Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 14 011
Wyborców 11 320
Obwodów 15
  • Wybory do Rady Miejskiej w Gniewkowie
  • Wybory Burmistrza Gniewkowa
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Samorządowe Przedszkole, ul. St. Moniuszki 2 Gniewkowo stały Nie miasto GNIEWKOWO-część, ulica: 700 - lecia
2 Urząd Stanu Cywilnego, ul. Dworcowa 17 Gniewkowo stały Tak miasto GNIEWKOWO-część, ulica: dr Jana Dreckiego
3 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Dworcowa 11 Gniewkowo stały Nie miasto GNIEWKOWO-część, ulice: Dworcowa, Gerharda Pająkowskiego, Zielona
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Toruńska 40 Gniewkowo stały Tak miasto GNIEWKOWO-część, ulice: Agnieszki Osieckiej, Cegielna, generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jana Kasprowicza, Jęczmienna, Jodłowa, Krótka, Marii Konopnickiej, Michałowo, Sosnowa, Świerkowa, Toruńska, Wojska Polskiego, Zajezierna, Żytnia
5 Łącznica Kulturalna, ul. Dworcowa 5 Gniewkowo stały Tak miasto GNIEWKOWO-część, ulice: 17 Stycznia od nr 1 do nr 15, nr 17 i nr 19, Jana Kilińskiego, Kolejowa, Ogrodowa, Piasta, Przemysłowa, Walcerzewice sołectwa: Godzięba, Kaczkowo
6 Branżowa Szkoła I Stopnia, ul. Powstańców Wielkopolskich 5 Gniewkowo stały Tak miasto GNIEWKOWO-część, ulice: 17 Stycznia od nr 20 do nr 46, nr 16 i nr 18, Cicha, Cmentarna, Działkowców, Fryderyka Chopina, Inowrocławska, Kwiatowa, Parkowa, Powstańców Wielkopolskich, Rzemieślnicza, Słoneczna, Spółdzielcza, Stanisława Moniuszki, Usługowa
7 Muzeum Regionalne, ul. Podgórna 2 Gniewkowo stały Tak miasto GNIEWKOWO-część, ulice: Ignacego Jana Paderewskiego, Kątna, Kościelna, Króla Jana III Sobieskiego, Księstwa Gniewkowskiego, Nowa, Podgórna, Rynek, Spokojna, Średnia, Św. Mikołaja, Wałowa, Zamkowa
8 Szkoła Podstawowa, 19 Wierzchosławice stały Nie sołectwo: Wierzchosławice
9 Szkoła Podstawowa, 36 Szadłowice stały Nie sołectwa: Skalmierowice, Szadłowice, Więcławice
10 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 19 Gąski stały Nie sołectwa: Gąski, Szpital, Wierzbiczany
11 Świetlica wiejska, 24a Ostrowo stały Nie sołectwa: Bąbolin, Ostrowo, Wielowieś
12 Świetlica wiejska, 24a Suchatówka stały Tak sołectwa: Perkowo, Suchatówka, Zajezierze
13 Szkoła Podstawowa, 40 Kijewo stały Nie sołectwa: Kawęczyn, Kijewo, Markowo, Żyrosławice
14 Szkoła Podstawowa, 51 Murzynno stały Tak sołectwa: Klepary, Lipie, Murzynko, Murzynno
15 Dom Pomocy Społecznej, 1 Warzyn dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Warzynie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulicę 700 - lecia 1 971 4 4
0.0000020000Nr 2 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulicę dr. Jana Dreckiego 1 911 4 4
0.0000030000Nr 3 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulice: Dworcową, Gerharda Pająkowskiego , Zieloną 1 630 3 3
