Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 94 249
Wyborców 76 894
Obwodów 67
  • Wybory do Rady Powiatu Żarskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto lzezknicaMiasto Łęknica 2 15 15 38 38
miasto zzzaryMiasto Żary 23 4 21 24 169
gmina brodyGmina Brody 3 15 15 35 35
gmina jasienzGmina Jasień 4 15 15 53 53
gmina lipinki lzuzzzyckieGmina Lipinki Łużyckie 4 15 15 29 29
gmina lubskoGmina Lubsko 13 15 15 74 74
gmina przewozzGmina Przewóz 3 15 15 29 29
gmina trzebielGmina Trzebiel 5 15 15 31 31
gmina tupliceGmina Tuplice 2 15 15 22 22
gmina zzzaryGmina Żary 8 15 15 28 28

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa w Łęknicy, ul. Wojska Polskiego 19A Łęknica stały Tak Miasto Łęknica
2 Urząd Miejski w Łęknicy, ul. Żurawska 1 Łęknica stały Nie Miasto Łęknica
1 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Staszica 16 Żary stały Nie Adama Asnyka, Batorego, Brzoskwiniowa, Budowlanych, Czereśniowa, Drzymały, Gen. Sowińskiego, Głowackiego, Jacka Malczewskiego, Mikołaja Jakubicy, Hugo Kołłataja, Kilińskiego, Konarskiego, Ludowa, Malinowa, Marcinkowskiego, Morelowa, Juliana Ursyna Niemcewicza, Orkana, Orzechowa, Piastowska, Rejtana, Robotnicza, Skarbowa, Staszica, Stefczyka, Wiśniowa, Zielonogórska
2 Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Bohaterów Getta 19 Żary stały Tak Aleja Jana Pawła II, Bociania, Bohaterów Getta, Józefa Chełmońskiego, Daszyńskiego, Domańskiego, Jęczmienna, Jana Matejki, Wojciecha Kossaka, Kwiatowa, Nadrzeczna, Owsiana, Poznańska, Przepiórek, Pszenna, Ptasia, Rolnicza, Słowicza, Spokojna, Warsztatowa, Zielona, , Żagańska od nr 1 do nr 89, Żurawia, Żytnia
3 Miejskie Przedszkole nr 7, ul. Szymanowskiego 2 Żary stały Nie Czerwonego Krzyża, Ignacego Paderewskiego
4 Szkoła Podstawowa nr 1 wejście od ul. Chopina, ul. Karola Szymanowskiego 8 Żary stały Tak Fryderyka Chopina, Jagiellońska, Krótka, Strzelców, Żabikowska
5 Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Henryka Wieniawskiego 1 Żary stały Nie Feliksa Nowowiejskiego, Georga Philippa Telemanna, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego
6 Szkoła Podstawowa nr 1 wejście od ul. Szymanowskiego, ul. Karola Szymanowskiego 8 Żary stały Tak 17 Lutego, Kazimierza Wielkiego, Karola Kurpińskiego, Moniuszki od nr 21 do nr 62
7 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Broni Pancernej 8 Żary stały Tak Artylerzystów, Broni Pancernej, Legionistów, Lotników, Myśliwska, Moniuszki od nr 1 do nr 20, pl. Inwalidów, Podchorążych, Przeładunkowa, Śródmiejska
8 Liceum Ogólnokształcące, ul. Podwale 16 Żary stały Tak Bolesława Chrobrego, Browarna, Cicha, E. Plater, Jagiełły, Kąpielowa, Mieszka I, Ogrodowa, Osadników Wojskowych, pl. Kaczy Rynek, pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego, pl. Przyjaźni, pl. Rynek, Parkowa, Podwale, Ratuszowa, Traugutta, Wartownicza, Zamkowa, Zaściankowa
9 Miejskie Przedszkole nr 3, ul. 11 Listopada 22 Żary stały Nie 11 Listopada, 1 Maja, Długosza, Fredry, Ks. Ściegiennego, Miła, Obrońców, Partyzantów, Pocztowa, Pokoju, R. Kalinowskiego, siostry Marii Edelburgis, Wrocławska
10 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Partyzantów 9 Żary stały Tak Boya-Żeleńskiego, Józefa Bema, Konopnickiej, Kopernika, Krasińskiego, Kraszewskiego, Zofii Nałkowskiej, Mickiewicza, pl. Wolności, Prusa, Sienkiewicza, Słowackiego, Szpitalna, Władysława Łokietka, Władysława Reymonta, Wyspiańskiego, Zakopiańska, Żeromskiego
11 Lokal gastronomiczny, ul. Zawiszy Czarnego 19 Żary stały Nie Zawiszy Czarnego, Żagańska 100 A i od nr 112 do nr 114
12 Miejskie Przedszkole nr 8, ul. Górnośląska 28 Żary stały Nie Częstochowska, Głogowska, Górnośląska, Katowicka, Kolejowa, Serbska
13 Szkoła Podstawowa nr 5 budynek A, ul. Częstochowska 3 Żary stały Tak K. Baczyńskiego, K. K. Baczyńskiego Marcina Kasprzaka, Zwycięzców
