Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 73 608
Wyborców 59 540
Obwodów 51
  • Wybory do Rady Powiatu w Oławie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto olzawaMiasto Oława 19 3 21 16 122
gmina domaniozwGmina Domaniów 6 15 15 27 27
miasto i gmina jelcz-laskowiceMiasto I Gmina Jelcz-Laskowice 13 3 21 15 123
gmina olzawaGmina Oława 13 15 15 38 38

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. 1 Maja 33 Oława stały Nie Astrów, Bratków, Cicha, Dąbrowskiego, pl. Jana Pawła II, Małodworcowa, Morelowa, Ogrodowa, Opolska, Partyzantów, Polna, Pułaskiego, Słoneczna, Spokojna, Tęczowa, Tulipanów, Wrzosowa
2 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Kamienna 8 Oława stały Tak Gazowa, Kamienna, Kasprowicza, Kolejowa, Kwiatowa, Nowodojazdowa, Parkowa, Różana, Rzemieślnicza, Sikorskiego, Spacerowa
3 Oławskie Centrum Rozwoju Społecznego, ul. 3 Maja 18i/u Oława stały Tak 3 Maja nr 3 - 3c, 5, 7 - 65, Janowskiego, Magazynowa, Własta, Zwierzyniecka, Żołnierza Polskiego
4 Klub "Parnas", ul. 1 Maja 13 Oława stały Nie 1 Maja
5 Niepubliczne Przedszkole "Kredka", ul. Zwierzyniec Duży 23 Oława stały Nie Borsucza, Dzierżonia, Jelenia, Lisia, Miodowa, Niedźwiedzia, Ofiar Katynia, Portowa, Sarnia, Szwedzka, Wilcza, Włoska, Zajęcza, Zielna, Zwierzyniec Duży
6 Świetlica Środowiskowa, ul. Młyńska 12b Oława stały Tak Chrobrego nieparzyste, parzyste nr 12 - 30, Młyńska, Nowa, Rybacka nr 1 - 26, Zamknięta
7 Żłobek Miejski, ul. Chrobrego 106a Oława stały Tak 3 Maja 1 - 1a, 2, 4, 6 - 6a, Chrobrego parzyste nr 32 - 118
8 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Sportowa 6 Oława stały Tak Bażantowa, Brzozowa, Chrobrego parzyste nr 120 - 130, Kasztanowa, Krucza, Nadbrzeżna, Na Grobli, Odrzańska, Oleśnicka, Orla, Rybacka nr 28 - 45, Słowicza, Sokola, Sportowa, Wierzbowa, Żurawia
9 Liceum Ogólnokształcące Nr I, pl. Zamkowy 10 Oława stały Nie Andersa, pl. Gimnazjalny, Głowackiego, Konopnickiej, Kościelna, Krótka, Orzeszkowej, pl. Piastów, pl. Piłsudskiego, Rynek, Słowiańska, Wałowa, Wrocławska, pl. Zamkowy, Żeromskiego
10 Ośrodek Kultury, ul. 11 Listopada 27 Oława stały Tak 11 Listopada, Browarniana, Brzeska, Miarki, pl. Kolbe, Kopernika, Kościuszki, Pałacowa, Rocha, Rzeźnicza, Sienkiewicza, pl. Starozamkowy, Żołnierzy AK
11 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 Oława stały Nie Asnyka, Baczyńskiego nieparzyste nr 1 - 49, parzyste nr 2 - 30a, Cegielniana, Gajcego, Grota-Roweckiego, Kołłątaja, Kutrowskiego nieparzyste nr 1 - 29e, parzyste nr 2 - 26, Lechonia, Leśmiana, Lipowa, Lwowska, Łąkowa, Oleandry, Przerwy-Tetmajera, Reja, Siedlecka, Staszica, Szkolna, Warszawska
12 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 Oława stały Nie Baczyńskiego parzyste nr 32 - 66, nieparzyste nr 51 - 65, Brzechwy, Gałczyńskiego, Herberta, Kochanowskiego, Korczaka, Krasińskiego, Kutrowskiego nieparzyste nr 31 - 41, parzyste nr 28 - 76, Lema, Malinowa, Mickiewicza, Miłosza, Nałkowskiej, Norwida, Nowy Górnik, Prusa, Rodziewiczówny, Słowackiego, Staffa, Tuwima, Twardowskiego, Wiśniowa, Zapolskiej
