Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 133 894
Wyborców 112 439
Obwodów 121
  • Wybory do Rady Powiatu w Nysie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina glzucholzazyGmina Głuchołazy 20 4 21 24 149
gmina kamiennikGmina Kamiennik 5 15 15 38 38
gmina korfantozwGmina Korfantów 11 15 15 24 24
gmina lzambinowiceGmina Łambinowice 8 15 15 24 24
gmina nysaGmina Nysa 36 4 23 28 208
gmina otmuchozwGmina Otmuchów 15 15 15 45 45
gmina paczkozwGmina Paczków 14 15 15 52 52
gmina pakoslzawiceGmina Pakosławice 6 15 15 39 39
gmina skoroszyceGmina Skoroszyce 6 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Curie-Skłodowskiej 32 Głuchołazy stały Tak Miasto Głuchołazy, ulice: Curie Skłodowskiej, Dworcowa, Grunwaldzka, Jana Sobieskiego, Jasnogórska, Kolejowa, Kopernika, Kwiatowa, Polna, Poprzeczna, Targowa, Tylna, Wrocławska
2 Centrum Informacji Turystycznej, Plac Basztowy 4A Głuchołazy stały Tak Miasto Głuchołazy, ulice: Apteczna, Basztowa, Góra Świętej Anny, Korfantego, Kościelna, Kościuszki, Ligonia, Magistracka, Opolska, Plac Basztowy, Plac "Solidarności", Rynek, Stefana Batorego, Stwosza
3 Publiczne Gimnazjum Nr 1, sala nr 6, ul. Kraszewskiego 30 Głuchołazy stały Tak Miasto Głuchołazy, ulice: Bolesława Chrobrego, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Konopnickiej, Reja, Szymona Koszyka, Świdnicka, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego
4 Publiczne Gimnazjum Nr 1, sala nr 8, ul. Kraszewskiego 30 Głuchołazy stały Tak Miasto Głuchołazy, ulice: Aleksandra Fredry, Gabrieli Zapolskiej, Gen. Andersa, Gen. Grota Roweckiego, Gen. Maczka, Gen. Okulickiego, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Kolonia Jagiellońska, Konstytucji 3 - go Maja, Kornela Makuszyńskiego, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Leśna, Jagiellończyka, Miarki, Mickiewicza, Opawska, Prusa, Reymonta, Sienkiewicza, Wyspiańskiego, Władysława Jagiełły
5 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głuchołazach ul. Słowackiego 1, Głuchołazy, ul. Słowackiego 1 Głuchołazy stały Nie Miasto Głuchołazy, ulice: Chopina, Elsnera, Feliksa Nowowiejskiego, Karłowicza, Kolonia Kaszubska, Lompy, Ogińskiego, Paderewskiego, Parkowa, Powstańców Śląskich, Słowackiego, Stanisława Ornowskiego, Szymanowskiego, Wieniawskiego, Witolda Lutosławskiego, Zdrojowa
6 Centrum Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 7 Głuchołazy stały Nie Miasto Głuchołazy, ulice: Aleja Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Damrota, Gen. Sikorskiego, Henryka Brodatego, Matejki, Moniuszki, Papiernicza, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Spółdzielcza, Strzelców Bytomskich
7 Świetlica Wiejska, 51 Konradów stały Nie Sołectwa: Konradów, Podlesie
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego "Przyjazna szkoła", 154 Gierałcice stały Nie Sołectwo: Gierałcice
9 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi, 140 Burgrabice stały Tak Sołectwa: Burgrabice, Sławniowice
10 Świetlica Wiejska, 71 Biskupów stały Tak Sołectwo: Biskupów
11 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica, 74a Polski Świętów stały Nie Sołectwa: Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica
12 Publiczna Szkoła Podstawowa, 65 Nowy Świętów stały Nie Sołectwo: Nowy Świętów
13 Świetlica Wiejska, 27 Charbielin stały Tak Sołectwa: Charbielin, Nowy Las
14 Publiczna Szkoła Podstawowa, 83 Bodzanów stały Tak Sołectwa: Bodzanów, Wilamowice Nyskie
15 Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek, 109 Jarnołtówek stały Nie Sołectwa: Jarnołtówek, Pokrzywna
16 PSP Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Stary Las, 56a Stary Las stały Nie Sołectwo: Stary Las
17 Szpital Nr 1 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Curie Skłodowskiej 16 Głuchołazy szpital Nie Miasto Głuchołazy: Szpital Nr 1 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ
18 Szpital Nr 2 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Lompy 2 Głuchołazy szpital Nie Miasto Głuchołazy: Szpital Nr 1 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ
19 Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach, ul. Parkowa 9 Głuchołazy szpital Nie Miasto Głuchołazy: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
20 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ul. Karłowicza 40 Głuchołazy szpital Nie Miasto Głuchołazy: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
1 Szkoła Podstawowa, ul. 1 Maja 28 Kamiennik stały Tak Sołectwa: Cieszanowice, Kamiennik, Wilemowice
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 109 Lipniki stały Tak Sołectwa: Chociebórz, Lipniki
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 52 Karłowice Wielkie stały Tak Sołectwo: Karłowice Małe, Karłowice Wielkie, Kłodobok, Zurzyce
4 Świetlica Wiejska, 132a Szklary stały Nie Sołectwo: Szklary
5 Świetlica Wiejska, 55 Goworowice stały Nie Sołectwa: Białowieża z przys. Siodłary i Suliszów, Goworowice z przys. Tarnów, Ogonów
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Rynek 10 Korfantów stały Tak miasto: Korfantów
2 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Czesława Niemena, ul. Adama Mickiewicza 1 Korfantów stały Tak sołectwa: Kuropas, Niesiebędowice, Myszowice, Wielkie Łąki, Rynarcice, Puszyna, Rączka, Piechocice, Stara Jamka, Włostowa.
