Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 57 263
Wyborców 46 824
Obwodów 44
  • Wybory do Rady Powiatu w Augustowie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto augustozwMiasto Augustów 20 4 21 18 110
gmina augustozwGmina Augustów 6 15 15 27 27
gmina barglzozw koszcielnyGmina Bargłów Kościelny 3 15 15 38 38
gmina lipskGmina Lipsk 5 15 15 31 31
gmina nowinkaGmina Nowinka 4 15 15 35 35
gmina plzaskaGmina Płaska 3 15 15 20 20
gmina sztabinGmina Sztabin 3 15 15 47 47

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Augustowie, ul. Tartaczna 21 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Brzozowa, Bukowa, Dąbek, Deszczowa, Dębowa, Dworcowa, Grabowa, Gwiezdna, Jachtowa, Jesionowa, Jeziorna, Jodłowa, Jutrzenki, Kajakowa, Klonowa, Klubowa, Kolejowa, Komunalna, Leśna, Lipowa, Mgielna, Modrzewiowa, Pogodna, Przewięź, Robotnicza, Sajenek, Studzieniczna, Swoboda, Świerkowa, Tartaczna, Wakacyjna, Wojciech, Wypoczynkowa.
2 Augustowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kodrem" w Augustowie, ul. Komunalna 2 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Aleja Kardynała Wyszyńskiego, Elektryczna, Hotelowa, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, Klonownica, Osiedle Polanica, Sportowa, Turystyczna, Tytoniowa.
3 Augustowskie Centrum Edukacyjne w Augustowie, Al. Kardynała Wyszyńskiego 3 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Letniskowa, Marii Konopnickiej, Sosnowa, Szpitalna, Zacisze, Zarzecze, Zdrojowa.
4 Kompleks Hotelowy LOGOS w Augustowie, ul. 29 Listopada 9 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Armii Krajowej, Filtrowa, Kasztanowa, Pamięci Narodowej, Partyzantów, Piwna, Portowa, Przemysłowa, Słodowa, 29 Listopada.
5 Przedszkole Nr 1 w Augustowie, ul. Waryńskiego 57 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Bolesława Limanowskiego, Bystra, Flisaków, Gajowa, Grzybowa, Jaćwieska, Jana Lelewela, Kanałowa, Kozi Rynek, Krótka, Ludowa, Myśliwska, Perstuńska, Plac Ks. Bolesława Szkiłądzia, Proletariacka, Retmańska, Saperów, Sarnia, Stawy, Straży Leśnej, Śluzowa, Waryńskiego, Wiklinowa.
6 Szkoła Muzyczna w Augustowie, ul. Wybickiego 1 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Dolinka, "Wawra" Konstantego Ramotowskiego, Legionów, Wojciecha Korczakowskiego, Wybickiego, Grzybieniowa, gen. Prądzyńskiego, Pagórek, Sasankowa, Ustronie, Zawilcowa.
7 Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie, ul. Wojska Polskiego 54 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Arnikowa, Bagienna, Białostocka, Bluszczowa, Bobrowa, Chabrowa, Chłopska, Dworska, Fabryczna, Golfowa, Goryczkowa, Groszkowa, Guzia, Hurtowa, Kalinowa, Kolonijna, Konwaliowa, Koński Rynek, Krecia, Kupiecka, Liliowa, Liściasta, Magazynowa, Makowa, Mazurska, Miętowa, Miłkowa, Miłosna, Miodowa, Mokra, Obuwika, Odległa, Osadnicza, Pełnikowa, Produkcyjna, Rolna, Rosiczkowa, Ruciana, Rumiankowa, Rysia, Rzemieślnicza, Siewna, Szlachecka, Składowa, Słowackiego, Stokrotki, Storczykowa, Targowa, Torfowa, Transportowa, Usługowa, Warsztatowa, Widłakowa, Włościańska, Wojska Polskiego, Wspólna, Wypusty, Ziemiańska, Ziołowa, Żarnowska, Żeńców, Żniwna.
