Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 57 133
Wyborców 44 927
Obwodów 37
  • Wybory do Rady Miejskiej w Wieliczce
  • Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce, ul. Moniuszki 1 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Śródmieście ulice: Franciszka Aywasa; Stefana Batorego; Bednarka; osiedle Boża Wola; Boża Wola; Fryderyka Chopina-numery parzyste; Jana Mikołaja Daniłowicza-numery nieparzyste; Edwarda Dembowskiego-od 1 do 7 numery nieparzyste i od 2 do 4 numery parzyste; Księdza Zygmunta Goliana; Górnicza-od 1 do 13 numery nieparzyste i od 2 do 4 numery parzyste; Górsko-numery nieparzyste; Aleja im. Jana Pawła II; Kazimierza Janickiego; Jana Kilińskiego; Brata Maurycego Kołacza; Mikołaja Kopernika-od 2 do 6 numery parzyste; Brata Alojzego Kosiby; Plac Kościuszki; Królowej Jadwigi; Kuczkiewicza; Legionów; Bolesława Limanowskiego; Adama Mickiewicza; Stanisława Moniuszki; Marszałka Józefa Piłsudskiego-od 1 do 69 numery nieparzyste; Pocztowa; Powstania Warszawskiego; Władysława Reymonta; Rynek Górny; Seraf; Henryka Sienkiewicza-od 1 do 33 numery nieparzyste i od 2 do 44 numery parzyste; Władysława Sikorskiego; Plac Mieczysława Skulimowskiego; Juliusza Słowackiego-od 1 do końca numery nieparzyste i od 2 do 20 numery parzyste; Bolesława Szpunara; Plac Św. Krzyża; Wąska; Zamkowa; Żwirki i Wigury; Dr Tomasz Żywca.
2 Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne "Solne Miasto" w Wieliczce, ul. Kościuszki 15 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Zdrojowe ulice: Czubinów; Jana Mikołaja Daniłowicza-numery parzyste; Edwarda Dembowskiego-od 9 do końca numery nieparzyste i od 6 do końca numery parzyste; Garbarska; Górska; Górsko-numery parzyste; Janińska; Jasna; Józefa Jedynaka-numery nieparzyste; Klaśnieńska; Mikołaja Kopernika-numery nieparzyste; Tadeusza Kościuszki-od 1 do 19; Krótka; Jana Matejki; Nowy Świat; Ogrodowa; Park Kingi; Park Mickiewicza; Rożnowska; Aleja Solidarności; Stroma; Szpitalna; Wiejska; Stefana Żeromskiego.
3 Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce, ul. Asnyka 40 Wieliczka stały Nie Miasto Wieliczka: osiedle Ogrodowe ulice: Fryderyka Chopina-numery nieparzyste; kard. Andrzeja Deskura; Dobczycka; Do Świdówki; Gdowska; Bartosza Głowackiego; Górnicza-od 6 do końca numery parzyste i od 15 do końca numery nieparzyste; Stanisława Jagielskiego; Mikołaja Kopernika-od 8 do końca numery parzyste; Lednicka; Stanisława Lema; Władysława Łokietka; Mietniowska; Miodowa; Nad Stawem; Nowa; Juliana Ordona; Polna; Powstania Styczniowego; Kazimierza Pułaskiego; Solarskiego; Józefa Sowińskiego; F. Surówki-Brzegowskiego; Świętego Sebastiana; Włodzimierza Tetmajera; Wierzynka; Piotra Wysockiego; Stanisława Wyspiańskiego; Złota; Mikołaja Zyblikiewicza; Stanisława Żółkiewskiego.
4 Przedszkole Samorządowe nr 5 w Wieliczce, ul. Wincentego Pola 23 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Sienkiewicza, Asnyka, Wincentego Pola-Wschód ulice: Asnyka-parzyste; Marszałka Józefa Piłsudskiego-od 95 do końca numery nieparzyste; Wincentego Pola.