14 Zespół Szkół Budowlanych, ul. Górnośląska 2 Żary stały Tak Chełmska, Gnieźnieńska, Męczenników Oświęcimskich, Radomska, Rzeszowska, Zamojska
15 Szkoła Podstawowa nr 5 budynek B, ul. Częstochowska 3 Żary stały Nie Białostocka, Bukowa, Cegielniana, Fabryczna, Jesienna, Kielecka, Lubelska, Opalowa, Polna, Południowa, Północna, Słoneczna, Szarych Szeregów, Szmaragdowa, Turkusowa, Wiosenna, Zgorzelecka
16 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Okrzei 19 Żary stały Tak Okrzei
17 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gabrieli Zapolskiej 16 Żary stały Tak Władysława Broniewskiego, Adolfa Dygasińskiego, Dolnośląska, Huculska, Irysowa, Kalinowa, Kaszubska, Komuny Paryskiej, Liliowa, Młynarska, Macieja Rataja, Różana, Szkolna, Średnia, Św. Brata Alberta, Witosa, Gabrieli Zapolskiej
18 Świetlica POD "Związkowiec", ul. Tatrzańska 11A Żary stały Tak Bieszczadzka, Izerska, Karkonoska Karpacka, Kujawska, Kurpiowska, Leszczyńska, Lubuska, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Opolska, Pienińska, Podhalańska, Podlaska, Pomorska, Słowiańska, Sudecka, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Warmińska, Wielkopolska, Wileńska
19 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Partyzantów 9 Żary stały Tak Akacjowa, Aleja Wojska Polskiego nr nieparzyste 1A - 29, 91 i nr parzyste 2 - 98A, Alfreda Smoczyka, Botaniczna, Brzozowa, Bronisława Czecha, Dębowa, Dziewina, Gen. Chłopickiego, Gen. Dąbrowskiego, Klonowa, Krucza, Janusza Kusocińskiego, Leśna, Letniskowa, Leonida Teligi Bronisława Malinowskiego, Heleny Marusarzówny, Modrzewiowa, Plac Żwirki i Wigury, Rekreacyjna, Sarnia, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Feliksa Stamma, , Tenisowa, Turystyczna, Wypoczynkowa, Władysława Pytalsińskiego, Źródlana
20 Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Gen. Pułaskiego 4A Żary stały Nie Aleja Wojska Polskiego nr nieparzyste 31 - 89A, nr parzyste 100 - 138, , Gen. Bitnera, Gen. Grota Roweckiego, Gen. Hallera, Gen. Okulickiego, Gen. Pułaskiego, Gen. Sikorskiego Lelewela, Marszowska, Pionierów, Wyzwolenia, Zachodnia, Zacisze, Zjednoczenia, Żołnierska
21 Filia Żarskiego Domu Kultury, ul. Grunwaldzka 3 Żary stały Tak Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Dworcowa, Grunwaldzka, Łąkowa, Na Wzgórzu, Niepodległości, Osadnicza, Powstańców Wielkopolskich, Strażacka, Szklarska, Westerplatte, Wrzosowa
22 105 Szpital Wojskowy-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Przychodnią, Domańskiego 2 Żary szpital Nie Domańskiego
23 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej " Szpital na Wyspie", Pszenna 2 Żary szpital Nie Pszenna
1 Urząd Gminy Brody, Rynek 2 Brody stały Tak Brody Brożek Zasieki Janiszowice
2 Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach, Kilińskiego 9 Brody stały Tak Datyń Jeziory Dolne Suchodół Jeziory Wysokie Marianka Nabłoto Proszów Żytni Młyn Kumiałtowice Koło
3 Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, 82 Biecz stały Nie Jasienica Wierzchno Jałowice Lasek Grodziszcze Biecz
1 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Plac Armii Krajowej 1 Jasień stały Tak miasto JASIEŃ, ulice: Agrestowa, Akacjowa, Błotna. Boczna, Brukowa, Brzozowa, Cicha, Ciemna, Cmentarna, Cegielniana, Dębowa, Działkowa, XX Lecia, Energetyczna, Geodetów, Graniczna, Gazowa, Jana Pawła II, Jasna, Konopnickiej, Konstytucji 3 Maja, Kościelna, Kwiatowa, Korczyka T. ks. , Letnia, Leśna, Lubska, Łąkowa, Mała, Mickiewicza, Mireckiego, Modra, Młynarska, Obrońców, Piątkowskiego, Piwna, Plac Armii Krajowej, Plac Wolności, Podmokła, I Armii, Przemysłowa, Rogali, Rolnicza, Spokojna, Stolarska, Szkolna, Tarnopolska, Tokarska, Wąska, Wilcza, Witosa, Wiśniowa, Zielonogórska, Żwirowa. miejscowości: BUDZIECHÓW, BUDZIECHÓW ul. Spokojna, Budziechów ul. Ogrodowa, MIRKOWICE.