8 Osiedlowy Dom Kultury w Augustowie, ul. Hoża 2b Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Osiedlowa, Śródmieście.
9 Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, ul. mjr. H. Sucharskiego 15 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: mjr. Henryka Sucharskiego, Obrońców Westerplatte.
10 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, ul. Śródmieście 31 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Joachima Chreptowicza, Jarzębinowa, Karola Brzostowskiego, Licealna.
11 Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie, ul. Hoża 7 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Norwida.
12 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Augustowie, ul. Mickiewicza 1 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Kościelna, Mickiewicza.
13 Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul. Rynek Zygmunta Augusta 9 Augustów stały Tak Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Kilińskiego, Księdza Skorupki, Księdza Ściegiennego, Mariana A. Jonkajtysa, Rynek Zygmunta Augusta, Sybiraków.
14 Byłe Gimnazjum Nr 1 w Augustowie, ul. Młyńska 35 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: 3 Maja, Gęsia, Hoża, Łabędzia, Młyńska, Ogrodowa, Rybacka, Sienkiewicza.
15 Filia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Augustowie (byłe Gimnazjum Nr 2), ul. Nowomiejska 41 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II, Bociania, Borki, Cicha, Cienista, Piotra Chwalczewskiego, Derak, Elizy Orzeszkowej, Emilii Plater, Garncarska, Handlowa, Jarosława Dąbrowskiego, Jasna, Kręta, Kwaśna, Marii Dąbrowskiej, Masztowa, Mostowa, Nad Nettą, Nadbrzeżna, Nadrzeczna, Sadowa, Spacerowa, Stanisława Konarskiego, Stanisława Staszica, Ukośna, Wiejska, Wierzbna, Wczasowa, Wioślarska, Władysława Raginisa, Zakątek, Złota, Żeglarska, Żywiczna.
16 Filia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Augustowie (byłe Gimnazjum Nr 2), ul. Nowomiejska 41 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Agrestowa, Czereśniowa, Jabłoniowa, Jagodowa, Malinowa, Mirabelki, Morelowa, Nowomiejska, Porzeczkowa, Śliwkowa, Truskawkowa, Wiśniowa, Wrzosowa.
17 Przedszkole Nr 2 w Augustowie, ul. Kopernika 24 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Kopernika, Kościuszki, Łanowa, Łazienna, Łąkowa, Miła, Polna, Skrajna, Słoneczna, Szkolna, Wesoła, Wilcza, Wiosenna.
18 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Augustowie, ul. Rajgrodzka 1 Augustów stały Nie Część miasta Augustowa, w skład której wchodzą ulice: Bartosza Głowackiego, Barwna, Bazaltowa, Biwakowa, Błękitna, Brunatna, Chłodna, Ciepła, Glinki, Gołębia, Granitowa, Jesienna, Kalmusowa, Kamienna, Krucza, Krzywa, Kwarcowa, Lasanek, Letnia, Lisia, Lniana, Łagodna, Łamana, Łączna, Łopianowa, Łubinowa, Marmurowa, Młodości, Orla, Osadowa, Ostra, Owsiana, Pensjonatowa, Perłowa, Piaskowa, Plantowa, Plażowa, Prosta, Pszenna, Ptasia, Purpurowa, Raczkowska, Rajgrodzka, Rajgrodzka II, Rajgrodzka III, Rzepakowa, Sitowia, Skroniowska, Słowicza, Spójna, Srebrna, Strusia, Szuwarowa, Ślepsk, Tatarakowa, Tęczowa, Turkusowa, Ukryta, Urocza, Wapienna, Weterynaryjna, Wiewiórcza, Willowa, Wycieczkowa, Zajęcza, Zakole, Zielona, Zimowa, Zygmuntowska, Żabia, Żurawia, Żwirowa, Żytnia.