13 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Broniewskiego 6 Oława stały Tak Braci Gierymskich, Broniewskiego, Chełmońskiego, Kossaka, Łagodna, Malczewskiego, Matejki, Miła, Moniuszki, Nowoosadnicza, Okólna, Osadnicza, Rodakowskiego, Serdeczna, Strzelna, Styki, Sybiraków, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zaciszna
14 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Broniewskiego 6 Oława stały Tak Agatowa, Alabastrowa, Amelii, Ametystowa, Bacewicz, Błękitna, Borówkowa, Brylantowa, Bursztynowa, Cedrowa, Cisowa, Cynkowa, Cyprysowa, Daglezjowa, Diamentowa, Gajowa, Grafitowa, Granitowa, Iglasta, Jagodowa, Jałowcowa, Jamesa Cooka, Jantarowa, Jasińskiego, Jaspisowa, Jeżynowa, Jodłowa, Karłowicza, Kilińskiego, Kolumba, Koralowa, Kryształowa, Krzemowa, Kwarcowa, Leśna, Letnia, Limbowa, Lutosławskiego, Maciejewicza, Madalińskiego, Magellana, Magnezowa, Malachitowa, Malownicza, Małopolna, Miedziana, Modrzewiowa, Nefrytowa, Nowy Otok, Opalowa, Pastelowa, Perłowa, Piaskowa, Piękna, Piniowa, Platynowa, Pogodna, Południowa, Poranna, Poziomkowa, Radosna, Rubinowa, Rutkiewicz, Sosnowa, Sowińskiego, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, Szyszkowa, Świerkowa, Teligi, Topazowa, Truskawkowa, Turkusowa, Urocza, Vasco da Gamy, Wesoła, Wiejska, Wieniawskiego, Wiosenna, Złota
15 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Iwaszkiewicza 11 Oława stały Nie Iwaszkiewicza
16 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Iwaszkiewicza 11 Oława stały Nie Paderewskiego, pl. Szymanowskiego nr 1 - 17
17 Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Tęcza", ul. Iwaszkiewicza 11b Oława stały Tak Chopina, pl. Szymanowskiego nr 18 - 34
18 Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie, ul. Baczyńskiego 1 Oława szpital Nie Szpital Powiatowy w Oławie
19 Dom Pomocy Społecznej w Oławie, ul. Lwowska 6 Oława dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Oławie
1 Szkoła Podstawowa w Domaniowie, ul. Sportowa 6 Domaniów stały Tak Domaniów od nr 29 - 74, nr 128 - 150, Domaniów ul. Akacjowa, ul. Sportowa, ul. Wiśniowa, Radoszkowice, Kończyce, Grodziszowice, Kurzątkowice
2 Szkoła Podstawowa w Domaniowie, ul. Sportowa 6 Domaniów stały Tak Domaniów od nr 1 - 28, nr 75 - 127a, Domaniów ul. Kwiatowa, ul. Wierzbowa, Danielowice, Gostkowice, Kuchary, Radłowice, Piskorzówek
3 Świetlica Wiejska w Goszczynie, 34B Goszczyna stały Nie Brzezimierz, Goszczyna, Wyszkowice, Skrzypnik, Domaniówek
4 Świetlica Wiejska w Piskorzowie, 33A Piskorzów stały Nie Piskorzów, Chwastnica, Swojków, Gęsice
5 Szkoła Podstawowa w Wierzbnie, 84 Wierzbno stały Nie Wierzbno od nr 1 do 77A, Wierzbno ul. Pogodna, ul. Słoneczna, ul. Wiosenna, Janków, Teodorów, Kuny, Polwica, Pełczyce
