Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 71 942
Wyborców 58 156
Obwodów 51
  • Wybory do Rady Powiatu Mławskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto mlzawaMiasto Mława 15 3 21 15 126
gmina dzierzgowoGmina Dzierzgowo 5 15 15 29 29
gmina lipowiec koszcielnyGmina Lipowiec Kościelny 4 15 15 36 36
gmina radzanozwGmina Radzanów 4 15 15 39 39
gmina strzegowoGmina Strzegowo 6 15 15 31 31
gmina stupskGmina Stupsk 3 15 15 24 24
gmina szrenzskGmina Szreńsk 3 15 15 56 56
gmina szydlzowoGmina Szydłowo 3 15 15 38 38
gmina wieczfnia koszcielnaGmina Wieczfnia Kościelna 4 15 15 48 48
gmina wiszniewoGmina Wiśniewo 4 15 15 55 55

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, Warszawska 52 Mława stały Tak Browarna, Bukowa, Cegielnia, Gliniana, Jana i Włodzimierza Lech, Jerzego Mandyća, Jesionowa, Krucza, Maksymiliana Marii Kolbe, Malinowa, Ogrodowa, Okólna , Olesin, Olszynowa, Piaskowa, Powstania Warszawskiego, Poziomkowa, Rybacka, Sadowa, Smolarnia, W. i E. Chądzyńskich, Wacława Grabowskiego "Puszczyka", Wałowa, Warszawska, Wiśniowa, Zabrody, Zygmunta Uzarowicza, Żabieniec
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Narutowicza 6 Mława stały Tak Daleka, Dzierzgowska, Gabriela Narutowicza, Handlowa, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, Nowowiejska, Plac 1 Maja, Polna, Poświętna, Rzęgnowska, Targowa. Wąska, Zacisze, Żytnia
3 Miejski Dom Kultury, Stary Rynek 13 Mława stały Tak 18 Stycznia, Bolesława Chrobrego, Ks. Piotra Skargi, Leśna, Misjonarska, Parkowa, Plac 3 - go Maja, Promyk, Stary Rynek, Wasiłowskiego, Wigury, Willowa, Wójtostwo nr nieparzyste od 1 do 25, nr parzyste od 2 do 16, Wymyślin, Zygmunta Padlewskiego nr nieparzyste od 1 do 33 , nr parzyste od 2 do 36, Żwirki
4 Szkoła Podstawowa Nr 6, Żołnierzy 80 Pułku Piechoty 4 Mława stały Tak Alfreda Kleniewskiego, Antoniego "Torfa"Załęskiego, Armii Krajowej, Dobra. Generała Stanisława Maczka, Gen. Władysława Sikorskiego. Ignacego Jana Paderewskiego, Janusza Korczaka, Kardynała Stefana Wyszyńskiego , Księcia Maciusia I, Kwiatowa, Lipowa, Łąkowa, Mikołaja Kopernika nr nieparzyste od 1 do 53, nr parzyste od 2 do 14, Misia Puchatka, Mjr Henryka Sucharskiego, Mjr Hubala, Narodowych Sił Zbrojnych, Nowoleśna, O. Honoriusza Kowalczyka, Płk Franciszka Dudzińskiego, Płk Jana Karcza, Płk Lawicz-Liszki, Płk Stanisława Fedorczyka, Powstańców Wielkopolskich, Prof. Ryszarda Bagińskiego, Słoneczna, Spokojna. Szkolna, Wójtostwo nr nieparzyste od 27 do końca, nr parzyste od 18 do końca, Zygmunta Padlewskiego nr nieparzyste od 35 do końca, nr parzyste od 38 do końca, Żołnierzy 80 Pułku Piechoty, Windycka
5 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mikołaja Kopernika 38 Mława stały Tak Anny Dobrskiej, Anny Jagiellonki, Bolesława Prusa, Bp. Leona Wetmańskiego, Braci Koszutzkich, Chabrowa. Ciechanowska, Fryderyka Chopina, Gen. Franciszka Krajowskiego. Gen. Józefa Bema, Gen Józefa Hallera, Jana Matejki, Jaśminowa, Julian Tuwima, Klickiego, Konwaliowa, Ks. Jana Twardowskiego, Makowa, Marii Dąbrowskiej, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej Curie, Mikołaja Kopernika nr nieparzyste od 55 do końca, nr parzyste od 16 do końca, Mrozowskiej, Narcyzowa, O. Bernarda Kryszkiewicza, Olsztyńska, PCK , Republiki Pińczowskiej, Romana Dmowskiego, Romualda Traugutta, Różana, Stanisława Staszica, Staszewskiego, Storczykowa, Szpitalna, Tulipanowa, Wincentego Witosa, Władysława Broniewskiego, Wojciecha Kossaka, Wojciecha Piechowskiego, Wojska Polskiego