19 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12 Augustów szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie
20 Podlaskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Sp. z o. o. w Augustowie, ul. Marii Konopnickiej 11 Augustów szpital Nie Podlaskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Sp. z o. o. w Augustowie
1 Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie, 16 Żarnowo Drugie stały Tak Biernatki, Turówka, Żarnowo Drugie, Żarnowo Pierwsze, Żarnowo Trzecie
2 Szkoła Podstawowa, 1 Rutki Nowe stały Nie Czerkiesy, Jeziorki, Rutki Nowe, Rutki Stare
3 Szkoła Podstawowa, 48A Janówka stały Tak Chomontowo, Grabowo, Grabowo-Kolonie, Jabłońskie, Janówka, Mazurki, Mikołajówek, Posielanie, Pruska Mała, Pruska Wielka, Topiłówka
4 Szkoła Podstawowa, 14 Netta Pierwsza stały Nie Netta Druga, Netta-Folwark, Netta Pierwsza, Uścianki
5 Szkoła Podstawowa, 75 Białobrzegi stały Tak Białobrzegi, Bór, Gabowe Grądy, Gliniski, Obuchowizna, Osowy Grąd, Ponizie, Promiski, Świderek
6 Szkoła Podstawowa, 48 Kolnica stały Nie Czarnucha, Góry, Kolnica, Kolnica BSD, Komaszówka, Rzepiski, Twardy Róg
1 Budynek Urzędu Gminy w Bargłowie Kościelnym, ul. Augustowska 47 Bargłów Kościelny stały Tak Bargłów Dworny, Bargłów Kościelny, Bargłówka, Brzozówka, Kamionka Nowa, Kamionka Stara, Komorniki, Kresy, Kroszówka; Lipowo, Nowiny Bargłowskie, Nowiny Stare, Piekutowo, Pieńki, Solistówka, Sosnowo, Tobyłka
2 Budynek Szkoły Podstawowej, 10 Łabętnik stały Tak Judziki, Kukowo, Łabętnik, Pomiany, Popowo, Reszki, Rumiejki, Żrobki
3 Budynek Szkoły Podstawowej, 27 Kroszewo stały Nie Barszcze, Bułkowizna, Dreństwo, Górskie, Kroszewo, Pruska, Tajenko, Tajno Łanowe, Tajno Podjeziorne, Tajno Stare, Wólka Karwowska
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku, ul. Rynek 23 Lipsk stały Tak Dulkowszczyzna, Jałowo, Jasionowo, Kolonie Lipsk, Krasne, Kurianka, Nowy Lipsk, Nowy Rogożyn, Podwołkuszne, Rogożynek, Skieblewo, Stary Rogożyn, Wyżarne, Żabickie
2 Szkoła Podstawowa w Bartnikach, 8 Bartniki stały Nie Bartniki, Kopczany, Lubinowo, Nowe Leśne Bohatery, Stare Leśne Bohatery, Starożyńce, Wołkusz, Sołojewszczyzna
3 Szkoła Podstawowa w Rygałówce, 1 Rygałówka stały Nie Dolinczany, Jaczniki, Lichosielce, Lipszczany, Rakowicze, Rygałówka, Siółko, Lipsk Murowany
4 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku, ul. Rynek 23 Lipsk stały Tak Lipsk, ul.: Dolna, Górna, Grodzieńska, Krótka, Kasztanowa, Miejska, Nowodworska, Ogrodowa, Rynek, Rzemieślnicza, Saperów, Słoneczna, Stolarska, Szkolna, Zamiejska, Żłobikowskiego
5 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku, ul. Rynek 23 Lipsk stały Tak Lipsk, ul.: al. 400 - lecia, Augustowska, Batorego, Bronisława Jermakowicza, Cicha, Jaśminowa, Konwaliowa, Kościelna, Leśna, Lipowa, Pusta, Rybacka, Wesoła, Zacisze, Zakościelna
1 Gminny Ośrodek Kultury w Nowince, 26A Nowinka stały Nie Gatne Drugie, Gatne Pierwsze, Nowinka, Olszanka nr 31 - 36, Podnowinka, Szczebra nr 60 - 64, Szczepki bez nr 29, Upustek
2 Zespół Szkół w Nowince, 14 Nowinka stały Tak Blizna, Józefowo, Sokolne, Strękowizna, Szczeberka, Szczebra nr 1 - 59A, od nr 65 do końca.