6 Szkoła Podstawowa w Wierzbnie, 84 Wierzbno stały Tak Wierzbno od nr 78 do 118, ul. Osiedle
1 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Główna 87 Wójcice stały Nie Sołectwo: Wójcice
2 Świetlica wiejska, ul. Główna 26 Miłocice stały Nie Sołectwa: Miłocice, Miłocice Małe
3 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Kościelna 20 Minkowice Oławskie stały Tak Sołectwa: Biskupice Oławskie z przysiółkiem Celina, Kopalina, Minkowice Oławskie
4 Schronisko Młodzieżowe, ul. Szkolna 4 Chwałowice stały Tak Sołectwa: Chwałowice, Dębina, Nowy Dwór z osadą Stanków, Piekary
5 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Główna 24 Miłoszyce stały Tak Sołectwa: Brzezinki, Dziuplina z osadą Mościsko, Grędzina, Łęg, Miłoszyce
6 Zespół Szkół, ul. Techników 26 Jelcz-Laskowice stały Nie Jelcz-Laskowice: (Osiedle Fabryczne)-ulice: Działkowa, Inżynierska, Techników, Zachodnia
7 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. B. Prusa 2 Jelcz-Laskowice stały Nie Jelcz-Laskowice: (Osiedle Jelcz)-ulice: Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Cyprysowa, Dębowa, Fabryczna, Grabowa, Jałowcowa, Jodłowa, Kalinowa, Klonowa, Kolonijna, Krótka, Kukułcza, Leśna, Lipowa, Modrzewiowa, Niklowa, Nowa, Odrzańska, Ogrodowa, Oławska od nr 200 do końca, Prusa, Sosnowa, Stalowa, Stawowa, Świerkowa, Topolowa, Wrocławska
8 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (aula), Aleja Młodych 1 Jelcz-Laskowice stały Tak Jelcz-Laskowice: (Osiedle Metalowców)-ulice: Aleja Młodych, Bożka 27 - 45 nieparzyste, od 34 do końca, Bryły, Drzewieckiego, Liliowa, Żwirki, pl. Jana Pawła II; (Osiedle Domków Jednorodzinnych)-ulice: Bożka 1A - 26; 28 - 32 parzyste, Chabrowa, Fiołkowa, Frezjowa, Gimnazjalna, Irysowa, Licealna, Makowa, Różana, Rumiankowa, pl. Słonecznikowy, Tańskiego nr 21 i od nr 23 do końca, pl. Wrzosowy, pl. Targowy
9 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (stołówka), Aleja Młodych 1 Jelcz-Laskowice stały Tak Jelcz-Laskowice: (Osiedle Metalowców)-ulice: Cegielskiego, Grabskiego, Oławska 23A - 23C, 50 - 72 parzyste, Tańskiego 1 - 20, 22; (Osiedle Europejskie)-ulice: Basenowa, Bażantowa, Belgijska, Bociania, Holenderska, Jaskółcza, Jastrzębia, Kanarkowa, Krucza, Łabędzia, Oławska 51 - 61 nieparzyste, Orla, Słowicza, Sokola, Sowia, Strusia, Wenecka, Włoska, Żurawia
10 Urząd Miasta i Gminy, ul. Witosa 24 Jelcz-Laskowice stały Tak Jelcz-Laskowice: (Osiedle Laskowice)-ulice: Biskupskiego, Chwałowicka, Cicha, Dziuplińska, Folwarczna, Kasztanowa, Kolejowa, Kowalińskiego, Lipcowa, Listowskiego, Łąkowa, Majowa, Mleczna, Morelowa, Oleśnicka, Oławska od nr 1 do nr 13, Parkowa, Polna, Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Strzelnicza, Szkolna, Świętochowskiego, Tołpy, Treski, Turniejowa, Tymienieckiego, Wąskopolna, Wiejska, Wiśniowa, Witosa, Zacisze, Zielona, Ziołowa, Żurawskiego
