Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 43 327
Wyborców 35 467
Obwodów 45
  • Wybory do Rady Powiatu Zambrowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto zambrozwMiasto Zambrów 14 4 21 16 102
gmina kolzaki koszcielneGmina Kołaki Kościelne 3 15 15 45 45
gmina rutkiGmina Rutki 6 15 15 72 72
gmina szumowoGmina Szumowo 10 15 15 34 34
gmina zambrozwGmina Zambrów 12 15 15 49 49

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Marii Konopnickiej 13 Zambrów stały Tak ulice: Marii Konopnickiej, Obwodowa, Elizy Orzeszkowej, rtm. Witolda Pileckiego, Podleśna, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Słoneczna, Juliusza Słowackiego, Sosnowa, Świerkowa, Zielona, Stefana Żeromskiego, Żytnia
2 Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Konopnickiej 16 Zambrów stały Nie ulice: Białostocka-bloki o numerach 19, 21, 23 i 25, gen. Józefa Bema, gen. Stefana Kosseckiego, Kazimierza Pułaskiego
3 Miejskie Przedszkole Nr 1, ul. Sadowa 5 Zambrów stały Tak ulice: Białostocka-budynki o numerach 1, 3 i 5, Brzozowa, Łomżyńska, Nadrzeczna, Plac Sikorskiego, Polowa, Sadowa, Wilsona, Willowa
4 Miejskie Gimnazjum Nr 1, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6a Zambrów stały Tak ulice: Białostocka-budynki o numerach parzystych, domy prywatne o numerach nieparzystych od numeru 7 do numeru 67 oraz bloki o numerach 29, 31, 33 i 39, Rolnicza
5 Miejskie Gimnazjum Nr 1, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6a Zambrów stały Nie ulice: Grabowska, Ignacego Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Sportowa
6 Miejskie Przedszkole Nr 4, ul. Papieża Jana Pawła II 8A Zambrów stały Tak ulice: Polna, Papieża Jana Pawła II, Ustronna, Łanowa, Wiśniowa, Zaciszna
7 Miejskie Przedszkole Nr 5 (dawna Szkoła Podstawowa nr 5), ul. Obrońców Zambrowa 6 Zambrów stały Tak ulice: Cmentarna, Handlowa, Łąkowa, Młynowa, Ostrowska, kpt. Władysława Raginisa
8 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2a Zambrów stały Nie ulice: Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza, Milenijna, Pogodna, Poświątne, Świętokrzyska, Wąska, Wodna
9 Miejskie Przedszkole Nr 5 (dawna Szkoła Podstawowa nr 5), Obrońców Zambrowa 6 Zambrów stały Tak Aleja Wojska Polskiego od Nr 1 do Nr 40 i Nr 42, Armii Krajowej, Fryderyka Chopina, Jantarowa, Krótka, ks. Marcina Krajewskiego, Lipowa, Stanisława Moniuszki, Obrońców Zambrowa, 71 Pułku Piechoty, Wądołkowska, Wiejska
10 Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego, ul. Fabryczna 3 Zambrów stały Tak ulice: Fabryczna, Legionowa, Mazowiecka, Piaskowa, Poligonowa
11 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Magazynowa 13 Zambrów stały Nie ulice: Grunwaldzka
