Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 132 008
Wyborców 100 364
Obwodów 104
  • Wybory do Rady Powiatu Limanowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto limanowaMiasto Limanowa 14 15 15 38 38
miasto mszana dolnaMiasto Mszana Dolna 4 15 15 54 54
gmina dobraGmina Dobra 9 15 15 48 48
gmina jodlzownikGmina Jodłownik 10 15 15 38 38
gmina kamienicaGmina Kamienica 6 15 15 31 31
gmina laskowaGmina Laskowa 7 15 15 27 27
gmina limanowaGmina Limanowa 19 3 21 6 52
gmina lzukowicaGmina Łukowica 7 15 15 55 55
gmina mszana dolnaGmina Mszana Dolna 14 15 15 62 62
gmina niedzzwiedzzGmina Niedźwiedź 4 15 15 51 51
gmina slzopniceGmina Słopnice 5 15 15 27 27
gmina tymbarkGmina Tymbark 5 15 15 30 30

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1, ul. Marii Konopnickiej 4 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Boczna, Bulwary, Cicha, Jana Pawła II do mostu na potoku Mordarka, Jana Kilińskiego, Marii Konopnickiej, ks. Ludwika Kowalskiego, Tadeusza Kościuszki od Rynku do ul. Ogrodowej, Krótka, ks. Kazimierza Łazarskiego, Józefa Marka od Rynku do ronda Józefa Becka, Mieczysława Mordarskiego, Mały Rynek, Matki Boskiej Bolesnej od Rynku do mostu na potoku Mordarka, Rynek, Szwedzka, Targowa, Zielona
2 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Jordana 3 Limanowa stały Tak Miasto Limanowa: ul. Stefa Batorego, Józefa Bema, Jana Biedronia, Bronisława Czecha, Grunwaldzka, Lipowa od ul. Jana Biedronia do ul. Ciasnej, Stanisława Małachowskiego, Owocowa, Piastowska, Podlipowe, Władysława Sikorskiego, Starowiejska
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Józefa Piłsudskiego 91 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Ceglarska do ul. Józefa Piłsudskiego od przejazdu kolejowego, Graniczna od ul. Józefa Piłsudskiego do toru kolejowego, Józefa Piłsudskiego od ul. Ceglarskiej do ul. Krakowskiej
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Józefa Piłsudskiego 91 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Ciasna, Dębowa, Kamienna od ul. Krakowskiej do II potoku bez nazwy, Krakowska, Kwiatowa, Lipowa od ul. Ciasnej do ul. Józefa Piłsudskiego, Władysława Łokietka, Moczarki, Rzeczna, Skrudlak, Stroma, Sucha, Tarnowska od ul. Wincentego Witosa do mostu na potoku bez nazwy, Willowa, Wincentego Witosa od ul. Willowej do ul. Tarnowskiej, Leopolda Węgrzynowicza, Zadziele
5 Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4, ul. Władysława Reymonta 3 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Adama Asnyka, Bednarzy, Jana Drożdża, Drzewna, Dzielec, Michała Dudka, Kamienna od II potoku bez nazwy do ul. Zarębki, Koszarska, ks. Stanisława Musiała SJ, Łososińska, Heleny Modrzejewskiej, Młyńska, Elizy Orzeszkowej, Bronisława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Rolnicza, Joachima Łukasza Rupniowskiego, Starodworska, Szkolna, Tarnowska od mostu na potoku bez nazwy do granicy miasta, Stanisława Wyspiańskiego, Zarębki
6 Auto – Moto Klub Limanowa, ul. Wincentego Witosa 22 Limanowa stały Tak Miasto Limanowa: ul. Błękitna, Franciszka Bujaka, Ceglarska od toru kolejowego do końca, Darniowa, Fabryczna, Graniczna od toru kolejowego do końca, Lisia, Metalowców, Miła, Myconia, Pod Górą, Wierzbowa, Władysława Wójtowicza, Wincentego Witosa od skrzyżowania z ul. Krakowską i Józefa Piłsudskiego do ul. Willowej, Zacisze
7 Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1, ul. Marii Konopnickiej 4 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Biskupa Piotra Bednarczyka, Józefa Beka, Stanisława Ceglarza, Spokojna, Doktora Józefa Bugaja, Walentego Gawrona, ks. płk. Józefa Jońca, Jana Pawła II od mostu na potoku Mordarka do ul. Józefa Piłsudskiego, Kolejowa, Zdzisława Mączeńskiego, Tadeusza Ociepki, Władysława Orkana, Partyzantów, Józefa Piłsudskiego od ul. Ceglarskiej do potoku bez nazwy i od potoku bez nazwy do ul. Jana Pawła II, Ignacego Paderewskiego od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Kolejowej, Potok, Mikołaja Reja, Tadeusza Rejtana, Eugeniusza Romera, Słoneczna, Widok, Wojska Polskiego, Żuławskiego