0.0000040000Nr 4 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulice: Agnieszki Osieckiej, Cegielną, generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jana Kasprowicza , Jęczmienną , Jodłową, Krótką, Marii Konopnickiej, Michałowo, Sosnową, Świerkową, Toruńską , Wojska Polskiego , Zajezierną , Żytnią 1 899 5 5
0.0000050000Nr 5 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulice: 17 Stycznia nr 1 - 15, nr 17, nr 19, Jana Kilińskiego, Kolejową, Ogrodową , Piasta, Przemysłową, Walcerzewice 1 523 6 6
0.0000060000Nr 6 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulice: 17 Stycznia nr 20 - 46, nr 16, nr 18, Cichą, Cmentarną, Działkowców, Fryderyka Chopina, Inowrocławską, Kwiatową, Parkową, Powstańców Wielkopolskich, Rzemieślniczą , Słoneczną, Spółdzielczą, Stanisława Moniuszki, Usługową 1 895 5 5
0.0000070000Nr 7 Miasto Gniewkowo-część obejmująca ulice: Ignacego Jana Paderewskiego, Kątną, Kościelną, Króla Jana III Sobieskiego, Księstwa Gniewkowskiego, Nową, Podgórną, Rynek, Spokojną, Średnią, Św. Mikołaja, Wałową, Zamkową 1 716 4 4
0.0000080000Nr 8 Sołectwo : Wierzchosławice 1 910 3 3
0.0000090000Nr 9 Sołectwa: Skalmierowice, Szadłowice, Więcławice 1 702 4 4
0.0000100000Nr 10 Sołectwa: Gąski, Szpital, Wierzbiczany 1 679 3 3
0.0000110000Nr 11 Sołectwa: Bąbolin, Ostrowo, Wielowieś 1 678 4 4
0.0000120000Nr 12 Sołectwa: Perkowo, Suchatówka, Zajezierze 1 702 4 4
0.0000130000Nr 13 Sołectwa: Godzięba, Kaczkowo 1 545 3 3
0.0000140000Nr 14 Sołectwa: Kawęczyn, Kijewo, Markowo, Żyrosławice 1 763 4 4
0.0000150000Nr 15 Sołectwa: Klepary, Lipie, Murzynko, Murzynno 1 796 4 4
Podsumowanie 15 11 320 60 60

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 7
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 1 1 1 1 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA GNIEWKOWA KWW POROZUMIENIE DLA GNIEWKOWA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA STRASZYŃSKIEGO KWW ADAMA STRASZYŃSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI - GNIEWKOWO LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ KWW NIEZALEŻNI - GNIEWKOWO LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ 1 1 1 1 4

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 STRASZYŃSKI Adam Aleksander 39 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA STRASZYŃSKIEGO Gniewkowo
2 ROSZAK Adam 49 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA GNIEWKOWA Gniewkowo
1 DRZAŻDŻEWSKI Paweł 47 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Gniewkowo

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 980 559 559 57.04% 0.05704
549 98.21% 0.09821
Tak
2 911 527 527 57.85% 0.05785
505 95.83% 0.09583
Tak
3 638 325 325 50.94% 0.05094
319 98.15% 0.09815
Tak
4 899 507 507 56.40% 0.0564
492 97.04% 0.09704
Tak
5 523 238 238 45.51% 0.04551
236 99.16% 0.09916
Tak
