród, Krynica
4 Dom Ludowy w Sokolu, 59 Sokole stały Tak Wsie: Sokole, Zajma, Żednia.
5 Świetlica w Topolanach, 29 Topolany stały Nie Wsie: Topolany, Tylwica, Tylwica-Kolonia, Tylwica-Majątek.
6 Remiza OSP w Nowej Woli, 80 Nowa Wola stały Tak Wsie: Hieronimowo, Hoźna, Krukowszczyzna, Nowa Wola, Potoka, Tokarowszczyzna.
7 Ośrodek Zdrowia w Juszkowym Grodzie, 20 Juszkowy Gród stały Nie Wsie: Barszczewo, Ciwoniuki, Gorbacze, Julianka, Juszkowy Gród, Kalitnik, Kowalowy Gród, Kuchmy – Kuce, Kuchmy – Pietruki, Nowe Kuchmy, Odnoga-Kuźmy, Planty, Sacharki, Stare Kuchmy, Lewsze, Kuryły, Oziabły
8 Świetlica na Osiedlu Bondary, Blok nr 5 Osiedle Bondary stały Nie Wsie: Bagniuki, Bieńdziuga, Bondary, Koleśne, Osiedle Bondary, Rybaki, Supruny, Suszcza, Tanica Dolna, Tanica Górna, Krugły Lasek, Maciejkowa Góra, Pólko
9 Ośrodek Zdrowia w Szymkach, 104 Szymki stały Nie Wsie: Budy, Leonowicze, Nowa Łuplanka, Romanowo, Stara Łuplanka, Szymki, Bachury, Cisówka, Nowosady, Brzezina, Zaleszany
10 Remiza OSP w Jałówce, Dworna 20 Jałówka stały Tak Wsie: Dublany, Gonczary, Kituryki, Kondratki, Mostowlany – Kolonia, Jałówka: ul.: Białostocka, Dworna, Kościelna, Leśna, Lipowa, Rynek, Szeroka, Szkolna, Zarzeczańska
11 Dom Pomocy Społecznej ”Spokojna Przystań” w Garbarach, 1 Garbary dom pomocy społecznej Nie Obwód zamknięty
12 Dom Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce, ul. Leśna 11 Jałówka dom pomocy społecznej Nie Obwód zamknięty
1 Wiejski Dom Kultury w Poświętnem, 21A Poświętne stały Tak Poświętne, Józefin, Gołębie, Chomizna, Grochy, Kamińskie Wiktory, Kamińskie Jaski, Kamińskie Ocioski, Kamińskie Pliszki, Zdrody Stare, Dzierżki, Dzierżki-Ząbki, Zdrody Nowe, Brzozowo-Solniki.
2 Świetlica Wiejska w Brzozowie Starym, 35 Brzozowo Stare stały Tak Brzozowo-Panki, Liza Nowa , Wołkuny, Liza Stara Brzozowo-Chabdy, Brzozowo-Chrzczony, Brzozowo-Chrzczonki, Brzozowo-Muzyły, Brzozowo Stare, Brzozowo-Antonie, Brzozowo-Korabie, Porośl-Wojsławy, Porośl-Głuchy.
3 Remiza OSP w Pietkowie, 49 Pietkowo stały Nie Pietkowo, Turek, Pietkowo-Drugie, Gabrysin, Wilkowo Stare, Łukawica, Wilkowo Nowe, Marynki.
1 Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu, ul. Józefa Piłsudskiego 1 Supraśl stały Tak Supraśl-ulice: 11 Listopada, 3 Maja, abp gen. Mirona Chodakowskiego, Butkiewicza i Ulmana, Cieliczańska, Ferdynanda Mareckiego, Józefa Piłsudskiego, Klasztorna, Klonowa, Konarskiego, Krasny Las, Ks. Stanisława Bójnowskiego, Ks. Stanisława Piotrowskiego, Modrzewiowa, Nowy Świat, Ogrodowa, Plac Tadeusza Kościuszki, Piaskowa, Podleśna, Podsupraśl, Posterunkowa, Profesora Sławińskiego, Świerkowa, Topolowa, Zielona
2 Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu, ul. Józefa Piłsudskiego 1 Supraśl stały Tak Supraśl-ulice: Aleksandra Chodkiewicza, Białostocka, Bp Leona Ludwika Jaworowskiego, Brzozówka, Cegielniana, Fryderyka Wilhelma Zacherta, Grzybowa, Kodeksu Supraskiego, Leona Dublaka, Leśna, Letniskowa, Lewitówka, Majowa, Ojców Bazylianów, Orla, Rymarka, Sarnia, Sosnowa, Sowia, Stanisława Staszica, Tartaczna, Uroczysko Pustelnia, Walerego Wróblewskiego, Wczasowa, Wiewiórcza, Wróbla, Źródlana, Żurawia, Miejscowośi: Cieliczanka, Dębowik kolonia
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach, ul. Zagórna 7 Ogrodniczki stały Tak Ciasne, Krasne, Ogrodniczki, Karakule, Sowlany
4 Świetlica Strażnicy OSP, 16 Sokołda stały Tak Czołnowo, Jałówka, Konne, Kopna Góra, Kozły kol. , Krzemienne, Łaźnie, Międzyrzecze, Pieczonka kol. , Podjałówka gaj. , Podłaźnie, Podsokołda, Sadowy Stok kol. , Sokołda, Surażkowo, Turo kol. , Woronicze, Zacisze, Zdroje kol.
