Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 86 924
Wyborców 71 166
Obwodów 80
  • Wybory do Rady Powiatu Brzeskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina miasto brzegGmina Miasto Brzeg 24 4 21 20 133
gmina skarbimierzGmina Skarbimierz 12 15 15 34 34
gmina grodkozwGmina Grodków 20 15 15 66 66
gmina lewin brzeskiGmina Lewin Brzeski 7 15 15 35 35
gmina lubszaGmina Lubsza 11 15 15 42 42
gmina olszankaGmina Olszanka 6 15 15 19 19

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Hala Sportowa), ul. Oławska 2A Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Długa, Filozofów, Oławska, Plac Bramy Wrocławskiej, Plac Moniuszki, Plac Zamkowy, Prochowa, Świętej Jadwigi, Wrocławska
2 Urząd Stanu Cywilnego-Ratusz (hol USC-wejście od strony dziedzińca Ratusza), Rynek 1 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Błonie, Cegielniana, Chopina, Górna, Grobli, Jezuitów, Kępa Młyńska, Krakusa, Nadbrzeżna, Nadodrzańska, Pańska, Plac Drzewny, Plac Nad Odrą, Różana, Strzelecka, Szpitalna, Wał Śluzowy, Władysława Jagiełły, Wojska Polskiego, Zamkowa
3 Przedszkole Publiczne nr 6, ul. Wysoka 1 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Blacharska, Dzierżonia, Garbarska, Kapucyńska, Kowalska, Młynarska, Panieńska, Plac Koszarowy, Plac Młynów, Polska, Reja, Rzeźnicza, Stare Koszary, Wysoka, Zakonnic
4 Urząd Stanu Cywilnego-Ratusz (poczekalnia Sali Ślubów-główne wejście do Sali Ślubów), ul. Rynek 1 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: 3 Maja, Bolesława Chrobrego, Jabłkowa, Kościelna, Lekarska, Mleczna, Plac Kościelny, Rynek, Staromiejska, Sukiennice, Emlii Plater
5 Publiczne Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Lompy 1 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Agrestowa, Cicha, Czereśniowa, Dębowa, Drzymały, Jagodowa, Karłowicza, Krzywa, Kwiatowa, Liliowa, Lompy, Lwowska, Malinowa, Małujowicka, Mały Rynek, Orla, Partyzantów, Pomorska, Poziomkowa, Słoneczna, Śliwkowa, Tęczowa, Wileńska, Wiśniowa, Wojciecha, Wyspiańskiego, Zielona
6 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 (sala gimnastyczna), ul. Kamienna 2 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Herberta, Kamienna, Księcia Jerzego II Piasta , Mossora, Nowy Rynek, Ofiar Katynia, Powstańców Śląskich
7 Zespół Szkól Budowalnych, ul. Kamienna 3 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Krzyszowica, Mickiewicza, Rybacka
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 (świetlica), ul. Kamienna 2 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Kolejowa, Szkolna
9 Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Boh. Monte Cassino 1 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Chorążych, Fabryczna, Kombatantów, Kotlarska, Kruszyńska, Nysańska, Pierwszej Brygady, Polna, Rzemieślnicza, Saperska, Sikorskiego, Wita Stwosza, Ziemi Tarnowskiej
10 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Boh. Monte Cassino 14 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Bohaterów Monte Cassino, Piwowarska, Władysława Łokietka
11 Publiczne Przedszkole Nr 10, ul. Makarskiego 5 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Brzechwy, Makuszyńskiego, Porazińskiej, Słowackiego
12 Publiczne Przedszkole Nr 7, ul. Gaj 1 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Działkowa, Księdza Makarskiego, Morcinka, Poprzeczna
13 Klub Spółdzielni Mieszkaniowej "ZGODA", ul. Brzechwy 3 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Ciepłownicza, Elektryczna, Janczarskiego, Karola Szymanowskiego, Kopernika, Korczaka, Skladowa, Starobrzeska, Szancera
14 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Poprzeczna 1 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Bohaterów Westerplatte, Generała Grota-Roweckiego, Majora Sucharskiego