6 895 540 540 60.34% 0.06034
529 97.96% 0.09796
Tak
7 717 307 307 42.82% 0.04282
292 95.11% 0.09511
Tak
8 910 413 413 45.38% 0.04538
405 98.06% 0.09806
Tak
9 708 300 300 42.37% 0.04237
293 97.67% 0.09767
Tak
10 679 302 302 44.48% 0.04448
294 97.35% 0.09735
Tak
11 678 311 311 45.87% 0.04587
308 99.04% 0.09904
Tak
12 702 385 385 54.84% 0.05484
379 98.44% 0.09844
Tak
13 545 283 283 51.93% 0.05193
275 97.17% 0.09717
Tak
14 763 374 374 49.02% 0.04902
364 97.33% 0.09733
Tak
15 796 383 383 48.12% 0.04812
378 98.69% 0.09869
Tak

Rada Miejska w Gniewkowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 5 MATUSZAK Czesław 49 8.93% 0.00893
Nie
1 10 10 MISZCZYK Andrzej 73 13.30% 0.0133
Nie
1 14 14 GREMPLEWSKI Tomasz 259 47.18% 0.04718
Tak
1 15 15 ŚWIDROWICZ Lidia Katarzyna 168 30.60% 0.0306
Nie
2 10 10 WŁODARSKA Katarzyna Agnieszka 87 17.23% 0.01723
Nie
2 14 14 BONIEWICZ Teresa 144 28.51% 0.02851
Nie
2 15 15 MIKUSZEWSKI Paweł 101 20.00% 0.02
Nie
2 16 16 CHRZANOWSKI Kamil Piotr 173 34.26% 0.03426
Tak
3 10 10 MORAWIEC Anita 53 16.61% 0.01661
Nie
3 14 14 PUŁACZEWSKI Aleksander Szymon 188 58.93% 0.05893
Tak
3 15 15 MAGDOWSKA Alicja Maria 78 24.45% 0.02445
Nie
4 2 2 BRZYCKA-GULAJCZYK Danuta Ewa 60 12.20% 0.0122
Nie
4 5 5 CHMIELEWSKI Grzegorz Kazimierz 96 19.51% 0.01951
Nie
4 10 10 PIASECKA-ROSENAU Monika 78 15.85% 0.01585
Nie
4 14 14 LEWANDOWSKA Lidia 97 19.72% 0.01972
Nie
4 15 15 KRZYSZTOFIAK Szymon 161 32.72% 0.03272
Tak
5 2 2 BUCZEK Andrzej 24 10.17% 0.01017
Nie
5 5 5 RODAK Adam 9 3.81% 0.00381
Nie
5 10 10 RYCHŁOWSKI Piotr Paweł 58 24.58% 0.02458
Tak
5 14 14 ROBAK Joanna Agnieszka 51 21.61% 0.02161
Nie
5 15 15 SZULC Ewa Elżbieta 47 19.92% 0.01992
Nie
5 16 16 STRZEMKOWSKI Filip Szymon 47 19.92% 0.01992
Nie
6 5 5 MRÓZ Sylwia Karolina 43 8.13% 0.00813
Nie
6 10 10 WESOŁOWSKI Mateusz Marek 99 18.71% 0.01871
Nie
6 14 14 PIŃSKA Ewa 130 24.57% 0.02457
Nie
6 15 15 BOŻKO Janusz 173 32.70% 0.0327
Tak
6 16 16 MILEWSKI Tomasz 84 15.88% 0.01588
Nie
7 10 10 KRYSZAK Roman 34 11.64% 0.01164
Nie
7 14 14 FRANKOWSKA Mirosława Maria 70 23.97% 0.02397
Nie
7 15 15 STERNICKI Marcin Daniel 53 18.15% 0.01815
Nie
7 16 16 TOMASIK Krzysztof Bolesław 135 46.23% 0.04623
Tak
8 10 10 KACZMAREK Katarzyna 88 21.73% 0.02173
Nie
8 14 14 WOŁOSZKO Mariola 128 31.60% 0.0316
Nie
8 15 15 MYŚLIWY Genowefa 189 46.67% 0.04667
Tak
9 2 2 RUTKOWSKI Marek Stanisław 42 14.33% 0.01433
Nie
9 10 10 WICHERSKI Krzysztof Jerzy 49 16.72% 0.01672
Nie
9 14 14 STEFAŃSKI Przemysław 163 55.63% 0.05563
Tak
9 15 15 CZEKAJ Róża Cecylia 39 13.31% 0.01331
Nie
10 10 10 ŻMUDZIŃSKI Andrzej 83 28.23% 0.02823
Nie
10 14 14 KUBICKI Roman Marian 110 37.41% 0.03741
Tak
10 15 15 MAJERSKI Marek Jarosław 101 34.35% 0.03435
Nie
11 2 2 BAJEROWSKI Julian 102 33.12% 0.03312
Tak
11 10 10 MITASZKA Izabela 55 17.86% 0.01786
Nie
11 14 14 PIJANOWSKI Dariusz Jan 82 26.62% 0.02662