5 Szkoła Podstawowa w Sobolewie, ul. Podlaska 8 Sobolewo stały Tak Drukowszczyzna, Henrykowo, Izoby gaj. , Krasny Las, Majówka, Sobolewo, Stary Majdan gaj. , Zielona gaj.
6 ADAMPOL S. A., ul. Usługowa 3 Zaścianki stały Tak Zaścianki
7 Świetlica Środowiskowa w Sobolewie, ul. Szosa Baranowicka 94 Sobolewo stały Nie Grabówka-ulice: Amerykańska, Berlińska, Brazylijska, Brukselska, Dębowa, Dolna, Europejska, Górna, Graniczna, Helsińska, Hiszpańska, Indyjska, Jałowcowa, Jodłowa, Klonowa, Klubowa, Konstantego Ciołkowskiego, Kwiatowa, Leśna, Londyńska, Madrycka, Meksykańska, Młodzieżowa, Modrzewiowa (strona parzysta), Modrzewiowa nr 1, Mokra, Morelowa, Myśliwska, Ottawska, Palmowa, Panamska, Paryska, Portugalska, Poziomkowa, Praska, Prosta, Różana, Rzymska, Sadowa, Szczęśliwa, Waszyngtońska, Wiśniowa, Wąska, Wspólna, Wysoka, Zielony Zakątek
8 Świetlica Środowiskowa w Sobolewie, ul. Szosa Baranowicka 94 Sobolewo stały Nie Grabówka-ulice: Agrestowa, Aloesowa, Ananasowa, Barwinkowa, Berberysowa, Białostocka, Borówkowa, Brzoskwiniowa, Bukowa (strona parzysta), Cisowa, Cynamonowa, Cyprysowa, Cytrynowa, Głogowa, Goryczkowa, Hebanowa, Imbirowa, Jemiołowa, Jeżynowa, Konwaliowa, Koperkowa, Korzenna, Laurowa, Lawendowa, Leszczynowa, Leśna Polana, Liliowa, Łopianowa, Lukrecjowa, Macierzankowa, Magnoliowa, Mahoniowa, Malinowa, Melisowa, Miętowa, Mniszkowa, Nagietkowa, Oliwkowa, Orzechowa, Pokrzywowa, Pomarańczowa, Rozmarynowa, Sekwojowa, Sportowa, Szałwiowa, Szosa Baranowicka (strona nieparzysta od nr 55 - 161 + 163/1, 163/2, 163/3, 163/4), Szosa Supraska, Tymiankowa, Świerkowa, Wypoczynkowa, Zielarska. Grabówka nr 148, nr 148A, nr 148C, nr 149, nr 149A, nr 154A, nr 155/1, nr 155/2
9 Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu, ul. Józefa Piłsudskiego 1 Supraśl stały Tak Supraśl-ulice: Aleja Niepodległości, Dolna, Juliusza Słowackiego, Kościelna, ks. Ottona Sidorowicza, Marii Konopnickiej, Nowa, Osiedle Robotnicze, Spółdzielcza, Szkolna, Żwirki i Wigury
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Surażu, ul. Bielska 4 Suraż stały Tak miasto Suraż , sołectwa Kowale, Końcowizna
2 Świetlica Wiejska, 110 Zawyki stały Nie Zawyki, Zawyki-Ferma
3 Świetlica Wiejska, 3 Rynki stały Tak Średzińskie, Rynki, Zimnochy-Susły, Zimnochy-Świechy
4 Siedziba Stowarzyszenia "Zielona Szkoła ", 1 Doktorce stały Nie Doktorce, Lesznia
1 Urząd Gminy w Turośni Kościelnej, ul. Białostocka 5, 18 - 106 Turośń Kośćielna, ul. Białostocka 5 Turośń Kościelna stały Nie Sołectwa: Turośń Kościelna I, Turośń Kościelna II, , Chodory, Czaczki Małe, Czaczki Wielkie, Dołki, Pomigacze, Lubejki, Juraszki, Iwanówka.
2 Szkoła Podstawowa w Turośni Dolnej, Turośń Dolna 20, 18 - 106 Turośń Kościelna, 20 Turośń Dolna stały Tak Sołectwa: Turośń Dolna, Dobrowoda, Borowskie Gziki, Borowskie Michały, Borowskie Skórki, Borowskie Wypychy, Borowskie Olki, Borowskie Żaki, Borowskie Cibory, Bojary, Stoczki, Piećki.
3 Szkoła Podstawowa w Tołczach, Tołcze 6, 18 - 106 Turośń Kościelna, 6 Tołcze stały Nie Sołectwa: Tołcze, Trypucie, Zalesiany, Niecki, Markowszczyzna, Barszczówka, Baciuty-Kolonia
4 Świetlica wiejska w Baciutach, Baciuty 41, 18 - 106 Turośń Kościelna, 41 Baciuty stały Nie Sołectwa: Baciuty, Baciuty Stacja, Topilec, Topilec-Kolonia, Zawady.
