Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 97 643
Wyborców 81 944
Obwodów 80
  • Wybory do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bielawaMiasto Bielawa 22 4 21 28 203
miasto dzierzzzoniozwMiasto Dzierżoniów 23 4 21 17 114
miasto pieszyceMiasto Pieszyce 7 15 15 31 31
miasto pilzawa gozrnaMiasto Piława Górna 3 15 15 42 42
gmina dzierzzzoniozwGmina Dzierżoniów 13 15 15 39 39
gmina lzagiewnikiGmina Łagiewniki 6 15 15 66 66
gmina niemczaGmina Niemcza 6 15 15 57 57

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Bielawski Inkubator Przedsiębiorczości Sala Konferencyjna, ul. Wolności 24 Bielawa stały Tak ulice: Ceglana, Dzierżoniowska, Grunwaldzka, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Piławska, Prosta, Kazimierza Pułaskiego, Rolna, Wodna, Wolności od nr 1 do nr 34d, Stefana Żeromskiego od nr 1 do nr 11
2 Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z oddziałami Gimnazjum, ul. Brzeżna 48 Bielawa stały Tak Aleja Świętego Jana Pawła II, Plac Świętej Faustyny Kowalskiej, ulice: księdza Romana Biskupa, Bratkowa, Brzeżna, Fiołkowa, Jaśminowa, Kolejowa, Krucza, Makowa, księdza Jerzego Popiełuszki, Pocztowa, Tkacka, Tulipanowa, Wincentego Witosa, Wolności od nr 35 do nr 58, Stefana Żeromskiego od nr 12 do nr 32
3 Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, ul. Stefana Żeromskiego 41 Bielawa stały Tak ulice: Bohaterów Getta, Handlowa, Poziomkowa, Przemysłowa, Truskawkowa, Wolności od nr 60 do nr 74a, Stefana Żeromskiego od nr 33 do nr 41a
4 Klub Spółdzielni Mieszkaniowej, Osiedle Włókniarzy 1 Bielawa stały Nie ulice: Miodowa, Osiedlowa, Osiedle Włókniarzy od nr 3 do nr 5, Przedwiośnia, Stanisława Staszica, Wschodnia, Wolności od nr 93a do nr 101c, Stefana Żeromskiego od nr 42 do nr 44d
5 Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z oddziałami Gimnazjum, Osiedle Włókniarzy 10 Bielawa stały Nie Pl. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ulice: Hotelowa, Kwiatowa, Osiedle Włókniarzy od nr 6 do końca, Włókniarzy, Stefana Żeromskiego od nr 54 do nr 60
6 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Parkowa 12 Bielawa stały Tak Plac Młodzieży, ulice: Gołębia, Krótka, Łabędzia, Niecała, Owocowa, Parkowa, generała Grota Roweckiego od nr 11 do końca, Sosnowa, Szpakowa, Wojska Polskiego, Wolności od nr 75 do nr 91
7 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Parkowa 12 Bielawa stały Tak ulice: 1 Maja od nr 1 do nr 29, Osiedle XXV-lecia od nr 1 do nr 5d, Jana III Sobieskiego, 11 listopada
8 Żłobek Publiczny, ul. Generała Grota Roweckiego 7 Bielawa stały Tak ulice: generała Władysława Andersa, Osiedle XXV-lecia od nr 6 do nr 20
9 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Parkowa 12 Bielawa stały Nie ulice: Osiedle XXV-lecia od nr 21 do nr 31, Ignacego Paderewskiego
10 Klub "Sowa" Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Jana III Sobieskiego 17 Bielawa stały Tak ulice: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Osiedle Europejskie, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, gen. Władysława Sikorskiego od nr 22 do końca
11 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Generała Grota Roweckiego 6 Bielawa stały Nie ulice: Osiedle XXV-lecia od nr 32 do nr 38
12 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Generała Grota Roweckiego 6 Bielawa stały Nie ulice: 1 Maja od nr 30 do końca, Obrońców Westerplatte od nr 1 do nr 13, Osiedle XXV-lecia od nr 39 do końca, Józefa Piłsudskiego, generała Grota Roweckiego od nr 2 do nr 10, Słoneczna, Wesoła
13 Przedszkole Publiczne nr 3, ul. 3 Maja 22 Bielawa stały Nie ulice: 3 Maja od nr 1 do nr 45, Wolności od nr 102 do końca
