Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 70 640
Wyborców 57 956
Obwodów 53
  • Wybory do Rady Powiatu w Świdniku
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto szwidnikMiasto Świdnik 23 4 21 12 87
gmina melzgiewGmina Mełgiew 7 15 15 69 69
gmina piaskiGmina Piaski 12 15 15 36 36
gmina rybczewiceGmina Rybczewice 5 15 15 39 39
gmina trawnikiGmina Trawniki 6 15 15 68 68

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Al. Wojska Polskiego 27 Świdnik stały Nie Al. Wojska Polskiego, Andrzeja Struga, Bohaterów Westerplatte od numeru 1 do numeru 25, Bolesława Prusa, Brzegowa od numeru 26 do numeru 60, Deotymy, Drzymały, Dworcowa, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Szopena, Gajowa, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jana Matejki, Kolejowa, Kolonijna, Ks. Piotra Ściegiennego, Kwiatowa, Kwiatów Polnych, Leśna, Lotnicza, Mełgiewska, Miła, Nadleśna, Orzechowa, Parkowa, Partyzantów od numeru 3 do numeru 23A oraz numery parzyste od numeru 30 do numeru 34, Poprzeczna, Przy Lesie, Reymonta, Romualda Traugutta od numeru 1 do numeru 14, Różana, Skośna, Stokrotki Polnej, Szkolna, Willowa, Zygmunta Puławskiego, Żwirki i Wigury
2 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Al. Wojska Polskiego 27 Świdnik stały Nie Aleja Lotników Polskich numery nieparzyste od numeru 33 do numeru 93, Bohaterów Westerplatte od numeru 26 do numeru 41, Dojazdowa, Gen. Franciszka Kleeberga, Gwarna, Harcerska, Koło, Kręta, Lipowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego od numeru 5 do końca, Niecała, Piękna, Radość, Romualda Traugutta od numeru 19 do numeru 57, Słoneczna, Słowików, Spacerowa, Stanisława Staszica, Szymona Konarskiego, Wąska, Wesoła, Wincentego Pola, Władysława Jagiełły, Zacisze, Zuchów
3 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Aleja Lotników Polskich 24 Świdnik stały Tak Al. Jana Pawła II, Aleja Lotników Polskich numery parzyste od numeru 66 do numeru 100 oraz numery od 109 do końca, Brzegowa od numeru 68 do numeru 206, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Cicha, Dębowa, Drewniana, Dywizjonu 303, Jagodowa, Jeżynowa, Jodłowa, Jutrzenki, Kasztanowa, Makowa, Malinowa, Mała, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Partyzantów od numeru 27 do numeru 95, Piasecka do numeru 128A, Poligonowa, Polna, Poziomkowa, Rejkowizna, Szklarniana, Świerkowa, Urocza, Wiosenna, Wrzosowa, Zielona
4 Miejskie Centrum Profilaktyki, ul. Cypriana Kamila Norwida 2 Świdnik stały Tak Aleja Lotników Polskich numery parzyste od numeru 26 do numeru 28, Bankowa, Cypriana Kamila Norwida, Gen. L. Okulickiego numer 8C, numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 9, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mikołaja Reja, Niepodległości numery od numeru 1 do numeru 13, Stanisława Wyspiańskiego od numeru 3 do numeru 8, Środkowa
5 Przedszkole Nr 4, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 Świdnik stały Nie Aleja Lotników Polskich numery parzyste od numeru 42 do numeru 44, Czereśniowa, Jana Kilińskiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego od numeru 4 do numeru 4A, Parcelowa, Przechodnia, Racławicka numer 36 oraz numery nieparzyste od numeru 29 do numeru 45, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego od numeru 13 do numeru 25, Szeroka, Widok
6 Miejskie Centrum Usług Socjalnych, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 Świdnik stały Tak Gen. L. Okulickiego numery nieparzyste od numeru 15 do numeru 23, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numer 6, Marii Konopnickiej, Mickiewicza numery parzyste od numeru 4 do numeru 6, Niepodległości numery parzyste od numeru 14 do numeru 26
