Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 66 948
Wyborców 53 960
Obwodów 37
  • Wybory do Rady Miejskiej w Suwałkach
  • Wybory Prezydenta Miasta Suwałk
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Prezydenta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole nr 1, ul. Raczkowska 41 Suwałki stały Nie 41 Pułku Piechoty, Artyleryjska, Batalionów Chłopskich, Bohaterów, Brylantowa, Bursztynowa, Czwartaków, Diamentowa, Husarii, Kapitana Mieczysława Wojczyńskiego, Kawaleryjska, Kosynierów, Krzemowa, Lotnicza, Mariana Piekarskiego, Partyzantów, Platynowa, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Raczkowska, Rubinowa, Saperska, Szafirowa, Topazowa, Turkusowa, Ułanów Grochowskich, Zastawie
2 Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, ul. Wojska Polskiego 13 Suwałki stały Tak Elbląska, Gdańska, Innowacyjna, Koszalińska, Olsztyńska, Rotmistrza Kazimierza Ptaszyńskiego, Słupska, Spokojna, Sportowa, Szczecińska, Szwoleżerów, Tadeusza Kościuszki (od początku do nr 30), Tarnobrzeska, Toruńska, Walerego Romana, Wojska Polskiego (bez nr 29), Zamojska
3 Klub Wojskowy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Wojska Polskiego 40 Suwałki stały Nie Augustowska, Białostocka, Bielskobialska, Bydgoska, Chełmska, Ciechanowska, Częstochowska, Dubowo I, Ełcka, Generała Mieczysława Mackiewicza, Giżycka, Gołdapska, Gorzowska, Iławska, Jeleniogórska, Kaliska, Karola Majerskiego, Katowicka, Kielecka, Konińska, Krakowska, Krośnieńska, Legnicka, Leszczyńska, Leśna, Lubelska, Łomżyńska, Łódzka, Majora Hubala, Nowosądecka, Olecka, Opolska, Ostrołęcka, Papiernia, Pilska, Piotrkowska, Płocka, Podpułkownika Jerzego Dąbrowskiego ps. "Łupaszka", Poznańska, Przemyska, Pułkownika Adama Ignacego Koca, Radomska, Rzemieślnicza, Rzeszowska, Siedlecka, Sieradzka, Skierniewicka, Sopocka, Tarnowska, Wałbrzyska, Warszawska, Węgorzewska, Włocławska, Wrocławska, Zielonogórska.
4 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, ul. Adama Mickiewicza 3 Suwałki stały Tak 24 Sierpnia, Adama Mickiewicza, Andrzeja Wajdy, Augusta II Mocnego, Bakałarzewska, Bałtycka, Bazarowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Filipowska, Grunwaldzka, Ignacego Krasickiego, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Lazurowa, Łanowa, Mieszka I, Morska, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Szymona Konarskiego, Tadeusza Kościuszki (od nr 31 do nr 54), Targowa, Traktorzystów, Wazów, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Zarzecze, Zygmunta Augusta.
5 Żłobek Miejski w Suwałkach, ul. Kamedulska 3 Suwałki stały Tak Emilii Plater (od początku do nr 26A), Kamedulska, Księdza Jerzego Aleksandra Popiełuszki, Księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wawrzyńca Gałaja
6 Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, ul. Emilii Plater 33A Suwałki stały Tak Emilii Plater (od nr 27 do końca), Marii Skłodowskiej-Curie
7 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej, ul. Tadeusza Kościuszki 126 Suwałki stały Tak Bulwarowa, Gabriela Narutowicza, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste do nr 61 oraz parzyste do nr 52), Generała Władysława Sikorskiego, Generała Zygmunta Podhorskiego, Hugo Kołłątaja, Miodowa, Ogrodowa, Pawła Suzina, Piękna, Stefana Żeromskiego, Szpitalna (parzyste do nr 34, nieparzyste do nr 43), plac Świętego Krzyża, Tadeusza Kościuszki (od nr 55 do końca), Władysława Stanisława Reymonta, Zacisze, Zielna, Żytnia
8 Przedszkole nr 2, ul. Ludwika Waryńskiego 29 Suwałki stały Nie Bolesława Prusa, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Ludwika Waryńskiego, Stanisława Staniszewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Utrata (nieparzyste od nr 11 do końca oraz parzyste od nr 8 do końca), Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta
9 Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, ul. Teofila Noniewicza 49 Suwałki stały Tak Osiedle II
10 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda Franciszka Szczepanika, ul. Teofila Noniewicza 10 Suwałki stały Tak Aleksandry Piłsudskiej, Budowlana, Ciesielska, Energetyczna, Górna, Górnicza, Kapitana Stanisława Bielickiego, Łąkowa, Mechaników, Murarska, Polna, Robotnicza, Rolnicza, Wesoła, Wiejska, Wigierska, Zahańcze, Żniwna
11 Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Teofila Noniewicza 71 Suwałki stały Nie Błogosławionej Siostry Kanizji Mackiewicz, Chłodna, Krótka, Księdza Jerzego Jana Zawadzkiego, Marii Konopnickiej, Sejneńska (nieparzyste do nr 21 oraz parzyste do nr 6)
12 Przychodnia Lekarska, ul. Ludwika Waryńskiego 27 Suwałki stały Tak 1 Maja (nieparzyste oraz parzyste od nr 6 do końca)
13 Zespół Szkół Technicznych, ul. Sejneńska 33 Suwałki stały Nie 100 - lecia Niepodległości, Cicha, Dąbrówka, Jasna, Klasztorna, Mała, Miła, Młynarska, Parkowa, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Przytorowa, Sejneńska (nieparzyste od nr 23 do końca; parzyste od nr 8 do końca), Sianożęć, Składowa, Słoneczna, Spacerowa, Szkolna, Utrata Krótka
14 Zespół Szkół nr 1, ul. Teofila Noniewicza 83 Suwałki stały Tak Generała Józefa Dwernickiego, Muzyczna, Teofila Noniewicza
15 Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Janusza Korczaka 2A Suwałki stały Nie Janusza Korczaka
16 Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, ul. Janusza Korczaka 4A Suwałki stały Nie 1 Maja nr 2, nr 4, nr 4A, Utrata (nieparzyste do nr 9A oraz parzyste do nr 6)
17 Filia nr 3 Biblioteki Publicznej, ul. Północna 26 Suwałki stały Tak Kolejowa, Kowieńska, Parowozowa, Północna, Wileńska, Wylotowa, Zwrotnicza
18 Filia nr 2 Biblioteki Publicznej, ul. Klonowa 41 Suwałki stały Nie Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Chabrowa, Cisowa, Dębowa, Grabowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa (nieparzyste nr 41, 41A i 41B, parzyste od nr 22 do nr 36), Leszczynowa, Lipowa, Olszowa, Orzechowa, Różana, Sosnowa, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa
19 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Nowomiejska 10 Suwałki stały Tak Karola Brzostowskiego, Klonowa (parzyste do nr 20; nieparzyste do nr 39), Majora Stefana Buczyńskiego, Modrzewiowa, Nowomiejska, Tadeusza Lutostańskiego
20 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście A, ul. Klonowa 51 Suwałki stały Nie Karola Szymanowskiego, Klonowa (parzyste od nr 38 do końca, nieparzyste od nr 43 do końca), Papieża Jana Pawła II, Stanisława Moniuszki
21 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście B, ul. Klonowa 51 Suwałki stały Nie Emila Młynarskiego
22 Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej, ul. Nowomiejska 18 Suwałki stały Nie Armii Krajowej, Białorogi-leśniczówka, Czarnoziem, Fryderyka Chopina, Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 54 do 64), Knuta Olofa Falka, Michała Kleofasa Ogińskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Studzieniczne, Szwajcaria
23 Dom Pomocy Społecznej "Kalina", ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 66 Suwałki stały Tak Generała Kazimierza Pułaskiego nr 66 - Dom Pomocy Społecznej "Kalina"
24 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Aleksandra Putry 4B Suwałki stały Nie Aleksandra Putry, Antoniego Patli, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste od nr 63 do nr 91), Romualda Minkiewicza, Tysiąclecia Litwy
25 Przedszkole nr 7, ul. Generała Władysława Andersa 10 Suwałki stały Tak Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 68 do końca oraz nieparzyste od nr 93 do końca), Generała Władysława Andersa
26 Szkoła Podstawowa nr 7 wejście A, ul. Romualda Minkiewicza 50 Suwałki stały Tak Alfreda Wierusza-Kowalskiego (od początku do nr 9A)
