Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 53 590
Wyborców 43 206
Obwodów 46
  • Wybory do Rady Powiatu Legnickiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto chojnozwMiasto Chojnów 7 15 15 21 21
gmina chojnozwGmina Chojnów 8 15 15 25 25
gmina krotoszyceGmina Krotoszyce 3 15 15 44 44
gmina kuniceGmina Kunice 5 15 15 51 51
gmina legnickie poleGmina Legnickie Pole 6 15 15 65 65
gmina milzkowiceGmina Miłkowice 8 15 15 40 40
miasto i gmina prochowiceMiasto I Gmina Prochowice 6 15 15 22 22
gmina rujaGmina Ruja 3 15 15 28 28

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, ul. Małachowskiego 7 Chojnów stały Tak Ulice: Bielawska, Wojciecha Bogusławskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesławiecka, Ciemna, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Jarosława Dąbrowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bartosza Głowackiego, Jerzmanowicka, Katedralna, Komuny Paryskiej, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Stanisława Małachowskiego, Miła, Heleny Modrzejewskiej, Ogrodowa, Elizy Orzeszkowej, Pogodna, Radosna, Władysława Reymonta, Stefanii Sempołowskiej, Ludwika Solskiego, Tkacka, Stanisława Wyspiańskiego, Gabrieli Zapolskiej. Place: Konstytucji 3 Maja, Bolesława Prusa
2 Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie, ul. Kościuszki 30 Chojnów stały Nie Ulice: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Fryderyka Chopina, Michała Drzymały, Fabryczna, Tadeusza Gajcego, Goleszańska, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Janusza Kusocińskiego, Lubińska, Adama Mickiewicza, Nowa, Przelot, Leopolda Staffa, Stawowa, Juliana Tuwima, Wincentego Witosa, Zielona, Stefana Żeromskiego. Place: Dworcowy.
3 Dom Schrama w Chojnowie, ul. Rynek 20 Chojnów stały Tak Ulice: Jana Długosza, Grodzka, Artura Grottgera, Kazimierza Wielkiego, Stanisława Konarskiego, Królowej Jadwigi, Krótka, Kwiatowa, Legnicka numery nieparzyste od nr 1 do nr 85 i numery parzyste od nr 2 do nr 56, Jana Matejki, Stanisława Moniuszki, Juliana Ursyna Niemcewicza, Anny i Juliusza Poźniaków, Racławicka, Mikołaja Reja, Tadeusza Rejtana, Różana, ks. Piotra Skargi, Szpitalna, ks. Piotra Ściegiennego, Tulipanowa. Place: Rynek
4 Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, pl. Zamkowy 2 Chojnów stały Tak Ulice: Adama Asnyka, Chmielna, Cicha, Leśna, Młynarska, Piotrowicka, Polna, Południowa, Rzemieślnicza, Samorządowa, Słoneczna, Jana III Sobieskiego, Spacerowa, Stanisława Staszica, Wojska Polskiego, Wolności, Wrzosowa, Złotoryjska. Place: Zamkowy
5 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie (mały budynek), ul. Kilińskiego 23 Chojnów stały Nie Ulice: Brzozowa, Bolesława Chrobrego, Grunwaldzka, Jana Kilińskiego nr 26, nr 28 i nr 30 oraz od nr 32 do nr 35, Jana Kochanowskiego, Legnicka numery nieparzyste od nr 89 do nr 103 i numery parzyste od nr 58 do nr 82, Łużycka, Stefana Okrzei, Ignacego Paderewskiego, Słowiańska.
6 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie (duży budynek), ul. Kilińskiego 23 Chojnów stały Nie Ulice: Akacjowa, gen. Władysława Andersa, Bohaterów Powstania Warszawskiego, Jana Kilińskiego od nr 1 do nr 25 oraz nr 27, nr 29 i nr 31, Ignacego Krasickiego, Lipowa, Władysława Łokietka, gen. Stanisława Maczka, Parkowa, Henryka Sienkiewicza, gen. Władysława Sikorskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Juliusza Słowackiego.
