Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 40 832
Wyborców 33 197
Obwodów 41
  • Wybory do Rady Powiatu Sztumskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina dzierzgonzGmina Dzierzgoń 12 15 15 36 36
gmina mikolzajki pomorskieGmina Mikołajki Pomorskie 4 15 15 47 47
gmina stary dzierzgonzGmina Stary Dzierzgoń 5 15 15 26 26
gmina stary targGmina Stary Targ 6 15 15 30 30
gmina sztumGmina Sztum 14 15 15 58 58

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu-budynek główny, ul. Krzywa 17 Dzierzgoń stały Nie Dzierzgoń: Osiedle im. Władysława Jagiełły, Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Dzierzgoń ulice: Pogodna, Słowackiego, Odrodzenia, Wojska Polskiego, Spokojna.
2 Sala Sportowa Zespołu Szkół im. K. C. Norwida w Dzierzgoniu, ul. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" 15 Dzierzgoń stały Tak Dzierzgoń: Osiedle Jana Pawła II. Dzierzgoń ulice: Traugutta, Promienna, Plac Kościuszki, Limanowskiego, Pionierska, Kajki, 1 Maja, Kościelna, Mickiewicza, Linki, Morcinka, Słoneczna, Tadeusza Zawadzkiego "Zośki", 11 Listopada, Betoniarzy.
3 Świetlica Nowiec, 6 Nowiec stały Nie Miejscowości: Nowa Karczma, Nowiec, Nowiny.
4 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie, 3 Bągart stały Nie Miejscowości: Bągart, Spalonki, Bągart ZR
5 Świetlica Jasna, 17 Jasna stały Nie Miejscowości: Jasna (wieś), Jasna ZR, Chartowo, Kamienna Góra, Lisi Las, Budzisz, Chojty.
6 Świetlica Żulawka Sztumska, 25 Żuławka Sztumska stały Nie Miejscowości: Żuławka Sztumska, Żuławka Sztumska ZR
7 Szkoła Podstawowa w Bruku-sala gimnastyczna, 1 Bruk stały Tak Miejscowości: Bruk, Pawłowo, Piaski Sztumskie.
8 Świetlica Ankamaty, 1 Ankamaty stały Tak Miejscowości: Ankamaty, Jeziorno, Litewki, Poliksy.
9 Świetlica Stanowo, 1 Stanowo stały Tak Miejscowości: Stanowo, Minięta.
10 Świetlica Tywęzy, 16 Tywęzy stały Tak Miejscowości: Tywęzy, Blunaki, Stara Wieś.
11 Świetlica Morany, 8/6 Morany stały Nie Miejscowości: Morany, Kuksy, Stanówko.
12 Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu-Centrum sportowo-rekreacyjne, Krzywa 19 Dzierzgoń stały Tak Dzierzgoń ulice: Plac Wolności, Przemysłowa, Krzywa, Żurawia, Ogrodowa, Czereśniowa, Kwiatowa, Łączna, Miodowa, Porzeczkowa, Przytulna, Różana, Wiśniowa, Westerplatte, Elbląska, Reja, 3 Maja, Okrzei, Żeromskiego. Miejscowości: Pachoły, Prakwice, Judyty.
1 Szkoła Podstawowa w Mikołajkach Pomorskich, Szreibera 10 - 12 Mikołajki Pomorskie stały Tak Sołectwo Mikołajki Pomorskie obejmujące miejscowości: Mikołajki Pomorskie, Cierpięta, Kołoząb Mały
2 Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Mikołajkach Pomorskich, Szreibera 14 Mikołajki Pomorskie stały Tak Sołectwo Krastudy obejmujące miejscowość Krastudy. Sołectwo Nowe Minięta obejmujące miejscowość Nowe Minięta. Sołectwo Kołoząb obejmujące miejscowość Kołoząb. Sołectwo Dąbrówka Pruska obejmujące miejscowość Dąbrówka Pruska. Sołectwo Sadłuki obejmujące miejscowość Sadłuki. Sołectwo Mirowice obejmujące miejscowość Mirowice. Sołectwo Pierzchowice obejmujące miejscowości: Pierzchowice, Namirowo. Sołectwo Wilczewo obejmujące miejscowość Wilczewo.