12 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Magazynowa 13 Zambrów stały Nie ulice: Aleja Wojska Polskiego numery nieparzyste od Nr 41 do 49C, Elektryczna, Magazynowa
13 Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, ul. Aleja Wojska Polskiego 52 Zambrów stały Nie ulice: Aleja Wojska Polskiego numery 44, 46 i 48 oraz pozostałe numery od Nr 50 do Nr 100, Kolejowa, Kościelna, ks. Henryka Kulbata, Leśników, Ofiar Katynia, Ogrodowa, Przykoszarowa, Targowa, Wolska, Sitarska, Stokrotki, Strzelnicza, Dębowa, mjr. Stanisława Knapika
14 Szpital Powiatowy w Zambrowie, Papieża Jana Pawła II 3 Zambrów szpital Nie Szpital Powiatowy w Zambrowie
1 Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych, ul. Kościelna 11, 18 - 315 Kołaki Kościelne, ul. Kościelna 11 Kołaki Kościelne stały Nie Czachy-Kołaki, Czarnowo-Undy, Ćwikły-Krajewo, Ćwikły-Rupie, Głodowo-Dąb, Kołaki Kościelne: ul. Brzozowa, ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada, ul. Polna, Kossaki Borowe, Łętowo-Dąb
2 Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej ul. Kościelna 26, 18 - 315 Kołaki Kościelne-wejście A, ul. Kościelna 26 Kołaki Kościelne stały Tak Czarnowo-Dąb, Czosaki-Dąb, Gunie-Ostrów, Kołaki Kościelne: ul. Abp. R. Jałbrzykowskiego, ul. Kościelna, ul. Krzywa, ul. Piaskowa, ul. Podleśna, Rębiszewo-Zegadły, Sanie-Dąb, Szczodruchy, Wróble-Arciszewo
3 Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej, ul. Kościelna 26, 18 - 315 Kołaki Kościelne-wejście B, ul. Kościelna 26 Kołaki Kościelne stały Tak Cholewy-Kołomyja, Gosie Duże, Gosie Małe, Krusze-Łubnice, Łubnice-Krusze, Podłatki Duże, Podłatki Małe, Wiśniówek-Wertyce, Zanie-Leśnica
1 Urząd Gminy Rutki Sala konferencyjna, ul. 11 Listopada 7 Rutki-Kossaki stały Tak Mężenin, Górskie-Ponikły-Stok, Modzele-Górki, Olszewo-Przyborowo, Dębniki, Kalinówka-Basie, Ożarki-olszanka, Kałęczyn-Walochy, Kossaki-Falki, Kalinówka-Bystry, Kalinówka-Wielobory, Walochy-Mońki, Szlasy-Lipno, Rutki-Jatki, Pęsy-Lipno, Rutki-Tartak Nowy
2 Świetlica Wiejska w Zambrzycach-Królach, 6 Zambrzyce-Króle stały Nie Ożary Wielkie, Jawory-Klepacze, Nowe Zalesie, Stare Zambrzyce, Zambrzyce-Króle, Stare Zalesie, Duchny-Wieluny, Śliwowo-Łopienite, Szlasy-Łopienite, Czochanie-Góra, Nowe Zambrzyce-Zambrzyce-Jankowo, Zambrzyce-Kapusty, Zambrzyce-Plewki, Dobrochy, Szlasy-Mieszki, Świątki-Wiercice.
3 Szkoła Podstawowa w Grądach-Woniecko, 18 Grądy-Woniecko stały Nie Grądy-Woniecko
4 Szkoła Podstawowa w Kołomyi, 35 Kołomyja stały Tak Kołomyja, Kołomyjka, Gronostaje-Puszcza, Mieczki, Pruszki Wielkie, Wybrany, Kossaki Nadbielne, Kossaki-Ostatki.