7 Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13 Świdnik stały Tak 3 Maja, Hotelowa numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 5, Niepodległości numery nieparzyste od numeru 17 do numeru 19, Tadeusza Kościuszki od numeru 3 do numeru 6 oraz numer 10
8 Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK, ul. Marii Konopnickiej 3 Świdnik stały Tak Gen. L. Okulickiego numery nieparzyste od numeru 29 do numeru 35, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 7, Mickiewicza numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 5, Mikołaja Kopernika od numeru 1 do numeru 6, Niepodległości numery parzyste od numeru 30 do numeru 36
9 Przedszkole nr 3, ul. Hotelowa 7 Świdnik stały Nie Hotelowa numery parzyste od numeru 4 do numeru 6A, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 13 do numeru 15, Mikołaja Kopernika numery parzyste od numeru 12 do numeru 16, Niepodległości numery nieparzyste od numeru 21 do numeru 29, Turystyczna
10 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mikołaja Kopernika 9 Świdnik stały Nie Bartosza Głowackiego, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 19 do numeru 21, Mikołaja Kopernika numery nieparzyste od numeru 11 do numeru 13 oraz numer 20, Racławicka numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 11, Tadeusza Kościuszki numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 11
11 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mikołaja Kopernika 9A Świdnik stały Tak Jarzębinowa, Kalinowa numery parzyste od numeru 2A do numeru 12, Ks. Kanonika Jana Hryniewicza numery parzyste od numeru 6 do numeru 12, Racławicka numery parzyste od numeru 6 do numeru 16 oraz numery nieparzyste od numeru 13 do numeru 19
12 Przedszkole nr 5, ul. Gen. J. Hallera 11 Świdnik stały Tak gen. J. Hallera numery parzyste od numeru 2 do numeru 6, Kosynierów numery parzyste od numeru 4 do numeru 12, Wincentego Witosa numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 9
13 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3 Świdnik stały Tak Aleja Armii Krajowej numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 35, gen. J. Hallera numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 7, Pionierska, Wincentego Witosa numery parzyste od numeru 2 do numeru 12
14 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3 Świdnik stały Tak gen. M Smorawińskiego, Głogowa, Kosynierów numer 16, Krępiecka od numeru 4 do numeru 8, Racławicka numery parzyste od numeru 2 do numeru 4, Wiśniowa
15 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3 Świdnik stały Nie Aleja Armii Krajowej numery parzyste od numeru 2 do numeru 4, Anyżowa, Bronisława Czecha, Bronisława Malinowskiego, Działkowca, Dziewanny, Gen. S. Roweckiego Grota, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidło, Jerzego Kukuczki, Kamili Skolimowskiej, Kminkowa, Krańcowa, Krępiecka od numeru 18A do końca, Lawendowa, Miętowa, Olimpijczyków, Romana Szczerbakiwicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Ruciana, Rumiankowa, Słonecznikowa, Stanisława Marusarza, Tatarakowa, Tymiankowa, Wandy Rutkiewicz, Waniliowa
16 Przedszkole nr 7, ul. Ks. Kanonika Jana Hryniewicza 7 Świdnik stały Nie Akacjowa, Kalinowa numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 11, Klonowa numery parzyste od numeru 4 do numeru 14
17 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 Świdnik stały Nie Cedrowa, Cisowa, Cyprysowa, Henryka Strumińskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numery parzyste od numeru 36 do numeru 66, Klonowa numery parzyste od numeru 16 do numeru 44 oraz numery nieparzyste od numeru 21 do numeru 47, Ks. Kanonika Jana Hryniewicza od numeru 13B do końca, Modrzewiowa, Morwowa
18 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 Świdnik stały Nie Racławicka numery parzyste od numeru 28 do numeru 32, Stanisława Skarżyńskiego numery nieparzyste od numeru 1A do numeru 5 oraz numery parzyste od numeru 4 do numeru 12