5 Świetlica wiejska w Niewodnicy Koryckiej, ul. Tadeusza Kościuszki 52, 18 - 106 Turośń Kościelna, ul. Tadeusza Kościuszki 52 Niewodnica Korycka stały Tak Sołectwa: Niewodnica Kościelna, Niewodnica Korycka
1 Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie, ul. Kochanowskiego 1 Tykocin stały Tak Tykocin
2 Budynek OSP, 28 Jeżewo Stare stały Nie Broniszewo, Jeżewo Nowe, Jeżewo Stare, Kapice-Lipniki, Kapice Stare, Stelmachowo Kol. , Stelmachowo
3 Budynek OSP, 18A Saniki stały Nie Saniki, Sawino
4 Świetlica wiejska, 23 Łaziuki stały Nie Kiślaki, Krosno, Łaziuki, Łazy Duże, Łazy Małe, Piaski, Słomianka, Szafranki, Tatary, Żuki
5 Budynek OSP, 14 Łopuchowo stały Tak Hermany, Łopuchowo, Nieciece, Kiermusy
6 Świetlica wiejska, 5 Siekierki stały Tak Bagienki, Dobki, Lipniki, Popowlany, Siekierki
7 Szkoła Podstawowa, 87 Radule stały Nie Leśniki, Pajewo, Radule, Rzędziany
8 Świetlica wiejska, 88 Sierki stały Tak Sierki
9 Dom Pomocy Społecznej pw. Św. Franciszka z Asyżu, Klasztorna 1 Tykocin dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej pw. Św. Franciszka z Asyżu w Tykocinie
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Ks. W. Rabczyńskiego, ul. Mickiewicza 2 Wasilków stały Tak Wasilków ulice: Bagienna, Białostocka, Bociania, Ciemna, Dworna, Gajna, Edwarda Godlewskiego, Tadeusza Kościuszki, Kryńska, Adama Mickiewicza, Nowa, Jana Pawła II, Pogodna, Rynek Kilińskiego, Słoneczna, Wincentego Witosa, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Zaułek. Wieś: Nowodworce
2 Szkoła Podstawowa im. króla Zygmunta Augusta, ul. Polna 1/4a Wasilków stały Tak Wasilków ulice: Cechowa, Chabrowa, Dolna, Elektryczna, Łukasza Górnickiego, Grodzieńska, Grzybowa, Jagodowa, Jakimy, Klonowa, Kolejowa, Kościelna od nr 1 do 61 oraz 63, 64, 66, 68, 70, 72, Kupiecka, Łazienna, Łąkowa, Olszowa, Piaskowa, Polna, Projektowana, Przejazdowa, Rzemieślnicza, Rolna, Spożywcza, Stanisława Staszica, Supraślska, Wielobranżowa, Wiśniowa, Wojtachowska, Grzegorza Wołowicza, Wspólna, Żurawia, Żwirowa.
3 Szkoła Podstawowa im. króla Zygmunta Augusta, Polna 1/4a Wasilków stały Tak Wasilków ulice: Akacjowa, Borsucza, Brzozowa, Cedrowa, Ignacego Daszyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Dębowa, Romana Dmowskiego, Jałowcowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Marii Konopnickiej, Krzywa, Leszczynowa, Lipowa, Lisia, 11 - go Listopada, Magnoliowa, Modrzewiowa, Orzechowa, Ignacego Paderewskiego, Panerka, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Podleśna, Prosta, Bolesława Prusa, Ks. Wacława Rabczyńskiego, Równoległa, Gen. Edwarda Rydza-Śmigłego, Gen. Władysława Sikorskiego, Juliusza Słowackiego, Gen. Kazimierza Sosnkowskiego, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Ukośna, Wierzbowa, Wiewiórcza, Zajęcza, Stefana Żeromskiego.
4 Przedszkole, ul. Sienkiewicza 24 Wasilków stały Nie Wasilków ulice: Błękitna, Cisowa, Czysta, Dereniowa, Jurowiecka, Kamienna, Leśna, Nadawki, Nadrzeczna, Ogrodowa, Piasta, Emilii Plater, Produkcyjna, Przemysłowa, Przytorowa, Henryka Sienkiewicza, Skrzatów, Stawowa, Torfowa, Zachodnia, Zakładowa, Zielona.
5 Przedszkole, ul. Polna 1/4c Wasilków stały Nie Wasilków ulice: Kościelna 62, 62/1, 65, 65A, 65B, 65C, 65D, 65E, 67, 69, 71, Krucza, Orla, Sokola
6 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Supraślska 2 Studzianki stały Tak Wsie: Dąbrówki, Horodnianka, Studzianki. Kolonie: Ożynnik, Zapieczki
7 Szkoła Podstawowa, ul. kościelna 1 Sochonie stały Nie wsie: Jurowce, Katrynka, Osowicze, Rybniki, Sielachowskie, Sochonie wraz z gajówką Burczak, Woroszyły, Wólka-Przedmieście, Wólka Poduchowna. Kolonie: Mostek, Zaścianek
1 Szkoła Podstawowa w Zabłudowie, ul. Adama Mickiewicza 20 Zabłudów stały Tak Zabłudów-Kolonia, Gnieciuki, Ochremowicze, Małynka, Kołpaki, Olszanka, Żywkowo, Sieśki, Aleksicze.