7 Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehablitacyjny "Niebieski Parasol", ul. Szpitalna 20 Chojnów dom pomocy społecznej Nie Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehablitacyjny "Niebieski Parasol"
1 Świetlica Wiejska w Białej, 85 Biała stały Nie Biała, Kolonia Kołłątaja, Jaroszówka, Zamienice
2 Zespół Szkolno Przedszkolny, 32/A Rokitki stały Tak Biskupin, Rokitki
3 Punkt Biblioteczny, 34B Witków stały Tak Stary Łom, Czernikowice, Jerzmanowice, Groble, Witków, Witkówek
4 Szkoła Podstawowa, 52 Krzywa stały Tak Krzywa
5 Szkoła Podstawowa, 65 Okmiany stały Nie Okmiany
6 Świetlica Wiejska w Osetnicy, 26B Osetnica stały Nie Osetnica, Konradówka, Piotrowice, Gołaczów
7 Szkoła Podstawowa, 21 Budziwojów stały Nie Budziwojów, Dzwonów, Strupice, Dobroszów, Michów, Gołocin, Pawlikowice
8 Punkt Przedszkolny Goliszów przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach z siedzibą w Goliszowie, 35 Goliszów stały Tak Goliszów, Niedźwiedzice
1 Szkoła Podstawowa im. Jana Wyżykowskiego, ul. Piastowska 41 Krotoszyce stały Tak Sołectwa: Czerwony Kościół, Dunino, Krotoszyce, przysiółek Święciany, wieś Pawłowice Małe, Szymanowice, Wilczyce
2 Świetlica Wiejska, 37 A Winnica stały Nie Sołectwa: Krajów, wieś Bielowice, Winnica
3 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza, 9 Kościelec stały Tak Sołectwa: Babin, Janowice Duże, Kościelec, Kozice, Prostynia, Tyńczyk Legnicki, Warmątowice Sienkiewiczowskie, Złotniki
1 Świetlica Wiejska, 15 Bieniowice stały Tak Sołectwo Bieniowice, Sołectwo Miłogostowice, Sołectwo Pątnów Legnicki, Sołectwo Szczytniki nad Kaczawą
2 Szkoła Podstawowa, ul. Staropolska 4 Kunice stały Tak Sołectwo Kunice
3 Szkoła Podstawowa, 65 Rosochata stały Tak Sołectwo Jaśkowice Legnickie, Sołectwo Piotrówek, Sołectwo Rosochata
4 Hala widowiskowo-sportowa przy Gimnazjum, ul. Legnicka 52A Spalona stały Tak Sołectwo Golanka Górna, Sołectwo Spalona, Sołectwo Szczytniki Małe
5 Świetlica Wiejska, ul. Legnicka 66 Grzybiany stały Tak Sołectwo Grzybiany, Sołectwo Ziemnice
1 Zespół Szkół, ul. Kosmy Damiana Asama 7 Legnickie Pole stały Tak sołectwa: Gniewomierz z przysiółkiem Psary, Legnickie Pole
2 Świetlica wiejska, 5A Raczkowa stały Tak sołectwa: Biskupice, Czarnków, Koiszków, Mąkolice, Raczkowa
3 świetlica wiejska, ul. Legnicka 54 Koskowice stały Tak solectwa: Bartoszów, Kłębanowice, Koskowice, Księginice, Taczalin
4 Świetlica wiejska, 56 Nowa Wieś Legnicka stały Nie sołectwo: Nowa Wieś Legnicka
5 Zespół Szkół w Legnickim Polu-budynek w Mikołajowicach, 44 Mikołajowice stały Nie sołectwa: Lubień, Mikołajowice, Ogonowice, Strachowice
6 Świetlica Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, ul. Benedyktynów 4 Legnickie Pole dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu
1 Świetlica Środowiskowa, 32 A Gniewomirowice stały Nie Gniewomirowice, Goślinów