5 Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce, os. Sienkiewicza 14 Wieliczka stały Nie Miasto Wieliczka: osiedle Sienkiewicza, Asnyka, Wincentego Pola-Zachód ulice: Asnyka-numery nieparzyste; osiedle Adama Asnyka; Alfonsa Długosza; Marszałka Józefa Piłsudskiego-od 71 do 93 numery nieparzyste; Mierżączka; Mieszczańska; Juliusza Słowackiego-od 22 do końca numery parzyste; Henryka Sienkiewicza-od 35 do końca numery nieparzyste i od 46 do końca numery parzyste; osiedle Henryka Sienkiewicza.
6 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wieliczce, ul. Piłsudskiego 20 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Lekarka ulice: Armi Krajowej; Batalionów Chłopskich; Braci B i W. Kordulów; Brzozowa; Bukowa; Czarnochowska-numery nieparzyste; Graniczna; Artura Grottgera; Grunwaldzka; Gwarków; Jagiellońska; Jodłowa; Kazimierza Wielkiego; Jana Kochanowskiego; Tadeusza Korpala; Mała; Na Stoku; Niecała; Niepołomska; Mikołaja Marchewy; Osiedlowa; Piękna; Marszałka Józefa Piłsudskiego-od 42 do końca numery parzyste; Politechniczna; Księcia Józefa Poniatowskiego; Poprzeczna; Prasołów; Tadeusza Rejtana; Skarbnika; Piotra Skargi; Spokojna; Świerkowa; Urocza; Warzycka; Wierzbowa; Willowa; Zajazdowa; Zakole; Zaułek; Zielna.
7 Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce, ul. Piłsudskiego 18 Wieliczka stały Nie Miasto Wieliczka: osiedle Zadory ulice: Bogucka-od 1 do 15 numery nieparzyste i od 2 do 20 numery parzyste; Kazimierza Brodzińskiego; Czarnochowska-numery parzyste; Kazimierza Gurgula; Marii Konopnickiej; Józefa Kraszewskiego; Łąkowa-od 1 do 23 numery nieparzyste i numer 2; Gabriela Narutowicza; Orzechowa; Marszałka Józefa Piłsudskiego-od 2 do 40 numery parzyste; Bolesława Prusa; Reformacka-od 1 do 25 i od 41 do końca numery nieparzyste, i od 2 do 26 numery parzyste; Henryka Siemiradzkiego; Szkolna; Widok; Wygoda-od 1 do 13 numery nieparzyste i od 2 do 24 numery parzyste;
8 Świetlica Środowiskowa w Wieliczce, ul. Reformacka 76 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Bogucice ulice: Bogucka-od 17 do końca numery nieparzyste i od 22 do końca numery parzyste; Dębowa; Długa; Klonowa; Łąkowa-od 25 do końca numery nieparzyste i od 4 do końca numery parzyste; Pasternik; Przesmyk; Reformacka-od 27 do 39 numery nieparzyste i od 28 do końca numery parzyste; Spadowa; Topolowa; Winnicka; Wygoda-od 15 do końca numery nieparzyste i od 26 do końca numery parzyste; Za Torem; Zbożowa; Źródlana.
9 Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne "Solne Miasto" w Wieliczce, ul. Kościuszki 15 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego ulice: Karola Demczuka; Józefa Jedynaka-numery parzyste; Tadeusza Kościuszki-od 20 do końca; osiedle Tadeusza Kościuszki; Krakowska-numery nieparzyste i od 2 do 12 numery parzyste; Krakowska Boczna; Kubusia Puchatka; osiedle Przyszłość; osiedle Karola Szymanowskiego.
10 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wieliczce, ul. Krzyszkowicka 18 Wieliczka stały Tak Miasto Wieliczka: osiedle Krzyszkowice-Północ ulice: Akacjowa; Chabrowa; Kaczeńce; Krakowska-od 14 do końca numery parzyste; Krzyszkowicka-od 31 do końca; Leśna; Łany; Magnoliowa; Modrzewiowa; Ochota; Parkowa; Podleśna; Różana; Słoneczna; Zacisze.