3 Świetlica Krasna Łąka, 28d Krasna Łąka stały Nie Sołectwo Dworek obejmujące miejscowość Dworek. Sołectwo Balewo obejmujące miejscowość Balewo. Sołectwo Krasna Łąka obejmujące miejscowości: Krasna Łąka, Balewko.
4 Świetlica Cieszymowo, 1 Cieszymowo stały Nie Sołectwo Cieszymowo obejmujące miejscowości: Cieszymowo, Linki, Sołectwo Stążki obejmujące miejscowość Stążki. Sołectwo Perklice obejmujące miejscowość Perklice.
1 Świetlica wiejska w Starym Mieście, 36 Stare Miasto stały Nie Miejscowości: Stare Miasto, Kielmy, Adamowo, Matule, Wartule, Monasterzysko Wielkie, Monasterzysko Małe.
2 Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Starym Dzierzgoniu, 22A Stary Dzierzgoń stały Tak Miejscowości: Stary Dzierzgoń, Białe Błoto, Piaski Morąskie, Zakręty, Bartne Łąki, Zamek, Górki, Mortąg, Bądze, Bucznik.
3 Szkoła Podstawowa w Myślicach, 16 Myślice stały Tak Miejscowości: Myślice, Najatki, Gisiel, Giślinek, Podwiejki, Skolwity, Popity, Kornele, Latkowo, Tabory, Lipiec, Pogorzele, Królikowo, Pudłowiec, Kołtyniany, Porzecze.
4 Świetlica Wiejska w Lubochowie, 54A Lubochowo stały Nie Miejscowości: Milikowo, Pronie, Lubochowo
5 Gimnazjum Publiczne im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku, 32 Przezmark stały Tak Miejscowości: Folwark, Nowy Folwark, Protajny, Przezmark, Danielówka, Wesoła Kępa
1 Gminny Ośrodek Kultury w Starym Targu, ul. Nowotarska 1 Stary Targ stały Tak Stary Dwór, Stary Targ, Waplewo-Osiedle.
2 Zespół Szkół w Starym Targu, ul. Główna 37A Stary Targ stały Nie Klecewo, Kątki, Mleczewo, Brzozówka, Dziewięć Włók, Kalwa, Tropy Sztumskie, Nowy Targ
3 Świetlica Wiejska, 18 Waplewo Wielkie stały Tak Ramoty, Waplewko, Waplewo Wielkie, Olszak, Tulice
4 Szkoła Podstawowa, 40 Szropy stały Tak Szropy, Zielonki, Gintro, Jodłówka, Jordanki, Szropy-Niziny, Śledziówka
5 Remiza OSP, 65 Dąbrówka Malborska stały Nie Dąbrówka Malborska, Grzymała, Czerwony Dwór, Igły, Jurkowice, Jurkowice Pierwsze, Jurkowice Drugie, Krzyżówki, Lasy, Łabuń, Łoza, Malewo
6 Świetlica Wiejska, 9 Bukowo stały Nie Bukowo, Kościelec, Pozolia, Telkwice, Trankwice.