2 Dzienny Dom Pobytu Seniora, ul. Okrzei 9 Jasień stały Nie miasto JASIEŃ, ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Budowlanych, Bociania, Filtrowa, Grzybowa, Jaskółcza, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Kolejowa, Kościuszki, Krucza, Lipowa, Lisia, Ogrodowa, Okrzei, Parkowa, Piaskowa, Podgórna, Polna, Porzeczkowa, Powstańców Warszawskich, Ptasia, Rzeczna, Spacerowa, Strażacka, Sybiraków, Sienkiewicza, Sowia, Sportowa, Tartaczna, Tenisowa, Waryńskiego, Wodna, Wesoła, Zacisze, Żarska, Żeromskiego, Zielna, Żurawia, Żytnia.
3 Szkoła Podstawowa Wicina, 15 Wicina stały Nie miejscowości: BIESZKÓW, GUZÓW, ROZTOKI, WICINA, ZABŁOCIE.
4 Szkoła Podstawowa Golin, 1 Golin stały Tak miejscowości: BRONICE, GOLIN, JABŁONIEC, JARYSZÓW, JASIONNA, JURZYN, LIPSK ŻARSKI, LISIA GÓRA, ŚWIBNA, ZIELENIEC.
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 7 Lipinki Łużyckie stały Tak Boruszyn, Cisowa, Górka, Lipinki Łużyckie, Suchleb, Tyliczki, Zajączek
2 Gminna Biblioteka Publiczna, Lipinki Łużyckie stały Nie Górka, Lipinki Łużyckie
3 Świetlica Wiejska, 26 Grotów stały Tak Grotów
4 Świetlica wiejska, Pietrzyków stały Nie Pietrzyków, Piotrowice, Brzostowa, Sieciejów
1 Urząd Miejski w Lubsku (Ratusz), ul. Plac Wolności 1 Lubsko stały Tak LUBSKO ulice: Aleja Pułaskiego, Czwartaków, Dębowa, Farbiarska, Gdańska, Jasna, Jesionowa, Jodłowa, Kanałowa, Kosynierów, Krakowskie Przedmieście, Krasińskiego, Krótka, Krucza, Letnia, Mickiewicza, Moniuszki, Paderewskiego, Platanowa, Podmokła, Pokoju, Poznańska, Racławicka, Sienkiewicza, Szpitalna, Warszawska, Winogronowa, Zamkowa
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Aleja Niepodległości 2 Lubsko stały Tak LUBSKO ulice: Aleja Niepodległości, Chopina, Chrobrego, Dąbrowskiego, Emilii Plater, Gazowa, Grunwaldzka, Konopnickiej, Kopernika, Kościuszki, Nadrzeczna, Plac Wolności, Reja, Strażacka, Śródmiejska, Tkacka, Zieleniecka
3 Przedszkole Nr 1, ul. Kolejowa 2 Lubsko stały Nie LUBSKO ulice: 1 Maja, 3 Maja, Artyleryjska, Bociania, Botaniczna, Brzoskwiniowa, Budowlanych, Budziszyńska, Ceramiczna, Chmielna, Czołgowa, Dojazdowa, Geodetów, Gliniana, Głowackiego, Hoża, Jaskółcza, Kolejowa, Kosmonautów, Kreślarzy, Kręta, Kwiatowa, Letniskowa, Lisia, Lotnicza, Lubelska, Łanowa, Łąkowa, Łużycka, Ogrodowa, Osiedle Łużyckie, Piastowska, Piwna, Polna, Pomiarowych, Pomorska, Ptasia, Radosna, Robotnicza, Rolnicza, Słoneczna, Słowiańska, Wesoła, Wilcza, Winna, Wiosny Ludów, Włókniarzy, Zielna, Złota, Żabia, Żelazna
4 Zespół Szkół Technicznych, ul. Powstańców Wielkopolskich 2 Lubsko stały Tak LUBSKO ulice: Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Dworzec Południowy, Kasztanowa, Klonowa, Modra, Nowa, Przemysłowa, Stolarska, Sybiraków
5 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Strzelecka 1 Lubsko stały Nie Lubsko ulice: Czesława Miłosza, Grobla, Gronowa, Jagodowa, Jana Kochanowskiego, Jana Raka, Janusza Korczaka, Jarzębinowa, Jaśminowa, Kielecka, Krzywa, Leśna, Łabędzia, Mała, Młodzieżowa, Morelowa, Orzechowa, Piaskowa, Przechodnia, Rajska, Słowackiego, Słowicza, Strzelecka, Śląska, Tenisowa, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Wspólna, Żurawia