11 Hala Sportowa, ul. Partyzantów 1 Jelcz-Laskowice stały Nie Jelcz-Laskowice (Osiedle Piastowskie)-ulice: Aleja Wolności 2 - 30 parzyste, od 44 do końca, Oławska 16 - 44, Piastowska 1 - 30; (Osiedle Komunalne)-ulice: Aleja Wolności 1A, 1B, 3A - 11B nieparzyste, 34A - 40B, Garażowa, Mieszka I, Partyzantów, Piastowska od 32 do końca
12 Środowiskowy Klub "Kuźnia", al. Wolności 34A Jelcz-Laskowice stały Tak Jelcz-Laskowice (Osiedle Hirszfelda)-ulice: Hirszfelda 1A - 53, Aleja Wolności 1C - 1G
13 Filia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Hirszfelda 92 Jelcz-Laskowice stały Nie Jelcz-Laskowice (Osiedle Hirszfelda)-ulica: Hirszfelda od 54 do końca
1 Szkoła Podstawowa, ul. Kościuszki 45 Bystrzyca stały Tak Bystrzyca
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Marcinkowice stały Tak Marcinkowice
3 Świetlica Wiejska, 70 Sobocisko stały Tak Sobocisko, Zabardowice, Miłonów
4 Szkoła Podstawowa, 14 Drzemlikowice stały Nie Drzemlikowice, Siecieborowice, Jakubowice, Bolechów, Niwnik, Godzinowice
5 Szkoła Podstawowa w Osieku, 124 Osiek stały Tak Osiek, Chwalibożyce, Niemil
6 Szkoła Podstawowa, 26 Ścinawa Polska stały Nie Ścinawa Polska, Ścinawa
7 Świetlica Wiejska, ul. Sportowa 18 Godzikowice stały Tak Godzikowice
8 Świetlica Wiejska, 11B Gaj Oławski stały Tak Gaj Oławski, Marszowice, Jaczkowice
9 Świetlica Wiejska, ul. Słonecznikowa 5 Stanowice stały Nie Stanowice
10 Świetlica Wiejska, ul. Batorego 22 a Janików stały Nie Janików, Stary Górnik, Stary Otok
11 Świetlica Wiejska, 8a Gać stały Tak Gać, Psary, Maszków
12 Świetlica Wiejska, 22a Owczary stały Nie Owczary, Oleśnica Mała, Jankowice Małe
13 Budynek po byłym gimnazjum, 12 Siedlce stały Nie Siedlce, Zakrzów, Jankowice, Lizawice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Oława 8 25 428 5 45
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice 6 18 025 6 43
0.0000030000Nr 3 Gminy: Domaniów, Oława 5 16 087 6 40
Podsumowanie 19 59 540 17 128

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 7 7
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 8 7 25
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 7 8 5 20
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 8 7 25
13 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO KW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO 10 8 7 25
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ 8 8 7 23
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET KWW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET 3 3

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 25 528 13 533 13 409 52.53% 0.05253
12 946 96.55% 0.09655
Tak
2 18 022 10 298 10 293 57.11% 0.05711
9 700 94.24% 0.09424
Tak
3 16 060 8 936 8 934 55.63% 0.05563
8 371 93.70% 0.0937
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 1 232 7 3.97% 0.00397
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 613 25 24.54% 0.02454
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 978 20 6.38% 0.00638