14 Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Szkolna 5 Bielawa stały Tak ulice: Bolesława Chrobrego, Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Rotmistrza Witolda Pileckiego, gen. Władysława Sikorskiego od nr 2 do nr 6, Szkolna, Juliana Tuwima, Obrońców Westerplatte od nr 14 do końca
15 Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o. o., ul. 3 Maja 48 Bielawa stały Tak Plac Wolności, ulice: Adama Asnyka, Azaliowa, Bankowa, Mikołaja Kopernika od nr 1 do nr 20, Krańcowa, 3 Maja od nr 48 do końca, Ostatnia, Piastowska od nr 1 do nr 17, Przeskok, Różana, Henryka Sienkiewicza, Sportowa, Stefana Żeromskiego od nr 61 do końca
16 Zespół Ośrodków Wsparcia, ul. Lotnicza 5 Bielawa stały Tak ulice: Akacjowa, Boczna, Cmentarna, Władysława Grabskiego, Graniczna, Lipowa, Lotnicza, Strażacka, Teatralna, Willowa
17 Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Ludowa 11 Bielawa stały Nie Plac Kościelny, ulice: Górska, Klonowa, Mikołaja Kopernika od nr 21 do końca, Ludowa, Piastowska od nr 18 do nr 58a, Spółdzielcza, Wiśniowa, Zaułek Wiśniowy
18 Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Ludowa 11 Bielawa stały Nie ulice: Lipcowa, Mała, Ostroszowicka, Piastowska od nr 59 do końca, Szewska, Ludwika Waryńskiego od nr 1 do nr 27, Wiejska od nr 1 do nr 13
19 Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, ul. Polna 2 Bielawa stały Nie ulice: Brzozowa, Bukowa, Czerwona, Komandora Stefana Frankowskiego, Jodłowa, Kasztanowa, Legionów, Młodych, Polna, Wiosenna
20 Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Ludwika Waryńskiego 50 Bielawa stały Tak ulice: Fryderyka Chopina, Jasna, Kamienna, Janusza Korczaka, Zygmunta Krasińskiego, Majowa, Adama Mickiewicza, Osiedle Podgórskie, Słomiana, Juliusza Słowackiego, Słowiańska, Wysoka
21 Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum, ul. Ludwika Waryńskiego 50 Bielawa stały Nie ulice: Leśna, Nowobielawska, Pod Lasem, Sowia, Ludwika Waryńskiego od nr 28 do końca, Wiejska od nr 14 do końca
22 Dom Pomocy Społecznej, Stefana Żeromskiego 2 Bielawa dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej Bielawa
1 Pracownicze Ogródki Działkowe "Jar", ul. Złota 10 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Akacjowa, Brzoskwiniowa, Bukowa, Bursztynowa, Cisowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Dębowa, Głogowa, Grabowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Leszczynowa, Modrzewiowa, Morelowa, Orzechowa, Rubinowa, Sosnowa, Srebrna, Szafirowa, Świerkowa, Wiśniowa, Złota 19 do końca
2 Przedszkole Publiczne nr 7, Osiedle Tęczowe 3 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Tęczowe od 6a do końca
3 Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Złota 8 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Janusza Korczaka 3, Lawendowa, Złota 4 Osiedla: Tęczowe od 1do 5i, Złote
4 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Osiedle Błękitne 25 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Błękitne 1a - 11c, 13a - 13c, 25, 31a - 31d
5 Przedszkole Niepubliczne nr 3 "Pod Topolą", Osiedle Błękitne 26 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Błękitne 12a - 12c, 14a - 14c, 15a - 24b
6 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Osiedle Błękitne 25 Dzierżoniów stały Tak Ulica: Generała Władysława Sikorskiego nieparzyste od 11 do 13 Osiedle Różane 12a - 22b, od 50a do końca, Wzgórze Ojca Świętego Jana Pawła II
7 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Sikorskiego 2 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Różane 1a - 11j, 46
8 Filia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K. K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie, ul. Sikorskiego 2 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Różane 24a - 45
9 Przedszkole Niepubliczne nr 4, Osiedle Jasne 21 Dzierżoniów stały Tak Osiedle Jasne 1a - 5c, od 15a do końca