6 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Bohaterów 6 Lubsko stały Tak LUBSKO ulice: Aleja Wojska Polskiego, Aleksandra Fredry, Baśniowa, Boczna, Bohaterów, Cypriana Norwida, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Lubuska, Parkowa, Plac Jana Pawła II, Plac Lucjana Grzei, Podgórna, Sportowa, T. Zana, Traugutta, Władysława Reymonta, Wrocławska do nr 55, Zapolskiej, Żeromskiego
7 Lubski Dom Kultury, ul. Plac Jana Pawła II 1 Lubsko stały Tak LUBSKO ulice: Bankowa, Dworzec Towarowy, Działkowa, Henryka Sucharskiego, Hubalczyków, Jasieńska, Kazimierza Złotka, Kilińskiego, Leopolda Staffa, Lipowa, Plac Vlotho, Powstańców Wielkopolskich, S. Skalskiego, Szkolna, Transportowa, Urocza, Wisławy Szymborskiej, Wrocławska od nr 56, Żagańska, Żarska
8 Świetlica wiejska, 49 Mierków stały Nie CHEŁM ŻARSKI, DŁUŻEK, MIERKÓW, OSIEK, RASZYN, TARNÓW, ZIĘBIKOWO, kolonia GAREJA
9 Szkoła Podstawowa, 1 Górzyn stały Tak CHOCICZ, DĄBROWA, GÓRZYN, GRABKÓW, KAŁEK, LUTOL, TYMIENICE, przysiółki: GOZDNO, JANOWICE
10 OSP, 29 Stara Woda stały Nie BIAŁKÓW, CHOCIMEK, MOKRA, STARA WODA, TUCHOLA ŻARSKA, przysiółki: MAŁOWICE, NOWINIEC
11 Dom Pomocy Społecznej, ul. Zamkowa 27 Lubsko stały Tak Dom Pomocy Społecznej w Lubsku obejmujący obiekty: przy ul. Zamkowej 27 oraz przy ul. Pokoju 1A w Lubsku
12 Areszt Śledczy w Lubsku, Nowa 2 Lubsko areszt Śledczy Nie Nowa 2
13 Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, Poznańska 2 Lubsko szpital Nie Powiatowe Centrum Usługowe Sp. z o. o. NZOZ "Szpital na Wyspie" Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Poznańskiej 2 w Lubsku
1 Szkoła Podstawowa, 103 Lipna stały Nie Dobrzyń, Sanice, Sobolice, Jamno, Lipna
2 Sala Sportowa, ul. Świerczewskiego 5 Przewóz stały Tak Bucze, Potok, Przewóz, Straszów
3 Świetlica Wiejska, 49A Piotrów stały Tak Dąbrowa Łuż. , Włochów, Dobrochów, Piotrów, Mielno
1 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Trzebielu, ul. Szkolna 5 Trzebiel stały Tak Bogaczów, Bukowina, Jędrzychowice, Jędrzychowiczki, Kałki, Kamienica nad Nysą Łużycką, Królów, Olszyna, Siedlec, Strzeszowice, Trzebiel
2 Świetlica wiejska, 57 Dębinka stały Nie Chudzowice, Dębinka, Rytwiny
3 Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Niwicy, 17 Niwica stały Nie Chwaliszowice, Gniewoszyce, Jasionów, Karsówka, Łuków, Marcinów, Mieszków, Niwica, Siemiradz, Wierzbiecin, Włostowice
4 Szkoła Podstawowa im. Łuku Mużakowa w Nowych Czaplach, Wolności 6a Nowe Czaple stały Tak Bronowice, Nowe Czaple, Czaple, Przewoźniki, Pustków
5 Szkoła Podstawowa im Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25 Żarki Wielkie stały Tak Buczyny, Stare Czaple, Żarki Małe, Żarki Wielkie
1 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tuplicach, Daszyńskiego 1 Tuplice stały Tak Tuplice, Chełmica, Jagłowice, Łazy, Gręzawa, Cielmów
2 Świetlica Środowiskowa, 22 Drzeniów stały Nie Grabów, Drzeniów, Matuszowice, Czerna, Chlebice, Nowa Rola, Świbinki
