Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 88 726
Wyborców 71 693
Obwodów 91
  • Wybory do Rady Powiatu w Lubartowie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto lubartozwMiasto Lubartów 12 4 21 20 132
gmina abramozwGmina Abramów 7 15 15 57 57
gmina firlejGmina Firlej 8 15 15 53 53
gmina jeziorzanyGmina Jeziorzany 3 15 15 30 30
gmina kamionkaGmina Kamionka 9 15 15 37 37
gmina kockGmina Kock 8 15 15 28 28
gmina lubartozwGmina Lubartów 12 15 15 51 51
gmina michozwGmina Michów 6 15 15 39 39
gmina niedzzwiadaGmina Niedźwiada 6 15 15 30 30
gmina ostrozw lubelskiGmina Ostrów Lubelski 5 15 15 45 45
gmina ostrozwekGmina Ostrówek 6 15 15 31 31
gmina sernikiGmina Serniki 5 15 15 37 37
gmina uszcimozwGmina Uścimów 4 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Miejskie Nr 1, ul. 3 Maja 24b Lubartów stały Tak 3 Maja (strona parzysta od nr 22 do końca, strona nieparzysta od nr 31 do końca), Aleje Zwycięstwa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Królowej Jadwigi, Królów Polskich, Leśna, Mieszka l, Sienkiewicza, Słowackiego (strona nieparzysta od nr 41 a do końca, strona parzysta od nr 20 do końca), Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Zygmunta I Starego, Zygmunta li Augusta.
2 Zespół Szkół Nr 2, ul. Chopina 6 Lubartów stały Tak 3 Maja (strona parzysta od nr 2 do nr 20a, strona nieparzysta od nr 1 do nr 29), Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Lipowa, Słowackiego (strona nieparzysta od nr 3a do 41), Spacerowa, Wiśniowa.
3 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Kosmonautów 11 Lubartów stały Tak Antoniego Gojdana, Astronautów, Błękitna, Bohaterów Monte Cassino, Gagarina, gen. Jana W. Kiwerskiego, gen. Stanisława Maczka, gen. Władysława Andersa, Generała Kleeberga, Gwiezdna, Heweliusza, Hubalczyków, Jasna, K. Ciołkowskiego, Kawalerzystów, Kombatantów, Kosmiczna, Kosmonautów, Księżycowa, Lotników, Mikołaja Kopernika, Okopowa, Planetarna, Polarna, Polesie, Północna, Saperów, Tęczowa, Twardowskiego, Ułańska, Weteranów, Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury.
4 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie Sp. z o. o., ul. Parkowa 6 Lubartów stały Nie abp Ignacego Krasickiego, Akacjowa, Bolesława Mucharskiego, Bukowa, Chmielna, Cisowa, Dębowa, Jesionowa, Kasztanowa, ks. Walentego Ligaja, Nadrzeczna, Osikowa, Pałacowa, Parkowa, Piotra Firleja, Romana Jeziora, Słowackiego (strona parzysta do nr 18), Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa.
5 Lubartowski Ośrodek Kultury w Lubartowie, ul. Rynek II 1 Lubartów stały Nie 11 Listopada, Adama Mickiewicza, Armii Krajowej (strona parzysta), Czeremchowa, Farna, gen. Orlicz-Dreszera, Jana Pawła II (nr 14), Jaśminowa, Kalinowa, Kręta, Krótka, Krzywe Koło (oprócz nr: 34, 34B, 34C), ks. Aleksandra Szulca, Lubelska (strona nieparzysta od początku do nr 41), Ludwika Waryńskiego, Magnoliowa, Ogrodowa, Olchowa, Partyzancka, Pradnik, Rynek I (strona parzysta), Rynek II, Tadeusza Kościuszki, Zielona.
6 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Legionów 3 Lubartów stały Tak Aleje 1000 - lecia, Armii Krajowej (strona nieparzysta), Bolesława Prusa, Cmentarna, Jana Pawła II (nr 4 i 6), Józefa Bema, Klemensa Junoszy Szaniawskiego, Księcia Józefa Poniatowskiego, Kwiatowa, Legionów, Lubelska (strona parzysta od nr 2 do nr 36a), Mikołaja Reja, Obywatelska, Piękna, Pocztowa, Przechodnia, Różana, Rynek I (strona nieparzysta), Słoneczna, St. Żeromskiego, Stanisława Moniuszki, Targowa, Wandy Śliwiny, Wąska, Wspólna.