3 Świetlica Wiejska, 29 Kuźnica Ligocka stały Tak sołectwa: Borek i Kuźnica Ligocka
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 239 Przechód stały Nie sołectwo: Przechód
5 Świetlica Wiejska, 152 a Rzymkowice stały Tak Sołectwo : Rzymkowice
6 Świetlica Wiejska, 55 Przydroże Małe stały Nie sołectwa: Pleśnica, Przydroże Małe i Przydroże Wielkie
7 Ścinawski Ośrodek Integracji Społecznej, ul. Rynek 45c Ścinawa Mała stały Tak sołectwo: Ścinawa Mała
8 Wiejski Dom Kultury, ul. Nyska 21 Ścinawa Nyska stały Nie sołectwa: Ścinawa Nyska, Jegielnica, Gryżów, Węża
9 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Włodary stały Nie sołectwo: Włodary
10 Dom Pomocy Społecznej "Maria", 3 Maja 2 Korfantów dom pomocy społecznej Nie miasto: Korfantów
11 Opolskie Centrum Rehabilitacji, Wyzwolenia 11 Korfantów szpital Nie miasto: Korfantów
1 Urząd Gminy, ul. Tadeusza Zawadzkiego 29 Łambinowice stały Nie SOŁECTWA: ŁAMBINOWICE-ulice: Budzieszowicka, Dworcowa, Fabryczna, Klonowa, Kolejowa, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Mickiewicza, Nowowiejska, Obozowa nr 1 do nr 18, nr 20, 20a, 22, oraz nr 24 do 44, Ogrodowa, Opolska, Parkowa, Polna, Słoneczna, Tadeusza Zawadzkiego, Zielona, OKOPY, SZADURCZYCE
2 Zespół Szkół, Szkolna 2 Łambinowice stały Tak SOŁECTWO ŁAMBINOWICE-ulice: 1 Maja, Akacjowa, Muzealna, Obozowa nr 19, 21, 23 i od nr 46 do końca, Powstańców Śląskich, Szkolna, Wiśniowa
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy Dolnej, 156 Jasienica Dolna stały Tak SOŁECTWA: JASIENICA DOLNA, DROGOSZÓW
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Mańkowicach, 113 Mańkowice stały Nie SOŁECTWO MAŃKOWICE z przysiółkiem Bardno
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielicach, 102 Bielice stały Tak SOŁECTWA: BIELICE, MALERZOWICE WIELKIE z przysiółkiem Dworzysko
6 Świetlica Wiejska w Wierzbiu, 108 Wierzbie stały Nie SOŁECTWA: WIERZBIE, BUDZIESZOWICE
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Lasocicach, 82 Lasocice stały Nie SOŁECTWA: LASOCICE, PIĄTKOWICE
8 Świetlica wiejska w Sowinie, 87 Sowin stały Tak SOŁECTWO SOWIN
1 PWSZ Nysa, ul. Armii Krajowej 7 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Aleja Roosvelta, Asnyka, Armii Krajowej, Bema, Forteczna, Kolejowa, Koszarowa, Kowalska, Królowej Jadwigi, Ogrodowa, Parkowa, Piastowska, Plac 50 - lecia Armii Krajowej, Plac Kopernika, Pola, Siemiradzkiego, Sukiennicza, Wolności, Wrocławska
2 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Sukiennicza 2 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Biskupa Jarosława, Chodowieckiego, Dąbrowskiego, Drzymały, Grodzka, Grzybowa, Jana Sobieskiego, Kolberga, Krakowska, Kramarska, Ks. Józefa Kądziołki, Kupiecka, Marcinkowskiego, Miarki, Plac Jana Pawła II, Plac Katedralny, Plac Kościelny, Plac Lüdinghausen, Rynek, Rynek Garncarski, Rynek Solny, Teatralna, Tkacka, Wałowa, Warszawska, Wyzwolenia
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Bohaterów Warszawy 7 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Batalionów Chłopskich, Bohaterów Warszawy, Bolesława Krzywoustego, Bracka, Celna, Ligonia, Matejki, Mostowa, Norwida, Partyzantów, Plac Paderewskiego, Plac Staromiejski, Skłodowskiej-Curie, Stwosza, Szopena, Świętego Piotra, Wyspiańskiego
4 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Gierczak 8 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Aleja Duńczyków, Bielawska, Gierczak, Mariacka, Mickiewicza nieparzyste: 1 - 13, Prudnicka, Zjednoczenia, Żwirki i Wigury
5 Klub "Senior +", ul. Moniuszki 5 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : 22 Stycznia, Jagiellońska 1 - 13, Łukasińskiego, Kraszewskiego, Lompy, majora Sucharskiego, marszałka Piłsudskiego 2 - 43, Moniuszki, Orkana, Toruńska
6 Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Bolesława Prusa 14 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Broniewskiego, Konopnickiej, Prusa nieparzyste: 1 - 3B i parzyste: 2 - 12, Sudecka nieparzyste: 1 - do końca, parzyste: 2 - 30
7 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego, ul. Rodziewiczówny 1 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Fałata, Gałczyńskiego, Kasprowicza, Mickiewicza parzyste: 2 - do końca, nieparzyste: 15 - do końca, Osmańczyka, Rodziewiczówny parzyste: 4 - 12, Sienkiewicza, Słowackiego, Sudecka 32 - do końca, Żeromskiego
8 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego, ul. Rodziewiczówny 1 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : 3 Maja, Bazaltowa, Bursztynowa, Diamentowa, Granitowa, Jeziorna, Kamienna, Kryształowa, Krzemieniecka, Lazurowa, Lwowska, Nowogródzka, Orzeszkowej, Piaskowa, Powstańców Śląskich, Rubinowa, Słoneczna, Stanisławowska, Tarnopolska, Wileńska, Wiosenna, Żytomierska
9 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego, ul. Rodziewiczówny 1 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Korfanego, Księdza Bończyka, Opawska, Stęczyńskiego, Wasylewskiego
10 Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. 11 Listopada 6 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : 11 Listopada, Baczyńskiego, Boya Żeleńskiego, Brzechwy, Czesława Miłosza, Dygasińskiego, Falskiego, Iwaszkiewicza, Komisji Edukacji Narodowej, Kozarzewskiego, Kozielska, Lelewela, Leśmiana, Modrzewskiego, Nałkowskiej, Prusa nieparzyste: 9 - do końca, parzyste: 18 - do końca, Przerwy-Tetmajera, Reja, Staffa, Tuwima
11 Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1a Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Korczaka, Kossaka, Kusocińskiego