1 Remiza Strażacka, Górna 2B Bieniów stały Nie Bieniów, Biedrzychowice Dolne, Dąbrowiec, Włostów
2 Szkoła Podstawowa, 20 Lubanice stały Nie Drożków, Lubanice, Łukawy, Surowa
3 Świetlica Wiejska, Plac Kościelny 19 Mirostowice Dolne stały Tak Łaz, Mirostowice Dolne, Stawnik
4 Szkoła Podstawowa, 40 Olbrachtów stały Tak Bogumiłów, Drozdów, Janików, Miłowice, Mirostowice Górne, Olbrachtów, Rościce, Rusocice
5 Szkoła Podstawowa, 40 Sieniawa Żarska stały Nie Sieniawa Żarska
6 Szkoła Podstawowa, 14 Złotnik stały Tak Kadłubia, Lubomyśl, Złotnik
7 Świetlica Wiejska, 35 Marszów stały Nie Marszów, Olszyniec, Siodło
8 Gimnazjum, 102 Grabik stały Tak Grabik

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Żary 8 29 852 6 60
0.0000020000Nr 2 Lubsko 4 14 835 6 34
0.0000030000Nr 3 Przewóz, Żary gmina, Lipinki Łużyckie 4 14 859 6 35
0.0000040000Nr 4 Brody, Tuplice, Łęknica, Trzebiel, Jasień 5 17 348 6 38
Podsumowanie 21 76 894 24 167

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 6 6 5 27
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 4 5 5 24
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 10 6 6 7 29
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 6 6 7 29
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO KW FORUM SAMORZĄDOWE POW. ŻARSKIEGO 10 6 6 7 29
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT KWW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT 10 6 6 7 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 29 714 14 136 14 130 47.55% 0.04755
13 518 95.67% 0.09567
Tak
2 14 816 7 318 7 300 49.27% 0.04927
6 802 93.18% 0.09318
Tak
3 14 861 7 409 7 399 49.79% 0.04979
6 817 92.13% 0.09213
Tak
4 17 347 8 900 8 892 51.26% 0.05126
8 161 91.78% 0.09178
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 216 27 9.11% 0.00911
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 772 24 16.35% 0.01635
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 5 005 29 14.18% 0.01418
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 070 29 20.03% 0.02003
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO 7 200 29 20.40% 0.0204
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT 7 035 29 19.93% 0.01993

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 216 27 0 9.11% 0.00911
Nie
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 772 24 3 16.35% 0.01635
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 5 005 29 3 14.18% 0.01418
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 070 29 5 20.03% 0.02003
Tak
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO 7 200 29 5 20.40% 0.0204
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT 7 035 29 5 19.93% 0.01993
Tak

Rada Powiatu Żarskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KUMOR-PILARCZYK Izabela Ewa 133 0.98% 0.00098
Nie
1 2 2 DŁUGOSZ Kazimierz Ludwik 48 0.36% 0.00036
Nie
1 2 3 CIECIERSKA Edyta 62 0.46% 0.00046
Nie
1 2 4 LIBNER Aleksandra 44 0.33% 0.00033
Nie
1 2 5 MINUCZYC-ZAPART Karolina 30 0.22% 0.00022
Nie
1 2 6 BUDŹKO Jarosław 109 0.81% 0.00081
Nie
1 2 7 MACEWICZ Wioletta Agata 49 0.36% 0.00036
Nie