15 Stowarzyszenie Chorych na SM, ul. 1 Maja 2 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: 1 Maja, Broniewskiego, Dąbrowskiej, Gaj, Gdańska, Górnośląska, Grudziądzka, Kani, Katowicka, Korfantego, Kościuszki, Norwida, Orzeszkowej, Plac Dąbrowskiego, Poznańska, Prusa, Ptasia, Reymonta, Struga, Tetmajera, Toruńska, Tuwima, Żeromskiego, Żołnierzy Wyklętych
16 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Stadion Miejski), ul. Sportowa 1 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Cisowa, Fredry, Jaśminowa, Jodłowa, Kasztanowa, Kilińskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kusocińskiego, Lipowa, Modrzewiowa, Platanowa, Sportowa, Topolowa, Zapolskiej
17 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, ul. Słowiańska 18 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Kardynała Wyszyńskiego, Marszałka Piłsudskiego, Słowiańska
18 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Jana Pawła II 5 Brzeg stały Tak Miasto Brzeg ulice: Piastowska, Plac Dworcowy, Spacerowa, Towarowa, Trzech Kotwic
19 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Robotnicza 22 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Grunwaldzka, Hetmana Tarnowskiego, Krótka, Lechicka, Legionistów, Planty, Robotnicza, Wolności
20 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZGODA, Klub SAWA, ul. Chocimska 7 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Chocimska, Króla Jana III, Marysieńki, Skłodowskiej, Sobieskiego, Wiedeńska, Wierzbowa, Włościańska
21 I Liceum Ogólnokształcące, ul. Armii Krajowej 7 Brzeg stały Nie Miasto Brzeg ulice: Armii Krajowej, Generała Andersa, Głowackiego, Jana Pawła II, Księdza Popiełuszki, Myczkowskiego, Wydzarzeń Brzeskich 1966 r.
22 Zakład Karny Brzeg, ul. Chrobrego 29 Brzeg zakład karny Nie Zakład Karny w Brzegu
23 Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu, ul. Mossora 1 Brzeg szpital Nie Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu
24 Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu-Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Nysańska 4 - 6 Brzeg szpital Nie Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu-Oddział Rehabilitacji Neurologicznej
1 Dom Ludowy, 44 Zwanowice stały Nie Sołectwa: Zwanowice, Kopanie
2 Dom Ludowy, 84 Kruszyna stały Tak Sołectwa: Kruszyna, Prędocin
3 Dom Ludowy, ul. Wesoła 11 Pawłów stały Tak sołectwo Pawłów
4 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Jaśminowa 1 Żłobizna stały Tak sołectwo Żłobizna
5 Dom Ludowy, ul. Klonowa 7 Zielęcice stały Tak sołectwo Zielęcice
6 Dom Ludowy, 25 Skarbimierz stały Nie sołectwo Skarbimierz
7 Gminne Gimnazjum w Skarbimierzu-Osiedle, Akacjowa 27 Skarbimierz-Osiedle stały Tak osiedle Skarbimierz-Osiedle
8 Budynek byłego Przedszkola, 65 Małujowice stały Nie sołectwo Małujowice
9 Dom Ludowy, 88A Łukowice Brzeskie stały Tak Sołectwa: Łukowice Brzeskie, Bierzów
10 Dom Ludowy, 63 Pępice stały Nie sołectwo Pępice
11 Przedszkole, 64 Brzezina stały Nie sołectwo Brzezina
12 Dom Ludowy, 32 Lipki stały Nie sołectwo Lipki
1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Powstańców Śląskich 24 Grodków stały Nie Miasto Grodków, ulice: Klubowa, Ligonia, Miarki, Powstańców Śląskich, Słowackiego, Traugutta, Wiejska, Wrocławska
2 Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 13 Grodków stały Tak Miasto Grodków, ulice : Chopina, Bolesława Chrobrego, Elsnera, Grunwaldzka, Władysława Jagiełły, Moniuszki, Reymonta, Rynek, Sienkiewicza od 1 do 13 (numery nieparzyste) i od 2 do 20 (numery parzyste), Szpitalna od 1 do końca z wyłączeniem nr 14