2 Świetlica Wiejska przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, 50 Grzymalin stały Tak Grzymalin
3 Świetlica Wiejska, 1A Jakuszów stały Tak Bobrów, Jakuszów, Jezierzany, Pątnówek
4 Szkoła Podstawowa w Miłkowicach, ul. Wojska Polskiego 75 Miłkowice stały Tak Miłkowice
5 Świetlica Wiejska, ul. Wiejska 66 Rzeszotary stały Tak Dobrzejów, Rzeszotary
6 Świetlica Środowiskowa, 99 Ulesie stały Nie Lipce, Ulesie
7 Świetlica Wiejska w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, 6 Siedliska stały Nie Siedliska, Studnica
8 Świetlica Klubu Sportowego "Iskra", ul. Sportowa 19 Kochlice stały Nie Głuchowice, Kochlice
1 Szkoła Podstawowa, ul. Młyńska 3 Prochowice stały Nie Miasto Prochowice-ulice: Kresowa, Niepodległości, Sybiraków, Powstańców Śląskich, Powstańców Warszawy, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Styczniowych, Rumiankowa. Wojska Polskiego, Krakowska, Śląska, Średnia, Warszawska, Akacjowa, Garncarska, Jagiellońska, Klonowa, Magnoliowa, Piastów, Polna, Przemysłowa, Rogowska, Sosnowa, Wrocławska
2 Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Karola Miarki 5 Prochowice stały Tak Miasto Prochowice-ulice: Jaworowska, Mała, Mieszka I, Pocztowa, Przysiółek Chwalkowice, Lwowska, Reymonta, Garbarska, Młyńska, 1 Maja, Pożarnicza, Przechodnia, Rynek, Słowackiego, Plac Kopernika Wieś: Golanka Dolna
3 Przychodnia Rejonowa, ul. Antoniego Rymszy 3 Prochowice stały Nie Miasto Prochowice-ulice: Ciepła, Henryka Pobożnego, Krótka, Legnicka, Leśna, Łąkowa, Mickiewicza, Zamkowa, Ogrodowa, Piotra i Pawła, Wolności, Zakątna, Antoniego Rymszy, Sienkiewicza, Karola Miarki, Kochanowskiego, Kolejowa, Kościuszki, Okrężna, Wesoła
4 Świetlica Wiejska, 26 Rogów Legnicki stały Nie Wsie: Kwiatkowice, Rogów Legnicki, Kawice
5 Szkoła Podstawowa, 5a Dąbie stały Tak Wsie: Cichobórz, Dąbie, Motyczyn, Szczedrzykowice, Szczedrzykowice-Stacja
6 Świetlica Wiejska, 90b Lisowice stały Tak Wieś: Lisowice, Gromadzyń, Mierzowice.
1 Świetlica wiejska w Wągrodnie, 59 Wągrodno stały Tak Lasowice, Komorniki, Rogoźnik, Wągrodno
2 Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, Budynek C, 60 - 61 Ruja stały Nie Brennik, Dzierżkowice, Janowice, Polanka, Ruja, Strzałkowice, Tyniec Legnicki, Usza
3 Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych "Prząśnik" w Brenniku, 24 Brennik dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych "Prząśnik" w Brenniku

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina o statusie miasta Chojnów 4 10 667 5 27
0.0000020000Nr 2 gmina Chojnów 3 7 588 5 22
0.0000030000Nr 3 gmina Krotoszyce i gmina Miłkowice 3 7 872 5 23
0.0000040000Nr 4 gmina Kunice i gmina Legnickie Pole 4 9 057 5 26
0.0000050000Nr 5 gmina Prochowice i gmina Ruja 3 8 022 5 22
Podsumowanie 17 43 206 25 120

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 5 5 6 5 27
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 3 3 3 3 4 16