19 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 Świdnik stały Tak Bolesława Stachonia, Gospodarcza od numeru 3 do numeru 29 oraz numer 31, Janusza Kasperka, Jesionowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numery nieparzyste od numeru 45 do numeru 65, Klonowa numery nieparzyste od numeru 51 do numeru 67 oraz numery parzyste od numeru 46 do numeru 56, Spadochroniarzy numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 7 oraz numer 4, Stanisława Kamińskiego, Stanisława Skalskiego, Stanisława Skarżyńskiego numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 9, Topolowa
20 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 Świdnik stały Nie Antoniego Gruszczyńskiego, Bronisława Ratajczaka, Klonowa numery parzyste od numeru 60 do końca, numery nieparzyste od numeru 69 do końca, Ks. Jerzego Popiełuszki, Spadochroniarzy od numeru 16A do numeru 16F, Św. Brata Alberta, Tadzia Jasińskiego, Zygmunta Majewskiego
21 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 Świdnik stały Tak Al. NSZZ Solidarność, Bartłomieja Kopera, Barwana, Bażantowa, Bławatkowa, Błękitna, Chryzantemowa , Czeremchowa, Dobra, Fiołkowa, Gospodarcza numer 30 oraz od numeru 32 do końca, Gościnna, Grabowa, Henryka Gontarza, Jaśminowa, Jaworowa, Kaczeńcowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od numeru 68 do końca, Klonowa numery nieparzyste od numeru 5 do numeru 19, Kolorowa, Konwaliowa, Lazurowa, Legionów Polskich, Magnoliowa, Olchowa, Perłowa, Piasecka od numeru 130 do końca, Przyjazna, Romana Dmowskiego, Romantyczna, Rubinowa, Sąsiedzka, Serdeczna, Sosnowa, Spokojna, Srebrna, Storczykowa, Sympatyczna, Szafirowa, Szmaragdowa, Tęczowa, Turkusowa, Widokowa, Wiejska, Złota
22 Szpital w Świdniku, Aleja Lotników Polskich 18 Świdnik szpital Nie Odrębny obwód głosowania
23 Dom Pomocy Społecznej w Świdniku, Piasecka 240 Świdnik dom pomocy społecznej Nie Odrębny obwód głosowania
1 Szkoła Podstawowa w Dominowie, 78 Dominów stały Nie Dominów, Żurawniki
2 Remiza OSP w Janowicach, 137 Janowice stały Tak Janowice, Janówek, Józefów
3 Szkoła Podstawowa w Krępcu, ul. Szkolna 3 Krępiec stały Nie Krępiec I, Krępiec II, Nowy Krępiec
4 Szkoła Podstawowa w Krzesimowie, 116 Krzesimów stały Tak Krzesimów I, Krzesimów II, Lubieniec, Piotrówek, Trzeszkowice
5 Budynek Urzędu Gminy w Mełgwi, ul. Partyzancka 2 Mełgiew stały Tak Jacków, Mełgiew I, Mełgiew II, Trzeciaków
6 Szkoła Podstawowa w Podzamczu, 22 Podzamcze stały Nie Minkowice, Minkowice Kolonia, Podzamcze
7 Budynek byłej Szkoły Podstawowej we Franciszkowie, ul. Szkolna 47 Franciszków stały Tak Franciszków
1 Świetlica wiejska kulturalno-oświatowa w Siedliszczkach, 63 Siedliszczki stały Tak Brzezice, Brzezice Pierwsze, Siedliszczki
2 Zespół Szkół im. H. Babisz, 90 Bystrzejowice Pierwsze stały Nie Bystrzejowice Pierwsze, Bystrzejowice Drugie
3 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowiskach, 79 Wierzchowiska Pierwsze stały Nie Janówek, Wierzchowiska Pierwsze, Wierzchowiska Drugie
4 Świetlica w Kawęczynie, 59 Kawęczyn stały Nie Bystrzejowice Trzecie, Jadwisin, Kawęczyn, Majdan Kawęczyński, Marysin
5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, 33 Kozice Dolne-Kolonia stały Tak Kozice Dolne, Kozice Dolne-Kolonia, Wola Piasecka
6 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie, 23 Kębłów stały Nie Emilianów, Kębłów, Kębłów Pierwszy, Kolonia Wola Piasecka, Piaski Wielkie
7 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 23 Józefów stały Nie Brzeziczki, Józefów, Majdan Brzezicki, Nowiny, Piaski Górne
8 Świetlica kulturalno-oświatowa, 102 A Gardzienice Pierwsze stały Tak Gardzienice Pierwsze, Gardzienice Drugie, Stefanówka, Wola Gardzienicka.