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 083 25 29.28% 0.02928
13 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO 4 798 25 15.47% 0.01547
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ 6 194 23 19.97% 0.01997
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET 119 3 0.38% 0.00038

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 1 232 7 0 3.97% 0.00397
Nie
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 613 25 5 24.54% 0.02454
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 978 20 0 6.38% 0.00638
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 083 25 7 29.28% 0.02928
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO 4 798 25 3 15.47% 0.01547
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ 6 194 23 4 19.97% 0.01997
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET 119 3 0 0.38% 0.00038
Nie

Rada Powiatu w Oławie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 KACZOR Roman Bronisław 1 084 8.37% 0.00837
Tak
1 4 2 LESZCZYŃSKA Anna Maria 1 140 8.81% 0.00881
Tak
1 4 3 KWIATKOWSKI Arkadiusz Piotr 289 2.23% 0.00223
Nie
1 4 4 GAŁUSZKA Jacek 429 3.31% 0.00331
Nie
1 4 5 PŁAWSKI Stanisław Jan 233 1.80% 0.0018
Nie
1 4 6 WOŹNIACZEK-MANTEJ Lucyna 62 0.48% 0.00048
Nie
1 4 7 WOŹNIACZEK Beata Iwona 186 1.44% 0.00144
Nie
1 4 8 HUMENIUK Michał Jan 152 1.17% 0.00117
Nie
1 4 9 DUDZIK Urszula Sylwia 78 0.60% 0.0006
Nie
1 4 10 PĘKALA Krzysztof Tomasz 148 1.14% 0.00114
Nie
1 5 1 BALZA Ryszard Jerzy 205 1.58% 0.00158
Nie
1 5 2 ŚWIDERSKA Krystyna Janina 105 0.81% 0.00081
Nie
1 5 3 KUPCZAK Andrzej Leon 139 1.07% 0.00107
Nie
1 5 4 OLENDER Dorota Katarzyna 110 0.85% 0.00085
Nie
1 5 5 SŁONINKA Jan 28 0.22% 0.00022
Nie
1 5 6 NOWROTEK Mirosław Łucjan 21 0.16% 0.00016
Nie
1 5 7 MARKOWSKA Lidia Grażyna 167 1.29% 0.00129
Nie
1 10 1 BREZDEŃ Zdzisław Ireneusz 2 061 15.92% 0.01592
Tak
1 10 2 KOTAPSKI Łukasz Jerzy 407 3.14% 0.00314
Tak
1 10 3 GWIAZDOWICZ Maciej Wojciech 416 3.21% 0.00321
Tak
1 10 4 KARBOWIAK Dawid Jan 179 1.38% 0.00138
Nie
1 10 5 GRZESZCZAK Andrzej Stanisław 273 2.11% 0.00211
Nie
1 10 6 WIERZBICKA Bożena 141 1.09% 0.00109
Nie
1 10 7 STURLIS Wanda Regina 44 0.34% 0.00034
Nie
1 10 8 SIDOR Małgorzata 72 0.56% 0.00056
Nie
1 10 9 GOLEC Izabela 144 1.11% 0.00111
Nie
1 10 10 RAK Lesław 267 2.06% 0.00206
Nie
1 13 1 HOŁYŃSKI Józef 524 4.05% 0.00405
Tak
1 13 2 SAWICKA-SKIBIŃSKA Elżbieta Anna 207 1.60% 0.0016
Nie
1 13 3 CIĘTAK Jan August 100 0.77% 0.00077
Nie
1 13 4 KONOPIŃSKA Teresa Maria 222 1.71% 0.00171
Nie
1 13 5 PTASZEK Ryszard Henryk 194 1.50% 0.0015
Nie
1 13 6 LEWANDOWSKA Ewa 91 0.70% 0.0007
Nie
1 13 7 ROKICKI Marek Tadeusz 64 0.49% 0.00049
Nie
1 13 8 MARCZAK Monika 77 0.59% 0.00059
Nie
1 13 9 STAUDT Mirosław Maciej 34 0.26% 0.00026
Nie
1 13 10 DAMCZYK Krzysztof Jacek 47 0.36% 0.00036
Nie
1 14 1 KUŁAKOWSKI Tadeusz 445 3.44% 0.00344
Tak
1 14 2 POHORIŁO Wiesława Krystyna 461 3.56% 0.00356
Tak