8 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Akacjowa, Armii Krajowej, Bystra, Chmielnik, Gajowa, Harcerska, Klonowa, Jana Kasprowicza, Mikołaja Kopernika, Ludwika Kubali, ks. Jana Rachwała, Leśna, Łowiecka, Łąkowa, Mordarska, Matki Boskiej Bolesnej od mostu na potoku Mordarka do granicy miasta, Ignacego Paderewskiego od ul. Kolejowej do końca, Achacego Przyłęckiego, Polna, Różana, Strażacka, Karola Szymanowskiego, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Wąska, Stanisława Witkacego, por. Jana Wróbla, Źródlana
9 Państwowa Szkoła Muzyczna, ul. Tadeusza Kościuszki 23 Limanowa stały Nie Miasto Limanowa: ul. Franciszka Armińskiego, Agrestowa, Maksymiliana Brożka, Tytusa Czyżewskiego, Jabłoniecka, Jana Kochanowskiego, Tadeusza Kościuszki od ul. Ogrodowej do granicy miasta, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Gabriela Narutowicza, Nowa, Ogrodowa, Henryka Sienkiewicza, Pogodna, Szopena, Walecznych, Wiejska, Zygmunta Augusta od mostu na potoku Jabłonieckim do ul. Tadeusza Kościuszki, Stefana Żeromskiego
10 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Stanisława Jordana 3 Limanowa stały Tak Miasto Limanowa: ul. Beskidzka, Dworska, Władysława Dunarowskiego, Działkowców, Władysława Gębika, Antoniego Górszczyka, Józefa Marka nr 42, 42a, 44, 46, 67, 69, 71, 73, Jeżynowa, Lotnicza, Marsów, Maksymiliana Marszałkowicza, Podhalańska, Józefa Staniszewskiego, Braci Słupskich, Wilhelma Tabora, Tęczowa, Topolowa, Ustronie, Żwirki i Wigury
11 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13 Limanowa stały Tak Miasto Limanowa: ul. Zygmunta Augusta bloki nr 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 29, budynki nr 14A, 14B oraz od wjazdu do bloku nr 3 do mostu na potoku Jabłonieckim
12 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13 Limanowa stały Tak Miasto Limanowa: ul. Jana Andrusikiewicza, Sebastiana Flizaka, Stanisława Jordana, Stanisława Mytki Ilmanowity, Józefa Marka bloki nr 1, 2, 3 , 19a i budynki od nr 23 do nr 39, 43, 45, 47, 49, 49a, 55, 55a, 65, Sportowa, Spacerowa, Zygmunta Augusta bloki nr 1, 1a, 2, 2a oraz od skrzyżowania z ul. Józefa Marka do wjazdu do bloku nr 3
13 Dom Pomocy Społecznej, ul. Wincentego Witosa 24/26 Limanowa dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wincentego Witosa 24/26 w Limanowej
14 Szpital Powiatowy, ul. Józefa Piłsudskiego 61 Limanowa szpital Nie Szpital Powiatowy przy ul. Józefa Piłsudskiego 61 w Limanowej
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Henryka Sienkiewicza 2 Mszana Dolna stały Tak Miasto Mszana Dolna: ul. Stawowa, Zarabie, Fabryczna, Maksymiliana Marii Kolbego, Zygmunta Krasińskiego, Starowiejska od nr 2 do nr 8 strona prawa i od nr 1 do nr 13 strona lewa, Fryderyka Chopina, Heleny Modrzejewskiej, Stanisława Moniuszki, Ignacego Paderewskiego, Jarzębinowa, Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Juliana Tolińskiego, Stefana Żeromskiego
2 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Henryka Sienkiewicza 2 Mszana Dolna stały Tak Miasto Mszana Dolna: ul. Podhalan, Zagórzan, Mikołaja Kopernika, ks. Jerzego Popiełuszki, Krakowska, Spadochroniarzy od nr 106 do końca, Starowiejska od nr 14 do końca strona prawa i od nr 15 do końca strona lewa, plac św. Siostry Faustyny
3 Urząd Miasta, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2 Mszana Dolna stały Tak Miasto Mszana Dolna: ul. Adama Asnyka, Tadeusza Kościuszki, Józefa Marka, Ogrodowa, Zakopiańska, Kazimierza Wielkiego, Ludwika Mroza, Jana Stachury "Adama", Spokojna, Elizy Orzeszkowej, Słoneczna, Spadochroniarzy do nr 104, Władysława Orkana
4 Zespół Placówek Oświatowych, ul. Rynek 21 Mszana Dolna stały Tak Miasto Mszana Dolna: ul. Grunwaldzka, marsz. Józefa Piłsudskiego, Topolowa, Zielona, Sebastiana Flizaka, Księdza Józefa Stabrawy, Malinowa, Jana Matejki, Franka Rakoczego, Smrekowa, Karola Szymanowskiego, Leśna, Rynek, Jana Pawła II, Słomka