12 Ośrodek Inicjatyw Twórczych INVENTUS, ul. Rodziewiczówny 18b Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : 17 Września, Augustowska, Borelowskiego, Bzów, Chabrów, Chocimska, Długosza, Fredry, Gombrowicza, Grunwaldzka, Grzegorza z Sanoka, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Henryka Pobożnego, Karpińskiego, Kisielewskiego, Kochanowskiego, Krasińskiego, Kwiatowa, Makuszyńskiego, Narcyzów, Niezapominajek, Obrońców Westerplatte, Ojców Werbistów, Pomorska, Przemyska, Pułaskiego, Rodziewiczówny nieparzyste: 1 - do końca, parzyste: 12A-do końca, Róż, Stawowa, Stokrotek, Św. Arnolda Janssena, Tadka Jasińskiego, Unii Lubelskiej, Wańkowicza, Wołyńska, Zapolskiej, Zbaraska, Zygmuntowska
13 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Krawiecka 6 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Baligrodzka, Czarneckiego, Dwernickiego, Głuchołaska, Konarskiego, Krawiecka, Księdza Skargi, Księdza Ściegiennego, marszałka Piłsudskiego 44 - do końca, Rejtana, Sandomierska, Sanocka, Szczecińska, Świętojańska, Zawiszy Czarnego, Zwycięstwa
14 Hala Sportowa, ul. Głuchołaska 12 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Chłopickiego, Damrota, Gdańska, Morcinka, Podolska, Reymonta, Romana Dmowskiego
15 Świetlica Pracowniczych Ogródków Działkowych, ul. Władysława Jagiełły 23a Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Bolesława Śmiałego, Dubois, Dzierżona, Jagiellońska 15 - do końca, Karpacka, Mazowiecka, Niemcewicza, Nowowiejska, Plebiscytowa, Racławicka, Staszica, Strzelców Bytomskich, Towarowa, Traugutta, Waryńskiego, Władysława Jagiełły, Zagłoby, Zamojskiego
16 Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa, Grodkowska 26 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Aleja Wojska Polskiego, Brata Ferdynanda Fludera, Brata Gotfryda Bochnigha, Brata Dionizego Wegnera, Brata Kazimierza Froncka, Brata Rajmunda Kasperczyka, Brodzińskiego, Chodkiewicza, Franciszkańska, Grodkowska parzyste: 32 - do końca, nieparzyste: 37 - do końca, gen. Bora-Komorowskiego, generała Maczka, generała Okulickiego, generała Sosnkowskiego, generała Władysława Andersa, gen. Fieldorfa psudonim "Nil", Kaczkowskiego, Kołłątaja, Kordeckiego, Łąkowa, marszałka Rydza Śmigłego, Osiedle Podzamcze sektor B, Ojca Benno Sonsalli, Oświęcimska, Poziomkowa, Św. Elżbiety, Torowa, Władysława Łokietka, Złotogłowicka
17 Zespół Szkół Sportowych, ul. Bramy Grodkowskiej 4 Nysa stały Tak Miasto Nysa-ulice : Bramy Grodkowskiej, Grodkowska parzyste: 2 - 30, nieparzyste: 1 - 33, Ireny Sendlerowej, Kadetów II RP, Kombatantów RP, mjr Dekutowskiego "Zapory", Orląt Lwowskich, Osiedle Podzamcze Sektor A, Osiedle Podzamcze Sektor C, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Szkolna
18 Powiatowy Urząd Pracy, ul. Słowiańska 19 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Kadłubka, Karugi, Kmicica, Krasickiego, Merkert, Pawlik, Prądzyńskiego, Słowiańska, Szlak Chrobrego, Szymanowskiego
19 Zespół Szkół Ekonomicznych, Plac Sikorskiego 1 Nysa stały Nie Miasto Nysa-ulice : Azaliowa, Berberysowa, Braci Gierymskich, Bukszpanowa, Chełmońskiego, Dunikowskiego, Einchendorffa, Głowackiego, Gołębia, Grottgera, Jaskółcza, Jastrzębia, Jaśminowa, Kalinowa, Kościuszki, Krucza, Kukułcza, Leszczynowa, Malczewskiego, Michałowskiego, Mieczysława I, Mieleckiego, Obrońców Tobruku, Orla, Otmuchowska, Pionierów, Plac Kilińskiego, Plac im. Kazimierza Albina Zalewskiego, Plac Sikorskiego, Poniatowskiego, Porzeczkowa, Poznańska, Saperska, Słowicza, Sokola, Ujejskiego, Witkiewicza, Własta, Wyczółkowskiego
20 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Nyska 11 Biała Nyska stały Nie SOŁECTWA: Biała Nyska, Iława, Morów, Podkamień, Przełęk
21 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 16a Koperniki stały Tak SOŁECTWA: Koperniki, Siestrzechowice
22 Świetlica Wiejska, 36 Hajduki Nyskie stały Tak SOŁECTWO : Hajduki Nyskie
23 Świetlica Wiejska, 79b Kępnica stały Tak SOŁECTWO : Kępnica
24 Świetlica Wiejska, 45 Wyszków Śląski stały Nie SOŁECTWA : Konradowa, Kubice, Wyszków Śląski
25 Świetlica Wiejska, 120a Domaszkowice stały Nie SOŁECTWO : Domaszkowice
26 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 127 Niwnica stały Nie SOŁECTWO : Niwnica
27 Świetlica Wiejska, 110 Wierzbięcice stały Nie SOŁECTWO : Wierzbięcice
28 Świetlica Wiejska, 40 Lipowa stały Nie SOŁECTWO : Lipowa
29 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Kolejowa 5 Goświnowice stały Tak SOŁECTWO : Goświnowice
30 Świetlica Wiejska, Wiśniowa 1 Jędrzychów stały Nie SOŁECTWO ; Jędrzychów
31 Świetlica Wiejska, 70 Radzikowice stały Nie SOŁECTWA : Radzikowice, Sękowice
32 Świetlica Wiejska, 2F Skorochów stały Tak SOŁECTWA : Głębinów, Skorochów
33 Świetlica Wiejska, 169 Złotogłowice stały Nie SOŁECTWA : Hanuszów, Regulice, Rusocin, Złotogłowice, Złotogłowice-Rochów (przysiółek)
34 Szpital im. Siostry Marii Merkert w Nysie, ul. Bohaterów Warszawy 23 Nysa szpital Nie Szpital im. Siostry Marii Merkert w Nysie
35 Zakład Karny w Nysie, ul. Kościuszki 4a Nysa zakład karny Nie Zakład Karny w Nysie
36 Dom Pomocy Społecznej w Kopernikach, 17 Koperniki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Zespół Przedszkoli w Otmuchowie, ul. Władysława Łokietka 10 Otmuchów stały Tak Miasto Otmuchów-ulice: Akacjowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława, Krzywoustego, Dąbrówki, Grodkowska, Grunwaldzka, Fabryczna, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Klematisów, Klonowa, Konwaliowa, Kościuszki, Krokusowa, Królowej Jadwigi, Kwiatowa, Mieszka I, Piastowska, Plac Dzierżonia, Różana, Sikorskiego, Wiejska, Władysława Łokietka.