7 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 36 Lubartów stały Tak Annoborska, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Lubelska (strona parzysta od nr 38 do nr 54), Nowodworska, Powstańców Warszawy (strona nieparzysta-od nr 1 do nr 43, strona parzysta od nr 2 do nr 58), Władysława Broniewskiego, Wrzosowa.
8 II Liceum Ogólnokształcące, ul. Lubelska 68 Lubartów stały Nie Armii Hallera, Bł. Ojca Honorata Koźmińskiego, Czwartaków, Kolejowa, Kozłowiecka, Krańcowa, Lubelska (strona parzysta od nr 56 do końca), Mostowa, Powstańców Warszawy (strona nieparzysta od nr 45 do końca, strona parzysta od nr 60 do końca), Przemysłowa, Składowa, Zachodnia, Żołnierska.
9 Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, ul. 1 Maja 82 Lubartów stały Nie 1 Maja (nr: 59, 61, 63, 65, 67, 69, 71, 73, 75, 77, 79, 82), Cicha, Krzywe Koło (nr: 34, 34B, 34C).
10 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. I Maja 66 - 74 Lubartów stały Nie 1 Maja (nr: 81, 83, 85, 87), Ametystowa, Bursztynowa, Chabrowa, Hutnicza, Lubelska (strona nieparzysta od nr 45 do nr 93), Ludwika Stanisława Licińskiego, Łąkowa, Makowa, Polna, Rubinowa, Rumiankowa, Szafirowa, Szkolna, Turkusowa, Wschodnia, Zielna.
11 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. 1 Maja 66 - 74 Lubartów stały Tak 1 Maja (strona nieparzysta od nr 1 do nr 57, strona parzysta od nr 2 do nr 44, nr 76 i 84), Księdza Jerzego Popiełuszki, Lawendowa, Lubelska (strona nieparzysta od nr 95 do końca), Piaskowa.
12 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Cicha 14 Lubartów szpital Nie Cicha 14
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 31 Abramów stały Tak Abramów, Marcinów, Michałówka, Sosnówka
2 Świetlica wiejska, 29A Ciotcza stały Tak Ciotcza
3 Świetlica wiejska, 114 Dębiny stały Nie Dębiny
4 Świetlica wiejska, 73 Glinnik stały Nie Glinnik
5 Szkoła Podstawowa, 66 Wielkie stały Tak Wielkie, Izabelmont
6 Szkoła Podstawowa, 27C Wielkolas stały Tak Wielkolas
7 Świetlica wiejska, 66 Wolica stały Nie Wolica
1 Świetlica wiejska, 56 Wola Skromowska stały Tak Bykowszczyzna, Wola Skromowska, Wólka Rozwadowska
2 Lokal byłej Szkoły Podstawowej, 49 Sułoszyn stały Nie Pożarów, Sułoszyn
3 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościelna 4 Firlej stały Tak Baran, Czerwonka Gozdów, Czerwonka Poleśna, Firlej, Kunów, Wólka Mieczysławska
4 Remiza OSP, 89 Serock stały Tak Serock
5 Szkoła Podstawowa, 18 Przypisówka stały Nie Przypisówka
6 Remiza OSP, 50 Łukówiec stały Nie Łukówiec, Zagrody Łukówieckie
7 Filia Biblioteki Publicznej, 18A Sobolew Kolonia stały Tak Majdan Sobolewski, Sobolew, Sobolew Kolonia
8 Szkoła Podstawowa, 72 Nowy Antonin stały Nie Nowy Antonin, Stary Antonin
1 Budynek, Kościelna 1 Jeziorzany stały Tak Jeziorzany, Drewnik, Stawik, Blizocin
2 Zespół Szkół, 25 Przytoczno stały Tak Przytoczno, Wola Blizocka, Walentynów, Nowiny Przytockie
3 Strażnica OSP, 89 Krępa stały Nie Krępa, Skarbiciesz, Skrawki, Stoczek Kocki
1 lokal Szkoły Podstawowej, 6A Samoklęski stały Nie Samoklęski, Samoklęski-Kolonia Druga, Samoklęski-Kolonia Pierwsza, Rudka Gołębska, Stanisławów Duży