1 Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza (sala I), 1 Dobra stały Tak Sołectwo Dobra (część): osiedla Górka Plebańska (Plebańskie), Nad Stolartem, Rynek, Do Palki, Podedwór, Pod Skałą, Do Plenia, Do Plaskonia, Krzaki, Do Drożdża, Do Noworolnika, Na Dziale, Pod Działem, Zadziele (Matacze, Ogryzki, Podlasek, Ranosze, U Polowego, Za Górką, Zagroda, Zalasek, Za Potok), Na Potoku, Łagodówka, Morgi
2 Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza (sala II), 1 Dobra stały Tak Sołectwo Dobra (część): osiedla Do Rybki, Do Chochoła, Do Biernata, Chalcarze, Do Ćwiesia, Do Kutry, Myconie, Do Olejarza, Brzezule, Do Lacha pod Fabryką, Do Lacha pod Kościołem, Do Syndyka, Do Pawlaka, Kowalówka, Do Przybytka, Rola, Pająkówka, Do Kurka, Do Świdra, Klimkówka, Na Wesołą, Do Palacza, Do Judy, Do Kaima, Do Flisara, Do Palkija, Do Wątora, Do Kiwaja, Madziarówka
3 Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza (sala III), 1 Dobra stały Tak Sołectwo Dobra (część): osiedla Pod Groń, Mocarze, Kretówki, Brzegi, Do Masłonia, Do Lacha pod Krzyżową, Krzyżowa, Do Gorli, Stysiówka; Sołectwa: Porąbka, Gruszowiec
4 Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana (sala I), 115 Jurków stały Nie Sołectwo Jurków
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II (sala I), 186 Skrzydlna stały Tak Sołectwo Skrzydlna
6 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego, 1 Stróża stały Nie Sołectwo Stróża
7 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, 109 Wilczyce stały Nie Sołectwo Wilczyce
8 Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana (sala II), 115 Jurków stały Nie Sołectwa: Chyszówki, Półrzeczki
9 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II (sala II), 186 Skrzydlna stały Tak Sołectwa: Przenosza, Wola Skrzydlańska
1 Urząd Gminy, 198 Jodłownik stały Nie Sołectwa: Jodłownik, Kostrza
2 Remiza OSP, 150 Krasne-Lasocice stały Nie Sołectwa: Krasne-Lasocice, Słupia
3 Szkoła Podstawowa, 123 Szczyrzyc stały Tak Sołectwa: Pogorzany, Szczyrzyc
4 Szkoła Podstawowa, 117 Szyk stały Nie Sołectwo Szyk
5 Szkoła Podstawowa, 222 Wilkowisko stały Tak Sołectwo Wilkowisko
6 Urząd Gminy, 198 Jodłownik stały Nie Sołectwa: Mstów, Sadek
7 Świetlica Wiejska, 85 Góra Świętego Jana stały Tak Sołectwo Góra Świętego Jana
8 Szkoła Podstawowa, 123 Szczyrzyc stały Tak Sołectwo Janowice
9 Szpital pw. św. Jana Jerozolimskiego, 107 Szczyrzyc szpital Nie Szpital pw. św. Jana Jerozolimskiego w Szczyrzycu 107
10 Dom Pomocy Społecznej, 182 Szczyrzyc dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu 182
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, 490 Kamienica stały Nie Sołectwo Kamienica Górna
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, 343 Kamienica stały Tak Sołectwo Kamienica Dolna
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, 167 Szczawa stały Tak Sołectwo Szczawa
4 Szkoła Podstawowa, 265 Zalesie stały Tak Sołectwo Zalesie
5 Zepół Szkoły i Przedszkola, 110 Zbludza stały Nie Sołectwo Zbludza
6 Szkoła Podstawowa, 91 Zasadne stały Nie Sołectwo Zasadne
1 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki (sala nr 1), 700 Laskowa stały Nie Sołectwo Laskowa (część południowa): droga powiatowa Łososina Dolna – Ujanowice – Młynne 1555K, droga gminna Odrończa, droga powiatowa Laskowa – Nagórze 1612K, droga powiatowa Łososina Dolna – Ujanowice – Młynne 1555K, rzeka Łososina, granica sołectwa (osiedla: Centrum, Załpa, Rozpite, Nadole)
2 Szkoła Podstawowa, 134 Kamionka Mała stały Tak Sołectwo Kamionka Mała
3 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 55 Ujanowice stały Tak Sołectwa: Kobyłczyna, Sechna, Ujanowice
4 Szkoła Podstawowa, 109 Krosna stały Tak Sołectwa: Krosna, Strzeszyce
5 Szkoła Podstawowa, 111 Jaworzna stały Tak Sołectwo Jaworzna
6 Szkoła Podstawowa, 128 Żmiąca stały Nie Sołectwo Żmiąca