2 Liceum Ogólnokształcące w Otmuchowie, ul. Krakowska 36 Otmuchów stały Nie Miasto Otmuchów-ulice: Agatowa, Bolesława Prusa, Diamentowa, Kolejowa, Koralowa, Lipowa, Młyńska, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Norwida, Osiedle Lata Kwiatów, Perłowa, Plażowa, Rubinowa, Słoneczna, Sportowa, Szafirowa, Warszawska, Wjazdowa.
3 Urząd Miejski w Otmuchowie, ul. Zamkowa 6 Otmuchów stały Tak Miasto Otmuchów-ulice: Cicha, Krakowska, Ks. mjra Stefana Ufryjewicza, Lompy, Orkana, Plac Jana Pawła II, Roosevelta, Rynek, Reymonta, Smolenia, Szkolna, Św. Karola Boromeusza, Wrocławska, Zamkowa, Żeromskiego
4 Kino, Rynek 7 Otmuchów stały Tak Miasto Otmuchów-ulice: Agrestowa, Aroniowa, Borówkowa, Gruszkowa, Jagodowa, Jeżynowa, Józefa Chełmońskiego, Kossaka, 1 Maja, Malinowa, Matejki, Mickiewicza, Mostowa, Opolska, Parkowa, Pigwowa, Porzeczkowa, Stawowa, Śliwicka, Torowa, Truskawkowa, Wałowa, Winogronowa, Wiśniowa, Wyspiańskiego, Żurawinowa
5 Zespół Przedszkoli w Otmuchowie, Jagiełły 3 Otmuchów stały Tak Miasto Otmuchów-ulice: Nyska, Ogrodowa, Powstańców Śląskich, Traugutta
6 Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej w Otmuchowie, Jagiełły 54 Otmuchów stały Nie Miasto Otmuchów-ulice: Czesława Miłosza, Jagiełły, Leśna, Henryka Sienkiewicza, Pałacowa, Radosna, Spacerowa, Spokojna, Sienkiewicza, Tęczowa, Wesoła, Wspólna
7 Świetlica w Otmuchowie, Kalinowa 7 Otmuchów stały Tak Miasto Otmuchów-ulice: Brzozowa, Czereśniowa, Dębowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Magnoliowa, Modrzewiowa, Morelowa, Orzechowa, Róży Wiatrów, Topolowa, Szosa Jaworowa
8 Szkoła Podstawowa w Grądach, 32 Grądy stały Tak Sołectwa: Goraszowice, Grądy z przysiółkami Laskowice i Pasieki, Rysiowice, Malerzowice Małe, Siedlec, Suszkowice, Ulanowice
9 Świetlica Wiejska w Maciejowicach, 15 Maciejowice stały Tak Sołectwa: Janowa, Maciejowice z przysiółkiem Grodziszcze, Starowice
10 Świetlica Wiejska w Piotrowicach Nyskich, 19 Piotrowice Nyskie stały Tak Sołectwa: Jasienica Górna, Piotrowice Nyskie z przysiółkiem Krakówkowice, Meszno, Ratnowice
11 Szkoła Podstawowa w Kałkowie, 61a Kałków stały Tak Sołectwa: Broniszowice, Kałków, Zwanowice
12 Świetlica wiejska w Łące, 65a Łąka stały Tak Sołectwa: Jodłów, Łąka
13 Świetlica wiejska w Jarnołtowie, 92 Jarnołtów stały Nie Sołectwa: Jarnołtów, Kijów, Nadziejów z przysiółkiem Kamienna Góra
14 Budynek byłej szkoły świetlica wiejska w Bukowie, 92 Buków stały Nie Sołectwa: Buków, Kwiatków, Wierzbno z przysiółkiem Zwierzyniec
15 Szkoła Podstawowa w Ligocie Wielkiej, Ligota Wielka stały Nie Sołectwa: Lasowice, Ligota Wielka, Lubiatów
1 Przedszkole Publiczne Nr 3, ul. Młyńska 23 Paczków stały Tak Miasto Paczków ulice: 3 - Maja, Jana Matejki, Miraszewskiego, Młyńska, Piastowska, Pocztowa, Sikorskiego, Słowackiego, Staszica Miasto Paczków, ulice: Armii Krajowej, Cisiecka, Dworcowa, Kolejowa, Krótka, Moniuszki, Mostowa, Składowa, Wrocławska
2 Zespół Szkół, ul. Kołłątaja 9 Paczków stały Nie Miasto Paczków ulice: gen. Augusta Fieldorfa "Nila", gen. Stefana Grota-Roweckiego, Górnicza, Górska, Kościuszki, mjr Hieronima Dekutowskiego, Robotnicza, rtm. Witolda Pileckiego, Wesoła, Miasto Paczków ulice: Daszyńskiego, Kołłątaja, Kościelna, Krasińskego, Narutowicza
3 Dom Plastyka, ul. Rynek 20 Paczków stały Tak Miasto Paczków ulice: Plater, Rynek, Miasto Paczków ulice: Akacjowa, Bartosza, Jagiellońska, Klonowa, Kwiatowa, Ogrodowa, Różana, Sienkiewicza, Słoneczna, Spacerowa, Widokowa, Wiśniowa
4 Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Wojska Polskiego 43 Paczków stały Nie Miasto Paczków ulice: 1 - Maja, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Okrzei, Osiedle Fryderyka Chopina, Radosna, Spokojna, Wincentego Witosa, Miasto Paczków ulice: Mickiewicza, Miodowa, Kopernika, Wojska Polskiego, Miasto Paczków ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Jana Kochanowskiego, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej, Polna, Poniatowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Władysława Reymonta, Żeromskiego
5 Wiejski Dom Kultury, 85 Dziewiętlice stały Tak Sołectwo Dziewiętlice
6 Przedszkole Publiczne, 37 Gościce stały Nie Sołectwo Gościce
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 94 Kamienica stały Nie Sołectwo Kamienica od nr 66 do końca