6 Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 Miejskie Przedszkole Samorządowe, Hoża 6 Mława stały Nie Bajkowa, Banku Miast, Bednarska, Bursztynowa, Gen. Władysława Andersa, Henryka Sienkiewicza nr nieparzyste od 31 do końca, nr parzyste od 46 do końca, Hoża, Komunalna, Kręta, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Miła, Nadrzeczna, Osiedle Książąt Mazowieckich bloki 1, 2, 3, 4, 28, 29, 30 i budynki nr 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G, Osiedlowa, Piękna, Platynowa, Płocka nr 51, 53, 55 i od nr 57 do końca, Powstańców Styczniowych, Radosna, Srebrna, Strażacka, Szmaragdowa, Świerkowa, Wesoła, Wiejska, Złota
7 Szkoła Podstawowa Nr 2, Sportowa 1 Mława stały Tak Ciepła, Henryka Sienkiewicza nr nieparzyste od 1 do 29, nr parzyste od 2 do 44A i wszystkie bloki, Płocka-bloki nr 52, 54, 56, Spółdzielcza, Wspólna
8 I Liceum Ogólnokształcące, Stanisława Wyspiańskiego 1 Mława stały Nie 3 Maja, Bagno, Długa, Grzebskiego, Jaroszyka, Joachima Lelewela, Krzywa, Płocka od nr 1 do 50, Sądowa, Spichrzowa, Sportowa od nr 1 do 13, Stanisława Wyspiańskiego , Stefana Żeromskiego, Szewska, Władysława St. Reymonta , Zduńska
9 Zespół Placówek Oświatowych Nr 3, Ordona 14 Mława stały Tak Mariacka nr 20 i 22, Ordona, Osiedle Książąt Mazowieckich bez bloków 1, 2, 3, 4, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32 i budynków nr 3A, 3B, 3D, 3E, 3F, 3G, Sportowa-blok nr 25, Św. Anny
10 Zespół Szkół Nr 1, Zuzanny Morawskiej 29 Mława stały Nie Abpa Ignacego Krasickiego, Aleja Św. Wojciecha, Braci Gierymskich, Cypriana Kamila Norwida, Józefa Leszczyńskiego, Juliusza Słowackiego, Klonowa, Ludwika Waryńskiego, Mariacka bez nr 20, 22, Mazurska, Osiedle Książąt Mazowieckich bloki 25, 26, 27, 32, Ppłk Stanisława Ślesickiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Sportowa od nr 14 do końca bez bloku 25, Stanisława Anyszki, Szarych Szeregów, Tadeusza Korzybskiego, Tadeusza Kościuszki, Wacława Szwejkowskiego, Zachodnia, Zdzisława Sadowskiego, Zuzanny Morawskiej, Zygmunta Krasińskiego
11 Szkoła Podstawowa Nr 3, Henryka Pogorzelskiego 4 Mława stały Nie Adama Bienia. Aleja Józefa Piłsudskiego nr nieparzyste od 45 do końca, nr parzyste od 40 do końca, Batalionów Chłopskich, Bronisława Malinowskiego, Brukowa, Cicha, Graniczna , Grzybowa, Henryka Pogorzelskiego, Henryka Sokalskiego, Jerzego Piotra Śliwczyńskiego, Kolejowa, Marii Czechowskiej, Obrońców Mławy, Płk Leona Krajewskiego, Płońska, Podmiejska, Przemysłowa, Stefana Batorego, Stefana Roweckiego"Grota", Szreńska
12 Zespół Szkół Nr 3, Aleja Józefa Piłsudskiego 33 Mława stały Nie Aleja Józefa Piłsudskiego nr nieparzyste od 1 do 43, nr parzyste od 2 do 38/1, Dr Michała Łojewskiego, Osiedle Młodych, Wysoka