2 Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce, 40 Dobrzyniówka stały Tak Dobrzyniówka, Teodorowo, Folwarki Małe, Krasne, Folwarki Wielkie, Folwarki Tylwickie.
3 Szkoła Podstawowa w Rafałówce, 64 Rafałówka stały Tak Rafałówka, Borowiki, Kucharówka, Kamionka, Bobrowa, Kościukówka, Łukiany, Płoskie, Rudnica, Słomianka, Tatarowce, Zacisze, Zajezierce.
4 Świetlica Wiejska w Kurianach, 29 Kuriany stały Nie Kuriany, Białostoczek.
5 Była Szkoła Podstawowa w Zwierkach, 43 Zwierki stały Nie Protasy, Zwierki, Łubniki, Zagruszany.
6 Wiejski Dom Kultury w Krynickich, 55 Krynickie stały Nie Kowalowce, Solniki, Krynickie, Rzepniki, Żuki, Nowosady.
7 Wiejski Dom Kultury w Rybołach, 129 Ryboły stały Nie Ryboły, SK Ryboły, Laszki, Koźliki, Pawły, Ciełuszki, Dawidowicze, Kaniuki, Miniewicze, Ostrówki.
8 Świetlica Wiejska w Halickich, 3 Halickie stały Nie Halickie, Skrybicze, Bogdaniec, Józefowo, Kudrycze, Pasynki.
9 Szkoła Podstawowa w Zabłudowie, Adama Mickiewicza 20 Zabłudów stały Tak Zabłudów: ul. Białostocka, ul. 3 Maja, ul. Surażska, Trawiasta, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Bielska, ul. Cerkiewna, ul. Podrzeczna, ul. Muchawiecka, ul. Książąt Litewskich, ul. I Dywizji, ul. Szkolna, ul. Koziniec.
10 Szkoła Podstawowa w Zabłudowie, Adama Mickiewicza 20 Zabłudów stały Tak Zabłudów: ul. Kalwińska, ul. Św. Rocha, ul. Zamiejska, ul. Polna, ul. Adama Mickiewicza, ul. Rynek, ul. Kościelna, ul. Zaułek, ul. Grzegorza Chodkiewicza, ul. Radziwiłłowska, ul. Drukarzy Zabłudowskich, ul. Franciszka Karpińskiego, ul. Kazimierza Ostaszewskiego, ul. Sapiehów, ul. Józefa Manteuffla, ul. Izabeli Demblińskiej, Zabłudów Kolonia Miasto.
1 Sala Widowiskowa Urzędu Gminy Zawady, Plac Wolności 12 Zawady stały Tak Cibory-Chrzczony, Cibory Gałeckie, Cibory-Marki, Cibory-Kołaczki , Cibory-Krupy, Cibory-Witki , Konopki-Klimki, Konopki-Pokrzywnica, Krzewo-Plebanki, Łaś-Toczyłowo, Nowe Krzewo, Stare Krzewo, Targonie-Krytuły, Targonie Wielkie, Targonie-Wity, Zawady-Kolonia, Zawady: ul. Akacjowa, Kościuszki, Młynowa, Pl. Wolności, Sienkiewicza, Wesoła, ul. Spacerowa
2 Świetlica w Nowych Chlebiotkach, 38 Nowe Chlebiotki stały Nie Góra Strękowa, Kurpiki, Maliszewo-Łynki, Maliszewo-Perkusy, Nowe Chlebiotki, Nowe Grabowo, Rudniki, Stare Chlebiotki, Stare Grabowo, Strękowa Góra, Wieczorki.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Gródek, Michałowo, Supraśl 5 22 204 6 36
0.0000020000Nr 2 Gmina Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż 5 21 545 6 33
0.0000030000Nr 3 Czarna Białostocka, Wasilków 5 21 712 6 36
0.0000040000Nr 4 Gmina Turośń Kościelna, Choroszcz 4 16 930 6 34
0.0000050000Nr 5 Gmina Łapy , Poświętne 5 20 765 6 37
0.0000060000Nr 6 Gmina Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady 3 14 860 6 28
Podsumowanie 27 118 016 36 204

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 4 5 4 6 5 5 29
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 7 7 5 7 5 38
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 6 4 6 5 5 3 29
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 6 7 6 6 5 37