7 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki (sala nr 2), 700 Laskowa stały Nie Sołectwo Laskowa (część północna): droga powiatowa Łososina Dolna – Ujanowice – Młynne 1555K, droga gminna Odrończa, droga powiatowa Laskowa – Nagórze 1612K, droga powiatowa Łososina Dolna – Ujanowice – Młynne 1555K, rzeka Łososina, granica sołectwa (osiedla: Odrończa, Nowy Świat, Jeziornik, Ptaszkówka, Bania, Widoma, Kubówka, Jabłoniec, Dziedzicówka)
1 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego, 206 Rupniów stały Nie Sołectwo Rupniów
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, 549 Stara Wieś stały Tak Sołectwo Stara Wieś I
3 Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima, 71 Kanina stały Nie Sołectwo Kanina
4 Świetlica wiejska w Siekierczynie I, 453 Siekierczyna stały Tak Sołectwo Siekierczyna I
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego, 326 Siekierczyna stały Nie Sołectwo Siekierczyna II
6 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego, 204 Mordarka stały Nie Sołectwo Mordarka
7 Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka, 346 Pisarzowa stały Tak Sołectwo Pisarzowa
8 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II, 530 Męcina stały Nie Sołectwo Męcina (część): domy po lewej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec do linii kolejowej Limanowa – Nowy Sącz oraz domy po prawej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec
9 Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej, 144 Kłodne stały Tak Sołectwo Kłodne
10 Remiza OSP w Łososinie Górnej, ul. Łososińska 23 Limanowa stały Nie Sołectwa: Koszary, Łososina Górna, Walowa Góra
11 Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta, 108 Pasierbiec stały Tak Sołectwa: Bałażówka, Kisielówka, Makowica, Pasierbiec
12 Szkoła Podstawowa, 149 Młynne stały Tak Sołectwo Młynne
13 Budynek wielofunkcyjny, 157 Nowe Rybie stały Tak Sołectwo Nowe Rybie
14 Świetlica w Lipowem, 264 Lipowe stały Tak Sołectwo Lipowe
15 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego, 459 Stara Wieś stały Nie Sołectwo Stara Wieś II
16 Budynek wielofunkcyjny, 11 Stare Rybie stały Nie Sołectwo Stare Rybie
17 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja, 504 Męcina stały Nie Sołectwo Męcina (część): domy po lewej stronie linii kolejowej Limanowa – Nowy Sącz
18 Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi, 5 Wysokie stały Tak Sołectwo Wysokie
19 Świetlica Wiejska, 332 Sowliny stały Tak Sołectwo Sowliny
1 Szkoła Podstawowa, 131 Jastrzębie stały Nie Sołectwa: Jadamwola, Jastrzębie
2 Szkoła Podstawowa, 285 Łukowica stały Tak Sołectwo Łukowica
3 Szkoła Podstawowa, 136 Młyńczyska stały Nie Sołectwo Młyńczyska
4 Świetlica Wiejska, 605 Przyszowa stały Tak Sołectwa: Przyszowa I, Przyszowa II
5 Szkoła Podstawowa, 22 Świdnik stały Tak Sołectwa: Owieczka, Świdnik
6 Szkoła Podstawowa, 2 Stronie stały Tak Sołectwo Stronie
7 Szkoła Podstawowa, 165 Roztoka stały Nie Sołectwo Roztoka
1 Szkoła Podstawowa, 70 Glisne stały Nie Sołectwo Glisne
2 Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkeij k/kościoła, 761 Kasina Wielka stały Tak Sołectwo Kasina Wielka (część): Kasina Dolna do torów kolejowych od os. Chałpki Wójciki, Pańskie Podlesie, Rynek do os. Kubowicze Dolne oraz do os. Wydry
3 Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej Przymiarki, 762 Kasina Wielka stały Tak Sołectwo Kasina Wielka (część): Kasina Górna od os. Sabury do os. Chęcie, Burdziany oraz os. Wojtasie Przymiarki, Przejazd kolejowy, Spyrki, Gargasy, Kordy, Ściurki, Grzesiczki
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, 513 Kasinka Mała stały Tak Sołectwo Kasinka Mała (część): Dolna Wieś od os. Świątkówka do os. Szczypki i od os. Grochole do os. Kalety, Ksiki, Brzegi, Kulówka
5 Szkoła Podstawowa Nr 2, 432 Kasinka Mała stały Nie Sołectwo Kasinka Mała (część): Górna Wieś od os. Potok do os. Kanie i od os. Płoskonki do os. Zagródcze