3 Szkoła Podstawowa w Monkiniach, 27 Monkinie stały Nie Ateny, Bryzgiel, Danowskie, Kopanica, Krusznik, Monkinie wraz z leśniczówką Monkinie, Tobołowo wraz z osadą leśną Tobołowo, Walne, Zakąty.
4 Szkoła Podstawowa w Olszance, 54 Olszanka stały Tak Barszczowa Góra, Cisówek, Juryzdyka, Olszanka bez nr 31 - 36, Osińska Buda, Pijawne Polskie, Pijawne Ruskie, Podkrólówek, Szczepki nr 29
1 Centrum Informacji Turystycznej, 57A/Sala Nr 1 Płaska stały Tak Gorczyca, Księży Mostek, Płaska, Perkuć, Strzelcowizna
2 Centrum Informacji Turystycznej, 57A/Sala Nr 2 Płaska stały Tak Dalny Las, Mołowiste, Macharce, Podmacharce, Serski Las, Serwy, Sucha Rzeczka
3 Filia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Płaskiej, 60 Gruszki stały Nie Gruszki, Hanus, Jałowy Róg, Jazy, Kudrynki, Kielmin, Lipiny, Lubinowo, Mikaszówka, Muły, Mały Borek, Ostryńskie, Osienniki, Rubcowo, Rudawka, Rygol, Tartak, Trzy Kopce
1 Remiza OSP, ul. Kościuszki 10 Sztabin stały Tak Sołectwa: Budziski, Cisów, Ewy, Fiedorowizna, Huta, Janówek, Kamień, Karoliny, Kopiec, Krasnoborki, Kunicha, Motułka, Podcisówek, Sosnowo, Sztabin
2 Remiza OSP, 21B Jaminy stały Nie Sołectwa: Czarniewo, Czarny Las, Jagłowo, Jaminy, Jasionowo Dębowskie, Jaziewo, Kopytkowo, Lipowo, Mogilnice, Polkowo, Wrotki
3 Remiza OSP, 43 Krasnybór stały Tak Sołectwa: Balinka, Długie, Hruskie, Jasionowo, Jastrzębna Pierwsza, Jastrzębna Druga, Komaszówka, Krasnybór, Kryłatka, Lebiedzin, Ostrowie, Ściokła, Wolne

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Augustów 9 23 776 6 66
0.0000020000Nr 2 gminy Płaska, Lipsk, Sztabin 4 10 805 5 26
0.0000030000Nr 3 gminy Augustów, Nowinka, Bargłów Kościelny 4 12 243 4 23
Podsumowanie 17 46 824 15 115

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 11 6 6 23
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 11 11
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 6 6 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR KWW DOBRY WYBÓR 11 5 5 21
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO KWW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO 11 6 6 23
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO-GMINA LIPSK KWW WSPÓLNE DOBRO-GMINA LIPSK 3 3
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW KWW NASZE MIASTO AUGUSTÓW 11 11

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 23 786 11 476 11 452 48.15% 0.04815
11 105 96.97% 0.09697
Tak
2 10 806 5 717 5 716 52.90% 0.0529
5 393 94.35% 0.09435
Tak
3 12 245 5 723 5 721 46.72% 0.04672
5 400 94.39% 0.09439
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 967 23 8.98% 0.00898