13 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE GOWINA 5 4 5 6 7 5 32
14 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” KW „NASZE PODLASIE” 7 7 7 6 7 5 39

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 207 12 969 12 961 58.36% 0.05836
12 214 94.24% 0.09424
Tak
2 21 547 12 071 12 064 55.99% 0.05599
11 580 95.99% 0.09599
Tak
3 21 725 11 041 11 036 50.80% 0.0508
10 658 96.57% 0.09657
Tak
4 16 913 9 534 9 531 56.35% 0.05635
9 221 96.75% 0.09675
Tak
5 20 797 11 676 11 672 56.12% 0.05612
11 226 96.18% 0.09618
Tak
6 14 862 8 588 8 587 57.78% 0.05778
8 098 94.31% 0.09431
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 672 29 10.59% 0.01059
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 15 281 38 24.26% 0.02426
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 2 912 29 4.62% 0.00462
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 21 826 37 34.65% 0.03465
13 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 6 731 32 10.68% 0.01068
14 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 9 575 39 15.20% 0.0152

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 672 29 2 10.59% 0.01059
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 15 281 38 8 24.26% 0.02426
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 2 912 29 0 4.62% 0.00462
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 21 826 37 12 34.65% 0.03465
Tak
13 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 6 731 32 2 10.68% 0.01068
Tak
14 KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE” 9 575 39 3 15.20% 0.0152
Tak

Rada Powiatu Białostockiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KACZAN Jan 703 5.76% 0.00576
Tak
1 2 2 CYWONIUK Michał 468 3.83% 0.00383
Nie
1 2 3 KUNIEC Dorota 139 1.14% 0.00114
Nie
1 2 4 SZEREMETA Grażyna 205 1.68% 0.00168
Nie
1 4 1 KOZŁOWSKI Michał 1 051 8.60% 0.0086
Tak
1 4 2 GRYCUK Anna 1 198 9.81% 0.00981
Tak
1 4 3 SIEMIENIUK Eugeniusz 890 7.29% 0.00729
Tak
1 4 4 BUDZISZ Bogdan 364 2.98% 0.00298
Nie
1 4 5 MARKIEWICZ Anna Janina 167 1.37% 0.00137
Nie
1 4 6 JURCZUK Magdalena 417 3.41% 0.00341
Nie
1 4 7 KORONKIEWICZ Paweł 710 5.81% 0.00581
Nie
1 8 1 PASZKO Małgorzata 298 2.44% 0.00244
Nie
1 8 2 JANUSZCZYK Mateusz 87 0.71% 0.00071
Nie
1 8 3 SZKLARZ Justyna 57 0.47% 0.00047
Nie
1 8 4 KULESZA Karol 135 1.11% 0.00111
Nie
1 8 5 MUSZYŃSKA Urszula 77 0.63% 0.00063
Nie
1 8 6 DAKOWICZ Emilian 32 0.26% 0.00026
Nie
1 10 1 SUCHOCKI Henryk 1 185 9.70% 0.0097
Tak
1 10 2 BORKOWSKA Monika Anna 649 5.31% 0.00531
Nie
1 10 3 TOPOLEWICZ Marek 280 2.29% 0.00229
Nie
1 10 4 GOŁĘBIEWSKA Joanna Mariola 145 1.19% 0.00119
Nie
1 10 5 NAREWSKA Bożena 368 3.01% 0.00301
Nie
1 10 6 BORYS-PAKIEŁA Halina 28 0.23% 0.00023
Nie
1 10 7 HAJDUCZENIA Marian 345 2.82% 0.00282
Nie
1 13 1 SIEKIERKO Marcin 404 3.31% 0.00331
Nie
1 13 2 BARAN Mariusz 279 2.28% 0.00228
Nie
1 13 3 SIENKIEWICZ Katarzyna 86 0.70% 0.0007
Nie
1 13 4 MICZEJKO Adam 37 0.30% 0.0003
Nie
1 13 5 LESZCZYŃSKA Irena 16 0.13% 0.00013
Nie
1 14 1 FIŁONOWICZ Wojciech 343 2.81% 0.00281
Nie
1 14 2 BURAK Dorota 290 2.37% 0.00237
Nie
1 14 3 PANKIEWICZ Piotr 205 1.68% 0.00168
Nie
1 14 4 POTOCKA Monika 131 1.07% 0.00107