11 Dom Osiedlowy w Wieliczce, ul. Krzyszkowicka 5c Wieliczka stały Nie Miasto Wieliczka: osiedle Krzyszkowice-Południe ulice: Bajeczna, Bolesława Chrobrego: Henryka IV Probusa; Władysława Jagiełły; Jaśminowa; Kasztanowa; Kopce; Krzyszkowicka-od 1 do 30; Lipowa; Mieszka I; Podgórska; Sadowa; Sobótki; Solna; Strzelców Wielickich; Świętej Barbary; Świętej Kingi; Bolesława Wstydliwego.
12 Szkoła Podstawowa w Sierczy, 428 Siercza stały Tak Sołectwo: Siercza
13 Świetlica Środowiskowa w Sygneczowie, 260 Sygneczów stały Tak Sołectwa: Grabówki, Sygneczów
14 Szkoła Podstawowa w Golkowicach, 454 Golkowice stały Nie Sołectwo: Golkowice
15 Świetlica Środowiskowa w Janowicach, 402 Janowice stały Tak Sołectwo: Janowice
16 Szkoła Podstawowa w Podstolicach, 204 Podstolice stały Nie Sołectwo: Podstolice
17 Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, 605 Koźmice Wielkie stały Tak Sołectwo: Koźmice Wielkie numery od 1 do 400
18 Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, 605 Koźmice Wielkie stały Tak Sołectwa: Koźmice Wielkie numery od 401 do końca, Koźmice Małe
19 Szkoła Podstawowa w Byszycach, 1 Byszyce stały Nie Sołectwo: Byszyce
20 Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, 168 Gorzków stały Nie Sołectwa: Gorzków, Jankówka
21 Szkoła Podstawowa w Raciborsku, 71 Raciborsko stały Tak Sołectwo: Raciborsko
22 Szkoła Podstawowa w Grajowie, 177 Grajów stały Tak Sołectwo: Grajów
23 Świetlica Środowiskowa w Mietniowie, 353 Mietniów stały Tak Sołectwo: Mietniów
24 Wiejski Dom Kultury w Pawlikowicach, 71 Pawlikowice stały Nie Sołectwa: Pawlikowice, Rożnowa
25 Szkoła Podstawowa w Grajowie lokalizacja w Dobranowicach, 121 Dobranowice stały Nie Sołectwo: Dobranowice
26 Dom Strażaka w Chorągwicy, 140 Chorągwica stały Tak Sołectwo: Chorągwica
27 Świetlica Środowiskowa w Lednicy Górnej, 451 Lednica Górna stały Tak Sołectwo: Lednica Górna
28 Świetlica Środowiskowa w Sułkowie, 467 Sułków stały Tak Sołectwo: Sułków
29 Wiejski Dom Kultury w Małej Wsi, 303 Mała Wieś stały Nie Sołectwo: Mała Wieś
30 Wiejski Dom Kultury w Strumianach, 254 Strumiany stały Tak Sołectwo: Strumiany
31 Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich, 190 Wegrzce Wielkie stały Tak Sołectwo: Węgrzce Wielkie
32 Szkoła Podstawowa w Grabiu, 2 Grabie stały Nie Sołectwo: Grabie
33 Dom Ludowy w Brzegach, 234 Brzegi stały Tak Sołectwo: Brzegi
34 Świetlica Środowiskowa w Kokotowie, 730 Kokotów stały Tak Sołectwo: Kokotów
35 Dom Strażaka w Zabawie, 340 Zabawa stały Tak Sołectwo: Zabawa
36 Dom Ludowy w Śledziejowicach, 4 Śledziejowice stały Tak Sołectwo: Śledziejowice