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 048 11 9.35% 0.00935
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 003 23 27.41% 0.02741
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR 3 434 21 15.68% 0.01568
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO 5 399 23 24.66% 0.02466
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO-GMINA LIPSK 412 3 1.88% 0.00188
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW 2 635 11 12.03% 0.01203

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 967 23 1 8.98% 0.00898
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 048 11 2 9.35% 0.00935
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 003 23 5 27.41% 0.02741
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR 3 434 21 3 15.68% 0.01568
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO 5 399 23 4 24.66% 0.02466
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO-GMINA LIPSK 412 3 0 1.88% 0.00188
Nie
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW 2 635 11 2 12.03% 0.01203
Tak

Rada Powiatu w Augustowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KRZYWICKI Andrzej Jan 115 1.04% 0.00104
Nie
1 2 2 JABŁOŃSKI Jan 29 0.26% 0.00026
Nie
1 2 3 LECH Bożenna 11 0.10% 0.0001
Nie
1 2 4 KARCZEWSKI Tadeusz 18 0.16% 0.00016
Nie
1 2 5 LECH Maciej 33 0.30% 0.0003
Nie
1 2 6 KRUPIŃSKA Agnieszka 11 0.10% 0.0001
Nie
1 2 7 JABŁOŃSKA Anna 8 0.07% 7.0E-5
Nie
1 2 8 KARCZEWSKA Danuta 5 0.05% 5.0E-5
Nie
1 2 9 MILEWSKI Wacław 13 0.12% 0.00012
Nie
1 2 10 KIERKLO Leszek 21 0.19% 0.00019
Nie
1 2 11 MORGOWNIK Marek 9 0.08% 8.0E-5
Nie
1 4 1 LISEK Joanna 585 5.27% 0.00527
Tak
1 4 2 JERUĆ Michał 319 2.87% 0.00287
Tak
1 4 3 ŁUKASZEWICZ Bożenna 276 2.49% 0.00249
Nie
1 4 4 ŁOBODA Filip 106 0.95% 0.00095
Nie
1 4 5 GRYGO Ewa Weronika 90 0.81% 0.00081
Nie
1 4 6 MASIEWICZ Anna 152 1.37% 0.00137
Nie
1 4 7 MODZELEWSKA Paulina 37 0.33% 0.00033
Nie
1 4 8 STANKIEWICZ Grzegorz 32 0.29% 0.00029
Nie
1 4 9 CHARKO Robert 136 1.22% 0.00122
Nie
1 4 10 CILULKO Adam 157 1.41% 0.00141
Nie
1 4 11 CZOKAJŁO Leszek 158 1.42% 0.00142
Nie
1 10 1 PUCZYŁOWSKA Elżbieta 1 330 11.98% 0.01198
Tak
1 10 2 DRĄŻEK Grzegorz Kazimierz 286 2.58% 0.00258
Nie
1 10 3 KOŁODZIEJSKI Hubert Rafał 75 0.68% 0.00068
Nie
1 10 4 BUKOWSKI Andrzej 291 2.62% 0.00262
Tak
1 10 5 SOBOLEWSKI Mieczysław Lucjan 296 2.67% 0.00267
Tak
1 10 6 MASŁOWSKI Krzysztof 211 1.90% 0.0019
Nie
1 10 7 JASIŃSKA Magdalena 104 0.94% 0.00094
Nie
1 10 8 ŁASKOWSKA Renata 68 0.61% 0.00061
Nie
1 10 9 PRAWDZIK Iwona 100 0.90% 0.0009
Nie
1 10 10 NAROLEWSKI Andrzej 57 0.51% 0.00051