1 Świetlica wiejska w budynku po Szkole Podstawowej w Piekle, 30 Piekło stały Nie Biała Góra, Piekło, Wydry, Wygoda
2 Zespół Szkół w Gościszewie, 75 Gościszewo stały Nie Gościszewo, Goraj, Gronajny, Grzępa, Koniecwałd, Polanka, Węgry
3 Zespół Szkół w Czerninie, ul. Donimirskich 19 Czernin stały Tak Cygusy, Czernin, Górki, Ramzy Małe, Szpitalna Wieś
4 Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, 60 Nowa Wieś stały Nie Nowa Wieś, Parowy, Sztumska Wieś, Sztumska Wieś-ulica Kwidzyńska
5 Świetlica Wiejska w Postolinie, 14B Postolin stały Nie Michorowo, Polaszki, Postolin
6 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sztumie, ul. Sienkiewicza 54 Sztum stały Tak Sztum ulice: Chopina, Kalkszteina, Konopnickiej, Kopernika, Kwiatowa, Ogrodowa, Paderewskiego, Radosna, Skłodowskiej, Słoneczna, Spokojna, Wiejska, Wojciechowskiego, Zacisze
7 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie, ul. Reja 15A Sztum stały Nie Parpary, Sztumskie Pole, Uśnice, Witki, Zajezierze, Sztum; Osiedle nad Jeziorem ulice: Polna, Reja, Żeromskiego
8 Biblioteka w Sztumie, ul. Mickiewicza 23 Sztum stały Nie Sztum, ulice: Baczyńskiego, Galla Anonima, Kasztelańska, Mickiewicza, Młyńska, Osińskiego, Plebiscytowa, Władysława IV, Związku Jaszczurczego, Plac Wolności
9 Siedziba Starostwa Powiatowego w Sztumie, ul. Mickiewicza 31 Sztum stały Tak Sztum: Osiedle Sierakowskich, ulica Morawskiego
10 Urząd Stanu Cywilnego w Sztumie, ul. Mickiewicza 39 Sztum stały Tak Sztum: Osiedle Parkowe, ulica: Chełmińska, Czarnieckiego, Gdańska, Kochanowskiego, Koniecpolskiego, Królowej Jadwigi, Lipowa, Nowowiejskiego, Słowackiego
11 Zespół Szkół Zawodowych, 13 Barlewiczki stały Tak Barlewice, Barlewiczki, Kępina, Koślinka, Pietrzwałd, Sztumska Wieś sołectwo Domańskiego, Sztum: Osiedle Witosa, Osiedle na Wzgórzu ulice: Barczewskiego, Domańskiego, Fiszera, Jagiełły, Kwidzyńska, Pieniężnego
12 Świetlica Straży Pożarnej w Sztumie, ul. Sienkiewicza 27 Sztum stały Tak Sztum: Osiedle Różane, ulice: Kasprowicza, Kościuszki, Sienkiewicza
13 Szpital Polski Sztum, ul. Reja 12 Sztum szpital Nie Szpital
14 Zakład Karny w Sztumie, ul. Nowowiejskiego 14 Sztum zakład karny Nie Zakład Karny

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina: Dzierzgoń 4 7 544 5 29
0.0000020000Nr 2 Gminy: Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń 3 6 029 5 21
0.0000030000Nr 3 Gmina: Stary Targ 3 4 913 4 19
0.0000040000Nr 4 Gmina: Sztum 7 14 711 5 45
Podsumowanie 17 33 197 19 114

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 4 5 9 24
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 5 5 9 25
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW OPS 6 4 9 19