8 Przedszkole Publiczne, 108a Stary Paczków stały Tak Sołectwa: Stary Paczków, Wilamowa
9 Wiejski Dom Kultury, 11 Trzeboszowice stały Nie Sołectwa: Frydrychów, Ścibórz, Trzeboszowice
10 Świetlica Wiejska, 52a Ujeździec stały Tak Sołectwo Ujeździec
11 Świetlica Wiejska, 31A Unikowice stały Tak Sołectwa: Lisie Kąty, Unikowice
12 Wiejski Dom Ludowy, 38 Kozielno stały Tak Sołectwo Kozielno
13 Wiejski Dom Kultury, 92 Kamienica stały Tak Sołectwo Kamienica od nr 1 do nr 65a
14 Zespół Opieki Zdrowotnej Nysa-Szpital Paczków, ul. Staszica 3 Paczków szpital Nie Zespół Opieki Zdrowotnej Nysa-Szpital Paczków
1 Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławicach, 38 Pakosławice stały Tak Sołectwa: Pakosławice, Strobice
2 Świetlica w Biechowie, 8a Biechów stały Tak Sołectwa : Biechów, Smolice, Rzymiany, Przysiółki: Godkowice, Radowice
3 Świetlica we Frączkowie, 1B Frączków stały Nie Sołectwa: Bykowice, Goszowice, Korzękwice, Przysiółki: Frączków, Naczków, Śmiłowice
4 Szkoła Podstawowa w Prusinowicach, ul. Szkolna 9 Prusinowice stały Nie Sołectwo: Prusinowice
5 Szkoła Podstawowa w Nowakach, 45 Nowaki stały Nie Sołectwa: Nowaki, Słupice. Przysiółek Spiny
6 Świetlica w Reńskiej Wsi, 49 Reńska Wieś stały Tak Sołectwo Reńska Wieś
1 Szkoła Podstawowa w Skoroszycach (sala Nr 20), ul. Braterstwa Broni 9 Skoroszyce stały Tak Sołectwa Brzeziny, Czarnolas, Giełczyce, Mroczkowa
2 Szkoła Podstawowa w Chróścinie (sala Nr 4), ul. Szkolna 1 Chróścina stały Nie Sołectwo Chróścina Ulice: Boczna, Cicha, Dolna, Drzewna, Kasztanowa, Kolejowa, Kroszyńska, Krótka, Leśna, Mała, Nyska, Ogrodowa, Osiedle Zacisze, Parkowa, Polna, Równa, Róż, Słoneczna, Sportowa, Stara, Stawowa, Szkolna, Topolowa. Sołectwo Pniewie
3 Szkoła Podstawowa w Sidzinie, ul. Radziechowska 3 Sidzina stały Tak Sołectwo Sidzina
4 Filia Szkoły Podstawowej w Makowicach, 61 Makowice stały Nie Sołectwo Makowice
5 Szkoła Podstawowa w Chróścinie (świetlica szkolna), Szkolna 1 Chróścina stały Nie Sołectwo Chróścina: Osiedle Tumbewa. Sołectwo Stary Grodków
6 Szkoła Podstawowa w Skoroszycach (świetlica szkolna), Braterstwa Broni 9 Skoroszyce stały Tak Sołectwo Skoroszyce

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina: Nysa 10 46 392 7 84
0.0000020000Nr 2 gmina: Głuchołazy 4 19 909 6 36
0.0000030000Nr 3 gminy: Otmuchów, Paczków 5 21 557 7 47
0.0000040000Nr 4 gminy: Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce 6 24 581 7 52
Podsumowanie 25 112 439 27 219

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 12 6 7 8 33
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 12 6 7 8 33
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 6 5 8 31
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018” KWW „RAZEM DLA POWIATU 2018” 12 6 7 8 33
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ KWW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 12 6 7 7 32
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" KW STOWARZYSZENIE FORUM SAMORZĄDOWE 2002 12 6 7 8 33
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO KWW LIGA POWIATU NYSKIEGO 12 7 5 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 46 238 23 002 22 985 49.71% 0.04971
22 183 96.51% 0.09651
Tak
2 20 015 9 083 9 079 45.36% 0.04536
8 716 96.00% 0.096
Tak
3 21 585 11 705 11 699 54.20% 0.0542
10 842 92.67% 0.09267
Tak
4 24 468 11 410 11 390 46.55% 0.04655
10 575 92.84% 0.09284
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 157 33 13.68% 0.01368
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 380 33 16.02% 0.01602
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 569 31 24.03% 0.02403
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018” 7 102 33 13.58% 0.01358
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 8 005 32 15.30% 0.0153
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 6 515 33 12.45% 0.01245
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO 2 588 24 4.95% 0.00495

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 157 33 4 13.68% 0.01368
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 380 33 4 16.02% 0.01602
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 569 31 8 24.03% 0.02403
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018” 7 102 33 3 13.58% 0.01358
