Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 43 423
Wyborców 37 112
Obwodów 47
  • Wybory do Rady Powiatu Hajnowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto hajnozwkaMiasto Hajnówka 15 3 21 9 81
gmina bialzowiezzzaGmina Białowieża 3 15 15 57 57
gmina czeremchaGmina Czeremcha 2 15 15 63 63
gmina czyzzzeGmina Czyże 4 15 15 20 20
gmina dubicze cerkiewneGmina Dubicze Cerkiewne 3 15 15 25 25
gmina hajnozwkaGmina Hajnówka 7 15 15 45 45
gmina kleszczeleGmina Kleszczele 4 15 15 31 31
gmina narewGmina Narew 5 15 15 32 32
gmina narewkaGmina Narewka 4 15 15 34 34

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4 Hajnówka stały Tak Ulice: Bajeczna, Długa, Dolna, Elektryczna, Graniczna, Granitowa, Kamienna, Kłosowa, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Marmurowa, Metalowa, Miedziana, Okopowa, Owocowa, Poddolna, Południowa, Poziomkowa, Prosta, Pszeniczna, Sadowa, Siewna, Słonecznikowa, Stalowa, Targowa, Truskawkowa, Urodzajna, Warzywna, Wiatrakowa, Zbożowa, Żytnia.
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Walerego Wróblewskiego 2 Hajnówka stały Tak Agatowa, Białostocka, Brylantowa, Bursztynowa, Daniela, Diamentowa, Fabryczna, Fabryka Chemiczna, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Jana Filipczuka, Jelenia, Jutrzenki, Karola Szymanowskiego, Krańcowa, Kryształowa, Ks. Antoniego Dziewiatowskiego, Letnia, Łosia, Michała Ogińskiego, Mostowa, Nadbrzeżna, Niedźwiedzia, Odległa, Podmiejska, Pogodna, Poprzeczna, Różana, Rumiankowa, Rysia, Sarnia, Sportowa, Stanisława Miłkowskiego numery parzyste od 8 do 42, numery nieparzyste od 11 do 47, Stanisława Moniuszki, Strzelecka, Szmaragdowa, Tamary Sołoniewicz, Tęczowa, Tulipanowa, Walerego Wróblewskiego, Wiewiórcza, Wilcza, Wiosenna, Zajęcza.
3 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Nowowarszawska 20 Hajnówka stały Nie 3 Maja numery nieparzyste od 1 do 27, numery parzyste od 2 do 12, Dworcowa, Kosidłów, Ks. Ignacego Wierobieja, Mała, Mazury, Nowowarszawska numery nieparzyste od 1 do 15 oraz wszystkie numery od 17 do 100 z wyłączeniem numery parzyste od 2 do 16, Piaski, Przytorowa, Warszawska numery nieparzyste od 1 do 17, numery parzyste od 2 do 20, Władysława Jagiełły, Zaułek Targowy.
4 Przedszkole Samorządowe Nr 1, ul. Władysława Jagiełły 7 Hajnówka stały Nie 3 Maja numery parzyste od 14 do 32 i numery nieparzyste od 31 do 47, Ks. Piotra Ściegiennego, Osiedle Millenium, Stefana Batorego.
5 Przedszkole Samorządowe Nr 3, ul. Rzeczna 3 Hajnówka stały Tak Lipowa numery parzyste od 22 do 78 i numery nieparzyste od 25 do 93, Rzeczna.
6 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. 11 Listopada 24 Hajnówka stały Nie 11 Listopada z wyłączeniem nr parzystego 20, Bednarska, Boczna, Brzozowa, Ciesielska, Grabowa, Grunwaldzka, Jarzębinowa, Jastrzębia, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kołowa, Kukułki, Leszczynowa, Lipowa numery nieparzyste od 1 do 23 oraz od 95 do 141, numery parzyste od 2 do 20 oraz od 82 do 128, Orzechowa, Podlasie, Sikorki, Skowronka, Słomiana, Słowicza, Sokola, Sowia, Spadowa, Spiralna, Stanisława Miłkowskiego numery parzyste od 2 do 6 i numery nieparzyste od 1 do 9, Stolarska, Studzienna, Ślusarska, Topolowa, Żabia Górka, Żurawia.