27 Oddział Terenowy Stowarzyszenia OHP, ul. Ludwika Michała Paca 4 Suwałki stały Nie Alfreda Wierusza-Kowalskiego (parzyste od nr 10 do nr 20), Ludwika Michała Paca
28 Przedszkole nr 6, ul. Alfreda Wierusza-Kowalskiego 19 Suwałki stały Nie Alfreda Wierusza-Kowalskiego (nieparzyste od nr 11 do końca, parzyste od nr 22 do końca)
29 Szkoła Podstawowa nr 7 wejście B, ul. Romualda Minkiewicza 50 Suwałki stały Nie Alfreda Lityńskiego
30 Przedszkole nr 5 z Oddziałem Integracyjnym, ul. Wincentego Witosa 4 Suwałki stały Nie Jerzego Antoniewicza, Wincentego Witosa
31 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich, ul. Jerzego Antoniewicza 5 Suwałki stały Nie Mikołaja Reja
32 Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi "Słoneczko", ul. Ignacego Daszyńskiego 25C Suwałki stały Tak Ignacego Daszyńskiego
33 Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście B, ul. Szpitalna 66 Suwałki stały Tak 11 Listopada, Franciszkańska, Ignacego Paderewskiego, Krzywólka, Legionów, Romana Dmowskiego
34 Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście A, ul. Szpitalna 66 Suwałki stały Tak Szpitalna (nieparzyste od nr 45, parzyste od nr 36 (bez nr 60 i 62 do końca)
35 Areszt Śledczy, Wojska Polskiego 29 Suwałki areszt Śledczy Nie Wojska Polskiego 29 - Areszt Śledczy
36 Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Szpitalna 62 Suwałki szpital Nie Szpitalna 62 - Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
37 Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, Szpitalna 60 Suwałki szpital Nie Szpitalna 60 - Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Ulice: 24 Sierpnia, 41 Pułku Piechoty, Adama Mickiewicza, Aleksandry Piłsudskiej, Andrzeja Wajdy, Artyleryjska, Augusta II Mocnego, Augustowska, Bakałarzewska, Bałtycka, Batalionów Chłopskich, Bazarowa, Białostocka, Bielskobialska, Bohaterów, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Brylantowa, Bulwarowa, Bursztynowa, Bydgoska, Chełmska, Ciechanowska, Częstochowska, Czwartaków, Dubowo I, Diamentowa, Elbląska, Ełcka, Emilii Plater, Filipowska, Gabriela Narutowicza, Gdańska, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste do nr 61 oraz parzyste do nr 52), Generała Mieczysława Mackiewicza, Generała Władysława Sikorskiego, Generała Zygmunta Podhorskiego, Giżycka, Gołdapska, Gorzowska, Grunwaldzka, Hugona Kołłątaja, Husarii, Ignacego Krasickiego, Iławska, Innowacyjna, Jana III Sobieskiego, Jeleniogórska, Kaliska, Kamedulska, Kapitana Mieczysława Wojczyńskiego, Karola Majerskiego, Katowicka, Kawaleryjska, Kazimierza Wielkiego, Kielecka, Konińska, Kosynierów, Koszalińska, Krakowska, Krośnieńska, Królowej Jadwigi, Krzemowa, Księdza Jerzego Aleksandra Popiełuszki, Księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, Lazurowa, Legnicka, Leszczyńska, Leśna, Lotnicza, Lubelska, Łanowa, Łomżyńska, Łódzka, Majora Hubala, Mariana Piekarskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieszka I, Miodowa, Morska, Nowosądecka, Ogrodowa, Olecka, Olsztyńska, Opolska, Ostrołęcka, Papiernia, Partyzantów, Pawła Suzina, Piękna, Pilska, Piotrkowska, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, plac Świętego Krzyża, Platynowa, Płocka, Podpułkownika Jerzego Dąbrowskiego ps. "Łupaszka", Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Poznańska, Przemyska, Pułkownika Adama Ignacego Koca, Raczkowska, Radomska, Rotmistrza Kazimierza Ptaszyńskiego, Rubinowa, Rzemieślnicza, Rzeszowska, Saperska, Siedlecka, Sieradzka, Skierniewicka, Słupska, Sopocka, Spokojna, Sportowa, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Stefana Żeromskiego, Szafirowa, Szczecińska, Szpitalna (parzyste do nr 34, nieparzyste do nr 43), Szwoleżerów, Szymona Konarskiego, Tadeusza Kościuszki, Targowa, Tarnobrzeska, Tarnowska, Topazowa, Toruńska, Traktorzystów, Turkusowa, Ułanów Grochowskich, Walerego Romana, Wałbrzyska, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Stanisława Reymonta, Władysława Warneńczyka, Warszawska, Wawrzyńca Gałaja, Wazów, Węgorzewska, Włocławska, Wojska Polskiego, Wrocławska, Zacisze, Zamojska, Zarzecze, Zastawie, Zielna, Zielonogórska, Zygmunta Augusta, Żytnia 6 12 881 6 45