10 Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 6, Osiedle Jasne 22 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Piastowska, Przesmyk, Rzeźnicza 25 do końca, Targowa Osiedle Jasne 6a - 14c
11 Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, ul. Wrocławska 51 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Armii Krajowej, Bielawska 15, Chabrowa, Groszkowa, Janusza Korczaka 7, 10, Jesienna, Kamienna, Księdza Dzierżonia, Kwarcowa, Kwiatowa, Letnia, Piaskowa, Przedwiośnie, Relaksowa, Rumiankowa, Słonecznikowa, Spokojna, Storczykowa, Tulipanowa, Wiosenna, Wrocławska parzyste 36 - 38, Wrocławska od 49 do końca, Zacisze, Zbyszka Cybulskiego, Zimowa
12 Dzienny Dom Senior +, ul. Krasickiego 25 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Długa, Ignacego Krasickiego 2 - 39, nieparzyste 41 - 49, Kościelna, Krótka, Młyńska, Nowa, Piękna, Prochowa, Przedmieście parzyste 20 - 24, od 27 do końca, Rynek, Spacerowa, Świdnicka 1 - 17c
13 Zespół Szkół Ogólnokształcących I L. O., ul. Piłsudskiego 10 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Bohaterów Getta, Garncarska, Klasztorna, Marszałka Józefa Piłsudskiego parzyste 6 - 18, Miodowa, Ogrodowa, Piwna, Poprzeczna, Przedmieście 1 - 17, 21, Rolna, Strzelnicza, Tylna, Wodna, Wrocławska 1a - 35, nieparzyste 37 - 45, Ząbkowicka 2 - 38, parzyste 40 - 42
14 Gimnazjum Gminne, ul. Ząbkowicka 70 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Bielawska 6 - 14a, Błonie, Cicha, Radiowców, Stefana Okrzei, Szpitalna, Wesoła, Wiejska, Wojska Polskiego, Ząbkowicka nieparzyste 39 - 45, od 46 do końca
15 Instytucja Wspierająca Przedsiębiorczość (były biurowiec Silesiany), ul. Batalionów Chłopskich 19 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Adama Asnyka, Andrzeja Struga, Batalionów Chłopskich 1 - 12, Bolesława Prusa, Leona Kruczkowskiego, Leopolda Staffa, Ludwika Zamenhofa, Łąkowa, Południowa, Słowiańska, Słowicza, Stanisława Staszica, Stefana Żeromskiego, Wierzbowa, Zofii Nałkowskiej, Zwycięzców Osiedla: Andrzeja Struga, Słoneczne
16 Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Batalionów Chłopskich 20 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Batalionów Chłopskich 14 do końca, Fryderyka Chopina, Generała Władysława Andersa, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Karola Szymanowskiego, Mikołaja Kopernika nieparzyste 1 - 13, Stanisława Moniuszki, Witolda Lutosławskiego, Wojciech Kilara
17 Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Mikołaja Kopernika 7 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Brzegowa nieparzyste 1a - 15, nieparzyste 23 - 35, parzyste 2 - 10, Dworcowa, Henryka Sienkiewicza, Jana Kilińskiego od 7 do końca, Kolejowa, Mikołaja Kopernika od 14 do końca, Osadnicza, Podwalna, Polna, Strumykowa, Zielona
18 Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, ul. Świdnicka 23 Dzierżoniów stały Tak Ulice: 11 listopada 1 - 6, 8, Adama Mickiewicza, Budowlana, Garbarska, Harcerska, Ignacego Daszyńskiego 3 - 14, od 16 do końca, Ignacego Krasickiego parzyste 40 - 52, od 53 do końca, Jana Kilińskiego od 1 do 6, Marszałka Józefa Piłsudskiego nieparzyste 15 - 21, od 22 do końca, Miernicza, Nowowiejska parzyste 2 - 10, Plac Konstytucji 3 Maja, Pocztowa, Rzeźnicza 1 - 5f, 9 - 24, Szarych Szeregów, Świdnicka 19 - 31a, Tadeusza Kościuszki
19 Przedszkole Niepubliczne "Słoneczna Piątka", ul. Świdnicka 41 Dzierżoniów stały Nie Ulice: Diorowska, Parkowa, Świdnicka 32 - 58, parzyste od 60 do końca Osiedle Kolorowe
20 Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 3, ul. Szkolna 24 Dzierżoniów stały Nie Ulice: 11 Listopada 7 - 7k, od 8a do końca, Brzozowa, Generała Stefana Grota-Roweckiego, Juliusza Słowackiego, Lipowa, Marszałkowska, Mostowa, Nowogrodzka, Nowowiejska 20 - 49, nieparzyste 3 - 7a, nieparzyste 9 - 19, parzyste 12 - 18, Szkolna