6 Szkoła Podstawowa Nr 1, 345 Lubomierz stały Tak Sołectwo Lubomierz
7 Remiza OSP, 305 Łętowe stały Nie Sołectwo Łętowe
8 Szkoła Podstawowa, 245 Łostówka stały Nie Sołectwo Łostówka
9 Budynek socjalny LKS Witów Mszana Górna, 405 Mszana Górna stały Tak Sołectwo Mszana Górna (część): od os. Zagórki do os. Witki
10 Szkoła Podstawowa Nr 1, 589 Mszana Górna stały Tak Sołectwo Mszana Górna (część): od os. Janie do os. Marki
11 Remiza OSP, 415 Olszówka stały Nie Sołectwo Olszówka
12 Remiza OSP, 252 Raba Niżna stały Nie Sołectwo Raba Niżna
13 Dom Pomocy Społecznej, 448 Kasina Wielka dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej 448
14 Dom Pomocy Społecznej, 1 Raba Niżna dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej 1
1 Zespół Placówek Oświatowych, 211 Konina stały Tak Sołectwo Konina
2 Dom Kultury im. Ks. Franciszka Baradzieja, 130 Niedźwiedź stały Nie Sołectwo Niedźwiedź
3 Szkoła Podstawowa im. Wł. Orkana, 222 Poręba Wielka stały Tak Sołectwo Poręba Wielka
4 Zespół Placówek Oświatowych, 257 Podobin stały Tak Sołectwo Podobin
1 Zespół Placówek Oświatowych, 732 Słopnice stały Tak Sołectwo Słopnice Dolne Królewskie
2 Szkoła Podstawowa Nr 4, 363 Słopnice stały Tak Sołectwo Słopnice Mogielica
3 Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola, 336 Słopnice stały Nie Sołectwo Słopnice Górne
4 Szkoła Podstawowa Nr 3, 731 Słopnice stały Nie Sołectwo Słopnice Granice
5 Zespół Placówek Oświatowych, 732 Słopnice stały Tak Sołectwo Słopnice Dolne Szlacheckie
1 Nowy budynek Pana Marka Dziadonia, 68 Podłopień stały Tak Sołectwo Podłopień (część): bez części należącej do Parafii Rzymskokatolickiej w Tymbarku; Sołectwo Zawadka
2 Szkoła Podstawowa (budynek w Rynku), 29 Tymbark stały Nie Sołectwo Tymbark (część): osiedla Podlas, Podwisiołki, ul. Sądecka, Kościelna, Polna, Ogrodowa, Szkolna, Rynek, Kazimierza Wielkiego, Słoneczna
3 Przedszkole Samorządowe, 495 Tymbark stały Tak Sołectwo Tymbark (część): osiedla Węglarka, Zaolzie, Pasterniki, Zawodzie, Kopana Droga, Nad Stadionem, nad ulicą Nowy Dworek, Nowy Dworek, Zmulizko, Kuligówka, Glinki, Łęgi, Doraź, Przymiarki, Malarzówka, Sikornica, Dudówka, Kozakówka, Zagórcze, Wodarówka, ul. Armii Krajowej, Rzeczna, Przemysłowa, inż. Marka, nr budynków 162, 163, 190, 192, 624, 637
4 Szkoła Podstawowa (budynek w Rynku), 29 Tymbark stały Tak Sołectwo Podłopień (część): należąca do Parafii Rzymskokatolickiej w Tymbarku; Sołectwo Zamieście
5 Szkoła Podstawowa, 40 Piekiełko stały Nie Sołectwo Piekiełko

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Limanowa 3 11 917 6 28
0.0000020000Nr 2 Gmina Laskowa, Gmina Limanowa 6 25 335 6 45
0.0000030000Nr 3 Miasto Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź 3 11 802 4 19
0.0000040000Nr 4 Gmina Mszana Dolna 3 13 377 5 23
0.0000050000Nr 5 Gmina Dobra, Gmina Jodłownik, Gmina Tymbark 5 19 534 6 35
0.0000060000Nr 6 Gmina Kamienica, Gmina Łukowica, Gmina Słopnice 5 18 399 6 37
Podsumowanie 25 100 364 33 187

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 5 8 5 5 6 6 35
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 8 5 5 7 6 36
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI POLSCY ZIEMIA LIMANOWSKA KWW PATRIOCI POLSCY ZIEMIA LIMANOWSKA 3 5 4 3 5 4 24
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LIMANOWSKA TO LUBIĘ KWW ZIEMIA LIMANOWSKA TO LUBIĘ 5 8 5 7 7 32
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDOWE PRZYMIERZE - RAZEM" KWW SAMORZĄDOWE PRZYMIERZE - RAZEM 5 8 3 7 23
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA GRUPA SAMORZĄDOWA „DZIAŁAJMY WSPÓLNIE” KWW „DZIAŁAJMY WSPÓLNIE” 5 8 5 5 7 7 37

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 11 909 6 573 6 565 55.13% 0.05513
6 328 96.39% 0.09639
Tak
2 25 346 14 636 14 611 57.65% 0.05765
13 979 95.67% 0.09567
Tak
3 11 815 6 475 6 468 54.74% 0.05474
6 197 95.81% 0.09581
Tak
4 13 398 7 159 7 158 53.43% 0.05343
6 836 95.50% 0.0955
Tak