7 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Doc. Adama Dowgirda 9 Hajnówka stały Nie Bażantowa, Bociania, Czajki, Doc. Adama Dowgirda z wyłączeniem numeru nieparzystego 9, Gęsia, Gołębia, Jaskółcza, Kacza, Krucza, Lipowa numery parzyste od 130 do 220 i numery nieparzyste od 143 do 219, Łabędzia, Pawia, Wilgi, Żabia.
8 Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3 Hajnówka stały Nie 3 Maja numery parzyste od 34 do 62, numery nieparzyste od 63 do 65, Aleksego Zina, Armii Krajowej numery parzyste od 16 do 26, Elizy Orzeszkowej numery nieparzyste od 1 do 5, Jakuba Kołasa, Janki Kupały, Marszałka Józefa Piłsudskiego numery nieparzyste od 1 do 17, numery parzyste od 2 do 18 i 24, Parkowa, Zielona.
9 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. 3 Maja 54 Hajnówka stały Nie 3 Maja numery nieparzyste od 49 do 61, Armii Krajowej numery nieparzyste od 1 do 7, numery parzyste od 2 do 14 oraz od 28 do 60, Bolesława Prusa, Celna, Dr. Tadeusza Rakowieckiego, Elizy Orzeszkowej numer nieparzysty 7 i numery parzyste od 2 do 20, Handlowa, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kolejki Leśne, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marszałka Józefa Piłsudskiego numery nieparzyste od 19 do 45, numery parzyste od 20 do 46 z wyłączeniem numeru parzystego 24, Pelagii Ponieckiej, Stanisława Staszica, Stefana Żeromskiego, Zofii Nałkowskiej.
10 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Nowowarszawska 20 Hajnówka stały Nie Aksamitna, Bagienna, Bielska, Botaniczna, Górna, Krzywa, Makowa, Mazurska, Niecała, Nowa, Nowowarszawska numery parzyste od 2 do 16, Oceaniczna, Polna, Skarpowa, Storczykowa, Wąska, Złota, Żwirowa.
11 Przedszkole Samorządowe Nr 5 z Odziałami Żłobkowymi, ul. Mikołaja Reja 2 Hajnówka stały Nie Adama Mickiewicza, Białowieska, Bliska, Cicha, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Klimek, Kolejowa, Księżycowa, Łagodna, Łowcza, Małomiejska, Marszałka Józefa Piłsudskiego numery nieparzyste od 47 do 99, numery parzyste od 48 do 94, Międzytory, Mikołaja Reja, Miła, Partyzancka, Słoneczna, Stanisława Lema, Torowa, Wesoła, Wydmuchowo.
12 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Działowa 1 Hajnówka stały Nie Akacjowa, Bartników, Bohaterów Warszawy, Bohaterów Westerplatte, Ciasna, Cisowa, Cyprysowa, Czeska, Daleka, Dębowa, Dr. Kazimierza Ptaszyńskiego, Działowa, Gajowa, Gruntowa, Iglasta, Jałowcowa, Jana Werpachowskiego, Jodłowa, Judzianka Stara, Kolonia Poryjewo, Konwaliowa, Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Magazynowa, Magnoliowa, Miodowa, Modrzewiowa, Myśliwska, Nektarowa, Obwodowa, Ogrodowa, Poranek, Poryjewo, Propolisowa, Pszczela, Skośna, Słodka, Sosnowa, Spiżowa, Spokojna, Stanisława Duboisa, Szosa Kleszczelowska, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Warszawska numery nieparzyste od 19 do 65 i od 69 do 127oraz numery parzyste od 22 do 150, Wiejska, Wincentego Kołodzieja, Wojska Polskiego, Woskowa, Wrzosowa, Zwierzyniecka.
13 Sala konferencyjna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. Doc. Adama Dowgirda 9 Hajnówka szpital Nie Miasto Hajnówka: Szpital
14 Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. 11 Listopada 20 Hajnówka szpital Nie Miasto Hajnówka: Szpital
15 Areszt Śledczy, ul. Warszawska 67 Hajnówka areszt Śledczy Nie Miasto Hajnówka: Areszt Śledczy
1 Białowieski Ośrodek Kultury w Białowieży, ul. Sportowa 1 Białowieża stały Tak Sołectwa: Grudki, Podolany, Stoczek, Zastawa.