13 Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 2, Przyrynek 5 Mława stały Tak 20 Dywizji Piechoty WP, Adama Mickiewicza, Akacjowa, Ciasna, Cmentarna, Dr Józefa Ostaszewskiego , Dr Józefa Witwickiego, Dworcowa, Górna, Hanny Rudzkiej Cybisowej, Józefa Skrobińskiego, Kapliczna, Kazimierza Pużaka, Krótka, Ks. Ignacego Krajewskiego, Ks. Mariana Czapli, Łączna, Mała, Mjr Sergiusza Grudkowskiego, Napoleońska nr nieparzyste od 1 do 29, nr parzyste od 2 do 50, Niecała, Podgórna, Przyrynek , Rynkowa, Sary Lipskiej, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Jasińskiego, Wiktora Altera
14 Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, Graniczna 39 Mława stały Nie Abpa Antoniego Nowowiejskiego, Aleja Marszałkowska, Błękitna, Bracka, Brzozowa, Ceglana, Danuty Siedzikówny"Inki", Diamentowa, Działdowska, Dźwigowa, Fortepianowa, Gdyńska, Gitarowa, Granatowa, Hm. Wandy Szczęsnej Lesiowskiej, Instalatorów, Jasna, Karola Szymanowskiego, Klawesynowa, Kościelna, Krajewo , Kryształowa, Lazurowa, LG Elektronics, Ligi Obrony Kraju, Łysa Góra, Majowa, Mechaników, Modra, Napoleońska nr nieparzyste od 31 do końca, nr parzyste od 52 do końca, Niska, Nowa, Okrężna, Piekiełko, Podborna, Saksofonowa, Smyczkowa, Sosnowa, Studzieniec, Tadeusza Sygietyńskiego, Tekli Bądarzewskiej, Tęczowa, Turkusowa, Turystyczna, Zimnocha, Żuromińska, Żwirowa, Leśny Zakątek, Jutrzenki, Brzaskul.
15 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie, ul. Dobrskiej 1 Mława szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie
1 Budynek po byłej Szkole Podstawowej, 25 Nowe Brzozowo stały Nie Miejscowości: Brzozowo-Czary, Brzozowo-Dąbrówka, Brzozowo-Łęg, Brzozowo-Maje, Brzozowo-Utraty, Nowe Brzozowo, Nowe Łączyno, Pęcherze, Pobodze, Stare Brzozowo, Stare Łączyno, Stegna
2 Remiza OSP, 4 Dobrogosty stały Nie Miejscowości: Dobrogosty, Kurki, Sosnówka, Tańsk-Chorąże, Tańsk-Grzymki, Tańsk-Kęsocha, Tańsk-Przedbory, Umiotki, Wasiły, Wydrzywilk.
3 Publiczne Gimnazjum, ul. Jagiellońska 21a Dzierzgowo stały Tak Miejscowości: Dzierzgowo, Dzierzgówek, Krery, Ruda, Tańsk-Kiernozy
4 Szkoła Podstawowa, ul. Jagiellońska 21 Dzierzgowo stały Tak Miejscowości: Choszczewka, Kamień, Kitki, Międzyleś, Szumsk, Szumsk-Sodowo
5 Szkoła Podstawowa, 94 Rzęgnowo stały Tak Miejscowości: Kolonia Choszczewka, Kostusin, Rzęgnowo, Szpaki, Zawady, Żaboklik
1 Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym, 212 Lipowiec Kościelny stały Tak Miejscowości: Józefowo, Kęczewo, Lipowiec Kościelny, Wola Kęczewska
2 Szkoła Podstawowa w Turzy Małej, 15 Turza Mała stały Nie Miejscowości: Borowe, Krępa, Lewiczyn, Turza Mała, Turza Wielka
3 Szkoła Podstawowa w Zawadach, 60 Zawady stały Nie Miejscowości: Dobra Wola, Niegocin, Rumoka, Zawady
4 Szkoła Podstawowa w Łomi, 109 Łomia stały Tak Miejscowości: Cegielnia Lewicka, Łomia, Parcele Łomskie
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gradzanowie Włościańskim, 13 Gradzanowo Włościańskie stały Tak Miejscowości: Gradzanowo Włościańskie, Gradzanowo Zbęskie, Gradzanowo Zbęskie-Kolonia, Zieluminek
2 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie, 25 Józefowo stały Nie Miejscowości: Bieżany, Józefowo, Trzciniec.
