Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 9 023
Wyborców 7 604
Obwodów 11
  • Wybory do Rady Miejskiej w Korfantowie
  • Wybory Burmistrza Korfantowa
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Rynek 10 Korfantów stały Tak miasto: Korfantów
2 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Czesława Niemena, ul. Adama Mickiewicza 1 Korfantów stały Tak sołectwa: Kuropas, Niesiebędowice, Myszowice, Wielkie Łąki, Rynarcice, Puszyna, Rączka, Piechocice, Stara Jamka, Włostowa.
3 Świetlica Wiejska, 29 Kuźnica Ligocka stały Tak sołectwa: Borek i Kuźnica Ligocka
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 239 Przechód stały Nie sołectwo: Przechód
5 Świetlica Wiejska, 152 a Rzymkowice stały Tak Sołectwo : Rzymkowice
6 Świetlica Wiejska, 55 Przydroże Małe stały Nie sołectwa: Pleśnica, Przydroże Małe i Przydroże Wielkie
7 Ścinawski Ośrodek Integracji Społecznej, ul. Rynek 45c Ścinawa Mała stały Tak sołectwo: Ścinawa Mała
8 Wiejski Dom Kultury, ul. Nyska 21 Ścinawa Nyska stały Nie sołectwa: Ścinawa Nyska, Jegielnica, Gryżów, Węża
9 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Włodary stały Nie sołectwo: Włodary
10 Dom Pomocy Społecznej "Maria", 3 Maja 2 Korfantów dom pomocy społecznej Nie miasto: Korfantów
11 Opolskie Centrum Rehabilitacji, Wyzwolenia 11 Korfantów szpital Nie miasto: Korfantów

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Korfantów ulice: 3 Maja, Cmentarna, Dolna, Fabryczna, Jana Kilińskiego, Lipowa, Łąkowa, Na Grobli, Niemodlińska, Nowa, Nyska, Opolska, Piastowska, Poprzeczna, Powstańców Śląskich, Stawowa, Szkolna, Ulianówka, Wyzwolenia 1 737 3 3
0.0000020000Nr 2 Miasto Korfantów ulice: Marii Dąbrowskiej, Działkowa, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Zygmunta Krasińskiego, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Prudnicka, Bolesława Prusa, Zygmunta Rumla, Rzemieślnicza, Juliusza Słowackiego, Targowa, Gabrieli Zapolskiej. 1 521 1 1
0.0000030000Nr 3 Miasto Korfantów ulice: Długa, Grodzka, Tadeusza Kościuszki, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Krótka, Ogrodowa, Parkowa, Plac Wolności, Władysława Reymonta, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Spacerowa, Zielna, Stefana Żeromskiego 1 420 1 1
0.0000040000Nr 4 Sołectwa : Kuropas, Niesiebędowice, Myszowice, Wielkie Łąki, Rynarcice 1 605 2 2
0.0000050000Nr 5 Sołectwa: Puszyna, Rączka 1 390 1 1
0.0000060000Nr 6 Sołectwa: Piechocice, Stara Jamka, Włostowa 1 670 3 3
0.0000070000Nr 7 Sołectwa: Borek, Kuźnica Ligocka 1 487 2 2
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Przechód 1 619 2 2
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Rzymkowice 1 442 1 1
0.0000100000Nr 10 Sołectwa: Pleśnica, Przydroże Małe, Przydroże Wielkie 1 445 1 1
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Ścinawa Mała 1 604 2 2
0.0000120000Nr 12 Sołectwa: Ścinawa Nyska, Jegielnica 1 497 1 1
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Gryżów 1 244 1 1
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Węża 1 340 2 2
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Włodary 1 583 1 1
Podsumowanie 15 7 604 24 24

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 5
18 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" KW STOWARZYSZENIE FORUM SAMORZĄDOWE 2002 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ KWW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 1 1 2
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GACEK KWW PIOTRA GACEK 1 1
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARY KAMIŃSKIEJ KWW BARBARY KAMIŃSKIEJ 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 WÓJCIK Janusz Kazimierz 53 wyższe KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" Kuźnica Ligocka

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 573 262 263 45.90% 0.0459
256 97.34% 0.09734
Tak
2 Bez głosowania Nie
3 Bez głosowania Nie
4 608 239 239 39.31% 0.03931
236 98.74% 0.09874
Tak
5 Bez głosowania Nie
6 673 250 250 37.15% 0.03715
243 97.20% 0.0972
Tak
7 487 161 161 33.06% 0.03306
154 95.65% 0.09565
Tak
8 620 226 226 36.45% 0.03645
216 95.58% 0.09558
Tak
9 Bez głosowania Nie
10 Bez głosowania Nie
11 604 234 234 38.74% 0.03874
223 95.30% 0.0953
Tak
12 Bez głosowania Nie
13 Bez głosowania Nie
14 340 156 156 45.88% 0.04588
156 100.00% 0.1
Tak
15 Bez głosowania Nie