Nie
1 10 11 KLECZKOWSKI Adrian 289 2.60% 0.0026
Nie
1 13 1 SZKIŁĄDŹ Dariusz Jan 331 2.98% 0.00298
Tak
1 13 2 PŁOŃSKI Leszek 86 0.77% 0.00077
Nie
1 13 3 URBAN Anna 66 0.59% 0.00059
Nie
1 13 4 SZOSTAK Wojciech 53 0.48% 0.00048
Nie
1 13 5 WALULIK Joanna 238 2.14% 0.00214
Nie
1 13 6 MILANOWSKA Agnieszka Renata 83 0.75% 0.00075
Nie
1 13 7 SUDYK Dariusz 49 0.44% 0.00044
Nie
1 13 8 FURMANIK Sławomir 38 0.34% 0.00034
Nie
1 13 9 TROCHIMOWICZ Katarzyna 79 0.71% 0.00071
Nie
1 13 10 ŻYLIŃSKA Anna Maria 48 0.43% 0.00043
Nie
1 13 11 KRZYWIŃSKI Wojciech Szymon 89 0.80% 0.0008
Nie
1 14 1 SZLASZYŃSKI Jarosław 757 6.82% 0.00682
Tak
1 14 2 STURGULEWSKA Katarzyna Beata 170 1.53% 0.00153
Nie
1 14 3 ZARZECKI Andrzej 343 3.09% 0.00309
Nie
1 14 4 ROZMYSŁOWICZ Anna 53 0.48% 0.00048
Nie
1 14 5 FALKOWSKI Bogusław Józef 93 0.84% 0.00084
Nie
1 14 6 SURAŻYŃSKA Lidia 59 0.53% 0.00053
Nie
1 14 7 CHOROSZEWSKI Tomasz 148 1.33% 0.00133
Nie
1 14 8 KWIECIEŃ Elżbieta 57 0.51% 0.00051
Nie
1 14 9 KŁOCZKO Andrzej Władysław 79 0.71% 0.00071
Nie
1 14 10 RÓŻYŃSKA Edyta 22 0.20% 0.0002
Nie
1 14 11 BEDNARCZYK Dariusz 101 0.91% 0.00091
Nie
1 16 1 KOTARSKI Michał 783 7.05% 0.00705
Tak
1 16 2 KASZUBA Maciej Daniel 419 3.77% 0.00377
Tak
1 16 3 GRĄBCZEWSKI Jerzy 336 3.03% 0.00303
Nie
1 16 4 GRYGO Małgorzata 272 2.45% 0.00245
Nie
1 16 5 KRZYWIŃSKA Justyna Maria 201 1.81% 0.00181
Nie
1 16 6 BABKOWSKA Anna 101 0.91% 0.00091
Nie
1 16 7 RUTKOWSKI Jakub 69 0.62% 0.00062
Nie
1 16 8 DZIENISZEWSKA - KIERKLA Edyta 153 1.38% 0.00138
Nie
1 16 9 WALICKA Joanna 107 0.96% 0.00096
Nie
1 16 10 KORZENIEWSKA Barbara Eugenia 80 0.72% 0.00072
Nie
1 16 11 KLECZKOWSKI Artur 114 1.03% 0.00103
Nie
2 2 1 ROZMYSŁOWICZ Artur Bogusław 223 4.13% 0.00413
Nie
2 2 2 DRĄGIEWICZ Tadeusz 339 6.29% 0.00629
Tak
2 2 3 JERMAK Janusz 226 4.19% 0.00419
Nie
2 2 4 MATYSKIEŁA Anna Barbara 69 1.28% 0.00128
Nie
2 2 5 STANULEWICZ Anna 41 0.76% 0.00076
Nie
2 2 6 CHOMICZEWSKA Grażyna 43 0.80% 0.0008
Nie
2 10 1 RUSIECKI Piotr 540 10.01% 0.01001
Tak
2 10 2 TROJANOWSKI Dariusz Władysław 314 5.82% 0.00582
Nie
2 10 3 SAWASTYNOWICZ Bogumiła 95 1.76% 0.00176
Nie
2 10 4 PACIORKO Ewa 106 1.97% 0.00197
Nie
2 10 5 GAŁAŃCZUK Urszula 17 0.32% 0.00032
Nie
2 10 6 SAPIESZKO Wiesław 136 2.52% 0.00252
Nie
2 13 1 PROTASIEWICZ Wojciech Marek 405 7.51% 0.00751
Tak
2 13 2 ZDZICHOWSKA Dorota 81 1.50% 0.0015
Nie
2 13 3 ZDANCEWICZ Maciej 273 5.06% 0.00506
Nie
2 13 4 KAPLA Andrzej 147 2.73% 0.00273
Nie
2 13 5 PIETREWICZ Agnieszka 169 3.13% 0.00313
Nie
2 14 1 SKUBIS Leszek Marian 508 9.42% 0.00942
Nie
2 14 2 MURSZTYN Andrzej 773 14.33% 0.01433
Tak