2 Klub Kultury w Budach, 36a Budy stały Nie Sołectwa: Budy, Czerlonka, Pogorzelce, Teremiski
3 Dom Pomocy Społecznej "Rokitnik", Centura 2 Białowieża dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej "Rokitnik" w Białowieży ul. Centura 2
1 Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, ul. 1 - go Maja 77 Czeremcha stały Tak Sołectwo Czeremcha
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeremsze Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 2 Czeremcha stały Tak Sołectwa: Czeremcha-Wieś, Kuzawa, Wólka Terechowska, Pohulanka, Opaka Duża, Stawiszcze, Połowce, Berezyszcze, Zubacze, Bobrówka, Jancewicze
1 Świetlica Wiejska w Czyżach, Czyże 106, 106 Czyże stały Tak Czyże, Lady, Leniewo, Łuszcze, Osówka, Podrzeczany, Rakowicze, Szostakowo
2 Świetlica Wiejska w Klejnikach, Klejniki 51, 51 Klejniki stały Nie Hukowicze, Klejniki, Leszczyny, Sapowo
3 Świetlica Wiejska w Kuraszewie, Kuraszewo 14A, 14A Kuraszewo stały Nie Kamień, Kojły, Kuraszewo, Maksymowszczyzna, Wieżanka, Wólka, Podwieżanka
4 Świetlica Wiejska w Zbuczu, Zbucz 65, 65 Zbucz stały Tak Morze, Zbucz
1 Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych, ul. Parkowa 30 Dubicze Cerkiewne stały Tak Sołectwa: Dubicze Cerkiewne, Grabowiec, Jelonka, Rutka, Czechy Orlańskie, Witowo, Kraskowszczyzna, Tofiłowce
2 Świetlica wiejska w Starym Korninie, 62 Stary Kornin stały Nie Sołectwa: Stary Kornin, Jagodniki, Siemiwołoki, Istok, Koryciski
3 Świetlica wiejska w Wojnówce, 34 Wojnówka stały Nie Sołectwa: Górny Gród, Klakowo, Wygon, Nikiforowszczyzna, Starzyna, Wojnówka, Wiluki, Krągłe, Zabagonie, Piaski, Długi Bród, Werstok, Bobinka, Jakubowo, Pasieczniki Małe
1 Szkoła Podstawowa w Dubinach, ul. Główna 1b Dubiny stały Tak Sołectwo Dubiny-ul. Szkolna, ul. Główna (parz. od nr 2 do nr 164 i nieparz. od nr 1 do nr 153); ul. Torowa (nieparz. od nr 43 do końca i parz. od nr 18 do końca); ul. Łąkowa (parz. od nr 30 do końca i nieparz. od nr 9 do końca); ul. Leśna; ul. Krótka, ul. Cegielniana; sołectwo Postołowo w skład którego wchodzą miejscowości Postołowo, Sawiny Gród i Skryplewo
2 Gminne Centrum Kultury w Dubinach, ul. Główna 116 Dubiny stały Tak Sołectwo Dubiny-ul. Główna (parz. od nr 166 do końca i nieparz. od nr 155 do końca); ul. Torowa (parz. od nr 2 do nr 16 i nieparz. od nr 1 do nr 41); ul. Łąkowa (parz. od nr 2 do nr 28 i nieparz. od nr 1 do nr 7); ul. Wesoła; ul. Grzybowa; ul. Graniczna; ul. Nowa; ul. Zajęcza Sołectwo Lipiny oraz miejscowości: Nieznany Bór, Czerlonka Leśna i Budy Leśne
3 Świetlica Wiejska w Nowosadach, 114 Nowosady stały Tak Sołectwo Nowosady-w skład którego wchodzą miejscowości: Nowosady, Smolany Sadek, Przechody, Sorocza Nóżka; Dubińska Ferma Sołectwo Borysówka w skład którego wchodzą miejscowości Borysówka i Olchowa Kładka; sołectwo Rzepiska; sołectwo Wasilkowo w skład którego wchodzą miejscowości: Wasilkowo i Golakowa Szyja