5 Urząd Stanu Cywilnego w Rutkach, ul. 11 Listopada 7 Rutki-Kossaki stały Tak Rutki-Kossaki, Rutki-Nowiny.
6 Zakład Karny w Grądach-Woniecko, 34 Grądy-Woniecko zakład karny Nie Zakład Karny w Grądach-Woniecko
1 Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie, ul. sierż. pchor. Zygmunta Przeździeckiego 2 Szumowo stały Tak Szumowo ulice: 1 Maja, Dolna, Wyzwolenia, sierż. pchor. Zygmunta Przeździeckiego, Leśna, Polna, Krótka, Przemysłowa, Cmentarna, kpt. Antoniego Kozłowskiego
2 Zespół Szkół w Szumowie, ul. Szkolna 14 Szumowo stały Tak Kalinowo, Nowe Szumowo, Wyszomierz Wielki, Żabikowo Prywatne, Żabikowo Rządowe, Szumowo ulice: Szkolna, Osiedlowa
3 Szkoła Podstawowa w Srebrnej, 81 Srebrna stały Nie Srebrna
4 Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej, 54 Pęchratka Polska stały Tak Pęchratka Polska, Rynołty
5 Remiza Strażacka w Paproci Dużej, 54 Paproć Duża stały Tak Paproć Duża, Paproć Mała
6 Remiza Strażacka w Łętownicy, 15 Łętownica stały Nie Łętownica
7 Remiza Strażacka w Ostrożnem, 53 Ostrożne stały Nie Krajewo-Budziły, Ostrożne
8 Remiza Strażacka w Głęboczu Wielkim, 17 Głębocz Wielki stały Tak Głębocz Wielki, Kaczynek
9 Remiza Strażacka w Srebrnym Borku, 40 Srebrny Borek stały Nie Srebrny Borek
10 Remiza Strażacka w Zarębach Jartuzach, 16a Zaręby-Jartuzy stały Nie Mroczki-Stylongi, Radwany-Zaorze, Stryjki, Zaręby-Jartuzy
1 Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, 15 Stare Zakrzewo stały Tak Krajewo-Borowe, Krajewo-Ćwikły, Nowe Zakrzewo, Sędziwuje, Stare Krajewo, Stare Zakrzewo.
2 Szkoła Podstawowa w Starym Laskowcu, 14 Stary Laskowiec stały Tak Krajewo Białe, Łosie-Dołęgi, Nowy Laskowiec, Rykacze, Stary Laskowiec, Wdziękoń Drugi, Wdziękoń Pierwszy
3 Szkoła Podstawowa w Osowcu, 22 Osowiec stały Nie Chorzele, Długobórz, Grochy-Pogorzele, Osowiec
4 Świetlica Wiejska w Wądołkach-Bućkach, 11B Wądołki-Bućki stały Nie Czartosy, Dąbki-Łętownica, Grzymały, Krajewo-Korytki, Krajewo-Łętowo, Nowy Borek, Sasiny, Stare Wądołki, Wądołki-Borowe, Wądołki-Bućki, Zagroby-Łętownica
5 Szkoła Podstawowa w Porytem-Jabłoni, 103 Poryte-Jabłoń stały Nie Czerwony Bór, Klimasze, Nagórki-Jabłoń, Poryte-Jabłoń
6 Szkoła Podstawowa w Starym Skarżynie, 44 Stary Skarżyn stały Tak Boruty-Goski, Brajczewo-Sierzputy, Goski Duże, Goski-Pełki, Nowy Skarżyn, Stary Skarżyn, Tarnowo-Goski, Zaręby-Kromki, Zaręby-Krztęki, Zaręby-Świeżki
7 Świetlica Wiejska w Przeździecko-Mroczkach, 5 Przeździecko-Mroczki stały Nie Chmiele-Pogorzele, Grochy-Łętownica, Przeździecko-Drogoszewo, Przeździecko-Mroczki, Zaręby-Grzymały, Zaręby-Kramki
8 Świetlica Wiejska w Ładach Polnych, 11B Łady Polne stały Tak Konopki-Jałbrzyków Stok, Koziki-Jałbrzyków Stok, Łady-Borowe, Łady Polne, Pęsy-Lipno, Szeligi-Kolonia, Szeligi-Leśnica
9 Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, 10 Wiśniewo stały Nie Cieciorki, Gardlin, Grabówka, Konopki-Jabłoń, Nowe Wierzbowo, Wierzbowo-Wieś, Wiśniewo, Wola Zambrzycka
10 Świetlica Wiejska w Woli Zambrowskiej, 95A Wola Zambrowska stały Tak Wola Zambrowska
11 Świetlica Wiejska w Tabędzu, 16A Tabędz stały Tak Bacze Mokre, Polki-Teklin, Pstrągi-Gniewoty, Śledzie, Tabędz, Zagroby-Zakrzewo, Zbrzeźnica.