Nie
1 14 5 HOŁOWNIA Adam 196 1.60% 0.0016
Nie
1 14 6 MATEJCZUK Jolanta Agata 139 1.14% 0.00114
Nie
1 14 7 ZASTOCKI Adam 90 0.74% 0.00074
Nie
2 2 1 BAGIŃSKA Danuta Maria 707 6.11% 0.00611
Nie
2 2 2 PASZKO Helena 193 1.67% 0.00167
Nie
2 2 3 ALEKSIEJCZUK Franciszek 64 0.55% 0.00055
Nie
2 2 4 KULIKOWSKA Barbara 103 0.89% 0.00089
Nie
2 2 5 ZALEWSKI Bolesław 64 0.55% 0.00055
Nie
2 4 1 GRABOWSKA Barbara 1 128 9.74% 0.00974
Tak
2 4 2 JAROSZUK Elżbieta 585 5.05% 0.00505
Tak
2 4 3 PRZYMIERSKA Beata Małgorzata 336 2.90% 0.0029
Nie
2 4 4 KOCZUK-BARAN Elżbieta 254 2.19% 0.00219
Nie
2 4 5 KALINOWSKI Grzegorz 174 1.50% 0.0015
Nie
2 4 6 NIKICIUK Daniel 175 1.51% 0.00151
Nie
2 4 7 NOWICKI Dawid 152 1.31% 0.00131
Nie
2 8 1 SZYMCZUKIEWICZ Szymon 311 2.69% 0.00269
Nie
2 8 2 KOROLCZUK Emilia 183 1.58% 0.00158
Nie
2 8 3 WASILJEW Paulina 42 0.36% 0.00036
Nie
2 8 4 KŁOKOWSKI Mariusz 79 0.68% 0.00068
Nie
2 10 1 NIENAŁTOWSKA Bożena 1 268 10.95% 0.01095
Tak
2 10 2 BABUL Andrzej 1 000 8.64% 0.00864
Tak
2 10 3 REGUCKA Alicja Elżbieta 432 3.73% 0.00373
Nie
2 10 4 REDLIŃSKI Mariusz 332 2.87% 0.00287
Nie
2 10 5 LULEWICZ Cezary 463 4.00% 0.004
Nie
2 10 6 WILENTA Anna 290 2.50% 0.0025
Nie
2 13 1 ZAJKOWSKI Maciej 581 5.02% 0.00502
Nie
2 13 2 ROGALSKA Marianna 268 2.31% 0.00231
Nie
2 13 3 DĄBROWSKI Karol 18 0.16% 0.00016
Nie
2 13 4 KONOPKA Barbara 36 0.31% 0.00031
Nie
2 14 1 GRADKOWSKI Jan 1 376 11.88% 0.01188
Tak
2 14 2 STĘPNICKA Katarzyna 365 3.15% 0.00315
Nie
2 14 3 GORDON Henryka 117 1.01% 0.00101
Nie
2 14 4 BRONISZEWSKA Izabela 114 0.98% 0.00098
Nie
2 14 5 KŁOSKO Grzegorz 183 1.58% 0.00158
Nie
2 14 6 GAIŃSKI Tomasz 63 0.54% 0.00054
Nie
2 14 7 GENIUSZ Michał 124 1.07% 0.00107
Nie
3 2 1 PEŁKOWSKI Antoni 988 9.27% 0.00927
Nie
3 2 2 GUZOWSKA Magdalena 69 0.65% 0.00065
Nie
3 2 3 FILIPOWICZ Tomasz 57 0.53% 0.00053
Nie
3 2 4 ŻUKOWSKA Agnieszka 49 0.46% 0.00046
Nie
3 4 1 DEN Jolanta 1 872 17.56% 0.01756
Tak
3 4 2 DĄBROWSKI Wiesław 720 6.76% 0.00676
Tak
3 4 3 TYSZKIEWICZ-WINOGRODZKA Tamara Maria 237 2.22% 0.00222
Nie
3 4 4 SAKOWICZ Leopold 127 1.19% 0.00119
Nie
3 4 5 SZUTKO Katarzyna 144 1.35% 0.00135
Nie
3 4 6 ŻUKOWSKI Zbigniew 85 0.80% 0.0008
Nie
3 4 7 LEWKOWICZ Bogusław 223 2.09% 0.00209
Nie
3 8 1 ZAWISTOWSKI Adam Robert 412 3.87% 0.00387
Nie
3 8 2 GRUSZEWSKA Marzanna 51 0.48% 0.00048
Nie
3 8 3 WĄSIEWICZ Dawid 22 0.21% 0.00021
Nie
3 8 4 STEPANIUK Beata 36 0.34% 0.00034
Nie
3 8 5 CZAJKOWSKA Marta 50 0.47% 0.00047
Nie
3 8 6 MARCHEL Rafał 35 0.33% 0.00033
Nie
3 10 1 PIOTROWSKA Jadwiga 1 153 10.82% 0.01082
Tak
3 10 2 ŻUKOWSKI Zenon 729 6.84% 0.00684
Tak
3 10 3 BIŃKOWSKI Jerzy 288 2.70% 0.0027
Nie
3 10 4 BERENSZTEJN Ryszard Antoni 199 1.87% 0.00187
Nie
3 10 5 MALICKA Barbara 272 2.55% 0.00255
Nie
3 10 6 GROMAK Zbigniew 56 0.53% 0.00053
Nie
3 10 7 TOCZKO Wioletta 420 3.94% 0.00394
Nie
3 13 1 PTASZYŃSKI Sebastian 525 4.93% 0.00493
Tak
3 13 2 ŁUCKIEWICZ Tomasz 441 4.14% 0.00414
Nie
3 13 3 STASIEŁUK Bożena 177 1.66% 0.00166
Nie
3 13 4 ZNAJDA Agnieszka 70 0.66% 0.00066
Nie
3 13 5 SAKOWICZ Krystyna 42 0.39% 0.00039
Nie
3 14 1 PUSZ Wiesław 172 1.61% 0.00161
Nie
3 14 2 SAKOWICZ Jacek 442 4.15% 0.00415