37 Dom Ludowy w Czarnochowicach, 150 Czarnochowice stały Nie Sołectwo: Czarnochowice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Wieliczka-Osiedla: Bogucice; Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego; Krzyszkowice; Lekarka; Sienkiewicza, Asnyka, Wincentego Pola; Śródmieście; Zadory; Zdrojowe; 8 16 103 6 51
0.0000020000Nr 2 Sołectwa: Byszyce; Dobranowice; Golkowice; Gorzków; Grabówki; Grajów; Jankówka; Janowice; Koźmice Małe; Koźmice Wielkie; Mietniów; Pawlikowice; Podstolice; Raciborsko; Rożnowa; Siercza; Sygneczów. 8 14 939 4 35
0.0000030000Nr 3 Miasto Wieliczka-Osiedle: Ogrodowe. Sołectwa: Brzegi; Chorągwica; Czarnochowice; Grabie; Kokotów; Lednica Górna; Mała Wieś; Strumiany; Sułków; Śledziejowice; Węgrzce Wielkie; Zabawa. 7 13 885 4 33
Podsumowanie 23 44 927 14 119

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 10 9 29
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 5 5 6 16
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 10 9 29
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA KOZIOŁA KWW ARTURA KOZIOŁA 10 10 9 29
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI” KWW „NIEZALEŻNI” 10 10
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WIELICZKI KWW FORUM WIELICZKI 6 6

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 KORDULA Joanna Ewa 42 wyższe KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Nowoczesna Mietniów
2 KOZIOŁ Artur Stanisław 50 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA KOZIOŁA Wieliczka
3 RUSECKA Urszula Beata 52 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Wieliczka

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 16 085 8 864 8 864 55.11% 0.05511
8 661 97.71% 0.09771
Tak
2 14 938 7 815 7 815 52.32% 0.05232
7 598 97.22% 0.09722
Tak
3 13 886 7 656 7 656 55.13% 0.05513
7 434 97.10% 0.0971
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 501 29 19.00% 0.019
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 796 16 3.36% 0.00336
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 999 29 29.54% 0.02954
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA KOZIOŁA 10 352 29 43.69% 0.04369
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI” 873 10 3.68% 0.00368
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WIELICZKI 172 6 0.73% 0.00073

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 501 29 4 19.00% 0.019
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 796 16 0 3.36% 0.00336
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 999 29 8 29.54% 0.02954
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA KOZIOŁA 10 352 29 11 43.69% 0.04369
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI” 873 10 0 3.68% 0.00368