0.0000020000Nr 2 Ulice: 1 Maja, 100 - lecia Niepodległości, Błogosławionej Siostry Kanizji Mackiewicz, Bolesława Prusa, Budowlana, Chłodna, Cicha, Ciesielska, Czesława Miłosza , Dąbrówka, Energetyczna, Generała Józefa Dwernickiego, Górna, Górnicza, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Janusza Korczaka, Jasna, Juliusza Słowackiego, Kapitana Stanisława Bielickiego, Klasztorna, Kolejowa, Kowieńska, Krótka, Księdza Jerzego Jana Zawadzkiego, Ludwika Waryńskiego, Łąkowa, Mała, Marii Konopnickiej, Mechaników, Miła, Młynarska, Murarska, Muzyczna, Osiedle II, Parkowa, Parowozowa, Piaskowa, Pogodna, Polna, Północna, Przemysłowa, Przytorowa, Robotnicza, Rolnicza, Sejneńska, Sianożęć, Składowa, Słoneczna, Spacerowa, Stanisława Staniszewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Szkolna, Teofila Noniewicza, Utrata, Utrata Krótka, Wesoła, Wiejska, Wigierska, Wileńska, Wisławy Szymborskiej, Wylotowa, Zahańcze, Zbigniewa Herberta, Zwrotnicza, Żniwna 5 12 624 6 41
0.0000030000Nr 3 Ulice: Akacjowa, Aleksandra Putry, Antoniego Patli, Armii Krajowej, Białorogi-leśniczówka, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Chabrowa, Cisowa, Czarnoziem, Dębowa, Emila Młynarskiego, Fryderyka Chopina, Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 54 do końca, nieparzyste od nr 63 do końca), Generała Władysława Andersa, Grabowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Karola Brzostowskiego, Karola Szymanowskiego, Kasztanowa, Klonowa, Knuta Olofa Falka, Leszczynowa, Lipowa, Majora Stefana Buczyńskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Modrzewiowa, Nowomiejska, Olszowa, Orzechowa, Papieża Jana Pawła II, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Romualda Minkiewicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Różana, Sosnowa, Stanisława Moniuszki, Studzieniczne, Szwajcaria, Świerkowa, Tadeusza Lutostańskiego, Topolowa, Tysiąclecia Litwy, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa 6 13 411 6 46
0.0000040000Nr 4 Ulice: 11 Listopada, Alfreda Lityńskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Franciszkańska, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jerzego Antoniewicza, Krzywólka, Legionów, Ludwika Michała Paca, Mikołaja Reja, Romana Dmowskiego, Szpitalna (nieparzyste od nr 45 do końca, parzyste od nr 36 do końca), Wincentego Witosa 6 15 044 6 46
Podsumowanie 23 53 960 24 178

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 7 8 8 31
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 5 6 6 6 23
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 7 8 8 31
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY" KWW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY" 8 7 8 8 31
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ KWW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ 8 7 8 8 31
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK KWW MIESZKAŃCY SUWAŁK 8 7 8 8 31

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
4 SIECZKOWSKI Sławomir 40 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK Suwałki
3 RENKIEWICZ Czesław 58 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ Suwałki
5 SZMIDT Mariusz 33 wyższe KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej Suwałki
2 MACKIEWICZ Grzegorz 51 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Potasznia
1 GORLO Grzegorz 48 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY" Prawo i Sprawiedliwość Suwałki

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 12 944 6 203 6 196 47.87% 0.04787