3 Gminny Ośrodek Kultury w Radzanowie, ul. Mławska 4 Radzanów stały Nie Miejscowości: Bębnowo, Bębnówko, Bojanowo, Leśniczówka-Ratowo, Radzanów, Ratowo, Zgliczyn-Glinki, Zgliczyn Witowy.
4 Szkoła Podstawowa we Wróblewie, 27 Wróblewo stały Tak Miejscowości: Bońkowo Kościelne, Bońkowo Podleśne, Budy-Matusy, Cegielnia Ratowska, Luszewo, Wróblewo, Przysiółek Marysinek
1 Centrum Kulturowo-Historyczne "Kantor Młyński", ul. Ciechanowska 18A Strzegowo stały Tak Miejscowości: Augustowo, Budy Strzegowskie, Konotopa, Kuskowo-Bzury, Kuskowo-Glinki, Kuskowo-Kmiece, Leszczyna, Strzegowo ulice: Cicha, Ciechanowska, 3 Maja, Inwalidzka, Kredytowa, Leśna, Plac Wolności, Polna, Targowa, Słowackiego, Szkolna, Zjednoczenia, Generała "Kruka" Kruszewskiego.
2 Zespół Szkół Strzegowo, ul. Wyzwolenia 13 Strzegowo stały Nie Miejscowości: Budy Budzkie, Giełczynek, Huta Emilia, Marysinek, Radzimowice, Prusocin, Rydzyn Szlachecki, Rydzyn Włościański, Tuchowo, Strzegowo ulice: Akacjowa, Braci Grochowskich, Brzozowa, Bukowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Kościelna, Leszczynowa, Lipowa, 11 Listopada, Łąkowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Ogrodowa, Parkowa, Partyzantów, 1 Maja, Różana, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Św. Anny, Topolowa, "Torfa" Załęskiego, Wierzbowa, Wyzwolenia.
3 Świetlica wiejska, 17A Breginie stały Tak Miejscowości: Adamowo, Breginie, Chądzyny-Krusze, Chądzyny-Kuski, Giełczyn, Nowa Maryśka, Stara Maryśka, Staroguby, Szymańczyki
4 Strażnica OSP, 27 Unierzyż stały Nie Miejscowości: Aleksandrowo, Baranek, Budy Giżyńskie, Budy Polskie, Budy Wolińskie, Giżyn, Giżynek, Mączewo, Nowopole, Nowiny Giżyńskie, Sujki, Topolewszczyzna, Unierzyż, Wola Kanigowska, Zabiele
5 Zespół Szkół, 19 Niedzbórz stały Tak Miejscowości: Aleksandrowo, Budy Sułkowskie, Czarnocin, Czarnocinek, Drogiszka, Grabienice Małe, Grabienice Wielkie, Kontrewers, Łebki, Marianowo, Niedzbórz, Pokrytki, Smętne, Sułkowo Borowe, Sułkowo Polne, Unikowo, Wygoda
6 Szkoła Podstawowa, 85 Dąbrowa stały Nie Miejscowości: Budy Kowalewkowskie, Budy Mdzewskie, Budy Zofijki, Dalnia, Dąbrowa, Gatka, Ignacewo, Józefowo, Kowalewko, Mdzewko, Mdzewo, Parówki, Rudowo, Syberia, Zalesie
1 Świetlica w Stupsku, ul. Adama Mickiewicza 46 Stupsk stały Tak Miejscowości: Jeże, Strzałkowo, Stupsk, Wola-Kolonia, Wola Szydłowska, Wyszyny Kościelne
2 Budynek Gminy, ul. Kredytowa 4 Konopki stały Nie Miejscowości: Bolewo, Budy Bolewskie, Konopki, Krośnice, Morawy, Olszewo-Bołąki, Olszewo-Borzymy, Olszewo-Grzymki, Pieńpole, Rosochy, Sułkowo-Kolonia, Żmijewo Kościelne, Żmijewo-Gaje, Żmijewo-Kuce, Żmijewo-Ponki, Żmijewo-Trojany
3 Dom Strażaka, 124 Dąbek stały Tak Miejscowości: Dąbek, Dunaj, Zdroje
1 Zespół Placówek Oświatowych, ul. Budzyn 12 Szreńsk stały Tak Miejscowości: Bielawy, Kobuszyn, Krzywki-Bośki, Krzywki-Piaski, Ługi, Miłotki, Mostowo, Nowe Garkowo, Pączkowo, Przychód, Sławkowo, Stare Garkowo, Szreńsk, Złotowo.
