Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 6 388
Wyborców 5 254
Obwodów 5
  • Wybory do Rady Miejskiej w Dąbiu
  • Wybory Burmistrza Miasta Dąbie
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Dąbiu, ul. 3 Maja 4 Dąbie stały Tak miasto Dąbie
2 Szkoła Podstawowa w Karszewie, 1 Kupinin stały Nie Sołectwa: Karszew, Krzewo, Lisice, Rośle, Kupinin, Wiesiołów, Baranowiec
3 Strażnica OSP w Tarnówce Wiesiołowskiej, 14 Tarnówka Wiesiołowska stały Tak Sołectwa: Zalesie, Tarnówka, Tarnówka Wiesiołowska
4 Szkoła Podstawowa w Chełmnie, 89B Chełmno stały Nie Sołectwa: Rzuchów, Chełmno, Chełmno-Parcele, Majdany, Ladorudz, Grabina Wielka
5 Strażnica OSP w Chruścinie, 29A Chruścin stały Tak Sołectwa: Cichmiana, Chruścin, Augustynów, Gaj, Krzykosy, Lutomirów, Sobótka, Domanin

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Dąbie-ulice: 11 Listopada 1918 roku, Józefa Bema, Tadeusza Świerczewskiego, Emilii Plater, Bolesława Prusa, Józefa Piłsudskiego. 1 343 4 4
0.0000020000Nr 2 miasto Dąbie-ulice: 1 Maja, Adama Asnyka, Jana Kilińskiego, Marii Konopnickiej, Nadrzeczna, Przemysłowa, Stefana Żeromskiego. 1 300 3 3
0.0000030000Nr 3 miasto Dąbie-ulice: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Tadeusza Kościuszki, Leśna, Gabriela Narutowicza, Henryka Sienkiewicza, Ogrodowa. 1 364 2 2
0.0000040000Nr 4 miasto Dąbie: plac Adama Mickiewicza, ulice: Łęczycka, Wojska Polskiego, Łąkowa, Polna. 1 365 3 3
0.0000050000Nr 5 miasto Dąbie-ulice: Kolska, 3 Maja. 1 304 3 3
0.0000060000Nr 6 sołectwa: Karszew, Krzewo. 1 365 2 2
0.0000070000Nr 7 sołectwa: Lisice, Rośle. 1 318 4 4
0.0000080000Nr 8 sołectwa: Kupinin, Wiesiołów, Baranowiec 1 346 2 2
0.0000090000Nr 9 sołectwa: Zalesie, Tarnówka, Tarnówka Wiesiołowska. 1 410 2 2
0.0000100000Nr 10 sołectwo: Rzuchów. 1 364 1 1
0.0000110000Nr 11 sołectwa: Chełmno, Chełmno-Parcele. 1 392 1 1
0.0000120000Nr 12 sołectwa: Majdany, Ladorudz, Grabina Wielka. 1 355 3 3
0.0000130000Nr 13 sołectwa: Sobótka, Chruścin, Augustynów. 1 380 3 3
0.0000140000Nr 14 sołectwa: Gaj, Krzykosy, Lutomirów. 1 282 2 2
0.0000150000Nr 15 sołectwa: Cichmiana, Domanin. 1 366 4 4
Podsumowanie 15 5 254 39 39

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 7
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 1 1 2
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA MIELCZARKA KWW ZBIGNIEWA MIELCZARKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „BEZPIECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ” KWW „BEZPIECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ” 1 1 1 1 1 5
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI KWW WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSI LISICE KWW WSI LISICE 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 LUDWICKI Tomasz 29 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI Chełmno
2 MIELCZAREK Zbigniew 54 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA MIELCZARKA Dąbie

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 343 232 232 67.64% 0.06764
226 97.41% 0.09741
Tak
2 300 176 176 58.67% 0.05867
176 100.00% 0.1
Tak
3 364 226 226 62.09% 0.06209
213 94.25% 0.09425
Tak
4 364 233 233 64.01% 0.06401
226 97.00% 0.097
Tak
5 304 163 163 53.62% 0.05362
158 96.93% 0.09693
Tak
6 365 195 195 53.42% 0.05342
193 98.97% 0.09897
Tak
7 318 178 178 55.97% 0.05597
172 96.63% 0.09663
Tak
8 346 178 178 51.45% 0.05145
177 99.44% 0.09944
Tak
9 410 247 247 60.24% 0.06024
242 97.98% 0.09798
Tak
10 Bez głosowania Nie
11 Bez głosowania Nie
12 355 214 214 60.28% 0.06028
208 97.20% 0.0972
Tak
13 381 238 238 62.47% 0.06247
229 96.22% 0.09622
Tak
14 282 187 187 66.31% 0.06631
177 94.65% 0.09465
Tak
15 366 217 217 59.29% 0.05929
216 99.54% 0.09954
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 457 7 17.49% 0.01749
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 53 2 2.03% 0.00203
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 0 0 00.00% 0
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA MIELCZARKA 382 10 14.62% 0.01462
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „BEZPIECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ” 338 5 12.94% 0.01294
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI 1 343 12 51.40% 0.0514
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSI LISICE 40 1 1.53% 0.00153