5 19 544 11 388 11 383 58.24% 0.05824
10 746 94.40% 0.0944
Tak
6 18 406 10 509 10 507 57.08% 0.05708
10 022 95.38% 0.09538
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 507 35 10.18% 0.01018
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 24 562 36 45.39% 0.04539
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI POLSCY ZIEMIA LIMANOWSKA 1 317 24 2.43% 0.00243
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LIMANOWSKA TO LUBIĘ 6 460 32 11.94% 0.01194
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDOWE PRZYMIERZE - RAZEM" 3 682 23 6.80% 0.0068
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA GRUPA SAMORZĄDOWA „DZIAŁAJMY WSPÓLNIE” 12 580 37 23.25% 0.02325

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 507 35 1 10.18% 0.01018
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 24 562 36 15 45.39% 0.04539
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI POLSCY ZIEMIA LIMANOWSKA 1 317 24 0 2.43% 0.00243
Nie
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LIMANOWSKA TO LUBIĘ 6 460 32 2 11.94% 0.01194
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDOWE PRZYMIERZE - RAZEM" 3 682 23 1 6.80% 0.0068
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA GRUPA SAMORZĄDOWA „DZIAŁAJMY WSPÓLNIE” 12 580 37 6 23.25% 0.02325
Tak

Rada Powiatu Limanowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 SUKIENNIK Mieczysław 338 5.34% 0.00534
Nie
1 2 2 DĘBSKA Urszula Elżbieta 264 4.17% 0.00417
Nie
1 2 3 STERNAL Monika 70 1.11% 0.00111
Nie
1 2 4 RANOSZ Jolanta Marta 49 0.77% 0.00077
Nie
1 2 5 ZAJĄC Paweł Daniel 51 0.81% 0.00081
Nie
1 10 1 GĄSIOR Marzena Agnieszka 486 7.68% 0.00768
Tak
1 10 2 SZEWCZYK Stanisław 392 6.19% 0.00619
Nie
1 10 3 PIENIĄŻEK Leszek Janusz 664 10.49% 0.01049
Tak
1 10 4 KRÓL Leszek Krzysztof 444 7.02% 0.00702
Nie
1 10 5 CHYLIŃSKA Krystyna 127 2.01% 0.00201
Nie
1 15 1 SIKOŃ Jadwiga 168 2.65% 0.00265
Nie
1 15 2 WIKTOR-SMOTER Bogumiła Katarzyna 29 0.46% 0.00046
Nie
1 15 3 ZŁOCKI Damian Rafał 27 0.43% 0.00043
Nie
1 16 1 WÓJTOWICZ Marian 1 040 16.43% 0.01643
Tak
1 16 2 ZIĘBA Kazimiera Zofia 300 4.74% 0.00474
Nie
1 16 3 BUGAJSKI Janusz Andrzej 163 2.58% 0.00258
Nie
1 16 4 BOROWICZ Artur Marek 183 2.89% 0.00289
Nie
1 16 5 CINA Ewa Janina 174 2.75% 0.00275
Nie
1 17 1 GOLIŃSKA-KUPIEC Urszula Ewa 120 1.90% 0.0019
Nie
1 17 2 BIEDROŃ Ryszard Stanisław 97 1.53% 0.00153
Nie
1 17 3 ŻELASKO Marek Franciszek 25 0.40% 0.0004
Nie
1 17 4 PAŁKA Barbara Teresa 79 1.25% 0.00125
Nie
1 17 5 ŻUREK Waldemar Gustaw 42 0.66% 0.00066
Nie
1 18 1 WÓJTOWICZ Wiesław Marian 517 8.17% 0.00817
Nie
1 18 2 MICHURA Grażyna 86 1.36% 0.00136
Nie
1 18 3 KOZA Czesław Leszek 199 3.14% 0.00314
Nie
1 18 4 WACŁAWIK Aniela 51 0.81% 0.00081
Nie
1 18 5 KULMA Ryszard Jan 143 2.26% 0.00226
Nie
2 2 1 DUTKA Bronisław 417 2.98% 0.00298
Nie
2 2 2 GĄSIOREK Henryk Jakub 106 0.76% 0.00076
Nie
2 2 3 BUKOWIEC Bożena 61 0.44% 0.00044
Nie
2 2 4 JÓZKOWICZ Stanisław Jan 41 0.29% 0.00029
Nie
2 2 5 PIWOWAR Halina Dorota 32 0.23% 0.00023
Nie
2 2 6 KRAJEWSKI Marek Stanisław 140 1.00% 0.001
Nie
2 2 7 PŁAWECKA Maria Zofia 37 0.26% 0.00026
Nie
2 2 8 WIDEŁ Monika 80 0.57% 0.00057
Nie
2 10 1 WŁODARCZYK Wojciech Stanisław 1 651 11.81% 0.01181
Tak
2 10 2 URYGA Mieczysław Antoni 1 476 10.56% 0.01056
Tak
2 10 3 SZEWCZYK Irena Maria 394 2.82% 0.00282
Nie
2 10 4 HUTEK Stefan Roman 1 475 10.55% 0.01055
Tak
2 10 5 PIETRUCHA Bogumił Stanisław 1 004 7.18% 0.00718
Nie
2 10 6 STALMACH Grażyna 95 0.68% 0.00068
Nie
2 10 7 STANISŁAWCZYK Dorota 1 288 9.21% 0.00921
Tak
2 10 8 SZCZUREK Mariusz Krzysztof 304 2.17% 0.00217
Nie
2 15 1 WŁODARCZYK Ignacy 56 0.40% 0.0004
Nie
2 15 2 GÓRKA Anna Małgorzata 44 0.31% 0.00031
Nie
2 15 3 PASIUT Jan Kazimierz 24 0.17% 0.00017
Nie
2 15 4 IWAN Sebastian Jan 122 0.87% 0.00087
Nie
2 15 5 URYGA Danuta 63 0.45% 0.00045
Nie
2 16 1 MĄKA Józef 404 2.89% 0.00289
Nie
2 16 2 AUGUSTYN Marta Katarzyna 86 0.62% 0.00062
Nie
2 16 3 SMOLEŃ Mirosław Stanisław 32 0.23% 0.00023