2 Szkoła Podstawowa, 24 Miączyn Mały stały Tak Miejscowości: Doziny, Miączyn Duży, Miączyn Mały
3 Szkoła Podstawowa, 3 Proszkowo stały Nie Miejscowości: Grądek, Kunki, Liberadz, Ostrów, Proszkowo, Rochnia, Wola Proszkowska
1 Szkoła Podstawowa im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, ul. Szkolna 2 Szydłowo stały Tak Miejscowości: Giednia, Marianowo, Młodynin, Nieradowo, Pawłowo, Szydłowo, Szydłówek, Trzcianka, Trzcianka-Kolonia
2 Szkoła Podstawowa w Nosarzewie Borowym im. Wojciecha Piechowskiego, 34 Nosarzewo Borowe stały Nie Miejscowości: Dębiny, Garlino, Kluszewo, Korzybie, Kozły-Janowo, Krzywonoś, Nosarzewo Borowe, Nosarzewo Polne, Nowe Nosarzewo, Nowe Piegłowo, Piegłowo-Kolonia, Piegłowo-Wieś, Tyszki-Bregendy, Zalesie
3 Szkoła Podstawowa w Dębsku, 104 Dębsk stały Tak Miejscowości: Budy Garlińskie, Dębsk, Nowa Sławogóra, Nowa Wieś, Stara Sławogóra, Wola Dębska
1 Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej, 56C Wieczfnia Kościelna stały Tak Miejscowości: Bąki, Bonisław, Chmielewko, Kulany, Kulany-Kolonie, Marianowo, Pepłowo, Pepłówek, Pogorzel, Turowo, Turówek, Wąsosze, Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Zakrzewo-Froczki, Zakrzewo-Ranki, Zakrzewo Wielkie, Załęże
2 Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej Szkoła Filialna w Grzebsku, 21 Grzebsk stały Nie Miejscowości: Chmielewo Małe, Chmielewo Wielkie, Długokąty, Grądzik, Grzebsk, Kobiałki, Łęg, Żaki
3 Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich, 24 Uniszki Zawadzkie stały Nie Miejscowości: Kuklin, Michalinowo, Uniszki-Cegielnia, Uniszki Gumowskie, Uniszki Zawadzkie, Żulinek
4 Szkoła Podstawowa w Windykach, 20 Windyki stały Tak Miejscowości: Grzybowo, Grzybowo-Kapuśnik, Rukały, Windyki
1 Zespół Szkół w Wiśniewie, 78 Wiśniewo stały Tak Miejscowości: Modła, Nowa Otocznia, Stara Otocznia, Wiśniewo
2 Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach, 1 Stare Kosiny stały Nie Miejscowości: Kosiny Kapiczne, Kosiny Bartosowe, Stare Kosiny, Żurominek
3 Szkoła Podstawowa w Bogurzynie, 84 Bogurzyn stały Tak Miejscowości: Bogurzyn, Bogurzynek, Głużek, Kowalewo
4 Świetlica Wiejska w Wojnówce, 3 Wojnówka stały Nie Miejscowości: Korboniec, Podkrajewo, Wiśniewko, Wojnówka

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Mława 8 24 275 5 50
0.0000020000Nr 2 Gminy: Dzierzgowo, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna 3 9 443 5 21
0.0000030000Nr 3 Gminy: Stupsk, Strzegowo, Wiśniewo 5 14 297 5 35
0.0000040000Nr 4 Gminy: Lipowiec Kościelny, Radzanów, Szreńsk 3 10 141 3 15
Podsumowanie 19 58 156 18 121

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 5 7 5 27
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 10 3 7 20
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 10 3 7 20
