Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 45 792
Wyborców 38 523
Obwodów 33
  • Wybory do Rady Powiatu Wołowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina brzeg dolnyGmina Brzeg Dolny 11 15 15 81 81
gmina winzskoGmina Wińsko 6 15 15 45 45
gmina wolzozwGmina Wołów 16 4 21 12 87

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, ul. Kolejowa 29 Brzeg Dolny stały Nie Brzeg Dolny-ulice: Fryderyka Chopina, Cicha, Adama Jerzego Czartoryskiego, Działkowa, Józefa Kalasantego Dzieduszyckiego, Grenadierów, Aleje Jerozolimskie, Wojciecha Kętrzyńskiego, Klasztorna, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Kresowa, Kręta, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Samuela Bogumiła Lindego, Henryka Lubomirskiego, 1 - go Maja, Adama Mickiewicza, Młyńska, Mostowa, Odrodzenia, Odrzańska, Ogrodowa, Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Parkowa, Piwna, Podwale, Polna, Prosta, Przejazd, ks. kan. Jana Puka, Rolnicza, Rynek, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stanisława Staszica, Stawowa, Jana Feliksa Tarnowskiego, Towarowa, Urazka, Wodna, Zakładowa
2 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Zwycięstwa 10 Brzeg Dolny stały Nie Brzeg Dolny-ulice: Janusza Korczaka, Braci Korczyńskich, Joachima Lelewela nr 5, 7, 9, Jana Pawła II, Stanisława Wyspiańskiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, Zwycięstwa nr 12, 14
3 Siedziba Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ul. Zwycięstwa 5 Brzeg Dolny stały Nie Brzeg Dolny-ulice: Akacjowa, Generała Józefa Bema, Bukowa, Brzozowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Klonowa, Leszczynowa, Lipowa, Małopolska, Topolowa, Wierzbowa, Stanisława Wyspiańskiego 10, 12, 14, Wyścigowa, Zwycięstwa 7, 9, 13, 15, 17, 19, 21, 23
4 Biblioteka Miejska, ul. Młodzieżowa 2 Brzeg Dolny stały Tak Brzeg Dolny-ulice: Mikołaja Kopernika, Osiedlowa, Młodzieżowa, Pionierska, Przedszkolna, Zachodnia, Tęczowa 2, 4, 6, Wilcza 21, 25 - 47
5 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Wilcza 4 Brzeg Dolny stały Tak Brzeg Dolny-ulice: Krzywa, Naborowska, Nasypowa, Nowowiejska, Olimpijska, Rajdowa, Szkolna, Środkowa, Wilcza nr 1 - 19, 23, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Zbożowa
6 Świetlica w Godzięcinie, 46A Godzięcin stały Tak Sołectwo: Godzięcin
7 Świetlica w Jodłowicach, 12 Jodłowice stały Nie Sołectwa: Jodłowice, Stary Dwór, Wały
8 Szkoła Podstawowa w Pogalewie Wielkim, 12H Pogalewo Wielkie stały Nie Sołectwa: Grodzanów, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca
9 Świetlica w Radeczu, 37 Radecz stały Tak Sołectwa: Bukowice, Radecz, Żerków, Żerkówek
10 Przedszkole Samorządowe Nr 3, ul. Przedszkolna 1 Brzeg Dolny stały Tak Brzeg Dolny-ulice: Bolesława Leśmiana, Juliusza Słowackiego, Tęczowa 8, 10, 12, 14
11 Przedszkole Samorządowe Nr 1, ul. Zwycięstwa 3 Brzeg Dolny stały Tak Brzeg Dolny-ulice: Fabryczna, Joachima Lelewela nr 1, 3, Robotnicza, Henryka Sienkiewicza, Staromiejska, Targowa, Warzyńska, Zielona, Zwycięstwa nr 2, 4, 6
1 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Marszałka Piłsudskiego 42 Wińsko stały Tak Kozowo, Łazy, Rogówek, Rogów Wołowski, Węgrzce, Wińsko, Wrzeszów, Gryżyce, Rajczyn