4 Szkoła Podstawowa w Nowokorninie, 147 Nowokornino stały Nie Sołectwo Kotówka; sołectwo Trywieża; sołectwo Nowokornino; sołectwo Czyżyki; sołectwo Puciska; sołectwo Bielszczyzna
5 Świetlica Wiejska w Nowoberezowie, 86 Nowoberezowo stały Nie Sołectwo Nowoberezowo; sołectwo Borek; sołectwo Chytra; sołectwo Dubicze Osoczne; sołectwo Progale; sołectwo Wygoda
6 Świetlica Wiejska w Mochnatem, 58 Mochnate stały Tak Sołectwo Stare Berezowo; sołectwo Mochnate
7 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie, 2 Orzeszkowo stały Nie Sołectwo Pasieczniki Duże; sołectwo Orzeszkowo w skład którego wchodzą miejscowości: Orzeszkowo, Mostek, Zatrostyniec, Podtrostyniec, Bokówka, Wierzchowskie, Sosnówka, Olszyna, Wygon; sołectwo Łozice; sołectwo Topiło; miejscowość Sacharewo
1 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach, ul. 1 Maja 19 Kleszczele stały Tak Kleszczele, Dobrowoda, Repczyce
2 Świetlica Wiejska w Policznej, 84 Policzna stały Tak Biała Straż, Kuraszewo, Policzna
3 Świetlica Wiejska w Daszach, 40 Dasze stały Nie Dasze, Gruzka, Kośna, Piotrowszczyzna, Pogreby, Żuki
4 Świetlica Wiejska w Zaleszanach, 7 Zaleszany stały Nie Saki, Suchowolce, Toporki, Zaleszany
1 Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101 Narew stały Tak Narew, ulice: Cicha, Dąbrowskiego, Kościelna, Kowalska, Młynowa, Piaski Mickiewicza-nr parzyste od 2 do 32 oraz nr nieparzyste od 1 do 49, Palmowa, Klonowa, Gnilica, Sosnowa, Stodolna, Podrzeczna, Topolowa, 1 Maja, Poniatowskiego Bielska, Ogrodowa, Leśna, Łąkowa, Polna Mickiewicza: nr parzyste od 34 do 78 oraz nr nieparzyste od 51 do 101D Mickiewicza: Nr 101E, 101G, 103/1, 103/2, 103/3, 103/4 Białowieska, Kochanowskiego, Słowackiego, Konopnickiej, Żeromskiego, Reja, Konwaliowa, Gajowa, Dębowa, Bukowa, Świerkowa, Jaśminowa, Szlak Żubra, Bruszkowszczyzna, Gorędy, Iwanki, Odrynki, Rohozy, Paszkowszczyzna, Waniewo, Chrabostówka, Cimochy, Gramotne, Hajdukowszczyzna, Makówka, Rybaki, Waśki
2 Świetlica wiejska, 41 Łosinka stały Tak Gorodzisko, Łosinka, Krzywiec, Podborowisko, Przybudki, Kotłówka, Koweła, Kutowa, Nowiny, Usnarszczyzna
3 Świetlica wiejska, 57 Tyniewicze Duże stały Nie Istok, Łopuchówka, Tyniewicze Duże, Tyniewicze Małe, Radźki, Zabłocie
4 Świetlica wiejska, 90 Trześcianka stały Tak Puchły, Soce, Trześcianka, Cisy, Ancuty, Białki, Ogrodniki, Saki
5 Świetlica wiejska, 37 Janowo stały Nie Doratynka Gorodczyno, Gradoczno, Janowo, Kaczały, Koźliki, Lachy, Skaryszewo
1 Gminny Ośrodek Kultury w Narewce, ul. Nowa 3A Narewka stały Tak Sołectwa: Narewka, Olchówka, Nowe Masiewo, Stare Masiewo
2 Szkoła Podstawowa w Narewce, ul. Nowa 4 Narewka stały Tak Sołectwa: Planta, Leśna, Grodzisk, Guszczewina, Mikłaszewo, Skupowo, Janowo, Zabłotczyzna
3 Świetlica samorządowa w Siemianówce, Szkolna 37 Siemianówka stały Tak Sołectwa: Siemianówka, Babia Góra, Tarnopol, Nowa Łuka