6 081 98.14% 0.09814
Tak
2 12 626 5 922 5 914 46.84% 0.04684
5 776 97.67% 0.09767
Tak
3 13 414 6 601 6 585 49.09% 0.04909
6 438 97.77% 0.09777
Tak
4 15 053 6 645 6 637 44.09% 0.04409
6 490 97.79% 0.09779
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 522 31 10.18% 0.01018
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 004 23 4.05% 0.00405
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 987 31 28.19% 0.02819
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY" 1 112 31 4.49% 0.00449
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ 10 531 31 42.49% 0.04249
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK 2 629 31 10.61% 0.01061

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 522 31 2 10.18% 0.01018
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 004 23 0 4.05% 0.00405
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 987 31 7 28.19% 0.02819
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY" 1 112 31 0 4.49% 0.00449
Nie
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ 10 531 31 12 42.49% 0.04249
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK 2 629 31 2 10.61% 0.01061
Tak

Rada Miejska w Suwałkach - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 SZMIDT Mariusz 205 3.37% 0.00337
Nie
1 4 2 KACPRZYK Adam 93 1.53% 0.00153
Nie
1 4 3 BOGDAN Natalia 47 0.77% 0.00077
Nie
1 4 4 SADOWSKI Miłosz 49 0.81% 0.00081
Nie
1 4 5 BAGAN Małgorzata 25 0.41% 0.00041
Nie
1 4 6 NALASKOWSKA Bożena 11 0.18% 0.00018
Nie
1 4 7 GRYGIEŃĆ Barbara 25 0.41% 0.00041
Nie
1 4 8 MOSTOWSKI Michał Piotr 19 0.31% 0.00031
Nie
1 5 1 MURAWKO Józef Wiesław 129 2.12% 0.00212
Nie
1 5 2 PANASIEWICZ Alicja 10 0.16% 0.00016
Nie
1 5 3 GÓRSKA Urszula 20 0.33% 0.00033
Nie
1 5 4 BUTKIEWICZ Mariusz 12 0.20% 0.0002
Nie
1 5 5 KOWALCZYK Karol 17 0.28% 0.00028
Nie
1 10 1 KONCEWICZ Zdzisław 627 10.31% 0.01031
Tak
1 10 2 JUSZKIEWICZ Jacek 353 5.80% 0.0058
Tak
1 10 3 GÓRKA Iwona Małgorzata 202 3.32% 0.00332
Nie
1 10 4 WAGNER Robert 67 1.10% 0.0011
Nie
1 10 5 KOWALEWSKI Jarosław Józef 224 3.68% 0.00368
Nie
1 10 6 RODAK Wojciech 84 1.38% 0.00138
Nie
1 10 7 NIKŚCIN Jolanta 65 1.07% 0.00107
Nie
1 10 8 ANDRUSZKIEWICZ Urszula 136 2.24% 0.00224
Nie
1 13 1 LEWOC Leszek 115 1.89% 0.00189
Nie
1 13 2 DOMAGAŁA Marek 32 0.53% 0.00053
Nie
1 13 3 WALENDZEWICZ Małgorzata 19 0.31% 0.00031
Nie
1 13 4 CIMOCHOWSKA Michalina 22 0.36% 0.00036
Nie
1 13 5 BARTOSZEWICZ Dorota 23 0.38% 0.00038
Nie
1 13 6 KRUSZEWSKI Jerzy 4 0.07% 7.0E-5
Nie
1 13 7 BOGDAN Tomasz 37 0.61% 0.00061
Nie
1 13 8 MAKAREWICZ Justyna 8 0.13% 0.00013
Nie
1 14 1 SIDOREK Ewa Beata 976 16.05% 0.01605
Tak
1 14 2 DE-MEZER Zbigniew Roman 641 10.54% 0.01054
Tak
1 14 3 PAJĄK Wojciech 259 4.26% 0.00426
Nie
1 14 4 KARCZEWSKA Aleksandra Maria 59 0.97% 0.00097
Nie
1 14 5 KLIMEK Kamil 334 5.49% 0.00549
Tak
1 14 6 KULIK Lidia 143 2.35% 0.00235
Nie
1 14 7 ŁAPIŃSKI Andrzej 204 3.35% 0.00335
Nie
1 14 8 SOKOŁOWSKI Kamil Krzysztof 62 1.02% 0.00102
Nie
1 15 1 SIECZKOWSKI Sławomir 349 5.74% 0.00574
Tak
1 15 2 STACHOWICZ Karolina Patrycja 85 1.40% 0.0014
Nie
1 15 3 PIOTROWSKA Dorota 59 0.97% 0.00097
Nie
1 15 4 ORŁOWSKA Dorota 50 0.82% 0.00082
Nie
1 15 5 CHOIŃSKA Beata 16 0.26% 0.00026
Nie
1 15 6 TARASZKIEWICZ Żaneta Anna 61 1.00% 0.001
Nie
1 15 7 WOJNO Łukasz 62 1.02% 0.00102
Nie
1 15 8 SZCZECINA Edward 41 0.67% 0.00067
Nie
2 4 1 NIEDŹWIEDZKI Jacek 382 6.61% 0.00661
Tak
2 4 2 KARASZEWSKA Katarzyna 101 1.75% 0.00175
Nie
2 4 3 KAMIŃSKA Bożena Maria 195 3.38% 0.00338
Nie
2 4 4 NARKIEWICZ Szymon 11 0.19% 0.00019
Nie
2 4 5 LIPIŃSKA Monika 49 0.85% 0.00085
Nie
2 4 6 LUTO Rafał 33 0.57% 0.00057
Nie
2 4 7 KAMYSZEK Tomasz Krzysztof 64 1.11% 0.00111
Nie
2 5 1 KOPICZKO Krzysztof 46 0.80% 0.0008
Nie
2 5 2 JUSZKIEWICZ Michał 12 0.21% 0.00021
Nie
2 5 3 AUGUSTYNOWICZ Andrzej Wiktor 12 0.21% 0.00021
Nie