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 5 7 5 27
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO KWW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO 10 5 7 5 27

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 24 306 13 082 13 058 53.72% 0.05372
12 475 95.54% 0.09554
Tak
2 9 442 5 948 5 940 62.91% 0.06291
5 495 92.51% 0.09251
Tak
3 14 300 7 380 7 369 51.53% 0.05153
6 792 92.17% 0.09217
Tak
4 10 157 6 433 6 425 63.26% 0.06326
5 988 93.20% 0.0932
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 409 27 27.35% 0.02735
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 2 439 20 7.93% 0.00793
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 901 20 6.18% 0.00618
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 031 27 39.13% 0.03913
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO 5 970 27 19.41% 0.01941

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 409 27 6 27.35% 0.02735
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 2 439 20 1 7.93% 0.00793
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 1 901 20 1 6.18% 0.00618
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 031 27 9 39.13% 0.03913
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO 5 970 27 2 19.41% 0.01941
Tak

Rada Powiatu Mławskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 ANTCZAK Henryk 854 6.85% 0.00685
Tak
1 2 2 SKOWROŃSKA Sylwia 329 2.64% 0.00264
Nie
1 2 3 STĘPKA Jan 180 1.44% 0.00144
Nie
1 2 4 KUBARSKI Włodzimierz Wiesław 110 0.88% 0.00088
Nie
1 2 5 RZEPLIŃSKA Alina Elżbieta 132 1.06% 0.00106
Nie
1 2 6 MICHALAK Aleksandra 118 0.95% 0.00095
Nie
1 2 7 BARTNICKA Monika 121 0.97% 0.00097
Nie
1 2 8 SIWKO Tomasz Andrzej 139 1.11% 0.00111
Nie
1 2 9 KIWIT Wiesław 100 0.80% 0.0008
Nie
1 2 10 WIŚNIEWSKI Janusz 358 2.87% 0.00287
Tak
1 5 1 SALWA Jan Stanisław 613 4.91% 0.00491
Tak
1 5 2 WTULICH Jan Marek 184 1.47% 0.00147
Nie
1 5 3 OKOŃSKA Honorata 105 0.84% 0.00084
Nie
1 5 4 OSIECKI Marek Bogdan 74 0.59% 0.00059
Nie
1 5 5 ZBRZYSKA Anita 128 1.03% 0.00103
Nie
1 5 6 GROCHOWSKI Janusz 72 0.58% 0.00058
Nie
1 5 7 ŻAK Sebastian 26 0.21% 0.00021
Nie
1 5 8 TRZCIŃSKA Danuta 35 0.28% 0.00028
Nie
1 5 9 JANKOWSKA Agnieszka 37 0.30% 0.0003
Nie
1 5 10 WASIŁOWSKI Krzysztof 151 1.21% 0.00121
Nie
1 8 1 KALCZYŃSKA Irena 122 0.98% 0.00098
Nie
1 8 2 GAWĘDA Andrzej 87 0.70% 0.0007
Nie
1 8 3 DUDZIŃSKI Kamil 41 0.33% 0.00033
Nie
1 8 4 BREŃSKA Edyta 118 0.95% 0.00095
Nie
1 8 5 MERCHEL Arkadiusz 162 1.30% 0.0013
Nie
1 8 6 ZIMNOWODZKI Olgierd 75 0.60% 0.0006
Nie
1 8 7 CHODUBSKI Tomasz Robert 334 2.68% 0.00268
Tak
1 8 8 MACIAK Anna 189 1.52% 0.00152
Nie
1 8 9 STEFAŃSKI Mateusz 133 1.07% 0.00107
Nie
1 8 10 WTULICH Martyna Ewa 45 0.36% 0.00036
Nie
1 10 1 ŁUKASIK Jan 940 7.54% 0.00754
Tak
1 10 2 BIELSKA Małgorzata 285 2.28% 0.00228
Nie