21 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Nowowiejska 64 Dzierżoniów stały Tak Ulice: Brzegowa parzyste 18 - 24a, od 37 do końca, Ciasna, Ciepłownicza, Nowowiejska od 50 do końca, Pieszycka, Sowiogórska, Strefowa, Świdnicka nieparzyste od 59 do końca, Zachodnia, Złota 1 - 2 Osiedle Pogodne
22 Areszt Śledczy, ul. Ząbkowicka 53 Dzierżoniów areszt Śledczy Nie Areszt Śledczy
23 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy Spółka z o. o, ul. Cicha 1 Dzierżoniów szpital Nie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy Spółka z o. o
1 Niepubliczna Szkoła Podstawowa-Stowarzyszenie Nauczyciele Dzieciom, ul. Świdnicka 53 Pieszyce stały Nie BOCZNA, DOLNA, DWORCOWA DOLNA, NADBRZEŻNA nieparzyste: 9 - 21, parzyste: 14 - 40B, od 41 do końca, STEFANA OKRZEI, PARKOWA, ROLNA, SKOWRONKOWA, STARA, STAWOWA nieparzyste: 1 - 9; parzyste: 2 - 12, ŚWIDNICKA nieparzyste: 15 - 17 , od 18 do końca
2 Zespół Szkół im Ks. Dzierżonia, Budynek B (łącznik), ul. Mickiewicza 1 Pieszyce stały Tak TADEUSZA KOŚCIUSZKI 1 - 8, 10, nieparzyste: 17 - 19, od 20 do końca, MARTWA, NADBRZEŻNA 1 - 8A, parzyste: 10 - 12, PISKORZOWSKA, HENRYKA SIENKIEWICZA, ŚWIDNICKA 1 - 14, 16, KOŚCIELNA, ADAMA MICKIEWICZA, KSIĘDZA EMILA PAGACZA, 3 MAJA, MIKOŁAJA KOPERNIKA 1 - 46, PLAC KOMBATANTÓW, ZAMKOWA 1 - 19, nieparzyste 21 - 33, SPACEROWA nieparzyste 1 - 3, POLNA, SANATORYJNA
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Ogrodowa 23 Pieszyce stały Tak BIELAWSKA, HENRYKA BIERNACKIEGO, TADEUSZA KOŚCIUSZKI nieparzyste: 9 - 11B, 12 - 16, 18, KRÓLOWEJ JADWIGI , KS. PRAŁ. FRANCISZKA BIELECKIEGO, MUZYCZNA, OBYWATELSKA, OGRODOWA 2 - 100, PIOTRA WŁASTA, PRZYRODNICZA, SPORTOWA, TRUSKAWKOWA, 1 MAJA, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO, BOLKA ŚWIDNICKIEGO, BOTWINOWA , HENRYKA BRODATEGO, HENRYKA POBOŻNEGO, KAZIMIERZA WIELKIEGO, MARII KONOPNICKIEJ, MIESZKA I, PIASTOWSKA, WŁADYSŁAWA HERMANA, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, ZIEMOMYSŁA, MODRZEWIOWA, ŚWIERKOWA, SOSNOWA
4 Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kopernika 124 Pieszyce stały Tak MIKOŁAJA KOPERNIKA 47 do końca, TKACKA, ZAMKOWA parzyste: 20 - 32, od 34 do końca, DWORCOWA GÓRNA, KRÓTKA, KUŹNICKA, OGRODOWA od 111 do końca, CICHA, LIPOWA, OSIEDLE GÓRSKIE, RYBACKA, RÓŻANA, WIDOKOWA, RADOSNA
5 Sala Sołecka, 60 Kamionki stały Tak Kamionki
6 Sala Sołecka, 48d Piskorzów stały Tak PISKORZÓW, BRATOSZÓW, ul. STAWOWA nieparzyste: 11 do końca; parzyste: 14 do końca
7 Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Pieszycach, 51a Rościszów stały Tak ROŚCISZÓW, ul. SPACEROWA parzyste: 2 do końca; nieparzyste: 5 do końca, LASOCIN, PODOLIN, POTOCZEK
1 Szkoła Podstawowa, ul. Tedeusza Kościuszki 1 Piława Górna stały Nie ul. Cicha, ul. Dalsza, ul. Niecała, ul. Henryka Sienkiewicza od nr 51 do nr 95 (nieparzyste), od nr 52 do nr 132 (parzyste), ul. Andrzeja Struga, ul. Zielona, ul. Górna, ul. Kasztanowa, ul. Młynarska, ul. Nowa, ul. Henryka Sienkiewicza od nr 27 do nr 49 (nieparzyste), od nr 36 do nr 50 (parzyste), ul. Stawowa, ul. Żytnia, ul. Herbaciana, ul. Makowa, os. Młyńskie, ul. Poziomkowa, ul. Rumiankowa, ul. Liliowa, os. Małe, ul. Piastowska od nr 65 do nr 69 A (nieparzyste), od nr 80 do nr 82 (parzyste), ul. Tulipanowa, ul. Kwiatowa, ul. Krótka, ul. Mała, ul. Piastowska od nr 57 do nr 63 (nieparzyste) od nr 60 do nr 78 (parzyste), ul. Wiejska
2 Szkoła Podstawowa, ul. Tadeusza Kościuszki 1 Piława Górna stały Tak pl. Piastów Śląskich, ul. Stanisława Staszica od nr 1 do nr 16, ul. Szkolna, ul. Stanisława Staszica od nr 26 do nr 60, ul. Fabryczna, ul. Henryka Sienkiewicza od nr 1 do nr 25 (nieparzyste), od nr 2 do nr 34 (parzyste), ul. Słoneczna, ul. Budowlanych, ul. Tadeusza Kościuszki, ul. Adama Mickiewicza, os. Nowe, ul. Osiedlowa, ul. Stanisława Staszica od nr 20 do nr 24B, ul. Piastowska od nr 17 do nr 55 (nieparzyste), od nr 26 do nr 58 (parzyste)