2 5 4 ŻYCZKOWSKA Jadwiga 25 0.43% 0.00043
Nie
2 5 5 KLEJMUNT Elżbieta 2 0.03% 3.0E-5
Nie
2 5 6 BIENIO Danuta 5 0.09% 9.0E-5
Nie
2 10 1 BEZDZIECKI Bogdan 793 13.73% 0.01373
Tak
2 10 2 MALESIŃSKI Wojciech 290 5.02% 0.00502
Nie
2 10 3 GOŚCIEWSKA Małgorzata 191 3.31% 0.00331
Nie
2 10 4 BIELENIK Jacek 111 1.92% 0.00192
Nie
2 10 5 PACHUCKA Joanna 54 0.93% 0.00093
Nie
2 10 6 SIKORSKA Katarzyna 74 1.28% 0.00128
Nie
2 10 7 SOBOLEWSKI Michał 60 1.04% 0.00104
Nie
2 13 1 GORLO Grzegorz 201 3.48% 0.00348
Nie
2 13 2 ZĄBKIEWICZ Katarzyna 66 1.14% 0.00114
Nie
2 13 3 ROMANOWSKI Andrzej 22 0.38% 0.00038
Nie
2 13 4 MAKAREWICZ Daniel Leszek 6 0.10% 0.0001
Nie
2 13 5 KOMAN Wiesław 9 0.16% 0.00016
Nie
2 13 6 KREJPCIO Lidia 16 0.28% 0.00028
Nie
2 13 7 OŁÓW Joanna 6 0.10% 0.0001
Nie
2 14 1 RENKIEWICZ Czesław 1 047 18.13% 0.01813
Tak
2 14 2 KULIKOWSKI Stanisław 303 5.25% 0.00525
Nie
2 14 3 LAURYN Kamil 449 7.77% 0.00777
Tak
2 14 4 OLBRYŚ Jadwiga 146 2.53% 0.00253
Nie
2 14 5 SERAFIN Grażyna 136 2.35% 0.00235
Nie
2 14 6 WIERZBOWSKA - LEBIEDIEW Barbara 87 1.51% 0.00151
Nie
2 14 7 ZBOROWSKI-WEYCHMAN Marek Lech 317 5.49% 0.00549
Tak
2 15 1 REGUCKA Anna 82 1.42% 0.00142
Nie
2 15 2 JELENIEWICZ Beata 76 1.32% 0.00132
Nie
2 15 3 ANESZKO Maria Dorota 52 0.90% 0.0009
Nie
2 15 4 DANIŁOWICZ Robert 61 1.06% 0.00106
Nie
2 15 5 KOTOWSKA Ewa Katarzyna 22 0.38% 0.00038
Nie
2 15 6 CISZEWSKI Bartosz 28 0.48% 0.00048
Nie
2 15 7 SIECZKOWSKI Stanisław 134 2.32% 0.00232
Nie
3 4 1 KORNELUK Karol 367 5.70% 0.0057
Tak
3 4 2 KACPRZYK-GNOZA Barbara 102 1.58% 0.00158
Nie
3 4 3 WIŚNIEWSKI Dariusz 30 0.47% 0.00047
Nie
3 4 4 KRUSZEWSKI Rafał 34 0.53% 0.00053
Nie
3 4 5 MOTULEWICZ Tomasz 37 0.57% 0.00057
Nie
3 4 6 DZICZKOWSKA Małgorzata 38 0.59% 0.00059
Nie
3 4 7 WORONKO Petronela 35 0.54% 0.00054
Nie
3 4 8 CZARNOWSKI Marek 12 0.19% 0.00019
Nie
3 5 1 OŁÓW Ryszard 224 3.48% 0.00348
Nie
3 5 2 ANDRUSZKIEWICZ Anna 25 0.39% 0.00039
Nie
3 5 3 WILICKA Katarzyna 39 0.61% 0.00061
Nie
3 5 4 SZYMCZYK Elżbieta Urszula 16 0.25% 0.00025
Nie
3 5 5 ŻYCZKOWSKI Mariusz 11 0.17% 0.00017
Nie
3 5 6 WASIUKOW Piotr 251 3.90% 0.0039
Nie
3 10 1 SCHABIEŃSKI Jarosław 671 10.42% 0.01042
Tak
3 10 2 ROSZKOWSKI Jacek 280 4.35% 0.00435
Tak
3 10 3 SZYMAŃCZYK Tadeusz 199 3.09% 0.00309
Nie
3 10 4 ANUSZKIEWICZ Bożena 165 2.56% 0.00256
Nie
3 10 5 ŚCIĘGAJ Zdzisław Stanisław 112 1.74% 0.00174
Nie
3 10 6 JAROSZ Marta 86 1.34% 0.00134
Nie
3 10 7 FURMAN Ludmiła Barbara 48 0.75% 0.00075
Nie
3 10 8 RYDZEWSKI Piotr 209 3.25% 0.00325
Nie
3 13 1 MARCÓWKA Andrzej 75 1.16% 0.00116
Nie
3 13 2 KACZMAREK Marek 75 1.16% 0.00116
Nie
3 13 3 GUTOWSKA Lucyna 63 0.98% 0.00098
Nie
3 13 4 BOROWSKI Zdzisław 12 0.19% 0.00019
Nie
3 13 5 WASILEWSKI Tomasz 20 0.31% 0.00031
Nie
3 13 6 STAŃCZUK Maria Małgorzata 8 0.12% 0.00012
Nie
3 13 7 PERKOWSKA Maria Teresa 8 0.12% 0.00012
Nie
3 13 8 TOMKIEWICZ Jerzy 5 0.08% 8.0E-5
Nie
3 14 1 TUROWSKI Andrzej 846 13.14% 0.01314
Tak
3 14 2 CIMOCHOWSKI Sylwester 326 5.06% 0.00506
Tak
3 14 3 GWIAZDOWSKA Krystyna 305 4.74% 0.00474
Tak
3 14 4 JASIONOWSKI Ignacy 151 2.35% 0.00235
Nie
3 14 5 KUMISZCZA Anna 104 1.62% 0.00162
Nie
3 14 6 OŁÓW Ignacy 252 3.91% 0.00391
Nie
3 14 7 RUDNIK Honorata Wanda 271 4.21% 0.00421
Nie
3 14 8 WINNIK Wojciech 277 4.30% 0.0043
Nie
3 15 1 HARTUNG Mirosław 349 5.42% 0.00542
Nie
3 15 2 WYSOCKA - KLUCZNY Teresa 56 0.87% 0.00087
Nie
3 15 3 KOŁAKOWSKI Dariusz 66 1.03% 0.00103
Nie
3 15 4 BORKOWSKA Izabela 37 0.57% 0.00057
Nie
3 15 5 KOMOROWSKI Grzegorz 34 0.53% 0.00053
Nie
3 15 6 JAKUBOWSKA Paulina 45 0.70% 0.0007
Nie
3 15 7 CHARTOWSKI Rafał 41 0.64% 0.00064
Nie
3 15 8 MACIULEWSKI Bernard 21 0.33% 0.00033
Nie
4 4 1 GRAJEK Zbysław Wojciech 337 5.19% 0.00519
Nie
4 4 2 JACKIEWICZ Tomasz 60 0.92% 0.00092
Nie
4 4 3 PIGIEL Bogusława Weronika 30 0.46% 0.00046
Nie
4 4 4 SAMULEWICZ Tomasz 13 0.20% 0.0002
Nie
4 4 5 ŻYBURA Małgorzata 36 0.55% 0.00055
Nie