1 10 3 RAKOWSKI Jerzy Ryszard 798 6.40% 0.0064
Tak
1 10 4 RYCHCIK-NOWAKOWSKA Agnieszka Ewa 99 0.79% 0.00079
Nie
1 10 5 SYCH Jacek 432 3.46% 0.00346
Nie
1 10 6 CHYL Ewa Małgorzata 248 1.99% 0.00199
Nie
1 10 7 LAMPKOWSKI Dariusz 365 2.93% 0.00293
Nie
1 10 8 WINDYGA Joanna 73 0.59% 0.00059
Nie
1 10 9 STANISZEWSKI Tadeusz 170 1.36% 0.00136
Nie
1 10 10 MORAWSKI Zdzisław 243 1.95% 0.00195
Nie
1 15 1 JANKOWSKI Piotr 956 7.66% 0.00766
Tak
1 15 2 BIEŃKOWSKA Elżbieta 456 3.66% 0.00366
Nie
1 15 3 MAJEWSKI Bogumił Dariusz 205 1.64% 0.00164
Nie
1 15 4 KWIATKOWSKI Jacek 321 2.57% 0.00257
Nie
1 15 5 PIWOWARSKI Piotr Jarosław 352 2.82% 0.00282
Nie
1 15 6 BERGOLC Olga 187 1.50% 0.0015
Nie
1 15 7 GRZYWACZ Magdalena Maria 367 2.94% 0.00294
Nie
1 15 8 WESELAK Jakub Michał 160 1.28% 0.00128
Nie
1 15 9 ZABOROWSKA Barbara 114 0.91% 0.00091
Nie
1 15 10 ZEJER Szymon 532 4.26% 0.00426
Tak
2 2 1 WOJNAROWSKI Włodzimierz Adam 893 16.25% 0.01625
Tak
2 2 2 PIŁKOWSKA Grażyna 155 2.82% 0.00282
Nie
2 2 3 CHOJNACKI Tomasz 74 1.35% 0.00135
Nie
2 2 4 CHMIELEWSKA Małgorzata 158 2.88% 0.00288
Nie
2 2 5 WARECKI Jan 765 13.92% 0.01392
Nie
2 5 1 BIEGAJ Janusz 183 3.33% 0.00333
Nie
2 5 2 KACNER Radosław 51 0.93% 0.00093
Nie
2 5 3 NOWAKOWSKA Mirona Anna 18 0.33% 0.00033
Nie
2 8 1 LUBOWIEDZKI Daniel 90 1.64% 0.00164
Nie
2 8 2 SARWIŃSKI Krzysztof 21 0.38% 0.00038
Nie
2 8 3 ANTCZAK Ewelina Janina 49 0.89% 0.00089
Nie
2 10 1 KARPIŃSKA Jolanta 795 14.47% 0.01447
Tak
2 10 2 JĘDRZEJEWSKI Leonard 492 8.95% 0.00895
Nie
2 10 3 KACPRZAK Artur 820 14.92% 0.01492
Tak
2 10 4 ZAMOJSKA Elżbieta Stanisława 68 1.24% 0.00124
Nie
2 10 5 MANDROSZ Mariusz 9 0.16% 0.00016
Nie
2 15 1 GOŁĘBIEWSKA Dorota 480 8.74% 0.00874
Nie
2 15 2 ZAKRZEWSKI Mariusz 46 0.84% 0.00084
Nie
2 15 3 JANKOWSKA Małgorzata Agnieszka 64 1.16% 0.00116
Nie
2 15 4 BUKOWSKI Zbigniew Bogdan 101 1.84% 0.00184
Nie
2 15 5 PĘTLICKI Leszek Leon 163 2.97% 0.00297
Nie
3 2 1 LINKOWSKI Marek Wiesław 584 8.60% 0.0086
Tak
3 2 2 GUTOWSKA Barbara 335 4.93% 0.00493
Tak
3 2 3 MIESZCZYŃSKA Anna 324 4.77% 0.00477
Nie
3 2 4 GAWRYSZEWSKA Martyna 194 2.86% 0.00286
Nie
3 2 5 PĘKALSKI Piotr 211 3.11% 0.00311
Nie
3 2 6 GOŁĘBIEWSKA Wiesława 69 1.02% 0.00102
Nie
3 2 7 ŚCIŚLEWSKI Marek Andrzej 126 1.86% 0.00186
Nie
3 5 1 WITKOWSKI Wojciech 216 3.18% 0.00318
Nie
3 5 2 SZÓSTEK Jacek 59 0.87% 0.00087
Nie
3 5 3 NAJDUK Seweryn 135 1.99% 0.00199
Nie
3 5 4 SKONIECZNA Barbara Gabriela 75 1.10% 0.0011
Nie
3 5 5 KOPER Monika 68 1.00% 0.001
Nie
3 5 6 TARTAS Aleksandra 96 1.41% 0.00141
Nie
3 5 7 OLKOWSKI Adam 113 1.66% 0.00166
Nie
3 8 1 KOWALSKI Gabriel 247 3.64% 0.00364
Nie
3 8 2 WTULICH Agnieszka 53 0.78% 0.00078
Nie
3 8 3 ŁOBODA Artur 11 0.16% 0.00016
Nie
3 8 4 MĄCZEWSKA Beata 32 0.47% 0.00047
Nie
3 8 5 STANDO Michał 26 0.38% 0.00038
Nie
3 8 6 CHODUBSKA Maria Marzena 55 0.81% 0.00081
Nie