3 Świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Bolesława Limanowskiego 3 Piława Górna stały Tak ul. Jana Kilińskiego, ul. Piastowska od nr 1 do nr 15 (nieparzyste), od nr 2 do nr 24 (parzyste), ul. Bolesława Limanowskiego, ul. Polna, ul. Wąska, ul. Kolejowa, ul. Stefana Okrzei, ul. Sąsiedzka, ul. Bohaterów Getta, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Ligocka, ul. Ząbkowicka, ul. Gospodarcza, ul. Kosynierów, ul. Kośmińska, ul. Leśna, ul. Lipowa, ul. Ludowa, ul. Łąkowa, ul. Partyzantów, ul. Rolnicza, ul. Wrocławska
1 Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Kolejowa 12B Mościsko stały Tak Mościsko, ulice: Szkolna, Wierzbowa od nr 11 do końca, ul. Zielona, Nowizna
2 Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Kolejowa 12B Mościsko stały Tak Mościsko, ulice Dzierżoniowska, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Pocztowa, Polna, Wierzbowa 1 - 10
3 Sala Integracji Społecznej, 78 Włóki stały Tak Włóki
4 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 47 Tuszyn stały Tak Kiełczyn, Tuszyn
5 Park wiejski z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, 5A Książnica stały Nie Jędrzejowice, Książnica
6 Sala Wiejska „Sala Kominkowa”, Piastowska 38A Uciechów stały Nie Uciechów, Kołaczów
7 Centrum Kulturalno-Sportowo-Oświatowe, Kościuszki 14A Dobrocin stały Tak Dobrocin, Marianówek
8 Budynek wielofunkcyjny, 41A Roztocznik stały Tak Roztocznik, Byszów, Dębowa Góra, Dobrocinek
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny, Główna 50 Piława Dolna stały Tak Piława Dolna
10 Świetlica wiejska, 88 Owiesno stały Tak Owiesno, Kietlice, Myśliszów
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny, Bielawska 58 Ostroszowice stały Tak Ostroszowice, Wiatraczyn, Józefówek
12 Domek Myśliwski, 40 Jodłownik stały Nie Jodłownik
13 Biuro Wychowawcy, Błotnista 12 Piława Dolna oddział zewnętrzny aresztu Śledczego Nie Oddział Zewnętrzny w Piławie Dolnej Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie
1 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, 79 Jaźwina stały Tak Stoszów, Jaźwina: mieszkańcy lewej strony drogi powiatowej (lewą stronę przyjmuje się biorąc pod uwagę dojazd do Jaźwiny od strony Łagiewnik) Janczowice, Kuchary, Uliczno, Jaźwina: mieszkańcy prawej strony drogi powiatowej (prawą stronę drogi przyjmuje się biorąc pod uwagę dojazd do Jaźwiny od strony Łagiewnik)
2 Świetlica Wiejska, 55 Ratajno stały Tak Ligota Wielka, Przystronie, Mniowice, Ratajno, Sieniawka
3 Sala Wiejska, ul. Wesoła 9 Oleszna stały Tak Oleszna: Błękitna, Boczna, Cicha, Krucza, Lipowa, Ogrodowa, Spokojna, Ślężna nr 1 - 21, Wesoła nr 12, Wesoła nr 3 - 13 nieparzyste, Orzechowa, Polna, Sportowa, Kościelna, Świerkowa, Wąska, Ślężna od nr 22 do końca, Wesoła 4, 6, Wesoła od nr 15 do końca Domaszków, Młynica, Słupice
4 Świetlica Wiejska, 56 Radzików stały Nie Radzików, Sokolniki, Trzebnik
5 Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu, ul. Wrocławska 1 Łagiewniki stały Tak Sienice, Łagiewniki: Błękitna, Boczna, Jedności Narodowej 1 - 9, Lipowa, Ogrodowa, Orla, Polna, Poprzeczna, Słowiańska, Wrzosowa, Zielona, Złota, Kolejowa, Krótka, Nowa, Osiedle Wrocławskie, Przemysłowa, Ślężna, Wrocławska, Kłodzka, Łowiecka, Nadrzeczna, Południowa, Półwiejska, Wiosenna, Letnia, Jesienna, Zimowa
6 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Jedności Narodowej 38 Łagiewniki stały Tak Łagiewniki: Dolna, Sportowa, Jedności narodowej od 10 do końca, Cukrownicza, Górna, Marii Konopnickiej, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Stefanii Zboińskiej, Truskawkowa, Poziomkowa