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 4 5 6 5 26
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU LEGNICKIEGO KWW RAZEM DLA POWIATU LEGNICKIEGO 6 5 5 6 5 27
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE DLA SAMORZĄDU LOKALNEGO KWW PRZYMIERZE DLA SAMORZĄDU LOKALNEGO 6 5 5 5 3 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 10 633 4 550 4 538 42.68% 0.04268
4 291 94.56% 0.09456
Tak
2 7 590 3 896 3 889 51.24% 0.05124
3 581 92.08% 0.09208
Tak
3 7 872 4 651 4 644 58.99% 0.05899
4 279 92.14% 0.09214
Tak
4 9 058 5 911 5 909 65.24% 0.06524
5 519 93.40% 0.0934
Tak
5 8 022 4 108 4 107 51.20% 0.0512
3 772 91.84% 0.09184
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 922 27 22.95% 0.02295
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 602 16 12.14% 0.01214
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 832 26 27.20% 0.0272
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU LEGNICKIEGO 4 862 27 22.68% 0.02268
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE DLA SAMORZĄDU LOKALNEGO 3 224 24 15.04% 0.01504

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 922 27 5 22.95% 0.02295
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 602 16 0 12.14% 0.01214
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 832 26 6 27.20% 0.0272
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU LEGNICKIEGO 4 862 27 4 22.68% 0.02268
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE DLA SAMORZĄDU LOKALNEGO 3 224 24 2 15.04% 0.01504
Tak

Rada Powiatu Legnickiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 TRACZ Andrzej Krzysztof 314 7.32% 0.00732
Tak
1 2 2 MAZIARSKA Bożena 35 0.82% 0.00082
Nie
1 2 3 HALIKOWSKI Waldemar Józef 125 2.91% 0.00291
Nie
1 2 4 KILIŚ Halina 28 0.65% 0.00065
Nie
1 2 5 WIERZBICKA Alina Aleksandra 60 1.40% 0.0014
Nie
1 2 6 DARMOROS Piotr Zbigniew 62 1.44% 0.00144
Nie
1 4 1 IWANICKI Henryk 223 5.20% 0.0052
Nie
1 4 2 STOPA Jadwiga 166 3.87% 0.00387
Nie
1 4 3 WINIARSKI Wiesław 71 1.65% 0.00165
Nie
1 10 1 GAPSKI Grzegorz Bartłomiej 448 10.44% 0.01044
Tak
1 10 2 GRABEK Paweł Jan 991 23.09% 0.02309
Tak
1 10 3 KOSSAKOWSKA Małgorzata Krystyna 64 1.49% 0.00149
Nie
1 10 4 TYMCZYSZYN Justyna Iwona 16 0.37% 0.00037
Nie
1 10 5 GWÓŹDŹ Roman 16 0.37% 0.00037
Nie
1 10 6 WOJAS Halina 23 0.54% 0.00054
Nie
1 13 1 CIEŚLA Maciej Jan 200 4.66% 0.00466
Nie
1 13 2 WOŁOSZYN Dariusz Piotr 447 10.42% 0.01042
Tak
1 13 3 MILER-KORNICKA Beata Jolanta 58 1.35% 0.00135
Nie
1 13 4 CHRZĄSZCZ Aleksandra Natalia 162 3.78% 0.00378
Nie
1 13 5 GRZEŚKOWIAK Emilia Wanda 183 4.26% 0.00426
Nie
1 13 6 KAWKA Ryszard Bogdan 63 1.47% 0.00147
Nie
1 14 1 KASPRZAK Mieczysław 125 2.91% 0.00291
Nie
1 14 2 WIERZBICKI Robert 232 5.41% 0.00541
Nie
1 14 3 KILKUS Agnieszka Anna 44 1.03% 0.00103
Nie
1 14 4 MYSZOGRAJ Maria Jolanta 88 2.05% 0.00205
Nie
1 14 5 KOZAKOWSKA-WIŚNIEWSKA Kinga Hanna 35 0.82% 0.00082