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIŚLA KWW RAZEM DLA POWIŚLA 5 3 5 9 22
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 6 5 4 9 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 7 559 3 852 3 852 50.96% 0.05096
3 531 91.67% 0.09167
Tak
2 6 032 3 395 3 395 56.28% 0.05628
3 048 89.78% 0.08978
Tak
3 4 946 2 045 2 044 41.33% 0.04133
1 851 90.56% 0.09056
Tak
4 14 360 7 566 7 553 52.60% 0.0526
7 131 94.41% 0.09441
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 793 24 17.95% 0.01795
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 472 25 22.31% 0.02231
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 2 556 19 16.43% 0.01643
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIŚLA 2 982 22 19.16% 0.01916
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 758 24 24.15% 0.02415

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 793 24 2 17.95% 0.01795
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 472 25 5 22.31% 0.02231
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 2 556 19 2 16.43% 0.01643
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIŚLA 2 982 22 3 19.16% 0.01916
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 758 24 5 24.15% 0.02415
Tak

Rada Powiatu Sztumskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 NAZAREWICZ Ewa Urszula 196 5.55% 0.00555
Nie
1 2 2 SYNAK Wiesława Janina 43 1.22% 0.00122
Nie
1 2 3 KONARSKA Ewa 55 1.56% 0.00156
Nie
1 2 4 GUZMAN Grzegorz Edmund 48 1.36% 0.00136
Nie
1 2 5 KŁOSEK Tomasz 89 2.52% 0.00252
Nie
1 2 6 ZASOWSKI Marek 61 1.73% 0.00173
Nie
1 10 1 JAROCKI Marcin 237 6.71% 0.00671
Tak
1 10 2 LIPIŃSKA Janina Władysława 42 1.19% 0.00119
Nie
1 10 3 MAŃKOWSKA Irena 93 2.63% 0.00263
Nie
1 10 4 PACZKOWSKI Bohdan 175 4.96% 0.00496
Nie
1 10 5 WIŚNIEWSKI Mariusz 38 1.08% 0.00108
Nie
1 10 6 WARDA Justyna Elżbieta 30 0.85% 0.00085
Nie
1 11 1 MARKOWICZ-SOKÓŁ Czesława 65 1.84% 0.00184
Nie
1 11 2 JACASZEK Edyta Ewa 174 4.93% 0.00493
Nie
1 11 3 TOPORKIEWICZ Bogdan Zbigniew 223 6.32% 0.00632
Nie
1 11 4 BROWARCZYK Dariusz Michał 252 7.14% 0.00714
Tak
1 11 5 KARABIN Maciej 180 5.10% 0.0051
Nie
1 11 6 MICHAŁOWSKA Maria Barbara 55 1.56% 0.00156
Nie
1 12 1 SINKO Przemysław Arkadiusz 60 1.70% 0.0017
Nie
1 12 2 HARASIMOWICZ Dariusz Maciej 48 1.36% 0.00136
Nie
1 12 3 SULIMA Joanna 15 0.42% 0.00042
Nie
1 12 4 PAWLIK-LISZEWSKA Monika Karolina 26 0.74% 0.00074
Nie
1 12 5 BERK Henryk 40 1.13% 0.00113
Nie
1 13 1 DEMKO Wojciech 673 19.06% 0.01906
Tak
1 13 2 FRĄCZEK Dobrosława 351 9.94% 0.00994
Tak
1 13 3 WOJTOWICZ Henryk 51 1.44% 0.00144
Nie
1 13 4 ERBER Sławomir 84 2.38% 0.00238
Nie
1 13 5 SZUTKO Donata 30 0.85% 0.00085
Nie
1 13 6 SKOWROŃSKA Karolina 97 2.75% 0.00275
Nie
2 2 1 ZIELONKA Wojciech Antoni 201 6.59% 0.00659
Nie