2 lokal remizo-świetlicy, 53 Syry stały Nie Syry, Amelin
3 lokal byłej Szkoły Podstawowej, 73 Starościn stały Nie Starościn, Starościn-Kolonia, Zofian
4 Lokal remizo-świetlicy, 21A Wólka Krasienińska stały Tak Biadaczka, Dąbrówka, Wólka Krasienińska
5 Lokal byłej szkoły Podstawowej, ul. Grobelna 1 Kamionka stały Tak Kamionka ulice: 3 Maja, Browarna, Katowska, Kocka, Krótka, Nowy Rynek, Poprzeczna, Wąska, Rynek, Spokojna, Szeroka, Kamionka Grabowy Las, Kamionka ulice: Litewska, Lubartowska, Nowa, Słoneczna, Spacerowa, Kamionka Nowy Skrobów
6 Lokal Biblioteki Gminnej, ul. Grobelna 1 Kamionka stały Nie Kamionka ulice: Drągowska, Kościelna, Leśna, Michowska, Niska, Sosnowa, Szkolna, Warszawska, 600 - Lecia, Kamionka-Kokosz, Kamionka Krzywy Dąb, Kamionka ulice: Cicha, Grobelna, Lipowa, Lubelska, Łąkowa, Nadrzeczna, Wesoła, Zielona, Kamionka Ostrów, Kamionka Stare Pole, Ciemno
7 Lokal świetlicy wiejskiej, 12B Kierzkówka stały Tak Kierzkówka, Kierzkówka-Kolonia, Polny Młyn
8 Lokal świetlicy wiejskiej, 46 Kozłówka stały Tak Kozłówka od numeru 1 do nr 106, Kozłówka od nr 109 do końca, Bratnik
9 Lokal świetlicy wiejskiej, 123 Siedliska stały Tak Siedliska od nr 1 do nr 92, Siedliska od nr 94 do końca
1 Dom Kultury, ul. Apteczna 4 Kock stały Tak m. Kock ulice: Apteczna, 1 Maja, Ogrodowa; części ulic: nieparzysta strona ul. Tadeusza Kościuszki od Nr 1 do końca; ul. Berka Joselewicza od Nr 5 do Nr 18; ul. Jana Pawła II od Nr 4 do Nr 46. Sołectwo Górka: Nr 1 i 2 oraz od Nr 134 do Nr 142; m. Kock ulice: Cmentarna, Polskiego Czerwonego Krzyża, 3 Maja, Ludwika Osińskiego, Lubartowska, plac Anny Jabłonowskiej; części ulic: parzysta strona ul. Radzyńskiej od Nr 4 do Nr 26. m. Kock ulice: Józefa Piłsudskiego, Świętego Jana Chrzciciela, Pocztowa, Zastodolna, Zaszkolna; części ulic: ul. Radzyńska od Nr 3 do Nr 25 nieparzyste oraz od Nr 28 do końca. m. Kock części ulic: Wojska Polskiego od Nr 2 do Nr 65, parzysta strona ul. Wojska Polskiego od Nr 66 do Nr 76, parzysta strona ul. Tadeusza Kościuszki od Nr 6 do końca.
2 Szkoła Podstawowa, ul. Przechodnia 11 Kock stały Tak m. Kock części ulic: ul. Jana Pawła II od Nr 47 do końca, ul. Berka Joselewicza od Nr 19 do końca. m. Kock ulice: Przechodnia, Warszawska, Sportowa, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, Polna; części ulic: ul. Stodolna od Nr 3 do Nr 23 nieparzyste. m. Kock ulice: Władysława Jagiełły, Ariańska, Marcina Stępnia, Generała Kruka, Hugo Kołłątaja, Biskupów Płockich; części ulic: nieparzysta strona ul. Wojska Polskiego od Nr 67 do Nr 71, ul. Wojska Polskiego od Nr 78 do końca, ul. Stodolna od Nr 24 do końca. m. Kock ulice: Generała Kleeberga, Pogodna, Łukowska, 27 Wołyńskiej Dywizji AK, Kolonia Kock; sołectwo: Annówka.
3 Budnek po szkole podstawowej, 22 Górka stały Nie Sołectwa: Górka od Nr 3 do Nr 133 oraz od Nr 143 do końca; Lipniak.
4 Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza, 160 Talczyn stały Tak Sołectwo: Talczyn.
5 Świetlica Wiejska, 16A Annopol stały Nie Sołectwa: Annopol, Wygnanka.
6 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 90 Białobrzegi stały Nie Sołectwo: Białobrzegi. Sołectwa: Białobrzegi-Kolonia, Bożniewice, Ruska Wieś.