3 Hala Sportowa im. Zdzisława Zielonki przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 29 A Grodków stały Tak Miasto Grodków, ulice: Klonowa, Krakowska od 1 do 29 (numery nieparzyste) i od 2 do 30 (numery parzyste), Sienkiewicza od 24 do 98 (numery parzyste) i od 15 do 43 (numery nieparzyste), Szpitalna 14, Opolska, Sadowa, Tadeusza Zawadzkiego, Zielona
4 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Krakowska 20 Grodków stały Tak Miasto Grodków, ulice: Dąbrowskiej, Jaśminowa, Kochanowskiego, Konwaliowa, Krakowska od 31A do końca (wszystkie numery), Krańcowa, Krzywa, Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, Makowa, Matejki, Norwida, Poprzeczna, Prusa, Reja, Różana, Sienkiewicza od 100 do końca (numery parzyste) i od 45 do końca (numery nieparzyste), Tulipanowa, Wrzosowa
5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Morcinka 2 Grodków stały Tak Miasto Grodków, ulice: Bogusławskiego, Konopnickiej, Kossaka, Kosynierów, Kościuszki, Krótka, Miła, Racławicka, Radosna, Styki, Szczęśliwa, Tetmajera, Wesoła, Żeromskiego, Życzliwa
6 Dom Kultury, ul. Kasztanowa 16 Grodków stały Tak Miasto Grodków, ulice: Głowackiego, Grenadierów, Kasztanowa, Kołłątaja, Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Morcinka, Sienkiewicza 22, Sportowa, Szkolna, Warszawska od 1 do 37 (numery nieparzyste) i od 2 do końca (numery parzyste), Wyspiańskiego
7 Kino Klaps, ul. Powstańców Śl. 16 Grodków stały Tak Osiedle Półwiosek, ulice: Akacjowa, Cicha, Leśna, Miodowa, Ogrodowa, Otmuchowska, Polna, Skośna, Sosnowa, Warszawska od 39 do końca (numery nieparzyste)
8 Publiczna Szkoła Podstawowa, 32B Kopice stały Nie Sołectwa: Kopice, Nowa Wieś Mała, Więcmierzyce.
9 Świetlica Wiejska, 15 Żelazna stały Nie Sołectwa : Głębocko, Osiek Grodkowski, Żelazna.
10 Świetlica Wiejska, 90B Tarnów Grodkowski stały Nie Sołectwa : Gola Grodkowska, Tarnów Grodkowski
11 Publiczna Szkoła Podstawowa, 19 Lipowa stały Tak Sołectwa: Lipowa, Przylesie Dolne.
12 Remiza Strażacka, 35A Wierzbnik stały Tak Sołectwa: Polana, Wierzbnik.
13 Publiczna Szkoła Podstawowa, 105 Kolnica stały Tak Sołectwa : Bąków, Kolnica, Młodoszowice, Wojsław.
14 Publiczna Szkoła Podstawowa, 119 Gnojna stały Tak Sołectwa : Gnojna, Jeszkotle, Lubcz, Zielonkowice.
15 Szkoła Podstawowa, 78 Gałązczyce stały Tak Sołectwa : Gałązczyce, Gierów, Mikołajowa, Sulisław, Wierzbna.
16 Publiczna Szkoła Podstawowa, 63 Jędrzejów stały Nie Sołectwa : Jędrzejów, Starowice Dolne, Wójtowice, Żarów
17 Świetlica Wiejska, 21 Kobiela stały Nie Sołectwa : Bogdanów, Jaszów, Kobiela, Rogów, Strzegów, Wojnowiczki.
18 Dom Pomocy Społecznej, ul. Mickiewicza 15 Grodków dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Grodkowie
19 Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, ul. Szpitalna 13 Grodków szpital Nie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Grodkowie
20 Oddział Zewnętrzny w Grodkowie Zakładu Karnego w Brzegu, ul. Sienkiewicza 23 Grodków oddział zewnętrzny zakładu karnego Nie Oddział Zewnętrzny w Grodkowie Zakładu Karnego w Brzegu
1 Sala Świetlicy Terapeutycznej, ul. Moniuszki 41 A Lewin Brzeski stały Tak Część miasta Lewin Brzeski obejmująca ulice : Aleja Wojska Polskiego , Asnyka, Chopina, Jesienna, Kasztanowa, Kilińskiego, Konopnickiej, Marzanny, Mickiewicza, Moniuszki, Romantyczna, Słowackiego, Węgierska, Wyspiańskiego
2 Sala narad Urzędu Miejskiego, ul. Rynek 26 Lewin Brzeski stały Tak Część miasta Lewin Brzeski obejmująca ulice : Chorzelin, Dąbrowskiego, Dzierżonia, Fabryczna, Hallera, Kolejowa, Kopernika, Kwiatowa, Matejki, Miodowa, Narutowicza, Obrońców Westerplatte, Partyzantów, Piasta Kołodzieja, Pocztowa, Powstańców Śląskich, Rolna, Rynek, Sikorskiego, Zamkowa.