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 457 7 2 17.49% 0.01749
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 53 2 0 2.03% 0.00203
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 0 0 1 00.00% 0
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA MIELCZARKA 382 10 0 14.62% 0.01462
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „BEZPIECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ” 338 5 1 12.94% 0.01294
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI 1 343 12 11 51.40% 0.0514
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSI LISICE 40 1 0 1.53% 0.00153

Rada Miejska w Dąbiu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 2 RZEPKA Kinga 43 19.03% 0.01903
Nie
1 13 13 LEWANDOWSKI Piotr 11 4.87% 0.00487
Nie
1 14 14 MATUSZAK Tomasz Michał 72 31.86% 0.03186
Nie
1 15 15 GRALAK Maciej 100 44.25% 0.04425
Tak
2 2 2 DZIKOWSKI Stanisław Jan 26 14.77% 0.01477
Nie
2 14 14 MISZCZAK Paweł Jerzy 86 48.86% 0.04886
Tak
2 15 15 KRAWIECKA Teresa 64 36.36% 0.03636
Nie
3 13 13 MIELCZAREK Wanda Agnieszka 48 22.54% 0.02254
Nie
3 15 15 ZWONIARKIEWICZ Wacław Leszek 165 77.46% 0.07746
Tak
4 13 13 ZARĘBSKI Robert Zdzisław 69 30.53% 0.03053
Nie
4 14 14 ROGULSKA Alicja 45 19.91% 0.01991
Nie
4 15 15 MROCZEK Krzysztof 112 49.56% 0.04956
Tak
5 2 2 CHALCZYŃSKA Agnieszka Joanna 24 15.19% 0.01519
Nie
5 14 14 PIASECZNY Mariusz 49 31.01% 0.03101
Nie
5 15 15 WOJCIECHOWSKI Łukasz Adam 85 53.80% 0.0538
Tak
6 13 13 ANDRZEJEWSKA Barbara Krystyna 52 26.94% 0.02694
Nie
6 15 15 WOJCIECHOWSKI Jan Wiesław 141 73.06% 0.07306
Tak
7 2 2 WIĘCKOWSKI Zbigniew 47 27.33% 0.02733
Nie
7 13 13 MIELCZAREK Marzena Maria 17 9.88% 0.00988
Nie
7 15 15 MUSZYŃSKA Małgorzata Iwona 68 39.53% 0.03953
Tak
7 16 16 CZUBIŃSKA Krystyna 40 23.26% 0.02326
Nie
8 2 2 WASIAK Zenon 154 87.01% 0.08701
Tak
8 13 13 KUPIS Magdalena 23 12.99% 0.01299
Nie
9 14 14 BUGAŁA Renata 86 35.54% 0.03554
Nie
9 15 15 MRZEWA Maria 156 64.46% 0.06446
Tak
10 15 15 CHWIAŁKOWSKI Tadeusz Bez głosowania Tak
11 10 10 SĘDZIAK Roman Sławomir Bez głosowania Tak
12 5 5 GRACZYK Kazimierz Franciszek 22 10.58% 0.01058
Nie
12 13 13 BYSTRZYCKI Józef Wawrzyniec 60 28.85% 0.02885
Nie
12 15 15 KOMODZIŃSKI Piotr 126 60.58% 0.06058
Tak
13 2 2 GRUCHOT Marian Krzysztof 52 22.71% 0.02271
Nie
13 13 13 WIECZOREK Piotr Sławomir 35 15.28% 0.01528
Nie
13 15 15 RASZEWSKA Marzena 142 62.01% 0.06201
Tak
14 13 13 OPAS Maria 34 19.21% 0.01921
Nie
14 15 15 CHARUBA Andrzej 143 80.79% 0.08079
Tak
15 2 2 KASPROWICZ Karolina 111 51.39% 0.05139
Tak
15 5 5 DOBIECKA Arleta 31 14.35% 0.01435
Nie
15 13 13 DOPIERAŁA Bożena Elżbieta 33 15.28% 0.01528
Nie
15 15 15 PIETRZAK Anna 41 18.98% 0.01898
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 LUDWICKI Tomasz 29 wyższe Chełmno, 2 653 86.45 Tak
2 MIELCZAREK Zbigniew 54 Wyższe Dąbie, 416 13.55 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Dąbiu, ul. 3 Maja 4 Dąbie stały 1 675 1 032 1 032 61.61% 0.06161
1 011 97.97%
2 Szkoła Podstawowa w Karszewie, 1 Kupinin stały 1 029 551 551 53.55% 0.05355
547 99.27%
3 Strażnica OSP w Tarnówce Wiesiołowskiej, 14 Tarnówka Wiesiołowska stały 410 247 247 60.24% 0.06024
244 98.79%
4 Szkoła Podstawowa w Chełmnie, 89B Chełmno stały 1 111 644 644 57.97% 0.05797
630 97.83%
5 Strażnica OSP w Chruścinie, 29A Chruścin stały 1 029 643 643 62.49% 0.06249
637 99.07%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 6 388 5 254 5 1