Nie
3 14 3 BEJM Jacek Mariusz 228 2.14% 0.00214
Nie
3 14 4 CIMOCH Jolanta 64 0.60% 0.0006
Nie
3 14 5 SKOWROŃSKA Barbara Cecylia 32 0.30% 0.0003
Nie
3 14 6 GEMBALA Dorota 90 0.84% 0.00084
Nie
3 14 7 OZOROWSKI Grzegorz 81 0.76% 0.00076
Nie
4 2 1 KONDRACKI Paweł 1 252 13.58% 0.01358
Tak
4 2 2 RUTKOWSKI Jacek 54 0.59% 0.00059
Nie
4 2 3 WALIŃSKA Grażyna 50 0.54% 0.00054
Nie
4 2 4 GAWROŃSKA Justyna 21 0.23% 0.00023
Nie
4 2 5 SUSZKO Tomasz 26 0.28% 0.00028
Nie
4 2 6 PASZKOWSKA Iwona Małgorzata 95 1.03% 0.00103
Nie
4 4 1 ŁADA Rafał 903 9.79% 0.00979
Tak
4 4 2 SZEKALSKA Dorota 275 2.98% 0.00298
Nie
4 4 3 SOKÓŁ Piotr Eugeniusz 108 1.17% 0.00117
Nie
4 4 4 ŚWIERZBIŃSKA Iwona 85 0.92% 0.00092
Nie
4 4 5 ZAGÓRSKI Tomasz 123 1.33% 0.00133
Nie
4 8 1 WILCZEWSKI Michał Igor 231 2.51% 0.00251
Nie
4 8 2 WOŁEJKO Monika Marzena 57 0.62% 0.00062
Nie
4 8 3 BĄK Iwona 60 0.65% 0.00065
Nie
4 8 4 OŚWIECIŃSKA Weronika 32 0.35% 0.00035
Nie
4 8 5 PILISIEWICZ Mariusz 69 0.75% 0.00075
Nie
4 10 1 PERKOWSKI Jan Bolesław 1 519 16.47% 0.01647
Tak
4 10 2 BIERYŁO Bożena 672 7.29% 0.00729
Tak
4 10 3 DOJLIDA Piotr Paweł 622 6.75% 0.00675
Nie
4 10 4 TOŁOCZKO Anna 168 1.82% 0.00182
Nie
4 10 5 JURCZAK Robert 142 1.54% 0.00154
Nie
4 10 6 ZGIET Ewa 208 2.26% 0.00226
Nie
4 13 1 POLAK Karolina 823 8.93% 0.00893
Nie
4 13 2 RUŁA Bogusław Roman 129 1.40% 0.0014
Nie
4 13 3 BOKUN Marta 95 1.03% 0.00103
Nie
4 13 4 CYMBALISTY Wojciech Jan 293 3.18% 0.00318
Nie
4 13 5 SIEMIENIUK Piotr 140 1.52% 0.00152
Nie
4 13 6 ADAMSKA Hanna Dorota 13 0.14% 0.00014
Nie
4 14 1 BOGDAN Antoni 508 5.51% 0.00551
Nie
4 14 2 GRUŻEWSKA Elżbieta 150 1.63% 0.00163
Nie
4 14 3 CZABAN Małgorzata 90 0.98% 0.00098
Nie
4 14 4 TRUSKOLASKI Emil 96 1.04% 0.00104
Nie
4 14 5 HANUSIAK-KNAPIK Eugenia 22 0.24% 0.00024
Nie
4 14 6 RYDZEWSKI Tomasz 90 0.98% 0.00098
Nie
5 2 1 NIEKRASZ Jarosław 102 0.91% 0.00091
Nie
5 2 2 KACZYŃSKA Aneta 79 0.70% 0.0007
Nie
5 2 3 KAMIŃSKI Grzegorz Piotr 41 0.37% 0.00037
Nie
5 2 4 GOLUCH Kamila Agnieszka 47 0.42% 0.00042
Nie
5 2 5 JANCZEWSKI Michał 26 0.23% 0.00023
Nie
5 4 1 ŁAPIŃSKI Jacek 699 6.23% 0.00623
Nie
5 4 2 PRZEŚNIAK Elżbieta 340 3.03% 0.00303
Nie
5 4 3 KAMIŃSKI Jerzy 203 1.81% 0.00181
Nie
5 4 4 ŁUDŹ Roman Tadeusz 96 0.86% 0.00086
Nie
5 4 5 CWALIŃSKA Sylwia Maria 26 0.23% 0.00023
Nie
5 4 6 MAZURKIEWICZ Halina Maria 51 0.45% 0.00045
Nie
5 4 7 FRONC Andrzej 164 1.46% 0.00146
Nie
5 8 1 ŁUPIŃSKI Wojciech 141 1.26% 0.00126
Nie
5 8 2 TRUSKOLASKA Krystyna 64 0.57% 0.00057
Nie
5 8 3 KOWALEWICZ Leszek Zbigniew 38 0.34% 0.00034
Nie
5 8 4 MINTA Marcin 26 0.23% 0.00023
Nie
5 8 5 ŁAPIŃSKA Wiesława Stanisława 21 0.19% 0.00019
Nie
5 10 1 CZEPE Roman 1 980 17.64% 0.01764
Tak
5 10 2 RZĄCA Sylwia 790 7.04% 0.00704
Tak
5 10 3 BUSŁOWSKA Maria 929 8.28% 0.00828
Tak
5 10 4 GĄSOWSKA Grażyna 651 5.80% 0.0058
Nie
5 10 5 PŁOŃSKI Wojciech Michał 450 4.01% 0.00401
Nie
5 10 6 PERKOWSKI Zenon 308 2.74% 0.00274
Nie
5 13 1 GOŁASZEWSKI Mariusz 1 086 9.67% 0.00967
Tak
5 13 2 PIEKUTOWSKA Alicja 118 1.05% 0.00105
Nie
5 13 3 ŁAPIŃSKI Krzysztof 194 1.73% 0.00173
Nie
5 13 4 PODBIELSKA Katarzyna 74 0.66% 0.00066
Nie
5 13 5 FASZCZEWSKI Andrzej 56 0.50% 0.0005