Nie
11 15 15 TOMCZYK Jarosław 69 22.40% 0.0224
Nie
12 2 2 STRZYŻEWSKA Maria Krystyna 79 20.84% 0.02084
Nie
12 10 10 ROMANOWSKA Ewa 57 15.04% 0.01504
Nie
12 14 14 CIERZNIEWSKA Halina Teresa 65 17.15% 0.01715
Nie
12 15 15 ORENT Kazimierz 178 46.97% 0.04697
Tak
13 10 10 ZAMIARA Marzanna 78 28.36% 0.02836
Nie
13 14 14 WODNIAK-KURASZKIEWICZ Ilona 123 44.73% 0.04473
Tak
13 15 15 KRAWIEC Małgorzata 74 26.91% 0.02691
Nie
14 2 2 GOŁAŚ Grzegorz Rafał 147 40.38% 0.04038
Tak
14 10 10 RYCHLEWSKI Jarosław Marcin 117 32.14% 0.03214
Nie
14 14 14 SMOŁA Karol 65 17.86% 0.01786
Nie
14 15 15 KULIK Mateusz 35 9.62% 0.00962
Nie
15 2 2 GŁOWACKI Grzegorz Mateusz 83 21.96% 0.02196
Nie
15 10 10 OTREMBA Michał 122 32.28% 0.03228
Tak
15 14 14 MANEROWSKA Barbara 61 16.14% 0.01614
Nie
15 15 15 STRASZYŃSKI Adam Aleksander 112 29.63% 0.02963
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DRZAŻDŻEWSKI Paweł 47 wyższe Gniewkowo, 1 414 24.92 Nie
2 ROSZAK Adam 49 wyższe Gniewkowo, 2 294 40.43 Druga tura
3 STRASZYŃSKI Adam Aleksander 39 wyższe Gniewkowo, 1 966 34.65 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Samorządowe Przedszkole, ul. St. Moniuszki 2 Gniewkowo stały 980 558 558 56.94% 0.05694
554 99.28%
2 Urząd Stanu Cywilnego, ul. Dworcowa 17 Gniewkowo stały 911 526 526 57.74% 0.05774
522 99.24%
3 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Dworcowa 11 Gniewkowo stały 638 327 327 51.25% 0.05125
324 99.08%
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Toruńska 40 Gniewkowo stały 899 508 508 56.51% 0.05651
499 98.23%
5 Łącznica Kulturalna, ul. Dworcowa 5 Gniewkowo stały 1 068 522 522 48.88% 0.04888
514 98.47%
6 Branżowa Szkoła I Stopnia, ul. Powstańców Wielkopolskich 5 Gniewkowo stały 895 539 539 60.22% 0.06022
536 99.44%
7 Muzeum Regionalne, ul. Podgórna 2 Gniewkowo stały 717 307 307 42.82% 0.04282
299 97.39%
8 Szkoła Podstawowa, 19 Wierzchosławice stały 910 413 413 45.38% 0.04538
409 99.03%
9 Szkoła Podstawowa, 36 Szadłowice stały 708 299 299 42.23% 0.04223
296 99.00%
10 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 19 Gąski stały 679 302 302 44.48% 0.04448
297 98.34%
11 Świetlica wiejska, 24a Ostrowo stały 678 311 311 45.87% 0.04587
308 99.04%
12 Świetlica wiejska, 24a Suchatówka stały 702 384 384 54.70% 0.0547
376 97.92%
13 Szkoła Podstawowa, 40 Kijewo stały 711 347 347 48.80% 0.0488
340 97.98%
14 Szkoła Podstawowa, 51 Murzynno stały 796 383 383 48.12% 0.04812
380 99.22%
15 Dom Pomocy Społecznej, 1 Warzyn dom pomocy społecznej 52 27 27 51.92% 0.05192
20 74.07%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 ROSZAK Adam 49 wyższe Gniewkowo, 2772 49.57 Nie
2 STRASZYŃSKI Adam Aleksander 39 wyższe Gniewkowo, 2820 50.43 Tak

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych STRASZYŃSKI Adam Aleksander Głosów ważnych oddanych na kandydatów ROSZAK Adam