7 Zespół Szkół im. Jana Pawła II, 1 Poizdów stały Tak Sołectwa: Poizdów od Nr 37 do Nr 63, Poizdów-Kolonia. Sołectwa: Poizdów od Nr 1 do Nr 36 oraz od Nr 64 do końca; Zakalew.
8 Dom Pomocy Społecznej w Kocku, Tadeusza Kościuszki 1D Kock dom pomocy społecznej Nie Obiekty Domu Pomocy Społecznej w Kocku położone przy ulicach: Tadeusza Kościuszki 1A, Tadeusza Kościuszki 1B, Tadeusza Kościuszki 1C, Tadeusza Kościuszki 1D, ul. Ogrodowa 5
1 Dom Pomocy Społecznej, 71 Łucka stały Tak Łucka od nr 1 do 71
2 Szkoła Podstawowa, 125 Łucka-Kolonia stały Nie Łucka od nr 71A, Baranówka, Łucka-Kolonia
3 Szkoła Podstawowa, 125 Łucka-Kolonia stały Tak Majdan Kozłowiecki, Trzciniec, Wandzin
4 Gminna Biblioteka Publiczna, 104 Skrobów-Kolonia stały Tak Skrobów, Wola Mieczysławska, Skrobów-Kolonia
5 Szkoła Podstawowa, 90 Wólka Rokicka stały Nie Wólka Rokicka, Wólka Rokicka-Kolonia, Rokitno
6 Szkoła Podstawowa, 60A Nowodwór stały Nie Nowodwór, Nowodwór-Piaski
7 Gminna Biblioteka Publiczna, 32B Lisów stały Tak Lisów
8 Filia Szkoły Podstawowej, 39 Mieczysławka stały Nie Mieczysławka, Wola Lisowska, Wincentów
9 Szkoła Podstawowa, 124 Szczekarków stały Tak Szczekarków od nr 1 - do 55, Szczekarków od nr 55A
10 Szkoła Podstawowa, 69 Annobór stały Nie Annobór, Annobór-Kolonia
11 Szkoła Podstawowa, 168 Brzeziny stały Tak Brzeziny, Trójnia
12 Świetlica wiejska, 24A Chlewiska stały Nie Chlewiska
1 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Michowie, ul. Szkolna II 2B Michów stały Tak Michów: ul. Krótka, ul. Szkolna I, ul. Szkolna II, ul. Krańcowa, ul. Kurowska, ul. Łąkowa, ul. Magnoliowa, ul. Podwalna, ul. Poprzeczna, ul. Przechodnia, ul. Rynek I, ul. Rynek II, ul. Sportowa , ul. Stawowa, ul. Strażacka, ul. Zacisze, ul. Baranowska, ul. Partyzancka, ul. Piaskowa, ul. Wiatraczna, ul. Zasadnia, ul. Boczna, ul. Cicha, ul. Koszykowa, ul. Radości, ul. Składowska, ul. Spokojna, ul. Tysiąclecia, ul. Słoneczna , ul. Północna
2 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Michowie, ul. Szkolna II 2 B Michów stały Tak Rudzienko-Kolonia, Trzciniec, Natalin, Rudzienko, Meszno, Kruszyna, Miastkówek, Budki
3 Szkoła Podstawowa w Katarzynie, 114 Katarzyn stały Nie Mejznerzyn, Katarzyn II (od nr 1 nr 74), Katarzyn I (od nr 76 do nr 124), Węgielce, Chudowola, Anielówka
4 Szkoła Podstawowa w Rudnie, ul. Spacerowa 110 Rudno stały Tak Rudno: ul. Krótka, ul. Lipowa, ul. Łąkowa, ul. Piaskowa, ul. Spacerowa, ul. Topolowa, ul. Wieluńska, ul. Wspólna, ul. Poprzeczna, Rawa, Wólka Michowska, Zofianówka, Lipniak, Gawłówka, Podlodówek, Młyniska, Wypnicha, Elżbietów
5 Budynek Świetlicy Wiejskiej w Gołębiu, 76 Gołąb stały Nie Aleksandrówka, Gołąb, Gołąb-Kolonia
6 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach, 63 Giżyce stały Nie Ostrów, Krupy, Giżyce, Kolonia Giżyce
1 lokal Szkoły Podstawowej, 42 Niedźwiada-Kolonia stały Nie Brzeźnica Leśna, Niedźwiada, Niedźwiada-Kolonia.