2 2 2 KOSTRZEWA Grzegorz Stanisław 287 9.42% 0.00942
Tak
2 2 3 ZABOROWSKA-LENGA Justyna Irena 54 1.77% 0.00177
Nie
2 2 4 KRAWCZYK-CAŁKA Lidia 37 1.21% 0.00121
Nie
2 10 1 SZMIŁYK Irena 232 7.61% 0.00761
Nie
2 10 2 GRZYWIŃSKI Wojciech Dominik 194 6.36% 0.00636
Nie
2 10 3 STAWNY Jarosław 328 10.76% 0.01076
Tak
2 10 4 SKALMOWSKI Marcin 103 3.38% 0.00338
Nie
2 10 5 ROKICKA-ANTKIEWICZ Agnieszka 57 1.87% 0.00187
Nie
2 11 1 CHARKIEWICZ Piotr Władysław 248 8.14% 0.00814
Nie
2 11 2 PAJĄK Krzysztof 34 1.12% 0.00112
Nie
2 11 3 BIELAK Klaudia 16 0.52% 0.00052
Nie
2 11 4 KOPER Sylwia Anna 13 0.43% 0.00043
Nie
2 12 1 DOWNAROWICZ Antoni Ryszard 324 10.63% 0.01063
Nie
2 12 2 BUGOWSKA-MARCINKOWSKA Krystyna 31 1.02% 0.00102
Nie
2 12 3 KAMROWSKI Krzysztof 42 1.38% 0.00138
Nie
2 13 1 BUTKIEWICZ Ludwik 403 13.22% 0.01322
Tak
2 13 2 SADŁOS Irena Jolanta 80 2.62% 0.00262
Nie
2 13 3 ZDANOWICZ Izabela 19 0.62% 0.00062
Nie
2 13 4 ŻYWICKA Joanna Maria 114 3.74% 0.00374
Nie
2 13 5 MAKOWSKI Mariusz 231 7.58% 0.00758
Nie
3 2 1 GRZONKA Janusz 100 5.40% 0.0054
Nie
3 2 2 KNAPIK Krzysztof 85 4.59% 0.00459
Nie
3 2 3 KLIMKOWSKA Iwona Anna 52 2.81% 0.00281
Nie
3 2 4 GRZYWIŃSKI Krzysztof Grzegorz 52 2.81% 0.00281
Nie
3 2 5 BURZYŃSKA-CIUPIK Agnieszka Małgorzata 26 1.40% 0.0014
Nie
3 10 1 MERCHUT Łukasz Andrzej 319 17.23% 0.01723
Tak
3 10 2 WOJNOWSKI Sebastian Damian 69 3.73% 0.00373
Nie
3 10 3 NICGORSKA-GOIK Natalia 32 1.73% 0.00173
Nie
3 10 4 KOSZYTKOWSKI Leszek Jan 45 2.43% 0.00243
Nie
3 10 5 KRUCZEK-KOGUT Zofia Krystyna 18 0.97% 0.00097
Nie
3 12 1 KUBIK Sylwia Maria 315 17.02% 0.01702
Tak
3 12 2 MILIŃSKI Dariusz Adam 91 4.92% 0.00492
Nie
3 12 3 WITKA Tomasz 40 2.16% 0.00216
Nie
3 12 4 KOPEK Antoni 118 6.37% 0.00637
Nie
3 12 5 GRABOWSKA Marianna Stanisława 15 0.81% 0.00081
Nie
3 13 1 SKOLIMOWSKA Teresa 163 8.81% 0.00881
Tak
3 13 2 TOMASIAK Danuta 80 4.32% 0.00432
Nie
3 13 3 SZYMANEK Witold 94 5.08% 0.00508
Nie
3 13 4 URBAŃSKI Zbigniew Daniel 137 7.40% 0.0074
Nie
4 2 1 CYMERYS Wojciech 581 8.15% 0.00815
Tak
4 2 2 WARUNEK Józef 347 4.87% 0.00487
Nie
4 2 3 WIATROWSKA Beata 116 1.63% 0.00163
Nie
4 2 4 CENACEWICZ Jacek 41 0.57% 0.00057
Nie
4 2 5 OLSZAŃSKA Agnieszka Anetta 39 0.55% 0.00055
Nie
4 2 6 PIOTROWSKI Janusz 35 0.49% 0.00049
Nie
4 2 7 IZDEPSKI Marcin 103 1.44% 0.00144
Nie
4 2 8 CEBULA Ewa Joanna 88 1.23% 0.00123
Nie
4 2 9 MĄDRA Halina Maria 57 0.80% 0.0008
Nie
4 10 1 KRUPA Adam Andrzej 653 9.16% 0.00916
Tak
4 10 2 GROMEK Agnieszka Irena 117 1.64% 0.00164
Nie
4 10 3 PĘDZIWILK Zbigniew 168 2.36% 0.00236
Tak
4 10 4 STEINIGER Marcin Paweł 145 2.03% 0.00203
Nie
4 10 5 OMIECZYŃSKA Bogumiła Jadwiga 111 1.56% 0.00156
Nie
4 10 6 SKRZYPKOWSKI Jan Roman 74 1.04% 0.00104
Nie
4 10 7 GIEDYK Anna Jadwiga 104 1.46% 0.00146