Nie
1 14 6 IWAŃSKI Roman Stefan 12 0.28% 0.00028
Nie
2 2 1 SOWIŃSKI Krzysztof Jan 593 16.56% 0.01656
Tak
2 2 2 JUNG Danuta Maria 100 2.79% 0.00279
Nie
2 2 3 FILIPOWICZ Katarzyna Anna 39 1.09% 0.00109
Nie
2 2 4 PŁACHTA Robert Jan 64 1.79% 0.00179
Nie
2 2 5 SZLAPIŃSKI Mirosław Marcin 56 1.56% 0.00156
Nie
2 4 1 LECH Małgorzata Barbara 131 3.66% 0.00366
Nie
2 4 2 JUSZCZAK Anna 65 1.82% 0.00182
Nie
2 4 3 ROMANIAK Jakub Janusz 24 0.67% 0.00067
Nie
2 10 1 ROZMUS Anna 400 11.17% 0.01117
Tak
2 10 2 ROMANIAK Małgorzata Anna 202 5.64% 0.00564
Nie
2 10 3 GAPSKI Stanisław 136 3.80% 0.0038
Nie
2 10 4 OLSZEWSKI Marek 39 1.09% 0.00109
Nie
2 13 1 BIDNYK Mikołaj Adam 345 9.63% 0.00963
Nie
2 13 2 BEKALUK-PYRZ Jolanta 486 13.57% 0.01357
Tak
2 13 3 ZIELIŃSKA Grażyna Bogusława 173 4.83% 0.00483
Nie
2 13 4 ZGUDA Halina 173 4.83% 0.00483
Nie
2 13 5 WRÓBLEWSKI Mieczysław 83 2.32% 0.00232
Nie
2 14 1 HAJDUK Tadeusz 295 8.24% 0.00824
Nie
2 14 2 RADWAŃSKA Barbara Aneta 86 2.40% 0.0024
Nie
2 14 3 ZGUDA Andrzej Włodzimierz 28 0.78% 0.00078
Nie
2 14 4 GURDZIEL Ewa Stanisława 33 0.92% 0.00092
Nie
2 14 5 DZIADUCH Zbigniew 30 0.84% 0.00084
Nie
3 2 1 GRAF Anna Małgorzata 519 12.13% 0.01213
Tak
3 2 2 KĄDZIOŁKA-TYNKALUK Agnieszka Anna 215 5.02% 0.00502
Nie
3 2 3 SZPATOWICZ-JAKUBOWSKA Eleonora Mieczysława 47 1.10% 0.0011
Nie
3 2 4 STUDZIŃSKI Andrzej 104 2.43% 0.00243
Nie
3 2 5 PISAK Ryszard Edward 59 1.38% 0.00138
Nie
3 4 1 WIEWIÓRKA Adam 327 7.64% 0.00764
Nie
3 4 2 GÓRZYŃSKA Jolanta Małgorzata 164 3.83% 0.00383
Nie
3 4 3 MUSIAŁ Łukasz Maciej 110 2.57% 0.00257
Nie
3 10 1 SKOCZEK Łukasz Dawid 569 13.30% 0.0133
Tak
3 10 2 CEDZIDŁO Wiesław Antoni 291 6.80% 0.0068
Nie
3 10 3 TURZYŃSKI Zdzisław 86 2.01% 0.00201
Nie
3 10 4 SKOCZNA Agnieszka Klaudia 55 1.29% 0.00129
Nie
3 10 5 TABISZEWSKA Agnieszka Ewa 125 2.92% 0.00292
Nie
3 13 1 MROZIŃSKI Robert Józef 86 2.01% 0.00201
Nie
3 13 2 NOWIŃSKI Andrzej Edward 125 2.92% 0.00292
Nie
3 13 3 SZCZEPANIAK Dorota Michalina 117 2.73% 0.00273
Nie
3 13 4 KOZAKIEWICZ Andrzej Krzysztof 24 0.56% 0.00056
Nie
3 13 5 KÜHN Katarzyna Kazimiera 31 0.72% 0.00072
Nie
3 14 1 CASTAÑEDA TRUJILLO Beata 366 8.55% 0.00855
Tak
3 14 2 KRAWCZYK Jan 216 5.05% 0.00505
Nie
3 14 3 STACHURA Mirosława Ewa 353 8.25% 0.00825
Nie
3 14 4 KOŁODZIEJ Jarosław 201 4.70% 0.0047
Nie
3 14 5 GAMBAL Mirosław Grzegorz 89 2.08% 0.00208
Nie
4 2 1 MAZUR Janina 602 10.91% 0.01091
Tak
4 2 2 GRZEJDAK Olga 171 3.10% 0.0031
Nie
4 2 3 PIERÓG Józef 159 2.88% 0.00288
Nie
4 2 4 MALEC Bogusława 156 2.83% 0.00283
Nie
4 2 5 ZAWACKI Eugeniusz 51 0.92% 0.00092
Nie
4 2 6 LICHOTA Łukasz Stanisław 73 1.32% 0.00132
Nie
4 4 1 CZYŻEWSKA Katarzyna 392 7.10% 0.0071
Nie
4 4 2 FLEJSZER Jolanta 257 4.66% 0.00466
Nie
4 4 3 KASPRZYK Grzegorz Michał 141 2.55% 0.00255
Nie
4 10 1 SMĘT Artur Paweł 449 8.14% 0.00814
Tak
4 10 2 RACHWALSKI Stanisław 244 4.42% 0.00442
Nie