2 Zespół Szkół Publicznych, ul. Nowa 2 Wińsko stały Nie Baszyn, Boraszyce Małe, Boraszyce Wielkie, Chwałkowice, Domanice, Jakubikowice, Grzeszyn z wsią Białków, Kleszczowice, Piskorzyna z wsią Naroków, Słup, Stryjno, Morzyna, Brzózka z wsią Mysłoszów, Rudawa z wsią Gołaszów, Smogorzów Wielki, Smogorzówek, Konary, Moczydlnica Klasztorna
3 Szkoła Podstawowa im. Jana Adama de Garnier, 10 Głębowice stały Tak Głębowice z wsią Trzcinica Wołowska, Białawy Małe z wsią Białawy, Białawy Wielkie z wsią Czaplice, Węglewo, Aleksandrowice, Staszowice, Turzany
4 Szkoła Podstawowa im. Świętego Mikołaja z Miry, 125 Krzelów stały Nie Krzelów z wsią Młoty, Wyszęcice
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Markiewicza, 9 Orzeszków stały Nie Orzeszków, Małowice
6 Świetlica wiejska, 11 Buszkowice Małe stały Tak Przyborów, Buszkowice Małe, Budków, Dąbie, Iwno
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wołowie, ul. Trzebnicka 14 Wołów stały Tak Wołów, ulice: Akacjowa, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bociania, Bolesława Prusa, Czesława Miłosza, Dębowa, Elizy Orzeszkowej, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Andersa, Gołębia, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Henryka Sienkiewicza, Jacka Kaczmarskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Jarzębinowa, Jesionowa, Jerzego Giedroycia, Józefa Czapskiego, Juliusza Słowackiego, Krucza, ks. Jana Twardowskiego, ks. Józefa Tischnera, Kupiecka, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Leszczynowa, Marka Hłaski, Objazdowa, Ogrodowa, Rawicka, Roztocze, Skowronkowa, Słowicza, Sokola, Sowia, Spacerowa, Sportowa, Stanisława Lema, Stanisława Staszica, Stefana Żeromskiego, Szarych Szeregów, Trzebnicka, Ubojowa, Ułanów Krechowieckich, Uskorska, Widokowa, Wierzbowa, Zbigniewa Herberta, Żurawia; Sołectwa: Lipnica, Łososiowice, Piotroniowice, Uskorz Mały, Uskorz Wielki
2 Urząd Miejski w Wołowie, Rynek 34 Wołów stały Nie Wołów, ulice: Biała Góra, Browarna, Chemiczna, Ciemna, Hugona Kołłątaja, Jana Pawła II, Józefa Korzeniowskiego, Kąpielowa, Koszarowa, ks. Franciszka Bosaka, Mikołaja Reja, Oliwna Góra, Panieńska, Piastów Śląskich, Piwna, Plac Jana Sobieskiego, Plac Piastowski, Plac Szkolny, Radna, Rynek, Rzemieślnicza, Skarbowa, Stara, Szkolna, Wrocławska, Zielona Góra, Zwycięstwa
3 Wołowski Ośrodek Kultury, ul. Generała Władysława Sikorskiego 6 Wołów stały Tak Wołów, ulice: Gajowa, Garwolska, Generała Władysława Sikorskiego, Gródek, Inwalidów Wojennych, Jagodowa, Jana Matejki, Jasna, Kasztanowa, Krótka, Krzywy Wołów, Ludowa, Łąkowa, Modrzewiowa, Nowa, Nowowiejska, Osiedlowa, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Poznańska, Przechodnia, Robotnicza, Świerkowa, Wiejska, Wileńska, Wiosenna, Wrzosowa, Zielona, Zbożowa
4 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wołowie, ul. Komuny Paryskiej 18 Wołów stały Nie Wołów, ulice: Cicha, Emilii Plater, Floriańska, Jerzego Waszyngtona, Kazimierza Pułaskiego, Kolejowa, Komuny Paryskiej, Lipowa, Listopadowa, Metalowa, Ścinawska, Więzienna
5 Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Wołowie, ul. Tadeusza Kościuszki 27 Wołów stały Nie Wołów, ulice: Boczna, Braci Korczyńskich, Cisowa, Gliniana, Leśna, Magazynowa, Miła, Morelowa, Orzechowa, Parkowa, Pogodna, Polna, Przemysłowa, Składowa, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Stawowa, Tadeusza Kościuszki, Wesoła, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Zaułek Zielony, Zofii Chrzanowskiej