Nie
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WIELICZKI 172 6 0 0.73% 0.00073
Nie

Rada Miejska w Wieliczce - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 LIZAK Bogdan Marek 871 10.06% 0.01006
Tak
1 4 2 CZAJKA Barbara Elżbieta 369 4.26% 0.00426
Tak
1 4 3 MURZYN Jan Józef 226 2.61% 0.00261
Nie
1 4 4 PURGACZ Tomasz 64 0.74% 0.00074
Nie
1 4 5 MIKA Anna Aleksandra 90 1.04% 0.00104
Nie
1 4 6 KONOPKA Liliana Karolina 231 2.67% 0.00267
Nie
1 4 7 UHRYŃSKI Andrzej 109 1.26% 0.00126
Nie
1 4 8 KLASA Czesław Marek 78 0.90% 0.0009
Nie
1 4 9 GAWLIK Joanna Dorota 87 1.00% 0.001
Nie
1 4 10 OCHOŃSKI Łukasz Andrzej 68 0.79% 0.00079
Nie
1 8 1 KAMIŃSKI Krzysztof 192 2.22% 0.00222
Nie
1 8 2 SZUMIEC Łukasz Mikołaj 62 0.72% 0.00072
Nie
1 8 3 MŁYŃSKA Iwona Kinga 34 0.39% 0.00039
Nie
1 8 4 GOŁDYN Mariusz Adam 18 0.21% 0.00021
Nie
1 8 5 GRABOWSKA-SKOWRON Beata Maria 16 0.18% 0.00018
Nie
1 10 1 ROEHLICH Michał Janusz 652 7.53% 0.00753
Tak
1 10 2 KLIMCZYK Piotr Paweł 555 6.41% 0.00641
Tak
1 10 3 BOCHEŃSKA Aleksandra Stanisława 147 1.70% 0.0017
Nie
1 10 4 KRYSA Paweł 285 3.29% 0.00329
Tak
1 10 5 SIEMCZONEK Piotr Stanisław 180 2.08% 0.00208
Nie
1 10 6 CICHOŃ Inga Iwona 181 2.09% 0.00209
Nie
1 10 7 DOBRZYŃSKI Marian Maciej 110 1.27% 0.00127
Nie
1 10 8 JAKUBIAK Agata 116 1.34% 0.00134
Nie
1 10 9 JARMOŁOWSKA Monika Agnieszka 66 0.76% 0.00076
Nie
1 10 10 MIKUŁA Dominik Szymon 101 1.17% 0.00117
Nie
1 16 1 KOZIOŁ Artur Stanisław 1 142 13.19% 0.01319
Tak
1 16 2 PTAK Piotr 387 4.47% 0.00447
Tak
1 16 3 SIKORA Elżbieta 324 3.74% 0.00374
Tak
1 16 4 SŁOWIK Marek Paweł 227 2.62% 0.00262
Nie
1 16 5 ROGALSKA Agnieszka Anna 190 2.19% 0.00219
Nie
1 16 6 TUTEJA-KRYSA Maria Aniela 92 1.06% 0.00106
Nie
1 16 7 KOWALCZYK Andrzej 106 1.22% 0.00122
Nie
1 16 8 SROKA Damian Piotr 60 0.69% 0.00069
Nie
1 16 9 STARZEC Angelika Maria 56 0.65% 0.00065
Nie
1 16 10 KRUPA Piotr Andrzej 124 1.43% 0.00143
Nie
1 17 1 MARZEC Piotr Franciszek 305 3.52% 0.00352
Nie
1 17 2 FIC Zbigniew Stanisław 386 4.46% 0.00446
Nie
1 17 3 BANIA Krystyna 37 0.43% 0.00043
Nie
1 17 4 MROCZEK Jolanta Bożena 32 0.37% 0.00037
Nie
1 17 5 HULL Aneta Magdalena 10 0.12% 0.00012
Nie
1 17 6 SENKOWSKA Jolanta 12 0.14% 0.00014
Nie
1 17 7 MITKA Jadwiga Janina 16 0.18% 0.00018
Nie
1 17 8 KOZIOŁ Dariusz Józef 24 0.28% 0.00028
Nie
1 17 9 SZYLKIEWICZ Bogusław Roman 13 0.15% 0.00015
Nie
1 17 10 MATYKIEWICZ Małgorzata Grażyna 38 0.44% 0.00044
Nie
1 18 1 BRAHMI Kamil 50 0.58% 0.00058
Nie
1 18 2 SZPATOWICZ Estera Rozalia 10 0.12% 0.00012
Nie
1 18 3 GRZYWACZ Mirosław Krzysztof 46 0.53% 0.00053
Nie
1 18 4 ROZWADOWSKI Piotr Jacek 36 0.42% 0.00042