1 2 8 SZYMAŃSKI Artur Włodzimierz 44 0.33% 0.00033
Nie
1 2 9 SZULECKI Rafał Tomasz 21 0.16% 0.00016
Nie
1 2 10 MATUSIK Konrad Maciej 74 0.55% 0.00055
Nie
1 4 1 ISSEL Małgorzata Barbara 1 428 10.56% 0.01056
Tak
1 4 2 ŚCIEBURA Włodzimierz Krzysztof 205 1.52% 0.00152
Nie
1 4 3 KAMIŃSKA Wiesława Elżbieta 180 1.33% 0.00133
Nie
1 4 4 BALCEWICZ Artur Ireneusz 113 0.84% 0.00084
Nie
1 4 5 ŁACNY Ewa Maria 269 1.99% 0.00199
Nie
1 4 6 DRZEWIECKA-WILUSZ Kornelia Katarzyna 111 0.82% 0.00082
Nie
1 4 7 SCHÖNBORN Otylia 86 0.64% 0.00064
Nie
1 4 8 MOTYKA Ewa Olga 101 0.75% 0.00075
Nie
1 4 9 KAPUSTA Mateusz 98 0.72% 0.00072
Nie
1 4 10 KORDYLEWSKI Tadeusz Waldemar 356 2.63% 0.00263
Tak
1 5 1 SKOBELSKI Edward 481 3.56% 0.00356
Nie
1 5 2 POGORZELEC Radosław Roman 428 3.17% 0.00317
Nie
1 5 3 LITWINOWICZ Sabina Irena 39 0.29% 0.00029
Nie
1 5 4 WOŁOWICZ Franciszek 676 5.00% 0.005
Tak
1 5 5 PAWŁOW Agnieszka Wanda 27 0.20% 0.0002
Nie
1 5 6 ZDZITOWIECKI Zbigniew Józef 70 0.52% 0.00052
Nie
1 5 7 GEMBARA Teresa Ewa 78 0.58% 0.00058
Nie
1 5 8 SOBKÓW Daniel Marcin 39 0.29% 0.00029
Nie
1 5 9 KASPROLEWICZ Zdzisława Maria 56 0.41% 0.00041
Nie
1 5 10 NIEKAŁO Izabela Agnieszka 152 1.12% 0.00112
Nie
1 10 1 ŁAHUCIK Józef 672 4.97% 0.00497
Tak
1 10 2 NOWAKOWSKI Krzysztof 453 3.35% 0.00335
Nie
1 10 3 CZEKAJŁO Ryszard Zbigniew 272 2.01% 0.00201
Nie
1 10 4 MAZURKIEWICZ Katarzyna Natalia 375 2.77% 0.00277
Nie
1 10 5 MIROŃCZUK Leszek Aleksander 82 0.61% 0.00061
Nie
1 10 6 JAWORSKA Emilia 125 0.92% 0.00092
Nie
1 10 7 CECUŁA Wioletta Elżbieta 50 0.37% 0.00037
Nie
1 10 8 MICHALSKI Jerzy Zbigniew 61 0.45% 0.00045
Nie
1 10 9 DROZD Kazimierz 463 3.43% 0.00343
Tak
1 10 10 KRZYŚKÓW Barbara Renata 216 1.60% 0.0016
Nie
1 11 1 ŁYBA Edward 330 2.44% 0.00244
Nie
1 11 2 FEMLAK Marek 797 5.90% 0.0059
Tak
1 11 3 WROŃSKA Maria Lucyna 127 0.94% 0.00094
Nie
1 11 4 MARKULAK Andrzej Kazimierz 108 0.80% 0.0008
Nie
1 11 5 JURECZKO Jolanta Maria 198 1.46% 0.00146
Nie
1 11 6 ŁYSKAWA Stefan 93 0.69% 0.00069
Nie
1 11 7 NOWAKOWSKA-SOKOŁOWSKA Anna Aleksandra 144 1.07% 0.00107
Nie
1 11 8 ZENGIEL Mirosław 110 0.81% 0.00081
Nie
1 11 9 HUSAR-ZAKOWICZ Grażyna 74 0.55% 0.00055
Nie
1 11 10 TUGA Krzysztof Jan 66 0.49% 0.00049
Nie
1 12 1 NAPIÓRKOWSKI Olaf Krzysztof 1 464 10.83% 0.01083
Tak
1 12 2 ŁOBACZ-BĄCAL Elżbieta 454 3.36% 0.00336
Tak
1 12 3 TABACZYŃSKA Ewa Wioleta 152 1.12% 0.00112
Nie
1 12 4 KROPSKI Jarosław Feliks 167 1.24% 0.00124
Nie
1 12 5 MATYJASEK Jan 216 1.60% 0.0016
Nie
1 12 6 OLCZYK Kamila 131 0.97% 0.00097
Nie
1 12 7 ŻEBROWSKI Roman 109 0.81% 0.00081
Nie
1 12 8 KNAPPE Bożena Cecylia 31 0.23% 0.00023
Nie
1 12 9 BUGANIK Tomasz Jakub 24 0.18% 0.00018
Nie
1 12 10 KĘPIŃSKI Bogdan Wiesław 347 2.57% 0.00257
Nie
2 2 1 WYDRYCH Zbigniew Franciszek 613 9.01% 0.00901
Nie
2 2 2 PAŁĄGIEWICZ Gizelda Elżbieta 58 0.85% 0.00085
Nie
2 2 3 CHYTRY Adam Lucjan 71 1.04% 0.00104
Nie
2 2 4 STEFANISZYN Renata Anna 35 0.51% 0.00051
Nie
2 2 5 KŁOPOCKA Justyna Anna 19 0.28% 0.00028
Nie
2 2 6 KONOWAŁ Krzysztof Kamil 22 0.32% 0.00032
Nie
2 4 1 RUTKOWSKA Honorata Teresa 398 5.85% 0.00585
Nie