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 8 005 32 3 15.30% 0.0153
Tak
16 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 6 515 33 3 12.45% 0.01245
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO 2 588 24 0 4.95% 0.00495
Nie

Rada Powiatu w Nysie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 JAMRÓZ Tadeusz 604 2.72% 0.00272
Nie
1 2 2 BARSKA Jolanta Danuta 913 4.12% 0.00412
Tak
1 2 3 BARCIK Józef Piotr 189 0.85% 0.00085
Nie
1 2 4 TORUŃSKI Krzysztof 312 1.41% 0.00141
Nie
1 2 5 ZIEMNIK Józefa Halina 91 0.41% 0.00041
Nie
1 2 6 KACZMARCZYK Grażyna Lucyna 266 1.20% 0.0012
Nie
1 2 7 ZAWADZKA Stanisława Natalia 40 0.18% 0.00018
Nie
1 2 8 POPIEL Izabela Ewa 22 0.10% 0.0001
Nie
1 2 9 LUTECKA Maria 124 0.56% 0.00056
Nie
1 2 10 ZALEWSKI Zygmunt Albin 34 0.15% 0.00015
Nie
1 2 11 KORZEKWA Zbigniew Roman 42 0.19% 0.00019
Nie
1 2 12 JUSZCZYK Aleksander Andrzej 76 0.34% 0.00034
Nie
1 4 1 PALIMĄKA Daniel Rafał 1 407 6.34% 0.00634
Tak
1 4 2 ARANOWICZ Mirosław Tomasz 808 3.64% 0.00364
Nie
1 4 3 SAMBORSKI Grzegorz 850 3.83% 0.00383
Tak
1 4 4 SZAFRANIEC Ireneusz Jan 169 0.76% 0.00076
Nie
1 4 5 KOWALCZYK Renata Elżbieta 118 0.53% 0.00053
Nie
1 4 6 SINIAWA Urszula Magdalena 126 0.57% 0.00057
Nie
1 4 7 FUTOMA-MUSIOŁ Alicja 90 0.41% 0.00041
Nie
1 4 8 WOJCIESZCZAK-MATEJA Ewa Teresa 26 0.12% 0.00012
Nie
1 4 9 BAJTEK-BEJCZUK Magdalena Justyna 55 0.25% 0.00025
Nie
1 4 10 JANOS Mariusz Mieczysław 63 0.28% 0.00028
Nie
1 4 11 CZUCZMAN Małgorzata Beata 184 0.83% 0.00083
Nie
1 4 12 TARAPATA Piotr Grzegorz 125 0.56% 0.00056
Nie
1 10 1 ŻUKOWSKA-JACYKOWSKA Maria Magdalena 1 167 5.26% 0.00526
Tak
1 10 2 WAWRYCZUK Kazimierz Władysław 411 1.85% 0.00185
Nie
1 10 3 ROZUMEK Kazimierz Jan 1 085 4.89% 0.00489
Tak
1 10 4 SZEWCZUK Henryk Władysław 613 2.76% 0.00276
Nie
1 10 5 CHABIŃSKA Elżbieta Sylwia 293 1.32% 0.00132
Nie
1 10 6 CHWALENIA Jacek Krzysztof 781 3.52% 0.00352
Tak
1 10 7 LECH Krystian Andrzej 94 0.42% 0.00042
Nie
1 10 8 RZEPECKA Katarzyna 101 0.46% 0.00046
Nie
1 10 9 NOWAK Anna Julia 100 0.45% 0.00045
Nie
1 10 10 MAZAŃSKI Rafał Andrzej 126 0.57% 0.00057
Nie
1 10 11 GORSKA Maria Paulina 71 0.32% 0.00032
Nie
1 10 12 KUROWSKI Janusz Leon 241 1.09% 0.00109
Nie
1 14 1 GALLA Wincenty Antoni 471 2.12% 0.00212
Nie
1 14 2 JAZIENICKI Tomasz Mariusz 568 2.56% 0.00256
Tak
1 14 3 KANONOWICZ Jan 175 0.79% 0.00079
Nie
1 14 4 BLACHARSKA Aneta Maria 128 0.58% 0.00058
Nie
1 14 5 GABIS Elżbieta Teresa 171 0.77% 0.00077
Nie
1 14 6 ROGULSKI Stanisław 227 1.02% 0.00102
Nie
1 14 7 ROBEL Bartłomiej Tadeusz 107 0.48% 0.00048
Nie
1 14 8 GRZYBOWSKA Izabela Jadwiga 138 0.62% 0.00062
Nie
1 14 9 FERENC Urszula Cecylia 143 0.64% 0.00064
Nie
1 14 10 KAPERA-BASOŃ Joanna Alicja 134 0.60% 0.0006
Nie
1 14 11 ŚWIGOST Henryk 78 0.35% 0.00035
Nie
1 14 12 DUNAJ Radosław Łukasz 83 0.37% 0.00037
Nie
1 15 1 BOBAK Piotr Paweł 1 849 8.34% 0.00834
Tak
1 15 2 ZWARDOŃ Wojciech Michał 435 1.96% 0.00196
Nie
1 15 3 BURSKA Joanna Małgorzata 545 2.46% 0.00246
Tak
1 15 4 MARUK Anna Maria 497 2.24% 0.00224
Nie
1 15 5 SKAŁUBA-FILIPOW Zofia Kazimiera 74 0.33% 0.00033
Nie
1 15 6 CZABANOWSKI Adam Marian 310 1.40% 0.0014
Nie
1 15 7 NACIASTA Danuta 168 0.76% 0.00076
Nie
1 15 8 KULPA Krzysztof Stanisław 121 0.55% 0.00055
Nie
1 15 9 BRZĄKAŁA Szymon Roman 109 0.49% 0.00049
Nie
1 15 10 LICHOŃ Marcin Albin 154 0.69% 0.00069
Nie
1 15 11 CHARYTANOWICZ Jerzy 150 0.68% 0.00068
Nie
1 15 12 STYCHNO Urszula Halina 174 0.78% 0.00078
Nie
1 16 1 FUJARCZUK Adam 811 3.66% 0.00366
Tak
1 16 2 PYZIAK Andrzej Dariusz 221 1.00% 0.001
Nie
1 16 3 ŁUŻNY Mieczysław 270 1.22% 0.00122
Nie
1 16 4 WALAWENDER Ryszard 118 0.53% 0.00053
Nie
1 16 5 GRUBIAK Alicja 54 0.24% 0.00024
Nie
1 16 6 TYCZKA Jacek Jan 95 0.43% 0.00043
Nie
1 16 7 TURNIAK Ewa Jolanta 44 0.20% 0.0002
Nie
1 16 8 SOWA Gabriela Jadwiga 39 0.18% 0.00018
Nie
1 16 9 PIĘCH Dariusz Stanisław 256 1.15% 0.00115
Nie
1 16 10 SOSULSKA Irena Maria 106 0.48% 0.00048
Nie
1 16 11 KAMIŃSKA Monika Dorota 37 0.17% 0.00017
Nie
1 16 12 NOWICKI Piotr Stanisław 23 0.10% 0.0001
Nie
1 17 1 WĄSOWICZ-HOŁOTA Danuta Anna 564 2.54% 0.00254
Nie
1 17 2 JANUSZ Maciej Michał 119 0.54% 0.00054
Nie
1 17 3 SANOCKA Elżbieta Barbara 159 0.72% 0.00072
Nie
1 17 4 LICHOSIK Jerzy Józef 26 0.12% 0.00012