4 4 6 CHOMICZ Marta Ewa 36 0.55% 0.00055
Nie
4 4 7 SINKIEWICZ Dariusz 18 0.28% 0.00028
Nie
4 4 8 GUDAJTIS Biruta 28 0.43% 0.00043
Nie
4 5 1 ANDRUSZKIEWICZ Grzegorz 61 0.94% 0.00094
Nie
4 5 2 JURKOWSKA Cecylia Krystyna 22 0.34% 0.00034
Nie
4 5 3 ŻYCZKOWSKA Magdalena 23 0.35% 0.00035
Nie
4 5 4 RAKOWSKA Emilia 5 0.08% 8.0E-5
Nie
4 5 5 LEFEK Andrzej 7 0.11% 0.00011
Nie
4 5 6 PIETROŁAJ Grzegorz 30 0.46% 0.00046
Nie
4 10 1 CZERWIECKI Tadeusz 469 7.23% 0.00723
Tak
4 10 2 ŁUCZAJ Andrzej 392 6.04% 0.00604
Nie
4 10 3 KARPIŃSKA Mariola Brygida 393 6.06% 0.00606
Tak
4 10 4 KALEJTA Grzegorz 235 3.62% 0.00362
Nie
4 10 5 SZUPSZYŃSKA Maria Jolanta 107 1.65% 0.00165
Nie
4 10 6 WASILEWSKI Piotr 186 2.87% 0.00287
Nie
4 10 7 ŁEBSKA Elżbieta 67 1.03% 0.00103
Nie
4 10 8 MORZUCH Łukasz Andrzej 37 0.57% 0.00057
Nie
4 13 1 DZIEDZIC Zenon 35 0.54% 0.00054
Nie
4 13 2 ROMANOWSKA Alicja 59 0.91% 0.00091
Nie
4 13 3 BAJER Eliza Anna 39 0.60% 0.0006
Nie
4 13 4 ZACKIEWICZ Arkadiusz 89 1.37% 0.00137
Nie
4 13 5 KRZYWICKI Mirosław 15 0.23% 0.00023
Nie
4 13 6 BREZGIEŁ Karol 8 0.12% 0.00012
Nie
4 13 7 IWANIUK Aldona Jadwiga 9 0.14% 0.00014
Nie
4 13 8 GRUDNIEWSKI Wiktor 6 0.09% 9.0E-5
Nie
4 14 1 PRZEŁOMIEC Zdzisław 789 12.16% 0.01216
Tak
4 14 2 RUSZEWSKA Anna 836 12.88% 0.01288
Tak
4 14 3 SZESZKO Sławomir Jan 354 5.45% 0.00545
Nie
4 14 4 KIMERA-LANGE Edyta 75 1.16% 0.00116
Nie
4 14 5 OŁOWNIUK Adam 363 5.59% 0.00559
Tak
4 14 6 URYNOWICZ Marek 143 2.20% 0.0022
Nie
4 14 7 SIEDLECKI Waldemar Andrzej 145 2.23% 0.00223
Nie
4 14 8 ŻEGACZEWSKA Ewa Agnieszka 131 2.02% 0.00202
Nie
4 15 1 GAWLIŃSKA Anna Maria 184 2.84% 0.00284
Tak
4 15 2 SZNEJDER Anna 112 1.73% 0.00173
Nie
4 15 3 POMIAN Adam 167 2.57% 0.00257
Nie
4 15 4 KONCEWICZ Dariusz 150 2.31% 0.00231
Nie
4 15 5 JAGŁOWSKA Teresa 49 0.76% 0.00076
Nie
4 15 6 RUTKOWSKI Marian 29 0.45% 0.00045
Nie
4 15 7 TOMCZYK Krzysztof 61 0.94% 0.00094
Nie
4 15 8 LAURYN Piotr Andrzej 50 0.77% 0.00077
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 GORLO Grzegorz 48 wyższe Suwałki, 1 332 5.30 Nie
2 MACKIEWICZ Grzegorz 51 wyższe Potasznia, 5 302 21.09 Nie
3 RENKIEWICZ Czesław 58 wyższe Suwałki, 15 877 63.15 Tak
4 SIECZKOWSKI Sławomir 40 wyższe Suwałki, 2 153 8.56 Nie
5 SZMIDT Mariusz 33 wyższe Suwałki, 478 1.90 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Przedszkole nr 1, ul. Raczkowska 41 Suwałki stały 2 200 1 063 1 063 48.32% 0.04832
1 053 99.06%
2 Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, ul. Wojska Polskiego 13 Suwałki stały 1 919 929 928 48.36% 0.04836
919 99.03%
3 Klub Wojskowy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Wojska Polskiego 40 Suwałki stały 1 533 765 763 49.77% 0.04977
760 99.61%
4 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, ul. Adama Mickiewicza 3 Suwałki stały 2 216 1 169 1 169 52.75% 0.05275
1 163 99.49%
5 Żłobek Miejski w Suwałkach, ul. Kamedulska 3 Suwałki stały 1 343 668 668 49.74% 0.04974
663 99.25%
6 Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, ul. Emilii Plater 33A Suwałki stały 1 247 627 627 50.28% 0.05028
623 99.36%
7 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej, ul. Tadeusza Kościuszki 126 Suwałki stały 2 267 956 955 42.13% 0.04213
952 99.69%
8 Przedszkole nr 2, ul. Ludwika Waryńskiego 29 Suwałki stały 625 274 274 43.84% 0.04384
272 99.27%
9 Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, ul. Teofila Noniewicza 49 Suwałki stały 1 115 453 453 40.63% 0.04063
440 97.13%
10 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda Franciszka Szczepanika, ul. Teofila Noniewicza 10 Suwałki stały 1 322 632 632 47.81% 0.04781
627 99.21%
11 Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Teofila Noniewicza 71 Suwałki stały 737 350 350 47.49% 0.04749
347 99.14%
12 Przychodnia Lekarska, ul. Ludwika Waryńskiego 27 Suwałki stały 1 642 759 759 46.22% 0.04622
751 98.95%