3 8 7 MĄCZEWSKI Tomasz 11 0.16% 0.00016
Nie
3 10 1 ZAJĄC Krystyna 524 7.71% 0.00771
Tak
3 10 2 SZLACHTA Jacek 560 8.24% 0.00824
Tak
3 10 3 GRALEWICZ Tomasz Paweł 412 6.07% 0.00607
Nie
3 10 4 MARKIEWICZ Zbigniew 645 9.50% 0.0095
Tak
3 10 5 CHMIELAK Mariusz 417 6.14% 0.00614
Nie
3 10 6 SOWIŃSKA Joanna 218 3.21% 0.00321
Nie
3 10 7 KOWALCZYK Renata 80 1.18% 0.00118
Nie
3 15 1 CIENKUS Wojciech Zbigniew 229 3.37% 0.00337
Nie
3 15 2 CHĄDZYŃSKA Justyna 44 0.65% 0.00065
Nie
3 15 3 ŁEBKOWSKI Piotr 29 0.43% 0.00043
Nie
3 15 4 REJNIAK Roman 242 3.56% 0.00356
Nie
3 15 5 SOBOLEWSKA Renata 20 0.29% 0.00029
Nie
3 15 6 WOJTAN Małgorzata Elżbieta 137 2.02% 0.00202
Nie
3 15 7 ZDUNKIEWICZ Jan 195 2.87% 0.00287
Nie
4 2 1 DANIELEWICZ Michał Stefan 575 9.60% 0.0096
Tak
4 2 2 BAGIŃSKI Witold Stefan 431 7.20% 0.0072
Nie
4 2 3 CZARNECKA Małgorzata 323 5.39% 0.00539
Nie
4 2 4 DOBRZYŃSKA Małgorzata 310 5.18% 0.00518
Nie
4 2 5 WÓJCIK Andrzej 441 7.36% 0.00736
Nie
4 10 1 STAŃCZAK Barbara 881 14.71% 0.01471
Tak
4 10 2 OKUMSKI Witold 1 227 20.49% 0.02049
Tak
4 10 3 MAJERAN Paweł 752 12.56% 0.01256
Nie
4 10 4 CZECH Dorota Ewa 68 1.14% 0.00114
Nie
4 10 5 WIECZOREK Sławomir 410 6.85% 0.00685
Nie
4 15 1 TWORZEWSKI Bogdan Janusz 117 1.95% 0.00195
Nie
4 15 2 WASIŁOWSKA-FLORYSIAK Anna Halina 125 2.09% 0.00209
Nie
4 15 3 ZAKRZEWSKA Małgorzata 59 0.99% 0.00099
Nie
4 15 4 MODZELEWSKA Emilia 137 2.29% 0.00229
Nie
4 15 5 KASZUBA Marcin 132 2.20% 0.0022
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Mławski - ogółem 11 175 142 71 942 58 156 51 9 1
Gminy ogółem 10 156 138 71 942 58 156 51 9 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 29 831 24 275 15 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 42 111 33 881 36 9 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 18 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 33 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 121 51 42% 70 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 126 53 42% 73 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 356 131 37% 225 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 24 5 21% 19 79%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 4 0 0% 4 100%
Ogółem 603 235 39% 368 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 45 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 51 46
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 45 46
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 40 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 45 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 54 16 30% 38 70%
30-39 149 59 40% 90 60%
40-59 285 120 42% 165 58%
60+ 115 40 35% 75 65%
Ogółem 603 235 39% 368 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 8 4 50% 4 50%
40-59 15 0 0% 15 100%
60+ 4 1 25% 3 75%
Ogółem 28 5 18% 23 82%