2 lokal Szkoły Podstawowej, 123 Brzeźnica Bychawska stały Tak Berejów, Brzeźnica Bychawska, Brzeźnica Bychawska-Kolonia.
3 lokal Szkoły Podstawowej, 103 Tarło stały Nie Tarło, Tarło-Kolonia.
4 lokal Szkoły Podstawowej, 81 Pałecznica stały Tak Pałecznica (od nr 1 do numeru 124 z ozn . literowym) Pałecznica (od numeru 125 do końca).
5 lokal Szkoły Podstawowej, 24 Brzeźnica Książęca stały Tak Zabiele, Zabiele-Kolonia, Brzeźnica Książęca, Brzeźnica Książęca-Kolonia.
6 lokal Szkoły Podstawowej, 66 Górka Lubartowska stały Nie Pałecznica-Kolonia, Klementynów, Górka Lubartowska.
1 Szkoła Podstawowa, ul. Partyzantów 26 Ostrów Lubelski stały Tak Ostrów Lubelski: dzielnica Partyzantów, dzielnica Kościuszki, Bójki
2 Szkoła Podstawowa, ul. Partyzantów 26 Ostrów Lubelski stały Tak Ostrów Lubelski: dzielnica Lubelska, Śródmieście, Jamy
3 Szkoła Podstawowa, 26 Kaznów-Kolonia stały Tak Kaznów, Kaznów-Kolonia
4 Szkoła Podstawowa, 125 Kolechowice stały Tak Kolechowice, Kolechowice-Folwark, Kolechowice-Kolonia
5 Szkoła Podstawowa, 34 Rozkopaczew stały Tak Rozkopaczew, Rudka Kijańska, Wólka Stara Kijańska
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 63 Dębica stały Tak Dębica, Zawada
2 Świetlica wiejska, 114A Tarkawica stały Nie Babczyzna, Tarkawica
3 Świetlica wiejska, 76 Luszawa stały Tak Luszawa, Żurawiniec, Żurawiniec-Kolonia
4 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino, 3 Ostrówek-Kolonia stały Tak Cegielnia, Dębica-Kolonia, Jeleń, Ostrówek, Ostrówek-Kolonia
5 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 43A Kamienowola stały Nie Antoniówka, Kamienowola
6 Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301, 12A Leszkowice stały Nie Leszkowice
1 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, 242 Wola Sernicka stały Tak Wola Sernicka, Wola Sernicka-Kolonia
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, 95 Nowa Wola stały Tak Nowa Wola
3 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce, 88 Brzostówka stały Tak Brzostówka, Wólka Zawieprzycka
4 Urząd Gminy Serniki, 1A Serniki stały Nie Czerniejow, Serniki, Serniki-Kolonia
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, 76 Nowa Wieś stały Nie Nowa Wieś, Wólka Zabłocka
1 Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 43 Stary Uścimów stały Tak sołectwa: Drozdówka, Głębokie, Maśluchy, Orzechów Kolonia
2 Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 43 Stary Uścimów stały Nie sołectwa: Nowy Uścimów, Stary Uścimów
3 Szkoła Podstawowa w Nowej Jedlance, 1 Nowa Jedlanka stały Tak sołectwa: Nowa Jedlanka, Ochoża, Rudka Starościańska, Stara Jedlanka
4 budynek po szkole Podstawowej w Krasnem, 118 Krasne stały Nie sołectwa: Krasne

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Lubartów 5 17 712 3 21
0.0000020000Nr 2 Gminy: Abramów, Kamionka, Michów, Lubartów 7 22 501 3 26
0.0000030000Nr 3 Gminy: Jeziorzany, Kock, Firlej, Ostrówek 4 15 507 3 15
0.0000040000Nr 4 Gminy: Ostrów Lubelski, Serniki, Uścimów, Niedźwiada 5 15 973 3 19
Podsumowanie 21 71 693 12 81

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 9 6 7 29