Nie
1 17 5 ZUBRZYCKA Czesława 72 0.32% 0.00032
Nie
1 17 6 WIERDAK Tadeusz 127 0.57% 0.00057
Nie
1 17 7 CIELEŃ Elżbieta Jadwiga 55 0.25% 0.00025
Nie
1 17 8 ZALESKA-SIKORSKA Mirosława Jolanta 19 0.09% 9.0E-5
Nie
1 17 9 JANCZAK Piotr Marcin 29 0.13% 0.00013
Nie
1 17 10 MRUK Aleksandra Stefania 19 0.09% 9.0E-5
Nie
1 17 11 MATEJASZEK Arkadiusz Piotr 22 0.10% 0.0001
Nie
1 17 12 SKALNY Mariusz Stanisław 72 0.32% 0.00032
Nie
2 2 1 GUNIA Grzegorz Leszek 375 4.30% 0.0043
Nie
2 2 2 ZAPIÓR Janusz Wojciech 736 8.44% 0.00844
Tak
2 2 3 RZESZUTKO Wanda Krystyna 103 1.18% 0.00118
Nie
2 2 4 BUKOWIEC Monika 59 0.68% 0.00068
Nie
2 2 5 MATYJA Małgorzata 41 0.47% 0.00047
Nie
2 2 6 KOWAL Ryszard 110 1.26% 0.00126
Nie
2 4 1 KANARSKI Jacek Jerzy 523 6.00% 0.006
Nie
2 4 2 SZYMKOWICZ Paweł Andrzej 1 043 11.97% 0.01197
Tak
2 4 3 MAŚLAŃCZYK Agata Agnieszka 141 1.62% 0.00162
Nie
2 4 4 RUDECKI Grzegorz Tadeusz 258 2.96% 0.00296
Nie
2 4 5 STRUZIK Grażyna Bożena 134 1.54% 0.00154
Nie
2 4 6 JANKOWSKA Joanna Ewa 60 0.69% 0.00069
Nie
2 10 1 KAMIŃSKI Henryk Mieczysław 733 8.41% 0.00841
Tak
2 10 2 AUGUSTYN Halina Iwona 329 3.77% 0.00377
Nie
2 10 3 KĘDROŃ Piotr 227 2.60% 0.0026
Nie
2 10 4 KARUGA Beata Anna 171 1.96% 0.00196
Nie
2 10 5 MYTNIK Marek Janusz 60 0.69% 0.00069
Nie
2 10 6 BORTNICZUK Grażyna 640 7.34% 0.00734
Tak
2 14 1 PACHOTA Jan 553 6.34% 0.00634
Nie
2 14 2 OŻÓG Antoni 117 1.34% 0.00134
Nie
2 14 3 JAROSZ Krystyna Anna 98 1.12% 0.00112
Nie
2 14 4 GRUBIAK Marzena Ewa 126 1.45% 0.00145
Nie
2 14 5 KOPACZYŃSKA Maria Helena 120 1.38% 0.00138
Nie
2 14 6 DROBEK Kamil Wojciech 51 0.59% 0.00059
Nie
2 15 1 PLESZCZAK Szymon Jakub 595 6.83% 0.00683
Nie
2 15 2 LUDWA Marzena Beata 142 1.63% 0.00163
Nie
2 15 3 PUZIA Beata Alina 100 1.15% 0.00115
Nie
2 15 4 LISOWSKA Magdalena 79 0.91% 0.00091
Nie
2 15 5 MENCEL Marcin Tomasz 20 0.23% 0.00023
Nie
2 15 6 WYDRA Piotr Henryk 50 0.57% 0.00057
Nie
2 16 1 DUNAJ Jerzy Zenon 541 6.21% 0.00621
Nie
2 16 2 CHROBAK Piotr 148 1.70% 0.0017
Nie
2 16 3 ŻUREK Lilla Maria 88 1.01% 0.00101
Nie
2 16 4 GAWLIK Jolanta 43 0.49% 0.00049
Nie
2 16 5 ROGUCKA Maria 61 0.70% 0.0007
Nie
2 16 6 GRZELAK Krzysztof Mieczysław 41 0.47% 0.00047
Nie
3 2 1 BIŁOBRAN Czesław 873 8.05% 0.00805
Tak
3 2 2 CHRONOWSKA Elżbieta Stanisława 108 1.00% 0.001
Nie
3 2 3 TOKARCZYK Zbigniew Tadeusz 95 0.88% 0.00088
Nie
3 2 4 PRZEWROCKA Dorota Izabela 39 0.36% 0.00036
Nie
3 2 5 GIŻA Urszula Maria 115 1.06% 0.00106
Nie
3 2 6 KOCIUBIŃSKA Katarzyna Ewa 80 0.74% 0.00074
Nie
3 2 7 PODRUCZNY Leszek Wiktor 70 0.65% 0.00065
Nie
3 4 1 NOSAL Teresa Grażyna 826 7.62% 0.00762
Tak
3 4 2 ŚMIETANKA Magdalena Adelajda 70 0.65% 0.00065
Nie
3 4 3 ŻAK Leszek Andrzej 149 1.37% 0.00137
Nie
3 4 4 ERM Krzysztof Grzegorz 22 0.20% 0.0002
Nie
3 4 5 GRZYCH Ireneusz Stanisław 21 0.19% 0.00019
Nie
3 4 6 DUDEK Anna 53 0.49% 0.00049
Nie
3 4 7 KRAUS Adam Robert 73 0.67% 0.00067
Nie
3 10 1 KARNAŚ Zbigniew Józef 854 7.88% 0.00788
Tak
3 10 2 GÓRSKA Danuta 423 3.90% 0.0039
Nie
3 10 3 MUCHA Marek Władysław 441 4.07% 0.00407
Nie
3 10 4 ŁUSZCZ Marta Anna 280 2.58% 0.00258
Nie
3 10 5 JANCZAR Piotr Krzysztof 329 3.03% 0.00303
Nie
3 14 1 WOŹNIAK Piotr Jan 1 196 11.03% 0.01103
Tak
3 14 2 PIEKARSKI Piotr Józef 183 1.69% 0.00169
Nie
3 14 3 MICHAEL Zdzisław Kazimierz 88 0.81% 0.00081
Nie
3 14 4 SZELĄG Wanda Monika 100 0.92% 0.00092
Nie
3 14 5 KUROWSKA Małgorzata Joanna 153 1.41% 0.00141
Nie
3 14 6 SOSZEK Jarosław Waldemar 138 1.27% 0.00127
Nie
3 14 7 KORZEC Kinga Maria 96 0.89% 0.00089
Nie
3 15 1 STĘPKOWSKI Paweł Michał 416 3.84% 0.00384
Nie
3 15 2 WYCZAŁKOWSKI Bogdan Andrzej 687 6.34% 0.00634
Tak
3 15 3 MAJKA Zbigniew 213 1.96% 0.00196
Nie
3 15 4 GALICA Łukasz Marian 240 2.21% 0.00221
Nie
3 15 5 KRÓTKIEWICZ Ewa 30 0.28% 0.00028
Nie
3 15 6 POMIETŁO Janina Franciszka 114 1.05% 0.00105
Nie
3 15 7 BUDNIK Magdalena Beata 48 0.44% 0.00044
Nie
3 16 1 MAMALA Henryk 281 2.59% 0.00259
Nie
3 16 2 WILCZEK Mieczysław Bolesław 297 2.74% 0.00274
Nie
3 16 3 STACHERA Józef Stanisław 317 2.92% 0.00292
Nie
3 16 4 GRABOWSKA-HOC Sylwia Małgorzata 21 0.19% 0.00019
Nie
3 16 5 GRABOWSKA Stanisława 25 0.23% 0.00023
Nie
3 16 6 GRYGLAS Krystyna Rozalia 43 0.40% 0.0004
Nie
3 16 7 CZAPIGA Wiesław 125 1.15% 0.00115
Nie
3 17 1 KORNAŚ Sebastian Łukasz 697 6.43% 0.00643
Nie