3 Sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Mickiewicza 6 Lewin Brzeski stały Tak Część miasta Lewin Brzeski obejmująca ulice: Akacjowa, Cicha, Diamentowa, Ignacego Krasickiego, Kosynierów, Kościuszki, Leśna, Niemodlińska, Nysańska, Ochronna, Ogrodowa, Okrzei, Rzemieślnicza, Radosna, Rubinowa, Szafirowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wymarzona. Sołectwa: sołectwo Buszyce obejmujące wieś Buszyce, sołectwo Chróścina obejmujące wieś Chróścina, sołectwo Leśniczówka obejmujące przysiółek Leśniczówka, sołectwo Różyna obejmujące wieś Różyna, sołectwo Wronów obejmujące wieś Wronów.
4 Sala Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Słowackiego 9 Łosiów stały Tak Sołectwa: sołectwo Łosiów obejmujące wieś Łosiów, sołectwo Strzelniki obejmujące wieś Strzelniki.
5 Sala Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Zamkowa 6 Skorogoszcz stały Tak Sołectwa: sołectwo Błażejowice obejmujące przysiółek Błażejowice, sołectwo Borkowice obejmujące wieś Borkowice, przysiółek Niwa, sołectwo Golczowice obejmujące wieś Golczowice, sołectwo Mikolin obejmujące wieś Mikolin, przysiółek Piaski, sołectwo Skorogoszcz obejmujące wieś Skorogoszcz.
6 Świetlica Wiejska, 50 Przecza stały Tak Sołectwa: sołectwo Oldrzyszowice obejmujące wieś Oldrzyszowice, sołectwo Przecza obejmujące wieś Przecza, przysiółek Raski.
7 Sala Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Zamkowa 3 Lewin Brzeski stały Tak Sołectwa: sołectwo Jasiona obejmujące wieś Jasiona, sołectwo Kantorowice obejmujące wieś Kantorowice, sołectwo Nowa Wieś Mała obejmujące wieś Nowa Wieś Mała, sołectwo Ptakowice obejmujące wieś Ptakowice, sołectwo Sarny Małe obejmujące wieś Sarny Małe, sołectwo Stroszowice obejmujące wieś Stroszowice.
1 Dom Ludowy, ul. Kukurydziana 1A Lubsza stały Tak Sołectwo Lubsza
2 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach, 31 Czepielowice stały Tak Sołectwa: Czepielowice z osadami: Stawy, Złotówka, Lubicz, Nowe Kolnie, Śmiechowice
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach, 31 Kościerzyce stały Nie Sołectwo Kościerzyce
4 Dom Ludowy, ul. Brzeska 21 Pisarzowice stały Nie Sołectwa: Garbów, Pisarzowice
5 Dom Ludowy, 1a Michałowice stały Nie Sołectwa: Michałowice, Piastowice
6 Świetlica Wiejska, 92 Szydłowice stały Tak Sołectwa: Myśliborzyce, Szydłowice
7 Świetlica Wiejska, 85 Błota stały Nie Sołectwo Błota z przysiółkami: Lednica, Leśna Woda, Zamcze
8 Filialna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie w Dobrzyniu, 35 Dobrzyń stały Tak Sołectwo Dobrzyń z osadą Sielska Woda
9 Świetlica Wiejska, 48a Rogalice stały Tak Sołectwa: Borucice z przysiółkiem: Boruta, Raciszów, Rogalice z przysiółkami: Książkowice, Smolarnik
10 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mąkoszycach, Pocztowa 4 Mąkoszyce stały Tak Sołectwo Mąkoszyce z osadą: Borek