9 Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy "Pod Złotym Liściem", 24 Klimusin stały Tak Giełczew, Klimusin, Kolonia Siedliszczki, Młodziejów, Żegotów
10 Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, ul. Lubelska 22 Piaski stały Tak Piaski ul. : 3 Maja, Chełmska, Edwarda Łahody, Jakuba Dłuto, Jana Długosza, Strażacka, Zamojska, Furmańska, Gardzienicka, Krótka, Kozia, Makarewicka, Pogorzały Staw , Polna, Rzeźniana, Szewska, Zielona , Lubelska numery od 1 do 63, Aleja 500 - lecia
11 Szkoła Podstawowa w Piaskach, ul. A. Mickiewicza 2 Piaski stały Tak Piaski ul.: Braci Spozów, Lubelska numery od 64 do 151, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Reja, Ogrodowa, Partyzantów, Rynek, Spółdzielcza, Adama Mickiewicza, Armii Krajowej, Braci Jaroszów, Brzozowa, Głęboka, Ignacego Krasickiego, Klonowa, Lipowa, Piaskowa, Plac Różany, Projektowana, Stanisława Orzechowskiego, Aleja Niepodległości, Kasztanowa, Zbożowa
12 Szkoła Podstawowa, 43 Majdan Kozic Górnych stały Nie Borkowszczyzna, Kozice Górne, Majdanek Kozicki, Majdan Kozic Dolnych, Majdan Kozic Górnych
1 Urząd Gminy, 119 Rybczewice Drugie stały Tak Rybczewice Pierwsze, Rybczewice Drugie
2 Remiza OSP, 149 A Częstoborowice stały Tak Częstoborowice
3 Remiza OSP, 32 Bazar stały Tak Bazar, Pilaszkowice Pierwsze, Pilaszkowice Drugie
4 Była Szkoła Podstawowa, 118 Izdebno stały Nie Izdebno, Izdebno-Kolonia, Zygmuntów
5 Remiza OSP, 1 Stryjno-Kolonia stały Nie Stryjno Pierwsze, Stryjno Drugie, Stryjno-Kolonia, Choiny, Wygnanowice
1 Zespół Placówek Oświatowych w Biskupicach, ul. Piłsudskiego 15 Biskupice stały Tak Biskupice, Struża, Struża-Kolonia
2 Szkoła Podstawowa w Dorohuczy, 119 Dorohucza stały Nie Dorohucza, Ewopole
3 Szkoła Podstawowa w Oleśnikach, 185 Oleśniki stały Nie Oleśniki
4 Szkoła Podstawowa w Siostrzytowie, 97a Siostrzytów stały Nie Bonów, Pełczyn, Siostrzytów
5 Zespół Placówek Oświatowych w Trawnikach, 606 Trawniki stały Tak Trawniki
6 Zespół Placówek Oświatowych w Trawnikach, 606 Trawniki stały Tak Trawniki-Kolonia

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Świdnik 10 31 651 4 48
0.0000020000Nr 2 Gmina Mełgiew 3 7 581 3 15
0.0000030000Nr 3 Gminy: Trawniki, Rybczewice, Piaski 6 18 724 5 39
Podsumowanie 19 57 956 12 102

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 8 8
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 12 5 8 25
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 8 8
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 5 8 25
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚWIDNIK WSPÓLNA SPRAWA KWW ŚWIDNIK WSPÓLNA SPRAWA 12 7 19