12 Zakład Karny w Czerwonym Borze, 2 Czerwony Bór zakład karny Nie Zakład Karny w Czerwonym Borze

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto: Zambrów 8 17 742 4 40
0.0000020000Nr 2 gminy: Zambrów, Szumowo 6 11 167 3 19
0.0000030000Nr 3 gminy: Rutki, Kołaki Kościelne 3 6 558 2 10
Podsumowanie 17 35 467 9 69

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 8 5 23
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 3 13
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 8 5 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ ZAMBRÓW KWW NASZ ZAMBRÓW 10 10

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 740 8 539 8 538 48.13% 0.04813
8 203 96.08% 0.09608
Tak
2 10 996 6 416 6 416 58.35% 0.05835
6 064 94.51% 0.09451
Tak
3 6 507 3 813 3 812 58.58% 0.05858
3 657 95.93% 0.09593
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 051 23 28.18% 0.02818
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 243 13 6.93% 0.00693
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 245 23 46.00% 0.046
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ ZAMBRÓW 3 385 10 18.89% 0.01889

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 051 23 5 28.18% 0.02818
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 243 13 0 6.93% 0.00693
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 245 23 8 46.00% 0.046
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ ZAMBRÓW 3 385 10 4 18.89% 0.01889
Tak

Rada Powiatu Zambrowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DĄBROWSKI Mariusz Ziemowit 147 1.79% 0.00179
Nie
1 2 2 MURAWSKI Jacek Norbert 190 2.32% 0.00232
Tak
1 2 3 KAŹMIERCZAK Wiesław 188 2.29% 0.00229
Nie
1 2 4 STANKOWSKI Paweł 162 1.97% 0.00197
Nie
1 2 5 SKARZYŃSKA Anna Wioletta 72 0.88% 0.00088
Nie
1 2 6 MICHALSKA Małgorzata 81 0.99% 0.00099
Nie
1 2 7 ŁADA Danuta Krystyna 16 0.20% 0.0002
Nie
1 2 8 BARAN Karol 72 0.88% 0.00088
Nie
1 2 9 KRASSOWSKA Marta 15 0.18% 0.00018
Nie
1 2 10 ZAWADZKI Piotr 24 0.29% 0.00029
Nie
1 4 1 GLIŃSKI Mieczysław Leszek 389 4.74% 0.00474
Nie
1 4 2 GAWĘCKA Anna 52 0.63% 0.00063
Nie
1 4 3 GARDOCKI Zdzisław 83 1.01% 0.00101
Nie
1 4 4 GOSIEWSKI Mirosław 34 0.41% 0.00041
Nie
1 4 5 BRAJCZEWSKI Stanisław Jan 42 0.51% 0.00051
Nie
1 4 6 GROCHOWSKI Mirosław Józef 15 0.18% 0.00018
Nie
1 4 7 RYTELEWSKA Agnieszka 37 0.45% 0.00045
Nie
1 4 8 ŻYRO-KOSSAKOWSKA Agnieszka Ewa 8 0.10% 0.0001
Nie
1 4 9 KLIMEK Łukasz 141 1.72% 0.00172
Nie
1 4 10 GRODZKA Magdalena 41 0.50% 0.0005
Nie
1 10 1 ORŁOWSKI Sebastian 1 148 13.99% 0.01399
Tak
1 10 2 BORKOWSKI Stanisław 120 1.46% 0.00146
Nie
1 10 3 RYKACZEWSKI Stanisław 643 7.84% 0.00784
Tak
1 10 4 ZYSIK Małgorzata Barbara 173 2.11% 0.00211
Nie
1 10 5 JASIŃSKA Anna 87 1.06% 0.00106
Nie
1 10 6 DEMIANIUK Sławomir 43 0.52% 0.00052
Nie
1 10 7 MARCHELSKA-GROSZFELD Edyta 313 3.82% 0.00382
Tak
1 10 8 NIEWIŃSKI Marek 282 3.44% 0.00344
Nie
1 10 9 BOĆKOWSKA Hanna 108 1.32% 0.00132
Nie
1 10 10 CHABEREK Ireneusz Stefan 92 1.12% 0.00112
Nie
1 13 1 JACH Zbigniew Teofil 737 8.98% 0.00898
Tak
1 13 2 BAŁAZY Andrzej 277 3.38% 0.00338
Nie
1 13 3 BAUER Anna Bogumiła 155 1.89% 0.00189
Nie