11 Świetlica Wiejska, 37 Tarnowiec stały Nie Sołectwa: Nowy Świat, Roszkowice z przysiółkiem: Kopalina, Tarnowiec
1 Świetlica wiejska w Pogorzeli, 35a Pogorzela stały Tak Sołectwa: Pogorzela, Janów
2 Świetlica wiejska w Michałowie, 112 Michałów stały Nie Sołectwa: Czeska Wieś, Michałów
3 Świetlica wiejska w Przylesiu, 122 Przylesie stały Tak Sołectwa: Przylesie, Obórki
4 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 73 Krzyżowice stały Nie Sołectwo: Krzyżowice
5 Remiza OSP Olszanka, 36a Olszanka stały Nie Sołectwa: Olszanka, Gierszowice
6 Szkoła Podstawowa w Jankowicach Wielkich, 15 Jankowice Wielkie stały Tak Sołectwo: Jankowice Wielkie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina: Brzeg 8 28 214 6 55
0.0000020000Nr 2 gminy: Lubsza, Olszanka, Skarbimierz 5 17 220 6 42
0.0000030000Nr 3 gmina: Grodków 5 15 394 4 25
0.0000040000Nr 4 gmina: Lewin Brzeski 3 10 338 5 25
Podsumowanie 21 71 166 21 147

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 7 6 5 25
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 7 5 5 27
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 9 7 7 5 28
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 7 7 5 29
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE GOWINA 10 7 17
15 KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ KW TRZB 9 7 5 21

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 28 285 14 070 14 034 49.62% 0.04962
13 496 96.17% 0.09617
Tak
2 17 241 8 830 8 830 51.22% 0.05122
8 264 93.59% 0.09359
Tak
3 15 389 6 768 6 751 43.87% 0.04387
6 388 94.62% 0.09462
Tak
4 10 339 4 348 4 349 42.06% 0.04206
4 144 95.29% 0.09529
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 344 25 13.45% 0.01345
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 863 27 27.45% 0.02745
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 4 201 28 13.01% 0.01301
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 535 29 32.62% 0.03262
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 1 347 17 4.17% 0.00417
15 KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ 3 002 21 9.30% 0.0093

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 344 25 3 13.45% 0.01345
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 863 27 7 27.45% 0.02745
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 4 201 28 2 13.01% 0.01301
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 535 29 8 32.62% 0.03262
Tak
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 1 347 17 0 4.17% 0.00417
Nie
15 KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ 3 002 21 1 9.30% 0.0093
Tak

Rada Powiatu Brzeskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DRÓBKA Jerzy Stanisław 118 0.87% 0.00087
Nie
1 2 2 DROZD Krzysztof Władysław 92 0.68% 0.00068
Nie
1 2 3 MŁODYNIA Beata Monika 40 0.30% 0.0003
Nie
1 2 4 RAJCZUK Zdzisław 26 0.19% 0.00019
Nie