13 Zespół Szkół Technicznych, ul. Sejneńska 33 Suwałki stały 1 188 486 475 39.98% 0.03998
470 98.95%
14 Zespół Szkół nr 1, ul. Teofila Noniewicza 83 Suwałki stały 1 753 884 883 50.37% 0.05037
876 99.21%
15 Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Janusza Korczaka 2A Suwałki stały 1 214 638 638 52.55% 0.05255
633 99.22%
16 Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, ul. Janusza Korczaka 4A Suwałki stały 1 270 674 672 52.91% 0.05291
664 98.81%
17 Filia nr 3 Biblioteki Publicznej, ul. Północna 26 Suwałki stały 1 760 772 770 43.75% 0.04375
769 99.87%
18 Filia nr 2 Biblioteki Publicznej, ul. Klonowa 41 Suwałki stały 2 095 1 061 1 061 50.64% 0.05064
1 055 99.43%
19 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Nowomiejska 10 Suwałki stały 2 018 1 019 1 004 49.75% 0.04975
997 99.30%
20 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście A, ul. Klonowa 51 Suwałki stały 2 257 1 190 1 188 52.64% 0.05264
1 182 99.49%
21 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście B, ul. Klonowa 51 Suwałki stały 1 447 709 708 48.93% 0.04893
707 99.86%
22 Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej, ul. Nowomiejska 18 Suwałki stały 2 107 969 969 45.99% 0.04599
961 99.17%
23 Dom Pomocy Społecznej "Kalina", ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 66 Suwałki stały 161 116 116 72.05% 0.07205
111 95.69%
24 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Aleksandra Putry 4B Suwałki stały 1 846 832 829 44.91% 0.04491
821 99.03%
25 Przedszkole nr 7, ul. Generała Władysława Andersa 10 Suwałki stały 1 483 706 705 47.54% 0.04754
701 99.43%
26 Szkoła Podstawowa nr 7 wejście A, ul. Romualda Minkiewicza 50 Suwałki stały 2 040 890 887 43.48% 0.04348
884 99.66%
27 Oddział Terenowy Stowarzyszenia OHP, ul. Ludwika Michała Paca 4 Suwałki stały 1 884 893 893 47.40% 0.0474
885 99.10%
28 Przedszkole nr 6, ul. Alfreda Wierusza-Kowalskiego 19 Suwałki stały 1 384 593 593 42.85% 0.04285
587 98.99%
29 Szkoła Podstawowa nr 7 wejście B, ul. Romualda Minkiewicza 50 Suwałki stały 1 873 859 857 45.76% 0.04576
850 99.18%
30 Przedszkole nr 5 z Oddziałem Integracyjnym, ul. Wincentego Witosa 4 Suwałki stały 1 407 602 602 42.79% 0.04279
598 99.34%
31 Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich, ul. Jerzego Antoniewicza 5 Suwałki stały 1 551 667 668 43.07% 0.04307
665 99.55%
32 Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi "Słoneczko", ul. Ignacego Daszyńskiego 25C Suwałki stały 1 489 639 639 42.91% 0.04291
636 99.53%
33 Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście B, ul. Szpitalna 66 Suwałki stały 1 841 851 851 46.22% 0.04622
849 99.76%
34 Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście A, ul. Szpitalna 66 Suwałki stały 1 295 631 631 48.73% 0.04873
629 99.68%
35 Areszt Śledczy, Wojska Polskiego 29 Suwałki areszt Śledczy 219 26 26 11.87% 0.01187
24 92.31%
36 Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Szpitalna 62 Suwałki szpital 168 8 8 4.76% 0.00476
8 100.00%
37 Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, Szpitalna 60 Suwałki szpital 121 11 11 9.09% 0.00909
10 90.91%
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Miasto Suwałki - ogółem 1 23 4 66 948 53 960 37 1

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu 24 1
Ogółem 48 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu 178 77 43% 101 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta 5 0 0% 5 100%
Ogółem 178 77 43% 101 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu 47 48 47
Średnia wieku kandydatów na prezydenta 47 47
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 14 6 43% 8 57%
30-39 40 12 30% 28 70%
40-59 94 45 48% 49 52%
60+ 30 14 47% 16 53%
Ogółem 178 77 43% 101 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 4 0 0% 4 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 5 0 0% 5 100%