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 111 2 7.48% 0.00748
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 333 4 22.44% 0.02244
18 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 736 6 49.60% 0.0496
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 92 2 6.20% 0.0062
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GACEK 123 1 8.29% 0.00829
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARY KAMIŃSKIEJ 89 1 6.00% 0.006

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 111 2 3 7.48% 0.00748
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 333 4 1 22.44% 0.02244
18 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 736 6 9 49.60% 0.0496
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ 92 2 0 6.20% 0.0062
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GACEK 123 1 1 8.29% 0.00829
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARY KAMIŃSKIEJ 89 1 1 6.00% 0.006

Rada Miejska w Korfantowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 HUZAR Ryszard 112 43.75% 0.04375
Nie
1 18 18 DZIEDZIC Dariusz Ryszard 119 46.48% 0.04648
Tak
1 19 19 BUCZKOWSKA Maria Ilona 25 9.77% 0.00977
Nie
2 18 18 NASIENNIAK Stanisław Bez głosowania Tak
3 18 18 ŻABIŃSKI Mariusz Janusz Bez głosowania Tak
4 10 10 DYK Marcin Kazimierz 91 38.56% 0.03856
Nie
4 18 18 ZAWADZKI Damian Jan 145 61.44% 0.06144
Tak
5 18 18 BYCZKOWSKI Bernard Andrzej Bez głosowania Tak
6 18 18 KIERPAL Henryk 87 35.80% 0.0358
Nie
6 19 19 MAŁACHOWSKA Aleksandra Anna 67 27.57% 0.02757
Nie
6 21 21 KAMIŃSKA Barbara 89 36.63% 0.03663
Tak
7 10 10 RACZEK Klaudia Beata 37 24.03% 0.02403
Nie
7 18 18 DUŚ Ryszard Jan 117 75.97% 0.07597
Tak
8 10 10 BLADOWSKI Grzegorz 93 43.06% 0.04306
Nie
8 20 20 GACEK Piotr Józef 123 56.94% 0.05694
Tak
9 18 18 PRZYKLENK Dominika Magdalena Bez głosowania Tak
10 2 2 MISZCZAK Janina Bez głosowania Tak
11 2 2 BANDUROWSKI Piotr Henryk 93 41.70% 0.0417
Nie
11 18 18 JANIK Anna Maria 130 58.30% 0.0583
Tak
12 2 2 KULIG Grażyna Wiesława Bez głosowania Tak
13 2 2 MAŚLANKA Urszula Bez głosowania Tak
14 2 2 PĘPEK Mateusz 18 11.54% 0.01154
Nie
14 18 18 OLSZA Stanisław Andrzej 138 88.46% 0.08846
Tak
15 10 10 ŁANKOWSKA Renata Katarzyna Bez głosowania Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Głosy za % głosów za Głosy przeciw Wybrany
1 WÓJCIK Janusz Kazimierz 53 wyższe Kuźnica Ligocka, 2654 92.80% 206 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Rynek 10 Korfantów stały 1 492 705 706 47.32% 0.04732
694 98.30%
2 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Czesława Niemena, ul. Adama Mickiewicza 1 Korfantów stały 1 671 645 644 38.54% 0.03854
639 99.22%
3 Świetlica Wiejska, 29 Kuźnica Ligocka stały 487 161 161 33.06% 0.03306
161 100.00%
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 239 Przechód stały 620 226 226 36.45% 0.03645
218 96.46%
5 Świetlica Wiejska, 152 a Rzymkowice stały 442 147 147 33.26% 0.03326
146 99.32%
6 Świetlica Wiejska, 55 Przydroże Małe stały 445 174 174 39.10% 0.0391
171 98.28%
7 Ścinawski Ośrodek Integracji Społecznej, ul. Rynek 45c Ścinawa Mała stały 604 234 234 38.74% 0.03874
228 97.44%
8 Wiejski Dom Kultury, ul. Nyska 21 Ścinawa Nyska stały 1 081 358 358 33.12% 0.03312
349 97.49%
9 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Włodary stały 583 250 250 42.88% 0.04288
246 98.40%
10 Dom Pomocy Społecznej "Maria", 3 Maja 2 Korfantów dom pomocy społecznej 21 8 8 38.10% 0.0381
7 87.50%
11 Opolskie Centrum Rehabilitacji, Wyzwolenia 11 Korfantów szpital 3 1 1 33.33% 0.03333
1 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 9 023 7 604 11 1