Nie
5 13 6 PIEKUTOWSKI Grzegorz 103 0.92% 0.00092
Nie
5 13 7 KAMIŃSKA Grażyna Teresa 13 0.12% 0.00012
Nie
5 14 1 GĄSOWSKI Andrzej 909 8.10% 0.0081
Tak
5 14 2 BRZOZOWSKA Zdzisława Gertruda 87 0.77% 0.00077
Nie
5 14 3 WRÓBLEWSKI Tadeusz 242 2.16% 0.00216
Nie
5 14 4 MANOŚ Joanna 332 2.96% 0.00296
Nie
5 14 5 CHRUŚCIEL Marta Barbara 7 0.06% 6.0E-5
Nie
5 14 6 OSSOWSKI Adam Bogdan 253 2.25% 0.00225
Nie
5 14 7 BRZOSKO Wiktor 480 4.28% 0.00428
Nie
6 2 1 KWIATKOWSKI Bogusław 712 8.79% 0.00879
Nie
6 2 2 PUCZYŃSKI Jan 140 1.73% 0.00173
Nie
6 2 3 ADAMSKA Urszula 48 0.59% 0.00059
Nie
6 2 4 KOSIOREK Ewa 40 0.49% 0.00049
Nie
6 2 5 WĄDOŁOWSKI Tadeusz 130 1.61% 0.00161
Nie
6 4 1 POGORZELSKI Paweł 688 8.50% 0.0085
Nie
6 4 2 LEBIEDZIŃSKI Bogusław 156 1.93% 0.00193
Nie
6 4 3 TRYZNA Iwona 126 1.56% 0.00156
Nie
6 4 4 KURZYNA Marek Stanisław 62 0.77% 0.00077
Nie
6 4 5 ROGOWICKA Monika 167 2.06% 0.00206
Nie
6 8 1 BRZOZOWSKI Bogdan Jarosław 118 1.46% 0.00146
Nie
6 8 2 BĄK Patrycja 84 1.04% 0.00104
Nie
6 8 3 OŚWIECIŃSKI Damian 64 0.79% 0.00079
Nie
6 10 1 ŁUKASZEWICZ Zdzisław 1 228 15.16% 0.01516
Tak
6 10 2 BACKIEL Adam 1 359 16.78% 0.01678
Tak
6 10 3 KRZEWSKI Jan 501 6.19% 0.00619
Nie
6 10 4 WĄDOŁOWSKA Antonina 85 1.05% 0.00105
Nie
6 10 5 BRZESKA Renata 312 3.85% 0.00385
Nie
6 13 1 RAKIEĆ Anna 262 3.24% 0.00324
Nie
6 13 2 BIELSKA Dagmara Monika 50 0.62% 0.00062
Nie
6 13 3 KALINOWSKI Sebastian 129 1.59% 0.00159
Nie
6 13 4 DYBACKA Beata 124 1.53% 0.00153
Nie
6 13 5 RUDNICKI Damian 49 0.61% 0.00061
Nie
6 14 1 ZDANOWICZ Bogdan 1 038 12.82% 0.01282
Tak
6 14 2 WĄDOŁOWSKI Ireneusz 209 2.58% 0.00258
Nie
6 14 3 BAGIŃSKI Grzegorz 104 1.28% 0.00128
Nie
6 14 4 CACKOWSKA Anna 34 0.42% 0.00042
Nie
6 14 5 RADZISZEWSKA Jolanta 79 0.98% 0.00098
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Białostocki - ogółem 16 258 220 146 101 118 016 122 6 9
Gminy ogółem 15 231 214 146 101 118 016 122 6 9
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 406 17 890 16 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 14 210 210 124 695 100 126 106 6 8 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 36 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 51 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 204 96 47% 108 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 103 47 46% 56 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 549 178 32% 371 68%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 14 0 0% 14 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 29 7 24% 22 76%
Ogółem 856 321 38% 535 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 46 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 50 45
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 47 46
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 46 41 48
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 72 17 24% 55 76%
30-39 202 78 39% 124 61%
40-59 446 178 40% 268 60%
60+ 136 48 35% 88 65%
Ogółem 856 321 38% 535 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 8 3 38% 5 63%
40-59 32 4 13% 28 88%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 43 7 16% 36 84%