Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KOMITET WYBORCZY PSL
Typ komitetu Komitet wyborczy partii politycznej
Adres Piękna 3A, 00-539 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Mariusz Władysław Miętus
Pełnomocnik finansowy Kamila Katarzyna Kurlej
Adres strony www https://komitetwyborczy.psl.pl
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Sejmik Województwa Podlaskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 9 5 55.56 4 44.44 1
Okręg nr 2 10 4 40.00 6 60.00 1
Okręg nr 3 8 3 37.50 5 62.50 1
Okręg nr 4 11 5 45.45 6 54.55 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 50 48 53 72 36
Okręg nr 2 53 44 58 69 38
Okręg nr 3 39 35 41 50 25
Okręg nr 4 48 51 46 63 31

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do sejmików województw 4 1
Zarejestrowane listy do rad powiatów 43 12
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 4 1
Ogółem 51 14

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do sejmiku województwa 38 17 45% 21 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 264 120 45% 144 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 29 12 41% 17 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 190 58 31% 132 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 0 0% 7 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 1 0 0% 1 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta % %
Ogółem 529 207 39% 322 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do sejmiku województwa 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 54 44
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 39 39
Średnia wieku kandydatów na prezydenta
Ogółem 48 46 50

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 38 20 53% 18 47%
30-39 115 46 40% 69 60%
40-59 270 112 41% 158 59%
60+ 98 29 30% 69 70%
Ogółem 521 207 40% 314 60%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 6 0 0% 6 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 8 0 0% 8 100%

Wybory do Sejmiku Województwa Podlaskiego

Lista nr 2 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 zzzylinzski robert pawelzŻYLIŃSKI Robert Paweł 44 Białystok 1 366 0.00117
1.17% Nie
2 szadkowska elizaSZADKOWSKA Eliza 36 Białystok 435 0.00037
0.37% Nie
3 freino michalz marcinFREINO Michał Marcin 36 Białystok 836 0.00072
0.72% Nie
4 wierzbicka danutaWIERZBICKA Danuta 64 Białystok 225 0.00019
0.19% Nie
5 kaminzski zbigniew stanislzawKAMIŃSKI Zbigniew Stanisław 57 Białystok 190 0.00016
0.16% Nie
6 grzesz annaGRZEŚ Anna 47 Białystok 320 0.00027
0.27% Nie
7 lewko-ninkiewicz dorota stanislzawaLEWKO-NINKIEWICZ Dorota Stanisława 49 Białystok 202 0.00017
0.17% Nie
8 rykowski grzegorzRYKOWSKI Grzegorz 72 Białystok 133 0.00011
0.11% Nie
9 nazaruk-zdanuczyk agnieszkaNAZARUK-ZDANUCZYK Agnieszka 44 Białystok 484 0.00041
0.41% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 cieszlukowski cezaryCIEŚLUKOWSKI Cezary 56 Suwałki 10 496 0.00943
9.43% Tak
2 dyjuk bogdanDYJUK Bogdan 58 Augustów 6 399 0.00575
5.75% Tak
3 koronkiewicz andrzej zbigniewKORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew 53 Augustów 1 350 0.00121
1.21% Nie
4 dzimida-chmielewska elzzzbietaDZIMIDA-CHMIELEWSKA Elżbieta 38 Tauroszyszki 248 0.00022
0.22% Nie
5 guzel mariaGUZEL Maria 55 Szpakowo 941 0.00085
0.85% Nie
6 jezdzul joannaJĘDZUL Joanna 45 Suwałki 443 0.0004
0.40% Nie
7 kazzmierczak malzgorzataKAŹMIERCZAK Małgorzata 38 Wasilków 647 0.00058
0.58% Nie
8 sawicki slzawomirSAWICKI Sławomir 55 Sokółka 1 962 0.00176
1.76% Nie
9 sokolzowski franciszekSOKOŁOWSKI Franciszek 69 Filipów 768 0.00069
0.69% Nie
10 magnuszewski marianMAGNUSZEWSKI Marian 55 Mońki 1 722 0.00155
1.55% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 krajewski stefanKRAJEWSKI Stefan 37 Krajewo Białe 9 892 0.01045
10.45% Tak
2 grochowski wojciechGROCHOWSKI Wojciech 47 Grajewo 4 459 0.00471
4.71% Nie
3 chaberek robertCHABEREK Robert 38 Łomża 892 0.00094
0.94% Nie
4 szepelska alinaSZEPELSKA Alina 44 Stara Łomża Przy Szosie 626 0.00066
0.66% Nie
5 sobiewski krzysztofSOBIEWSKI Krzysztof 50 Bialiki 440 0.00046
0.46% Nie
6 rydzewska annaRYDZEWSKA Anna 25 Szczuczyn 838 0.00089
0.89% Nie
7 plona monika ewaPLONA Monika Ewa 35 Dobry Las 691 0.00073
0.73% Nie
8 brulinzski dariuszBRULIŃSKI Dariusz 31 Jakać Borki 1 107 0.00117
1.17% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 leszczynzski jerzyLESZCZYŃSKI Jerzy 57 Ciechanowiec 12 281 0.00841
8.41% Tak
2 janowski mikolzajJANOWSKI Mikołaj 56 Przechody 5 888 0.00403
4.03% Tak
3 bil-jaruzelska malzgorzata annaBIL-JARUZELSKA Małgorzata Anna 56 Białystok 924 0.00063
0.63% Nie
4 bieganzska annaBIEGAŃSKA Anna 63 Wasilków 645 0.00044
0.44% Nie
5 krzyzzzanowska bozzzenaKRZYŻANOWSKA Bożena 52 Siemiatycze 852 0.00058
0.58% Nie
6 karczewski marcinKARCZEWSKI Marcin 32 Bielsk Podlaski 556 0.00038
0.38% Nie
7 roszkowski daniel karolROSZKOWSKI Daniel Karol 31 Łapy 939 0.00064
0.64% Nie
8 turczewski mariuszTURCZEWSKI Mariusz 41 Dobrzyniówka 552 0.00038
0.38% Nie
9 zaworska zofiaZAWORSKA Zofia 51 Tykocin 644 0.00044
0.44% Nie
10 konopko wieslzawKONOPKO Wiesław 56 Łapy 1 054 0.00072
0.72% Nie
11 zawistowska agnieszkaZAWISTOWSKA Agnieszka 31 Brzóski Gromki 939 0.00064
0.64% Nie