2 4 2 KRYCHOWSKI Marcin 275 4.04% 0.00404
Nie
2 4 3 NOWICKA Katarzyna Agnieszka 172 2.53% 0.00253
Nie
2 4 4 NOWAKOWSKI Jacek Łukasz 101 1.48% 0.00148
Nie
2 5 1 HAŚCIŁO Elżbieta 589 8.66% 0.00866
Tak
2 5 2 KRYCHOWSKI Lech Paweł 220 3.23% 0.00323
Nie
2 5 3 SIDELNIK Dariusz 117 1.72% 0.00172
Nie
2 5 4 WALCZAK Anna 61 0.90% 0.0009
Nie
2 5 5 GUTOWSKI Daniel Adam 173 2.54% 0.00254
Nie
2 5 6 GRABOWSKA Natalia Maria 34 0.50% 0.0005
Nie
2 10 1 CZERNIAWSKI Krzysztof Władysław 528 7.76% 0.00776
Tak
2 10 2 NADSKAKUŁA-MAĆKOWIAK Barbara Krystyna 69 1.01% 0.00101
Nie
2 10 3 PABISIAK Lilla Elżbieta 95 1.40% 0.0014
Nie
2 10 4 MIKIELINAS Jolanta Krystyna 45 0.66% 0.00066
Nie
2 10 5 CZAHAJDA Stanisław 132 1.94% 0.00194
Nie
2 10 6 OSSOWSKI Mariusz Krzysztof 480 7.06% 0.00706
Nie
2 11 1 RADZION Józef 837 12.31% 0.01231
Tak
2 11 2 KIELCZYK Justyna Grażyna 57 0.84% 0.00084
Nie
2 11 3 BAKALARZ Andrzej 79 1.16% 0.00116
Nie
2 11 4 JACYSZYN Anna 64 0.94% 0.00094
Nie
2 11 5 STEFAŃSKA Justyna Maria 40 0.59% 0.00059
Nie
2 11 6 NAWROT Hieronim Norbert 252 3.70% 0.0037
Nie
2 12 1 SZAJA Mateusz 256 3.76% 0.00376
Nie
2 12 2 ŁASKARZEWSKA Maria 321 4.72% 0.00472
Tak
2 12 3 GĄSIEWSKI Łukasz 72 1.06% 0.00106
Nie
2 12 4 BAŃDZIAK Irena Emilia 119 1.75% 0.00175
Nie
2 12 5 DĄBROWSKI Marian 128 1.88% 0.00188
Nie
2 12 6 HEKKERT Anna Julita 270 3.97% 0.00397
Nie
3 2 1 MOLIŃSKI Grzegorz Andrzej 371 5.44% 0.00544
Nie
3 2 2 ADAMENKO Krystyna 115 1.69% 0.00169
Nie
3 2 3 CHOMONT Urszula Józefa 108 1.58% 0.00158
Nie
3 2 4 STAROSTA Henryka 67 0.98% 0.00098
Nie
3 2 5 ŚRUTWA Piotr Tadeusz 87 1.28% 0.00128
Nie
3 2 6 SADOWY Kamil Aleksander 85 1.25% 0.00125
Nie
3 4 1 MACIEJEWSKA-DŻUGAŁA Zofia 266 3.90% 0.0039
Nie
3 4 2 WILGA Janina Elżbieta 215 3.15% 0.00315
Nie
3 4 3 SŁUGOCKA Ewa Elżbieta 145 2.13% 0.00213
Nie
3 4 4 GRZEŚKOWIAK Radosław 72 1.06% 0.00106
Nie
3 4 5 ŚMIAŁOWSKI Bogdan Krzysztof 46 0.67% 0.00067
Nie
3 5 1 HAŁABURA Damian Karol 125 1.83% 0.00183
Nie
3 5 2 POGORZELEC Roman Mieczysław 229 3.36% 0.00336
Nie
3 5 3 CHĘĆ Janina 53 0.78% 0.00078
Nie
3 5 4 SŁUGOCKI Franciszek 110 1.61% 0.00161
Nie
3 5 5 GROMNICKA Swietłana 51 0.75% 0.00075
Nie
3 5 6 BAŻAŃSKA Alicja Elżbieta 63 0.92% 0.00092
Nie
3 10 1 CZAJKOWSKI Tomasz 800 11.74% 0.01174
Tak
3 10 2 DECKER Edwin 188 2.76% 0.00276
Nie
3 10 3 KĘDZIOR Julia 107 1.57% 0.00157
Nie
3 10 4 FLAGA Czesław 209 3.07% 0.00307
Nie
3 10 5 JURKOWSKA Elżbieta 174 2.55% 0.00255
Nie
3 10 6 FRANKOWSKA Jolanta Monika 183 2.68% 0.00268
Nie
3 11 1 DYBA Dariusz Jan 669 9.81% 0.00981
Tak
3 11 2 ŁYBA Edward 276 4.05% 0.00405
Nie
3 11 3 BRZYŚKIEWICZ Małgorzata Agata 523 7.67% 0.00767
Tak
3 11 4 SYGUTOWSKA Celina 58 0.85% 0.00085
Nie
3 11 5 GROCHALSKI Mariusz Zbigniew 81 1.19% 0.00119
Nie
3 11 6 JANUS Celina Zofia 114 1.67% 0.00167
Nie
3 12 1 ŚLAWSKA Anna 716 10.50% 0.0105
Tak
3 12 2 SEMENKÓW Danuta 123 1.80% 0.0018
Nie
3 12 3 POLUSIK Krzysztof 69 1.01% 0.00101
Nie
3 12 4 DOMARACKI Henryk Dariusz 154 2.26% 0.00226
Nie
3 12 5 RYBKA Karolina 101 1.48% 0.00148
Nie
3 12 6 CHOMIK Jerzy Krzysztof 64 0.94% 0.00094
Nie
4 2 1 BOJKO Edward Mieczysław 348 4.26% 0.00426