Nie
4 10 8 SZULIM-JELEŚNIAŃSKA Ewa Dorota 32 0.45% 0.00045
Nie
4 10 9 ROGIEWICZ Andrzej 56 0.79% 0.00079
Nie
4 11 1 SARNOWSKI Leszek Jan 567 7.95% 0.00795
Tak
4 11 2 ZDZIENNICKI Krystian Adam 290 4.07% 0.00407
Nie
4 11 3 MANTEUFEL Grażyna 69 0.97% 0.00097
Nie
4 11 4 ANUSZKIEWICZ Andrzej 68 0.95% 0.00095
Nie
4 11 5 ONISK Katarzyna 53 0.74% 0.00074
Nie
4 11 6 KOGUT Krystyna Teresa 53 0.74% 0.00074
Nie
4 11 7 OŁDAK-PUCHALSKA Karolina Bogusława 96 1.35% 0.00135
Nie
4 11 8 KASTELLI-SMOLIŃSKA Andrzelina Karolina 36 0.50% 0.0005
Nie
4 11 9 ZABORONEK Olgierd Adam 64 0.90% 0.0009
Nie
4 12 1 MAZERSKI Ryszard Albin 714 10.01% 0.01001
Tak
4 12 2 CIMOSZKO-RAMS Małgorzata Celina 205 2.87% 0.00287
Nie
4 12 3 ANTONIUK Ryszard Zenon 118 1.65% 0.00165
Nie
4 12 4 ANDRZEJEWSKA Bożena Krystyna 138 1.94% 0.00194
Nie
4 12 5 KRAUSE Władysław Feliks 69 0.97% 0.00097
Nie
4 12 6 KNIAŹ Małgorzata Maria 88 1.23% 0.00123
Nie
4 12 7 SMOLARCZYK Piotr Roman 77 1.08% 0.00108
Nie
4 12 8 PIETRZAK-STRYCHALSKA Maria 62 0.87% 0.00087
Nie
4 12 9 ZWOLENKIEWICZ Zbigniew Jan 346 4.85% 0.00485
Tak
4 13 1 STEC Piotr 396 5.55% 0.00555
Tak
4 13 2 SMOLIŃSKI Zygmunt 149 2.09% 0.00209
Nie
4 13 3 BELCARZ-DZIKOWSKA Jolanta Elżbieta 110 1.54% 0.00154
Nie
4 13 4 DOMBROWSKA Izabela Maria 102 1.43% 0.00143
Nie
4 13 5 KOZŁOWSKI Mirosław Janusz 57 0.80% 0.0008
Nie
4 13 6 GIEDYK Dariusz Bogusław 67 0.94% 0.00094
Nie
4 13 7 CHRZEŚCIJAŃSKA Marzena Bogusława 67 0.94% 0.00094
Nie
4 13 8 FRĄCKOWIAK Jadwiga Aleksandra 36 0.50% 0.0005
Nie
4 13 9 KRAUSE Mariusz Robert 167 2.34% 0.00234
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Sztumski - ogółem 6 92 79 40 832 33 197 41 3 2
Gminy ogółem 5 75 75 40 832 33 197 41 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 40 832 33 197 41 3 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 19 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 19 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 114 53 46% 61 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 197 72 37% 125 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 2 29% 5 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 5 83% 1 17%
Ogółem 311 125 40% 186 60%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 49 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 47 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 55 52
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 49 60
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 23 7 30% 16 70%
30-39 54 26 48% 28 52%
40-59 163 61 37% 102 63%
60+ 71 31 44% 40 56%
Ogółem 311 125 40% 186 60%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 7 6 86% 1 14%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 13 7 54% 6 46%