3 17 2 PŁACZEK Damian Dawid 80 0.74% 0.00074
Nie
3 17 3 PAWLINÓW Ewa Karolina 82 0.76% 0.00076
Nie
3 17 4 BEDNARZ Renata Małgorzata 85 0.78% 0.00078
Nie
3 17 5 NAPIERACZ Radosław Grzegorz 121 1.12% 0.00112
Nie
3 17 6 BORYS Ewa Stanisława 30 0.28% 0.00028
Nie
3 17 7 MICHALISZYN Dorota Agnieszka 15 0.14% 0.00014
Nie
4 2 1 LEWIŃSKA Bożena Zofia 516 4.88% 0.00488
Tak
4 2 2 SUROWIECKI Zbigniew Józef 475 4.49% 0.00449
Nie
4 2 3 BARAN Alina Maria 330 3.12% 0.00312
Nie
4 2 4 KŁAKOWICZ Irena 70 0.66% 0.00066
Nie
4 2 5 HOŁYŃSKA Marianna 46 0.43% 0.00043
Nie
4 2 6 PAMUŁA Zdzisław 104 0.98% 0.00098
Nie
4 2 7 WALICHIEWICZ Józef 16 0.15% 0.00015
Nie
4 2 8 RZEPKA Helena 83 0.78% 0.00078
Nie
4 4 1 WIERZCHOWIEC Jan Wojciech 213 2.01% 0.00201
Nie
4 4 2 PAWŁOWSKI Krzysztof Dariusz 286 2.70% 0.0027
Nie
4 4 3 ADAM Piotr Jan 94 0.89% 0.00089
Nie
4 4 4 DZIERŻA Anna Danuta 69 0.65% 0.00065
Nie
4 4 5 SOKOŁOWSKI Józef Andrzej 94 0.89% 0.00089
Nie
4 4 6 SZELWACH Urszula Marianna 86 0.81% 0.00081
Nie
4 4 7 DAWIDOWICZ Monika Elżbieta 52 0.49% 0.00049
Nie
4 4 8 ABRAM Joanna Beata 92 0.87% 0.00087
Nie
4 10 1 WYLĘŻEK Damian Eugeniusz 914 8.64% 0.00864
Tak
4 10 2 KRUCZKIEWICZ Andrzej Leszek 631 5.97% 0.00597
Tak
4 10 3 SKAŁECKA Bogumiła Joanna 265 2.51% 0.00251
Nie
4 10 4 SKOWROŃSKI Przemysław 458 4.33% 0.00433
Nie
4 10 5 WDOWIKOWSKA Barbara Renata 141 1.33% 0.00133
Nie
4 10 6 STACHOŃ Konstanty Michał 180 1.70% 0.0017
Nie
4 10 7 MAJ Kamila 219 2.07% 0.00207
Nie
4 10 8 MAGDIJ Małgorzata 191 1.81% 0.00181
Nie
4 14 1 FIGIEL Włodzimierz Antoni 385 3.64% 0.00364
Tak
4 14 2 ZIÓŁKOWSKA-WOŹNY Anna Edyta 284 2.69% 0.00269
Nie
4 14 3 CZARNECKA Małgorzata 151 1.43% 0.00143
Nie
4 14 4 LIPKA Marek Aleksander 232 2.19% 0.00219
Nie
4 14 5 OSIŃSKI Zdzisław 166 1.57% 0.00157
Nie
4 14 6 KLIŚ Tomasz 81 0.77% 0.00077
Nie
4 14 7 KOPCISZ Ewelina Maria 176 1.66% 0.00166
Nie
4 14 8 JAMRÓZ Krzysztof 185 1.75% 0.00175
Nie
4 15 1 MISIURA Jadwiga Stanisława 326 3.08% 0.00308
Nie
4 15 2 SYPOSZ Magdalena Anna 132 1.25% 0.00125
Nie
4 15 3 TRZCIŃSKA Krystyna Stefania 57 0.54% 0.00054
Nie
4 15 4 GABRYEL Adam Bernard 14 0.13% 0.00013
Nie
4 15 5 BOJKOWSKA Joanna Anna 75 0.71% 0.00071
Nie
4 15 6 WAJS Michał Andrzej 27 0.26% 0.00026
Nie
4 15 7 OPARA Zygfryd Walenty 54 0.51% 0.00051
Nie
4 16 1 JASKOT Janusz Roman 602 5.69% 0.00569
Tak
4 16 2 MARTYNA Zdzisław 351 3.32% 0.00332
Nie
4 16 3 LIPKA Stanisław Jan 173 1.64% 0.00164
Nie
4 16 4 JAGUSZ Krzysztof 265 2.51% 0.00251
Nie
4 16 5 DERKACZ Łukasz Mateusz 138 1.30% 0.0013
Nie
4 16 6 GOŃCZOWSKA Lidia Michalina 52 0.49% 0.00049
Nie
4 16 7 WŁUDYGA Agnieszka Magdalena 85 0.80% 0.0008
Nie
4 16 8 KORZENIOWSKA Danuta Gabriela 744 7.04% 0.00704
Tak
4 17 1 MAŁACHA Jacek Władysław 65 0.61% 0.00061
Nie
4 17 2 PIĘK Krzysztof Wojciech 58 0.55% 0.00055
Nie
4 17 3 WIERZBIŃSKA Kamila 28 0.26% 0.00026
Nie
4 17 4 DUSZYŃSKA Karolina Marzena 13 0.12% 0.00012
Nie
4 17 5 ŁĘKAWSKA Ewelina Wioletta 31 0.29% 0.00029
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Nyski - ogółem 10 174 117 133 894 112 439 121 4 5
Gminy ogółem 9 149 113 133 894 112 439 121 4 5
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 44 8 78 472 66 301 56 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 55 422 46 138 65 4 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 27 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 52 2
Ogółem 79 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 219 104 47% 115 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 357 172 48% 185 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 262 102 39% 160 61%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 3 30% 7 70%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 15 3 20% 12 80%
Ogółem 838 378 45% 460 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 49 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 47 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 49 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 44 48
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 59 23 39% 36 61%
30-39 200 100 50% 100 50%
40-59 371 173 47% 198 53%
60+ 208 82 39% 126 61%
Ogółem 838 378 45% 460 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 7 1 14% 6 86%
40-59 14 4 29% 10 71%
60+ 4 1 25% 3 75%
Ogółem 25 6 24% 19 76%