6 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wołowie, ul. Fryderyka Chopina 10 Wołów stały Tak Wołów, ulice: Adama Mickiewicza, Aleje Niepodległości, Aleje Obrońców Lwowa, Fryderyka Chopina, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wojska Polskiego
7 Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej, 27A Krzydlina Wielka stały Tak Sołectwa: Domaszków, Krzydlina Mała, Krzydlina Wielka
8 Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, ul. Wojska Polskiego 3A Lubiąż stały Nie Sołectwa: Gliniany, Lubiąż, Prawików, Rataje, Zagórzyce
9 Świetlica Wiejska w Mojęcicach, ul. Szkolna 1A Mojęcice stały Tak Sołectwa: Mojęcice, Stobno
10 Świetlica Wiejska w Gródku, 25A Gródek stały Tak Sołectwa: Garwół, Gródek, Mikorzyce, Miłcz, Proszkowa, Sławowice
11 Szkoła Podstawowa w Warzęgowie, 15 Warzęgowo stały Nie Sołectwa: Nieszkowice, Pawłoszewo, Pełczyn, Siodłkowice, Stęszów, Straszowice, Warzęgowo
12 Szkoła Podstawowa w Starym Wołowie, 56 Stary Wołów stały Nie Sołectwa: Bożeń, Golina, Moczydlnica Dworska, Stary Wołów, Wrzosy
13 Świetlica Wiejska w Dębnie, 1 Dębno stały Tak Sołectwa: Boraszyn, Dębno, Rudno, Tarchalice
14 Zakład Karny w Wołowie, ul. Więzienna 6 Wołów zakład karny Nie Zakład Karny w Wołowie
15 Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie Sp. z o. o., ul. Inwalidów Wojennych 26 Wołów szpital Nie Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie Sp. z o. o.
16 Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, ul. Adama Mickiewicza 1 Lubiąż szpital Nie Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto i Gmina Wołów 8 18 693 5 48
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Brzeg Dolny 6 12 890 4 32
0.0000030000Nr 3 Gmina Wińsko 3 6 940 4 18
Podsumowanie 17 38 523 13 98

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 5 15
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 8
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 10 8 3 21
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 8 5 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA KWW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA 10 8 5 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PIRKA - DOLNOBRZESKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA KWW PAWŁA PIRKA-DIS 8 8

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 967 9 448 9 438 52.53% 0.05253
8 912 94.43% 0.09443
Tak
2 12 897 7 342 7 339 56.90% 0.0569
6 942 94.59% 0.09459
Tak
3 6 925 4 100 4 099 59.19% 0.05919
3 735 91.12% 0.09112
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 681 15 8.58% 0.00858
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 492 8 7.62% 0.00762
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 730 21 8.83% 0.00883
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 916 23 25.10% 0.0251
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA 6 031 23 30.79% 0.03079
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PIRKA - DOLNOBRZESKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA 3 739 8 19.09% 0.01909

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 681 15 1 8.58% 0.00858
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 492 8 1 7.62% 0.00762