1 14 3 WITKOWSKI Dariusz Benedykt 186 1.44% 0.00144
Nie
1 14 4 RZADKOWSKA Lilla Jadwiga 337 2.60% 0.0026
Nie
1 14 5 MIŁOSZ Czesław 350 2.70% 0.0027
Nie
1 14 6 KRACZEK Sławomir 262 2.02% 0.00202
Nie
1 14 7 JAROCKA Barbara Jolanta 328 2.53% 0.00253
Nie
1 14 8 PAŹDZIERNIK Jerzy Michał 437 3.38% 0.00338
Nie
2 4 1 SZPONAR Marek Zdzisław 1 250 12.89% 0.01289
Tak
2 4 2 KONOPKA Krzysztof 143 1.47% 0.00147
Nie
2 4 3 ENGEL Małgorzata Elżbieta 273 2.81% 0.00281
Tak
2 4 4 WESOŁOWSKI Janusz Józef 190 1.96% 0.00196
Nie
2 4 5 CHMIELEWSKI Waldemar Józef 129 1.33% 0.00133
Nie
2 4 6 BĄK Anna Maria 117 1.21% 0.00121
Nie
2 4 7 MIRECKA-KUBAS Małgorzata Anna 153 1.58% 0.00158
Nie
2 4 8 KAWAŁKO Wiesław Jan 184 1.90% 0.0019
Nie
2 5 1 GRZESIK Stanisław 335 3.45% 0.00345
Nie
2 5 2 DĘBSKI Stefan Marian 84 0.87% 0.00087
Nie
2 5 3 JANKOWSKI Wojciech Jerzy 76 0.78% 0.00078
Nie
2 5 4 OSTROWSKI Grzegorz Władysław 41 0.42% 0.00042
Nie
2 5 5 GRODZICKA Mirosława Maria 30 0.31% 0.00031
Nie
2 5 6 SZULC Barbara Elżbieta 24 0.25% 0.00025
Nie
2 5 7 CHUDA Małgorzata Dorota 33 0.34% 0.00034
Nie
2 5 8 MIKOŁAJCZYK Henryk 94 0.97% 0.00097
Nie
2 10 1 SKRZYDŁOWSKI Krzysztof Jan 1 409 14.53% 0.01453
Tak
2 10 2 WLAZŁO Wawrzyniec 790 8.14% 0.00814
Tak
2 10 3 ZYCHLA Andrzej 242 2.49% 0.00249
Nie
2 10 4 WASZKIEWICZ Ewa Joanna 94 0.97% 0.00097
Nie
2 10 5 ŻYŻAK Agnieszka Sabina 34 0.35% 0.00035
Nie
2 10 6 NIEDŹWIEDŹ-FRĄCKOWIAK Karolina 91 0.94% 0.00094
Nie
2 10 7 CHRUPCAŁA Robert Wojciech 46 0.47% 0.00047
Nie
2 10 8 KOŁODZIEJ Tomasz Piotr 278 2.87% 0.00287
Nie
2 13 1 WOREK Bożena Maria 604 6.23% 0.00623
Tak
2 13 2 POLAKOWSKA Maria Bożena 381 3.93% 0.00393
Nie
2 13 3 PASTERNAK Andrzej 286 2.95% 0.00295
Nie
2 13 4 BORYS Ryszard 136 1.40% 0.0014
Nie
2 13 5 CYBULSKA Jolanta Maria 164 1.69% 0.00169
Nie
2 13 6 DESKA Anna Barbara 152 1.57% 0.00157
Nie
2 13 7 BRONOWICKA-ROMEI Magdalena Barbara 141 1.45% 0.00145
Nie
2 13 8 HEŁKA Jacek Grzegorz 205 2.11% 0.00211
Nie
2 14 1 CZUBAK Władysław Mieczysław 344 3.55% 0.00355
Tak
2 14 2 BAJSAROWICZ Aleksander Piotr 158 1.63% 0.00163
Nie
2 14 3 BABSKI Błażej Krzysztof 267 2.75% 0.00275
Nie
2 14 4 SZAFRAN Szczepan Adam 186 1.92% 0.00192
Nie
2 14 5 KOROL Elżbieta 163 1.68% 0.00168
Nie
2 14 6 ZAŁUBSKA Joanna 54 0.56% 0.00056
Nie
2 14 7 MAĆKÓW Adam 52 0.54% 0.00054
Nie
2 14 8 BURDELAK Dorota 148 1.53% 0.00153
Nie
2 15 1 FELIŃSKI Radosław Jan 72 0.74% 0.00074
Nie
2 15 2 PANEK Paweł Mariusz 28 0.29% 0.00029
Nie
2 15 3 ŻAK Aldona Alina 19 0.20% 0.0002
Nie
3 1 1 MATYJEWICZ Krzysztof Marian 278 3.32% 0.00332
Nie
3 1 2 GÓRALSKI Jacek Wiktor 190 2.27% 0.00227
Nie
3 1 3 MIELCZAREK Edyta Kazimiera 139 1.66% 0.00166
Nie
3 1 4 ŁABNO-STANISZEWSKA Stefania Józefa 143 1.71% 0.00171
Nie
3 1 5 KUŁAKOWSKI Tomasz Mariusz 142 1.70% 0.0017
Nie
3 1 6 BOJAKOWSKI Kamil Piotr 202 2.41% 0.00241
Nie
3 1 7 DOMAŃSKA Franciszka Barbara 138 1.65% 0.00165
Nie
3 4 1 CHUDY Marek Józef 509 6.08% 0.00608
Tak
3 4 2 SKALIK Jarosław Czesław 250 2.99% 0.00299