Nie
1 18 5 BRAHMI Irena 10 0.12% 0.00012
Nie
1 18 6 DUDEK Grażyna 20 0.23% 0.00023
Nie
2 4 1 KORDULA Joanna Ewa 598 7.87% 0.00787
Tak
2 4 2 JAROSIK Kamil Robert 89 1.17% 0.00117
Nie
2 4 3 BORKOWSKA Barbara Maria 47 0.62% 0.00062
Nie
2 4 4 KRZYŻOWSKI Piotr Jerzy 25 0.33% 0.00033
Nie
2 4 5 KANTOROWICZ Magdalena Maria 19 0.25% 0.00025
Nie
2 4 6 DZIUBA Piotr 18 0.24% 0.00024
Nie
2 4 7 NEMŚ-MUNIAK Agnieszka Magdalena 80 1.05% 0.00105
Nie
2 4 8 ZĄBEK Sławomir Lesław 5 0.07% 7.0E-5
Nie
2 4 9 MALINOWSKA Jolanta Marta 21 0.28% 0.00028
Nie
2 4 10 DĄBROWSKA-CZAPKIEWICZ Urszula Izabela 43 0.57% 0.00057
Nie
2 8 1 KOSK Andrzej Marek 97 1.28% 0.00128
Nie
2 8 2 GRABOWSKA Monika Agata 23 0.30% 0.0003
Nie
2 8 3 PARUCH Aneta Maria 17 0.22% 0.00022
Nie
2 8 4 ŻAK Grzegorz Wiesław 27 0.36% 0.00036
Nie
2 8 5 LEPIARZ Zbigniew Zygmunt 27 0.36% 0.00036
Nie
2 10 1 PRZETACZEK Małgorzata Dorota 575 7.57% 0.00757
Tak
2 10 2 KUBAS Jan Józef 271 3.57% 0.00357
Nie
2 10 3 WINDAK Kazimierz Tadeusz 393 5.17% 0.00517
Tak
2 10 4 TOPOLSKA Monika Aneta 137 1.80% 0.0018
Nie
2 10 5 WRONA Marcin Andrzej 335 4.41% 0.00441
Nie
2 10 6 WOJDYŁA Tomasz 14 0.18% 0.00018
Nie
2 10 7 KOWAL Anna Barbara 223 2.93% 0.00293
Nie
2 10 8 GABRYŚ Jolanta Józefa 118 1.55% 0.00155
Nie
2 10 9 DZIEDZIC Stanisław 373 4.91% 0.00491
Tak
2 10 10 WENDA Andrzej Stanisław 95 1.25% 0.00125
Nie
2 16 1 ŚLĘCZKA Rafał Czesław 1 019 13.41% 0.01341
Tak
2 16 2 BROŻEK Alojzy 308 4.05% 0.00405
Nie
2 16 3 SENDOR Elżbieta Kinga 362 4.76% 0.00476
Tak
2 16 4 DYRDA Adam 352 4.63% 0.00463
Nie
2 16 5 GAWOR Ludwik 384 5.05% 0.00505
Tak
2 16 6 PACHACZ Bożena Jadwiga 165 2.17% 0.00217
Nie
2 16 7 WOŹNIAK Maria 311 4.09% 0.00409
Nie
2 16 8 HARTABUS Włodzimierz Kazimierz 513 6.75% 0.00675
Tak
2 16 9 MICHALIK Maria Genowefa 312 4.11% 0.00411
Nie
2 16 10 MIKA Agnieszka Anna 202 2.66% 0.00266
Nie
3 4 1 SKOWRONEK Robert Artur 692 9.31% 0.00931
Tak
3 4 2 JANUS Iwona Katarzyna 261 3.51% 0.00351
Nie
3 4 3 MŁYNARCZYK Rafał Sebastian 38 0.51% 0.00051
Nie
3 4 4 BIEDROŃ Alicja Wanda 127 1.71% 0.00171
Nie
3 4 5 KOSZ Wacław Antoni 73 0.98% 0.00098
Nie
3 4 6 BORKOWSKI Jacek Marek 27 0.36% 0.00036
Nie
3 4 7 KSIĄŻEK Kinga Krystyna 59 0.79% 0.00079
Nie
3 4 8 MALINOWSKI Jan Jacek 15 0.20% 0.0002
Nie
3 4 9 CHORĄŻY Dorota Krystyna 71 0.96% 0.00096
Nie
3 8 1 TUREK Artur Marcin 144 1.94% 0.00194
Nie
3 8 2 BABICZ Tomasz Jacek 26 0.35% 0.00035
Nie
3 8 3 WĄSIK Joanna Agata 38 0.51% 0.00051
Nie
3 8 4 KONOPKA Luiza Weronika 35 0.47% 0.00047
Nie
3 8 5 FILICIAK Małgorzata Anna 15 0.20% 0.0002
Nie
3 8 6 GÓRKA Grzegorz Sebastian 25 0.34% 0.00034
Nie
3 10 1 JASTRZĘBSKI Kamil Ireneusz 388 5.22% 0.00522