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU KWW RAZEM DLA POWIATU 12 5 17

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 31 610 16 037 16 036 50.73% 0.05073
15 611 97.35% 0.09735
Tak
2 7 589 4 492 4 491 59.18% 0.05918
4 355 96.97% 0.09697
Tak
3 18 742 9 683 9 681 51.65% 0.05165
9 155 94.57% 0.09457
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 976 8 13.65% 0.01365
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 328 25 14.86% 0.01486
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 762 8 2.62% 0.00262
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 347 25 45.83% 0.04583
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚWIDNIK WSPÓLNA SPRAWA 4 148 19 14.24% 0.01424
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU 2 560 17 8.79% 0.00879

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 976 8 3 13.65% 0.01365
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 328 25 2 14.86% 0.01486
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 762 8 0 2.62% 0.00262
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 347 25 11 45.83% 0.04583
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚWIDNIK WSPÓLNA SPRAWA 4 148 19 2 14.24% 0.01424
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU 2 560 17 1 8.79% 0.00879
Tak

Rada Powiatu w Świdniku - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 MIGUT Elżbieta Joanna 886 5.68% 0.00568
Tak
1 4 2 TOKARZEWSKI Dariusz 1 081 6.92% 0.00692
Tak
1 4 3 ŁUCIUK Mirosław Sławomir 301 1.93% 0.00193
Nie
1 4 4 CZERNICKA-BIAŁOWĄS Izabela Teresa 216 1.38% 0.00138
Nie
1 4 5 JARECKA Iwona 81 0.52% 0.00052
Nie
1 4 6 KOSTRZEWA Janusz Stanisław 125 0.80% 0.0008
Nie
1 4 7 KOSIOR Joanna 126 0.81% 0.00081
Nie
1 4 8 CHMIELIK Tomasz Stanisław 64 0.41% 0.00041
Nie
1 4 9 WYTRZYSZCZEWSKI Leszek Władysław 88 0.56% 0.00056
Nie
1 4 10 BIAŁA Teresa Maria 35 0.22% 0.00022
Nie
1 4 11 BANECKA Grażyna Maria 84 0.54% 0.00054
Nie
1 4 12 DRZEWIŃSKI Piotr Kazimierz 59 0.38% 0.00038
Nie
1 10 1 RESZKA Łukasz Piotr 2 079 13.32% 0.01332
Tak
1 10 2 MAŃKA Andrzej 807 5.17% 0.00517
Tak
1 10 3 PEJO Bartłomiej Artur 865 5.54% 0.00554
Tak
1 10 4 BRZÓZKA Radosław 660 4.23% 0.00423
Tak
1 10 5 DMOWSKI Gustaw Janusz 859 5.50% 0.0055
Tak
1 10 6 KOWALCZYK Beata Anna 225 1.44% 0.00144
Nie
1 10 7 SZYDŁO Tomasz Piotr 557 3.57% 0.00357
Nie
1 10 8 LORENC-PASIECZNA Dorota Ewa 198 1.27% 0.00127
Nie
1 10 9 SZWESTKA Małgorzata Ewa 390 2.50% 0.0025
Nie
1 10 10 MARCHLEWSKA Ewa 157 1.01% 0.00101
Nie
1 10 11 WINIARSKA Ludmiła Maria 233 1.49% 0.00149