4 Świetlica samorządowa w Lewkowie Starym, 62 Lewkowo Stare stały Nie Sołectwa: Eliaszuki, Michnówka, Lewkowo Nowe, Lewkowo Stare, Ochrymy, Podlewkowie, Krynica

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Hajnówka 8 17 459 5 50
0.0000020000Nr 2 Gminy Białowieża, Czyże, Hajnówka 3 7 090 5 24
0.0000030000Nr 3 Gminy Czeremcha, Kleszczele, Dubicze Cerkiewne 3 6 312 4 20
0.0000040000Nr 4 Gminy Narew, Narewka 3 6 251 4 19
Podsumowanie 17 37 112 18 113

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 5 5 5 25
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 5 5 5 25
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 4 14
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT HAJNÓWKA KWW NASZ POWIAT HAJNÓWKA 10 5 5 5 25
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ KWW PS REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 10 5 5 4 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 397 8 685 8 678 49.88% 0.04988
8 274 95.34% 0.09534
Tak
2 7 106 4 048 4 050 56.99% 0.05699
3 821 94.35% 0.09435
Tak
3 6 317 3 722 3 722 58.92% 0.05892
3 459 92.93% 0.09293
Tak
4 6 261 3 589 3 586 57.28% 0.05728
3 337 93.06% 0.09306
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 734 25 19.77% 0.01977
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 3 549 25 18.79% 0.01879
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 173 14 11.50% 0.0115
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT HAJNÓWKA 3 276 25 17.34% 0.01734
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 6 159 24 32.60% 0.0326

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 734 25 5 19.77% 0.01977
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 3 549 25 2 18.79% 0.01879
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 173 14 2 11.50% 0.0115
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT HAJNÓWKA 3 276 25 2 17.34% 0.01734
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 6 159 24 6 32.60% 0.0326
Tak

Rada Powiatu Hajnowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KOJŁO Joanna 212 2.56% 0.00256
Nie
1 2 2 DŹWILEWSKA Anna Urszula 30 0.36% 0.00036
Nie
1 2 3 KOŚKO Krystyna 230 2.78% 0.00278
Tak
1 2 4 NIESTERUK Magdalena 55 0.66% 0.00066
Nie
1 2 5 RUDNICKA Dorota Agnieszka 17 0.21% 0.00021
Nie
1 2 6 GRYGORUK Katarzyna 29 0.35% 0.00035
Nie
1 2 7 NICZYPORUK Ireneusz 44 0.53% 0.00053
Nie
1 2 8 GAWRYLUK Tadeusz 65 0.79% 0.00079
Nie
1 2 9 SACHARUK Aleksy 24 0.29% 0.00029
Nie
1 2 10 KIŚLAK Jarosław 81 0.98% 0.00098
Nie
1 4 1 RYBAK Piotr 435 5.26% 0.00526
Tak
1 4 2 MISZCZUK Alina 95 1.15% 0.00115
Nie
1 4 3 GERMAN Jerzy 166 2.01% 0.00201
Nie
1 4 4 MŁODZIANOWSKI Czesław Kazimierz 178 2.15% 0.00215
Nie
1 4 5 IWANIUK Piotr 97 1.17% 0.00117
Nie
1 4 6 TYSZKO-DUBOW Walentyna 116 1.40% 0.0014
Nie
1 4 7 SUREL Grzegorz 119 1.44% 0.00144
Nie
1 4 8 MARTYNIUK Irena 78 0.94% 0.00094
Nie