Tak
3 10 2 SENDOREK Grzegorz Wojciech 381 5.13% 0.00513
Tak
3 10 3 TEPER Adam Andrzej 236 3.17% 0.00317
Nie
3 10 4 BURY Monika Magdalena 251 3.38% 0.00338
Nie
3 10 5 KUCZEK Anna Stanisława 170 2.29% 0.00229
Nie
3 10 6 WOJTAL Joanna Maria 141 1.90% 0.0019
Nie
3 10 7 DUBIEL Zofia Dorota 287 3.86% 0.00386
Nie
3 10 8 KROCHMAL Paweł Andrzej 117 1.57% 0.00157
Nie
3 10 9 UCHACZ Stanisław Piotr 101 1.36% 0.00136
Nie
3 16 1 LURANIEC Tadeusz Marcin 1 124 15.12% 0.01512
Tak
3 16 2 KRASOŃ Małgorzata Maria 356 4.79% 0.00479
Tak
3 16 3 KROCHMAL Krzysztof Czesław 435 5.85% 0.00585
Tak
3 16 4 TWORZYDŁO Maria Krystyna 263 3.54% 0.00354
Nie
3 16 5 SZOSTAK Sebastian Mikołaj 356 4.79% 0.00479
Nie
3 16 6 SKIBSKA Barbara Ewa 286 3.85% 0.00385
Nie
3 16 7 POPIOŁEK Paweł Michał 131 1.76% 0.00176
Nie
3 16 8 ZABAWA Agnieszka Genowefa 298 4.01% 0.00401
Nie
3 16 9 DYGA Andrzej Michał 467 6.28% 0.00628
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KORDULA Joanna Ewa 42 wyższe Mietniów, 3 391 14.07 Nie
2 KOZIOŁ Artur Stanisław 50 wyższe Wieliczka, 13 730 56.99 Tak
3 RUSECKA Urszula Beata 52 wyższe Wieliczka, 6 972 28.94 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce, ul. Moniuszki 1 Wieliczka stały 1 535 847 847 55.18% 0.05518
839 99.06%
2 Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne "Solne Miasto" w Wieliczce, ul. Kościuszki 15 Wieliczka stały 1 081 587 587 54.30% 0.0543
578 98.47%
3 Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce, ul. Asnyka 40 Wieliczka stały 1 467 809 809 55.15% 0.05515
808 99.88%
4 Przedszkole Samorządowe nr 5 w Wieliczce, ul. Wincentego Pola 23 Wieliczka stały 1 636 885 885 54.10% 0.0541
879 99.32%
5 Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce, os. Sienkiewicza 14 Wieliczka stały 1 695 884 884 52.15% 0.05215
869 98.30%
6 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wieliczce, ul. Piłsudskiego 20 Wieliczka stały 2 189 1 277 1 277 58.34% 0.05834
1 266 99.14%
7 Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce, ul. Piłsudskiego 18 Wieliczka stały 1 112 708 708 63.67% 0.06367
699 98.73%
8 Świetlica Środowiskowa w Wieliczce, ul. Reformacka 76 Wieliczka stały 1 265 712 712 56.28% 0.05628
696 97.75%
9 Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne "Solne Miasto" w Wieliczce, ul. Kościuszki 15 Wieliczka stały 2 047 1 009 1 009 49.29% 0.04929
996 98.71%
10 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wieliczce, ul. Krzyszkowicka 18 Wieliczka stały 1 840 995 995 54.08% 0.05408
990 99.50%
11 Dom Osiedlowy w Wieliczce, ul. Krzyszkowicka 5c Wieliczka stały 1 685 960 960 56.97% 0.05697
944 98.33%