Nie
2 16 4 OCIEPKA Kazimiera 220 1.57% 0.00157
Nie
2 16 5 JASIŃSKI Paweł 24 0.17% 0.00017
Nie
2 16 6 KASIŃSKA Joanna Magdalena 132 0.94% 0.00094
Nie
2 16 7 BIEDROŃ Bogusław Jacek 43 0.31% 0.00031
Nie
2 16 8 PŁAWECKI Rafał 109 0.78% 0.00078
Nie
2 17 1 PAZDAN Władysław 521 3.73% 0.00373
Nie
2 17 2 PIEGZA Stanisław 531 3.80% 0.0038
Tak
2 17 3 LATAŁA Dorota Magdalena 74 0.53% 0.00053
Nie
2 17 4 MUSIAŁ Jacenty Michał 374 2.68% 0.00268
Nie
2 17 5 TUDAJ Wiesława Stanisława 35 0.25% 0.00025
Nie
2 17 6 MYSZKA Jan 110 0.79% 0.00079
Nie
2 17 7 TOKARZ Irena Teresa 30 0.21% 0.00021
Nie
2 17 8 OLEKSY Józef Marek 466 3.33% 0.00333
Nie
2 18 1 GRZEGORZEK Jolanta Władysława 834 5.97% 0.00597
Tak
2 18 2 PAŁKA Marian 207 1.48% 0.00148
Nie
2 18 3 RYŚ Krzysztof Mikołaj 226 1.62% 0.00162
Nie
2 18 4 SUŁKOWSKA Anna Elżbieta 29 0.21% 0.00021
Nie
2 18 5 PAJOR Stanisław 75 0.54% 0.00054
Nie
2 18 6 SMOROŃSKA Edyta Aleksandra 140 1.00% 0.001
Nie
2 18 7 JASICA Szymon 174 1.24% 0.00124
Nie
2 18 8 PAPIEŻ Jacek Krzysztof 193 1.38% 0.00138
Nie
3 2 1 DZIEDZINA Franciszek Piotr 459 7.41% 0.00741
Nie
3 2 2 CICHAŃSKA Barbara Grażyna 399 6.44% 0.00644
Nie
3 2 3 ORZEŁ Agnieszka Jolanta 552 8.91% 0.00891
Tak
3 2 4 ZAPAŁA Barbara 108 1.74% 0.00174
Nie
3 2 5 BODZIONY Przemysław Stanisław 118 1.90% 0.0019
Nie
3 10 1 JANIK Tomasz Jan 482 7.78% 0.00778
Nie
3 10 2 PALAC Roman Krzysztof 312 5.03% 0.00503
Nie
3 10 3 WÓJCIK Grzegorz 1 105 17.83% 0.01783
Tak
3 10 4 CICHAŃSKA Jadwiga 445 7.18% 0.00718
Nie
3 10 5 GŁOWA Anna Maria 128 2.07% 0.00207
Nie
3 15 1 HARAS Jerzy Adam 117 1.89% 0.00189
Nie
3 15 2 HARAS Ewa Michalina 37 0.60% 0.0006
Nie
3 15 3 GÓRKA Stanisław 16 0.26% 0.00026
Nie
3 15 4 PUSTELNIK Monika 50 0.81% 0.00081
Nie
3 18 1 RÓG Antoni 547 8.83% 0.00883
Nie
3 18 2 POTACZEK Janusz Piotr 915 14.77% 0.01477
Tak
3 18 3 ŻUREK Stanisława Danuta 242 3.91% 0.00391
Nie
3 18 4 KAPTURKIEWICZ Grażyna Jadwiga 84 1.36% 0.00136
Nie
3 18 5 TALAREK Małgorzata Magdalena 81 1.31% 0.00131
Nie
4 2 1 POPŁAWSKA Irena Barbara 273 3.99% 0.00399
Nie
4 2 2 TRYBUS Andrzej Zdzisław 184 2.69% 0.00269
Nie
4 2 3 LULEK Józef Marian 104 1.52% 0.00152
Nie
4 2 4 LIS Elżbieta Anna 52 0.76% 0.00076
Nie
4 2 5 PŁONKA Marcin Jarosław 63 0.92% 0.00092
Nie
4 10 1 FILIPIAK Ewa 2 297 33.60% 0.0336
Tak
4 10 2 FIGURA Szczepan Andrzej 370 5.41% 0.00541
Nie
4 10 3 JANIA Bolesław 413 6.04% 0.00604
Tak
4 10 4 PAJDZIK Beata Edyta 252 3.69% 0.00369
Nie
4 10 5 BIERNAT Jan 236 3.45% 0.00345
Nie
4 15 1 NIŻNIK Kazimierz Józef 124 1.81% 0.00181
Nie
4 15 2 NAWARA Bogusław 60 0.88% 0.00088
Nie
4 15 3 GACKOWIEC Kazimiera 44 0.64% 0.00064
Nie
4 16 1 MYSZA Michał Tadeusz 643 9.41% 0.00941
Nie
4 16 2 ŚLÓSARCZYK Teresa Karolina 94 1.38% 0.00138
Nie
4 16 3 DUDZIK Stanisław Marek 39 0.57% 0.00057
Nie
4 16 4 NOWAKOWSKA Barbara 41 0.60% 0.0006
Nie
4 16 5 GÓRNI Krystyna 61 0.89% 0.00089
Nie
4 18 1 BOŻEK Maria 433 6.33% 0.00633
Nie
4 18 2 ŻABA Artur Edward 440 6.44% 0.00644
Tak
4 18 3 ŁABUZ Czesława 135 1.97% 0.00197
Nie
4 18 4 NALEPA Ireneusz Robert 121 1.77% 0.00177
Nie
4 18 5 GACKOWIEC Andrzej Józef 357 5.22% 0.00522
Nie
5 2 1 SKIBA Antoni Jan 196 1.82% 0.00182
Nie
5 2 2 KLIMEK Zofia 182 1.69% 0.00169
Nie
5 2 3 ŚLIWA Jan 135 1.26% 0.00126
Nie
5 2 4 TABOR Danuta 68 0.63% 0.00063
Nie
5 2 5 JUDKA Balbina Irma 75 0.70% 0.0007
Nie
5 2 6 RYŚ Zygmunt Stanisław 43 0.40% 0.0004
Nie
5 10 1 KAWALEC Czesław Stanisław 1 301 12.11% 0.01211
Tak
5 10 2 TOPORKIEWICZ Robert Hubert 387 3.60% 0.0036
Nie
5 10 3 DYLĄG-MYSZKOWSKA Alina Maria 298 2.77% 0.00277
Nie
5 10 4 KRZYŚCIAK Beata Maria 397 3.69% 0.00369
Tak
5 10 5 KAPUŚCIAK Elżbieta Maria 374 3.48% 0.00348
Nie
5 10 6 ZAWADA Piotr Mariusz 317 2.95% 0.00295
Nie
5 10 7 RUSIN Krzysztof 379 3.53% 0.00353
Nie
5 15 1 HAYES Grażyna Urszula 77 0.72% 0.00072
Nie
5 15 2 KACZMARCZYK Artur Jacek 30 0.28% 0.00028
Nie
5 15 3 BIELSKA Dorota Maria 26 0.24% 0.00024
Nie
5 15 4 MALEC Dawid 98 0.91% 0.00091
Nie
5 15 5 LIGAS Stanisław 48 0.45% 0.00045