Nie
3 4 3 SZPINETA Artur Robert 343 4.10% 0.0041
Nie
3 4 4 GÓRA Stanisław Adam 112 1.34% 0.00134
Nie
3 4 5 MASZYŃSKA Maria 48 0.57% 0.00057
Nie
3 4 6 TOMICKA Bogumiła 26 0.31% 0.00031
Nie
3 4 7 ŻYGADŁO Maria Halina 85 1.02% 0.00102
Nie
3 5 1 SOWIŃSKI Sebastian 306 3.66% 0.00366
Nie
3 5 2 MATŁAWSKI Jarosław Marek 26 0.31% 0.00031
Nie
3 5 3 WIŚNIEWSKI Czesław Marek 46 0.55% 0.00055
Nie
3 5 4 BIAŁY Małgorzata Agnieszka 37 0.44% 0.00044
Nie
3 5 5 MARMULEWICZ Elżbieta Ewa 71 0.85% 0.00085
Nie
3 10 1 KULESZA Mirosław Kazimierz 996 11.90% 0.0119
Tak
3 10 2 OLENDER Mariusz Piotr 368 4.40% 0.0044
Tak
3 10 3 BEŃ Bogdan Krzysztof 263 3.14% 0.00314
Nie
3 10 4 JAREMKIEWICZ Stanisława 81 0.97% 0.00097
Nie
3 10 5 ŁUCZKO Mirosław Grzegorz 150 1.79% 0.00179
Nie
3 10 6 DRABCZAK Teresa Romualda 93 1.11% 0.00111
Nie
3 10 7 WERESZCZYŃSKA-PAŹ Agnieszka Iwona 144 1.72% 0.00172
Nie
3 13 1 BŁASZKÓW Piotr Andrzej 106 1.27% 0.00127
Nie
3 13 2 FALKOWSKA Jadwiga Mariola 165 1.97% 0.00197
Nie
3 13 3 ILNICKI Andrzej Zbigniew 229 2.74% 0.00274
Nie
3 13 4 PROROK Agnieszka Anna 335 4.00% 0.004
Tak
3 13 5 JASIK Krzysztof Grzegorz 137 1.64% 0.00164
Nie
3 13 6 OLECH Weronika 102 1.22% 0.00122
Nie
3 13 7 MIKODA Andrzej Jan 95 1.13% 0.00113
Nie
3 14 1 KOŚCIELAK Szymon Miłosz 821 9.81% 0.00981
Tak
3 14 2 PADULA Robert Marian 368 4.40% 0.0044
Nie
3 14 3 BARTOSIEWICZ Marta 78 0.93% 0.00093
Nie
3 14 4 BUBAŁA Grzegorz Bartłomiej 337 4.03% 0.00403
Nie
3 14 5 LUBCZYŃSKA Dorota 60 0.72% 0.00072
Nie
3 14 6 RUDNICKI Dariusz Robert 115 1.37% 0.00137
Nie
3 14 7 JACKIEWICZ Ewa 237 2.83% 0.00283
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Oławski - ogółem 5 91 39 73 608 59 540 51 2 2
Gminy ogółem 4 72 36 73 608 59 540 51 2 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 6 53 463 43 453 32 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 2 30 30 20 145 16 087 19 2 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 17 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 31 2
Ogółem 48 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 128 53 41% 75 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 245 108 44% 137 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 65 20 31% 45 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 4 1 25% 3 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 8 2 25% 6 75%
Ogółem 438 181 41% 257 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 45 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 46 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 55 45
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 52 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 55 21 38% 34 62%
30-39 89 47 53% 42 47%
40-59 194 76 39% 118 61%
60+ 100 37 37% 63 63%
Ogółem 438 181 41% 257 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 0 0% 2 100%
30-39 1 1 100% 0 0%
40-59 7 1 14% 6 86%
60+ 2 1 50% 1 50%
Ogółem 12 3 25% 9 75%