1 13 4 KACZYŃSKI Eugeniusz 359 4.38% 0.00438
Tak
1 13 5 KOSAKOWSKA Aneta Bernardyna 83 1.01% 0.00101
Nie
1 13 6 POMAZAŃSKI Rafał 769 9.37% 0.00937
Tak
1 13 7 PRUSZKOWSKI Janusz 115 1.40% 0.0014
Nie
1 13 8 SOKÓLSKA Urszula 150 1.83% 0.00183
Nie
1 13 9 ŚWIDERSKI Ryszard Bohdan 517 6.30% 0.0063
Tak
1 13 10 WIŚNIEWSKA Bogusława 223 2.72% 0.00272
Nie
2 2 1 DMOCHOWSKI Kazimierz 550 9.07% 0.00907
Tak
2 2 2 LIPIŃSKI Edward 950 15.67% 0.01567
Tak
2 2 3 KRUSZEWSKI Andrzej 264 4.35% 0.00435
Nie
2 2 4 NOWOWIEJSKA Barbara 65 1.07% 0.00107
Nie
2 2 5 WERPACHOWSKI Jacek 139 2.29% 0.00229
Nie
2 2 6 KRAJEWSKI Michał 346 5.71% 0.00571
Tak
2 2 7 DĄBROWSKA-KOMOR Anna 229 3.78% 0.00378
Nie
2 2 8 ZANIEWSKA Ewa 70 1.15% 0.00115
Nie
2 4 1 SASINOWSKA Dorota 205 3.38% 0.00338
Nie
2 4 2 EMPEL Dorota 51 0.84% 0.00084
Nie
2 4 3 KRAJEWSKI Paweł 145 2.39% 0.00239
Nie
2 10 1 KRAJEWSKI Wacław Tadeusz 664 10.95% 0.01095
Tak
2 10 2 ROKICKI Krzysztof 718 11.84% 0.01184
Tak
2 10 3 GAWKOWSKA Agnieszka 680 11.21% 0.01121
Tak
2 10 4 WOROSILAK Sławomir 537 8.86% 0.00886
Nie
2 10 5 KOWALEWSKA Gabriela Maria 80 1.32% 0.00132
Nie
2 10 6 SZABŁOWSKA Małgorzata 87 1.43% 0.00143
Nie
2 10 7 BĄCZEK Marzena 114 1.88% 0.00188
Nie
2 10 8 ŻELAŹNICKI Piotr 170 2.80% 0.0028
Nie
3 2 1 GRODZKI Krzysztof 280 7.66% 0.00766
Nie
3 2 2 CZAJKOWSKI Krzysztof 823 22.50% 0.0225
Tak
3 2 3 GRĄDZKA Halina 245 6.70% 0.0067
Nie
3 2 4 ŚLESIŃSKA Ewa 31 0.85% 0.00085
Nie
3 2 5 KOTOWSKA Ewa 92 2.52% 0.00252
Nie
3 10 1 WÓJCIK Zenon Adam 550 15.04% 0.01504
Tak
3 10 2 WIŚNIEWSKA Marzena 347 9.49% 0.00949
Nie
3 10 3 TRZASKA Jacek Daniel 483 13.21% 0.01321
Nie
3 10 4 SZELIGOWSKI Piotr 668 18.27% 0.01827
Tak
3 10 5 ŻUKOWSKA Marzena 138 3.77% 0.00377
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Zambrowski - ogółem 6 98 67 43 327 35 467 45 4 1
Gminy ogółem 5 81 64 43 327 35 467 45 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 455 17 742 14 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 21 872 17 725 31 4 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 9 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 25 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 69 30 43% 39 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 102 46 45% 56 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 200 51 26% 149 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 16 3 19% 13 81%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 3 0 0% 3 100%
Ogółem 371 127 34% 244 66%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 46 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 42 44 40
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 44 43 45
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 47 47
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 54 54
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 53 15 28% 38 72%
30-39 91 32 35% 59 65%
40-59 173 68 39% 105 61%
60+ 54 12 22% 42 78%
Ogółem 371 127 34% 244 66%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 0 0% 2 100%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 12 1 8% 11 92%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 19 3 16% 16 84%