1 4 9 MASALSKA Angelina 75 0.91% 0.00091
Nie
1 4 10 ALEKSIUK Mikołaj 206 2.49% 0.00249
Nie
1 10 1 ŁUKASZEWICZ Henryk 263 3.18% 0.00318
Nie
1 10 2 MICHALAK Lech Jan 283 3.42% 0.00342
Tak
1 10 3 ŁABĘDZKI Bogusław Szczepan 859 10.38% 0.01038
Tak
1 10 4 KOZŁOWSKA Anna 39 0.47% 0.00047
Nie
1 10 5 OLEJNICZAK Anna 31 0.37% 0.00037
Nie
1 10 6 KRUSZEWSKI Rafał 42 0.51% 0.00051
Nie
1 10 7 BERK Adam Marek 70 0.85% 0.00085
Nie
1 10 8 KOWALSKA Marzanna 34 0.41% 0.00041
Nie
1 10 9 DAWIDZIUK Iwona 56 0.68% 0.00068
Nie
1 10 10 OSIPIUK Krzysztof 38 0.46% 0.00046
Nie
1 13 1 ROMANIUK Mirosław 800 9.67% 0.00967
Tak
1 13 2 MUSKAŁA Anna 86 1.04% 0.00104
Nie
1 13 3 LASOTA Anna 124 1.50% 0.0015
Nie
1 13 4 MISZCZUK Daniel Piotr 61 0.74% 0.00074
Nie
1 13 5 SUPRUN Alla 47 0.57% 0.00057
Nie
1 13 6 DOLIŃSKI Paweł 44 0.53% 0.00053
Nie
1 13 7 KOWALIK Maria 27 0.33% 0.00033
Nie
1 13 8 FRANKOWSKA-SAJEWICZ Dorota 64 0.77% 0.00077
Nie
1 13 9 RYBIŃSKI Michał Mateusz 42 0.51% 0.00051
Nie
1 13 10 KICEL Roman 31 0.37% 0.00037
Nie
1 14 1 SACZKO Eugeniusz 520 6.28% 0.00628
Tak
1 14 2 RYGOROWICZ Olga 477 5.77% 0.00577
Tak
1 14 3 GRYC Alla 605 7.31% 0.00731
Tak
1 14 4 MARKIEWICZ Bożena Maria 118 1.43% 0.00143
Nie
1 14 5 ONISZCZUK Piotr 172 2.08% 0.00208
Nie
1 14 6 RUSZUK Lucyna 198 2.39% 0.00239
Nie
1 14 7 TROCHIMCZYK Jarosław Marek 144 1.74% 0.00174
Nie
1 14 8 IWANIUK Alicja 56 0.68% 0.00068
Nie
1 14 9 STEPANIUK Bazyl 205 2.48% 0.00248
Nie
1 14 10 ŁAPIŃSKI Anatol 386 4.67% 0.00467
Nie
2 2 1 LEONIUK Barbara 170 4.45% 0.00445
Nie
2 2 2 KOJŁO Sergiusz 125 3.27% 0.00327
Nie
2 2 3 GOLONKO Włodzimierz 150 3.93% 0.00393
Nie
2 2 4 BIRYŁKO Walentyna 76 1.99% 0.00199
Nie
2 2 5 FILIMONIUK Piotr 357 9.34% 0.00934
Tak
2 4 1 GUTOWSKI Mateusz Damian 342 8.95% 0.00895
Tak
2 4 2 KONDRACIUK Eugenia 116 3.04% 0.00304
Nie
2 4 3 BAGROWSKI Marek 237 6.20% 0.0062
Nie
2 4 4 CHROŚCIELEWSKA Maria 47 1.23% 0.00123
Nie
2 4 5 OSIPIUK Tamara 21 0.55% 0.00055
Nie
2 10 1 AGIEJCZYK Mariusz 245 6.41% 0.00641
Nie
2 10 2 ŁUKASIEWICZ Andrzej 141 3.69% 0.00369
Nie
2 10 3 SAWICKI Robert 41 1.07% 0.00107
Nie
2 10 4 OSIPIUK Irena 31 0.81% 0.00081
Nie
2 13 1 SZPILKO Mirosława 251 6.57% 0.00657
Nie
2 13 2 NICZYPORUK Sergiusz 76 1.99% 0.00199
Nie
2 13 3 DACKIEWICZ Andrzej Piotr 72 1.88% 0.00188
Nie
2 13 4 CHODAKOWSKA Halina 227 5.94% 0.00594
Nie
2 13 5 CHANIŁO Łukasz 36 0.94% 0.00094
Nie
2 14 1 SADOWSKI Stefan 215 5.63% 0.00563
Nie
2 14 2 ADAMCZUK Jan 287 7.51% 0.00751
Nie
2 14 3 PETRUK Krzysztof Eugeniusz 305 7.98% 0.00798
Tak
2 14 4 GINSZT Alina 223 5.84% 0.00584
Nie
2 14 5 NIKOŁAJUK Halina 30 0.79% 0.00079
Nie
3 2 1 GERASIMIUK Jarosław 429 12.40% 0.0124
Tak
3 2 2 ALEKSIEJUK Monika 217 6.27% 0.00627
Nie
3 2 3 KUPTEL Jan 250 7.23% 0.00723
Nie
3 2 4 KENDYŚ Ewelina 63 1.82% 0.00182
Nie
3 2 5 ŁUKIANIUK Mirosław 339 9.80% 0.0098
Tak
3 4 1 BADOWIEC Grzegorz 91 2.63% 0.00263
Nie
3 4 2 KLIMOWICZ Małgorzata 128 3.70% 0.0037