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Samorządowe Przedszkole, ul. St. Moniuszki 2 Gniewkowo 538 258 47.96% 0.04796
52.04% 280
2 Urząd Stanu Cywilnego, ul. Dworcowa 17 Gniewkowo 509 218 42.83% 0.04283
57.17% 291
3 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Dworcowa 11 Gniewkowo 313 143 45.69% 0.04569
54.31% 170
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Toruńska 40 Gniewkowo 482 254 52.70% 0.0527
47.30% 228
5 Łącznica Kulturalna, ul. Dworcowa 5 Gniewkowo 518 255 49.23% 0.04923
50.77% 263
6 Branżowa Szkoła I Stopnia, ul. Powstańców Wielkopolskich 5 Gniewkowo 553 257 46.47% 0.04647
53.53% 296
7 Muzeum Regionalne, ul. Podgórna 2 Gniewkowo 318 163 51.26% 0.05126
48.74% 155
8 Szkoła Podstawowa, 19 Wierzchosławice 375 183 48.80% 0.0488
51.20% 192
9 Szkoła Podstawowa, 36 Szadłowice 292 128 43.84% 0.04384
56.16% 164
10 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 19 Gąski 280 149 53.21% 0.05321
46.79% 131
11 Świetlica wiejska, 24a Ostrowo 286 135 47.20% 0.0472
52.80% 151
12 Świetlica wiejska, 24a Suchatówka 372 197 52.96% 0.05296
47.04% 175
13 Szkoła Podstawowa, 40 Kijewo 330 236 71.52% 0.07152
28.48% 94
14 Szkoła Podstawowa, 51 Murzynno 405 231 57.04% 0.05704
42.96% 174
15 Dom Pomocy Społecznej, 1 Warzyn 21 13 61.90% 0.0619
38.10% 8

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Samorządowe Przedszkole, ul. St. Moniuszki 2 Gniewkowo stały 967 541 541 55.95% 0.05595
538 99.45%
2 Urząd Stanu Cywilnego, ul. Dworcowa 17 Gniewkowo stały 914 511 511 55.91% 0.05591
509 99.61%
3 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Dworcowa 11 Gniewkowo stały 631 314 314 49.76% 0.04976
313 99.68%
4 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Toruńska 40 Gniewkowo stały 898 486 486 54.12% 0.05412
482 99.18%
5 Łącznica Kulturalna, ul. Dworcowa 5 Gniewkowo stały 1071 519 519 48.46% 0.04846
518 99.81%
6 Branżowa Szkoła I Stopnia, ul. Powstańców Wielkopolskich 5 Gniewkowo stały 899 559 559 62.18% 0.06218
553 98.93%
7 Muzeum Regionalne, ul. Podgórna 2 Gniewkowo stały 721 320 320 44.38% 0.04438
318 99.38%
8 Szkoła Podstawowa, 19 Wierzchosławice stały 907 380 380 41.90% 0.0419
375 98.68%
9 Szkoła Podstawowa, 36 Szadłowice stały 698 293 293 41.98% 0.04198
292 99.66%
10 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 19 Gąski stały 681 281 281 41.26% 0.04126
280 99.64%
11 Świetlica wiejska, 24a Ostrowo stały 679 288 288 42.42% 0.04242
286 99.31%
12 Świetlica wiejska, 24a Suchatówka stały 708 373 373 52.68% 0.05268
372 99.73%
13 Szkoła Podstawowa, 40 Kijewo stały 710 331 331 46.62% 0.04662
330 99.70%
14 Szkoła Podstawowa, 51 Murzynno stały 798 405 405 50.75% 0.05075
405 100.00%
15 Dom Pomocy Społecznej, 1 Warzyn dom pomocy społecznej 52 27 27 51.92% 0.05192
21 77.78%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 14 011 11 320 15 1