Nie
1 10 12 RADEK Andrzej Tomasz 795 5.09% 0.00509
Tak
1 13 1 OSINA Jakub 1 448 9.28% 0.00928
Tak
1 13 2 LIPNIOWIECKA Edyta Monika 719 4.61% 0.00461
Tak
1 13 3 KRUCZEK Krzysztof 165 1.06% 0.00106
Nie
1 13 4 BOROWIK Andrzej 188 1.20% 0.0012
Nie
1 13 5 WALCZAK Paweł 278 1.78% 0.00178
Nie
1 13 6 BORYS Grażyna Ewa 79 0.51% 0.00051
Nie
1 13 7 BRZOZOWSKI Paweł Piotr 77 0.49% 0.00049
Nie
1 13 8 AUGUSTYNIAK Agnieszka 110 0.70% 0.0007
Nie
1 13 9 ZIELIŃSKA Wiesława Barbara 37 0.24% 0.00024
Nie
1 13 10 MALKIEWICZ Bartosz Wojciecj 28 0.18% 0.00018
Nie
1 13 11 GULANOWSKA Maria Teresa 113 0.72% 0.00072
Nie
1 13 12 DEUTRYK Tomasz 411 2.63% 0.00263
Nie
1 14 1 KASPRZAK Robert Stanisław 210 1.35% 0.00135
Nie
1 14 2 CZECHOWSKI Leszek 227 1.45% 0.00145
Nie
1 14 3 WÓJCIK Stanisław 72 0.46% 0.00046
Nie
1 14 4 JABŁOŃSKI Jan 28 0.18% 0.00018
Nie
1 14 5 GORGOL Zofia 60 0.38% 0.00038
Nie
1 14 6 KAIS Jacek 97 0.62% 0.00062
Nie
1 14 7 KAFARSKA Beata Mariola 26 0.17% 0.00017
Nie
1 14 8 MIRONIUK Dariusz 44 0.28% 0.00028
Nie
1 14 9 BARGIELSKA Jolanta Dorota 54 0.35% 0.00035
Nie
1 14 10 PROKOP Małgorzata Katarzyna 74 0.47% 0.00047
Nie
1 14 11 BARTOSIK Anna Bożena 34 0.22% 0.00022
Nie
1 14 12 WÓJCIK Roman 61 0.39% 0.00039
Nie
2 4 1 KOZAK Andrzej Paweł 271 6.22% 0.00622
Nie
2 4 2 KRZEWIŃSKA Beata Małgorzata 68 1.56% 0.00156
Nie
2 4 3 BARWIAK Andrzej 53 1.22% 0.00122
Nie
2 4 4 SZEREMETA Jadwiga 26 0.60% 0.0006
Nie
2 4 5 ZIELIŃSKA Monika 127 2.92% 0.00292
Nie
2 10 1 PSZENICZKA Arkadiusz Łukasz 575 13.20% 0.0132
Tak
2 10 2 MRÓZ Franciszek 888 20.39% 0.02039
Tak
2 10 3 ŚCIRKA Adam 548 12.58% 0.01258
Nie
2 10 4 PAWŁOWSKA Justyna 146 3.35% 0.00335
Nie
2 10 5 TAŹBIREK Anna Zofia 80 1.84% 0.00184
Nie
2 14 1 NARODOWIEC Magdalena Bogusława 579 13.30% 0.0133
Tak
2 14 2 WOŹNIAK Waldemar Stanisław 234 5.37% 0.00537
Nie
2 14 3 PYTKA Anna Teresa 525 12.06% 0.01206
Nie
2 14 4 ODZIOBA Janina Teresa 99 2.27% 0.00227
Nie
2 14 5 MAZUR Zbigniew Stanisław 136 3.12% 0.00312
Nie
3 2 1 KOŁODZIEJCZYK Dariusz Stanisław 1 370 14.96% 0.01496
Tak
3 2 2 NAJDA Marcin Sebastian 809 8.84% 0.00884
Tak
3 2 3 MALINOWSKA Zofia 380 4.15% 0.00415
Nie
3 2 4 TRAŁA Renata Maria 341 3.72% 0.00372
Nie
3 2 5 OSAJKOWSKI Grzegorz 414 4.52% 0.00452
Tak
3 2 6 WÓJCIK Barbara Zofia 168 1.84% 0.00184
Nie
3 2 7 WYPYCH Bartłomiej 246 2.69% 0.00269
Nie
3 2 8 WILKOŁEK Agnieszka 248 2.71% 0.00271
Nie
3 4 1 KUŚMIERZAK Teresa Józefa 388 4.24% 0.00424
Nie
3 4 2 SĘK Joanna Katarzyna 93 1.02% 0.00102
Nie
3 4 3 BODZAK Wojciech Jerzy 14 0.15% 0.00015
Nie
3 4 4 FLOR Urszula Anna 40 0.44% 0.00044