1 2 5 SMOCZKIEWICZ Kamila Ewa 39 0.29% 0.00029
Nie
1 2 6 GAZDA Kamila Maria 35 0.26% 0.00026
Nie
1 2 7 JEŻYK Piotr 50 0.37% 0.00037
Nie
1 4 1 JUREK Monika Małgorzata 1 732 12.83% 0.01283
Tak
1 4 2 KACZAN Józef 676 5.01% 0.00501
Tak
1 4 3 STANKIEWICZ Mirosław Waldemar 175 1.30% 0.0013
Nie
1 4 4 NOWAK Elżbieta Bronisława 245 1.82% 0.00182
Nie
1 4 5 KWIATKOWSKI Andrzej 120 0.89% 0.00089
Nie
1 4 6 ŚWIERCZ Joanna Maria 146 1.08% 0.00108
Nie
1 4 7 SUZANOWICZ Janusz 569 4.22% 0.00422
Tak
1 4 8 KOZŁOWSKA Bogumiła Eugenia 241 1.79% 0.00179
Nie
1 4 9 KOŁECKI Ryszard Jan 114 0.84% 0.00084
Nie
1 4 10 CISZEWSKI Paweł 453 3.36% 0.00336
Nie
1 8 1 MAJGIER Radosław Marek 406 3.01% 0.00301
Nie
1 8 2 JAKUBÓW Janusz Antoni 452 3.35% 0.00335
Tak
1 8 3 OBODZIŃSKI Kamil Stanisław 304 2.25% 0.00225
Nie
1 8 4 SIWIECKI Dawid 53 0.39% 0.00039
Nie
1 8 5 DĄBROWSKI Rafał Damian 44 0.33% 0.00033
Nie
1 8 6 GRZYBOWSKA Maria Anna 72 0.53% 0.00053
Nie
1 8 7 CISEK Magdalena Maria 62 0.46% 0.00046
Nie
1 8 8 ŁUNIEWSKA Sara Noemi 28 0.21% 0.00021
Nie
1 8 9 PALUSZEK Mariusz 88 0.65% 0.00065
Nie
1 10 1 STEFAŃSKI Maciej Armin 1 713 12.69% 0.01269
Tak
1 10 2 GROCHOWSKI Mariusz 632 4.68% 0.00468
Tak
1 10 3 GOJ-BIRECKA Julia Krystyna 614 4.55% 0.00455
Tak
1 10 4 MAZURKIEWICZ Jacek Andrzej 351 2.60% 0.0026
Nie
1 10 5 SOLIŃSKI Mariusz Jan 332 2.46% 0.00246
Nie
1 10 6 JAROS Henryk 216 1.60% 0.0016
Nie
1 10 7 GUZAK Beata Irena 101 0.75% 0.00075
Nie
1 10 8 KŁODA Magdalena Maria 205 1.52% 0.00152
Nie
1 10 9 ROLSKA Angelika Maria 144 1.07% 0.00107
Nie
1 10 10 RAJTAR Piotr Paweł 180 1.33% 0.00133
Nie
1 14 1 WITKOWSKI Tomasz 247 1.83% 0.00183
Nie
1 14 2 HNAT Dariusz Jerzy 90 0.67% 0.00067
Nie
1 14 3 NOWACKI Marcin Grzegorz 32 0.24% 0.00024
Nie
1 14 4 BOŃCZAK Lucyna Alicja 94 0.70% 0.0007
Nie
1 14 5 MAJEWSKA Dorota 90 0.67% 0.00067
Nie
1 14 6 DZIURA Janusz Jakub 31 0.23% 0.00023
Nie
1 14 7 STAJSZCZYK Marek Kazimierz 58 0.43% 0.00043
Nie
1 14 8 JURKOWSKA Elżbieta Anna 43 0.32% 0.00032
Nie
1 14 9 MICHALSKA Elżbieta Urszula 74 0.55% 0.00055
Nie
1 14 10 GORAZDOWSKI Robert Dariusz 78 0.58% 0.00058
Nie
1 15 1 ZDEBIK Cecylia Irena 453 3.36% 0.00336
Tak
1 15 2 KOSTRZEWA Bartłomiej Andrzej 334 2.47% 0.00247
Nie
1 15 3 SIDOR Marek Feliks 169 1.25% 0.00125
Nie
1 15 4 SOBCZUK Elżbieta Anna 73 0.54% 0.00054
Nie
1 15 5 OGORZELEC Bożena 62 0.46% 0.00046
Nie
1 15 6 KAWECKI Zbigniew 115 0.85% 0.00085
Nie
1 15 7 DROZD Czesław 120 0.89% 0.00089
Nie
1 15 8 JASKÓLSKA-PALUS Violetta Jadwiga 91 0.67% 0.00067
Nie
1 15 9 KOWALCZYK Stanisław Józef 374 2.77% 0.00277
Nie
2 2 1 GOLONKA Jan 421 5.09% 0.00509
Nie
2 2 2 KOWALSKI Stanisław 100 1.21% 0.00121
Nie
2 2 3 ILNICKA Stefania 51 0.62% 0.00062
Nie
2 2 4 KOZICKA KRUK Violetta Edyta 189 2.29% 0.00229
Nie
2 2 5 MALEC Mateusz Paweł 39 0.47% 0.00047
Nie
2 2 6 WEIS Bernadeta Gabriela 13 0.16% 0.00016
Nie