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 8 3 5 23
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 9 6 7 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 735 10 011 10 011 56.45% 0.05645
9 650 96.39% 0.09639
Tak
2 22 536 13 170 13 175 58.46% 0.05846
12 477 94.70% 0.0947
Tak
3 15 526 9 064 9 058 58.34% 0.05834
8 536 94.24% 0.09424
Tak
4 16 006 9 580 9 554 59.69% 0.05969
9 054 94.77% 0.09477
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 416 29 28.74% 0.02874
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 026 23 22.73% 0.02273
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 19 275 29 48.53% 0.04853

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 416 29 7 28.74% 0.02874
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 026 23 3 22.73% 0.02273
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 19 275 29 11 48.53% 0.04853
Tak

Rada Powiatu w Lubartowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 POZNAŃSKI Grzegorz Zygmunt 476 4.93% 0.00493
Tak
1 2 2 BARAN Janusz Stanisław 172 1.78% 0.00178
Nie
1 2 3 ZARZYCKI Zbigniew 139 1.44% 0.00144
Nie
1 2 4 WYSOCKA Beata Elżbieta 116 1.20% 0.0012
Nie
1 2 5 CHADAJ Helena Krystyna 180 1.87% 0.00187
Nie
1 2 6 FRANCZAK Eliza Agata 197 2.04% 0.00204
Nie
1 2 7 SAJDA Zbigniew 308 3.19% 0.00319
Nie
1 4 1 POŻAK Janusz 1 843 19.10% 0.0191
Tak
1 4 2 GUZ Radosław Teofil 421 4.36% 0.00436
Nie
1 4 3 ZWOLIŃSKI Jerzy Krzysztof 665 6.89% 0.00689
Tak
1 4 4 CHUDEK Marlena 125 1.30% 0.0013
Nie
1 4 5 HAWRYŁ Elżbieta 85 0.88% 0.00088
Nie
1 4 6 JAZGARSKA Ewa Teresa 70 0.73% 0.00073
Nie
1 4 7 ŚWIĆ Krzysztof Piotr 655 6.79% 0.00679
Nie
1 10 1 ZYBAŁA Ewa 1 041 10.79% 0.01079
Tak
1 10 2 ZAGAJSKI Marek Andrzej 453 4.69% 0.00469
Nie
1 10 3 KARDASZ Andrzej Krzysztof 667 6.91% 0.00691
Nie
1 10 4 MARZĘDA Tomasz Jerzy 676 7.01% 0.00701
Tak
1 10 5 SIENKIEWICZ Danuta Grażyna 520 5.39% 0.00539
Nie
1 10 6 SZABLIŃSKI Krzysztof Bronisław 361 3.74% 0.00374
Nie
1 10 7 BERGER Aleksandra 480 4.97% 0.00497
Nie
2 2 1 PUŁA Fryderyk 983 7.88% 0.00788
Tak
2 2 2 ZDUNEK Henryk Mieczysław 580 4.65% 0.00465
Nie
2 2 3 JACKOWSKI Andrzej 599 4.80% 0.0048
Tak
2 2 4 OSIŃSKI Daniel 368 2.95% 0.00295
Nie
2 2 5 ŚWIDERSKA Jolanta Jadwiga 232 1.86% 0.00186
Nie
2 2 6 KORZENIOWSKI Mariusz 225 1.80% 0.0018
Nie
2 2 7 ZBICIAK Marzena Iwona 79 0.63% 0.00063
Nie
2 2 8 JANISZ Grażyna 378 3.03% 0.00303
Nie
2 2 9 ONISZCZUK Małgorzata 180 1.44% 0.00144
Nie
2 4 1 ZAWORSKI Jan 733 5.87% 0.00587
Tak
2 4 2 JEDUT Stanisław Bogdan 726 5.82% 0.00582
Nie
2 4 3 JEZIOR Magdalena Dorota 232 1.86% 0.00186
Nie
2 4 4 KWAŚNY Andrzej Józef 490 3.93% 0.00393
Nie
2 4 5 WASAK Adam 322 2.58% 0.00258
Nie
2 4 6 KOT-KOMSTA Diana Wiktoria 64 0.51% 0.00051
Nie
2 4 7 DZIERBA Wioleta 70 0.56% 0.00056
Nie
2 4 8 REMISZEWSKI Jerzy 213 1.71% 0.00171
Nie
2 10 1 PAPROCKI Jarema Maciej 1 365 10.94% 0.01094
Tak
2 10 2 NASTAJ Tadeusz Wiesław 1 283 10.28% 0.01028
Tak
2 10 3 KOBYŁKA Agnieszka Małgorzata 455 3.65% 0.00365
Nie
2 10 4 KRUK Mariola Janina 375 3.01% 0.00301
Nie
2 10 5 KARPIŃSKI Krzysztof 459 3.68% 0.00368