Nie
3 4 5 TKACZUK Grzegorz 55 0.60% 0.0006
Nie
3 4 6 WÓJCIK Andrzej Marek 16 0.17% 0.00017
Nie
3 4 7 KOZAK Andrzej Jacek 26 0.28% 0.00028
Nie
3 4 8 MOSKAL Zdzisław Roman 5 0.05% 5.0E-5
Nie
3 8 1 BŁASZCZAK Kamil 412 4.50% 0.0045
Nie
3 8 2 SAMBORSKI Sebastian Kamil 62 0.68% 0.00068
Nie
3 8 3 RODAK Justyna 38 0.42% 0.00042
Nie
3 8 4 SKOREK Michał 46 0.50% 0.0005
Nie
3 8 5 BARTNIK Aleksandra 24 0.26% 0.00026
Nie
3 8 6 ADAMEK Magdalena Karolina 20 0.22% 0.00022
Nie
3 8 7 SIENNICKA Sylwia 53 0.58% 0.00058
Nie
3 8 8 MISIAK Patryk Paweł 107 1.17% 0.00117
Nie
3 10 1 KRÓL Mirosław Wojciech 556 6.07% 0.00607
Tak
3 10 2 KWIATOSZ Adam Andrzej 344 3.76% 0.00376
Nie
3 10 3 TWARÓG Zbigniew 966 10.55% 0.01055
Tak
3 10 4 MIAZGA Ewa Marzena 145 1.58% 0.00158
Nie
3 10 5 JUREK Arkadiusz 554 6.05% 0.00605
Tak
3 10 6 GŁADYSZ Izabela Maria 150 1.64% 0.00164
Nie
3 10 7 JAKUBIEC Jolanta 300 3.28% 0.00328
Nie
3 10 8 KRUPA Narcyz 270 2.95% 0.00295
Nie
3 13 1 ŚWIERCZYŃSKI Grzegorz 149 1.63% 0.00163
Nie
3 13 2 WYPYCH Iwona Magdalena 170 1.86% 0.00186
Nie
3 13 3 NIEROJEWSKA - ŁOPACIUK Elżbieta Janina 4 0.04% 4.0E-5
Nie
3 13 4 PIETRAŚ Grzegorz Maciej 118 1.29% 0.00129
Nie
3 13 5 ŚCIBAK Aleksandra Danuta 22 0.24% 0.00024
Nie
3 13 6 KOWALCZYK Tomasz 14 0.15% 0.00015
Nie
3 13 7 WILK Katarzyna Joanna 18 0.20% 0.0002
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat świdnicki - ogółem 6 100 67 70 640 57 956 53 3 2
Gminy ogółem 5 81 64 70 640 57 956 53 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 38 119 31 651 23 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 32 521 26 305 30 3 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 24 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 102 47 46% 55 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 87 39 45% 48 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 212 91 43% 121 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 12 5 42% 7 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 1 20% 4 80%
Ogółem 401 177 44% 224 56%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 49 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 45 43 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 46 48 45
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 38 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 27 13 48% 14 52%
30-39 103 48 47% 55 53%
40-59 208 91 44% 117 56%
60+ 63 25 40% 38 60%
Ogółem 401 177 44% 224 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 3 60% 2 40%
40-59 9 2 22% 7 78%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 17 6 35% 11 65%