4 10 3 WIERZBICKI Jan Stanisław 335 6.07% 0.00607
Nie
4 10 4 CIERESZKO Iwona Ewa 107 1.94% 0.00194
Nie
4 10 5 TURKIEWICZ Wioletta Łucja 82 1.49% 0.00149
Nie
4 10 6 HYŻY Aneta Ewa 197 3.57% 0.00357
Nie
4 13 1 GACIA Dorota 573 10.38% 0.01038
Tak
4 13 2 WĄGRODNA Janina 178 3.23% 0.00323
Nie
4 13 3 GÓRSKI Jan 103 1.87% 0.00187
Nie
4 13 4 ŁAGÓD Barbara Joanna 153 2.77% 0.00277
Nie
4 13 5 DANIEL Dariusz Sebastian 174 3.15% 0.00315
Nie
4 13 6 ADAMCZYK Aldon Emil 74 1.34% 0.00134
Nie
4 14 1 KOSTUŃ Aleksander 522 9.46% 0.00946
Tak
4 14 2 KOWALSKA Justyna Magdalena 47 0.85% 0.00085
Nie
4 14 3 LACROIX Katarzyna 79 1.43% 0.00143
Nie
4 14 4 KOCH Dominika Dorota 36 0.65% 0.00065
Nie
4 14 5 DĘBICKI Krzysztof 164 2.97% 0.00297
Nie
5 2 1 MAZUR Jacek 457 12.12% 0.01212
Nie
5 2 2 JAŚKIEWICZ Alicja 168 4.45% 0.00445
Nie
5 2 3 SZTYBLEWSKA Katarzyna 79 2.09% 0.00209
Nie
5 2 4 OFLUS Wiesław Stanisław 49 1.30% 0.0013
Nie
5 2 5 ŁUKASZ Jan Antoni 537 14.24% 0.01424
Tak
5 4 1 KOŁODZIEJSKA Halina Anastazja 244 6.47% 0.00647
Nie
5 4 2 MARYNOWSKI Marek Henryk 15 0.40% 0.0004
Nie
5 4 3 ROSIAK Magdalena 48 1.27% 0.00127
Nie
5 4 4 KIEŁT Jacek 224 5.94% 0.00594
Nie
5 10 1 MACKIEWICZ Artur 572 15.16% 0.01516
Tak
5 10 2 KOWALCZYK Lilianna 162 4.29% 0.00429
Nie
5 10 3 PODHAJSKA-DULA Magdalena Anna 84 2.23% 0.00223
Nie
5 10 4 ANKLEWICZ Ireneusz 66 1.75% 0.00175
Nie
5 10 5 JAROCIŃSKA Anna Krystyna 73 1.94% 0.00194
Nie
5 13 1 ROKITNICKI Andrzej 346 9.17% 0.00917
Tak
5 13 2 WOYDYŁŁO Jan Szczęsny 316 8.38% 0.00838
Nie
5 13 3 ROSIAK Anna Zofia 76 2.01% 0.00201
Nie
5 13 4 DWOJAK Stanisław 95 2.52% 0.00252
Nie
5 13 5 BRONIKOWSKA Izabela Maria 18 0.48% 0.00048
Nie
5 14 1 ROKITNICKI Janusz Aleksander 69 1.83% 0.00183
Nie
5 14 2 SOCHA Magdalena Ewa 43 1.14% 0.00114
Nie
5 14 3 KRZYŚKÓW Justyna Bożena 26 0.69% 0.00069
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Legnicki - ogółem 9 137 125 53 590 43 206 46 6 2
Gminy ogółem 8 120 120 53 590 43 206 46 6 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 53 590 43 206 46 6 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 25 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 25 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 120 59 49% 61 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 296 99 33% 197 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 20 2 10% 18 90%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 1 50% 1 50%
Ogółem 416 158 38% 258 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 45 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 41 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 59 58 59
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 23 10 43% 13 57%
30-39 93 43 46% 50 54%
40-59 211 84 40% 127 60%
60+ 89 21 24% 68 76%
Ogółem 416 158 38% 258 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 6 1 17% 5 83%
40-59 11 2 18% 9 82%
60+ 5 0 0% 5 100%
Ogółem 22 3 14% 19 86%