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 730 21 1 8.83% 0.00883
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 916 23 4 25.10% 0.0251
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATOWE WSPÓLNOTA 6 031 23 6 30.79% 0.03079
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PIRKA - DOLNOBRZESKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA 3 739 8 4 19.09% 0.01909
Tak

Rada Powiatu Wołowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KRAKOWSKA Wioletta 285 3.20% 0.0032
Nie
1 2 2 WILK Józef 50 0.56% 0.00056
Nie
1 2 3 WASILEWSKI Waldemar 77 0.86% 0.00086
Nie
1 2 4 RĘKA Tomasz Franciszek 101 1.13% 0.00113
Nie
1 2 5 GROCHOLSKI Bartosz Krystian 90 1.01% 0.00101
Nie
1 2 6 MROZEK Aleksandra 24 0.27% 0.00027
Nie
1 2 7 STEFAŃSKA Marta Barbara 6 0.07% 7.0E-5
Nie
1 2 8 BIERNACKI Marian 49 0.55% 0.00055
Nie
1 2 9 KOWALSKA Dorota Małgorzata 24 0.27% 0.00027
Nie
1 2 10 MIELKO Piotr Grzegorz 37 0.42% 0.00042
Nie
1 4 1 WRÓBEL Anna Magdalena 726 8.15% 0.00815
Tak
1 4 2 LASKA Piotr Paweł 220 2.47% 0.00247
Nie
1 4 3 BOGDAŃSKA Sabina Teresa 46 0.52% 0.00052
Nie
1 4 4 KURCZAK Beata Elżbieta 77 0.86% 0.00086
Nie
1 4 5 MADERA Franciszek 74 0.83% 0.00083
Nie
1 4 6 SULIKOWSKI Dariusz 170 1.91% 0.00191
Nie
1 4 7 SZUFLIŃSKA-KOWALCZYK Magdalena Sylwia 116 1.30% 0.0013
Nie
1 4 8 WACHNA Paweł Ireneusz 63 0.71% 0.00071
Nie
1 5 1 KWIEK Wacław 290 3.25% 0.00325
Tak
1 5 2 TRUŚ Jerzy 91 1.02% 0.00102
Nie
1 5 3 OPYD Eugeniusz Wawrzyniec 85 0.95% 0.00095
Nie
1 5 4 MISZTAL Józef 48 0.54% 0.00054
Nie
1 5 5 PIĘTOŃ Ewa 43 0.48% 0.00048
Nie
1 5 6 BUTKIEWICZ Grażyna Zofia 21 0.24% 0.00024
Nie
1 5 7 GAWEŁ Krystyna 43 0.48% 0.00048
Nie
1 5 8 KLEPACZ Ryszard Jerzy 42 0.47% 0.00047
Nie
1 5 9 MYTNIK Urszula Jadwiga 24 0.27% 0.00027
Nie
1 5 10 ANIKO Jerzy Grzegorz 117 1.31% 0.00131
Nie
1 10 1 DZIARSKI Janusz Tadeusz 1 004 11.27% 0.01127
Tak
1 10 2 POSACKI Zbigniew 427 4.79% 0.00479
Tak
1 10 3 GAWEŁ Artur Eugeniusz 101 1.13% 0.00113
Nie
1 10 4 OSIŃSKA Bożena Teresa 155 1.74% 0.00174
Nie
1 10 5 CHOINA Andrzej 261 2.93% 0.00293
Nie
1 10 6 NOWAK Halina 89 1.00% 0.001
Nie
1 10 7 WINOWSKI Tomasz Maciej 66 0.74% 0.00074
Nie
1 10 8 WAŁĘSKA Katarzyna Barbara 36 0.40% 0.0004
Nie
1 10 9 KARPIAK Marek 98 1.10% 0.0011
Nie
1 10 10 SOŁTYSIAK Renata Alicja 122 1.37% 0.00137
Nie
1 13 1 NEJMAN Maciej Feliks 855 9.59% 0.00959
Tak
1 13 2 PAKULSKI Kazimierz Jan 503 5.64% 0.00564
Tak
1 13 3 BEREZA Elżbieta Urszula 340 3.82% 0.00382
Nie
1 13 4 WOJTYŁO Urszula 439 4.93% 0.00493
Tak
1 13 5 JELEC Danuta Stanisława 227 2.55% 0.00255
Nie
1 13 6 KRZYKWA Elżbieta Iwona 156 1.75% 0.00175
Nie
1 13 7 ZAJĄC Rafał Paweł 208 2.33% 0.00233
Nie
1 13 8 KACZMAREK-RIEDEL Elwira Agnieszka 131 1.47% 0.00147
Nie
1 13 9 ŁATAŚ Mirosław Stanisław 72 0.81% 0.00081
Nie
1 13 10 GRANAT Bartosz Paweł 583 6.54% 0.00654
Tak
2 5 1 MUSZYŃSKI Cezary Włodzimierz 120 1.73% 0.00173
Nie
2 5 2 WIĘCŁAWSKI Jerzy 235 3.39% 0.00339
Nie
2 5 3 LISTWAN Czesława 64 0.92% 0.00092
Nie
2 5 4 FRANCZUK Piotr 88 1.27% 0.00127
Nie
2 5 5 GRABOWSKA Elżbieta Ewa 37 0.53% 0.00053
Nie
2 5 6 DĄBROWSKI Dariusz 19 0.27% 0.00027
Nie
2 5 7 KUŹMA Maria Grażyna 25 0.36% 0.00036
Nie
2 5 8 SYGUŁA Bronisław Mateusz 146 2.10% 0.0021
Nie
2 10 1 KAWALEC Janusz Piotr 478 6.89% 0.00689
Tak