2 2 7 KINASIEWICZ Tadeusz 175 2.12% 0.00212
Nie
2 4 1 KOMARNICKI Tomasz Marek 805 9.74% 0.00974
Tak
2 4 2 KOWALKOWSKA Bożena Violetta 243 2.94% 0.00294
Nie
2 4 3 RACHWALSKI Sebastian Paweł 377 4.56% 0.00456
Nie
2 4 4 PYZIK Anna Agnieszka 105 1.27% 0.00127
Nie
2 4 5 MONKIEWICZ Jacek Kazimierz 389 4.71% 0.00471
Tak
2 4 6 GAWLIK Andrzej 111 1.34% 0.00134
Nie
2 4 7 BIEDROWSKA-DERLATKA Justyna Wanda 72 0.87% 0.00087
Nie
2 8 1 TRZASKA Tomasz Czesław 670 8.11% 0.00811
Tak
2 8 2 ROCZNIAK Sylwia Magdalena 394 4.77% 0.00477
Nie
2 8 3 PARMA Arkadiusz Jan 46 0.56% 0.00056
Nie
2 8 4 DOLIŃSKA Karolina Magda 89 1.08% 0.00108
Nie
2 8 5 BEDNARSKA Agata Wiesława 66 0.80% 0.0008
Nie
2 8 6 LEJA Michał Kazimierz 46 0.56% 0.00056
Nie
2 8 7 ŚWIĘTALSKA Karina Weronika 39 0.47% 0.00047
Nie
2 10 1 JAKUBOWSKI Klemens Rafał 858 10.38% 0.01038
Tak
2 10 2 MAJEWSKI Arkadiusz Kazimierz 750 9.08% 0.00908
Tak
2 10 3 OLIWA Walenty 260 3.15% 0.00315
Nie
2 10 4 KOKOCIŃSKA Mariola Iwona 119 1.44% 0.00144
Nie
2 10 5 MARKIEWICZ Teresa 205 2.48% 0.00248
Nie
2 10 6 ŚWIERK Miłosz Artur 89 1.08% 0.00108
Nie
2 10 7 ZATOŃ-KOWALCZYK Beata Maria 193 2.34% 0.00234
Nie
2 14 1 ILÓW Dariusz Tadeusz 346 4.19% 0.00419
Nie
2 14 2 DOBEK Małgorzata Monika 21 0.25% 0.00025
Nie
2 14 3 WITKOWSKI Dawid Szymon 28 0.34% 0.00034
Nie
2 14 4 KOZŁOWSKI Wojciech Józef 18 0.22% 0.00022
Nie
2 14 5 GADECKA Joanna Dorota 28 0.34% 0.00034
Nie
2 14 6 KOZIOŁ Dorota Krystyna 53 0.64% 0.00064
Nie
2 14 7 KOTARSKI Ludwik Ryszard 16 0.19% 0.00019
Nie
2 15 1 HARGOT Jacek Eligiusz 381 4.61% 0.00461
Nie
2 15 2 KULICZKOWSKA Małgorzata 33 0.40% 0.0004
Nie
2 15 3 GUSZPIT Teresa 36 0.44% 0.00044
Nie
2 15 4 KOWALCZYK Józef 81 0.98% 0.00098
Nie
2 15 5 NOWAK Marta Renata 11 0.13% 0.00013
Nie
2 15 6 BARAN Mariusz 108 1.31% 0.00131
Nie
2 15 7 SOWA Jan 190 2.30% 0.0023
Nie
3 2 1 WRZODEK Tadeusz Aleksander 328 5.13% 0.00513
Nie
3 2 2 GAJEWSKA Zuzanna Edyta 412 6.45% 0.00645
Tak
3 2 3 MROŻEK Grzegorz Tadeusz 231 3.62% 0.00362
Nie
3 2 4 SAWKA Łukasz 279 4.37% 0.00437
Nie
3 2 5 SMOLIŃSKA Ewa Beata 481 7.53% 0.00753
Tak
3 2 6 DEMSKA Natalia Helena 332 5.20% 0.0052
Nie
3 4 1 GRZYBEK Mieczysław Kazimierz 810 12.68% 0.01268
Tak
3 4 2 SEREMET Anna Małgorzata 248 3.88% 0.00388
Nie
3 4 3 KWIATKOWSKI Tadeusz Piotr 214 3.35% 0.00335
Nie
3 4 4 LEJCZAK Roman 128 2.00% 0.002
Nie
3 4 5 NOWAK Aleksandra Anna 70 1.10% 0.0011
Nie
3 8 1 GRZYBOWSKI Bronisław Andrzej 190 2.97% 0.00297
Nie
3 8 2 BUGAJSKA Iwona Bernadetta 102 1.60% 0.0016
Nie
3 8 3 KLIMKÓW Jan Janusz 267 4.18% 0.00418
Nie
3 8 4 ŚWIĘTALSKA Dajana Maria 79 1.24% 0.00124
Nie
3 8 5 WALCZAK Arkadiusz Sebastian 42 0.66% 0.00066
Nie
3 8 6 MAJGIER Aleksandra 16 0.25% 0.00025
Nie
3 8 7 MAJGIER Rafał 12 0.19% 0.00019
Nie
3 10 1 RÓŻA Tomasz Dobrosław 675 10.57% 0.01057
Tak
3 10 2 JURASZ Stanisław 423 6.62% 0.00662
Tak
3 10 3 KUDLIŃSKA-HIRCZYN Małgorzata Ewa 137 2.14% 0.00214