1 Szkoła Podstawowa w Niemczy, ul. Bolesława Chrobrego 25 Niemcza stały Nie Miasto Niemcza: Ulice: Azaliowa, Bolesława Chrobrego, Dolna, Jasna, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Ogrodowa, Stefana Okrzei, Południowa, Podwale, Podgórze, Słoneczna, Henryka Sienkiewicza, Stroma, Strzelińska, Szczytna, Szczytowa, Wiejska, Wiosenna, Os. Słoneczne, Pl. Ogrodowy Przysiółek: Gumin, Piotrkówek, Stasin, Wojsławice
2 Niemczański Ośrodek Kultury, ul. Rynek 32 Niemcza stały Nie Miasto Niemcza: Ulice: Herbowa, Królowej Jadwigi, Podmiejska, Przemysłowa, Ratuszowa, Rycerska, Rynek, Pl. Mieszka I
3 Dom Pomocy Społecznej, ul. Kolejowa 14 - 16 Niemcza stały Tak Miasto Niemcza: Ulice: Batalionów Chłopskich, Boczna, Dębowa, Folwarczna, Gumińska, Kolejowa, Lipowa, Młyńska, Piastowska, Polna, Przedszkolna, Juliusza Słowackiego, Słowiańska, Spółdzielcza, Kolejowa, Wrocławska Osiedla: Os. Podmiejskie, Stary Plac Przysiółek: Jasinek
4 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, ul. Zdrojowa 14 Przerzeczyn-Zdrój stały Tak Wieś: Ligota Mała, Nowa Wieś Niemczańska, Podlesie, Przerzeczyn-Zdrój, Ruszkowice
5 Budynek gminny, 26 Wilków Wielki stały Tak Wieś: Chwalęcin, Wilków Wielki, Kietlin
6 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 49 Gilów stały Nie Wieś: Gilów, Gola Dzierżoniowska

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Bielawa 6 24 385 5 40
0.0000020000Nr 2 miasto Dzierżoniów 7 26 771 5 45
0.0000030000Nr 3 miasto Pieszyce, gmina Dzierżoniów 4 15 097 4 24
0.0000040000Nr 4 miasto Piława Górna, gmina Łagiewniki, miasto i gmina Niemcza 4 15 691 5 27
Podsumowanie 21 81 944 19 136

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 8 9 17
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 9 6 6 29
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 8 9 6 6 29
7 KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP KW RUCH NARODOWY RP 3 3
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 9 6 6 29
13 KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY KW OBS 8 9 6 6 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 24 418 11 676 11 671 47.80% 0.0478
11 180 95.79% 0.09579
Tak
2 26 667 13 059 13 058 48.97% 0.04897
12 527 95.93% 0.09593
Tak
3 15 045 7 726 7 705 51.21% 0.05121
7 226 93.78% 0.09378
Tak
4 15 698 8 387 8 352 53.20% 0.0532
7 853 94.03% 0.09403
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 2 368 17 6.11% 0.00611
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 11 917 29 30.73% 0.03073
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 314 29 8.54% 0.00854
7 KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP 304 3 0.78% 0.00078
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 365 29 31.88% 0.03188
13 KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY 8 518 29 21.96% 0.02196

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
1 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 2 368 17 0 6.11% 0.00611
Nie
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 11 917 29 7 30.73% 0.03073
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 314 29 1 8.54% 0.00854
Tak
7 KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP 304 3 0 0.78% 0.00078
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 365 29 8 31.88% 0.03188
Tak
13 KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY 8 518 29 5 21.96% 0.02196
Tak

Rada Powiatu Dzierżoniowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 1 1 HAŁACZKIEWICZ Kamil Andrzej 521 4.66% 0.00466
Nie
1 1 2 KAPTUR Jan Krzysztof 285 2.55% 0.00255
Nie
1 1 3 CEBULSKA Małgorzata Sławomira 68 0.61% 0.00061
Nie
1 1 4 OCHOTA Paweł Piotr 67 0.60% 0.0006
Nie
1 1 5 BEDNAREK Elżbieta Maria 62 0.55% 0.00055
Nie
1 1 6 JASIŃSKA-MUCHA Ewa Izabela 48 0.43% 0.00043
Nie
1 1 7 SOWIŃSKA Jolanta 70 0.63% 0.00063
Nie
1 1 8 JAŚKIEWICZ Jan 43 0.38% 0.00038
Nie
1 4 1 GRZEBIELUCH Jacek 1 563 13.98% 0.01398
Tak
1 4 2 CĄBER Janusz Stanisław 787 7.04% 0.00704
Tak
1 4 3 BLUKACZ Monika 316 2.83% 0.00283