12 Szkoła Podstawowa w Sierczy, 428 Siercza stały 1 181 611 611 51.74% 0.05174
602 98.53%
13 Świetlica Środowiskowa w Sygneczowie, 260 Sygneczów stały 1 530 790 790 51.63% 0.05163
778 98.48%
14 Szkoła Podstawowa w Golkowicach, 454 Golkowice stały 1 492 725 725 48.59% 0.04859
720 99.31%
15 Świetlica Środowiskowa w Janowicach, 402 Janowice stały 1 029 541 541 52.58% 0.05258
536 99.08%
16 Szkoła Podstawowa w Podstolicach, 204 Podstolice stały 847 471 471 55.61% 0.05561
465 98.73%
17 Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, 605 Koźmice Wielkie stały 1 262 622 622 49.29% 0.04929
607 97.59%
18 Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, 605 Koźmice Wielkie stały 1 295 712 712 54.98% 0.05498
709 99.58%
19 Szkoła Podstawowa w Byszycach, 1 Byszyce stały 603 381 381 63.18% 0.06318
380 99.74%
20 Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, 168 Gorzków stały 1 129 550 550 48.72% 0.04872
546 99.27%
21 Szkoła Podstawowa w Raciborsku, 71 Raciborsko stały 971 544 544 56.02% 0.05602
538 98.90%
22 Szkoła Podstawowa w Grajowie, 177 Grajów stały 737 352 352 47.76% 0.04776
350 99.43%
23 Świetlica Środowiskowa w Mietniowie, 353 Mietniów stały 864 508 508 58.80% 0.0588
507 99.80%
24 Wiejski Dom Kultury w Pawlikowicach, 71 Pawlikowice stały 1 474 725 725 49.19% 0.04919
716 98.76%
25 Szkoła Podstawowa w Grajowie lokalizacja w Dobranowicach, 121 Dobranowice stały 524 284 284 54.20% 0.0542
282 99.30%
26 Dom Strażaka w Chorągwicy, 140 Chorągwica stały 750 386 386 51.47% 0.05147
385 99.74%
27 Świetlica Środowiskowa w Lednicy Górnej, 451 Lednica Górna stały 1 168 603 603 51.63% 0.05163
595 98.67%
28 Świetlica Środowiskowa w Sułkowie, 467 Sułków stały 1 089 621 621 57.02% 0.05702
613 98.71%
29 Wiejski Dom Kultury w Małej Wsi, 303 Mała Wieś stały 776 431 431 55.54% 0.05554
430 99.77%
30 Wiejski Dom Kultury w Strumianach, 254 Strumiany stały 518 339 339 65.44% 0.06544
336 99.12%
31 Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich, 190 Wegrzce Wielkie stały 1 782 1 058 1 058 59.37% 0.05937
1 049 99.15%
32 Szkoła Podstawowa w Grabiu, 2 Grabie stały 616 359 359 58.28% 0.05828
355 98.89%
33 Dom Ludowy w Brzegach, 234 Brzegi stały 501 288 288 57.49% 0.05749
286 99.31%
34 Świetlica Środowiskowa w Kokotowie, 730 Kokotów stały 1 795 879 879 48.97% 0.04897
874 99.43%
35 Dom Strażaka w Zabawie, 340 Zabawa stały 843 488 488 57.89% 0.05789
486 99.59%
36 Dom Ludowy w Śledziejowicach, 4 Śledziejowice stały 1 447 781 781 53.97% 0.05397
778 99.62%
37 Dom Ludowy w Czarnochowicach, 150 Czarnochowice stały 1 134 613 613 54.06% 0.05406
606 98.86%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 23 3 57 133 44 927 37 1