Nie
2 10 6 BUDKA Jarosław 667 5.35% 0.00535
Tak
2 10 7 BIELSKI Antoni 577 4.62% 0.00462
Tak
2 10 8 KARDAS Jolanta 249 2.00% 0.002
Nie
2 10 9 MAŁYSKA Beata 573 4.59% 0.00459
Nie
3 2 1 KRZYŻANOWSKI Piotr Tadeusz 891 10.44% 0.01044
Tak
3 2 2 MAZUREK Jan Wiesław 884 10.36% 0.01036
Tak
3 2 3 ABRAMEK Wanda 551 6.46% 0.00646
Nie
3 2 4 GUZ Ewa Elżbieta 211 2.47% 0.00247
Nie
3 2 5 KUSYK Elżbieta 264 3.09% 0.00309
Nie
3 2 6 PRZYSTUPA Marek Waldemar 452 5.30% 0.0053
Nie
3 4 1 ŻUK Janusz Stanisław 698 8.18% 0.00818
Nie
3 4 2 HEREĆ Ewelina Anna 533 6.24% 0.00624
Nie
3 4 3 SIKORSKA-SIDOR Jagoda 235 2.75% 0.00275
Nie
3 10 1 POŻAROWSZCZYK Jacek 1 292 15.14% 0.01514
Tak
3 10 2 WÓJCIK Ryszard Zygmunt 1 019 11.94% 0.01194
Tak
3 10 3 KORNACKA Wiesława Antonina 108 1.27% 0.00127
Nie
3 10 4 PŁATEK Andrzej 734 8.60% 0.0086
Nie
3 10 5 WAC Iwona 315 3.69% 0.00369
Nie
3 10 6 SIWEK Agnieszka 349 4.09% 0.00409
Nie
4 2 1 STAROWNIK Marian Roman 692 7.64% 0.00764
Tak
4 2 2 SYSIAK Kazimierz Stanisław 516 5.70% 0.0057
Nie
4 2 3 RODAK Andrzej Stanisław 698 7.71% 0.00771
Tak
4 2 4 MARZĘDA Jerzy 469 5.18% 0.00518
Nie
4 2 5 GREGOROWICZ Beata Monika 98 1.08% 0.00108
Nie
4 2 6 PLEWKA Beata 265 2.93% 0.00293
Nie
4 2 7 PIESTA Kamila Katarzyna 213 2.35% 0.00235
Nie
4 4 1 ZARĘBSKA-WRONOWSKA Barbara Stanisława 245 2.71% 0.00271
Nie
4 4 2 JEZIOR Andrzej Szczepan 165 1.82% 0.00182
Nie
4 4 3 BARTKOWICZ Zbigniew Tadeusz 304 3.36% 0.00336
Nie
4 4 4 WRONOWSKA Jadwiga Aneta 76 0.84% 0.00084
Nie
4 4 5 KANADYS Mirosław Wiesław 56 0.62% 0.00062
Nie
4 10 1 MILESZCZYK Lucjan Jerzy 1 260 13.92% 0.01392
Tak
4 10 2 SŁAWECKI Jan Kazimierz 971 10.72% 0.01072
Tak
4 10 3 POWAŁKA Robert 694 7.67% 0.00767
Nie
4 10 4 MARZĘDA Marzena 348 3.84% 0.00384
Nie
4 10 5 JANKOWSKI Marek Krzysztof 681 7.52% 0.00752
Nie
4 10 6 NOWOSACKA Olga Patrycja 184 2.03% 0.00203
Nie
4 10 7 CZERSKA Izabela 1 119 12.36% 0.01236
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Lubartowski - ogółem 14 222 188 88 726 71 693 91 10 3
Gminy ogółem 13 201 184 88 726 71 693 91 10 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 526 17 712 12 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 12 180 180 67 200 53 981 79 10 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 20 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 81 36 44% 45 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 132 61 46% 71 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 478 177 37% 301 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 28 4 14% 24 86%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 0 0% 9 100%
Ogółem 691 274 40% 417 60%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 46 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 49 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 53 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 48 20 42% 28 58%
30-39 134 52 39% 82 61%
40-59 398 172 43% 226 57%
60+ 111 30 27% 81 73%
Ogółem 691 274 40% 417 60%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 6 0 0% 6 100%
40-59 25 2 8% 23 92%
60+ 6 2 33% 4 67%
Ogółem 37 4 11% 33 89%