Nie
1 4 4 STAWIARSKA Anna 251 2.25% 0.00225
Nie
1 4 5 RAKOWSKA-SULIMOWICZ Barbara 200 1.79% 0.00179
Nie
1 4 6 DRIEMEL Małgorzata Agnieszka 123 1.10% 0.0011
Nie
1 4 7 MOLASY Magdalena Ludmiła 189 1.69% 0.00169
Nie
1 4 8 DZIAŁA Radosław 110 0.98% 0.00098
Nie
1 5 1 CZAJKOWSKI Robert Aleksy 343 3.07% 0.00307
Tak
1 5 2 MALKA Marek 300 2.68% 0.00268
Nie
1 5 3 OSIEWAŁA Agnieszka Urszula 273 2.44% 0.00244
Nie
1 5 4 ANDRZEJCZAK Irena Halina 37 0.33% 0.00033
Nie
1 5 5 URBANEK Stanisław 86 0.77% 0.00077
Nie
1 5 6 STEC Marcin Dawid 49 0.44% 0.00044
Nie
1 5 7 PAJDA Lidia Krystyna 218 1.95% 0.00195
Nie
1 5 8 MASALSKA Beata Małgorzata 116 1.04% 0.00104
Nie
1 10 1 GREINER Małgorzata Joanna 1 348 12.06% 0.01206
Tak
1 10 2 GORTYCH Dariusz Mirosław 411 3.68% 0.00368
Tak
1 10 3 ARDELLI Ferdynand 306 2.74% 0.00274
Nie
1 10 4 SZUSTAK Krystyna 276 2.47% 0.00247
Nie
1 10 5 FLORCZAK Krzysztof Marek 410 3.67% 0.00367
Nie
1 10 6 WĘGLIŃSKI Janusz 74 0.66% 0.00066
Nie
1 10 7 WAJDA Donata 93 0.83% 0.00083
Nie
1 10 8 SKIBNIEWSKA-KOZAK Irena 273 2.44% 0.00244
Nie
1 13 1 DOMAGAŁA Adam Paweł 931 8.33% 0.00833
Tak
1 13 2 BAJRAKOWSKI Krystian Paweł 370 3.31% 0.00331
Nie
1 13 3 RAK Alicja Ewa 223 1.99% 0.00199
Nie
1 13 4 ŚRODOŃ Dorota Małgorzata 55 0.49% 0.00049
Nie
1 13 5 PROSUŁ Edyta 62 0.55% 0.00055
Nie
1 13 6 TRZCIAŁKOWSKI Waldemar 15 0.13% 0.00013
Nie
1 13 7 RASZEWSKA Katarzyna 81 0.72% 0.00072
Nie
1 13 8 BANAŚ Mateusz Zbigniew 127 1.14% 0.00114
Nie
2 1 1 SMOLARZ Tomasz 514 4.10% 0.0041
Nie
2 1 2 REMIN Aneta Edyta 100 0.80% 0.0008
Nie
2 1 3 BIELECKI Piotr Stefan 177 1.41% 0.00141
Nie
2 1 4 KRASNODĘBSKA Agnieszka 80 0.64% 0.00064
Nie
2 1 5 GRUSZEWSKA Joanna 88 0.70% 0.0007
Nie
2 1 6 SAWIC Anna Maria 52 0.42% 0.00042
Nie
2 1 7 KRUPSKI Tomasz 97 0.77% 0.00077
Nie
2 1 8 LIPIŃSKA Katarzyna Marzena 41 0.33% 0.00033
Nie
2 1 9 GRZEGÓRSKI Mirosław 55 0.44% 0.00044
Nie
2 4 1 GUZDEK Janusz 1 268 10.12% 0.01012
Tak
2 4 2 MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz 529 4.22% 0.00422
Tak
2 4 3 ZAWADZKI Krzysztof Jerzy 339 2.71% 0.00271
Nie
2 4 4 CHAMCZYŃSKA Elwira Anna 271 2.16% 0.00216
Nie
2 4 5 NAWROT Krzysztof Piotr 355 2.83% 0.00283
Nie
2 4 6 CEGIEŁKA Iwona Mirosława 211 1.68% 0.00168
Nie
2 4 7 SAŁO Dorota 319 2.55% 0.00255
Nie
2 4 8 MIERNICKA Dorota Maria 97 0.77% 0.00077
Nie
2 4 9 BOLISĘGA Andrzej Jacek 477 3.81% 0.00381
Tak
2 5 1 NOWAKOWSKI Marek Bernard 340 2.71% 0.00271
Nie
2 5 2 GODLEWSKI Zygmunt 100 0.80% 0.0008
Nie
2 5 3 SENDYK Helena Jadwiga 62 0.49% 0.00049
Nie
2 5 4 ŚLIWKA Jerzy Zygmunt 43 0.34% 0.00034
Nie
2 5 5 KOZŁOWSKI Arkadiusz Andrzej 34 0.27% 0.00027
Nie
2 5 6 PAWLAK Krystyna Klementyna 29 0.23% 0.00023
Nie
2 5 7 BŁOCH Jolanta 32 0.26% 0.00026
Nie
2 5 8 BUŁAWA Natalia 17 0.14% 0.00014
Nie
2 5 9 SWAT Jan 33 0.26% 0.00026
Nie
2 10 1 MANIECKI Janusz Karol 1 127 9.00% 0.009
Tak
2 10 2 ROJEK Maciej Mieczysław 446 3.56% 0.00356
Tak
2 10 3 JANECZKO Kazimierz Mikołaj 394 3.15% 0.00315
Nie
2 10 4 OKONIEWSKA Krystyna Marta 416 3.32% 0.00332
Nie
2 10 5 HERCUŃ Grzegorz 236 1.88% 0.00188
Nie
2 10 6 KOWALCZYK Katarzyna Magdalena 236 1.88% 0.00188
Nie
2 10 7 PYRKOSZ Bożena 272 2.17% 0.00217
Nie
2 10 8 PATALON Jadwiga Renata 91 0.73% 0.00073
Nie
2 10 9 ŁABĘCKI Eugeniusz Jan 416 3.32% 0.00332
Nie
2 13 1 PIORUN Marek Mieczysław 1 276 10.19% 0.01019
Tak
2 13 2 FLORCZAK Ewa Barbara 519 4.14% 0.00414
Nie
2 13 3 PIWKO-ZADROŻNA Izabela Anna 546 4.36% 0.00436
Tak
2 13 4 KIEPAŁ Leszek Zdzisław 90 0.72% 0.00072
Nie
2 13 5 OSTROWSKA Wanda Maria 161 1.29% 0.00129
Nie
2 13 6 SMOLNY Henryk Robert 189 1.51% 0.00151
Nie
2 13 7 STRZELCZYK Bożena Ewa 117 0.93% 0.00093
Nie
2 13 8 MICKIEWICZ Jacek Robert 98 0.78% 0.00078
Nie
2 13 9 GRAJEK Robert Jerzy 137 1.09% 0.00109
Nie
3 4 1 ZARZEKA Jolanta Grażyna 636 8.80% 0.0088
Tak
3 4 2 TWARDAK Krzysztof Tomasz 317 4.39% 0.00439