Nie
3 4 3 TYCZYNO Marek 192 5.55% 0.00555
Nie
3 4 4 TYMOSZEWICZ Justyna 60 1.73% 0.00173
Nie
3 4 5 MOJSEWICZ Helena 90 2.60% 0.0026
Nie
3 13 1 PASZKOWSKA Irena 219 6.33% 0.00633
Nie
3 13 2 SNARSKA Alina 100 2.89% 0.00289
Nie
3 13 3 IWACIK Łukasz 99 2.86% 0.00286
Nie
3 13 4 ŁOGWINIUK Irena 91 2.63% 0.00263
Nie
3 13 5 PSZCZOŁAK Leon 79 2.28% 0.00228
Nie
3 14 1 KORCZ Jan 712 20.58% 0.02058
Tak
3 14 2 NICZYPORUK Stefan 133 3.85% 0.00385
Nie
3 14 3 RYCHCIK-SKIBIŃSKA Agata Katarzyna 66 1.91% 0.00191
Nie
3 14 4 NICZYPORUK Mariusz 63 1.82% 0.00182
Nie
3 14 5 KONOBROCKA Marzanna 38 1.10% 0.0011
Nie
4 2 1 KULBACKI Mirosław 229 6.86% 0.00686
Nie
4 2 2 OSTAPCZUK Roman 289 8.66% 0.00866
Tak
4 2 3 NIEMCUNOWICZ Krzysztof 66 1.98% 0.00198
Nie
4 2 4 JARMOCIK Justyna 108 3.24% 0.00324
Nie
4 2 5 BIELAWSKA Barbara 79 2.37% 0.00237
Nie
4 4 1 ZASIM Łukasz 484 14.50% 0.0145
Nie
4 4 2 WAWRZENIUK Konstanty 43 1.29% 0.00129
Nie
4 4 3 IWANOWSKA Sylwia 29 0.87% 0.00087
Nie
4 4 4 KABAĆ Elżbieta 89 2.67% 0.00267
Nie
4 4 5 SKIEPKO Grzegorz 15 0.45% 0.00045
Nie
4 13 1 MOROZ Tamara 210 6.29% 0.00629
Tak
4 13 2 MALISZ Dariusz 55 1.65% 0.00165
Nie
4 13 3 OSTASZEWSKI Andrzej 55 1.65% 0.00165
Nie
4 13 4 BIRYCKI Sergiusz 186 5.57% 0.00557
Nie
4 13 5 JAKIMIUK Kamila 194 5.81% 0.00581
Nie
4 14 1 SKIEPKO Andrzej 399 11.96% 0.01196
Tak
4 14 2 JARMOCIK Agnieszka 277 8.30% 0.0083
Nie
4 14 3 SIMOŃCZUK Anna 355 10.64% 0.01064
Nie
4 14 4 ONISKIEWICZ Jerzy 175 5.24% 0.00524
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Hajnowski - ogółem 10 158 127 43 423 37 112 47 7 2
Gminy ogółem 9 141 123 43 423 37 112 47 7 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 20 457 17 459 15 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 22 966 19 653 32 7 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 18 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 9 1
Ogółem 27 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 113 52 46% 61 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 81 39 48% 42 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 307 143 47% 164 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 17 4 24% 13 76%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 2 40% 3 60%
Ogółem 501 234 47% 267 53%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 50 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 51 49 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 47 52
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 48 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 55 55 55
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 26 15 58% 11 42%
30-39 101 49 49% 52 51%
40-59 247 123 50% 124 50%
60+ 127 47 37% 80 63%
Ogółem 501 234 47% 267 53%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 1 100% 0 0%
30-39 3 0 0% 3 100%
40-59 13 3 23% 10 77%
60+ 5 2 40% 3 60%
Ogółem 22 6 27% 16 73%