Nie
4 2 2 BARTNICKA Barbara Maria 90 1.10% 0.0011
Nie
4 2 3 KIEROWSKI Krzysztof Jan 180 2.21% 0.00221
Nie
4 2 4 KROMP Gabriela 71 0.87% 0.00087
Nie
4 2 5 OWSIANKA Tadeusz 262 3.21% 0.00321
Nie
4 4 1 DOWHAN Jarosław Grzegorz 571 7.00% 0.007
Tak
4 4 2 POLAK Małgorzata 242 2.97% 0.00297
Nie
4 4 3 AMBROZIAK Iwona 125 1.53% 0.00153
Nie
4 4 4 SENK Krzysztof 86 1.05% 0.00105
Nie
4 4 5 MAKOSZ Marta 111 1.36% 0.00136
Nie
4 5 1 KUŁDOSZ Wiktor 487 5.97% 0.00597
Tak
4 5 2 RAFALSKI Rafał 402 4.93% 0.00493
Nie
4 5 3 CYGAN Jadwiga 60 0.74% 0.00074
Nie
4 5 4 TWARDA Monika 85 1.04% 0.00104
Nie
4 5 5 MAGIEROWSKI Krzysztof Waldemar 42 0.51% 0.00051
Nie
4 5 6 WALTER Kamila 30 0.37% 0.00037
Nie
4 5 7 FIEDKIEWICZ Aleksander 28 0.34% 0.00034
Nie
4 10 1 GÓRSKI Sebastian Krzysztof 559 6.85% 0.00685
Tak
4 10 2 CHWIEDZIUK Stefan 228 2.79% 0.00279
Nie
4 10 3 CHMIEL Janusz 140 1.72% 0.00172
Nie
4 10 4 KROMP Mirosława 128 1.57% 0.00157
Nie
4 10 5 KOMINEK Marian 20 0.25% 0.00025
Nie
4 10 6 STOLIŃSKA Iwona Justyna 96 1.18% 0.00118
Nie
4 10 7 MUKOID Bożena Grażyna 120 1.47% 0.00147
Nie
4 11 1 KONIECZNA Wioletta Barbara 566 6.94% 0.00694
Nie
4 11 2 RYGIEL Artur Sławomir 412 5.05% 0.00505
Nie
4 11 3 ŁUCZYŃSKA Katarzyna 342 4.19% 0.00419
Nie
4 11 4 BIAŁKOWSKA Olga Zofia 102 1.25% 0.00125
Nie
4 11 5 MOSTOWSKI Krzysztof Roman 19 0.23% 0.00023
Nie
4 11 6 KASOWSKI Grzegorz Krzysztof 91 1.12% 0.00112
Nie
4 11 7 RUDNICKI Michał 571 7.00% 0.007
Tak
4 12 1 MAZURKIEWICZ Roman 590 7.23% 0.00723
Tak
4 12 2 SZAFRAŃSKI Benedykt Sylwester 153 1.87% 0.00187
Nie
4 12 3 KAMIŃSKA-PRENETA Aneta Andżelika 229 2.81% 0.00281
Nie
4 12 4 MATRUNIONEK Krzysztof Marcin 186 2.28% 0.00228
Nie
4 12 5 WOŹNIAK Agnieszka 167 2.05% 0.00205
Nie
4 12 6 EWERTOWSKA Krystyna 61 0.75% 0.00075
Nie
4 12 7 ŁAZARSKI Zbigniew Tadeusz 161 1.97% 0.00197
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat żarski - ogółem 11 177 143 94 249 76 894 67 6 4
Gminy ogółem 10 156 139 94 249 76 894 67 6 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 36 322 29 852 23 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 57 927 47 042 44 6 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 24 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 24 1
Ogółem 48 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 167 80 48% 87 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 169 77 46% 92 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 339 124 37% 215 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 11 2 18% 9 82%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 13 3 23% 10 77%
Ogółem 675 281 42% 394 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 51 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 44 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 54 61 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 54 22 41% 32 59%
30-39 118 53 45% 65 55%
40-59 327 134 41% 193 59%
60+ 176 72 41% 104 59%
Ogółem 675 281 42% 394 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 1 33% 2 67%
40-59 17 3 18% 14 82%
60+ 4 1 25% 3 75%
Ogółem 24 5 21% 19 79%