Nie
3 4 3 ZAKRZEWSKA-STRÓZIK Lidia Czesława 104 1.44% 0.00144
Nie
3 4 4 PAWLACZEK Jarosław Tomasz 276 3.82% 0.00382
Nie
3 4 5 CHOJNACKA Bożena Józefa 123 1.70% 0.0017
Nie
3 4 6 GALIAK Krzysztof 533 7.38% 0.00738
Nie
3 5 1 GORLICKI Stefan Ryszard 198 2.74% 0.00274
Nie
3 5 2 GÓRAL Agnieszka Małgorzata 87 1.20% 0.0012
Nie
3 5 3 KONDIUCH Zbigniew Tadeusz 38 0.53% 0.00053
Nie
3 5 4 KIJAS Maria Teresa 23 0.32% 0.00032
Nie
3 5 5 KUSZYK-MORAWSKA Grażyna Maria 27 0.37% 0.00037
Nie
3 5 6 ŚWITALSKI Józef 180 2.49% 0.00249
Nie
3 10 1 PIĘT Marcin 1 205 16.68% 0.01668
Tak
3 10 2 BOREK Janusz Jerzy 360 4.98% 0.00498
Nie
3 10 3 BUKOWSKA Anna Wanda 205 2.84% 0.00284
Nie
3 10 4 OSTROWSKA Barbara Maria 158 2.19% 0.00219
Nie
3 10 5 PIĄTKOWSKI Dominik Stanisław 274 3.79% 0.00379
Nie
3 10 6 KRÓL Grażyna Anna 406 5.62% 0.00562
Tak
3 13 1 PODOLSKI Ryszard Henryk 581 8.04% 0.00804
Nie
3 13 2 BRZOZOWSKI Paweł 289 4.00% 0.004
Nie
3 13 3 KWIATKOWSKA Anna Katarzyna 113 1.56% 0.00156
Nie
3 13 4 PRZYBYSZEWSKI Przemysław 277 3.83% 0.00383
Nie
3 13 5 SZPILA Anna Monika 105 1.45% 0.00145
Nie
3 13 6 SZCZYPKA Bernadetta Joanna 711 9.84% 0.00984
Tak
4 4 1 KOSOWSKI Grzegorz Józef 983 12.52% 0.01252
Tak
4 4 2 CICHOŃ Grzegorz Franciszek 652 8.30% 0.0083
Nie
4 4 3 DZIUROK Małgorzata 323 4.11% 0.00411
Nie
4 4 4 KAŁAMAGA Barbara Krystyna 143 1.82% 0.00182
Nie
4 4 5 KACZMARCZYK Andrzej 138 1.76% 0.00176
Nie
4 4 6 PELCZAR Patrycja Paula 284 3.62% 0.00362
Nie
4 5 1 SADEK Julian Lesław 296 3.77% 0.00377
Nie
4 5 2 CICHOSZ Zbigniew Stefan 104 1.32% 0.00132
Nie
4 5 3 RENTKA Krystyna 57 0.73% 0.00073
Nie
4 5 4 ADAMCZYK Alicja Józefa 34 0.43% 0.00043
Nie
4 5 5 KOŁT Władysław 117 1.49% 0.00149
Nie
4 5 6 SZYKOWNA Anna Agnieszka 41 0.52% 0.00052
Nie
4 7 1 SZACHNIEWICZ Marek 180 2.29% 0.00229
Nie
4 7 2 FALIKOWSKI Bartosz Tomasz 51 0.65% 0.00065
Nie
4 7 3 SZACHNIEWICZ Renata Marta 73 0.93% 0.00093
Nie
4 10 1 BIELAWSKI Krzysztof Jerzy 826 10.52% 0.01052
Tak
4 10 2 SZPOT Janusz 1 436 18.29% 0.01829
Tak
4 10 3 MIKA Ewa Dorota 247 3.15% 0.00315
Nie
4 10 4 WOLNIAK Marek Adam 136 1.73% 0.00173
Nie
4 10 5 CIELEBAN Urszula Anna 225 2.87% 0.00287
Nie
4 10 6 WÓJCIGA Urszula 62 0.79% 0.00079
Nie
4 13 1 KOS Henryk 386 4.92% 0.00492
Nie
4 13 2 GRZESZCZAK-NOWAK Hanna Barbara 248 3.16% 0.00316
Nie
4 13 3 BASIUK Beata Grażyna 171 2.18% 0.00218
Nie
4 13 4 JĘDRUSIK Monika Karolina 40 0.51% 0.00051
Nie
4 13 5 DUDLEJ Tomasz 140 1.78% 0.00178
Nie
4 13 6 DZIENDZIEL Wacław Alojzy 460 5.86% 0.00586
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Dzierżoniowski - ogółem 8 138 87 97 643 81 944 80 2 5
Gminy ogółem 7 117 83 97 643 81 944 80 2 5
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 8 60 437 51 156 45 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 37 206 30 788 35 2 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 19 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 45 2
Ogółem 64 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 136 67 49% 69 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 317 148 47% 169 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 235 107 46% 128 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 2 29% 5 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 17 5 29% 12 71%
Ogółem 688 322 47% 366 53%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 47 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 45 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 51 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 42 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 52 28 54% 24 46%
30-39 158 82 52% 76 48%
40-59 305 150 49% 155 51%
60+ 173 62 36% 111 64%
Ogółem 688 322 47% 366 53%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 2 50% 2 50%
40-59 20 5 25% 15 75%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 24 7 29% 17 71%