2 10 2 GĄGOLEWSKA Beata Halina 176 2.54% 0.00254
Nie
2 10 3 NABZDYK Marian 101 1.45% 0.00145
Nie
2 10 4 ĆWIKLICKI Krzysztof 130 1.87% 0.00187
Nie
2 10 5 DROZDA Jolanta Bogusława 96 1.38% 0.00138
Nie
2 10 6 TARNAWSKI Bartłomiej Michał 92 1.33% 0.00133
Nie
2 10 7 MILCZANOWSKA Natasza Helena 60 0.86% 0.00086
Nie
2 10 8 ORŁOWSKI Wojciech 262 3.77% 0.00377
Nie
2 13 1 JEŻYNA Kamil Mateusz 248 3.57% 0.00357
Tak
2 13 2 POLEK Anna Magdalena 239 3.44% 0.00344
Nie
2 13 3 ŻUCZEK Sylwia Dorota 150 2.16% 0.00216
Nie
2 13 4 SEMCZUK Adam Krzysztof 109 1.57% 0.00157
Nie
2 13 5 IKONIAK-SOBCZYK Iwona 62 0.89% 0.00089
Nie
2 13 6 NIEWIADOMSKI Sławomir 39 0.56% 0.00056
Nie
2 13 7 KWIATKOWSKA Aneta Ewa 54 0.78% 0.00078
Nie
2 13 8 KALETA Jolanta 173 2.49% 0.00249
Nie
2 14 1 SKORUPA Zbigniew 555 7.99% 0.00799
Tak
2 14 2 SZUMILAS Józef 617 8.89% 0.00889
Tak
2 14 3 CHŁÓD Danuta 206 2.97% 0.00297
Nie
2 14 4 ISKRA Jarosław 424 6.11% 0.00611
Nie
2 14 5 MICHAŁEK Artur Zdzisław 583 8.40% 0.0084
Tak
2 14 6 KOBUSIŃSKA Monika 254 3.66% 0.00366
Nie
2 14 7 CHARŁAMPOWICZ Monika Kamila 204 2.94% 0.00294
Nie
2 14 8 JASTRZĘBSKI Stanisław 896 12.91% 0.01291
Tak
3 2 1 FOJT Artur Czesław 306 8.19% 0.00819
Tak
3 2 2 MYRDZIO Wojciech 206 5.52% 0.00552
Nie
3 2 3 ŻYGADŁO Elżbieta Jadwiga 102 2.73% 0.00273
Nie
3 2 4 MAGDA Elżbieta 122 3.27% 0.00327
Nie
3 2 5 ZIOŁA Jan Józef 202 5.41% 0.00541
Nie
3 5 1 KAZISZYN Anna 53 1.42% 0.00142
Nie
3 5 2 SMOLARA Tadeusz 33 0.88% 0.00088
Nie
3 5 3 OŻGA Zdzisław 106 2.84% 0.00284
Nie
3 10 1 TOLISZ Stanisław 338 9.05% 0.00905
Nie
3 10 2 BORKOWSKI Stanisław 479 12.82% 0.01282
Tak
3 10 3 SZADEJ-VALLE Małgorzata 82 2.20% 0.0022
Nie
3 10 4 PISKORZ Jan 201 5.38% 0.00538
Nie
3 10 5 ZAWISTOWSKA Marta 62 1.66% 0.00166
Nie
3 13 1 ADAMCZAK Wojciech 402 10.76% 0.01076
Nie
3 13 2 GOŁĄB Michał Marian 608 16.28% 0.01628
Tak
3 13 3 KSIĄŻCZYK Ewa Magdalena 117 3.13% 0.00313
Nie
3 13 4 RADZISZEWSKA Mariola Anna 136 3.64% 0.00364
Nie
3 13 5 MIRYTIUK Ryszard Krzysztof 180 4.82% 0.00482
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Wołowski - ogółem 4 68 37 45 792 38 523 33 1 2
Gminy ogółem 3 51 34 45 792 38 523 33 1 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 751 18 693 16 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 2 30 30 24 041 19 830 17 1 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 13 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 25 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 98 42 43% 56 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 87 40 46% 47 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 126 57 45% 69 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 3 1 33% 2 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 2 22% 7 78%
Ogółem 311 139 45% 172 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 53 50 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 45 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 52 44
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 37 51
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 20 8 40% 12 60%
30-39 70 38 54% 32 46%
40-59 137 67 49% 70 51%
60+ 84 26 31% 58 69%
Ogółem 311 139 45% 172 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 3 2 67% 1 33%
40-59 6 1 17% 5 83%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 12 3 25% 9 75%