Nie
5 16 1 NIECZAROWSKI Stanisław 809 7.53% 0.00753
Tak
5 16 2 PIETRZAK Helena 84 0.78% 0.00078
Nie
5 16 3 NOWAK Lech Zbigniew 362 3.37% 0.00337
Nie
5 16 4 BIELSKI Józef 43 0.40% 0.0004
Nie
5 16 5 WAKTOR Halina Urszula 41 0.38% 0.00038
Nie
5 16 6 KARAŚ Tomasz Andrzej 127 1.18% 0.00118
Nie
5 16 7 SIEJA-SMAGA Eliza Maria 114 1.06% 0.00106
Nie
5 17 1 PAZDAN Janina Bronisława 86 0.80% 0.0008
Nie
5 17 2 PAPIEŻ Krzysztof Stanisław 56 0.52% 0.00052
Nie
5 17 3 BIELSKI Jakub Krystian 175 1.63% 0.00163
Nie
5 18 1 PUCHAŁA Jan 2 630 24.47% 0.02447
Tak
5 18 2 KUBOWICZ Tadeusz 466 4.34% 0.00434
Nie
5 18 3 KLEMENSIEWICZ Magdalena Anna 293 2.73% 0.00273
Nie
5 18 4 STOKŁOSA Maria 315 2.93% 0.00293
Nie
5 18 5 KAŁUŻNA Krystyna Janina 112 1.04% 0.00104
Nie
5 18 6 GRZYB Bogumił Marek 493 4.59% 0.00459
Tak
5 18 7 DZIADOŃ Grzegorz Józef 109 1.01% 0.00101
Nie
6 2 1 KUNICKI Krzysztof 484 4.83% 0.00483
Nie
6 2 2 KASPRZYCKA Irena 209 2.09% 0.00209
Nie
6 2 3 STRUG Tadeusz Józef 20 0.20% 0.0002
Nie
6 2 4 KYRCZ Maria 19 0.19% 0.00019
Nie
6 2 5 SETLAK Krystyna 50 0.50% 0.0005
Nie
6 2 6 MAZUREK Władysław 28 0.28% 0.00028
Nie
6 10 1 ZIĘBA Agata 1 786 17.82% 0.01782
Tak
6 10 2 JAWORSKI Józef Andrzej 1 061 10.59% 0.01059
Tak
6 10 3 JASIŃSKI Kazimierz Mieczysław 746 7.44% 0.00744
Tak
6 10 4 PIETRZAK Józef 1 180 11.77% 0.01177
Tak
6 10 5 ZIĘBA Józef Eugeniusz 271 2.70% 0.0027
Nie
6 10 6 PODGÓRNA Izabela Anna 225 2.25% 0.00225
Nie
6 15 1 SIDOR Małgorzata 31 0.31% 0.00031
Nie
6 15 2 KAZNOWSKI Roman Witold 12 0.12% 0.00012
Nie
6 15 3 JACAK-ŚWIERKOSZ Grażyna 3 0.03% 3.0E-5
Nie
6 15 4 HOŁUJ Adrian Zdzisław 11 0.11% 0.00011
Nie
6 16 1 GORCZOWSKI Stanisław 424 4.23% 0.00423
Nie
6 16 2 WÓJTOWICZ Józef Marcin 172 1.72% 0.00172
Nie
6 16 3 WÓJCIAK Stanisława Teresa 47 0.47% 0.00047
Nie
6 16 4 KURZEJA Janusz Paweł 34 0.34% 0.00034
Nie
6 16 5 JAGIEŁA Piotr Jan 151 1.51% 0.00151
Nie
6 16 6 HEBDA Celina 105 1.05% 0.00105
Nie
6 16 7 KOWALCZYK Ewa 159 1.59% 0.00159
Nie
6 17 1 TALAR Paweł Leszek 350 3.49% 0.00349
Nie
6 17 2 HEBDA Franciszek Stanisław 148 1.48% 0.00148
Nie
6 17 3 BOLSĘGA Paweł Jan 20 0.20% 0.0002
Nie
6 17 4 BRZECZEK Danuta 57 0.57% 0.00057
Nie
6 17 5 HEBDA Zdzisław 231 2.30% 0.0023
Nie
6 17 6 FRANCZYK Maria Józefa 28 0.28% 0.00028
Nie
6 17 7 MIKOŁAJCZYK Irena 27 0.27% 0.00027
Nie
6 18 1 WIĘCEK Jan 972 9.70% 0.0097
Tak
6 18 2 KUZIEL Mieczysław Tadeusz 254 2.53% 0.00253
Nie
6 18 3 KAIM Bożena Anna 183 1.83% 0.00183
Nie
6 18 4 TALAR Bogumiła 126 1.26% 0.00126
Nie
6 18 5 WALCZAK Artur Mikołaj 131 1.31% 0.00131
Nie
6 18 6 KUCHARSKA Stanisława 80 0.80% 0.0008
Nie
6 18 7 PIETRZAK Jadwiga Krystyna 187 1.87% 0.00187
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Limanowski - ogółem 13 211 174 132 008 100 364 104 10 2
Gminy ogółem 12 186 168 132 008 100 364 104 10 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 25 645 19 219 19 1 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 11 165 165 106 363 81 145 85 9 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 33 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 6 1
Ogółem 39 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 187 83 44% 104 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 52 21 40% 31 60%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 461 160 35% 301 65%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 26 4 15% 22 85%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 1 17% 5 83%
Ogółem 700 264 38% 436 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 49 45 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 56 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 55 48 56
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 55 18 33% 37 67%
30-39 129 51 40% 78 60%
40-59 361 153 42% 208 58%
60+ 155 42 27% 113 73%
Ogółem 700 264 38% 436 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 6 0 0% 6 100%
40-59 19 3 16% 16 84%
60+ 7 2 29% 5 71%
Ogółem 32 5 16% 27 84%