2 14 3 SACZEK Alina 185 3.43% 0.00343
Nie
2 14 4 SZCZĘSNA Izabela 27 0.50% 0.0005
Nie
2 14 5 SZYPER Irena 62 1.15% 0.00115
Nie
2 14 6 JARMUSIK Wiesław 202 3.75% 0.00375
Nie
2 15 1 ROKITA Mariusz 181 3.36% 0.00336
Nie
2 15 2 HAWRYLIK Henryk 57 1.06% 0.00106
Nie
2 15 3 CZOKAŁO Urszula 174 3.23% 0.00323
Nie
3 2 1 DOBKOWSKI Jerzy 349 6.46% 0.00646
Nie
3 2 2 EJZEL Agnieszka 109 2.02% 0.00202
Nie
3 2 3 SIENKIEWICZ Bogdan 85 1.57% 0.00157
Nie
3 2 4 PIETREWICZ Ewa 90 1.67% 0.00167
Nie
3 2 5 SZURANT Krystyna 50 0.93% 0.00093
Nie
3 2 6 CUDNOWSKI Jarosław Andrzej 70 1.30% 0.0013
Nie
3 10 1 JEDLIŃSKI Waldemar 583 10.80% 0.0108
Tak
3 10 2 SOKOŁOWSKA Magdalena 279 5.17% 0.00517
Nie
3 10 3 SUCHOCKI Krzysztof 308 5.70% 0.0057
Nie
3 10 4 GORAJEWSKA - HARASIMOWICZ Anna 95 1.76% 0.00176
Nie
3 10 5 PIĘTKO Sylwia Elżbieta 166 3.07% 0.00307
Nie
3 10 6 GRYGO Krzysztof 257 4.76% 0.00476
Nie
3 13 1 GRABOWSKI Karol 158 2.93% 0.00293
Nie
3 13 2 PSZCZOŁA Elżbieta 393 7.28% 0.00728
Tak
3 13 3 CHRULSKA Wiesława 307 5.69% 0.00569
Nie
3 13 4 AUGUSTYŃSKI - JUTKIEWICZ Marek 182 3.37% 0.00337
Nie
3 13 5 HRYNKO Andrzej 159 2.94% 0.00294
Nie
3 14 1 DOBKOWSKI Marek 795 14.72% 0.01472
Tak
3 14 2 SOBOLEWSKI Andrzej 216 4.00% 0.004
Nie
3 14 3 SZULC-BUSIŃSKA Bożena Eugenia 180 3.33% 0.00333
Nie
3 14 4 KWIECIŃSKA Agnieszka Katarzyna 159 2.94% 0.00294
Nie
3 14 5 LIPIŃSKA Paulina 43 0.80% 0.0008
Nie
3 14 6 SOKOŁOWSKI Ireneusz 367 6.80% 0.0068
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Augustowski - ogółem 8 128 97 57 263 46 824 44 5 2
Gminy ogółem 7 111 94 57 263 46 824 44 5 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 28 809 23 776 20 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 28 454 23 048 24 5 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 18 1
Ogółem 33 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 115 52 45% 63 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 110 53 48% 57 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 198 69 35% 129 65%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 13 3 23% 10 77%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 1 14% 6 86%
Ogółem 423 174 41% 249 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 55 44
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 56 52 56
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 33 11 33% 22 67%
30-39 93 42 45% 51 55%
40-59 222 100 45% 122 55%
60+ 75 21 28% 54 72%
Ogółem 423 174 41% 249 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 0 0% 5 100%
40-59 12 3 25% 9 75%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 20 4 20% 16 80%