Nie
3 10 4 MUZIEWICZ Dorota Renata 194 3.04% 0.00304
Nie
3 10 5 SZCZYGIEŁ Jan Kazimierz 137 2.14% 0.00214
Nie
3 10 6 DUDA Andrzej Zygmunt 379 5.93% 0.00593
Nie
3 10 7 POPIELA Agnieszka Marzena 202 3.16% 0.00316
Nie
4 2 1 KOSTRZEWA Arletta Irena 346 8.35% 0.00835
Tak
4 2 2 WITOŃ Alojzy Leszek 185 4.46% 0.00446
Nie
4 2 3 TERLECKA Magdalena Marta 120 2.90% 0.0029
Nie
4 2 4 FIAŁKA Róża 134 3.23% 0.00323
Nie
4 2 5 BAUCZ Michał Krzysztof 108 2.61% 0.00261
Nie
4 4 1 WÓJCIK Jerzy Stanisław 420 10.14% 0.01014
Tak
4 4 2 BĘDKOWSKI Bogdan Aleksander 221 5.33% 0.00533
Nie
4 4 3 KRZYSZKOWSKA Ewa Alicja 113 2.73% 0.00273
Nie
4 4 4 PIECZARA Mirosław Waldemar 22 0.53% 0.00053
Nie
4 4 5 PALA Karolina 44 1.06% 0.00106
Nie
4 8 1 DZIENNIAK Krzysztof Stanisław 297 7.17% 0.00717
Nie
4 8 2 IŻEWSKA Małgorzata Teresa 96 2.32% 0.00232
Nie
4 8 3 JĘCZMIONEK Krzysztof 48 1.16% 0.00116
Nie
4 8 4 MACHNIO Marlena Stanisława 160 3.86% 0.00386
Nie
4 8 5 JURASZ Paweł 33 0.80% 0.0008
Nie
4 10 1 DZIASEK Adam Henryk 868 20.95% 0.02095
Tak
4 10 2 GWOZDEK Ryszard Stanisław 209 5.04% 0.00504
Nie
4 10 3 CZUJ Małgorzata 102 2.46% 0.00246
Nie
4 10 4 DOMICZ Magdalena 77 1.86% 0.00186
Nie
4 10 5 CHRUSZCZEWSKA Agnieszka 170 4.10% 0.0041
Nie
4 15 1 WIECZOREK-SMOLIŃSKA Małgorzata Anna 123 2.97% 0.00297
Nie
4 15 2 JUSZCZAK Ludwik Leonard 102 2.46% 0.00246
Nie
4 15 3 GRANATOWSKI Robert Sławomir 66 1.59% 0.00159
Nie
4 15 4 KRZYŻANOWSKI Krzysztof Antoni 49 1.18% 0.00118
Nie
4 15 5 SOBIERAJSKA-ANDREASIK Anna Agnieszka 31 0.75% 0.00075
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Brzeski - ogółem 7 117 83 86 924 71 166 80 3 3
Gminy ogółem 6 96 79 86 924 71 166 80 3 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 33 952 28 214 24 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 52 972 42 952 56 3 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 21 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 20 1
Ogółem 41 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 147 64 44% 83 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 133 64 48% 69 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 196 75 38% 121 62%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 6 2 33% 4 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 1 14% 6 86%
Ogółem 476 203 43% 273 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 45 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 49 46
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 52 50 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 51 51
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 42 18 43% 24 57%
30-39 90 42 47% 48 53%
40-59 249 106 43% 143 57%
60+ 95 37 39% 58 61%
Ogółem 476 203 43% 273 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 10 3 30% 7 70%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 13 3 23% 10 77%